پی آر پی مو

پی آر پی مو | درمان ریزش، متد و کاربردها

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

فهرست مطالب

اگر از ریزش مو رنج می برید و به دنبال روشی بدون جراحی برای درمان ریزش موی خود هستید قطعا پی آر پی مو می تواند به شما کمک کند. این روش به دلیل ساده بودن و بهبودی سریع محبوبیت زیادی در جوامع پیدا کرده است. هزینه پی ار پی موی سر چقدر است؟

پی آر پی مو چیست ؟

PRP یک روش موجود غیرجراحی و درمانی برای افرادی است که درخواست تحریک رویش مو بعد از ریزش آن را دارند. در نتیجه تحقیقات علمی اخیر ؛ دریافت شده که PRP یک روش کاملا طبیعی است و در کلینیک ها برای تقویت مو و پوست سر به کار می رود.

با وجود اینکه مطالعات درباره موفقیت با سرعت کم در جوامع پزشکی منتشر شده است، اما متخصصین بسیار جدی ادعا میکنند که PRP یک روش انحصاری برای ترمیم مو است. هزینه prp مو سر چقدر است؟ قیمت پی آر پی مو چقدر است؟

PRP چگونه عمل می کند؟

خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و فرآورده های خونی بافتی است که شامل فاکتورهای اختصاصی رشد هستند، این سلول ها در بازسازی و ترمیم بافت نقش دارند. مقالات چاپ شده در اروپا و آمریکا صحت و اعتماد به PRP درمانی را تایید میکنند؛ که به عنوان یک روش جدید درمانی  بیش از دو دهه است که برای ترمیم زخم و پوست بکار می رود.

پی آر پی خود را به عنوان یک مدل درمان پزشکی در حوزه های تخصصی مانند جراحی دهان، جراحی عصب، جراحی زیبایی پلاستیک، پزشکی ورزشی و ارتوپدی معرفی کرده است. PRP بصورت گسترده ای در دو دهه اخیر در این حوزه ها استفاده شده است و نتایج مثبت و موفقیت آمیزی داشته است. در مورد لیزر موهای زائد بیشتر بخوانید.

در حوزه ترمیم مو شواهد از پی آر پی مو  به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده در پیشرفت رشد مو حمایت می کنند. با وجود اینکه PRP  در مراحل اولیه تحقیقات علمی در ترمیم مو است، نمی تواند جایگزین درمان های موجود مورد حمای FDA مانند DHT بلاکرها و ماینوکسیدیل شود. اما یک روش امیدارکننده برای بیماران با ریزش مو می باشد.

عکس پی آر پی مو

پی آر پی مو

پی آر پی مو چگونه انجام می شود؟

ایا پی ار پی جواب میده ؟ در کلینیک  آزمایش خون اولیه که گرفته می شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده میشود و PRP (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جدا می شود.

PRP از بدن شما گرفته می شود و با تغلیظ سلول های خونی آماده می شود. همچنین از سیستم Healeon Medical PRP System استفاده می شود. یک سیستم استریل ایزوله است  و در آن پلاکت ها به سه برابر غلظت عادی موجود در خون می رسند. یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی حس نکند. سپس پلاکت با غلظت بالا به پوست سر تزریق می شود. موی بیمار شسته می شود و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می تواند به خانه بازگردد. هیچ آرامبخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نمیشود که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند.

PRP فاکتور های زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک می کند. پی ار پی با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام میشود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است.

هدف اولیه ازPRP تحریک فولیکول های موی غیرفعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال است.

آیا پی آر پی مو موثر است؟

پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟ روش prp مو چیست؟ نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. بعضی از جراحان ترمیم مو برای بیمارانی که داوطلب جراحی نیستند PRP  را بصورت هر ۳ یا ۴ ماه انجام می دهند. سایر پروتکل ها  برای تضمین زنده ماندن بافت ازPRP حین یا قبل جراحی استفاده می کنند.

prp مو یک درمان غیرجراحی بالقوه درحال ظهور برای تحریک فولیکول موهای طبیعی است.

 تحقیقات بالینی گسترده تر  درحال انجام است اما مقالات پزشکی موجود شامل نتایج خوشبینانه بسیاری است. هرچند مطالعات کنترل شده کمی موجود است؛ گزارشات موردی منابع اولیه ی نشان دهنده موفقیت درمان باPRP  است. مواد غذایی برای رشد مو را بشناسید.

چه کسی نباید از درمان پی آر پی مو استفاده کند؟

افرادی که سابقه ی سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و الکل دارند. با تشخیص مشکلات پزشکی مانند سندرم اختلال عملکرد پلاکت، ترومبوسیتوپنی (کم بودن مقدار پلاکت خون)، هیپوفیبرینوژنمیا، بی ثباتی هموداینامیک، سپسیس، عفونت حاد و مزمن، بیماری های مزمن کبدی، درمان های ضد انعقادی، بیماری های مزمن پوستی و سرطان، بیماری های متابولیک و سیستمیک بهتر است prp انجام ندهند.

prp مو

آیا پی آر پی مو برای من مناسب است؟

prp مو در موارد دیگر پزشکی و جراحی برای چندین سال با موفقیت انجام شده است. تصمیم گیری برای استفاده از PRP یک تصمیم گیری شخصی است، و باید بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پزشک صورت بگیرد.

PRP (پی ار پی موی سر) به دلیل این که سلول های سالم را از پوست سر میگیرد و به ناحیه ای که لازم دارد تزریق میکند سالم و طبیعی است. در این روش هیچ احتمالی برای انتقال عفونت از شخص دیگر وجود ندارد زیرا از سلول های خودتان استفاده می شود که هیچ تغییری نکرده اند، این سلول ها توسط سیستم ایمنی شما پس زده نمیشوند. این روش نمیتواند به عنوان درمان قطعی ریزش مو مد نظر قرار گیرد.

در حال حاضر برای من درمان دیگری وجود دارد؟

قطعا. در حقیقت، این روش (PRP) برای افرادی که نمیخواهند جراحی کنند یا قصد دارند ریزش موهای خود را تا زمان جراحی کاهش دهند توصیه میشود. به عنوان یک درمان بدون جراحی، پی آر پی مو برای افرادی که ماینوکسیدیل و مسدود کننده های DHT را تحمل نمیکنند یا این دارو ها در آن ها عوارض جانبی به جای میگذارد توصیه میشود.

اما باید گفت پی آر پی یک روش تقویتی است و اگر نیاز به ایجاد تار موی جدید باشد کاشت مو بهترین گزینه است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مفیدی درباره کاشت مو داشته باشید.

مطلب مرتبط: حقایقی درباره کاشت مو

آیا این کار صدمه زننده است؟

در گذشته بعضی از بیماران بعد از انجام فرآیند و تمام شدن بی حسی احساس ناراحتی و درد می کردند. اگر بخواهید، این فرآیند می تواند تحت تاثیر داروهای خواب آور درون وریدی یا بیهوشی کلی انجام بگیرد. شما کاملا به خواب می روید و چیزی از تزریقات احساس نمی کنید. خواص روغن زیتون برای مو را بخوانید.

هزینه پی آر پی مو 

تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون و هشتصد تومان تا دو و نیم میلیون تومان است.

مزایای پی آر پی مو

این مزایا عبارتند از:

 • ساده بودن و بدون استفاده از جراحی
 • تزریق چندگانه، این فرآیند حدود یک ساعت زمان میبرد
 • ایمن و دارای نتایج قابل اعتماد
 • دوره ی بهبود خیلی سریع
 • نتایج نهایی زیبا و از همه مهمتر بسیار طبیعی

عوارض پی آر پی مو

 • درد خفیف در محل تزریق
 • حساسیت پوست سر
 • تورم
 • سردرد
 • خارش
 • خونریزی موقتی در محل تزریق

نتیجه گیری

به طور خلاصه، پی آر پی مو برای کسانیکه علاقه ای به جراحی ندارند یا منتظر روش های جدیدتر درمانی هستند استفاده می شود.

برخی سوالات متداول : 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”p” question-0=”پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟” answer-0=” نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. ” image-0=”” headline-1=”p” question-1=” هزینه پی آر پی مو چقدر است ؟” answer-1=” تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون تومان تا دو و نیم میلیون تومان است. ” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مسعود شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  سلام. بهترین موقع برای پی آر پی البته بعد ازکاشت مو چه زمانی هست؟؟؟
  چون من ۴۰ روز پیش موهامو کاشتم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام یک زمان ثابت برای تمام افراد نیست برای اظهار حتما باید از نزدیک معاینه شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر سحر شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام.من واقعا نمیتونم انقدر هزینه کنم و اینکه بدنم حتی در مقابل درد خیلی کم یه خونگیری ساده هم واکنش نشون میده.به خاطر تخمدان پلی کیستیک دارو مصورف میکنم و از اولش قسمت بالای سرم کم حجم بوده موهاش.واقعا غیر از تزریق چه قرصی بخورم که موهام جون بگیره؟قبلا ریجن دایت و هیرقولیک و اینارم مصرف کردم.نتیجه ی قابل گفتنی نداشته.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام اینکه بگیم صرفا یک روش یا یک دارو برای تمام ریزش موها موثر است خیر چنین اظهار نظری قطعا غیر علمی است و اصلا از کجا مشخص است پی آر پی برای شما مناسب خیر برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید شاید با یک درمان دارویی ساده درمان شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر طیبه چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  با سلام
  لطفا هزینه انجام پی آر پی جهت تقویت و رشد موی سر و بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام اطلاعات کامل در خصوص PRP
   https://drmajidzadeh.com/1635

 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  هزینه پی آر پی برای مو سر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام مطلب زیر رابخوانید
   https://drmajidzadeh.com/1635

 • تصویر کاربر ونوس چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام. من پوستم دهیدراته شده و وقتی میخندم چروک های خیلیی ریز و زیادی زیر پوستم دیده میشه الیته شدید نیست ولی سزح زیاذی از گونه ام هست. و اینکه خط خنده دارم متاسفانه. راهکار برای رفع این دو مشکل چیست؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام حتما باید در این خصوص باید از نزدیک معاینه شوید و با تصویر نمی توان تشخیص داد
   اما رایج ترین روش هیدراته کردن پوست مزوتراپی است اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/1144

   رفع
   خط
   خنده:
   https://drmajidzadeh.com/205/

 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  عرض سلام و خسته نباشین
  من ۲۳ سالمه..از ۱۸ سالگی موهام دچار ریزش خفیف و فصلی شده..ینی ی مدت ریزش داره موهام نازک میشه بعد خودش خوب میشه و دوباره موهام پرتر میشه نسبتا..الان موهام خوبه فقط بیشتر نازک بودن تار موهام باعث شده که حالت پذیر نباشه موهام به نظرتون روش Prp مناسب موهای من هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست به هیچ عنوان نمیشه گفت مثلا پی ار پی یا مزوتراپی و... کدام خوب است کدام بد است بستگی به شرایط پوست و مو هر فرد دارد

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر امنه پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 262 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید خانم دکتر من در ماه دوبار روی بینی در یک نقطه ثابت یک جوش میزنه نمیدونم علت چیست و راه درمان چیست ممنونم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام مساله غیر عادی نیست باید از نزدیک معاینه و درمان شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  چرا کف دستام وانگشتام پوسته پوسته میشه .در ضمن حس لامسه انگشتام کم شده ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام حقیقتا بدون معاینه امکان اظهار نظر در این خصوص نیست پوسته شدن دست می توان ده ها علت داشته باشد در خصوص حس لامسه به پزشک مغز و اعصاب مراجعه بفرمایید

 • تصویر کاربر نیره شنبه ۶ بهمن ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی ازهمتون میخوام بهم کمک کنید من از حدود 20سالگی موهام شروع به ریزش کرد الان 32سالمه هنوز ادامه داره به دلیل مشکلات مالی نتونستم دکتر خیلی برم میخوام وام بگیرم ولی اگه امکانش هست به موهام اضافه کنم بادرمانش چون مخصوصا جلو سرم پوست سرم خیلی دیده میشه تا اخر سرم قسمت بالا البته ناگفته نماند بصورت ارثی ریزش دارد از سمت بابام ولی عمه هام از من خیلی بهترن من خیییلی موهام ریخته اعتماد به نفسم خیلی پایین فقط بگین چکار کنم دکتر برم خرج کنم بهتر میشه موهام یا نه لطف کنی با اس ام اس جوابمو بدین ممنوم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۶ بهمن ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

 • تصویر کاربر مهرانگیز چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید..من ۲۴ سالمه وشقیقه های سرم کم پشت اند میخواستم ببنیم پی آر پی انجام بدم نتیجه میگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

درحال دریافت اطلاعات

با ربات تلگرام دکتر گیتا مجید زاده

جواب پرسش های خود را سریع تر دریافت کنید!

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر