۱۸ نکته ضروری که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید!

چنانچه به دنبال روشی نسبتاً دائمی برای حذف موهای زائد هستید، لیزر موهای زائد می‌ تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد دارید قطعا سوالاتی ذهنتان را درگیر کرده است. در این مطلب ۱۸ نکته به صورت جزئی در مورد لیزر موهای زائد پرداخته می‌ شود. 

۱- لیزر موهای زائد با یک جلسه معجزه نمی کند.

این درمان با استفاده از لیزر های سازگار با پوست و مو انجام می ‌شود. در این روش پرتوهای متمرکز نور به صورت مستقیم به سمت رنگ ‌دانه های فولیکول مو شلیک شده که موجب از بین رفتن فولیکول مو و در نهایت جلوگیری از رشد مجدد مو می ‌شود. تداوم در انجام لیزر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تنها یک جلسه معجزه نمی کند.

کرم ضد آفتاب خوب

۲- اجتناب از نور خوشید قبل از لیزر

برای لیزر موهای زائد باید به مدت حداقل ۴ هفته از بودن در معرض آفتاب یا برنزه کردن اجتناب کرد. از این رو چنانچه جزو افرادی هستید که مدت زمان زیادی را در معرض نور آفتاب می ‌گذرانید، تابستان برای شما زمان مناسبی برای انجام این عمل نیست. به همین دلیل بسیاری از افراد این عمل را به فصل پاییز یا زمستان موکول می ‌کنند.

۳- اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ

نکته ای که حائز اهمیت است، اصلاح موهای زائد قبل انجام لیزر است. در لیزر موهای زائد برخلاف استفاده از وَکس که باید موها بلند باشند، باید موهای زائد را قبل از انجام عمل لیزر اصلاح کرد.

علاوه بر این چنانچه به تازگی برای اصلاح موهای زائد از وَکس استفاده کرده اید نیز نمی توانید برای عمل لیزر اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که لیزر رنگ ‌دانه های فولیکول را هدف قرار می ‌دهد، لذا باید فولیکول در جای خود وجود داشته باشد.

از این رو اصلاح موهای زائد قبل از انجام عمل لیزر با استفاده از تیغ بهترین گزینه خواهد بود.

 ۴- آزمایش کردن لیزر بر روی محل کوچکی از پوست توسط پزشک

متأسفانه پوست برخی افراد نسبت به لیزر به خوبی واکنش نمی دهد و مواردی مانند اختلال در رنگ ‌دانه ها، تغییر رنگ و زخم را به دنبال دارد. لذا به دلیل جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پزشک در افرادی که مشکوک به عارضه هستند قبل از انجام عمل، دستور می دهد که لیزر را بر روی قسمت کوچکی تست کنند. البته شایان ذکر است با پیشرفت تکنولوژی های لیزر، خیلی دیگر این نوع تست ها نیاز نیست و صرفا برای تست میزان درد برای مراجعه کننده قابل انجام است.

لیزر موهای زائد زیر بغل۵- تأثیر لیزر بر روی پوست پس از چند ماه

تأثیر شگفت انگیز لیزر موهای زائد پس از پنج الی شش جلسه لیزر میسر خواهد بود.

مطلب مرتبط: معرفی بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد

۶- متغیر بودن زمان انجام عمل لیزر

زمان انجام عمل لیزر بسته به محل مورد نظر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال لیزر ناحیه زیر بغل به سرعت انجام می ‌شود در حالی ‌که لیزر پاها و پشت، زمان‌بر تر خواهد بود.

۷- لیزر نواحی اطراف چشم

اطراف چشم یکی از خطرناک ترین نواحی برای انجام عمل لیزر است و باید حتماً از محافظ چشم که توسط پرسنل مطب به بیمار داده می ‌شود، استفاده کرد، همچنین لیزر در این نواحی با احتیاط بسیار انجام می شود.

۸- فاصله شیو تا لیزر

حتما سعی کنید از زمان شیو تا انجام لیزر، ۲۴ ساعت زمان بگذرد، این عمل باعث می شود از هر گونه التهاب غیرعادی جلوگیری شود.

 ۹- نتیجه مؤثر مستلزم تداوم در درمان است

جالب است بدانید فولیکول های مو دارای چرخه رشد هستند. به همین دلیل کسانی شاهد بهترین نتیجه خواهند بود که هر ۴۵ الی ۶۰ روز به منظور افزایش پتانسیل زاپین zappin تحت عمل لیزر قرار بگیرند. این بازه زمانی باعث ریزش خودبه‌خودی موهای مرده خواهد شد.

۱۰- لیزر پس از آفتاب یا سولاریوم

این عمل به طور کامل ممنوع است، مشکل رنگ پوست شما نیست چون لیزر ND:YAG مخصوص پوست های تیره و برنزه است، اما مادرزاد، پوستی که به وسیله آفتاب و سولاریوم برنزه شده است، بسیار خشک و مستعد آسیب است و انجام هر گونه لیزر درمانی ممنوع است.

۱۱- انجام عمل بر روی برخی از انواع پوست سخت است اما نه غیر ممکن

فولیکول موهای تیره بر خلاف موهای بلوند و خاکستری معمولاً برای درمان آسان تر هستند، زیرا لیزر به صورت مستقیم به رنگ ‌دانه های آن‌ ها اصابت می‌ کند.

لیزر پوست های تیره رنگ نیز می ‌تواند سخت اما نه غیر ممکن باشد.  لیزر موهای زائد می ‌تواند بر روی انواع پوست های تیره مانند پوست های برنزه و آفریقایی نیز انجام شود. لیزر ND:YAG مخصوص نواحی تیره است، البته تیره و برنزه مادرزاد، نه افرادی که با آفتاب و سولاریوم پوستشان برنزه شده است.

لذا به منظور جلوگیری از تغییر رنگ رنگ ‌دانه ها، بهترین راه مشورت با پزشک قبل از انجام عمل است.

لیزر موی زائد

۱۲- درد ناشی از عمل لیزر

صادقانه باید گفت انجام لیزر با اندکی درد همراه است اما باید به خاطر داشت که نتایج بلند مدت این عمل، ارزش نیم ساعت تحمل درد را دارد. در تکنولوژی های جدید دستگاه های لیزر وجود خنک کننده ها در دستگاه درد لیزر را تا حد زیادی کاهش می دهد. در صورت درد بیش از حد می توان از بی حس کننده نیز برای فرد استفاده شود.

۱۳- استفاده از کرم ضد آفتاب پس از لیزر

استفاده از کرم ضد آفتاب پس از لیزر بسیار ضروری است؛ زیرا پوست بسیار حساس می ‌شود که باید تا حد ممکن از آن مراقبت کرد.

۱۴- پرهیز از کندن موهای زائد پس از لیزر

پس از عمل لیزر، اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ گزینه مناسبی است هرچند استفاده از موچین برای خارج کردن فولیکول های مو به هیچ عنوان توصیه نمی ‌شود. بیرون کشیدن فولیکول های مو پس از لیزر (مثل اپیلاسیون و وکس) موجب اخلال در عملکرد لیزر موهای زائد می ‌شود لذا برای به دست آوردن نتیجه مطلوب پس از لیزر، باید اجازه بدهید ریزش موها به صورت خودبه‌خودی یا پس از گذشت حداقل دو هفته به وسیله شیو باشد باشد.

زدن عطر بعد از لیزر

۱۵- پرهیز از مصرف عطر و ادکلن

به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از لیزر موهای زائد از مصرف هرگونه عطر و ادکلن و همچنین دوش آب گرم باید پرهیز کرد. در هفته اول نیز می‌ توان از دوش آب ولرم استفاده کرد.

۱۶- آیا لیزر موهای زائد روشی ایمن است؟

لیزر موهای زائد در صورتی که توسط متخصص پوست و مو انجام شود بسیار مفید و مؤثر است. لیزر موهای زائد روشی ایمن، سریع و مؤثر برای رهایی از موهای زائد است.

۱۷- آیا لیزر موهای زائد ارزش دارد؟

لیزر موهای زائد حذف صددرصدی موهای زائد را تضمین نمی ‌کند اما گاهی ممکن است رشد مجدد به صورت پراکنده در برخی قسمت ها به چشم بخورد که با یک لیزر یادآور سالانه مشکل حل می شود. به طور کلی لیزر موهای زائد، برای شما رهایی از شر موهای زائد زبر و خشن را به ارمغان می آورد.

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟

آیا لیزر موهای زائد صورت باعث ضخیم شدن موها می شود؟ مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، حتی در نواحی مانند صورت، بازو و… در برخی از افراد (مجدا تاکید می شود: در برخی افراد) قابلیت این را دارد شاهد تاثیر معکوس باشیم.

برای اظهار نظر بهتر، که آیا موهای شما نازک است و یا قابل لیزر شدن حتما باید از نزدیک معاینه شوید.

منبع: buzzfeed

برای اطلاع از تعرفه لیزر موهای زائد و پکیج های ویژه تخفیف با بهترین دستگاه لیزر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هزینه لیزر موهای زائد + شرایط تخفیف

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر HASAN شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام. وقت بخیر. من چندتا سوال داشتم. من با دستگاه الکساندرایت کندلا لیزر میشم
  1.علت اینکه شما میفرمایید شیو بین جلسات لیزر کم باشه.به خاطر اثر پذیری بیشتر دستگاه لیزر هستش؟ وحداکثر شما چقدر توصیه بین شیو جلسات میفرمایید؟
  2.ومراقبت های پوستی بعد لیزر که از کرم های ضد آفتاب وامثال اینها استفاده کنیم و در کحیط های گرم حضور نداشته باشیم برای اثر پذیری بیشتر دستگاه لیزر هستش یا فقط به خاطر عوراض نداشتن پوست مثل سوختگی و این ها هستش؟
  3.من موقع شیو موها قبل لیزر بعضی نواحی هارو میتونم با ژلیت شیو کنم و بعضی نواحی رو نه مثل کمر وپشت میخواستم بدونم اون نواحی رو که نمیتونم با ژلیت شیو کنم میتونم باواجبی یا اسپری موبر صنعتی شیو کنم؟
  4.اگه بعد از تموم شدن کل جلسات لیزر مثلا اگه 70 درصد موها از بین برن و 30 درصد از بین نرن و من دیگه به شارژ سالیانه مراجعه نکنم و اون 30 درصد باقی مونده رو با ژلیت یا واحبی شیو کنم آیا به مرور زمان اون 30 درصد بیشتر میشه؟ یا اگه کلا شیو نکنم هم بیشتر میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر برای دریافت تمام سوالات خود در مورد لیزر لطفا لینک زیر رو مشاهده کنید
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
  3. تصویر کاربر HASAN یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
   سلام. اما جواب دقیق. سوال های من تو لینکی که فرستادید نبود. میشه خودتون شخصا جواب بدید. اگه هزینه اضافی هم بازم لازمه بفرمایید بنده واریز کنم.
  4. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر در صورت تمایل به صورت حضوری تشریف بیارین
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمود سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام، آیا دارویی وجود داره که بعد از لیزر استفاده کنیم تا از برگشت دوباره موها جلوگیری کنه یا تضعیف کنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام خیر به هیچ عنوان چنین دارویی نداریم

 • تصویر کاربر Deniz شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام من تقریبا ۵ جلسه هست لیزر‌میرم ک دستگاهشون الکس ۲۰۱۸ هست دستگاه خوبیه چون من مثل مردها ریش داشتم و کامل از بین رفته ولی پاهام هنوزم درمیاد و موی زیرپوستی نداشتم شاییید تک و توک ولی بعداز لیزر همه جای پاهام کلا موهای زیر پوسته دودون شده پاهام چیکارکنم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 11 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   در درجه اول باید بدونید که الکس نام طول موجی هست که در دستگاه های لیزر سفاده میشه و نه نام خود دستگاه و درمورد موضوعی که فرمودین ما در جریان روند لیزر شما نبودیم که اجازه اظهار نظر داشته باشیم برای اظهار نظر تخصصی لازم هست از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر ياس شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  موهاي دستم هم كم بود هم نازك بعد ازليزر هم زياد شد هم ضخيم
  ٤ جاسه ليزر كردم خوب بود ولي الان زياد شده وضخيم
  البته اسفند ماه وقت داشتم بدايل كرونا نرفتم تا الان
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، برای اظهار نظر بهتر است از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام.
  من میخاستم اولین جلسه لیزر را شروع کنم ولی سه روز قبل اپلاسیون انجام دادم.
  مشکلی پیش میاد ؟ ممکنه لیزر بی تاثیر بشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   تاثیر لیز بر ریشه و رنگدانه مو هست وقتی شما از روشی استفده میکیند که به ریشه مو اسیب میزنه حداقل باید 2ماه از این روش گذشته باشه تا بتونید لیزر رو انجام دهید.

 • تصویر کاربر mahla یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشید ببخشید من ی دوره مصرف قرص مارولین دارم،،خاستم بدونم میتونم لیزر مو زائد انجام بدم یا نه؟؟و اگر نه چه مدت قبل لیزر باید مصرفو قطع کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 11 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   لازم هست حتما از نزدیک توسط متخصص پوست و مو معاینه شویدتا ایشون اظهار نظر کنند میتوانید لیزر انچام دهید یا خیر.

 • تصویر کاربر شاپرک شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما پزشک گرامی
  ایا لیزرپوست برای بیماران پوست مرغی تا حد بهتر میشوند
  ایا 30 سالگی بعد بهتر میشود ممنون
  شاپرک از مشهد
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   لیزر موهای زائد فقط بر رنگدانه مو تاثیر گذار هستش و برای بیماری پوست مرغی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید تا درمان جداگانه ای صورت گیرد ولی در نهایت

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربر رضاامیدی شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  لیزر ساعد و بازو وانگشت دست و مچ دیگه کلا دست تا آخر کتف چقده
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   اطلاعات کامل در مورد لیزر موهای زائد در لینک زیر موجود است.

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربر فرشته چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام من صورتمو به جز پیشانی لیزر میکنم ولی موخای صورتم زخیم تر و پر تر از قبل شده با اینکه هفت جلسه رفتم بازم به محض ژیلت زدن فرداش صورتم پر میشه رنگ پوستم تقریبا سبزه است و موهای صورتم مشکیه ولی قبلا نرم بود الان خیلی زبر شده ایا باید لیزر و متوقف کنم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، برای اظهار نظر بهتر است از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر مجید جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام با تشکر از اطلاعات خوبتون میخواستم بدونم لیزر آقایان توسط پزشک انجام میشه یا توسط دستیاران؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   لیزر موهای زائد مطابق با پروتکل بین المللی اپراتور بیس می باشد، یعنی در کشور امریکا هم توسط اپراتور انجام می شود، بدین ترتیب که مشاوره با پزشک انجام می شود، پزشک تایید می دهد که فرد می تواند لیزر انجام دهد، نوع لیزر، درجه و سایر تنطیمات را اعلام میکند و انجام آن توسط اپراتور با سابقه و دارای گواهی انجام لیزر، صورت می گرد.

   اما سایر لیزرها مانند لیزر فرکشنال مطابق با قانون می بایست توسط خود پزشک انجام پذیرد

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر