راهی بی خطر برای برجسته کردن لب

برای بزرگ شدن لب چه کار کنیم؟ برجسته کردن لب یا افزایش حجم لب یک روش زیبایی است که میتواند لب های پررنگ تر و بزرگتری را به شما ارمغان بدهد.

این روزها پرکننده ی تزریقی پوستی بیشترین استفاده را برای حجیم کردن لب دارند. انواع مختلفی از پرکننده های پوستی وجود دارد که می تواند در لب ها و اطراف دهان شما تزریق شود. اما امروزه شایع ترین پرکننده ها برای برجسته کردن و داشتن لب حجیم ، محصولاتی هستند که حاوی مواد هیالورونیک اسید باشند. هیالورونیک اسید یک ماده ی طبیعی در بدن است و به افزایش حجم لب کمک می کند.

گاهی اوقات این نوع پرکننده های پوستی به عنوان ” پرکننده های هیالورونیک اسید ” نیز نامیده می شوند. تزریق چربی و ایمپلنت روش های دیگری هستند. اما امروزه از آن ها استفاده نمی شود زیرا نتایج متفاوت، و پر ریسک است.

برجستگی دائمی لب

استفاده از پرکننده های هیالورونیک اسید

پرکننده های هیالورونیک اسید می توانند ظاهر لب های شما را با اضافه کردن شکل، ساختار و جلد زیبا کنند. اثرات آن معمولا 6 تا 18 ماه طول می کشد. مدتی بعد، تزریق بعدی برای حفظ حجم لب مورد نیاز است.

چندین افزودنی هیالورونیک اسید در بازار ایران برای برجسته کردن لب وجود دارد که معتبرترین آنها ژویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، استایلیج فرانسه، تئوسیال سوئیس و رستیلن سوئیس هستند.

انواع برند های ژل

همه ی این محصولات به همان شیوه برای بزرگ کردن لب تزریق می شوند و نتایج مشابهی به شما می دهند. برخی حاوی لیدوکائین، بی حسی موضعی هستند.

حجیم کردن لب

مزایای حجیم کردن لب با پرکننده های هیالورونیک اسید

# کنترل حجم لب

مقدار ماده تزریق شده برای برجسته کردن لب را می توان کنترل کرد، بنابراین پزشک کنترل بیشتری روی میزان حجم لب دارد.

# سرعت تدریجی درمان

تزریق می تواند به تدریج در مراحل مختلف انجام شود تا نتایج مورد نظر برای بزرگ کردن لب به دست آید.

# برآمدگی ها به راحتی حل می شوند.

هر گونه برآمدگی و ضربه ی ناشی از حرکت لب ها می توانند به راحتی حل شود.

# کبودی کم تر

در مقایسه با سایر پرکننده های پوستی با هدف حجیم سازی لب ممکن است کبودی و تورم کمتر باشد که البته در بسیاری از اوقات برندهای معتبر همچین عارضه ای را نیز ایجاد نمی کنند.

 برجستگی دائمی لب

# نتایج قابل قبول پایدار

نتایج قابل قبول حجیم کردن لب طولانی مدت هستند اما دائمی نیستند.

# واکنش آلرژیک بعید است!

از آنجا که پرکننده های هیالورونیک اسید از مواد مشابه شریان در بدن ساخته می شوند، بعید به نظر می رسد واکنش های آلرژیک داشته باشند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود بگویید.

برای مشاهده تصاویر اصلاح طبیعی فرم لب روی اینجا کلیک کنید.

چه چیز هایی در طول مراحل تزریق انتظار می رود؟

تکنیک های تزریقی برای برجسته سازی لب را می توانید به سرعت در مطب پزشک خود انجام دهید. تزریق چربی استثنا است، زیرا این روش نیاز به یک ناحیه ی کوچک برای لیپوساکشن دارد و با حذف چربی از قسمت دیگری از بدن به دست می آید. انجام لیپوساکشن به اتاق جراحی و فضای استریل نیاز دارد و نباید در مطب صورت گیرد.

لیپوساکشن (تزریق چربی) هزینه بالا، و پایداری نامعلومی دارد، زیرا ماندگاری آن متاثر از سوخت و ساز بدن است (شاید 3 روز شاید 3 سال) به همین دلیل عمل تزریق چربی در سراسر دنیا بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته است. به استناد گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا در سال گذشته میلادی در بین 5 عمل زیبایی پرطرفدار، تزریق هیالورونیک اسید رتبه دوم را برای برجسته کردن لب داشت، این در حالیست که تزریق چربی هیچ جایگاهی در این جدول نداشت.

روش های حجیم کردن لب

 

قبل از تزریق لب ،یک عامل موضعی برای کاهش ناراحتی ممکن است استفاده شود. گاهی اوقات، تزریق بلوک کننده های عصبی قبل از می تواند به طور کامل به بی حس کردن لب ها کمک کند. این کار شبیه تزریق بی حسی در دندانپزشکی در دهان است.

– باید با دقت از سوزن های بسیار خوبی برای تزریق ماده به لب ها استفاده شود.
– پس از تزریق، ممکن است یخ به کاهش ناراحتی و کنترل تورم کمک کند.
– بهتر است بلافاصله پس از تزریق از رژ لب و یا دیگر محصولات لب اجتناب شود.
– باید بتوانید فورا متوجه تفاوت شوید. پس از بهبودی ، لب های شما باید طبیعی باشند.

عوارض جانبی و خطرات ژل های لب

عوارض جانبی پرکننده های اسید هیالورونیک موقتی هستند و تنها چند روز طول می کشد. عبارتند از:

 • احتمال تورم تا چند روز (در مواردی نادر کبودی)
 • احتمال قرمزی و حساسیت در محل تزریق (کمتر از چند روز)
 • عوارض جانبی خطرناک یا جدی تر عبارتند از:
 • تورم طولانی مدت یا کبودی یک هفته تا ۱۰ روز
 • نامتقارنی لب ها (لب ها دارای اندازه های مختلف هستند) که در ترمیم اصلاح می شود
 • واکنش آلرژیک سبب که ایجاد قرمزی، تورم یا خارش در اطراف لب می شود. (که باید پزشک را در جریان بگذارید تا با داروهای ضدآلرژیک این مساله را متوقف کند)

اگر تورم شدید یا تب را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

هزینه برجسته کردن لب

هزینه ی افزایش حجم لب به مواردی همچون: نوع روش انجام شده، تجربه ی پزشک و محل زندگی بستگی دارد. هزینه ی برجسته کردن لب معمولا با هر سرنگ تزریقی محاسبه می شود. هزینه ی آن بستگی به مقدار مواد لازم دارد.

اکثر مردم یک سرنگ نیاز دارند. تعداد کمی هستند که نیاز به بیشتر از یک سرنگ دارند، هزینه ی کلی تزریق ژل بین 1800000 تا 2700000 است.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

بیشتر بیمه های درمانی، جراحی های زیبایی و یا موارد مربوط به جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند. قبل از انجام این روش، اطمینان حاصل کنید که همه ی هزینه ها را می دانید.

آیا برجسته کردن لب برای شما مناسب است؟

برای پاسخ دادن به این سؤال، ابتدا باید از خودتان بپرسید چرا می خواهید لب هایتان را اصلاح کنید. شما نباید این روش را انجام دهید مگر اینکه واقعا بخواهید ظاهر خود را اصلاح کنید.

حجیم کردن لب

همچنین، انتظارات واقعی در مورد نتیجه مهم است. لب های بزرگ شده ممکن است شکل قبلی لب های شما را از بین ببرند و پر تر شوند. پزشک شما می تواند به شما در مورد مزایا و معایب گزینه های برجسته کردن لب کمک کند و به شما مشورت دهد تا تصمیم بگیرید که کدام روش یا محصول برای شما مناسب است.

قبل از انجام تزریق لب، باید در سلامتی کامل باشید و سیگار نکشید. اگر موارد زیر را دارید شما کاندید خوبی برای افزایش حجم لب نیستید:

1- عفونت مانند تبخال دهانی

2- دیابت

3- لوپوس

4- مشکل در لخته شدن خون

اگر تا به حال در معرض تبخال (هرپس روغنی) بوده اید، قبل از انجام این روش باید به پزشک خود بگویید. اگر هر گونه آلرژی یا حساسیتی به لیدوکائین دارید، قبل از انجام این روش به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین هر نوع داروئی که مصرف می کنید را به پزشک خود اطلاع دهید، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه و مکمل های گیاهی.

در نهایت پیدا کردن پزشک مناسب برای برجسته کردن لب بسیار مهم است، زیرا تزریق لب از یک سو تکیه بر علم پزشکی، و از سوی دیگه تکیه بر هنر و ذوق و پزشک دارد. پس پزشکی را انتخاب فرمایید که از تجربه او در خصوص تزریق لب مطمئن باشید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎️ 02122657900
☎️ 02122657916
☎️ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

 

راهی بی خطر برای برجسته کردن لب
4.5 (90%) 6 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرستاره شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۳۱ساله هستم و تصمیم دارم که ژل لب تزریق کنم ولی روی لثه ی بالاییم عفونت هایی مثل آبسه هست (دو الی سه تاس) ومشکل دندون درد و اینا هم دارم با این تفاسیر تزریق ژل لب مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟ینی خطرنداره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   مسئله ايي كه روي لثه شما وجود داره به دليل اينكه درماني ميباشد بايد كه ابتدا اون رو درمان كنين ، بعد از درمان ميتونين تزريق رو انجام بدين.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرهنا یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من ۱ ماه پیش ۰/۸ ژل نورامیس به لبهام تزریق کردم ولی یک سمت از لب بالام بلافاصله بعد از تزریق افتاد و نا متقارن شد بعد از ۱ ماه برای ترمیم مراجعه کردم و انزیم هیالاز به آن سمت بزرگتر تزریق کردن بعد از ۵ روز هیچ تاثیری نگذاشت و باز مراجعه کردم و آنزیم تزریق کردن الان یک روز گذشته و هنوز یک طرفه لبم پایینتر هست و تغییری نکرده ، لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام برای این مورد حتما نیازمند معاینه از نزدیک است

 • تصویر کاربرسمیه سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. آیا امکان تزریق ژل به مچ دست برای کمی پرتر شدن این ناحیه وجود دارد؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام ناحیه مچ خیر اما پشت دست رو میشه تزریق کرد

 • تصویر کاربرf دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هزینه تزریق ژل لب و گونه چقدر است ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل در لینک زیر:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرنازیلا شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین خانم دکتر من میخاستم بدونم شماقرینه سازی لب هم انجام میدین اگربطور طبیعی ی قسمت از لب نسبت ب قسمت دیگر نامساوی ویکم حالت کج شدگی داشته باشد البته درزمان خندیدن وحرفزدن مشخص میشود ولی ب مقدارکم.ایا با تزریق فیلربرای لب درست میشود؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 9 ماه پیش)

   سلام ببینید برای بسیاری از مراجعین که عدم تناسب رو تجربه می کردند پس از تزریق شرایط بهتری داشتند اما اینکه فقط به قصد قرینه سازی چنین تضمینی بدیم خیر
   برای اظهار نظر بهتر باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر_pfateme جمعه ۵ بهمن ۹۷( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من یک ماه پیش ژل پرفکتا رو برای چونه تزریق کردم ولی یکم نا میزونه برای رفع قرینگی میشه از ژل رووفیل الترا استفاده کرد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۵ بهمن ۹۷( 10 ماه پیش)

   سلام هر دو برندی که فرمودید مجوز وزارت بهداشت دارد اما به هیچ عنوان ما تزریق نمی کنیم و توصیه هم نمی کنیم اطلاعات بیشتر:

   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرتیبا چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ممنون میشم هزینه هر سی سی ژل برای تزریق خط لبخند رو لطف کنین و اسم برندی که تزریق میکنین
  سپاسگذارم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷( 11 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل + قیمت ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرسپیده پنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من دوماه و نیم پیش تزریق ژل در ناحیه ی چانه و کمی بالاتر از ان داشتم ,الان حس میکنم وقتی پوستمو میکشم گوله ی ژل میبینم ,باید چی کار کنم برن؟ در حالت عادی معلوم نیستن ,لطفا راهنمایی کنین,ژلمم خوب بوده ,المانی دارای برچسب وزارت بهداشت.نگران کننده است؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام، گلوله شدن پس از تزریق معمولا عادی است و تا دو هفته و حداکثر یک ماه از بین می رود، در صورتی که پس از دو هفته از بین نرفته پزشک معالجتون رو درجریان بگذارید ایشون براتون حل خواهند کرد

   اطلاعات بیشتر در مورد ژلها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرزهرا یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من يک سال پيش به لب هام ژل تزريق کردم اما همون موقع لب هام جوش هاي ريزي زد و تا الان هم برطرف نشده، چيکار بايد بکنم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام گاهی به دنبال تزریق دانه های سفیدی در لب ایجاد می شود، حتما با پزشک معالجتون در میون بگذارید
   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرلیلا چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت خانم دکتر،من دقیقا شهریور سال قبل یک سی سی ژل پرفکتا به خط خنده ام توسط دکتر متخصص پوست تزریق کردم.در حال حاضر تمام ژل مذکور جذب شده ولی یک قسمت از صورتم در قسمت خط خنده یک گلوله از ژل به صورت یک غده اندازه نخودباقی مانده که سفت وبرجسته و دردناک شده. ممنون میشم راهنمایی کنید من باید چیکار کنمآیا من نیاز به تزریق آمپول هیالورونیداز دارم یا نه راهکار دیگری هم هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم برای تزریق هیالاز باید حتما از نزدیک معاینه شوید ولی وقتی ژل در مدت طولانی گلوله می شود نباید آن را رها کنید و باید پیگیر باشید
   گلوله شدن در روزهای ابتدایی پس از تزریق طبیعی است اما در دراز مدت نباید این اتفاق بیوفتد برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر