پی آر پی مو

پی آر پی مو | درمان ریزش، متد و کاربردها

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

فهرست مطالب

اگر از ریزش مو رنج می برید و به دنبال روشی بدون جراحی برای درمان ریزش موی خود هستید قطعا پی آر پی مو می تواند به شما کمک کند. این روش به دلیل ساده بودن و بهبودی سریع محبوبیت زیادی در جوامع پیدا کرده است. هزینه پی ار پی موی سر چقدر است؟

پی آر پی مو چیست ؟

PRP یک روش موجود غیرجراحی و درمانی برای افرادی است که درخواست تحریک رویش مو بعد از ریزش آن را دارند. در نتیجه تحقیقات علمی اخیر ؛ دریافت شده که PRP یک روش کاملا طبیعی است و در کلینیک ها برای تقویت مو و پوست سر به کار می رود.

با وجود اینکه مطالعات درباره موفقیت با سرعت کم در جوامع پزشکی منتشر شده است، اما متخصصین بسیار جدی ادعا میکنند که PRP یک روش انحصاری برای ترمیم مو است. هزینه prp مو سر چقدر است؟ قیمت پی آر پی مو چقدر است؟

PRP چگونه عمل می کند؟

خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و فرآورده های خونی بافتی است که شامل فاکتورهای اختصاصی رشد هستند، این سلول ها در بازسازی و ترمیم بافت نقش دارند. مقالات چاپ شده در اروپا و آمریکا صحت و اعتماد به PRP درمانی را تایید میکنند؛ که به عنوان یک روش جدید درمانی  بیش از دو دهه است که برای ترمیم زخم و پوست بکار می رود.

پی آر پی خود را به عنوان یک مدل درمان پزشکی در حوزه های تخصصی مانند جراحی دهان، جراحی عصب، جراحی زیبایی پلاستیک، پزشکی ورزشی و ارتوپدی معرفی کرده است. PRP بصورت گسترده ای در دو دهه اخیر در این حوزه ها استفاده شده است و نتایج مثبت و موفقیت آمیزی داشته است. در مورد لیزر موهای زائد بیشتر بخوانید.

در حوزه ترمیم مو شواهد از پی آر پی مو  به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده در پیشرفت رشد مو حمایت می کنند. با وجود اینکه PRP  در مراحل اولیه تحقیقات علمی در ترمیم مو است، نمی تواند جایگزین درمان های موجود مورد حمای FDA مانند DHT بلاکرها و ماینوکسیدیل شود. اما یک روش امیدارکننده برای بیماران با ریزش مو می باشد.

عکس پی آر پی مو

پی آر پی مو

پی آر پی مو چگونه انجام می شود؟

ایا پی ار پی جواب میده ؟ در کلینیک  آزمایش خون اولیه که گرفته می شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده میشود و PRP (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جدا می شود.

PRP از بدن شما گرفته می شود و با تغلیظ سلول های خونی آماده می شود. همچنین از سیستم Healeon Medical PRP System استفاده می شود. یک سیستم استریل ایزوله است  و در آن پلاکت ها به سه برابر غلظت عادی موجود در خون می رسند. یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی حس نکند. سپس پلاکت با غلظت بالا به پوست سر تزریق می شود. موی بیمار شسته می شود و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می تواند به خانه بازگردد. هیچ آرامبخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نمیشود که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند.

PRP فاکتور های زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک می کند. پی ار پی با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام میشود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است.

هدف اولیه ازPRP تحریک فولیکول های موی غیرفعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال است.

آیا پی آر پی مو موثر است؟

پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟ روش prp مو چیست؟ نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. بعضی از جراحان ترمیم مو برای بیمارانی که داوطلب جراحی نیستند PRP  را بصورت هر ۳ یا ۴ ماه انجام می دهند. سایر پروتکل ها  برای تضمین زنده ماندن بافت ازPRP حین یا قبل جراحی استفاده می کنند.

prp مو یک درمان غیرجراحی بالقوه درحال ظهور برای تحریک فولیکول موهای طبیعی است.

 تحقیقات بالینی گسترده تر  درحال انجام است اما مقالات پزشکی موجود شامل نتایج خوشبینانه بسیاری است. هرچند مطالعات کنترل شده کمی موجود است؛ گزارشات موردی منابع اولیه ی نشان دهنده موفقیت درمان باPRP  است. مواد غذایی برای رشد مو را بشناسید.

چه کسی نباید از درمان پی آر پی مو استفاده کند؟

افرادی که سابقه ی سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و الکل دارند. با تشخیص مشکلات پزشکی مانند سندرم اختلال عملکرد پلاکت، ترومبوسیتوپنی (کم بودن مقدار پلاکت خون)، هیپوفیبرینوژنمیا، بی ثباتی هموداینامیک، سپسیس، عفونت حاد و مزمن، بیماری های مزمن کبدی، درمان های ضد انعقادی، بیماری های مزمن پوستی و سرطان، بیماری های متابولیک و سیستمیک بهتر است prp انجام ندهند.

prp مو

آیا پی آر پی مو برای من مناسب است؟

prp مو در موارد دیگر پزشکی و جراحی برای چندین سال با موفقیت انجام شده است. تصمیم گیری برای استفاده از PRP یک تصمیم گیری شخصی است، و باید بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پزشک صورت بگیرد.

PRP (پی ار پی موی سر) به دلیل این که سلول های سالم را از پوست سر میگیرد و به ناحیه ای که لازم دارد تزریق میکند سالم و طبیعی است. در این روش هیچ احتمالی برای انتقال عفونت از شخص دیگر وجود ندارد زیرا از سلول های خودتان استفاده می شود که هیچ تغییری نکرده اند، این سلول ها توسط سیستم ایمنی شما پس زده نمیشوند. این روش نمیتواند به عنوان درمان قطعی ریزش مو مد نظر قرار گیرد.

در حال حاضر برای من درمان دیگری وجود دارد؟

قطعا. در حقیقت، این روش (PRP) برای افرادی که نمیخواهند جراحی کنند یا قصد دارند ریزش موهای خود را تا زمان جراحی کاهش دهند توصیه میشود. به عنوان یک درمان بدون جراحی، پی آر پی مو برای افرادی که ماینوکسیدیل و مسدود کننده های DHT را تحمل نمیکنند یا این دارو ها در آن ها عوارض جانبی به جای میگذارد توصیه میشود.

اما باید گفت پی آر پی یک روش تقویتی است و اگر نیاز به ایجاد تار موی جدید باشد کاشت مو بهترین گزینه است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مفیدی درباره کاشت مو داشته باشید.

مطلب مرتبط: حقایقی درباره کاشت مو

آیا این کار صدمه زننده است؟

در گذشته بعضی از بیماران بعد از انجام فرآیند و تمام شدن بی حسی احساس ناراحتی و درد می کردند. اگر بخواهید، این فرآیند می تواند تحت تاثیر داروهای خواب آور درون وریدی یا بیهوشی کلی انجام بگیرد. شما کاملا به خواب می روید و چیزی از تزریقات احساس نمی کنید. خواص روغن زیتون برای مو را بخوانید.

هزینه پی آر پی مو 

تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون و هشتصد تومان تا دو و نیم میلیون تومان است.

مزایای پی آر پی مو

این مزایا عبارتند از:

 • ساده بودن و بدون استفاده از جراحی
 • تزریق چندگانه، این فرآیند حدود یک ساعت زمان میبرد
 • ایمن و دارای نتایج قابل اعتماد
 • دوره ی بهبود خیلی سریع
 • نتایج نهایی زیبا و از همه مهمتر بسیار طبیعی

عوارض پی آر پی مو

 • درد خفیف در محل تزریق
 • حساسیت پوست سر
 • تورم
 • سردرد
 • خارش
 • خونریزی موقتی در محل تزریق

نتیجه گیری

به طور خلاصه، پی آر پی مو برای کسانیکه علاقه ای به جراحی ندارند یا منتظر روش های جدیدتر درمانی هستند استفاده می شود.

برخی سوالات متداول : 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”p” question-0=”پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟” answer-0=” نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. ” image-0=”” headline-1=”p” question-1=” هزینه پی آر پی مو چقدر است ؟” answer-1=” تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون تومان تا دو و نیم میلیون تومان است. ” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امین دوشنبه ۱۰ دی ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 305 مشاهده پرسش
  سلام شما پی آر پی رو بهتر میدنید یا میکرونیدلینگ رو
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۰ دی ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام سلامت باشید ببینید تمام مواردی که فرمودید روش های درمانی هستند و به هیچ عنوان نمیشه گفت کدام خوب است و کدام یک بد، مهم تشخیص صحیح است، زیرا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست شما باید معاینه شوید و با توجه به شرایط پوست شما بهترین راهکار درمانی تشخیص داده شود

 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر. وقت شما بخیر
  ببخشید ایا با مزوتراپی مو های از دست رفته(یا ریخته شده) دوباره بازیابی میشوند؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام مزوتراپی در تقویت مو موثر است، اما اینکه بگوییم به عنوان یک نسخه ثابت برای تمام افراد خیر
   باید حتما از نزدیک معاینه شوید و در صورت نیاز آزمایشات بررسی شود تا ببینیم چه روشی مناسب شماست
   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/1291/

 • تصویر کاربر مرتضی چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  وقت بخیر
  من چند سال پیش تصادف کردم و مجبور شدن روی بینی من را بخیه بزنن ، الان جای بخیه هست
  میخواستم بپرسم راهی هست برای پاک کردن اثر بخیه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربر ali چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 281 مشاهده پرسش
  با سلام
  علی هستم 28 ساله .من چند سالی است که در زیر بیضه یک لک قهوه ای رنگ دارم که در مواقع شستوشو سوزش دارم - یک چند وقتی هم میشه که روی لبم در مواقعی که استرس دارم در چند ناحیه یک لک سفیدی ایجاد میشه و بعد به صورت دون دون میشه یک مقداری از جاش هم میمونه .لطفا راهنمایی بفرمایید .
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید آقای دکتر شما رو معاینه می کنند
   02122657916
 • تصویر کاربر پروین چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  سلام.وقت بخیر دکتر
  من بعلت جوش و جای جوشی ک تو ناحیه کمرم دارم مزاحمتون شدم.بعلت اینکه شهرستانم و امکان اومدن ب تهران رو ندارم،خواستم بدونم میتونم از این راهم درمانی داشته باشم.
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام عزیزم متاسفانه خیر، درمان جوش و جای جوش حتما نیازمند معاینه از نزدیک است
 • تصویر کاربر ساحل یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید


  من 20 سالمه کناره های بینیم پایین ترش منافذ دارم پوستمم مختلط هست و همین مراقب های پوست چربو انجام میدم

  اما این منافذ منو کشته و یکی دوتاش مثل سوراخ شده کاملا لطفا بگید چیکار نسبت به سنم که بعدا مشکل بزرگتری برام پیش نیاد

  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام درمان منافذ باز صورت در هر فرد متفاوت است که باید از نزدیک معاینه شوید تا بررسی شوید بهترین راه حل چیست
   همچنین مهم مراقبت های پس از آن است، به هر حال به دلیل عدم مراقبت ( مانند مواد آرایشی زیاد و طولانی مدت، عدم استفاده از ضدآفتاب و...) که اگر مجددا مراقبت انجام ندهید منافذ باز مجددا باز می گردند
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربر ساغر یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  با سلام
  ببخشید من برای صورتم از لیزر جوانسازی استفاده کردم تشخیص دادند که 2 جلسه کافی است الان 10 روز گذشته و جوش های ریز سر سفید زدم و هنوز هم خوب نشده میخواستم ببینم علت خاصی دارد چون 10 روز هم گذشته ولی هنوز خوب نشده
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام لیزر جوانسازی صرفا یک اصطلاح عمومی است، برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید، ضمنا درمان جوش به وسیله لیزر نیست
 • تصویر کاربر سمیه دوشنبه ۴ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  باسلام برا تیرگی زیر بغل وکمر و...وجاهای دیگه چکار کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۴ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید زیرا علل تیرگی زیربغل متعدد و درمان معطوف به آن نیز متناسب با علل می باشد
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربر ملیکا شنبه ۱۹ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 231 مشاهده پرسش
  من پشت پاهام با اینکه اصلا چاق یا لاغر نشدم خط های سفید دارن که خیلی به نظرم بده. میخواستم روش های درمانشون بدونم؟و اینکه چه قدر جواب میدن و اثر گذارن. متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۹ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام عزیزم پاسخ تمام سوالات شما در مورد ترک های پوستی:
   https://drmajidzadeh.com/530
 • تصویر کاربر نگار دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من صورتم گاهی وقتا جوش میزنه و لکه های جوش روی صورتم میمونه و پاک نمیشن خیلی زمان میبره واسه رفتن لکه ها شما محصولی سراغ دارین که لکه های صورتم پاک بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
درحال دریافت اطلاعات

با ربات تلگرام دکتر گیتا مجید زاده

جواب پرسش های خود را سریع تر دریافت کنید!

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر