پی آر پی مو

پی آر پی مو | درمان ریزش، متد و کاربردها

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

فهرست مطالب

اگر از ریزش مو رنج می برید و به دنبال روشی بدون جراحی برای درمان ریزش موی خود هستید قطعا پی آر پی مو می تواند به شما کمک کند. این روش به دلیل ساده بودن و بهبودی سریع محبوبیت زیادی در جوامع پیدا کرده است. هزینه پی ار پی موی سر چقدر است؟

پی آر پی مو چیست ؟

PRP یک روش موجود غیرجراحی و درمانی برای افرادی است که درخواست تحریک رویش مو بعد از ریزش آن را دارند. در نتیجه تحقیقات علمی اخیر ؛ دریافت شده که PRP یک روش کاملا طبیعی است و در کلینیک ها برای تقویت مو و پوست سر به کار می رود.

با وجود اینکه مطالعات درباره موفقیت با سرعت کم در جوامع پزشکی منتشر شده است، اما متخصصین بسیار جدی ادعا میکنند که PRP یک روش انحصاری برای ترمیم مو است. هزینه prp مو سر چقدر است؟ قیمت پی آر پی مو چقدر است؟

PRP چگونه عمل می کند؟

خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و فرآورده های خونی بافتی است که شامل فاکتورهای اختصاصی رشد هستند، این سلول ها در بازسازی و ترمیم بافت نقش دارند. مقالات چاپ شده در اروپا و آمریکا صحت و اعتماد به PRP درمانی را تایید میکنند؛ که به عنوان یک روش جدید درمانی  بیش از دو دهه است که برای ترمیم زخم و پوست بکار می رود.

پی آر پی خود را به عنوان یک مدل درمان پزشکی در حوزه های تخصصی مانند جراحی دهان، جراحی عصب، جراحی زیبایی پلاستیک، پزشکی ورزشی و ارتوپدی معرفی کرده است. PRP بصورت گسترده ای در دو دهه اخیر در این حوزه ها استفاده شده است و نتایج مثبت و موفقیت آمیزی داشته است. در مورد لیزر موهای زائد بیشتر بخوانید.

در حوزه ترمیم مو شواهد از پی آر پی مو  به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده در پیشرفت رشد مو حمایت می کنند. با وجود اینکه PRP  در مراحل اولیه تحقیقات علمی در ترمیم مو است، نمی تواند جایگزین درمان های موجود مورد حمای FDA مانند DHT بلاکرها و ماینوکسیدیل شود. اما یک روش امیدارکننده برای بیماران با ریزش مو می باشد.

عکس پی آر پی مو

پی آر پی مو

پی آر پی مو چگونه انجام می شود؟

ایا پی ار پی جواب میده ؟ در کلینیک  آزمایش خون اولیه که گرفته می شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده میشود و PRP (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جدا می شود.

PRP از بدن شما گرفته می شود و با تغلیظ سلول های خونی آماده می شود. همچنین از سیستم Healeon Medical PRP System استفاده می شود. یک سیستم استریل ایزوله است  و در آن پلاکت ها به سه برابر غلظت عادی موجود در خون می رسند. یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی حس نکند. سپس پلاکت با غلظت بالا به پوست سر تزریق می شود. موی بیمار شسته می شود و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می تواند به خانه بازگردد. هیچ آرامبخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نمیشود که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند.

PRP فاکتور های زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک می کند. پی ار پی با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام میشود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است.

هدف اولیه ازPRP تحریک فولیکول های موی غیرفعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال است.

آیا پی آر پی مو موثر است؟

پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟ روش prp مو چیست؟ نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. بعضی از جراحان ترمیم مو برای بیمارانی که داوطلب جراحی نیستند PRP  را بصورت هر ۳ یا ۴ ماه انجام می دهند. سایر پروتکل ها  برای تضمین زنده ماندن بافت ازPRP حین یا قبل جراحی استفاده می کنند.

prp مو یک درمان غیرجراحی بالقوه درحال ظهور برای تحریک فولیکول موهای طبیعی است.

 تحقیقات بالینی گسترده تر  درحال انجام است اما مقالات پزشکی موجود شامل نتایج خوشبینانه بسیاری است. هرچند مطالعات کنترل شده کمی موجود است؛ گزارشات موردی منابع اولیه ی نشان دهنده موفقیت درمان باPRP  است. مواد غذایی برای رشد مو را بشناسید.

چه کسی نباید از درمان پی آر پی مو استفاده کند؟

افرادی که سابقه ی سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و الکل دارند. با تشخیص مشکلات پزشکی مانند سندرم اختلال عملکرد پلاکت، ترومبوسیتوپنی (کم بودن مقدار پلاکت خون)، هیپوفیبرینوژنمیا، بی ثباتی هموداینامیک، سپسیس، عفونت حاد و مزمن، بیماری های مزمن کبدی، درمان های ضد انعقادی، بیماری های مزمن پوستی و سرطان، بیماری های متابولیک و سیستمیک بهتر است prp انجام ندهند.

prp مو

آیا پی آر پی مو برای من مناسب است؟

prp مو در موارد دیگر پزشکی و جراحی برای چندین سال با موفقیت انجام شده است. تصمیم گیری برای استفاده از PRP یک تصمیم گیری شخصی است، و باید بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پزشک صورت بگیرد.

PRP (پی ار پی موی سر) به دلیل این که سلول های سالم را از پوست سر میگیرد و به ناحیه ای که لازم دارد تزریق میکند سالم و طبیعی است. در این روش هیچ احتمالی برای انتقال عفونت از شخص دیگر وجود ندارد زیرا از سلول های خودتان استفاده می شود که هیچ تغییری نکرده اند، این سلول ها توسط سیستم ایمنی شما پس زده نمیشوند. این روش نمیتواند به عنوان درمان قطعی ریزش مو مد نظر قرار گیرد.

در حال حاضر برای من درمان دیگری وجود دارد؟

قطعا. در حقیقت، این روش (PRP) برای افرادی که نمیخواهند جراحی کنند یا قصد دارند ریزش موهای خود را تا زمان جراحی کاهش دهند توصیه میشود. به عنوان یک درمان بدون جراحی، پی آر پی مو برای افرادی که ماینوکسیدیل و مسدود کننده های DHT را تحمل نمیکنند یا این دارو ها در آن ها عوارض جانبی به جای میگذارد توصیه میشود.

اما باید گفت پی آر پی یک روش تقویتی است و اگر نیاز به ایجاد تار موی جدید باشد کاشت مو بهترین گزینه است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مفیدی درباره کاشت مو داشته باشید.

مطلب مرتبط: حقایقی درباره کاشت مو

آیا این کار صدمه زننده است؟

در گذشته بعضی از بیماران بعد از انجام فرآیند و تمام شدن بی حسی احساس ناراحتی و درد می کردند. اگر بخواهید، این فرآیند می تواند تحت تاثیر داروهای خواب آور درون وریدی یا بیهوشی کلی انجام بگیرد. شما کاملا به خواب می روید و چیزی از تزریقات احساس نمی کنید. خواص روغن زیتون برای مو را بخوانید.

هزینه پی آر پی مو 

تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون و هشتصد تومان تا دو و نیم میلیون تومان است.

مزایای پی آر پی مو

این مزایا عبارتند از:

 • ساده بودن و بدون استفاده از جراحی
 • تزریق چندگانه، این فرآیند حدود یک ساعت زمان میبرد
 • ایمن و دارای نتایج قابل اعتماد
 • دوره ی بهبود خیلی سریع
 • نتایج نهایی زیبا و از همه مهمتر بسیار طبیعی

عوارض پی آر پی مو

 • درد خفیف در محل تزریق
 • حساسیت پوست سر
 • تورم
 • سردرد
 • خارش
 • خونریزی موقتی در محل تزریق

نتیجه گیری

به طور خلاصه، پی آر پی مو برای کسانیکه علاقه ای به جراحی ندارند یا منتظر روش های جدیدتر درمانی هستند استفاده می شود.

برخی سوالات متداول : 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”p” question-0=”پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟” answer-0=” نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. ” image-0=”” headline-1=”p” question-1=” هزینه پی آر پی مو چقدر است ؟” answer-1=” تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون تومان تا دو و نیم میلیون تومان است. ” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرشچي سه شنبه ۲۳ مهر ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  وقت بخير
  راهنمايي كنيد در با پي آر پي &كاشت
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۳ مهر ۹۸( 3 سال پیش)
   سلام🌼
   جهت تشخيص صحيح حتما بايد كه از نزديك معاينه بشيد و آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره، تا بتونيم روش مخصوص به شما رو ارائه كنيم.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربر Mhmd شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 152 مشاهده پرسش
  هزینش چقدره؟؟
  چقدر طول می کشه تا دوباره موهامون دربياد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 4 سال پیش)
   سلام 🌼
   اصلا ما نميتوانيم به اين صورت اظهار نظر بكنيم ، بايد كه حتما از نزديك معاينه بشين تا روش درمان مخصوص به خود شما تجويز بشه.
   شايد ريزش موي شمابا يك روش دارويي ساده امكان پذير باشه.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربر M.a چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 171 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین من شنیدم پی آر پی مو باعث میشه اگر تومور خاموشی در سر وجود داشته باشه فعال شه میخواستم ببینم واقعیت داره و اگر واقعیه چیکار باید بکنیم که متوجه شیم همچین چیزی هست یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 4 سال پیش)
   سلام🌼
   خير! اصلا چنين مسئله ايي واقعيت نداره، در كل بايد معاينه بشيد كه براي مشكل موي شما چه روشي مناسبه ،اصلا شايد موي شما مناسب براي prp نباشه .🌸🙏🏼
 • تصویر کاربر مونا پنجشنبه ۳ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  چقدر این روش در رشد موها موثر است و اگر کسی تعداد تارهای مو کمی داشته باشه باز هم تعداد انها با این روش زیاد میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۳ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام ببینین به طور ۱۰۰ درصد نمیشه گفت مثلا فلان روش برای تقویت تمام افراد موثر هستش این دقیقا شبیه همون تبلیغات های دروغینه که هر روز می بینیم و یه داروی عجیب و غریب رو برای همه توصیه می کنن

 • تصویر کاربر میثم شنبه ۵ مرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  سلام من 36 سالم موهای سرم یه قسمت رشد میکنه ولی بلند نمیشه
  کف سرم داغ هست با انجام prp جواب میده
  بعد چند جلسه هست
  هزینه بصورت اقساطی هست
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۵ مرداد ۹۸( 4 سال پیش)

    سلام اصلا نمیشه یه نسخه ثابت برای همه تجویز کرد که به طور مثال پی ار پی برای همه جوابدهی داره خیر حتما باید از نزدیک معاینه شوید شاید اصلا یک داروی ساده مشکل موی سر شما رو حل کنه

 • تصویر کاربر بهزاد یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر، خواستم بدونم اگه بخوام موهای سرم را پی ار پی کنم، زمان تقریبی حدود چقد طول میکشه تا نتیجشو ببینم ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام مهم ترین مساله اینه که بدونین نمیشه گفت ۱۰۰ درصد PRP برای همه موثر است خیر اول باید از نزدیک معاینه شوید ببینیم برای شما چه روشی مناسب است شاید اصلا با یک داروی ساده خوراکی هم مشکل حل شد و اصلا نیازی به روش های گران قیمتی مثل پی ار پی  نبود روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر هدیه سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 248 مشاهده پرسش
  با سلام.ببخشید میخواستم بپرسم آیا پی آر پی مو رو با دستگاه مزوگان انجام میدین؟یا به صورت دستی انجام میدین؟
  با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام ما گان داریم اما برای مزوتراپی استفاده می کنیم و PRP رو فقط با سرنگ انجام می دهیم

 • تصویر کاربر وحيد دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر ، مي بخشيد الان مدتي هست كه از رسانه ملي تبليغ محصولات تقويتي ضد ريزي و محرك رويش مو ( مثل بهاره 5 ,.... ) صورت مي گيرد . مي خواستم نظرتان را در اين خصوص و وجود اين چنين محصولات مؤثر جويا شوم . ممنون و سپاسگذار .
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام ببینید اینکه چنین تبلیغاتی داشته باشیم که مثلا یک دارو برای همه ریزش موها موثر باشد یقینا چنین ادعایی غیر علمی است هر ریزش مویی علت خاص خودش رو داره و باید معاینه و آزمایشات بررسی شود و درمان مختص خودش انجام شود

 • تصویر کاربر Ali شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  سلام من شقیقه هام جفتشون موهاش ریختن و ۲۵ سالمه ریزش مو هام هم از ۱۸ سالگی شروع شده می خواستم بدونم شقیقه هام اگه بخوام prp کنم هزینش حدودی چه قدر درمیاد؟ و این که چند وقت به چند وقت نیاز بهprp هستش ؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام به هیچ وجه نمیشه گفت پی ار پی برای همه موثر هستش باید حتما از نزدیک معاینه شوید که تشخیص داده بشه ببینیم بهترین روش برای شما کدام است

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر کاووسی سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 2423 مشاهده پرسش
  سلام.تقریبا 23 رور پیش عمل پلکسر انجام دادم.اما متاسفانه مثل اینکه دفعه اولشون بوده وبطرز ناشیانه ای پوست صورتم رو سوزوندن.وبا دستمال مرطوب برداشتن.درضمن اصل عمل هم برای برطرف شدن لک ملاسما بود.الان لکه بزرگ قهوه ای مایل به کبود وبشدت تیره رو دو گونم هست.میخواستم بپرسم تزریق پلاسمای پلاکت جواب میده برای برطرف شدن کاملش یا خیر.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام برای اظهار نظر و درمان در خصوص این مساله باید حتما از نزدیک معاینه شوید

درحال دریافت اطلاعات

با ربات تلگرام دکتر گیتا مجید زاده

جواب پرسش های خود را سریع تر دریافت کنید!

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر