پی آر پی مو

پی آر پی مو | درمان ریزش، متد و کاربردها

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اسفند 15, 1396
بازدید: 86215

فهرست مطالب

اگر از ریزش مو رنج می برید و به دنبال روشی بدون جراحی برای درمان ریزش موی خود هستید قطعا پی آر پی مو می تواند به شما کمک کند. این روش به دلیل ساده بودن و بهبودی سریع محبوبیت زیادی در جوامع پیدا کرده است. هزینه پی ار پی موی سر چقدر است؟

پی آر پی مو چیست ؟

PRP یک روش موجود غیرجراحی و درمانی برای افرادی است که درخواست تحریک رویش مو بعد از ریزش آن را دارند. در نتیجه تحقیقات علمی اخیر ؛ دریافت شده که PRP یک روش کاملا طبیعی است و در کلینیک ها برای تقویت مو و پوست سر به کار می رود.

با وجود اینکه مطالعات درباره موفقیت با سرعت کم در جوامع پزشکی منتشر شده است، اما متخصصین بسیار جدی ادعا میکنند که PRP یک روش انحصاری برای ترمیم مو است. هزینه prp مو سر چقدر است؟ قیمت پی آر پی مو چقدر است؟

PRP چگونه عمل می کند؟

خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و فرآورده های خونی بافتی است که شامل فاکتورهای اختصاصی رشد هستند، این سلول ها در بازسازی و ترمیم بافت نقش دارند. مقالات چاپ شده در اروپا و آمریکا صحت و اعتماد به PRP درمانی را تایید میکنند؛ که به عنوان یک روش جدید درمانی  بیش از دو دهه است که برای ترمیم زخم و پوست بکار می رود.

پی آر پی خود را به عنوان یک مدل درمان پزشکی در حوزه های تخصصی مانند جراحی دهان، جراحی عصب، جراحی زیبایی پلاستیک، پزشکی ورزشی و ارتوپدی معرفی کرده است. PRP بصورت گسترده ای در دو دهه اخیر در این حوزه ها استفاده شده است و نتایج مثبت و موفقیت آمیزی داشته است. در مورد لیزر موهای زائد بیشتر بخوانید.

در حوزه ترمیم مو شواهد از پی آر پی مو  به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده در پیشرفت رشد مو حمایت می کنند. با وجود اینکه PRP  در مراحل اولیه تحقیقات علمی در ترمیم مو است، نمی تواند جایگزین درمان های موجود مورد حمای FDA مانند DHT بلاکرها و ماینوکسیدیل شود. اما یک روش امیدارکننده برای بیماران با ریزش مو می باشد.

عکس پی آر پی مو

پی آر پی مو

پی آر پی مو چگونه انجام می شود؟

ایا پی ار پی جواب میده ؟ در کلینیک  آزمایش خون اولیه که گرفته می شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده میشود و PRP (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جدا می شود.

PRP از بدن شما گرفته می شود و با تغلیظ سلول های خونی آماده می شود. همچنین از سیستم Healeon Medical PRP System استفاده می شود. یک سیستم استریل ایزوله است  و در آن پلاکت ها به سه برابر غلظت عادی موجود در خون می رسند. یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی حس نکند. سپس پلاکت با غلظت بالا به پوست سر تزریق می شود. موی بیمار شسته می شود و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می تواند به خانه بازگردد. هیچ آرامبخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نمیشود که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند.

PRP فاکتور های زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک می کند. پی ار پی با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام میشود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است.

هدف اولیه ازPRP تحریک فولیکول های موی غیرفعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال است.

آیا پی آر پی مو موثر است؟

پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟ روش prp مو چیست؟ نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. بعضی از جراحان ترمیم مو برای بیمارانی که داوطلب جراحی نیستند PRP  را بصورت هر ۳ یا ۴ ماه انجام می دهند. سایر پروتکل ها  برای تضمین زنده ماندن بافت ازPRP حین یا قبل جراحی استفاده می کنند.

prp مو یک درمان غیرجراحی بالقوه درحال ظهور برای تحریک فولیکول موهای طبیعی است.

 تحقیقات بالینی گسترده تر  درحال انجام است اما مقالات پزشکی موجود شامل نتایج خوشبینانه بسیاری است. هرچند مطالعات کنترل شده کمی موجود است؛ گزارشات موردی منابع اولیه ی نشان دهنده موفقیت درمان باPRP  است. مواد غذایی برای رشد مو را بشناسید.

چه کسی نباید از درمان پی آر پی مو استفاده کند؟

افرادی که سابقه ی سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و الکل دارند. با تشخیص مشکلات پزشکی مانند سندرم اختلال عملکرد پلاکت، ترومبوسیتوپنی (کم بودن مقدار پلاکت خون)، هیپوفیبرینوژنمیا، بی ثباتی هموداینامیک، سپسیس، عفونت حاد و مزمن، بیماری های مزمن کبدی، درمان های ضد انعقادی، بیماری های مزمن پوستی و سرطان، بیماری های متابولیک و سیستمیک بهتر است prp انجام ندهند.

prp مو

آیا پی آر پی مو برای من مناسب است؟

prp مو در موارد دیگر پزشکی و جراحی برای چندین سال با موفقیت انجام شده است. تصمیم گیری برای استفاده از PRP یک تصمیم گیری شخصی است، و باید بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پزشک صورت بگیرد.

PRP (پی ار پی موی سر) به دلیل این که سلول های سالم را از پوست سر میگیرد و به ناحیه ای که لازم دارد تزریق میکند سالم و طبیعی است. در این روش هیچ احتمالی برای انتقال عفونت از شخص دیگر وجود ندارد زیرا از سلول های خودتان استفاده می شود که هیچ تغییری نکرده اند، این سلول ها توسط سیستم ایمنی شما پس زده نمیشوند. این روش نمیتواند به عنوان درمان قطعی ریزش مو مد نظر قرار گیرد.

در حال حاضر برای من درمان دیگری وجود دارد؟

قطعا. در حقیقت، این روش (PRP) برای افرادی که نمیخواهند جراحی کنند یا قصد دارند ریزش موهای خود را تا زمان جراحی کاهش دهند توصیه میشود. به عنوان یک درمان بدون جراحی، پی آر پی مو برای افرادی که ماینوکسیدیل و مسدود کننده های DHT را تحمل نمیکنند یا این دارو ها در آن ها عوارض جانبی به جای میگذارد توصیه میشود.

اما باید گفت پی آر پی یک روش تقویتی است و اگر نیاز به ایجاد تار موی جدید باشد کاشت مو بهترین گزینه است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مفیدی درباره کاشت مو داشته باشید.

مطلب مرتبط: حقایقی درباره کاشت مو

آیا این کار صدمه زننده است؟

در گذشته بعضی از بیماران بعد از انجام فرآیند و تمام شدن بی حسی احساس ناراحتی و درد می کردند. اگر بخواهید، این فرآیند می تواند تحت تاثیر داروهای خواب آور درون وریدی یا بیهوشی کلی انجام بگیرد. شما کاملا به خواب می روید و چیزی از تزریقات احساس نمی کنید. خواص روغن زیتون برای مو را بخوانید.

هزینه پی آر پی مو 

تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون و هشتصد تومان تا دو و نیم میلیون تومان است.

مزایای پی آر پی مو

این مزایا عبارتند از:

 • ساده بودن و بدون استفاده از جراحی
 • تزریق چندگانه، این فرآیند حدود یک ساعت زمان میبرد
 • ایمن و دارای نتایج قابل اعتماد
 • دوره ی بهبود خیلی سریع
 • نتایج نهایی زیبا و از همه مهمتر بسیار طبیعی

عوارض پی آر پی مو

 • درد خفیف در محل تزریق
 • حساسیت پوست سر
 • تورم
 • سردرد
 • خارش
 • خونریزی موقتی در محل تزریق

نتیجه گیری

به طور خلاصه، پی آر پی مو برای کسانیکه علاقه ای به جراحی ندارند یا منتظر روش های جدیدتر درمانی هستند استفاده می شود.

برخی سوالات متداول : 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”p” question-0=”پی آر پی مو چند درصد جواب میده ؟” answer-0=” نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. ” image-0=”” headline-1=”p” question-1=” هزینه پی آر پی مو چقدر است ؟” answer-1=” تعداد جلسات پی ار پی مو چقدر است؟ هزینه prp چقدر است؟ هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای یک میلیون تومان تا دو و نیم میلیون تومان است. ” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر . دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  Azizam zire yeki az postatun didam k neveshtid baraye darmane jush haye faal bayad az daru estefade kard ..
  Mishe tozih bedin ... masalan az che daru hayi ??
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  جهت كاشت ابرو ميخاستم بپرسم چند جلسه طول ميكشه و مراقبتهاي بعدش چطور هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام در یک جلسه انجام می شود، مراقبت های پس از آن هم خیلی دشوار نیست، هنگام معاینه به طور کامل توضیخ داده خواهد شد
   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/1422/
 • تصویر کاربر سجاد شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما و سال نو رو هم بهتون تبریک میگم .خانوم دکتر بنده در سن بچگی رو گونم جوش بوده و الان جاش مونده و قسمت پیشونیم هم کمی فرو رفتگی شده زیاد دکتر رفتم واسه گونم ولی خب جواب خوبی اصلا نگرفتم مکرونیدیلینگ ...انواع اقسام رو من انجام دادم ولی خب به فکر کیفیت نیستند قسمت گونم زیاد نیس ولی تو چشمه خیلی اگه میشه راهنمایی کنید منو ممنون میشم اگه تعداد جلسات و هزینه هر جلسشو بگین تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۸ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام سلامت باشید سال نو شما هم مبارک
   حقیقتا با تصاویر شما قابل تشخیص نیست
   حتما باید از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربر مريم پنجشنبه ۱۶ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  در مورد درمان ريزش مو به وسيله prp سوال داشتم اينكه واقعا جواب ميده ؟ من بر اثر كاهش وزن و كمبود ويتامين دكتر امپول ويتامين عضلانى و يك سرى قرص هاى زينك و ويتامين هم داد و يك مدت ريزش مو درمان شد اما بعد از يك تب و مريضي دوباره ريزش مو شروع شد و دكتر همون آمپول ها رو داد ايا شما درمان prp و موثر مى دونيد ؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۶ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام این روش ها مثل PRP و مزوتراپی جنبه تغذیه دارند و افرادی که دچار ریزش هستند و موهای ضعیفی دارند رو تقویت می کند
   اما کسی به طاسی دچار است تاثیری ندارد و تار موهای جدید ایجاد نمی کند و حتما باید کاشت انجام دهد
   برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر هنگامه پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام.25سالمه.روی زانوهام رو ران پام ترک های پوستی هست که سفیدرنگ شده میشه ازبین برد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام مطالعه بفرمایید
   https://drmajidzadeh.com/530
 • تصویر کاربر سحرشيخي سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  شما ليزر كك و مك هم انجام ميدين اگر بله اسم دستگاهتون و هزينه هرشات رو ميفرماييد
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام خیر به روش لیزر انجام نمی دهیم، برای لیزر کک و مک به مراکزی مراجعه فرمایید که دستگاه لیزر Q-switch داشته باشنتد
 • تصویر کاربر مینا پنجشنبه ۱۶ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام. ترمیم اسکار سوختگی قدیمی از مچ پا تا زانو انجام میدین؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۶ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام بله تا مقداری می توان بهبود داد
   برای اظهار نظر حتما باید از نزدیک معاینه شوید
   برای معاینه روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربر آدرینا چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 1028 مشاهده پرسش
  با سلام خانم دکتر من روی لبم فوردایس دارم چند ساله مادرم میگه انگار تازگی ها بیشتر شده فوردایس روی لب من میخواستم یه راه حل خوب یا دارویی که از بین ببرتش بهم معرفی کنید . اگر جز لیزر راه حلی هست ممنون میشم بفرمایین
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام تنها راه حل لیزر است، که دائمی نیست و باز می گردد
 • تصویر کاربر فرزاد دوشنبه ۲ بهمن ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  ایا خون دماغ شدن نیز دلیل بر این بیماری است؟
  داروی گیاهی اشاره شده؟ لطفا اگر هست نام ببرید ممنون از لطف شما عزیزان
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۲ بهمن ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام به پزشک بیماری های داخلی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سمیه سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید خانم دکتر عزیز من میکرونیدیلینگ کردم ولی متاسفانه پوستم شدیدا نازک شد مدام قرمز میشه خط لبخندم زیاد شده‌و جای جوشام زیاد شده تورو خدا بگید چی کنم؟درست میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام عزیزم، واقعا بدون معاینه از نزدیک امکان اظهار نظر نیست، حتما باید از نزدیک معاینه شوید
درحال دریافت اطلاعات

با ربات تلگرام دکتر گیتا مجید زاده

جواب پرسش های خود را سریع تر دریافت کنید!

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر