برجسته کردن لب

راهی بی خطر برای برجسته کردن لب

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

تیر 31, 1396
بازدید: 41293

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

تیر 31, 1396
بازدید: 41293

فهرست مطالب

برای بزرگ شدن لب چه کار کنیم؟ برجسته کردن لب یا افزایش حجم لب یک روش زیبایی است که میتواند لب های پررنگ تر و بزرگتری را به شما ارمغان بدهد. برای برجسته شدن لب چه کنیم ؟

این روزها پرکننده ی تزریقی پوستی بیشترین استفاده را برای حجیم کردن لب دارند. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می تواند در لب ها و اطراف دهان شما تزریق شود. اما امروزه شایع ترین پرکننده ها برای برجسته کردن و داشتن لب حجیم ، محصولاتی هستند که حاوی مواد هیالورونیک اسید باشند. هیالورونیک اسید یک ماده ی طبیعی در بدن است و به افزایش حجم لب کمک می کند.

گاهی اوقات این نوع پرکننده های پوستی به عنوان ” پرکننده های هیالورونیک اسید ” نیز نامیده می شوند. تزریق چربی و ایمپلنت روش های دیگری هستند. اما امروزه از آن ها استفاده نمی شود زیرا نتایج متفاوت، و پر ریسک است.

برجستگی دائمی لب(افزایش دائمی حجم لب)

استفاده از پرکننده های هیالورونیک اسید

برای بزرگ شدن لب برای همیشه چه میکنند ؟ پرکننده های هیالورونیک اسید می توانند ظاهر لب های شما را با اضافه کردن شکل، ساختار و جلد زیبا کنند. اثرات آن معمولا ۶ تا ۱۸ ماه طول می کشد. مدتی بعد، تزریق بعدی برای حفظ حجم لب مورد نیاز است.

چندین افزودنی هیالورونیک اسید در بازار ایران برای برجسته کردن لب وجود دارد که معتبرترین آنها ژویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، استایلیج فرانسه، تئوسیال سوئیس و رستیلن سوئیس هستند.

افزایش دائمی حجم لب

همه ی این محصولات به همان شیوه برای بزرگ کردن لب تزریق می شوند و نتایج مشابهی به شما می دهند. برخی حاوی لیدوکائین، بی حسی موضعی هستند.

حجیم کردن لب

مزایای حجیم کردن لب با پرکننده های هیالورونیک اسید

# کنترل حجم لب

مقدار ماده تزریق شده برای برجسته کردن لب را می توان کنترل کرد، بنابراین پزشک کنترل بیشتری روی میزان حجم لب دارد.

# سرعت تدریجی درمان

تزریق می تواند به تدریج در مراحل مختلف انجام شود تا نتایج مورد نظر برای بزرگ کردن لب به دست آید.

# برآمدگی ها به راحتی حل می شوند.

هر گونه برآمدگی و ضربه ی ناشی از حرکت لب ها می توانند به راحتی حل شود.

# کبودی کم تر

در مقایسه با سایر پرکننده های پوستی با هدف حجیم سازی لب ممکن است کبودی و تورم کمتر باشد که البته در بسیاری از اوقات برندهای معتبر همچین عارضه ای را نیز ایجاد نمی کنند.

 بزرگ شدن لب برای همیشه

# نتایج قابل قبول پایدار

نتایج قابل قبول حجیم کردن لب طولانی مدت هستند اما دائمی نیستند.

# واکنش آلرژیک بعید است!

از آنجا که پرکننده های هیالورونیک اسید از مواد مشابه شریان در بدن ساخته می شوند، بعید به نظر می رسد واکنش های آلرژیک داشته باشند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود بگویید.

برای مشاهده تصاویر اصلاح طبیعی فرم لب روی اینجا کلیک کنید.

چه چیز هایی در طول مراحل تزریق انتظار می رود؟

تکنیک های تزریقی برای برجسته سازی لب را می توانید به سرعت در مطب پزشک خود انجام دهید. تزریق چربی استثنا است، زیرا این روش نیاز به یک ناحیه ی کوچک برای لیپوساکشن دارد و با حذف چربی از قسمت دیگری از بدن به دست می آید. انجام لیپوساکشن به اتاق جراحی و فضای استریل نیاز دارد و نباید در مطب صورت گیرد.

لیپوساکشن (تزریق چربی) هزینه بالا، و پایداری نامعلومی دارد، زیرا ماندگاری آن متاثر از سوخت و ساز بدن است (شاید ۳ روز شاید ۳ سال) به همین دلیل عمل تزریق چربی در سراسر دنیا بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته است. به استناد گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا در سال گذشته میلادی در بین ۵ عمل زیبایی پرطرفدار، تزریق هیالورونیک اسید رتبه دوم را برای برجسته کردن لب داشت، این در حالیست که تزریق چربی هیچ جایگاهی در این جدول نداشت.

برای بزرگ شدن لب چه کنیم

قبل از تزریق لب ،یک عامل موضعی برای کاهش ناراحتی ممکن است استفاده شود. گاهی اوقات، تزریق بلوک کننده های عصبی قبل از می تواند به طور کامل به بی حس کردن لب ها کمک کند. این کار شبیه تزریق بی حسی در دندانپزشکی در دهان است.

– باید با دقت از سوزن های بسیار خوبی برای تزریق ماده به لب ها استفاده شود.
– پس از تزریق، ممکن است یخ به کاهش ناراحتی و کنترل تورم کمک کند.
– بهتر است بلافاصله پس از تزریق از رژ لب و یا دیگر محصولات لب اجتناب شود.
– باید بتوانید فورا متوجه تفاوت شوید. پس از بهبودی ، لب های شما باید طبیعی باشند.

عوارض جانبی و خطرات ژل های لب

عوارض جانبی پرکننده های اسید هیالورونیک موقتی هستند و تنها چند روز طول می کشد. عبارتند از:

 • احتمال تورم تا چند روز (در مواردی نادر کبودی)
 • احتمال قرمزی و حساسیت در محل تزریق (کمتر از چند روز)
 • عوارض جانبی خطرناک یا جدی تر عبارتند از:
 • تورم طولانی مدت یا کبودی یک هفته تا ۱۰ روز
 • نامتقارنی لب ها (لب ها دارای اندازه های مختلف هستند) که در ترمیم اصلاح می شود
 • واکنش آلرژیک سبب که ایجاد قرمزی، تورم یا خارش در اطراف لب می شود. (که باید پزشک را در جریان بگذارید تا با داروهای ضدآلرژیک این مساله را متوقف کند)

اگر تورم شدید یا تب را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

هزینه برجسته کردن لب

هزینه ی افزایش حجم لب به مواردی همچون: نوع روش انجام شده، تجربه ی پزشک و محل زندگی بستگی دارد. هزینه ی برجسته کردن لب معمولا با هر سرنگ تزریقی محاسبه می شود. هزینه ی آن بستگی به مقدار مواد لازم دارد.

اکثر مردم یک سرنگ نیاز دارند. تعداد کمی هستند که نیاز به بیشتر از یک سرنگ دارند، هزینه ی کلی تزریق ژل بین ۱۸۰۰۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰۰۰ است.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

بیشتر بیمه های درمانی، جراحی های زیبایی و یا موارد مربوط به جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند. قبل از انجام این روش، اطمینان حاصل کنید که همه ی هزینه ها را می دانید.

آیا برجسته کردن لب برای شما مناسب است؟

برای پاسخ دادن به این سؤال، ابتدا باید از خودتان بپرسید چرا می خواهید لب هایتان را اصلاح کنید. شما نباید این روش را انجام دهید مگر اینکه واقعا بخواهید ظاهر خود را اصلاح کنید.

برجسته کردن لب

همچنین، انتظارات واقعی در مورد نتیجه مهم است. لب های بزرگ شده ممکن است شکل قبلی لب های شما را از بین ببرند و پر تر شوند. پزشک شما می تواند به شما در مورد مزایا و معایب گزینه های برجسته کردن لب کمک کند و به شما مشورت دهد تا تصمیم بگیرید که کدام روش یا محصول برای شما مناسب است.

قبل از انجام تزریق لب، باید در سلامتی کامل باشید و سیگار نکشید. اگر موارد زیر را دارید شما کاندید خوبی برای افزایش حجم لب نیستید:

۱- عفونت مانند تبخال دهانی

۲- دیابت

۳- لوپوس

۴- مشکل در لخته شدن خون

اگر تا به حال در معرض تبخال (هرپس روغنی) بوده اید، قبل از انجام این روش باید به پزشک خود بگویید. اگر هر گونه آلرژی یا حساسیتی به لیدوکائین دارید، قبل از انجام این روش به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین هر نوع داروئی که مصرف می کنید را به پزشک خود اطلاع دهید، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه و مکمل های گیاهی.

در نهایت پیدا کردن پزشک مناسب برای برجسته کردن لب بسیار مهم است، زیرا تزریق لب از یک سو تکیه بر علم پزشکی، و از سوی دیگه تکیه بر هنر و ذوق و پزشک دارد. پس پزشکی را انتخاب فرمایید که از تجربه او در خصوص تزریق لب مطمئن باشید.

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مژده شنبه ۲۴ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 333 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر خانم دکتر من بمدت سه سال در ناحیه پیشانی وکنار چشم تزریق بوتاکس ایرانی دیسپورت در مطب دکتر پوست وزیباایی انجام میدم راضی بودم.این سری در تاریخ 1400/04/31 تزریق ویکماه بعد هم ترمیم انجام دادم منتها اینباربعد ازسه الی 4هفته دیدم عضلات قسمت پیشانی به راحتی حرکت داره وانچنان تاثیری نذاشته بود مجددامراجعه کردم وقسمت پیشانی برام دوباره زد اما باز بعداز یک هفته همچنان به همان صورته .تاثیری نذاشت.علت چیه ؟؟؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم
  ناگفته نماند بعد از هربار تزریق ناحیه تزریق خیلی متورم وقرمز ومختصردرد ناک میشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۴ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سلام وقت بخیر عزیزم علت خاصی ندارد باید حتما به مرکزی که براتون انجام دادند مراجعه کنید ومشکل رو توسط پزشکی که براتون تزریق کردند رفع کنید
 • تصویر کاربر اسدی سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 431 مشاهده پرسش
  سلام قیمت هر سیسی ژل و بوتاکس چقدره
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/666

   https://drmajidzadeh.com/162

 • تصویر کاربر فریده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 425 مشاهده پرسش
  سلام.
  خط اخم من عمیقه چند بار بوتاکس انجام دادم اما رفع نشد و توصیه شده همراه بوتاکس از تزریق ژل استفاده کنم لطفا" راهنمایی بفرمایید چه برندی استفاده کنم ؟
  همینطور ژل مناسب برای کاهش گودی زیر چشم .
  تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اولویت ما برای چروک های صورت استفاده از بوتاکس هستش اما برای اظهار نظر تخصصی باید از نزدیک معاینه شوید و اطلاعات کامل در مورد تزریق زیر چشم در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/162

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر گندم جمعه ۱ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 414 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشيد،عذر خواهي ميكنم ميخواستم بدونم اگر ژل براي گونه رو خودم كه پرستار هستم و از شركت معتبر تهييه ميكنم بيارم.كار تزريق رو برام انجام ميدين؟؟با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   متاسفانه همچین امکانی رو نداریم چون از اصالت اون ژل و شرایط نگهداریش آگاهی کامل رو نداریم.

 • تصویر کاربر هانیه چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 419 مشاهده پرسش
  سلام، من قیمت بوتاکس در صورت و طریقه وقت دهی رو میخواستم بدونم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   https://drmajidzadeh.com/162

    

 • تصویر کاربر نیلوفر سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 427 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 24 سالمه پوست صورتم دارای منافذ هست که خیلی ازارم میده و اینکه به دلیل استفاده از لایه ب2ردار وبع از اون اسدفاده نکردن از ضد افتاب دچار لک شده میخاستم بدونم موثر ترین و بهترین روش درمان برای این دو مشکل چیه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   درمانهای متفاوتی برای رفع لک و منافذ باز صورت وجود داره که برای اظهار درمورد اینکه چه روشی برای شما مناسبه باید از نزدیک معاینه شوید اما باید بخاطر داشته باشید پس از درمان منافذ باز صورت و در صورت رعایت نکردن مثل خوابیدن با ارایش یا عدم استفاده از ضدافتاب مجدد صورت به حالت قبلی خودش برمیگرده.

 • تصویر کاربر Mhk سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 371 مشاهده پرسش
  سلام من ميخواستم لبام با روش طبيعي واقعي بزرگ شدن چي بزنم ك هميشگي باشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   بهترین روش برای فرم دهی لب استفاده از ژلهای هیالورنیک اسید هستش که بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/187

 • تصویر کاربر نوشی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 414 مشاهده پرسش
  لطفا هزینه تزريق فیلر برای زیر چشم و برند مورد استفاده رو بگین
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 404 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  من دلم مي خواد پف بالاي چشمم كمتر بشه و يكم بره بالا.ميشه عكسي كه مي فرستم رو ببينيد و بگيد مي تونم بيام تهران پيشتون بوتاكس كنم؟و اینکه بنظرتون صورتم چی نیاز داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   بهترین روش برای رفع پف بالای چشم عمل بلفاروپلاستی هستش و برای اظهار نظر در مورد اینکه چه روشی برای شما مناسب هست باید از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر ستاره شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 405 مشاهده پرسش
  سلام من ۳۱ساله هستم و تصمیم دارم که ژل لب تزریق کنم ولی روی لثه ی بالاییم عفونت هایی مثل آبسه هست (دو الی سه تاس) ومشکل دندون درد و اینا هم دارم با این تفاسیر تزریق ژل لب مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟ینی خطرنداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 4 سال پیش)
   سلام عزيزم🌼
   مسئله ايي كه روي لثه شما وجود داره به دليل اينكه درماني ميباشد بايد كه ابتدا اون رو درمان كنين ، بعد از درمان ميتونين تزريق رو انجام بدين.🌸🙏🏼
درحال دریافت اطلاعات

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر