انواع روشهای زیباسازی و جوانسازی پوست و ویژگی های آنها

سالهاست که به تاخیر انداختن روند پیری پوست و تغییراتی که بعد از دهه سوم زندگی در آن ایجاد می شود از مهم ترین دغدغه ها برای پزشکان و متخصصان زیبایی است. برخی ترجیح می دهند در طبیعت بدن خود تغییر چندانی ایجاد نکنند، اما رفته رفته بر تعداد افرادی که چنین مداخلاتی را اجتناب ناپذیر می دانند و به استفاده از شیوه های جوانسازی پوست رو می آورند افزوده می شود. در این نوشته بر آن خواهیم بود تا مروری بر انواع این شیوه ها و ویژگی هر یک داشته باشیم.

تزریق ژل پوست

تزریق ژل

تزریق ژل یک درمان زیبایی برای صاف کردن چروک ها یا اسکارهای فرو رفته در پوست است که معمولا برای پوست صورت استفاده می شود. همچنین برای پرتر نشان دادن لب ها نیز استفاده می شود. هنگامی که تزریق ژل انجام می شود، ناحیه مورد نظر بالا رفته و پر می شود، اما معمولا در طول زمان از بین می رود. به همین دلیل بعد از تزریق باید به برخی نکات توجه کنید.

انواع مختلفی از پرکننده های تزریقی وجود دارد از جمله

 • ژل های نسل قدیم یا پاژ، که حالت دائم یا نیمه دائم داشتند که از مواد مصنوعی ساخته شده اند، تزریق این ژل ها به علت ماندگاری طولانی جذاب بودند اما به این علت که مواد مصنوعی بودند عوارض بسیار زیادی داشتند که تزریق آن تقریبا در تمام دنیا ممنوع و منسوخ شده است.
 • ژل های هیالورونیک اسید طبیعی (Restylane، Juvederm، Stylage, Belotero, Teosyal) که مایع را به محل مورد نظر می رساند.

4 هفته قبل از درمان به تست آلرژی نیاز دارید.

کلاژن در طول زمان از بین می رود، اما دانه های پلاستیکی به طور دائم زیر پوست قرار می گیرند. برخی از پزشکان از پرکننده هایی استفاده می کنند که توسط اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید نشده است. برای انتخاب مناسب ترین راه حل مناسب با پزشک خود مشورت کنید.

برای بعضی از پرکننده ها، پوست ابتدا با روش موضعی بی حس می شود. سپس یک جراح زیبایی یا متخصص پوست با یک سوزن، پرکننده را زیر پوست تزریق می کند. جلسه درمان حدود 15 دقیقه طول می کشد. برخی از پرکننده ها در جلسات تکراری چند هفته ای تزریق می شوند.

تزریق چربی

یک روش پیوند چربی وجود دارد که چربی ها را از ناحیه هایی از بدن که چربی بیش از حد دارد (مانند قسمت بیرونی ران) به ناحیه هایی که ممکن است فاقد حجم باشد مانند صورت، دست، سینه یا باسن تزریق می کند.

این روش کم ریسک و نسبتا طولانی مدت است و به خوبی تحمل می شود و نتایج طبیعی ایجاد می کند. هر سال هزاران نفر از افراد پیوند چربی انجام می دهند و از نتایج راضی هستند.

اما در نهایت باید در نظر داشت که ورود شیوه های جدیدتری مانند تزریق ژل های هیالورونیک اسید، به تدریج از رواج تزریق چربی کاسته. به ویژه که بسیاری از مراجعان که بعد از تزریق ژل از تصمیمشان پشیمان شدند تنها با تزریق یک آنزیم توانستند به حالت اولیه بازگردند، درحالیکه هنگام تزریق چربی چنین گزینه ای موجود نیست. اما همچنان در مواردی که به دلایل مختلف به تشخیص پزشک امکان تزریق ژل نیست از این شیوه استفاده می گردد.

برای آکاهی از نکات ریز و درشت تزریق چربی و مقایسه آن با تزریق ژل این نوشته را مطالعه نمایید

نیاز به بوتاکس پوست

بوتاکس

بوتاکس بیش از یک قرن است که شناخته شده و بیش از 50 سال است که برای اهداف پزشکی استفاده می شود. استفاده های اولیه آن برای تنبلی چشم (استرابیسم)، بلفارواسپاسم (عدم توانایی حرکت پلک ها در جهت های خاص) و دیس تونی رحم بود.

در سال 2002، برای بهبود و ریلکس کردن خطوط اخم در منطقه پیشانی بین دو چشم (glabella) مورد استفاده قرار گرفت و بر اساس برآورد داده ها که توسط شرکت Allergen انجام شده تا به حال بیش از 11 میلیون بیمار این روش را با موفقیت انجام داده اند.

در سال 2004، بوتاکس برای تعریق بیش از حد (hyperhidrosis) و در سال 2010 برای درمان سردردهای میگرنی مورد استفاده قرار گرفت. استفاده بی رویه از بوتاکس می تواند عوارضی در پی داشته باشد. با این وجود، اما اکثر پزشکان به فقط میزان مورد نیاز به بیمار تزریق می کنند.

بیماران باید بدانند که بوتاکس باعث جلوگیری از بیان حرکات صورت آنها نمی شود، بلکه صرفا به منظور جلوگیری از ایجاد خطوط اخم و خطوطی در صورت که عادت شده اند و ناخواسته هستند، استفاده می شود.

اگر بوتاکس به درستی انجام شود افرادی که آموزش زیبایی ندیده اند، متوجه آن نمی شوند، اما بیمار آرام تر و شادتر به نظر می رسد.

hifu هایفو

هایفو (HIFU)

یک پیشرفت قابل توجه در تکنولوژی و جایگزین غیر تهاجمی برای جراحی لیفتینگ پوست صورت و یک گزینه درمانی است. تنها درمان مورد تایید FDA برای بهبود خطوط و چین و چروک صورت و گردن است، و قابلت نفوذ به عمق دارد که قبلا فقط با عمل جراحی ممکن بود.

در این روش با قدرت سونوگرافی به راحتی پوست را لیفتینگ می کنند و استحکام می بخشند. سونوگرافی نوعی از انرژی است که به طور قابل توجهی نسبت به نورهایی مانند IPL و لیزر و یا انرژی برق (فرکانس رادیویی) متفاوت است. Hifu از سطح پوست محافظت می کند و نفوذ عمیق تر و دمای بالاتری از فرکانس رادیویی دارد به عنوان مثال برای درمان لایه های درم و قاعده ای که در آنها تضعیف ساختاری شروع می شود، استفاده می شود.

بافت در نقطه مورد نظر تا دمای 65 درجه سانتیگراد گرم می شود، گرمای حرارتی با بافت پوست ایجاد می شود که با ایجاد زخم و اصطکاک سلولی باعث تسریع بهبودی می شود و بلافاصله کلاژن را تحریک کرده و موجب تسریع تولید آن می شود. در طی 90 تا 180 روز آینده در پاسخ به ترمیم زخم، بافت ها را تحریک کرده و منجر به لیفتینگ و استحکام بیشتر در درازمدت می شود، که نتایج آن می تواند تا سال ها ماندگار باشد.

همچنین تونیسیته و تمام ویژگی های صورت مانند چشم ها، گونه ها، دهان، چانه و پوست را بهبود می بخشد و جایگزینی مناسب برای بوتاکس با امکان حفظ حرکات صورت است. برای حفظ لیفتینگ پوست پس از جراحی عالی است و استاز خون، جای زخم و بی حسی را درمان می کند.

مهمترین نکته درباره هایفو، کیس سلکشن و انتخاب درست است.  مثلا زمانیکه افراد افتادگی هایی دارند که تنها راه حل آن هایفو است. هایفو با توجه به تعداد جلسات و میزان جواب دهی اش مناسب همه کیس ها نیست.

مزوتراپی پوست جهت جوانسازی

مزوتراپی

مزوتراپی یک تکنیک است که با تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی باعث جوان به نظر رسیدن، سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافی می شود.
میشل پیستور، یک پزشک فرانسوی، این تکنیک را در سال 1952 ایجاد کرد. در اصل این روش برای از بین بردن درد استفاده می شد اما سالها پس از آن، در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محبوب شد. امروزه، مزوتراپی در این موارد مورد استفاده قرار می گیرد:

 1. چربی را از مناطقی مانند شکم، ران، باسن، داخل ران، پاها، بازوها و صورت، بر می دارد.
 2. سلولیت را کاهش می دهد.
 3. خطوط و چروک ها را محو می کند.
 4. پوست شل را سفت می کند.
 5. بد را روی فرم می آورد.
 6. پوست را روشن می کند.
 7. آلوپسی، که یک بیماری و عامل ریزش مو است را درمان می کند.

این روش از سوزن های بسیار نازک برای انجام یک سری تزریقات به لایه میانی (مزودرم) پوست استفاده می کند. ایده پشت مزوتراپی این است که مسائل اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب را که موجب آسیب به پوست می شود، تصحیح کند.

یک فرمول استاندارد برای مواد تزریقی در مزوتراپی وجود ندارد. پزشکان از گزینه های مختلفی استفاده می کنند از جمله:

 1. داروهای تجویزی مانند وازودیلاتورها (گشاد کننده های عروق) و آنتی بیوتیک ها
 2. هورمون هایی مانند کلسیتونین و تیروکسین
 3. آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز
 4. عصاره های گیاهی
 5. ویتامین ها و مواد معدنی

درباره مزوتراپی صورت بیشتر بدانیم

prp پی آر پی جهت جوانسازی پوست

پی آر پی

پی آر پی یک ماده ی طبیعی است که بدن آن را می سازد. مقدار کمی خون از شما می گیرند و در لوله ی استریلی در سانتریفیوژ برای جدا کردن اجزای مختلف خون قرار می دهند. گلبول های قرمز و سفید از پلاکت ها و پلاسما (مایع روشن) جدا می شوند. پلاسمای حاصل دارای تعداد بیشتری از پلاکت های طبیعی است و پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی نامیده می شود.

چرا پلاکت باعث بازسازی پوست می شود؟

پلاکتها سلولهای خونی هستند که به بازسازی بافتها و رشد سلول های جدید کمک می کنند. PRP تزریق شده به مناطق خاصی از پوست، مثل یک ماتریکس عمل می کند و باعث رشد کلاژن و بازسازی بافت می شود و در نتیجه پوست را یکنواخت و سفت می کند. به این ترتیب، PRP موجب از بین رفتن چروک ها می شود و پوست را لطیف می کند.

مطلب مرتبط: برای درمان ریزش مو مزوتراپی بهتر است یا پی آر پی؟

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژین که به عنوان میکرودرم نیز شناخته می شود، یکی از ساده ترین، امن ترین و موثر ترین درمان های ضد پیری حال حاضر است و مزایای زیادی دارد. میکرودرم ، یک پاکسازی و مراقبت روتین از پوست است. اکثر افراد با گذشت سن، نیاز به انجام مداوم آن دارند تا پوستی شاداب و زیبا داشته باشند.

این شیوه به ایجاد بافتی نرم و لطیف در پوست صورت کمک می کند، آثار زخم های سطحی و اندازه ی منافذ و میزان تجمع رنگدانه ها را که به عنوان لکه های سنی می شناسیم کاهش می دهد. میکرودرم ابریشن این کار را به راحتی با سرم های با تکنولوژی بالا و محصولات مراقبت از پوست که به لایه های عمیق پوست نفوذ می کنند انجام می دهد. همچنین به ساخت کلاژن که باعث پر و جوان شدن پوست می شود کمک می کند.

لیزر برای جوانسازی پوست

لیزر برای جوانسازی پوست

بازسازی (جوان سازی) پوست با لیزر، درمانی است برای کاهش چین و چروک ها و بی نظمی های پوست صورت از جمله لکه ها یا جوش ها.
در این تکنیک، پرتوهای نور به صورت متمرکز و ضربان دار و کوتاه و مستقیم بر سطح پوست نامنظم هدایت شده و لایه های پوستی را لایه به لایه به طور دقیق از بین می برد. این روش محبوب به نام تبخیر با لیزر نیز شناخته می شود.

لیزر CO2 فرکشنال

دو نوعی که اخیراً در جوان سازی با لیزر بیش تر استفاده می شوند عبارتند از دی اکسید کربن (CO2) و اربیوم. هر لیزر سلولهای پوستی را که در سطح آسیب دیده اند تبخیر می کند. اطلاعات مفید و پاسخ سوالات در زمینه لیزر فرکشنال

یکی از بهترین روشهای جوان سازی پوست، استفاده از لیزر CO2 فرکشنال است، که یک درمان غیر تهاجمی است و با استفاده از انرژی نور رشد طبیعی کلاژن را تحریک کرده، منافذ پوست را بهبود بخشیده، پیگمانتاسیون ( تجمع رنگ دانه ها ) نامنظم را از بین برده و خطوط و چین و چروک ها را کاهش می دهد.

لیزر باعث تحریک تولید کلاژن در پوست شده و این کلاژن جدید تولید شده می تواند خطوط و چین و چروک ها را کاهش دهد. علاوه بر این، نور لیزر در لکه های ناشی از افزایش سن و سایر رنگدانه ها نفوذ می کند. گزارشات بیماران و همچنین مطالعات انجام شده تایید کرده اند که جوان سازی پوست با لیزر باعث ایجاد ظاهری شاداب، نرمی بافت پوست و حتی کاهش اندازه روزنه های پوست می شود.

به خاطر داشته باشیم که بهترین زمان استفاده از این شیوه، نیمه دوم سال است، چراکه پس از لیزر، باید از آفتاب دوری نمایید.

دستگاه Scarlet RF

RF

استفاده از تکنولوژی انقلابی RF باعث برداشت بافت جوشگاه زخم ها، کاهش جوشگاه های فرورفته، جوان سازی پوست، کاهش چین و چروک ها و ترک خوردگی ها بدون وجود خطرات جراحی است. درمان با آن موثرتر از دیگر درمان های موجود در بازار است و همچنین درد کم تری داشته و خطرات کم تری نسبت به دیگر درمان ها همچون روش Fraxel دارد.

این درمان با ورود سوزن های میکرو متعدد و گرمایش عمقی به درم (لایه ی دوم) پوست ناحیه ی هدف، باعث تحریک تولید طبیعی کلاژن می شود و در نهایت اجازه ی بازسازی پوست در طول زمان را خواهد داد و در نتیجه ایمن ترین، پیشرفته ترین روش درمان غیر جراحی در بازار امروز است.

{ در این مرکز RF توسط جدیدترین دستگاه، بنام Scarlet انجام می گیرد. در این دستگاه، هر نوبت از سوزن های شخصی استفاده می شود؛ و پس از اتمام جهت استفاده در نوبت های بعدی به بیمار تحویل می گردد. }

حرف آخر

جوانسازی پوست امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و با توجه به پیشرفت علم و دستیابی به شیوه هایی با نتایج راضی کننده، کم ضرر و مقرون به صرفه، روز به روز بیشتر در معرض توجه قرار می گیرد. در این نوشته تلاش کردیم تا مهمترین شیوه های زیبا سازی و جوانسازی پوست را با شما مرور کنیم، بلکه به شناخت و تصمیم گیری بهتر شما درباره این شیوه ها کمک کرده باشیم. برای مطالعه بیشتر درباره این مبحث می توانید به این لینک مراجعه نمایید و درصورتیکه سوالی دارید آن را از طریق بخش پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.


امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

انواع روشهای زیباسازی و جوانسازی پوست و ویژگی های آنها
5 (100%) 1 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمینا چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من ایران زندگی نمی کنم شماره موبایل خواهرم و وارد کردم تا تونستم براتون مسیج بزارم
  من می خواستم برای تزریق ژل یا چربی مزاحمتون بشم
  دو سالی هست تزریق چربی انجام می دم اونم به این دلیل که صورتم لاغر هست ولی راضی نبودم چون قرینه نشده یه طرف صورتم لاغر تر و تورفتگی داره به همین دلیل می خوام این سری پیش شما بیام می خواستم هزینه چربی و هزینه ژل و بدونم و اینکه چند سی سی ژل معمولا لازمه؟ ممنون
  سوال بعدیم اینه که مژه پلک پایینم چندتاش ریخته در اثر ابله مرغان و دیگه در نیومده راهی هست برای درمانش؟
  و در آخر چند وقت قبل از اومدنم وقت بگیرم ازتون چون من زیاد ایران نمی مونم باید از همینجا بوم کنم ممنونم ازتونبرای پوستم هم وقت می خواستم خیلی خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش)
   سلام عزیزم چون شما چربی تزریق کردید حتما باید از نزدیک معاینه شوید، اما احتمال اینکه بتوانیم برای شما تزریق انجام دهیم ضعیف است
   اما اظهار نظر قطعی منوط به معاینه از نزدیک است
   برای تعیین نوبت لطفا یک ماه پیش از مراجعه اقدام فرمایید
 • تصویر کاربرآتنا چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر من 30 سال سن دارم برای شادابی و چروک نشدن دور چشم و جوان سازی پوست صورت خود چه کارهایی لازم تا انجام بدم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
   سوال شما بسیار کلی است
 • تصویر کاربرفاطمه چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر عزیز... من میخواستم لبهام به صورت کاملا طبیعی کمی برجسته بشه... ولی موندم تزریق چربی بهتره یا ژل! و اینکه میگن اگر 2 یا 3 بار تزریق چربی طی 3 سال انجام بشه ماندگاریش همیشگیه... میخواستم بدونم واقعیت داره یا نه! آیا ژل هم بعد از چند سال تزریق در حالت لبها تغییر همیشگی بوجود میاد یا نه! من میخواستم پیشتون تو همین ماه نوبت بگیرم... نمیخوام لبام خیلی برجسته بشه..‌ در حد اصلاح و کمی برجستگی طبیعی... لطف میکنید هزینه رو بفرمایید..
  شما پی آر پی برای روشن شدن دور چشم هم انجام میدید! لطفا هزینه اینکارو هم بفرماییدبیشتر دلم میخواد لب پایینم کمی برجسته بشه.. مرسی
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش)
   سلام در ناحیه لب تزریق چربی توصیه نمی شود، برای اطلاع از انواع ژل ها مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/666/

   برای اطلاعات بیشتر در مورد اصلاح فرم لب مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/187


   همچنین برای رفع تیرگی دور چشم از مزوتراپی، کربوکسی تراپی و تزریق فیلر استفاده می کنیم، در صورت نیاز ممکن است از PRP استفاده کنیم برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرسارا شنبه ۲۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. میخواستم بدون واسه فرمدهی چانه حدودا چندسی سی لازم هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام عزیزم در پله اول معمولا یک سی سی تزریق می شود، در صورتی که مجددا نیاز داشته باشد پس از 2 هفته تا 2 ماه مجددا تزریق می شود
 • تصویر کاربرپگاه پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هزينه ليفت گونه؟هزينه ليفت گونه كه براى سحر جون هم انجام دادين چقدره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام عزیزم، بستگی به ژل مصرفی دارد، نوع و میزان مصرف
   حدودا 2 سی سی
   و هر سی سی حدودا یک میلیون تومان

   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/666/
 • تصویر کاربرHanna پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ميخواستم بدونم ليفتينگ هم انجام ميدين؟با ليفتينگ صورت گونه برجسته ميشه؟قيمتش چجوريه؟مجددا كي بايد ليفتينگ شه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام عزیزم لیفت صورت رو به وسیله ژل های هیالورونیک اسید انجام می دهیم 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد
   و هزینه بسته به میزان ژل مصرفی دارد
   معمولا به 2 سی سی ژل نیاز است هر سی سی یک میلیون تومان

   اطلاعات بیشتر د رمورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666/
 • تصویر کاربرالهام پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ايا ميكرونيدلينگ براي منافذ باز پوست خوب است؟؟؟و هزينه اين كار چقدر است؟؟چند بار بايد اين كار را انجام دهيم؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام بله موثر است، مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/1510
 • تصویر کاربریگانه پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.
  ببخشید خانم37ساله ای هستم
  که صورتم با بالا رفتن سنم کم کم داره میفته و خط لبخند ایجاد میشه
  و مقداری هم لک وجود داره و تیره شده پوست صورتم
  میخاستم کرمی که بتونه به روشن شدن پوستم کمک کنه معرفی کنید و برای سفت شدن پوست
  تشکر❤️
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام عزیزم حقیقتا درمان لک بسیار پیچیده است به این دلیل که لک ها بسیار متفاوت هستند، برای درمان آن باید از نزدیک معاینه شوید

   همچنین برای رفع افتادگی در گونه به وسیله تزریق ژل های هیالورونیک اسید لیفت طبیعی ایجاد می کنیم
 • تصویر کاربرفاطمه شنبه ۲۱ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ایا شما کار پلاسما تراپی چشم رو انجام میدید(برداشتن پوست اضافه ی پلک)
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۱ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام ایمن ترین روش در دنیا برای برداشتن پوست اضافی، عمل سرپایی بلفاروپلاستی است، سراغ روش های عجیب و غریب نروید، که هیچ جایگاهی در آمارهایی بین المللی ندارند
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرحسن چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای از بین بردن لکه صورت
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام برای درمان باید از نزدیک معاینه شوید، با توجه به شرایط پوست شما احتمالا درمان دارویی انجام می شود
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر