۱۸ نکته ضروری که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید!

چنانچه به دنبال روشی نسبتاً دائمی برای حذف موهای زائد هستید، لیزر موهای زائد می‌ تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد دارید قطعا سوالاتی ذهنتان را درگیر کرده است. در این مطلب 18 نکته به صورت جزئی در مورد لیزر موهای زائد پرداخته می‌ شود. 

1- لیزر موهای زائد با یک جلسه معجزه نمی کند.

این درمان با استفاده از لیزر های سازگار با پوست و مو انجام می ‌شود. در این روش پرتوهای متمرکز نور به صورت مستقیم به سمت رنگ ‌دانه های فولیکول مو شلیک شده که موجب از بین رفتن فولیکول مو و در نهایت جلوگیری از رشد مجدد مو می ‌شود. تداوم در انجام لیزر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تنها یک جلسه معجزه نمی کند.

کرم ضد آفتاب خوب

2- اجتناب از نور خوشید قبل از لیزر

برای لیزر موهای زائد باید به مدت حداقل 4 هفته از بودن در معرض آفتاب یا برنزه کردن اجتناب کرد. از این رو چنانچه جزو افرادی هستید که مدت زمان زیادی را در معرض نور آفتاب می ‌گذرانید، تابستان برای شما زمان مناسبی برای انجام این عمل نیست. به همین دلیل بسیاری از افراد این عمل را به فصل پاییز یا زمستان موکول می ‌کنند.

3- اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ

نکته ای که حائز اهمیت است، اصلاح موهای زائد قبل انجام لیزر است. در لیزر موهای زائد برخلاف استفاده از وَکس که باید موها بلند باشند، باید موهای زائد را قبل از انجام عمل لیزر اصلاح کرد.

علاوه بر این چنانچه به تازگی برای اصلاح موهای زائد از وَکس استفاده کرده اید نیز نمی توانید برای عمل لیزر اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که لیزر رنگ ‌دانه های فولیکول را هدف قرار می ‌دهد، لذا باید فولیکول در جای خود وجود داشته باشد.

از این رو اصلاح موهای زائد قبل از انجام عمل لیزر با استفاده از تیغ بهترین گزینه خواهد بود.

 4- آزمایش کردن لیزر بر روی محل کوچکی از پوست توسط پزشک

متأسفانه پوست برخی افراد نسبت به لیزر به خوبی واکنش نمی دهد و مواردی مانند اختلال در رنگ ‌دانه ها، تغییر رنگ و زخم را به دنبال دارد. لذا به دلیل جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پزشک در افرادی که مشکوک به عارضه هستند قبل از انجام عمل، دستور می دهد که لیزر را بر روی قسمت کوچکی تست کنند. البته شایان ذکر است با پیشرفت تکنولوژی های لیزر، خیلی دیگر این نوع تست ها نیاز نیست و صرفا برای تست میزان درد برای مراجعه کننده قابل انجام است.

لیزر موهای زائد زیر بغل5- تأثیر لیزر بر روی پوست پس از چند ماه

تأثیر شگفت انگیز لیزر موهای زائد پس از پنج الی شش جلسه لیزر میسر خواهد بود.

مطلب مرتبط: معرفی بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد

6- متغیر بودن زمان انجام عمل لیزر

زمان انجام عمل لیزر بسته به محل مورد نظر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال لیزر ناحیه زیر بغل به سرعت انجام می ‌شود در حالی ‌که لیزر پاها و پشت، زمان‌بر تر خواهد بود.

7- لیزر نواحی اطراف چشم

اطراف چشم یکی از خطرناک ترین نواحی برای انجام عمل لیزر است و باید حتماً از محافظ چشم که توسط پرسنل مطب به بیمار داده می ‌شود، استفاده کرد، همچنین لیزر در این نواحی با احتیاط بسیار انجام می شود.

8- فاصله شیو تا لیزر

حتما سعی کنید از زمان شیو تا انجام لیزر، 24 ساعت زمان بگذرد، این عمل باعث می شود از هر گونه التهاب غیرعادی جلوگیری شود.

 9- نتیجه مؤثر مستلزم تداوم در درمان است

جالب است بدانید فولیکول های مو دارای چرخه رشد هستند. به همین دلیل کسانی شاهد بهترین نتیجه خواهند بود که هر 45 الی 60 روز به منظور افزایش پتانسیل زاپین zappin تحت عمل لیزر قرار بگیرند. این بازه زمانی باعث ریزش خودبه‌خودی موهای مرده خواهد شد.

10- لیزر پس از آفتاب یا سولاریوم

این عمل به طور کامل ممنوع است، مشکل رنگ پوست شما نیست چون لیزر ND:YAG مخصوص پوست های تیره و برنزه است، اما مادرزاد، پوستی که به وسیله آفتاب و سولاریوم برنزه شده است، بسیار خشک و مستعد آسیب است و انجام هر گونه لیزر درمانی ممنوع است.

11- انجام عمل بر روی برخی از انواع پوست سخت است اما نه غیر ممکن

فولیکول موهای تیره بر خلاف موهای بلوند و خاکستری معمولاً برای درمان آسان تر هستند، زیرا لیزر به صورت مستقیم به رنگ ‌دانه های آن‌ ها اصابت می‌ کند.

لیزر پوست های تیره رنگ نیز می ‌تواند سخت اما نه غیر ممکن باشد.  لیزر موهای زائد می ‌تواند بر روی انواع پوست های تیره مانند پوست های برنزه و آفریقایی نیز انجام شود. لیزر ND:YAG مخصوص نواحی تیره است، البته تیره و برنزه مادرزاد، نه افرادی که با آفتاب و سولاریوم پوستشان برنزه شده است.

لذا به منظور جلوگیری از تغییر رنگ رنگ ‌دانه ها، بهترین راه مشورت با پزشک قبل از انجام عمل است.

لیزر موی زائد

12- درد ناشی از عمل لیزر

صادقانه باید گفت انجام لیزر با اندکی درد همراه است اما باید به خاطر داشت که نتایج بلند مدت این عمل، ارزش نیم ساعت تحمل درد را دارد. در تکنولوژی های جدید دستگاه های لیزر وجود خنک کننده ها در دستگاه درد لیزر را تا حد زیادی کاهش می دهد. در صورت درد بیش از حد می توان از بی حس کننده نیز برای فرد استفاده شود.

13- استفاده از کرم ضد آفتاب پس از لیزر

استفاده از کرم ضد آفتاب پس از لیزر بسیار ضروری است؛ زیرا پوست بسیار حساس می ‌شود که باید تا حد ممکن از آن مراقبت کرد.

14- پرهیز از کندن موهای زائد پس از لیزر

پس از عمل لیزر، اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ گزینه مناسبی است هرچند استفاده از موچین برای خارج کردن فولیکول های مو به هیچ عنوان توصیه نمی ‌شود. بیرون کشیدن فولیکول های مو پس از لیزر (مثل اپیلاسیون و وکس) موجب اخلال در عملکرد لیزر موهای زائد می ‌شود لذا برای به دست آوردن نتیجه مطلوب پس از لیزر، باید اجازه بدهید ریزش موها به صورت خودبه‌خودی یا پس از گذشت حداقل دو هفته به وسیله شیو باشد باشد.

زدن عطر بعد از لیزر

15- پرهیز از مصرف عطر و ادکلن

به مدت 24 الی 48 ساعت پس از لیزر موهای زائد از مصرف هرگونه عطر و ادکلن و همچنین دوش آب گرم باید پرهیز کرد. در هفته اول نیز می‌ توان از دوش آب ولرم استفاده کرد.

16- آیا لیزر موهای زائد روشی ایمن است؟

لیزر موهای زائد در صورتی که توسط متخصص پوست و مو انجام شود بسیار مفید و مؤثر است. لیزر موهای زائد روشی ایمن، سریع و مؤثر برای رهایی از موهای زائد است.

17- آیا لیزر موهای زائد ارزش دارد؟

لیزر موهای زائد حذف صددرصدی موهای زائد را تضمین نمی ‌کند اما گاهی ممکن است رشد مجدد به صورت پراکنده در برخی قسمت ها به چشم بخورد که با یک لیزر یادآور سالانه مشکل حل می شود. به طور کلی لیزر موهای زائد، برای شما رهایی از شر موهای زائد زبر و خشن را به ارمغان می آورد.

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟

آیا لیزر موهای زائد صورت باعث ضخیم شدن موها می شود؟ مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، حتی در نواحی مانند صورت، بازو و… در برخی از افراد (مجدا تاکید می شود: در برخی افراد) قابلیت این را دارد شاهد تاثیر معکوس باشیم.

برای اظهار نظر بهتر، که آیا موهای شما نازک است و یا قابل لیزر شدن حتما باید از نزدیک معاینه شوید.

منبع: buzzfeed

برای اطلاع از تعرفه لیزر موهای زائد و پکیج های ویژه تخفیف با بهترین دستگاه لیزر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هزینه لیزر موهای زائد + شرایط تخفیف

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

۱۸ نکته ضروری که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید!
3.5 (70%) 2 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرسارا سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام فرقی بین لیزر الکساندرایت کندلا و اپوچی الیت پلاس هست ؟مرسی
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام دستگاه آپوجی هم ساخت کمپانی سایناشور امریکاست،
   قطعا بسیار بهتر از دستگاه های ساخت اروپا و آسیا است این کمپانی هم بسیار معتبر و دستگاه های آن گران قیمت است
   آخرین ورژن آن
   apogee elite plus
   مجهز به لیزر الکس و اندی یگ است، اما سیستم خنک کننده آن از باد بهره می برد و گاز کرایوژن ندارد
   طبیعتا نسبت به جنتل مکس پرو مقداری دردناک تر خواهد بود و همچنین احتمالا باید با درجات پایین تر نسبت به جنتل مکس پرو کار کرد.
   وقتی هزینه گازهای خنک کننده کرایوژن
   DCD
   حذف می شود هزینه های نگهداری هم کمتر و طبیعتا تعرفه انجام آن هم باید ارزان تر باشد
   آخرین نکته که دستگاه آپوجی فقط لیزر الکساندرایت دارد و لیزر اندی یگ ندارد
   آپوجی الیت پلاس هم لیزر اندی یگ و الکس دارد
   در نهایت

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرسایه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر خانم دکتر من چندین جلسه اس دارم لیزر انجام میدم ولی اللن چند روز هست که راکوتان مصرف میکنم ایا باید جلسات لیزر موهای زاید رو قطع کنم ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام بستگی به شرایط پوست و میزان دوز مصرفی هستش باید از نزدیک معاینه شوید معمولا می توان انجام داد اما در برخی افراد می توان انجام داد بسته به هر فرد متفاوت هستش باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربررویا شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من شهرستان هستم میخوام پاهامو لیزر کنم نوع لیزرتون چیه? فاصله بین جلسات چقدره و یک جلسه چقدر زمان میبره چون باید از قزوین رفت و امد کنم دونستن زمان برام مهمه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرفاطمه دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر من چند وقت پیش لیزر بیکینی جلسه اول انجام دادم بعد از یه مدت دیدم یه حالتی عین جوش روی بیکینیم زده ک به شدت درد میکرد دکتر گفت گره لنفاویت تحریک شده الان تورمش خوابیده و کمتر لمس میشه و دردی نداره بنظر شما صلاح است من جلسات لیزر رو ادامه بدم؟؟؟با توجه ب اینکه من ضعف تخمدان نیز دارم ...ممنون میشم راهنمایی کنید بزرگوار
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام بعید است که ارتباطی به ضعف تخمدان داشته باشد زاءده پوستی اگر ایجاد شده باید اون رو معاینه کنیم ممکن است تا درمان آن جلسات لیزر رو نیاز باشه که متوقف کنید 

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمرضیه شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  ضمن خواندن اطلاعات کامل و عالیه شما در مورد دستگاه جنتل مکس پرو و طول موج الکساندرایت.
  سوال من اینه، که چه تفاوتی بین کمپانی کندلا و کلاریتی هست؟
  چون کندلا که مدل جنتل مکس پرو جدیدترین مدل اون هست، دو تا طول موج الکس و ND-YAG رو داره، اما مدل های قبل اون ینی gentellase pro U فقط طول موج الکس رو داره.
  و کلاریتی هر دو طول موج الکس و ND-YAG رو داره،.
  سوال من همون تفاوت بین کندلا و کلاریتی هست؟!؟
  و سوال دیگه اینکه برای نواحی تیره تر مثل بیکینی الکس بهتر هست یا ND-YAG؟!؟
  خیلی ممنونم از شما
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام سلامت باشید تفاوت این است که ساخت امریکا و کره است و چندصد میلیون تومان تفاوت قیمت خود دستگاه و  لوازم مصرفی دستگاه است
   در خصوص نواحی تیزه NDYAG استفاده می شود در نهابت 


   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک
   اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرنسیم شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام...من ۳ جلسه برای لیزر کل بدن اقدام کردم با دستگاه دایوداولیو۲۰۱۸ ، الان میخوام مرکز لیزرم رو عوض کنم ،آیا تغییر دستگاه دایودالیو به دستگاه دیگر ادامه جلسات لیزرم رو با مشکل مواجه نمیکنه؟ و اینکه همسرم بعد از هر جلسه بدنش زیاد جوش میزنه و سفید پوست هم هست با موهای پر و ضخیم آیا مشکلی نداره برای ادامه دادن؟ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام خیر مشکلی نیست کلا بهترین انتخاب دتسگاه هایی هستند که الکس و اندی یگ دارند
   جوش پس از لیزر عمدتا به علت استفاده از کرم های ترمیم کننده پس از لیزر است با پزشک مرکز مطرح کنید تا با شرایط ایشان کرم جایگزین استفاده کنند

   در نهایت


   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرzahra چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر روزتون بخیر
  کل بدن من موهای درشت و تیره روی قسمت دور سینه شکم باسن پشت روی کمر و گردن داره
  آیا این قسمت هارو میشه لیزر کرد؟ و لیزر جواب میده؟ تا حداقل کمتر بشن اگه صددر صد از بین نرفتن
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام اگر موها تیره و زاید باشد قابل لیزر کردن است و تمام نواحی که فرمودید قابل لیزر کردن است اما در خصوص گردن حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا بتوان اظهار نظر قطعی کرد در نهایت

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرسارا سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من از لیزر کردن نواحی نتاسلی خجالت میکشم.نحوه لیزر کردن چجوریه آیا اون کسی که لیزر میکنه مستقیما میبینیمش یا یه پرده هست؟میشه یه پرده ای چیزی باشه بینمون آخه خیلی خجالت میکشم.؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام خیر به طور مستقیم دیده می شود و در صورتی که احساس خجالت دارید مقوله لیزر را باید فراموش کنید زیرا لیزر به چندین جلسه نیاز دارد جداقل ۴-۶ جلسه

 • تصویر کاربرهدیه سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخاستم بدونم لیزر ضرر و عوارضی واسه ی بدن داره؟!
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام لیزر موهای زاید به خودی خود خیر تایید سازمان غذا دارو امریکا و همچنین وزرات بهداشت ایران رو داره اما عدم اسفتاده صحیح بدون نظارت پزشک دستگاه های قدیمی و ساخت کمپانی های غیر معتبر علاوه بر عدم جوابدهی عارضه هم خواهد داشت

    

   پیشنهاد می کنم دو لینک زیر را کامل بخوانید تمام سوالاتی که تو ذهنتون هست برطرف میشه:
   https://drmajidzadeh.com/178
   https://drmajidzadeh.com/1048

 • تصویر کاربرشهرزاد شنبه ۶ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر. میخواستم بگم که من بعد از هر بار لیزر پوست زیر بغلم تیره میشه و بعد از سه چهار روز خوب میشه. دلیلش چیه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۶ بهمن ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام اگر خوب می شود نگران کننده نیست باز هم پزشک معالج مرکزی که لیزر می کنید رو در جریان بذارید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر