جوانسازی پوست و رفع جای جوش با لیزر فرکشنال

فهرست موضوعات

لیزر فرکشنال یا فراکسل یک روش جدید جوان سازی پوست صورت است که در درمان لک صورت ، از بین بردن جای جوش و رفع ترک پوست به کار می رود.

این روش لیزر صورت در تمام مراکز زیبایی درمانی دنیا در حال انجام است. به طور مثال کلینیک epionebh در بورلی هیلز آمریکا از لیزر فرکشنال استفاده می کند. نتیجه این لیزر قابل مقایسه با پیکسل ها در تصاویر دیجیتال است، چرا که در نقاط کوچک پوست تحت درمان، سلول های قدیمی نابود شده و با عناصر جدید و سالم جایگزین می شوند.

لیزر فرکشنال co2 چیست؟

در لیزر فرکشنال co2 یا فراکسل ، نور لیزر  به تعداد زیادی شعاعهای کوچکتر نور تقسیم می شود. این پرتو های کوچک نور به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کنند. سپس پوست بوسیله این پرتوهای کوچک نور، پوست جدید را جایگزین پوست آسیب دیده می کند. گرمای لیزر نیز سبب کاهش  کلاژن موجود در پوست شده و درنتیجه باعث تولید کلاژن جدید در پوست می شود.

با استفاده از روش لیزر فرکشنال می توان با شدت انرژی کمتر، ایمن تر و سریع تر از سایر لیزر های درمانی، پوست را درمان نمود. در نتیجه، بیماران می توانند روشی بدون ریسک و نگرانی را انجام داده و به جوانسازی پوست خود دست یابند. دستگاه لیزر فرکشنال این مرکز 2017  بوده و همچنین دارای تاییدیه FDA آمریکا است.

☑️ برای اینکه ببینید آیا استفاده از لیزر فرکشنال برای شما مناسب است، همکاران ما به صورت تلفنی یک مشاوره رایگان را برای شما تنظیم می کنند.

سوالات متداول درباره لیزر فرکشنال

معمولا مراجعه کنندگان با سوالات مختلفی به ما مراجعه می کنند. در ادامه سوالات شایع لیزر فرکشنال آمده است.

بیشترین کاربرد های درمانی لیزر فرکشنال چه هستند؟

لیزر فرکشنال در درمان چروک های اطراف چشم، ملسما (لک بارداری)، کراتولین ها، لکه های سنی، زخم های آکنه ناشی از آکنه کیستیک و چسبندگی پوست استفاده می شود.

انجام لیزر فرکشنال چند دقیقه طول می کشد؟

لیزر فرکشنال ، فرایند تقریبا سریعی است و اغلب بیشتر از 30 دقیقه طول نمی کشد.

نتایج لیزر فرکشنال به چه صورت است؟

بهبودی بعد از درمان با لیزر فرکشنال معمولا در حدود 2 تا 3 ماه بعد دیده می شود. این نتایج به مدت طولانی پایدارند و اکثرا دائمی هستند،  درنتیجه درمان هایی همراه با این روش مورد نیاز است. در نظر داشته باشید اگر پوست شما به هر دلیلی دچار آسیب شده می بایست از پوست خود مراقبت کنید. در صورت عدم مراقبت ممکن است ضایعات پوستی مجددا باز گردد.(به طور مثال ضایعات ناشی از عدم استفاده از ضد آفتاب)

مدت زمان درمان لیزر فرکشنال چقدر است؟

بر خلاف دیگر درمان های لیزری پیشرفته، هیچ زمان بهبودی در روش درمان با لیزر فرکشنال وجود ندارد. با این حال، برای هفته اول، پوست شما اغلب متورم و قرمز به نظر می رسد.

قیمت هر جلسه لیزر فراکشنال چقدر است؟

200 الی 600 هزار تومان بابت هر جلسه  می باشد.(البته این هزینه تقریبی می باشد)

آیا لیزر فرکشنال درد دارد؟

بیماران درد کمی را حین لیزر توصیف می کنند. در این روش درمان، موضع مورد لیزر کاملا گرم می شود، لذا پماد های بی حس کننده موضعی و هوای سرد احساس درد و ناراحتی را تقریبا از بین می برد.

جوانسازی پوست

 آیا می توان لیزر فرکشنال CO2 را با سایر روش های درمانی دیگر انجام داد؟

لیزر فرکشنال تداخلی با روش های دیگر ندارد فقط در صورتی که تزریق ژل هیالورونیک اسید صورت گیرد می تواند فرآیند جذب این ژل را مقداری سریع تر کند.

مدت زمان ماندگاری اثر لیزر فرکشنال چقدر است؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما چطور پوست خود را از خورشید و سایر عواملی که موجب پیر شدن پوست می شوند مانند سلامت عمومی، سیگار کشیدن، تغییر در وزن و غیره محافظت می کنید. اگر کرم ضد آفتاب و کلاه های نقاب دار استفاده کنید، می توانید اثرات درمانی لیزر خود را برای چندین سال حفظ کنید.

چه زمانی نتایج این روش قابل مشاهده اند؟

در نظر داشته باشید که لیزر فرکشنال CO2 به نوع آسیب پوست بستگی دارد. اگر آسیب عمیق تر باشد درنتیجه مدت زمان درمان طولانی تر شده و اگر آسیب سطحی تر باشد مدت زمان بهبودی کمتر خواهد بود. در درمان عمیق تر، نتایج به طور کلی بهتر است.

برخی از نتایج را فوری مشاهده خواهید کرد، اما نتایج کامل پس از 3-6 ماه مشاهده خواهد شد. پس از بهبودی پوست، که ممکن است تا 3-14 روز طول بکشد، دوره ای 4 تا 6 هفته پس از آن پوست شما کمی صورتی می شود. در طول این دوره، پوست شما صاف تر می شود. همانطور که رنگ پوست تان به حالت عادی باز می گردد، خطوط کمتر و درخشندگی بیشتری را می بینید.

لیزر فرکشنال چطور انجام می شود؟

شما باید نیم ساعت قبل از درمان خود وارد مرکز شوید. شما یا تکنسین، منطقه درمان را تمیز می کنید و سپس یک کرم به محل درمان زده می شود. پس از آن فقط ریلکس باشید. خواندن و گوش دادن به موسیقی، در زمانی که منتظر تاثیر گذاری کرم هستید نیز برای آرامش شما مفید است.

بعد از حدود نیم ساعت، کرم برداشته میشود. درمان حدود یک ساعت برای کل صورت طول می کشد و کمی احساس  فرو رفتن سوزن خواهید کرد. یک جریان هوای سرد در طول درمان در منطقه تحت فشار قرار می گیرد تا شما احساس راحتی کنید.

درمان جای جوش

این لیزر چگونه برای زخم های آکنه و سایر زخم ها کار می کند؟

لیزر CO2 همیشه برای آکنه و دیگر زخم ها بسیار موثر است.

آیا این درمان برای پلک ها نیز امن است؟

بله، حین انجام برای پلک با عمق بسیار کم و محافظت شده انجام می شود.

مراقبت بعد از لیزر فراکشنال

در طول 24 ساعت اول پس از درمان، پوست شما ممکن است به نظر مانند آفتاب سوختگی برسد. بسته یخ  5 تا 10 دقیقه در 5-6 ساعت اول پس از درمان استفاده شود.

پوست شما 2-7 روز پس از درمان لایه لایه شده و برای 3 تا 6 هفته صورتی رنگ خواهد بود. این روند بهبود به اینکه عمق درمان شما چقدر بوده است، بستگی دارد. برای یک هفته یا بیشتر، می توانید از مواد آرایشی برای پوشش پوست صورتی خود استفاده کنید. به ندرت ممکن است بعد از درمان کبودی ایجاد شود، که میتواند تا دو هفته طول بکشد.

آیا می توان بلافاصله به کار و فعالیت ادامه داد؟

نه، شما باید بقیه آن روز را استراحت و با استفاده از یخ منطقه تحت درمان را بپوشانید.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

این تعداد به میزان آسیبی که پوست بر اثر نور خورشید دیده، زخم و چین و چروک و اینکه شما چقدر می توانید بعد از درمان استراحت کنید ، بستگی دارد. اما معمولا جلسات درمان بین 2 تا 6 جلسه خواهد بود.

به چه دلایلی نمی توان از لیزر فرکشنال استفاده کرد؟

در صورت استفاده از داروهایی که حساسیت به نور را افزایش می دهند، استفاده از ضد انعقاد (بعضی ها خوب است)، استفاده از Accutane در سال گذشته (در مقایسه با 6 ماه)، شیمی درمانی، سابقه بهبودی دشوار یا زخم، تاریخ اختلالات خونریزی و بارداری لیزر فرکشنال توصیه نمی شود.

آیا شستن صورت بعد از لیزر فرکشنال ایجاد مشکل می کند؟

تا یک روز از شستن و مرطوب کردن ناحیه ی لیزر شده خودداری شود. شما می­توانید ناحیه لیزر شده را پس از ۲۴ ساعت با آب  و به آرامی شستشو دهید.

عوارض جانبی لیزر فرکشنال چیست؟

یک کلینیک پوستی خوب با تجربه در لیزر، بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه عوارض است.  عوارض این روش بسیار نادر است. اما در اینجا یک لیست از برخی از عوارض احتمالی درمان های لیزر فرکشنال CO2 آمده است:

▪️درد

به علت اقداماتی که در بالا ذکر شد، اغلب مردم در طول درمان احساس درد بسیار کمی دارند. در ضمن اولین روز پس از جراحی درد خفیفی وجود دارد.

رنگ صورتی ممکن است دو هفته تا دو ماه پس از لیزر ادامه یابد. در موارد نادر، ممکن است سه تا شش ماه نیز طول بکشد.

▪️التیام زخم

لیزر فرکشنال CO2 سبب زخم سطحی روی پوست می شود که تقریبا 2 تا 10 روز بهبود آن به طول می انجامد. آسیب سطحی لایه های بیرونی پوست ممکن است باعث تورم ملایم ​​شود. هنگامی که سطحی از پوست درمان می شود، ممکن است در حدود 4-6 هفته به نور خورشید حساس باشد.

▪️تغییرات رنگدانه

رنگدانه های منطقه تحت درمان ممکن است افزایش یا کاهش یابد. این عارضه نادر است و اغلب در پوست تیره تر و 2-6 هفته بعد از درمان رخ می دهد.

▪️تورم بیش از حد

بلافاصله پس از جراحی لیزر، تورم پوست ایجاد می شود. این وضعیت موقت است و از سه تا هفت روز بعد از لیزر حل خواهد شد.

▪️زخم

شانس بسیار کمی برای زخم شدن محل لیزر وجود دارد که شامل زخم های هیپرتروفی یا، به ندرت، زخم های کلئوئیدی ضخیم می باشد. برای به حداقل رساندن شانس زخم، مهم است دستورالعمل های پس از عمل را به دقت دنبال کنید.

▪️قرار گرفتن لیزر در معرض چشم

در حین عمل لیزر، چشم خود را بسته نگه دارید و همیشه در طول درمان لیزر، از محافظ چشم استفاده نمایید.

▪️عفونت

عفونت گاها می تواند رخ دهد و اگر فورا درمان نشود، ممکن است باعث بروز زخم شود. اما اگر در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک انجام شود چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

 

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎️ 02122657900
☎️ 02122657916
☎️ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربررضا شنبه ۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر خسته نباشید من جای اسکار دارم میخواستم بپرسم امکانش هست من عکسی براتون بفرستم شما بفرمایید چ روشی موثره و اینکه هزینش چقدر میشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۶ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام برای جای اسکار حتما باید از نزدیک معاینه شوید با تصویر نمیشه تشخیص داد روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرSara دوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر از کجا مطمن بشیم دستگاه ک استفاده میکنن فراکسل هست ؟کنارش یک دستگاه خنک کننده داره؟من ۲جلسه انجام دادم الان به صورت زخم شده احساس میکنم دمل زده وتا ۲ماهی به صورت هاله قهوه ای اطراف جوش هستش نباید اینطور میشد ؟ و جای جوشم عمیق روی پا
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام لیزر فرکشنال یا فرکسل یا
   Co2 Fractional
   لیزری است که با حرارت کار می کند و قرمزی و زخم های سطحی و پوسته ریزی پس از این لیزر طبیعی است اگر عوارضی که مشاهده می کنید غیر عادی است حتما پزشک معالجتون رو در جریان بذارید

 • تصویر کاربررها پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  فرق لیزر فرکشنال co2ولیزرco2چیه؟،و لیزر ارف co2همون فرکشنال هست؟وممکنه بعداز لیزر جوش بزنه صورت؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 7 ماه پیش)

   سلام لیزر 
   co2 fractional

   لیزری است که برای جوانسازی و برداشتن برخی از ضایعات استفاده می شود

   اما آر اف امواج رادیوفرکوینسی هستش که آن هم برای جوانسازی استفاده می شود و مهم تشخیص صحیح است که گدام برای شما مناسب است

   خیر لیزر عمدتا حتی باعث خشک شدن پوست می شود اما در پوست هایی که جوش فعال دارند ممکن است در برخی افراد تشدید شود در هر فرد متفاوت است از سوی دیگر کرم های ترمیم کننده پس از لیزر هم در برخی افراد ممکن است جوش ایجاد کند

   اینها یک قانون ثابت نیستند و در هر فرد متفاوت است برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربرمریم چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من گردنم پشت گردنم نصف کمرم خیلی خیلی تیرس صورتم از این قسمت ها روشن تر نزدیک چهارسال کرم زدم ولی نتیجه ی نگرفتم این تیرگی سلول های مرده هستن
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 7 ماه پیش)

   سلام اگر تیرگی مادرزاد است قابل تغییر نیست

 • تصویر کاربرفاضل چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام بنده 21 سالمه پوست درای جای جوش عمیق هستش قبلا خیلی جوش میزدم اما الان به ندرت جوش میزنم حدود یه ماه پیش هم رفتم دکتر پوست برام لیزر co2 تجویز کرد که انجام بدم میخواستم بدونم تو چند جلسه تموم میشه و هزینه هر جلسه چقدره باتشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 7 ماه پیش)

   سلام برای اظهار نظر در حصوص جای جوش حتما باید از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرنفس چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  درمان جای جوش و لکه های صورت چیه؟لیزر پوست یا هر چیزی باشه انجام میدم
  فقط صورتم صاف بشه و بدون لکه خیلی عذاب میکشم
  لطفا راهنمایی کنید
  نیاز باشه تو تلگرام عکسمم میفرستم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 7 ماه پیش)

   سلام درمان جای جوش معمولا به صورت ترکیبی است که لیزر یکی از روش های احتمالی است برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرالنا سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام روز بخیر می خواستم بدونم شما میتونید ترک های پوستی رو از بین ببرید با لیزر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 7 ماه پیش)

   سلام لطفا لینک زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/530/

 • تصویر کاربرمارال پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، وقت بخیر ، میخواستم بدونم بعد از لیزر فرکشنال استفاده از ضد آفتاب رنگی و کرم پودر مشکلی ایجاد میکنه ؟ چون من شاغل هستم . چه ضد آفتابی رو پیشنهاد میکنید ؟
  سوال بعدیم اینه که من ورزش میکنم که بیشتر هوازی هست ، تعرق و ورزش کردن مشکلی نداره بعد از لیرز ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 8 ماه پیش)

   سلام ضدآفتابتون رو حتما حتما با پزشک معالجتون هماهنگ کنید، بسته به التهاب و زخم ایجاد شده تا چند روز ممکن است نباید ورزش سنگین انجام دهید، که باز هم میگویم بسته به میزان لیزر انجام شده است که باز هم در این خصوص نظر پزشک معالجتون ارجعیت دارد

 • تصویر کاربرمونا شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و عرض ادب..من٣٠سالمه و بعداز سن نوجواني تاكنون جوش ميزنم،اين اواخر جوش زياد نه،فقط زيرپوستي وكمي جوش چركي روي بيني،دغدغه اصلي من الان جاي جوشهاست كه بصورت روزنه باز مانده وظاهر پوست پرتغالي مخصوصارو بيني شده😥قبلا ليزرفركشنال هم انجام دادم اماتاثيري نديدم،يه زماني هم دكتربهم راكوتان داد تازماني كه مصرف كردم خوب بود،الان سوالي كه ازشمادارم اينه كه چه ليزري واقعابرام بهتره؟؟واينكه تهران زندگي نميكنم وبنظرم جاي مطمعني برادرمان نيست اينجا!اخيرا باز رفتم دكتر وبهم تتراساكلين،آزيترومايسين،كليندامايسين داده،و اگربخام ليزر كنم مصرف اينها تداخل ندارن؟راستي ميكرودرم و ميكرونيدلينگم بهم توصيه كردن،ببخشيدسوالم طولاني بود،ممنونم اگرپاسخم وبدين🙏🏻
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۷ آذر ۹۷( 8 ماه پیش)

   سلام درمان منافذ باز صورت در هر فرد متفاوت است که باید از نزدیک معاینه شوید تا بررسی شوید بهترین راه حل چیست همچنین مهم مراقبت های پس از آن است، به هر حال به دلیل عدم مراقبت ( مانند مواد آرایشی زیاد و طولانی مدت، عدم استفاده از ضدآفتاب و...) که اگر مجددا مراقبت انجام ندهید منافذ باز مجددا باز می گردند

 • تصویر کاربرامیر چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  بنده دوتا جای جوش دارم که تقریبا سطحیه و عمیق نیس
  میخام ببینم تو چن جلسه رفع میشه و هزینش چقده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷( 8 ماه پیش)

   سلام برای جای جوش حتما باید از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر