بهترین روش برداشتن خال و زگیل

خال یا زگیل، این مهمان ناخوانده ای که اگر بر روی صورت پیدا شود، تمام ظاهر صورت را زیر سوال می برد. روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد که در ادامه آمده است.

به جز موارد استثنا که خال به زیبایی صورت می فزاید، در بقیه موارد آزاردهنده است. معمولا خال حاصل تجمع سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت هستند درون ملانیست ماده ای رنگی به نام ملانین تولید می شود و رنگ تولید شده باعث رنگی شدن سلول های ملانوسیت می شود. توزیع و فراوانی ملانوسیت ها تعیین کننده رنگ پوست هستند، در شرایطی که تجمع بیش از حد از ملانوسیت های در مساحت کوچکی از پوست ایجاد شود، نتیجه آن یک خال می شود که گاهی این تجمع فقط به تغییر رنگ بسنده نمی کند و باعث بالا آمدن پوست هم می شود.

برداشتن خال

روش های مختلف برداشتن خال و زگیل

برداشتن خال و زگیل به روش RF هم موثر و هم بدون عوارض می باشد. پس از تابش امواج، محل آن ابتدا قرمز و سپس صورتی شده و در عرض 3 تا 4 هفته ، رنگ صورتی کم رنگ و به تدریج محو می شود.

فرد می تواند بلافاصله بعد از استفاده از این روش، به زندگی عادی برگردد، اما بهتر است از ضد آفتاب استفاده کرده و 48 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد. یکی از روش های مرسوم جراحی است. اما مشکل بزرگ در روش جراحی، لزوم انجام برش عمیق جهت برداشتن خال است. همین برش عمیق موجب ایجاد جای زخم یا اِسکار می شود به همین دلیل برداشتن خال و زگیل با لیزر  بیشتر توسط افراد انتخاب می شود.

دیگر روش های برداشتن خال و زگیل استفاده از تکنیک کرایوسرجری یا به اصطلاح کرایو است. در این روش گاز اکسید نیتروژن به سطح پوستی مورد نظر زده می شود و بر اثر سرمای ایجاد شده عروق خونرسان به آن ناحیه یخ می زند و در نتیجه خونرسانی به ناحیه مختل می گردد اختلال در خونرسانی، مرگ بافتی یا نکروز را به همراه دارد و نهایتا خال به این شکل برداشته می شود از مشکلات مهم و قابل توجه روش کرایو تغییر رنگ ناحیه ی عمل است به این معنی که ناحیه ی درمان شده کم رنگ تر یا پر رنگ تر از ناحیه ی اطراف می شود و متاسفانه تغییر رنگ ایجاد شده به روش های مرسوم پاسخ مناسب نداده و معمولا پایدار است.

از روش های بسیار قدیمی و منسوخ شده، برداشتن خال و زگیل ها به روش حرارتی یا کوتریزاسیون است که به دلیل عدم تعیین دقیق عمق آسیب بافتی و احتمال زیاد در ایجاد اسکار، به خصوص برای برداشتن خال های صورت توصیه نمی شود و تقریبا یک روش منسوخ شده در برداشتن خال و زگیل است.

مردم برای برداشتن خال و زگیل از گزینه های کمی استفاده می کنند. شایع ترین روش آن عمل جراحی و cauterization است. هر دو روش معمولا می توانند به صورت سرپایی در مطب پزشک با استفاده از بی حسی موضعی انجام شوند. با این حال، احتمال بروز زخم وجود دارد، به خصوص اگر دارای ریشه های عمیق باشد.

کسانی که به دنبال یک راه ساده تر برای برداشتن خال و زگیل بدون ایجاد زخم هستند ممکن است لیزر را برای پاسخ به مشکلشان انتخاب کنند. لیزر یکی از گزینه های قابل قبول برای مقابله با نگرانی های پر دردسر است، اما تنها در شرایط خاص.

روش برداشتن خال و زگیل با لیزر

برداشتن خال و زگیل با استفاده از لیزر، با بی حسی موضعی انجام می شود. سپس از لیزر برای حذف رنگدانه ی موجود در خال استفاده می شود. سپس رنگدانه ها با فرآیندهای طبیعی بدن دفع می شوند. یک حباب بر روی خال ایجاد می شود که در نهایت کنده می شود.

آن ناحیه ممکن است چند روز پس از عمل تیره تر شود. با این حال، می توانید آن را توسط لوازم آرایشی پوشش دهید. بیماران باید حداقل ۶ هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرند و در هنگام خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

این روش به طور کلی ایمن است و خطر زخم شدن آن ، حداقل (حدود ۱ درصد) است. دردناک بودن آن بستگی زیادی به آستانه ی درد بیمار دارد. بعضی از مردم طی این روش احساس سوزن سوزن شدن دارند.

برداشتن خال به روش جراحی
برداشتن خال و زگیل به روش جراحی

سه روش برای جراحی وجود دارد:

تراشیدن و برداشتن ، بیوپسی پانچ و عمل جراحی .

تراشیدن و برداشتن برای خال هایی استفاده می شود که بر روی پوست رشد کرده اند . در این روش ، پزشک یک بی حسی موضعی را در اطراف ناحیه ی خال اعمال می کند و از یک چاقوی کوچک و تیز استفاده می کند تا سطح خال را ببرد تا با پوست اطرافش فرسوده شود.
تکنیک بیوپسی پانچ که معمولا برای خال های پوستی کوچکتر استفاده می شود، شامل استفاده از یک دستگاه خاص برای پانچ کردن یک تکه از پوست می باشد.
خال های پوستی که صاف یا بدخیم هستند معمولا با عمل جراحی برداشته می شوند جراح خال را کاملا از بین می برد و زخم را بخیه می زند.

برداشتن خال با لیزر

مزایا و معایب برداشتن خال و زگیل با لیزر

مزایا

مزیت اصلی این روش غیر تهاجمی بودن آن است. از آنجا که هیچ برش یا سوزشی در پوست وجود ندارد، خطر عفونت به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

لیزر همچنین قادر به دسترسی به مناطقی از بدن مانند صورت یا بینی است که ممکن است درمان با استفاده از روش های دیگر دشوار باشد. در نهایت، چندین خال و زگیل در یک جلسه درمان می شوند.

معایب

یکی از معایب اصلی لیزر این است که نمی تواند به داخل پوست نفوذ کند. بنابراین، تنها قادر به درمان خال های سطحی است.
یکی دیگر از معایب آن این است که لیزر خال را از بین می برد. افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، ابتدا باید قبل از انجام این روش، عوامل سرطانی مورد آزمایش قرار گیرند.

برداشتن خال و زگیل

بهترین روش برداشتن خال چیست؟

حقیقتا این پرسش از پایه اشتباه است، زیرا تمام خال ها یکسان نبوده و یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست.
روش های رایج برداشت خال عبارتند از:

 • لیزر فرکشنال
 • جراحی
 • آر اف سرجیکال

اما اینکه صرفا گفته شود کدام روش برای تمام افراد مناسب است پاسخ غیر علمی است. ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید پس از بررسی تشخیص داده می شود آیا اصلا برداشتن آن خال به صلاح است یا خیر، گاهی حتی به معاینه هم محدود نمی شود و نیاز به نمونه برداری و پاسخ آزمایشگاه است. پس از آن می توان بهترین شیوه را انتخاب و خال ها را برداشت.

هزینه ی برداشتن خال و زگیل با لیزر

هزینه ی لیزر بسته به پزشک ، منطقه ی جغرافیایی که در آن زندگی می کنید ، میزان و تعداد خال ها و زگیل ها متفاوت است. در نظر داشته باشید که بعضی از روش ها ممکن است بیش از یک درمان نیاز داشته باشند. قبل از انجام آن، مطمئن شوید که پزشک تعداد درمان را ارزیابی کند .

به طور متوسط ​​هزینه برداشتن خال و زگیل به عواملی از جمله شکل، اندازه و محل آن در بدن بستگی دارد.  برداشتن چاله های بزرگ، هزینه بیشتری در بردارد. خال هایی که بیشتر در معرض دید هستند باید با ظرافت بیشتری برداشته شوند و در نتیجه قیمت بیشتری را در بردارند. نوع تخصص دکتری که کار برداشتن را انجام می دهد نیزدر قیمت ها تاثیر می گذارد. متخصصانی مانند یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک هزینه بیشتری نسبت به پزشک عمومی می گیرند. در مجموع باید گفت در خصوص هزینه، حقیقتا به هیچ عنوان بدون معاینه امکان پذیر نیست.

پس از برداشتن خال و زگیل چه باید کرد ؟

 • بعد از این روش، شما باید یک لایه پماد و یک باند بر روی محل بگذارید.
 • محل را یک بار یا دو بار در روز با آب یا پراکسید هیدروژن تمیز کنید.
 • بعد از تمیز کردن زخم، پماد و باند را اعمال کنید.
 • این مراحل باید تا زمانی که زخم بهبود یابد تکرار شوند.

رادیوفرکانس یا rf برای برداشتن خال و زگیل و تومورهای پوستی استفاده می شود. این روش شامل انتقال امواج رادیویی به پوست برای حذف یا تغییر یک ضایعه است. انواع مختلفی از الکترود ها بسته به نوع ضایعه استفاده می شوند، به عنوان مثال سوزن ، سیم حلقوی ، تیغه ی چاقو و غیره . انتظار می رود تورم جزئی، قرمزی، کبودی و حساسیت در منطقه به مدت چند روز پدیدار شود. با این وجود، خونریزی به علت انعقاد بافتی در طول درمان وجود ندارد. قیمت های خصوصی برای جراحی رادیو تراپی بستگی به اندازه و وضعیت خال دارد. هزینه ی برداشت زگیل ها یا تومور های پوستی حدودا از ۱۰۰ پوند شروع می شوند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد.
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

بهترین روش برداشتن خال و زگیل
4.5 (90%) 4 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرسلام سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خانم دكتر دختر م ١4 ساله هست و كمر و صورتش جوش داره البته مقدار كم ولي خيلي حساس هست
  شما درمان بدون ليزر با دارو هم انجام ميديد بيام خدمت شما
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام دختر شما در حال حاضر جوش فعال دارند، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرسعید سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشد بنده روی انگشت شصت دستم یکبار زیگیل درآمد و بار اول با دستگاه rf سوزانده شد اما مجددا رویش پیدا کرد و بار دوم با لیزر سوزانده شد اما باز هم این زیگل در اندازه بزرگتر در آمده
  لطفا راهنمایی بفرمایید که من دیگه باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام برای زگیل باید از نزدیک معاینه شوید نگران نباشید قابل درمان است

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرالهام پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام زیر چشمم دانه های ریزی همیشه بوده خیلی ریز به حدی که دست میکشم برجسته نیست ولی از گوشه چشمم تا سمت بیرون پر از این دانه هاس چطوری میتونم از بین ببرمشون و اینکه موهام به شدت خشک و شکنندس به حدی که موقع شانه کشیدن خرد خرد شدنشون رو میبینم چه راه حلی وجود داره واسه موهام 😖
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام در خصوص سوال اول معمولا این دانه ها با لیزر قابل درمان هستند، برای اظهار نظر قطعی باید از نزدی معاینه شوید، در خصوص موها مطمئنا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست

   برای هر دو مورد که جز بیماری های پوستی است باید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرفرشاد سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  از قبل از عید97 سیبل من به اندازه 1*1سانتی متر ریختش با مالیدن داروهای گیاهی مثل سیاهدانه و سیر در حدود خرداد ماه شروع به درامدن کردش اول به صورت کرک بود ولی الان ضخیم تر شده ولی مشکل اصلی اینه که رنگ اون قسمت از پوستم کاملا با قسمتهای دیگه فرق میکنه و در ضمن رنگ همون قسمت از سیبلم سفید هستش که کاملا مشخص هستش و من مجبورم با مداد اون قسمت رو تیره کنم که زیاد به چشم نیاد سوال من اینه که ایا قابل درمان هستش یا نه ؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام متاسفانه باید بگم شما هم مثل بسیاری از افرادی که از این نسخه های خانگی استفاده می کنند سوختگی و لک ایجاد شده احتمال کمی دارد که درمان شود

   برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرسمیه سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت خانوم دکترعزیز..من سمیه 36سال سنمه وتوتبربز زندگی میکنم سالهاست که باپوست حساسم درگیرم وهمه نوع کرم استفاده کردم خواستم نظرشماروهم بدونم..پوستم حساس وقرمزه شدیدنمیدونم چیکارکنم..یعنی همیشه رنگ چهرم سرخه..ممنون میشم منوراهنمایی کنین..باتشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

 • تصویر کاربرمیترا چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر پوست صورتم بیشتر در قسمت چانه و لب و اطراف بینی جوش های شدید میزنه .جوش های چرکی و خیلی بزرگ.پوستم خراب شده تمام اعتماد به نفسم رو ازم گرفته.درباره موهای سرم هم موهام کاملا نازک و بدون جان هستن.فوق العاده کم پشت و کم.من تابحال به هیچ دکتری اعتماد نکردم برای پوست و مو.لطفا بهم کمک کنید ممنون.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرزهرا چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  جای جوش بصورت ابله مرغان و کنده کنده ولی عمقی نیستن رو گونه ها با میکرونیدلینگ درمان میشه ؟اینم عکس صورت

  خیلی ممنون از راهنماییتون❤️😍
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرحنانه چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  میخواستم بدونم چه راهی وجود داره تا بعد از شیو کردن ناحیه تناسلی جوش نزنه و بتونیم ناحیه تناسلیه صاف و شفاف داشته باشیم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام به اون شکلی که شما توقع داشته باشید قطعا نمی شود به همین دلیل است که در دنیا به دنبال ساخت دستگاه های لیزر رفتند
   اما برای جلوگیری از جوش از کف استفاده نکنید
 • تصویر کاربرسوگند یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.خانم دکتر عزیز میشه در مورد لیزر SFR توضیح بدین.من سرچ زدم چیزی نبود متاسفانه.ممنون🙏
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام اگر منظورتون SHR هست، این سیستم، پالس نوری است شبیه IPL
   که برای جوانسازی و رفع موهای زائد استفاده می شد، که استفاده از آن تقریبا منسوخ شده است   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178

   تعرفه لیزر موهای زائد:
   https://drmajidzadeh.com/1048/
 • تصویر کاربرفاطمه دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  میتونیم برای ابرسانی به مو برا جلو گیری از موخوره به انضمام روغن و ماسک از وازلین هم استفاده کنیم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام آبرسان های مو شامل دو دسته کلی هستند
   1 مواردی که قدرت رطوبت رسانی دارند
   2 مواردی که مانع تبخیر آب می شوند
   وازلین جز دسته دوم است و به تنهایی نمی تواند باعث آبرسانی گردد + به علت وزن بالای مولکول های آن در مصرف دراز مدت می تواند با ریزش مو همراه گردد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر