۱۸ نکته ضروری که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید!

چنانچه به دنبال روشی نسبتاً دائمی برای حذف موهای زائد هستید، لیزر موهای زائد می‌ تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد دارید قطعا سوالاتی ذهنتان را درگیر کرده است. در این مطلب 18 نکته به صورت جزئی در مورد لیزر موهای زائد پرداخته می‌ شود. 

1- لیزر موهای زائد با یک جلسه معجزه نمی کند.

این درمان با استفاده از لیزر های سازگار با پوست و مو انجام می ‌شود. در این روش پرتوهای متمرکز نور به صورت مستقیم به سمت رنگ ‌دانه های فولیکول مو شلیک شده که موجب از بین رفتن فولیکول مو و در نهایت جلوگیری از رشد مجدد مو می ‌شود. تداوم در انجام لیزر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تنها یک جلسه معجزه نمی کند.

کرم ضد آفتاب خوب

2- اجتناب از نور خوشید قبل از لیزر

برای لیزر موهای زائد باید به مدت حداقل 4 هفته از بودن در معرض آفتاب یا برنزه کردن اجتناب کرد. از این رو چنانچه جزو افرادی هستید که مدت زمان زیادی را در معرض نور آفتاب می ‌گذرانید، تابستان برای شما زمان مناسبی برای انجام این عمل نیست. به همین دلیل بسیاری از افراد این عمل را به فصل پاییز یا زمستان موکول می ‌کنند.

3- اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ

نکته ای که حائز اهمیت است، اصلاح موهای زائد قبل انجام لیزر است. در لیزر موهای زائد برخلاف استفاده از وَکس که باید موها بلند باشند، باید موهای زائد را قبل از انجام عمل لیزر اصلاح کرد.

علاوه بر این چنانچه به تازگی برای اصلاح موهای زائد از وَکس استفاده کرده اید نیز نمی توانید برای عمل لیزر اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که لیزر رنگ ‌دانه های فولیکول را هدف قرار می ‌دهد، لذا باید فولیکول در جای خود وجود داشته باشد.

از این رو اصلاح موهای زائد قبل از انجام عمل لیزر با استفاده از تیغ بهترین گزینه خواهد بود.

 4- آزمایش کردن لیزر بر روی محل کوچکی از پوست توسط پزشک

متأسفانه پوست برخی افراد نسبت به لیزر به خوبی واکنش نمی دهد و مواردی مانند اختلال در رنگ ‌دانه ها، تغییر رنگ و زخم را به دنبال دارد. لذا به دلیل جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پزشک در افرادی که مشکوک به عارضه هستند قبل از انجام عمل، دستور می دهد که لیزر را بر روی قسمت کوچکی تست کنند. البته شایان ذکر است با پیشرفت تکنولوژی های لیزر، خیلی دیگر این نوع تست ها نیاز نیست و صرفا برای تست میزان درد برای مراجعه کننده قابل انجام است.

لیزر موهای زائد زیر بغل5- تأثیر لیزر بر روی پوست پس از چند ماه

تأثیر شگفت انگیز لیزر موهای زائد پس از پنج الی شش جلسه لیزر میسر خواهد بود.

مطلب مرتبط: معرفی بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد

6- متغیر بودن زمان انجام عمل لیزر

زمان انجام عمل لیزر بسته به محل مورد نظر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال لیزر ناحیه زیر بغل به سرعت انجام می ‌شود در حالی ‌که لیزر پاها و پشت، زمان‌بر تر خواهد بود.

7- لیزر نواحی اطراف چشم

اطراف چشم یکی از خطرناک ترین نواحی برای انجام عمل لیزر است و باید حتماً از محافظ چشم که توسط پرسنل مطب به بیمار داده می ‌شود، استفاده کرد، همچنین لیزر در این نواحی با احتیاط بسیار انجام می شود.

8- فاصله شیو تا لیزر

حتما سعی کنید از زمان شیو تا انجام لیزر، 24 ساعت زمان بگذرد، این عمل باعث می شود از هر گونه التهاب غیرعادی جلوگیری شود.

 9- نتیجه مؤثر مستلزم تداوم در درمان است

جالب است بدانید فولیکول های مو دارای چرخه رشد هستند. به همین دلیل کسانی شاهد بهترین نتیجه خواهند بود که هر 45 الی 60 روز به منظور افزایش پتانسیل زاپین zappin تحت عمل لیزر قرار بگیرند. این بازه زمانی باعث ریزش خودبه‌خودی موهای مرده خواهد شد.

10- لیزر پس از آفتاب یا سولاریوم

این عمل به طور کامل ممنوع است، مشکل رنگ پوست شما نیست چون لیزر ND:YAG مخصوص پوست های تیره و برنزه است، اما مادرزاد، پوستی که به وسیله آفتاب و سولاریوم برنزه شده است، بسیار خشک و مستعد آسیب است و انجام هر گونه لیزر درمانی ممنوع است.

11- انجام عمل بر روی برخی از انواع پوست سخت است اما نه غیر ممکن

فولیکول موهای تیره بر خلاف موهای بلوند و خاکستری معمولاً برای درمان آسان تر هستند، زیرا لیزر به صورت مستقیم به رنگ ‌دانه های آن‌ ها اصابت می‌ کند.

لیزر پوست های تیره رنگ نیز می ‌تواند سخت اما نه غیر ممکن باشد.  لیزر موهای زائد می ‌تواند بر روی انواع پوست های تیره مانند پوست های برنزه و آفریقایی نیز انجام شود. لیزر ND:YAG مخصوص نواحی تیره است، البته تیره و برنزه مادرزاد، نه افرادی که با آفتاب و سولاریوم پوستشان برنزه شده است.

لذا به منظور جلوگیری از تغییر رنگ رنگ ‌دانه ها، بهترین راه مشورت با پزشک قبل از انجام عمل است.

لیزر موی زائد

12- درد ناشی از عمل لیزر

صادقانه باید گفت انجام لیزر با اندکی درد همراه است اما باید به خاطر داشت که نتایج بلند مدت این عمل، ارزش نیم ساعت تحمل درد را دارد. در تکنولوژی های جدید دستگاه های لیزر وجود خنک کننده ها در دستگاه درد لیزر را تا حد زیادی کاهش می دهد. در صورت درد بیش از حد می توان از بی حس کننده نیز برای فرد استفاده شود.

13- استفاده از کرم ضد آفتاب پس از لیزر

استفاده از کرم ضد آفتاب پس از لیزر بسیار ضروری است؛ زیرا پوست بسیار حساس می ‌شود که باید تا حد ممکن از آن مراقبت کرد.

14- پرهیز از کندن موهای زائد پس از لیزر

پس از عمل لیزر، اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ گزینه مناسبی است هرچند استفاده از موچین برای خارج کردن فولیکول های مو به هیچ عنوان توصیه نمی ‌شود. بیرون کشیدن فولیکول های مو پس از لیزر (مثل اپیلاسیون و وکس) موجب اخلال در عملکرد لیزر موهای زائد می ‌شود لذا برای به دست آوردن نتیجه مطلوب پس از لیزر، باید اجازه بدهید ریزش موها به صورت خودبه‌خودی یا پس از گذشت حداقل دو هفته به وسیله شیو باشد باشد.

زدن عطر بعد از لیزر

15- پرهیز از مصرف عطر و ادکلن

به مدت 24 الی 48 ساعت پس از لیزر موهای زائد از مصرف هرگونه عطر و ادکلن و همچنین دوش آب گرم باید پرهیز کرد. در هفته اول نیز می‌ توان از دوش آب ولرم استفاده کرد.

16- آیا لیزر موهای زائد روشی ایمن است؟

لیزر موهای زائد در صورتی که توسط متخصص پوست و مو انجام شود بسیار مفید و مؤثر است. لیزر موهای زائد روشی ایمن، سریع و مؤثر برای رهایی از موهای زائد است.

17- آیا لیزر موهای زائد ارزش دارد؟

لیزر موهای زائد حذف صددرصدی موهای زائد را تضمین نمی ‌کند اما گاهی ممکن است رشد مجدد به صورت پراکنده در برخی قسمت ها به چشم بخورد که با یک لیزر یادآور سالانه مشکل حل می شود. به طور کلی لیزر موهای زائد، برای شما رهایی از شر موهای زائد زبر و خشن را به ارمغان می آورد.

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟

آیا لیزر موهای زائد صورت باعث ضخیم شدن موها می شود؟ مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، حتی در نواحی مانند صورت، بازو و… در برخی از افراد (مجدا تاکید می شود: در برخی افراد) قابلیت این را دارد شاهد تاثیر معکوس باشیم.

برای اظهار نظر بهتر، که آیا موهای شما نازک است و یا قابل لیزر شدن حتما باید از نزدیک معاینه شوید.

منبع: buzzfeed

برای اطلاع از تعرفه لیزر موهای زائد و پکیج های ویژه تخفیف با بهترین دستگاه لیزر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هزینه لیزر موهای زائد + شرایط تخفیف

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

۱۸ نکته ضروری که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید!
3.5 (70%) 2 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربربهزاد چهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  شيو كردن قبل أز ليزر با ماشين سه تيغ بهتره يا تيغ؟ واگه تيغ بهتره خلاف جهت رويش مو يا در جهت رويش فرقى ميكنه؟مدت زمان قبل از ليزر برخى ٤٨ساعت اعلام ميكنن،٢٤ ساعت درسته يا ٤٨ ساعت؟من بعد از ٦جلسه هنوز بعضى از قسمتهاى بدن مخصوصا در قسمت سينه وشكم هيچ ريزشى نداشته علت چيه؟ممنون از شما
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام ببینین به هر روشی که انجام می دین سطح پوست نباید مو داشته باشه اصلا حالا ماشین یا تیغ
   در جهت یا خلاف جهت رویش مو هم برای این مطرح می شود که سطح ملتهب یا زخمی نباشید پیش از لیزر
   در نهایت

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرامیدی شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام وخدا قوت کسی که تنبلی تخمدان دار ویک ماه در میون قرص هورمونی استفاده میکنم. برای لیزر مشکلی نیست واین که دکتر های سنتی مخالف لیزر هستن و میگن سرطان زاست واین که مواد زاید بدن خارج نمیشه یه جلسه انجام دادم اما از موقعی که شنیدم دو دل شدم میترسم.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام اول از همه باید تحقیق کرد این افرادی که فرمودید که اعتقاد دارند لیزر سرطان زاست مدرک تحصیلی رو از کجا دریافت کردن که هنوز مساله به این سادگی رو نمی دونن که عمق نفوذ لیزر بین ۳ تا ۵ میلیمتر هست و فقط جذب رنگدانه مو می شود و اصلا به ارگان های داخلی نمی رسه که بخواد عامل بیماری های بدخیم بشه و همچنین لیزر موهای زاءد تاییدیه
   FDA
   امریکا رو داره که بالاترین مرجع علمی دنیا رو داره
   و در نهایت این به خود شما بستگی داره در سال ۲۰۱۹ به مراجع معتبر علمی مثل
   bolognia
   Uk Health center
   FDA
   اعتماد کنین یا افرادی که صرفا یه اظهار نظری بدون پایه علمی می کنن
   در پایان 

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرعلي شنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من مي خواهم يك روش استفاده كنم موهاي قسمت شكم و سينه و كمر از بين بروند چه روش مناسبي هست؟ پس از استفاده از روش پيشنهادي آيا باز هم موهاي قسمتهاي
  گفته شده رشد دارند؟
  چند جلسه نياز هست ؟ هزينه اش چه مقدار است ؟
  با تشكر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام
   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرNina شنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم آیا لیزر کندلا که تماس مستقیم با پوست داره البته سرشو گرفتم و برای خودمه ولی قبلش خط کشی میشه و من حس خوبی ندارم چون قبلش برای یکی دیگه استفاده شده میشه بدون خط کشی لیزر و انجام داد و آیا لیزر باعث انتقال ویروس زگیل و تبخال میشه ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۲ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام عزیزم خیر بدون خط کشی نمیشه و خیر برای مداد جای نگرانی نیست باز هم اگر احساس خوب ندارید مداد سفید با خودتون ببرید خیلی بهتره تا خط کشی رو حذف کنید

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرباران پنجشنبه ۲۳ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید آیا میتوان ۴-۵ روز قبل از لیزر اپیلاسیون کرد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۳ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام خیر شما باید از دو ماه قبل روش هایی که مو را از ریشه درمیاره رو ترک کرده باشین چون برای لیزر به ریشه موهای نیاز است

 • تصویر کاربرلیدا پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام روز بخیر
  من 4 سال است از پودر نوبر سنتی استفاده میکنم برای انجام شیو قبل از لیزر می تونم به جای تیغ از پودر موبراستفاده کنم ؟؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام ممکن است مقداری در نتیجه گیری موثر باشد اگر با شیو کردن حساسیت و واکنشی ندارید بهتر است که شیو کنید اما اگر این امکان براتون نیست به ناچار از همان پودر موبر می توانید استفاده کنید

 • تصویر کاربرمهدی سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  در مورد آقایانی که خیلی پر مو هستند هم لیزر جواب می دهد؟
  و آیا می شود که موی بعضی نواحی کم پشت شود به جای اینکه کاملا از بین برود؟
  قیمت کل بدن برای یک فرد خیلی پر مو چقدر است؟
  و سوال آخر اینکه دکتر مرد برای لیزر آقایان دارید با خیر؟
  ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام بله انجام می شود
   بله می تونید تا هر زمان که میزان جوابدهی براتون کافی بود دیگه ادامه ندید و برای حفظ همان میزان سالی ۲-۳ بار یادآور انجام بدین بله روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه و پنج شنبه آقای دکتر ریاحی هستند

 • تصویر کاربرمهدیه دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من یه بار با دستگاه دایود لیزر انجام دادم برای پا و دست و زیر بغل و بیکینی۰ حالا میخوام با الکساندرایت انجام بدم ایا ممکن هست مشکلی برام پیش بیاد ؟و سوال بعدی اینکه من زیر بغل و کشاله ی رانم تیره هست ۰ و همین طور زانوهام۰ ایا با الکساندر رایت جواب میگیرم یا با دایود ؟ ممنون میشم جواب بدین ۰ سپاس
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام ببینید بهترین انتخاب دستگاه هایی هستند که مجهز به لیزر الکس و اندی یگ هستند که برای نواحی تیره از اندی یگ استفاده شود مطلب زیر را حتما بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرفروغ جمعه ۱۷ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  خوردن موبتي ديلي كه داري ١٨ميلي گرم زينك هست در زمان موهاي زائد مشكلي پيش مياره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۷ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام در حال حاضر هیچ مقاله ای در خصوص تاثیر منفی داروهای تقویتی بر روی لیزر موهای زاءد منتشر نشده اما برای اینکه خیالتون راحت بشه می تونید با مشورت پزشک در طول دوره لیزر می توانید داروها رو قطع کنید

 • تصویر کاربرAva جمعه ۱۷ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  لیزر مو زائد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۷ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر