برای رشد مو چه بخوریم؟

بسیاری از افراد دوست دارند به خصوص با بالا رفتن سن، موهای قوی و سالم داشته باشند. برای رشد مو اگر چه شما نمی توانید عواملی مانند سن و ژنتیک را تغییر دهید، اما می توانید رژیم غذایی خود را کنترل کنید.

جالب توجه است که موهای شما حدود ١.٢۵ سانتی متر در ماه و ١۵ سانتی متر در سال رشد می کنند. رشد سریع آن بستگی به عواملی مانند سن، سلامت، ژنتیک و رژیم غذایی دارد.

 در واقع یک رژیم غذایی بدون مواد مغذی مناسب می تواند منجر به ریزش مو شود.  از سوی دیگر، یک رژیم غذایی متعادل با مواد مغذی مناسب می تواند به رشد مو کمک کند، به ویژه اگر از ریزش موی ناشی از تغذیه نامناسب رنج می برید.

در اینجا ١۴ غذایی که برای رشد مو می توانید بخورید، آورده شده است.

1) تخم مرغ

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین و بیوتین می باشد. این دو ماده مغذی می توانند رشد مو را افزایش دهند.

مصرف کافی پروتئین برای رشد مو مهم است زیرا فولیکول های مو از پروتئین ساخته می شوند. کمبود پروتئین در رژیم غذایی باعث افزایش ریزش مو می شود.

بیوتین برای تولید پروتئین مو به نام کراتین ضروری است، به همین دلیل از مکمل های بیوتین اغلب برای رشد مو استفاده می شود. همچنین تحقیقات نشان داده است که مصرف بیشتر بیوتین می تواند به بهبود رشد مو در افراد مبتلا به کمبود بیوتین کمک کند. با این حال، کمبود بیوتین در افرادی که رژیم غذایی متعادل دارند شایع نیست.

همچنین تخم مرغ منبع خوبی از روی، سلنیوم و دیگر مواد مغذی موی سالم است. این امر باعث می شود یکی از بهترین غذاها برای سلامتی مطلوب مو به حساب بیاید.

توت ها برای رشد مو

2) توت ها

توت ها حاوی ترکیبات مفید و ویتامین هایی که می توانند رشد مو را افزایش دهند، می باشند. توت ها شامل ویتامین سی هستند که خواص آنتی اکسیدانی قوی دارد.

آنتی اکسیدان ها می توانند به محافظت از فولیکول های مو در برابر آسیب مولکول های مضر به نام رادیکال های آزاد کمک کنند. این مولکول ها به طور طبیعی در بدن و محیط وجود دارند.

به عنوان مثال، یک فنجان (١۴۴ گرم) توت فرنگی ١۴١ درصد از نیاز روزانه ویتامین c شما را تأمین می کند.

همچنین بدن از ویتامین c برای تولید کلاژن، پروتئینی که به تقویت مو کمک می کند تا از شکننده شدن و شکستن آن جلوگیری شود ، استفاده می کند .

علاوه بر این، ویتامین سی به جذب آهن از رژیم غذایی کمک می کند. سطوح پایین آهن ممکن است باعث کم خونی شود که با ریزش مو مرتبط است .

3)اسفناج

اسفناج جز سبزیجات سبز سالم است که حاوی مواد مغذی مفید مانند فولات، آهن و ویتامین آ و سی می باشد که می توانند رشد مو را افزایش دهند.

ویتامین آ به غدد پوست کمک می کند تا سبوم تولید کنند. این ماده چرب مرطوب کننده پوست می باشد تا به سلامت مو ها کمک کند.

یک فنجان (٣٠ گرم) اسفناج تا ۵۴ درصد از نیاز روزانه ویتامین آ را فراهم می کند . همچنین اسفناج یک منبع گیاهی مبتنی بر آهن است که برای رشد مو ضروری است. آهن کمک می کند تا گلبول های قرمز اکسیژن را در سراسر بدن حمل کنند تا به متابولیسم بدن سوخت برسانند و به رشد و ترمیم کمک کنند.

علاوه بر این، کمبود آهن با ریزش مو مرتبط است .

4) ماهی چرب

ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، شاه ماهی و ماهی خال خالی مواد مغذی دارند که ممکن است باعث رشد مو شوند.

آن ها منبع عالی از اسیدهای چرب امگا ٣ هستند که با رشد مو ارتباط دارند.

یک مطالعه در ١٢٠ زن نشان داده است که مصرف مکمل حاوی اسید چرب امگا ٣ و امگا ۶ و همچنین آنتی اکسیدان ها باعث کاهش میزان ریزش مو و افزایش تراکم مو می شود .

مطالعه دیگری نشان داده است که مصرف مکمل روغن ماهی باعث کاهش میزان ریزش مو و افزایش رشد مو در زنان می شود .

با این حال، تنها تعداد انگشت شماری از مطالعات در مورد اسیدهای چرب امگا ٣ و رشد مو وجود دارد. قبل از اینکه کارشناسان بهداشتی بتوانند هر گونه توصیه ای را ارائه دهند، به مطالعات بیشتری نیاز دارند.

همچنین ماهی چرب یک منبع عالی از پروتئین، سلنیوم، ویتامین D3 و ویتامین B است . این مواد مغذی ممکن است به بهبود و سلامت موها کمک کنند .

5) سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین یک منبع عالی از بتا کاروتن است. بدن این ترکیب را به ویتامین آ تبدیل می کند که با سلامت مو مرتبط است.

یک سیب زمینی شیرین (حدود ١١۴ گرم) حاوی بیش از چهار برابر نیاز روزانه ویتامین A  شما (18 سال) ، بتاکاروتن است . تحقیقات نشان داده است که ویتامین آ باعث تولید سبوم را افزایش می دهد که به حفظ سلامتی مو کمک می کند.

علاوه بر این، ویتامین آ می تواند میزان رشد مو را افزایش دهد و موها را ضخیم تر کند.

6) آووکادو

آووکادو خوشمزه، مغذی و منبع خوبی از چربی های سالم است.

همچنین منبع عالی از ویتامین E می باشد که ممکن است باعث رشد مو شود. یک آووکادو متوسط ​​(حدود ٢٠٠ گرم) ٢٢ درصد از نیاز روزانه ویتامین E شما را تامین می کند .

مانند ویتامین C، ویتامین E نیز یک آنتی اکسیدان است که با نابودی رادیکال های آزاد، به غلبه بر استرس اکسیداتیو کمک می کند.

در یک مطالعه، افرادى که ریزش مو داشتند بعد از مصرف مکمل ویتامین E به مدت هشت ماه، ٣۴.۵ درصد در رشد موهایشان افزایش داشتند .

ویتامین E از مناطق پوست مانند پوست سر  از استرس اکسیداتیو و آسیب محافظت می کند. پوست آسیب دیده در پوست سر می تواند کیفیت موهای ضعیف و فولیکول های مو را کاهش دهد .

علاوه بر این، آوکادو یک منبع عالی از اسید های چرب ضروری است. این چربی ها نمی توانند توسط بدن تولید شوند، بلکه ساختارهای ضروری سلول های شما هستند. کمبود اسید چرب ضروری با ریزش مو مرتبط است .

آجیل برای رشد مو

7) آجیل

آجیل خوشمزه، مناسب و حاوی انواع مواد مغذی است که می تواند رشد مو را افزایش دهد. به عنوان مثال، ٢٨ گرم بادام، ٣٧ درصد از نیاز روزانه ویتامین E شما را شامل می شود.

علاوه بر این،  حاوی انواع مختلفی از ویتامین های B، روی و اسید های چرب ضروری می باشند. کمبود هر یک از این مواد مغذی با ریزش مو ارتباط دارد.

آجیل علاوه بر رشد مو، منجر به کاهش التهاب و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و طیف وسیعی از مزایای دیگر سلامت می شود. بنابرین آجیل باید جزو جدایی ناپذیر رژیم غذایی شما باشد .

8) دانه ها

دانه ها مقدار زیادی مواد مغذی را با مقدار کمی کالری عرضه می کنند. بسیاری از این مواد مغذی نیز ممکن است باعث رشد مو شوند که شامل ویتامین E، روی و سلنیوم می باشند. ٢٨ گرم دانه آفتابگردان تقریبا ۵٠ درصد نیاز روزانه ویتامین E شما را شامل می شود .

علاوه بر این، دانه هایی مانند دانه های کتان و دانه های چیا نیز حاوی اسیدهای چرب امگا ٣ می باشند. یک اونس (٢٨ گرم) دانه  روغنی، ۶٣٨٨ میلی گرم اسید چرب امگا ٣ را فراهم می کند. این میزان اسید چرب امگا ٣ بیشتر از نصف یک فیله ماهی سالمون ( ١٧٨ گرم ) است .

با این حال، دانه های روغنی حاوی نوعی اسید چرب امگا ٣ می باشند که در بدن به اندازه امگا ٣ موجود در ماهی های چرب موثر نمی باشد. با این حال، یک گزینه ى عالی برای رژیم غذایی می باشند.

 وسیع ترین طیف انواع مواد مغذی را با مخلوط دانه ها می توانید به دست آورید.

۹) فلفل دلمه

فلفل دلمه یک منبع عالی از ویتامین C است که ممکن است به رشد مو کمک کند. در واقع، یک فلفل زرد تقریبا ۵.۵ برابر یک پرتقال ویتامین C دارد .

ویتامین C به تولید کلاژن کمک می کند که می تواند ریشه های مو را تقویت کند. این آنتی اکسیدان قوی می تواند ریشه های مو را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کند.

استرس اکسیداتیو زمانی اتفاق می افتد که رادیکال های آزاد از سیستم دفاع آنتی اکسیدانی بدن جلوگیری می کنند. این مساله با ریزش مو مرتبط است.

علاوه بر این، فلفل دلمه یک منبع عالی از ویتامین A نیز است. این ویتامین می تواند در افزایش رشد مو در هنگام تحریک تولید سبوم کمک کند که باعث حفظ سلامتی مو می شود.

10) میگو

میگو غذای دریایی محبوبی است و غنی از بسیاری از مواد مغذی که می توانند رشد مو را افزایش دهند می باشد. به عنوان مثال، میگو یک منبع عالی از پروتئین، ویتامین B، روی، آهن و ویتامین D می باشد. یک وعده غذایی یا ٣.۵ اونس (١٠٠  گرم) میگو ٣٨ درصد از نیاز روزانه ویتامین D شما را تامین می کند .

جالب توجه است، مطالعات کمبود ویتامین D3 را به ریزش مو مرتبط به حساب می آورند.

با وجود داشتن چربی بسیار کم، میگو حاوی مقدار کمی اسید چرب امگا ٣ نیز می باشد. رژیم های حاوی اسید چرب امگا ٣ با افزایش رشد مو مرتبط هستند .

لوبیا

11) لوبیا

لوبیا منبع خوبی از پروتئین گیاهی می باشد که برای رشد مو ضروری است. لوبیا همانند صدف، منبع خوبی از روی می باشد که به رشد مو و چرخه ترمیم کمک می کند. ١٠٠ گرم لوبیا سیاه، ٧ درصد نیاز روزانه روی شما را تامین می کند .

همچنین حاوی بسیاری از مواد مغذی دیگر مو شامل آهن، بیوتین و فولات می باشد . در راس این مزایا لوبیا بسیار متنوع و ارزان است، که باعث می شود همیشه در رژیم غذایی موجود باشد.

12) سویا

مطالعات نشان داده است که ترکیبات سویا ممکن است باعث رشد مو شوند. یکی از این ترکیبات اسپرمیدین است که در سویا فراوان است .

به عنوان مثال، مطالعه ای بر روی ١٠٠ فرد سالم نشان داد که دریافت مکمل غذایی حاوی اسپرمیدین یک فاز رشد فعال مو به نام فاز آناژن را تقریت می کند . هر چه  فولیکول مو در فاز آناژن باقی بماند، بیشتر رشد می کند . مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که اسپرمیدین باعث رشد موی انسان می شود .

با این حال، تحقیق در مورد اسپرمیدین و رشد مو کاملا جدید است، بنابراین قبل از اینکه کارشناسان بهداشتی بتوانند توصیه هایی در مورد مصرف اسپرمیدین داشته باشند، مطالعات بیشتری لازم است.

13) گوشت

گوشت عضو جدایی ناپذیر رژیم غذایی معمولی است و غنی از مواد مغذی است که ممکن است به رشد مو کمک کنند. پروتئین موجود در گوشت به رشد ، ترمیم و تقویت فولیکول های مو کمک می کند . ١٠٠ گرم از استیک سیرولین پخته شده حاوی ٢٩ گرم پروتئین است.

به ویژه گوشت قرمز حاوی یک نوع آهن است که به راحتی جذب می شود. این ماده معدنی به گلبول های قرمز خون کمک می کند تا اکسیژن را به تمام سلول های بدن از جمله فولیکول های مو منتقل کنند. کمبود پروتئین و آهن با ریزش مو مرتبط است .

جلوگیری از ریزش مو با مواد طبیعی

نتیجه گیری

آنچه که می خورید می تواند تاثیر زیادی در سلامت موهایتان داشته باشد. فقدان مواد مغذی از جمله ویتامین A ، C ، D و E، روی، ویتامین های B، آهن، بیوتین، پروتئین و اسیدهای چرب ضروری ممکن است سرعت رشد مو را کاهش دهند و یا حتی منجر به ریزش مو شوند.

خوشبختانه، اصلاح کمبود هر یک از این مواد غذایی ممکن است به درمان ریزش مو کمک کند .

در پایان در نظر داشته باشید، تمام توصیه های طبیعی ذکر شده در مقاله فوق در تمام افراد موثر نیست و یا ممکن است در بعضی از افراد با حساسیت، ایجاد واکنش یا عارضه نماید، به همین منظور خواهشمند است حتما جهت درمان تحت نظر پزشک باشید، جهت مشاوره حضوری رایگان با پزشک با شماره های ذکر شده در پایان همین مقاله تماس حاصل فرمایید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

برای رشد مو چه بخوریم؟
5 (100%) 1 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرزهرا یکشنبه ۳ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  ميخواستم بدونم درماني براي ترك هاي پوستي هست وآيا تاثير داره
  ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام مطالعه بفرمایید
   https://drmajidzadeh.com/530
 • تصویر کاربرفرنوش چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  روش و تعداد جلسه هاي رفع جوش هاي صورت چگونه است؟هزينه ها چقدر است؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربررضا سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام روي پوست صورت بنده جاي جوش به صورت كندگي و فرورفتگي باقي مانده،البته ميزان و حجم ان كم ميباشد اما مايلم بدونم ايا روشي جديدا دراختيار هست كه بشه بصورت ١٠٠٪‏ اين فرو رفتگي ها و چاله هاي نه چندان عميق رو كاملا ازبين برد؟؟؟تشكر از پاسخگويي شما و وقتي كه صرف ميكنيد،پاينده باشيد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام اگر به دنبال درمانی هستید که 100 درصد موثر باشد، درمان جای جوش را فراموش کنید
   چون نه در ایران در هیچ جای دنیا امکان پذیر نیست
   و کسی که چنین وعده ای دهد
   باید به دانش پزشکی ایشان شک کرد
  2. تصویر کاربررضاچهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   اما روشهايي جديدا وارد ايران شدند كه واقعا پاسخ بسيار عالي به درمان اين جاي جوشها ايجاد ميكنند،ضمنا جاي جوشهاي من واقعا كم و بسيار سطحي هستش،من اشخاصي رو ديدم كه جاي جوشهاي بسيار عميق داشتن و درمان كردن و پاسخ بسيار خوبي هم گرفتن،شما از بين روشهايي كه جديدا وارد ايران شدن كدام يك رو پيشنهاد ميكنيد و چند درصد درمان حاصل ميشه؟؟(باتوجه به اينكه جاي جوشهاي من فقط از فاصله خيلي نزديك و باتوجهو...قابل رويت هستن)
  3. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   بله ممکن است احتمال باشد در فردی جوابدهی بیشتر باشد اما قابل استناد نیست
   در تمام دنیا درمان جای جوش به روش های پانچ- لیزر فرکشنال- میکرونیدلینگ-ساب سیژن و... است، که در هر فرد متفاوت است باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرمریم یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.دکتر من روی گونه هام چند سالی هست که هم لک پهن افتاده و هم چند تا کک و مک،میخواستم بدونم راه قطعی برای از بین بردن این لک ها وجود داره؟ممنون میشم راهنمایی کنید.البته من به متخصص پوست هم مراجعه کردم یکیشون گفتند لیزر کنم با لیزر ان دی یگ گفتند 8 جلسه هست و 60 تا 70 درصد از بین میره و یکیشونم گفتند که درمان دارویی و کرم که یه کرم ساختنی دادن و قرص ترانگزامیک اسید،ولی هنوز هیچکدوم از راهها رو انجام ندادم فعلا دارم سرم ضد لک استفاده میکنم،دکتر این روشها لکهامو از بین میبره کدوم بهتره؟یه سوال دیگه اینکه این قرص ترانگزامیک اسید برای لک هست؟عوارضی نداره و استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳۰ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید، با دارو قابل درمان است با توجه به تصاویر
 • تصویر کاربرمحمد پنجشنبه ۱۳ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  روی پوست اکثر جاهای بدنم خال هایی وجود دارد ومخصوصا روی پوست زیر وروی بیضه هایم خال وجود دارد وآیا طبیعی است ویا دچار بیماری پوستی می باشمممکن است این ها خال یا زگیل باشند
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۳ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام بله برخی خال و برخی از آنها زگیل هستند و باید رفع شوند برای معاینه روزهای فرد تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرعمران سه شنبه ۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.ایا استفاده ازاسپری های مو واتو مو تاثیری بر سفیدی مو دارد؟چگونه وراهکار جلوگیری.باتشکر فراوانhttp:جلوگیری.باتشکرسلام.ایا استفاده ازاسپری های مو واتو مو تاثیری بر سفیدی مو دارد؟چگونه وراهکار جلوگیری.باتشکر فراوانبا تشکر سوالی نیس
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام اسپری های و تافت عوارض خاص خود را در دراز مدت دارند اما اولین عامل سفیدی مو، وراثت و سپس استرس می باشد و ارتباطی به اسپری ها ندارند عموما
 • تصویر کاربرروشنک سه شنبه ۲۱ شهریور ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  جوش های زیر پوستی دارم اطراف چشم.مثل رسوب سفید.باید چیکار کنم? روی بازو هام کامل آکنه داره خیلی لک داره جوشای قرمز.برای درمان چیکار کنم ?درمان آکنه ها روی بدنم.چ جور درمان میشه?درمان آکنه ها روی بدنم.چ جور درمان میشه?
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۱ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم، بله قابل درمان است روزهای فرد تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرفاطمه شنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر خسته نباشيد
  ميخواستم يه راهنمايي ازتون بخوام ممنون ميشم جوابم رو بديد ، خانم دكتر من حدود ٣ماه گذشته بدنم به شدت نيش پشه زد و بعد از اون به تجويز دكتر قرص و پماد اون براي ترميمش و حتي ماستلا كه خودم داشتم استفاده كردم ولي هنوز لكه هاش نرفته و خيلي تو بدنم لكه هايي شدهميخواستم بدونم آيا ميتونم از لايه بردار ديفرين براي بدنم استفاده كنم مشكلي پيش نمياد ؟و اينكه براي مشكل من جواب ميده طوري كه اين لكه ها ازبين بره يا نه ؟اينم عكس يه قسمت از پام لكه هام به اين صورته بعضي قسمتا هم يكم پررنگ ترممنون ميشم جواب بديد ??خيلي برام عذاب اور شده كه به اين صورت تو بدنم پر از لك هست
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم برای اظهار نظر در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید، روزهای فرد تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربررویا یکشنبه ۱۵ مرداد ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  برای از بین بردن جای جوش روی صورت باید چه کاری انجام بدم؟صورتم کمی دچار تو رفتگی شدههزینه آن چقد میشود؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مرداد ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم، برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید خیلی تصویرتون واضح نبود، اما به احتمال زیاد از ترکیب لیزر، پانچ، میکرونیدلینگ و احتمالا دارو استفاده خواهیم کرد. باز هم تاکید می کنم احتمالا،
   چون خیلی با تصویر نمی توان تشخیص 100 درصد داد
 • تصویر کاربرسارا دوشنبه ۹ مرداد ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام ممنون از توضیحات خوبتون، میخواستم بدونم ما تزریق ژل انجام بدیم، بعد از اینکه اثرش رفت، پوست شل نمیشه یا چروک؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۹ مرداد ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم خیر به هیچ عنوان چنین اتفاقی نمی افتد
   مقاله زیر را مطالعه کنید حتما:
   https://drmajidzadeh.com/187
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر