راهی بی خطر برای برجسته کردن لب

برجسته کردن لب یا افزایش حجم لب یک روش زیبایی است که میتواند لب های پررنگ تر و بزرگتری را به شما ارمغان بدهد.

این روزها پرکننده ی تزریقی پوستی بیشترین استفاده را برای حجیم کردن لب دارند. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می تواند در لب ها و اطراف دهان شما تزریق شود. اما امروزه شایع ترین پرکننده ها برای برجسته کردن و داشتن لب حجیم ، محصولاتی هستند که حاوی مواد هیالورونیک اسید باشند. هیالورونیک اسید یک ماده ی طبیعی در بدن است و به افزایش حجم لب کمک می کند.

گاهی اوقات این نوع پرکننده های پوستی به عنوان ” پرکننده های هیالورونیک اسید ” نیز نامیده می شوند. تزریق چربی و ایمپلنت روش های دیگری هستند. اما امروزه از آن ها استفاده نمی شود زیرا نتایج متفاوت، و پر ریسک است.

استفاده از پرکننده های هیالورونیک اسید

پرکننده های هیالورونیک اسید می توانند ظاهر لب های شما را با اضافه کردن شکل، ساختار و جلد زیبا کنند. اثرات آن معمولا شش ماه تا یک سال طول می کشد. مدتی بعد، تزریق بعدی برای حفظ حجم لب مورد نیاز است.

چندین افزودنی هیالورونیک اسید در بازار ایران برای برجسته کردن لب وجود دارد که معتبرترین آنها ژویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، استایلیج فرانسه، تئوسیال سوئیس و رستیلن سوئیس هستند.

انواع برند های ژل

همه ی این محصولات به همان شیوه برای بزرگ کردن لب تزریق می شوند و نتایج مشابهی به شما می دهند. برخی حاوی لیدوکائین، بی حسی موضعی هستند.

مزایای برجسته کردن لب با پرکننده های هیالورونیک اسید

# کنترل حجم لب

مقدار ماده تزریق شده برای برجسته کردن لب را می توان کنترل کرد، بنابراین پزشک کنترل بیشتری روی میزان حجم لب دارد.

# سرعت تدریجی درمان

تزریق می تواند به تدریج در مراحل مختلف انجام شود تا نتایج مورد نظر برای برجسته کردن لب به دست آید.

# برآمدگی ها به راحتی حل می شوند.

هر گونه برآمدگی و ضربه ی ناشی از حرکت لب ها می توانند به راحتی حل شود.

# کبودی کم تر

در مقایسه با سایر پرکننده های پوستی با هدف افزایش حجم لب ممکن است کبودی و تورم کمتر باشد که البته در بسیاری از اوقات برندهای معتبر همچین عارضه ای را نیز ایجاد نمی کنند.

 فرم دهی لب با تزریق ژل لب

# نتایج قابل قبول پایدار

نتایج قابل قبول حجیم کردن لب طولانی مدت هستند اما دائمی نیستند.

# واکنش آلرژیک بعید است!

از آنجا که پرکننده های هیالورونیک اسید از مواد مشابه شریان در بدن ساخته می شوند، بعید به نظر می رسد واکنش های آلرژیک داشته باشند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود بگویید.

برای مشاهده تصاویر اصلاح طبیعی فرم لب روی اینجا کلیک کنید.

چه چیز هایی در طول مراحل تزریق انتظار می رود؟

تکنیک های تزریقی برای برجسته کردن لب را می توانید به سرعت در مطب پزشک خود انجام دهید. تزریق چربی استثنا است، زیرا این روش نیاز به یک ناحیه ی کوچک برای لیپوساکشن دارد و با حذف چربی از قسمت دیگری از بدن به دست می آید. انجام لیپوساکشن به اتاق جراحی و فضای استریل نیاز دارد و نباید در مطب صورت گیرد.

لیپوساکشن (تزریق چربی) هزینه بالا، و پایداری نامعلومی دارد، زیرا ماندگاری آن متاثر از سوخت و ساز بدن است (شاید 3 روز شاید 3 سال) به همین دلیل عمل تزریق چربی در سراسر دنیا بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته است. به استناد گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا در سال گذشته میلادی در بین 5 عمل زیبایی پرطرفدار، تزریق هیالورونیک اسید رتبه دوم را برای برجسته کردن لب داشت، این در حالیست که تزریق چربی هیچ جایگاهی در این جدول نداشت.

روش های حجیم کردن لب

 

قبل از تزریق لب ،یک عامل موضعی برای کاهش ناراحتی ممکن است استفاده شود. گاهی اوقات، تزریق بلوک کننده های عصبی قبل از می تواند به طور کامل به بی حس کردن لب ها کمک کند. این کار شبیه تزریق بی حسی در دندانپزشکی در دهان است.

– باید با دقت از سوزن های بسیار خوبی برای تزریق ماده به لب ها استفاده شود.
– پس از تزریق، ممکن است یخ به کاهش ناراحتی و کنترل تورم کمک کند.
– بهتر است بلافاصله پس از تزریق از رژ لب و یا دیگر محصولات لب اجتناب شود.
– باید بتوانید فورا متوجه تفاوت شوید. پس از بهبودی ، لب های شما باید طبیعی باشند.

عوارض جانبی و خطرات ژل های لب

عوارض جانبی پرکننده های اسید هیالورونیک موقتی هستند و تنها چند روز طول می کشد. عبارتند از:

 • احتمال تورم تا چند روز (در مواردی نادر کبودی)
 • احتمال قرمزی و حساسیت در محل تزریق (کمتر از چند روز)
 • عوارض جانبی خطرناک یا جدی تر عبارتند از:
 • تورم طولانی مدت یا کبودی یک هفته تا ۱۰ روز
 • نامتقارنی لب ها (لب ها دارای اندازه های مختلف هستند) که در ترمیم اصلاح می شود
 • واکنش آلرژیک سبب که ایجاد قرمزی، تورم یا خارش در اطراف لب می شود. (که باید پزشک را در جریان بگذارید تا با داروهای ضدآلرژیک این مساله را متوقف کند)

اگر تورم شدید یا تب را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

هزینه برجسته کردن لب

هزینه ی افزایش حجم لب به مواردی همچون: نوع روش انجام شده، تجربه ی پزشک و محل زندگی بستگی دارد. هزینه ی برجسته کردن لب معمولا با هر سرنگ تزریقی محاسبه می شود. هزینه ی آن بستگی به مقدار مواد لازم دارد.

اکثر مردم یک سرنگ نیاز دارند. تعداد کمی هستند که نیاز به بیشتر از یک سرنگ دارند، هزینه ی کلی در سراسر جهان برای حجیم کردن لب بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار متغیر است که این مبلغ در ایران به علت دستمزدهای پایین بین 750 هزار تا یک میلیون تومان متغیر است (ژل های ارزان تر از 700 تومان، قطعا به علت کیفیت پایین در مواد مصرفی می باشد و اصلا توصیه نمی شود).

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

بیشتر بیمه های درمانی، جراحی های زیبایی و یا موارد مربوط به جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند. قبل از انجام این روش، اطمینان حاصل کنید که همه ی هزینه ها را می دانید.

آیا برجسته کردن لب برای شما مناسب است؟

برای پاسخ دادن به این سؤال، ابتدا باید از خودتان بپرسید چرا می خواهید لب هایتان را اصلاح کنید. شما نباید این روش را انجام دهید مگر اینکه واقعا بخواهید ظاهر خود را اصلاح کنید.

حجیم کردن لب

همچنین، انتظارات واقعی در مورد نتیجه مهم است. لب های بزرگ شده ممکن است شکل قبلی لب های شما را از بین ببرند و پر تر شوند. پزشک شما می تواند به شما در مورد مزایا و معایب گزینه های برجسته کردن لب کمک کند و به شما مشورت دهد تا تصمیم بگیرید که کدام روش یا محصول برای شما مناسب است.

قبل از انجام تزریق لب، باید در سلامتی کامل باشید و سیگار نکشید. اگر موارد زیر را دارید شما کاندید خوبی برای افزایش حجم لب نیستید:

1- عفونت مانند تبخال دهانی

2- دیابت

3- لوپوس

4- مشکل در لخته شدن خون

اگر تا به حال در معرض تبخال (هرپس روغنی) بوده اید، قبل از انجام این روش باید به پزشک خود بگویید. اگر هر گونه آلرژی یا حساسیتی به لیدوکائین دارید، قبل از انجام این روش به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین هر نوع داروئی که مصرف می کنید را به پزشک خود اطلاع دهید، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه و مکمل های گیاهی.

در نهایت پیدا کردن پزشک مناسب برای برجسته کردن لب بسیار مهم است، زیرا تزریق لب از یک سو تکیه بر علم پزشکی، و از سوی دیگه تکیه بر هنر و ذوق و پزشک دارد. پس پزشکی را انتخاب فرمایید که از تجربه او در خصوص تزریق لب مطمئن باشید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎️ 02122657900
☎️ 02122657916
☎️ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

 

راهی بی خطر برای برجسته کردن لب
4.5 (90%) 6 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرسپیده پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  من دوماه و نیم پیش تزریق ژل در ناحیه ی چانه و کمی بالاتر از ان داشتم ,الان حس میکنم وقتی پوستمو میکشم گوله ی ژل میبینم ,باید چی کار کنم برن؟ در حالت عادی معلوم نیستن ,لطفا راهنمایی کنین,ژلمم خوب بوده ,المانی دارای برچسب وزارت بهداشت.نگران کننده است؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 2 هفته پیش)

   سلام، گلوله شدن پس از تزریق معمولا عادی است و تا دو هفته و حداکثر یک ماه از بین می رود، در صورتی که پس از دو هفته از بین نرفته پزشک معالجتون رو درجریان بگذارید ایشون براتون حل خواهند کرد

   اطلاعات بیشتر در مورد ژلها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرزهرا یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من يک سال پيش به لب هام ژل تزريق کردم اما همون موقع لب هام جوش هاي ريزي زد و تا الان هم برطرف نشده، چيکار بايد بکنم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام گاهی به دنبال تزریق دانه های سفیدی در لب ایجاد می شود، حتما با پزشک معالجتون در میون بگذارید
   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرلیلا چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت خانم دکتر،من دقیقا شهریور سال قبل یک سی سی ژل پرفکتا به خط خنده ام توسط دکتر متخصص پوست تزریق کردم.در حال حاضر تمام ژل مذکور جذب شده ولی یک قسمت از صورتم در قسمت خط خنده یک گلوله از ژل به صورت یک غده اندازه نخودباقی مانده که سفت وبرجسته و دردناک شده. ممنون میشم راهنمایی کنید من باید چیکار کنمآیا من نیاز به تزریق آمپول هیالورونیداز دارم یا نه راهکار دیگری هم هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام عزیزم برای تزریق هیالاز باید حتما از نزدیک معاینه شوید ولی وقتی ژل در مدت طولانی گلوله می شود نباید آن را رها کنید و باید پیگیر باشید
   گلوله شدن در روزهای ابتدایی پس از تزریق طبیعی است اما در دراز مدت نباید این اتفاق بیوفتد برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرهلیا یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم هزینه تزریق ژل برای لب رو بدونم البته من نیم سی سی میخوام‌
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام اطلاعات کامل در مورد تزریق لب:
   https://drmajidzadeh.com/187

   اطلاعات کامل در مورد انواع ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرافسانه سه شنبه ۶ شهریور ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا زریق فیلر سیاهی زیرچشم را درمان می کند ؟چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۶ شهریور ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام تزریق فیلر بیشتر جنبه پرکنندگی دارد و رو تیرگی خیلی تاثیر ندارد، برای تیرگی باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرسلوا یکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من مي خواستم براي تزريق ژل لب وقت بگيرم براي روز سه شنبه و آخر اين هفته مسافر هستم و ايران زندگي نميكنم ، تمام وقت ها تا ٢٢ مرداد پر بود اگر امكانش هست مي خواستم سه شنبه وقت بگيرم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام
   لطفا با مطب تماس بگیرید
 • تصویر کاربرالناز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشيد
  خانم دكتر عزيز،براي بالاتر رفتن پلك فوقاني و كمتر شدن پف پلك شما چه روشي رو پيشنهاد مي كنيد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام ما در تصاویر شما متوجه پف نشدیم اما در هر صورت برای رفع پف بهترین و ایمن ترین روش، بلفاروپلاستی است
   برای بالا رفتن هم لیفت جراحی خیلی توصیه نمیشود چون جای اسکار آن ممکن است باقی بماند، با بوتاکس می توان مقداری انتهای ابرو رو بالا برد
 • تصویر کاربرمینا دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ارسال عکس
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   ارسال عکس؟
   لطفا سوال خود را کامل مطرح بفرمایید
 • تصویر کاربرمژگان دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانون دکتر ..من چهارروز هست ک یک سی سی ژل تزریق کردم و اثر اون رفته ولی لبم کبود شده و اثر کبودی روی لبم هست...و لبم خیلی کم حجم گرفته بصورتی ک با قبل تفاوت زیادی نداره میخواستم بدونم چیکار کنم اگه میشه نظرتون رو راجع به این موضوع بگید.ـ.ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام کبودی پس از تزریق ژل محتمل است، همچنین تمام ژل های معتبر حجم خیلی زیادی نمی دهند و حقیقتا بیشتر از این بدون معاینه، هر اظهار نظری غیر علمی است
   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666/
 • تصویر کاربرنیوشا پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر
  ببخشید من ایران زندگی نمیکنم اما دارم تا هفته ی آینده میام ایران و بیستم اردیبهشت مراسمی داریم که تا قبلش میخواستم برای فرم دهی طبیعی لب وقت بگیرم جوری که اگر عوارضی بعدش داره تا اون بیستم برطرف بشه
  میخواستم بدونم چطور وقت بگیرم از خارج از ایران و اینکه حدود قیمت رو هم میخواستم بدونم اگر ممکنه
  به علاوه یه سوال دیگه هم که داشتم میخواستم بدونم برای رفع غبغب هم میتونم ازتون راهنمایی بگیرم یا نه؟
  ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام برای تعیین نوبت تلفنی اقدام بفرمایید توسط خودتان یا دوستانتان که در ایران زندگی می کنند:
   02122657900
   02122657916

   اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
   رفع غبغب خیر حقیقتا هیچ راهکار موثری هنوز در دنیا نیست، پول و وقتتان را هدر ندهید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر