از بین بردن سریع جای جوش صورت با پانچ صورت

گاهی جای جوش صورت نمی تواند با استفاده از روش های معمول درمان شود. این مسئله معمولا در زخم های ناشی از جوش با حفره های عمیق مشاهده می شود. یکی از روش های موثر برای درمان جای جوش روش پانچ صورت است.

پانچ صورت برای درمان جای جوش صورت

زمانی که در زخم های آکنه ضایعات عمیقی وجود دارد و بافت های پوستی اطراف آن ضخیم شده و به پمادهای موضعی پاسخ نمی دهند روش پانچ صورت می تواند موثر باشد.

درمان جای جوش با پانچاز طریق جراحی پلاستیک معمولی می تواند بسیار گران قیمت باشد. روش پانچ صورت برای اسکار ها و جای آکنه هایی که فرورفتگی دارند بسیار موثر است و سبب مسطح شدن پوست می شود. همچنین درمان با لیزر را نیز می توان پس از پانچ برای بهبود کامل پوست انجام داد.

روش پانچ صورت را می توان به عنوان یک روش درمان سرپایی برای رفع جای جوش در نظر گرفت که در آن پزشک ابتدا از بی حسی موضعی بر روی محل زخم در بیمار استفاده کرده، سپس از یک دستگاه برش خیلی کوچک و سطحی استفاده می کند که این ابزار پانچ نامیده می شود.

سایز این ابزار بسته به سایز اسکار معمولا با قطری حدود ۱.۵ تا ۳.۵ میلیمتر می باشد. ابزار پانچ کمی متفاوت از ابزارهای معمول استفاده شده در جراحی پلاستیک است که از آنها برای برش بافتها استفاده می شود. دلیل این تفاوت این است که آثار کمتری از برش بافت را بدون هرگونه تاثیری بر روی پوست اطراف به جا بگذارد.

درمان جوش

در روش پانچ صورت برای از بین بردن جوش صورت، پزشک ابزار پانچ را به محل اسکار فشار می دهد سپس آن را رها کرده و بافت اطراف زخم را می کشد. این شیوه ی بسیار کنترل شده است تا اطمینان حاصل شود که پوست اسکار تحت تاثیر قرار گرفته است.

هنگامی که بافت اسکار به اندازه کافی پانچ شود، جای آکنه، هم سطح با دیواره های خارجی که در اطراف زخم قرار دارد، یعنی پایه اسکار بالا آمده است. این افزایش ارتفاع باعث می شود که اسکار فرورفتگی کمتری نسبت به سطح اطراف اسکار داشته باشد.

پزشک از بافت اطراف برای بستن محل زخم استفاده می کند. این مهم با استفاده از شیوه بخیه زدن مرسوم و یا با استفاده از چسب پوست برای استتار محل زخم انجام می گیرد.

در هر دو سناریو، تکه های کوچکی از پوست اطراف مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله تضمین می کند که محل اسکار با پوست جدید پوشانده شده است، که به نوبه خود اجازه می دهد که روند بهبودی پوست آغاز شود. زمان از بین بردن لک جوش در این روش بین ۶ تا ۸ هفته می باشد که طی این دوره بیمار باید مرتبا پماد زده و باند روی زخم را عوض کند. البته باید در نظر داشت بسیاری از جای جوش ها پس از پانچ نیازی به باند نخواهند داشت.

هزینه از بین بردن جای جوش با روش پانچ صورت

پانچ صورت برای جای جوش برای هر جلسه پانج بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان است که احتمال دارد یک جلسه ترمیم رایگان هم برای درمان سریع جای جوش صورت نیاز باشد.درمان جای جوش

مزایای درمان فرورفتگی جای جوش با روش پانچ صورت

هر یک از تکنیک های پانچ صورت برای نوع خاصی از زخم مفید بوده و اسکار های آیس کیوب را کوچک نشان می دهد. این روش برای اسکار هایی با حفره هایی بسیار عمیق که آنها را باکس کار اسکار نیز می نامند و نیز برای درمان سوراخ های جای جوش بسیار مناسب می باشد. تکنیک های پانچ در ایجاد سلول های اپیتلیال و در نهایت ایجاد پوست جدید کمک می کنند که بسیار شبیه پوست موجود در بافت هستند.

پزشک به بیماران پس از انجام عمل پانچ صورت،  لیزر فرکشنال را برای ادامه درمان کامل جای جوش و آیس کیوب ها توصیه می کنند. درمان این زخم ها تنها با استفاده از مواد لایه بردار شیمیایی یا لیزر سطحی می تواند بسیار دشوار باشد زیرا پایه آن عمیق است. پزشک باید برای این تکنیک ها چندین تغییر را اعمال کنند و بهترین نتایج را به دست آورند.

تمیز کردن پوست صورت

روش پانچ همراه با لیزر فراکشنال co2 در درمان جای جوش

روش های درمانی زیادی برای از بین بردن جای جوش صورت و درمان فرورفتگی جای جوش در دسترس هستند، اما دستورالعمل های کلی برای درمان جای جوش صورت  وجود ندارد. هدف از این مطالعه مقایسه اثربخشی بالینی و اثرات جانبی لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ با استفاده از لیزر co2 فرکشنال به تنهایی برای درمان زخم های آتروفی آکنه است.

مواد و روش ها

بر روی چهل و دو نفر از ایرانیان (محدوده سنی ۱۸ تا ۵۵ سال) با پوست فیتزپاتریک نوع III تا IV و زخم های اتروفی متوسط ​​تا شدید روی هر دو طرف گونه ها، درمان هایی را به صورت تصادفی انجام دادند: یک طرف صورت، لیزر co2 فرکشنال را دریافت کرد و طرف دیگر صورت، یک جلسه روش پانچ همراه با دو جلسه لیزر co2 فرکشنال، به فاصله یک ماه انجام شد.

دو متخصص پوست به طور مستقل بهبود زخم آکنه را ۴ و ۱۶ هفته پس از آخرین درمان ارزیابی کردند. عوارض جانبی روش ها نیز پس از هر درمان ثبت شد.

نتایج

تا یک ماه بعد از شروع درمان، اختلاف معنی داری در ارزیابی درمان جای جوش صورت مشاهده نشد. اما ۴ ماه پس از شروع درمان، درمان لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ اثربخشی بیشتری نسبت به درمان تنها با استفاده از لیزر co2 فرکشنال در درمان جای جوش داشت.

☑ استفاده همزمان از لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ روش فوق العاده موثر تری برای درمان جای جوش و آکنه می باشد.

احتیاط

⛔ مهم است که بیماران پس از اتمام مراحل پانچ، تمام دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنند. این شامل تمیز کردن زخم و استفاده از پمادها، نکندن پوسته ها و دور از آفتاب می شود.

⛔ این عمل صرفا باید توسط پزشک انجام گیرد.

اثربخشی کلی این روش به عمق اسکار و همچنین پوست سالم بیمار برای بخیه و یا پیوند بستگی دارد. لذا توصیه می شود هر کسی که در مورد این روش برای درمان جای جوش صورت فکر می کند، مشاوره قبل از درمان را برای دستیابی به میزان احتمال بهبود در نظر داشته باشد.

عوارض جانبی احتمالی

برخی از عوارض جانبی تکنیک های پانچ صورت که ممکن است رخ دهد، عبارتند از:

۱) کبودی
۲) ایجاد خراش و جای زخم
۳) ایجاد کلوید

 • پانچ ممکن است در پشت یک اسکار کوچکتر قرار گیرد که نیاز به درمان بیشتری دارد.
 • پانچ صورت ، اگر به درستی انجام نشود، می تواند سطح پوست تحت درمان را بالاتر از مناطق اطراف اسکار ببرد و ایجاد زائده کند.
 • تکنیک های پانچ صورت به تنهایی نمی توانند زخم های عمیق و جای آکنه را از بین ببرند. آنها باید همراه با تکنیک های دیگر مانند میکرونیدلینگ، میکرودرم و لیزر سطحی و یا لایه برداری شیمیایی پوست و برای دریافت بهترین نتایج، استفاده شوند.
انجام پانچ صورت در این مرکز، مطابق با قانون توسط پزشک متخصص بیماری های پوست انجام می شود برای کسب اطلاعات بیشتر همکاران ما تلفنی پاسخگو هستند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمودرحیمی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتروقت بخیرمن همسرم مدتی است دچار یک نوع قارچ پوستی مزمن شده اولش به صورت دایره ای وکوچک بوداما الان کل ناحیه دستگاه تناسلیشون درگیرشده وخیلی عذاب میکشه وواگیردارهستش اگربراتون امکان داره من عکس عارضه بفرستم به صورت غیرحضوری درمان شروع کنن
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر برای درمان غیر حضوری شما میتونید از لینک زیر استفاده کنید و به صورت انلاین وقت بگیرین در اسرع وقت برای شروع درمان با شما تماس گرفته میشود
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)
   جهت ویزیت آنلاین با آقای دکتر ریاحی می توانید از طریق لینک زیر اقدام فرمایید: https://drmajidzadeh.com/visitonline پس از ثبت نام، حداکثر طی 2 تا 4 هفته نوبت ویزیت شما خواهد شد و از طریق تماس تصویری، ویزیت شما با آقای دکتر ریاحی انجام می شود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر عسل یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. من جای جوش, دارم. دوروز پیش پیش دکتری میکرونیدلینک انجام دادم فقط سوزن هارو روپوستم زد دریغ از یه زخم و التهاب و خون.ایا میکرونیدلینک اینطور است. وایا بااین روش خوب میشم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی که چه راه درمانی برای شما مناسب است لازم هست از نزدیک معاینه شوید

   اطلاعات کامل درمورد میکرونیدلینگ در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/1510

 • تصویر کاربر آیدا دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید،من دانشجوی دندانپزشکی هستم از ترم ۴ حدودا پوست صاف و یدست بدنم همه دون دون شد بعد چند بار اپیلاسیون کردن و اصلاح،پیش دکترای زیادی رفتم ولی جواب نگرفتم به نظرتون بازم پیگیر باشم درمان میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی که چه راه درمانی برای شما مناسب است لازم هست از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر Pari یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  من٣٦سال سن دارم.متاھل ھستم.سابقە تخمدان پلی کیستیک دارم.صورتم فوق العادە جوش میزنە و پراز لک و جای جوش شدە.شما چە راھکاری پیشنھاد می کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد.

 • تصویر کاربر وحيده پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  با سلام وقت بخير
  خانمي ٣٤ ساله هستم
  بخاطر جوشهاي نوجواني و جواني روي گونه هام تعداد زيادي جاي جوش دارم، اين مسئله به حديه كه باعث شده دچار افسردگي بشم ،. ميخواستم بدونم پانج تا حدودي بهم كمك ميكنه؟ واينكه هزينه هر جلسه پانچ چه ميزان هست؟؟؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد
  شماره تماس
  09399721369
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   پانچ یکی از روشهایدرمانی هست روشهای دیگری مثل میکرونیدلینگ، سابسیژن، لیزر درمانی و... برای رفع جای جوش وجود داره که برای اظهار نظر تخصصی که چه روش درمانی برای شما مناسب است باید از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر معین یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۱۷ سالمه و جوش های زیادی میزنم
  چند وقته از اریترومایسین استفاده میکنم قرمزی صورتمو کامل از بین برده و جوش هامو خوب کرده
  ولی چاله ها موندن
  با نظرتون چیکار کنم چاله ها از بین برن؟
  ممنون از مقاله عالیتون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر

   برای درمان جای جوش روشهایی مانند میکرونیدلینگ، سابسیژن، پانچ و... وجود دارد که برای اظهار نظر در مورد اینکه چه روشی برای شما مناسب است باید از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر پوریا جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  درود و خسته نباشید
  خانم دکتر رنگ پوست صورتم چند درجه نسبت به پوست بدنم تیره تر است و برایم نا خوشایند است؛آیا راه درمانی برای آن وجود دارد؟چند درصد باید از درمان انتظار داشت؟.
  خیلی ممون از اینکه برای پاسخگویی وقت میزارید،سلامت باشید.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر
   رنگ پوست مادرزادی رو نمی توان تغییر داد، این تغییر رنگ در پوست مادرزادی سال هاست که توسط افراد بسیار ثروتمند هم متقاضی داشت که با صرف مبالغ بسیار کلان نتیجه ای در برنداشت، معروف ترین آنها هم مایکل جکسون خواننده پاپ امریکایی بود
   اما اگر تغییر رنگ به علت مرور زمان، آفتاب یاعدم مراقبت از پوست باشد بله قابل درمان است

 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام من دختری 18 ساله هستم ازکلاس5 ام دبستان صورتم جوش میزنه تا حالا دکترای زیادی رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم اما دست هام از 6 ماهه پیش شرو کرده به جوش زدن الان جاشون مونده یاخشک شده من نمیتونم جلوی خودمو بگیرم ک دستکاریشون نکنم امابا این حال اصلا تو رفتگی ندارن شما برای ازبین جاشون چه کاری پیشنهاد میکنید خواهش میکنم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد. 

 • تصویر کاربر عسل یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  درود خانم دکتر من صورتم از پنجم دبستان جوش میزد و الان ک ۲۵ سالمه کمی ازشدتش کم شده.بنده درطی ۵ سال اخیر تحت درمان بودم و میکرودرم ابریژن،میکرو نیدیلینگ ،لیزرفرکشنال، درما رولر، و ساپ سیژن رو انجام دادم و همچنین داکوتان هم مصرف کردم((( توصیه میکنم دوستان زیاد داکوتان مصرف نکنند چون معده رو داغون میکنه))).خواستم ببینم من که همه ی این موارد رو با کیفیت بالا وزیرنظر دکتر متخصص درمشهد انجام دادم... نه اینکه نتیجه نگرفتم تقریبا ۷۰ درصد بهبودی جای جوش داشتم اما میخوام بدونم این جای جوش های سطحی که مونده و معمولا توی نور آفتاب دید زیادی داره و اذیتم میکنه.میتونم درمان دیگه ای انجام بدم. واین رو بگم که از تزریق ژل و .. متنفرم و اصلا باهاش کنار نمیام فقط یک راه حل طبیعی . که صورتم کاملا صاف و یکدست بشه.
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 6 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   اگر شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد.

 • تصویر کاربر مهلا جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر رو سینه ی من دوتا جوش کیست شده برجستگی داره.موردی نداره پیشنهاد شما چیه؟سپای
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر