مشاوره پزشکی

مشکلات پودر موبر ( خواهش میکنم پاسخ دهید) - پرسش 8983

 • تصویر کاربرgh سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷( 11 ماه پیش) زائده ها و بیماری های پوست و مو
  سلام . پسری ۱۳ ساله هستم : در هر کجای بدنم که از پودر موبر استفاده کردم ، مو های آن ناحیه به طرز عجیبی رشد میکنند . در ناحیه تناسلی و زیر بغل که مداوم استفاده میکنم (از حدود یک سال و نیم پیش و هر یک هفته) ، از یک نقطه و یا با فاصله بسیار نزدیک بهم ۳ یا ۴ مو رشد می کندو در جاهایی مثل شکم و سینه ، از یک نقطه دو مو رشد کرده است ( ولی خفیف تر) . این اتفاق برای پاهایم هم افتاده است. در ضمن در بازویم هم یک بار از موبر استفاده کردم که بعد از رشد مو ها ، دیدم که جهت رشد مو ها از از بالا به پایین به از راست به چپ و بر عکس تغییر کرده و حالت مو ها هم نامنظم شده است. دلیل اصلی این اتفاقات چیست و آیا راه درمانی وجود دارد؟ ( اگر طبیعی و خانگی و بدون نیاز به مراجعه به دکتر باشد بهتر است) با تشکر

  در ضمن آیا استفاده از پودر موبر باعث تغییر جهت رویش مو و ضخیم تر شدن آن ها می‌شود؟ زیرا فکر کنم هر جا که از موبر استفاده کردم مو هایش کلفت تر شدند (یک پزشک می گوید میشود ، یک جا میگویند نمیشود و...!) لطفا کمکم کنید ( من نمیتوانم نوبت بگیرم چون در تهران زندگی نمیکنم)
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۴ مهر ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام ببینید روش های سنتی رفع موهای زائد مثل موبر، ژیلت، اپیلاسیون و... تاثیری در تقویت یا تضعیف موها ندارند، چون فقط با ساقه مو ارتباط دارند، البته که بر روی سطح پوست موثر هستند و عوارضی مانند لک، جوش، تیرگی و... خواهند داشت
   اما در خصوص سایر سوالات شما بدون معاینه هر اظهار نظری غیر علمی است
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قوانین پرسش  و پاسخ

✅به هیچ عنوان سعی نکنید از طریق پرسش و پاسخ اقدام به خود درمانی نمائید زیرا در بسیاری از موارد بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد و حتما باید اقدامات تشخیصی و درمانی طبق صلاحدید پزشک و با در نظر گرفتن جمیع شرایط انجام گردد.

✅ بلافاصله پس از پاسخ دکتر به سوال شما، سیستم از طریق ای میل و SMS یا تلگرام به شما اطلاع خواهد داد .همچنین شما می توانید با کلیک روی “دکمه پیگیری سوال قبل” و وارد کردن کد رهگیری به پاسخ سوال خود دسترسی داشته باشید.

✅در همه موارد سوالات به صورت بدون نام منتشر شده است. پس از پاسخ پزشک  و بسته شدن سوال سیستم به صورت خود به خود تمام اطلاعاتی شخصی شما را حذف خواهد کرد.

✅برای پیدا کردن پاسخ سوال خود کد رهگیری را یادداشت نمائید.