بهترین روش برداشتن خال و زگیل

خال یا زگیل، این مهمان ناخوانده ای که اگر بر روی صورت پیدا شود، تمام ظاهر صورت را زیر سوال می برد. روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد که در ادامه آمده است.

به جز موارد استثنا که خال به زیبایی صورت می فزاید، در بقیه موارد آزاردهنده است. معمولا خال حاصل تجمع سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت هستند درون ملانیست ماده ای رنگی به نام ملانین تولید می شود و رنگ تولید شده باعث رنگی شدن سلول های ملانوسیت می شود. توزیع و فراوانی ملانوسیت ها تعیین کننده رنگ پوست هستند، در شرایطی که تجمع بیش از حد از ملانوسیت های در مساحت کوچکی از پوست ایجاد شود، نتیجه آن یک خال می شود که گاهی این تجمع فقط به تغییر رنگ بسنده نمی کند و باعث بالا آمدن پوست هم می شود.

برداشتن خال

روش های مختلف برداشتن خال و زگیل

برداشتن خال و زگیل به روش RF هم موثر و هم بدون عوارض می باشد. پس از تابش امواج، محل آن ابتدا قرمز و سپس صورتی شده و در عرض 3 تا 4 هفته ، رنگ صورتی کم رنگ و به تدریج محو می شود.

فرد می تواند بلافاصله بعد از استفاده از این روش، به زندگی عادی برگردد، اما بهتر است از ضد آفتاب استفاده کرده و 48 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد. یکی از روش های مرسوم جراحی است. اما مشکل بزرگ در روش جراحی، لزوم انجام برش عمیق جهت برداشتن خال است. همین برش عمیق موجب ایجاد جای زخم یا اِسکار می شود به همین دلیل برداشتن خال و زگیل با لیزر  بیشتر توسط افراد انتخاب می شود.

دیگر روش های برداشتن خال و زگیل استفاده از تکنیک کرایوسرجری یا به اصطلاح کرایو است. در این روش گاز اکسید نیتروژن به سطح پوستی مورد نظر زده می شود و بر اثر سرمای ایجاد شده عروق خونرسان به آن ناحیه یخ می زند و در نتیجه خونرسانی به ناحیه مختل می گردد اختلال در خونرسانی، مرگ بافتی یا نکروز را به همراه دارد و نهایتا خال به این شکل برداشته می شود از مشکلات مهم و قابل توجه روش کرایو تغییر رنگ ناحیه ی عمل است به این معنی که ناحیه ی درمان شده کم رنگ تر یا پر رنگ تر از ناحیه ی اطراف می شود و متاسفانه تغییر رنگ ایجاد شده به روش های مرسوم پاسخ مناسب نداده و معمولا پایدار است.

از روش های بسیار قدیمی و منسوخ شده، برداشتن خال و زگیل ها به روش حرارتی یا کوتریزاسیون است که به دلیل عدم تعیین دقیق عمق آسیب بافتی و احتمال زیاد در ایجاد اسکار، به خصوص برای برداشتن خال های صورت توصیه نمی شود و تقریبا یک روش منسوخ شده در برداشتن خال و زگیل است.

مردم برای برداشتن خال و زگیل از گزینه های کمی استفاده می کنند. شایع ترین روش آن عمل جراحی و cauterization است. هر دو روش معمولا می توانند به صورت سرپایی در مطب پزشک با استفاده از بی حسی موضعی انجام شوند. با این حال، احتمال بروز زخم وجود دارد، به خصوص اگر دارای ریشه های عمیق باشد.

کسانی که به دنبال یک راه ساده تر برای برداشتن خال و زگیل بدون ایجاد زخم هستند ممکن است لیزر را برای پاسخ به مشکلشان انتخاب کنند. لیزر یکی از گزینه های قابل قبول برای مقابله با نگرانی های پر دردسر است، اما تنها در شرایط خاص.

روش برداشتن خال و زگیل با لیزر

برداشتن خال و زگیل با استفاده از لیزر، با بی حسی موضعی انجام می شود. سپس از لیزر برای حذف رنگدانه ی موجود در خال استفاده می شود. سپس رنگدانه ها با فرآیندهای طبیعی بدن دفع می شوند. یک حباب بر روی خال ایجاد می شود که در نهایت کنده می شود.

آن ناحیه ممکن است چند روز پس از عمل تیره تر شود. با این حال، می توانید آن را توسط لوازم آرایشی پوشش دهید. بیماران باید حداقل ۶ هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرند و در هنگام خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

این روش به طور کلی ایمن است و خطر زخم شدن آن ، حداقل (حدود ۱ درصد) است. دردناک بودن آن بستگی زیادی به آستانه ی درد بیمار دارد. بعضی از مردم طی این روش احساس سوزن سوزن شدن دارند.

برداشتن خال به روش جراحی
برداشتن خال و زگیل به روش جراحی

سه روش برای جراحی وجود دارد:

تراشیدن و برداشتن ، بیوپسی پانچ و عمل جراحی .

تراشیدن و برداشتن برای خال هایی استفاده می شود که بر روی پوست رشد کرده اند . در این روش ، پزشک یک بی حسی موضعی را در اطراف ناحیه ی خال اعمال می کند و از یک چاقوی کوچک و تیز استفاده می کند تا سطح خال را ببرد تا با پوست اطرافش فرسوده شود.
تکنیک بیوپسی پانچ که معمولا برای خال های پوستی کوچکتر استفاده می شود، شامل استفاده از یک دستگاه خاص برای پانچ کردن یک تکه از پوست می باشد.
خال های پوستی که صاف یا بدخیم هستند معمولا با عمل جراحی برداشته می شوند جراح خال را کاملا از بین می برد و زخم را بخیه می زند.

برداشتن خال با لیزر

مزایا و معایب برداشتن خال و زگیل با لیزر

مزایا

مزیت اصلی این روش غیر تهاجمی بودن آن است. از آنجا که هیچ برش یا سوزشی در پوست وجود ندارد، خطر عفونت به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

لیزر همچنین قادر به دسترسی به مناطقی از بدن مانند صورت یا بینی است که ممکن است درمان با استفاده از روش های دیگر دشوار باشد. در نهایت، چندین خال و زگیل در یک جلسه درمان می شوند.

معایب

یکی از معایب اصلی لیزر این است که نمی تواند به داخل پوست نفوذ کند. بنابراین، تنها قادر به درمان خال های سطحی است.
یکی دیگر از معایب آن این است که لیزر خال را از بین می برد. افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، ابتدا باید قبل از انجام این روش، عوامل سرطانی مورد آزمایش قرار گیرند.

برداشتن خال و زگیل

بهترین روش برداشتن خال چیست؟

حقیقتا این پرسش از پایه اشتباه است، زیرا تمام خال ها یکسان نبوده و یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست.
روش های رایج برداشت خال عبارتند از:

 • لیزر فرکشنال
 • جراحی
 • آر اف سرجیکال

اما اینکه صرفا گفته شود کدام روش برای تمام افراد مناسب است پاسخ غیر علمی است. ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید پس از بررسی تشخیص داده می شود آیا اصلا برداشتن آن خال به صلاح است یا خیر، گاهی حتی به معاینه هم محدود نمی شود و نیاز به نمونه برداری و پاسخ آزمایشگاه است. پس از آن می توان بهترین شیوه را انتخاب و خال ها را برداشت.

هزینه ی برداشتن خال و زگیل با لیزر

هزینه ی لیزر بسته به پزشک ، منطقه ی جغرافیایی که در آن زندگی می کنید ، میزان و تعداد خال ها و زگیل ها متفاوت است. در نظر داشته باشید که بعضی از روش ها ممکن است بیش از یک درمان نیاز داشته باشند. قبل از انجام آن، مطمئن شوید که پزشک تعداد درمان را ارزیابی کند .

به طور متوسط ​​هزینه برداشتن خال و زگیل به عواملی از جمله شکل، اندازه و محل آن در بدن بستگی دارد.  برداشتن چاله های بزرگ، هزینه بیشتری در بردارد. خال هایی که بیشتر در معرض دید هستند باید با ظرافت بیشتری برداشته شوند و در نتیجه قیمت بیشتری را در بردارند. نوع تخصص دکتری که کار برداشتن را انجام می دهد نیزدر قیمت ها تاثیر می گذارد. متخصصانی مانند یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک هزینه بیشتری نسبت به پزشک عمومی می گیرند. در مجموع باید گفت در خصوص هزینه، حقیقتا به هیچ عنوان بدون معاینه امکان پذیر نیست.

پس از برداشتن خال و زگیل چه باید کرد ؟

 • بعد از این روش، شما باید یک لایه پماد و یک باند بر روی محل بگذارید.
 • محل را یک بار یا دو بار در روز با آب یا پراکسید هیدروژن تمیز کنید.
 • بعد از تمیز کردن زخم، پماد و باند را اعمال کنید.
 • این مراحل باید تا زمانی که زخم بهبود یابد تکرار شوند.

رادیوفرکانس یا rf برای برداشتن خال و زگیل و تومورهای پوستی استفاده می شود. این روش شامل انتقال امواج رادیویی به پوست برای حذف یا تغییر یک ضایعه است. انواع مختلفی از الکترود ها بسته به نوع ضایعه استفاده می شوند، به عنوان مثال سوزن ، سیم حلقوی ، تیغه ی چاقو و غیره . انتظار می رود تورم جزئی، قرمزی، کبودی و حساسیت در منطقه به مدت چند روز پدیدار شود. با این وجود، خونریزی به علت انعقاد بافتی در طول درمان وجود ندارد. قیمت های خصوصی برای جراحی رادیو تراپی بستگی به اندازه و وضعیت خال دارد. هزینه ی برداشت زگیل ها یا تومور های پوستی حدودا از ۱۰۰ پوند شروع می شوند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد.
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

بهترین روش برداشتن خال و زگیل
4.5 (90%) 4 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمینا شنبه ۱۹ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و احترام. دو ماهی هست که بعد از لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی دچار جوش هایی می شوم که خیلی دیر خوب می شوند و ظاهری متفاوت دارند. اما هیچ گونه درد و خارش و سوزشی ندارند. با قرار گرفتن در گرما و تعریق هم تکثیر پیدا می کنند. علت اونها چی می تونه باشه؟ (عکس ها در روزهای مختلف سیر جوش ها در یک محل گرفته شده)
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۹ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام کرم های ترمیم کننده پس از لیزر گاهی در افرادی که مستعد جوش هستند باعث جوش می شوند و باید در این افراد کرم ها عوض شوند
   حتما پزشک معالجتون رو در جریان بگذارید
   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178
 • تصویر کاربرحسین پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من حدود یک سالی هس ک رو دستم تتو کردم ک بعد از زدنش پشیمون شدم قبل از این رنگ کامل تو دستم بشینه پوست دستمو سابیدم و تیک تیک رننهای تتو رو از دستم کندم الان مقدار کمی از طرح روی دستم مونده ک ب صورت کم رنگ هستش روشی هست ک بشه کامل بدون این ک جایی بمونه ازش پاکش کرد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام برای رفع تتو به مراکزی مراجعه بفرمایید که لیزر کیوسوییچ دارند، البته در خصوص جوابگیری 100 درصد اما و اگر هست
 • تصویر کاربرهستی پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید..من موهای خشکی دارم و از مشکل موخره به شدت رنج میبرم..انتهای موهام رو مرتب کوتاه میکنم و با روغن ها و ماسک موهای طبیعی از موهام مراقب میکنم ولی اصلا جواب نمیده...موخره های من فقط به ۲شاخه شدن مو بسنده نمیکنن وچند شاخه میشن! و انتهای موهای من ضخیم تره!!!این مشکل وحشتناک باعث شده که هیچوقت نتونم موهایی بلند و سالم داشته باشم.اگه بتونین راه حلی برای موهای من بدین بینهایت سپاس گزارم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
 • تصویر کاربرالهه سه شنبه ۸ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام مجدد خدمت شما
  دکتر من پوستم پر از جوش های زیر پوستیریز هست که وقتی توی نور به صورتم نگاه میکنم واقعاً صحنه ی قشنگی نیست چون پوستم صاف و یکدست نیست
  و جوش های سرسیاه هم که دیگه یه عالمه دارم
  تا حالا چندین مرتبه میکرودرم انجام دادم ولی اون نایجه دلخواهم که میخوام پوستم صاااااف و براق و یکدست بشه رو نداشته و واقعاً یجورایی دیگه نمیدونم باید چیکارکنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۸ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام جوش های زیرپوستی قابل درمان است اما اینکه انتظار داشته باشید پوستتان صاف . براق و یکدست شود کمی دور از انتظار است و کسی که همچین وعده های بدهد کمی غیر علمی است
   برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرفاطمه دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید خانم دکتر من 20 سالمه و چند ماه پیش ازمایش دادم و کم کاری تیرونید داشتم تستسترونمم بالاست ویتامین دی هم کم بود برای همه ی اینا دارو مصرف میکنم و دچار ریزش مو شده ام و موهای جلو سرم کم شده باید پی کار کنم؟؟؟مزوتراپی جواب میده یا دیگه مثل قبل نمشه؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط موی شماست
   لطفا نتایج آزمایشات اخیر را به همراه داشته باشید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرتینا دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  درباره رشد مجدد مژه ها سوال داشتم و اینکه روشی هست که زودتر از روند طبیعی رشد کنن
  ممنون میشم کمکم کنین مژه هام ریختن کچل شدم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
 • تصویر کاربرنرگس دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام روزبخیرنمتز وروزه هایتان قبول درگاه حق،،خانم دکتر من چند ماهی هست ک خارش پشت سر دارم و دارای قرمزی است ،عکس ک انداختم از سرم متوجه شدم ک قارچ سر دارم ،، و مطمئن هستم ک شپش سر ندارم،،،و از داروی فلوسینلئون و بتاکرامازول و اوره ی 5درصد برای دستم استفاده میکنم،،،ایا میتونم برای قارچ سرم از سرکه سیب استفاده کنم؟؟موهایم موخوره دارند اگر میشه یک ماسک خوب با قیمت مناسب برای موهای بلندم معرفی کنید خواهشمندم راهنماییم کنید .باتشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام برای اظهار نظر حتما باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرسارا سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر.من سه سال گذشته رو به دلیل کیست تخمدانی که داشتم قرص هورمونی مصرف میکردم و امپول میزدم تو این دوران روی پهلوهام و شکمم یه سری لکه های تیره دروامده که بعضی قسمتا حالت نقطه نقطه هس بعضی جاها یک دست. میخواستم ببینم قابل درمان هست؟ چه راهی پیشنهاد میشه برای این لکه ها.ممنون میشم اگر نظرتون رو بفرمایید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم بله حقیقتا مقداری بهتر می شود اما اینکه انتظار داشته باشید 100 درصد درمان شود قابل پیش بینی نیست
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت شوید
 • تصویر کاربرعاطفه سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خانوم دكتر عزيز من ٢٧ سالمه و روي قسمت چونه جوش ميزنم دكتر رفتم پيش دكتر مصطفي مافي ايشون بدون آزمايش به من گفتند كيست داري و دارو دادند يه مدت خوب شد ولي الان قبل از پريودم هميشه چند تا جوش ميزنم و به خاطر داروهاي لايه برداري كه به من دادند احساس ميكنم واقعا جنس پوستم بد شده يه قسمت رو كيسه كشيدم حس ميكنم پوستش نازك شده و جاي جوش مونده چون شهرستان هستم ميخواستم سوال كنم نياز هست من دوباره دكتر پوست برم بيام تهران پيش شما يا برم دكتر زنان واسه كيست؟ببخشيد كه وقتتون رو گرفتم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم نه نیازی نیست برای معاینه تشریف تعیین نوبت فرمایید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت بفرمایید
 • تصویر کاربرSaba چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  Salam rooz bekheyr, mikhastam bedoonam vaseye jaye jooshe foroo rafte (acne scar) che no laser ya darmani darin?
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام حقیقتا خیلی با تصویر قابل تشخیص نیست اما به نظر میاد شما جوش فعال دارید
   ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت فرمایید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر