از بین بردن سریع جای جوش صورت با پانچ صورت

گاهی جای جوش صورت نمی تواند با استفاده از روش های معمول درمان شود. این مسئله معمولا در زخم های ناشی از جوش با حفره های عمیق مشاهده می شود. یکی از روش های موثر برای درمان جای جوش روش پانچ صورت است.

زمانی که در زخم های آکنه ضایعات عمیقی وجود دارد و بافت های پوستی اطراف آن ضخیم شده و به پمادهای موضعی پاسخ نمی دهند روش پانچ صورت می تواند موثر باشد. درمان جای جوش از طریق جراحی پلاستیک معمولی می تواند بسیار گران قیمت باشد. روش پانچ صورت برای اسکار ها و جای آکنه هایی که فرورفتگی دارند بسیار موثر است و سبب مسطح شدن پوست می شود. همچنین درمان با لیزر را نیز می توان پس از پانچ برای بهبود کامل پوست انجام داد.

فرآیند درمان سریع جای جوش با پانچ صورت

روش پانچ صورت را می توان به عنوان یک روش درمان سرپایی برای رفع جای جوش در نظر گرفت که در آن پزشک ابتدا از بی حسی موضعی بر روی محل زخم در بیمار استفاده کرده، سپس از یک دستگاه برش خیلی کوچک و سطحی استفاده می کند که این ابزار پانچ نامیده می شود. سایز این ابزار بسته به سایز اسکار معمولا با قطری حدود 1.5 تا 3.5 میلیمتر می باشد. ابزار پانچ کمی متفاوت از ابزارهای معمول استفاده شده در جراحی پلاستیک است که از آنها برای برش بافتها استفاده می شود. دلیل این تفاوت این است که آثار کمتری از برش بافت را بدون هرگونه تاثیری بر روی پوست اطراف به جا بگذارد.

درمان جوش

در روش پانچ صورت برای از بین بردن جوش صورت، پزشک ابزار پانچ را به محل اسکار فشار می دهد سپس آن را رها کرده و بافت اطراف زخم را می کشد. این شیوه ی بسیار کنترل شده است تا اطمینان حاصل شود که پوست اسکار تحت تاثیر قرار گرفته است. هنگامی که بافت اسکار به اندازه کافی پانچ شود، جای آکنه، هم سطح با دیواره های خارجی که در اطراف زخم قرار دارد، یعنی پایه اسکار بالا آمده است. این افزایش ارتفاع باعث می شود که اسکار فرورفتگی کمتری نسبت به سطح اطراف اسکار داشته باشد.

پزشک از بافت اطراف برای بستن محل زخم استفاده می کند. این مهم با استفاده از شیوه بخیه زدن مرسوم و یا با استفاده از چسب پوست برای استتار محل زخم انجام می گیرد.

در هر دو سناریو، تکه های کوچکی از پوست اطراف مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله تضمین می کند که محل اسکار با پوست جدید پوشانده شده است، که به نوبه خود اجازه می دهد که روند بهبودی پوست آغاز شود. زمان از بین بردن لک جوش در این روش بین 6 تا 8 هفته می باشد که طی این دوره بیمار باید مرتبا پماد زده و باند روی زخم را عوض کند. البته باید در نظر داشت بسیاری از جای جوش ها پس از پانچ نیازی به باند نخواهند داشت.

هزینه از بین بردن جای جوش با روش پانچ صورت

هزینه این روش، برای هر جلسه پانج بین 500 تا یک میلیون تومان است که احتمال دارد یک جلسه ترمیم رایگان هم برای درمان سریع جای جوش صورت نیاز باشد.درمان جای جوش

مزایای درمان جای جوش با روش پانچ صورت

هر یک از تکنیک های پانچ صورت برای نوع خاصی از زخم مفید بوده و اسکار های آیس کیوب را کوچک نشان می دهد. این روش برای اسکار هایی با حفره هایی بسیار عمیق که آنها را باکس کار اسکار نیز می نامند، بسیار مناسب می باشد. تکنیک های پانچ در ایجاد سلول های اپیتلیال و در نهایت ایجاد پوست جدید کمک می کنند که بسیار شبیه پوست موجود در بافت هستند.

پزشک به بیماران پس از انجام عمل پانچ صورت،  لیزر فرکشنال را برای ادامه درمان کامل جای جوش و آیس کیوب ها توصیه می کنند. درمان این زخم ها تنها با استفاده از مواد لایه بردار شیمیایی یا لیزر سطحی می تواند بسیار دشوار باشد زیرا پایه آن عمیق است. پزشک باید برای این تکنیک ها چندین تغییر را اعمال کنند و بهترین نتایج را به دست آورند.

تمیز کردن پوست صورت

اثربخشی روش پانچ همراه با لیزر فراکشنال co2 در درمان جای جوش

روش های درمانی زیادی برای از بین بردن جای جوش صورت در دسترس هستند، اما دستورالعمل های کلی برای درمان جای جوش صورت  وجود ندارد. هدف از این مطالعه مقایسه اثربخشی بالینی و اثرات جانبی لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ با استفاده از لیزر co2 فرکشنال به تنهایی برای درمان زخم های آتروفی آکنه است.

مواد و روش ها

بر روی چهل و دو نفر از ایرانیان (محدوده سنی 18 تا 55 سال) با پوست فیتزپاتریک نوع III تا IV و زخم های اتروفی متوسط ​​تا شدید روی هر دو طرف گونه ها، درمان هایی را به صورت تصادفی انجام دادند: یک طرف صورت، لیزر co2 فرکشنال را دریافت کرد و طرف دیگر صورت، یک جلسه روش پانچ همراه با دو جلسه لیزر co2 فرکشنال، به فاصله یک ماه انجام شد. دو متخصص پوست به طور مستقل بهبود زخم آکنه را 4 و 16 هفته پس از آخرین درمان ارزیابی کردند. عوارض جانبی روش ها نیز پس از هر درمان ثبت شد.

نتایج

تا یک ماه بعد از شروع درمان، اختلاف معنی داری در ارزیابی درمان جای جوش صورت مشاهده نشد. اما 4 ماه پس از شروع درمان، درمان لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ اثربخشی بیشتری نسبت به درمان تنها با استفاده از لیزر co2 فرکشنال در درمان جای جوش داشت.

☑ استفاده همزمان از لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ روش فوق العاده موثر تری برای درمان جای جوش و آکنه می باشد.

احتیاط

⛔ مهم است که بیماران پس از اتمام مراحل پانچ، تمام دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنند. این شامل تمیز کردن زخم و استفاده از پمادها، نکندن پوسته ها و دور از آفتاب می شود.

⛔ این عمل صرفا باید توسط پزشک انجام گیرد.

اثربخشی کلی این روش به عمق اسکار و همچنین پوست سالم بیمار برای بخیه و یا پیوند بستگی دارد. لذا توصیه می شود هر کسی که در مورد این روش برای درمان جای جوش صورت فکر می کند، مشاوره قبل از درمان را برای دستیابی به میزان احتمال بهبود در نظر داشته باشد.

عوارض جانبی احتمالی

برخی از عوارض جانبی تکنیک های پانچ صورت که ممکن است رخ دهد، عبارتند از:

1) کبودی
2) ایجاد خراش و جای زخم
3) ایجاد کلوید

 • پانچ ممکن است در پشت یک اسکار کوچکتر قرار گیرد که نیاز به درمان بیشتری دارد.
 • پانچ صورت ، اگر به درستی انجام نشود، می تواند سطح پوست تحت درمان را بالاتر از مناطق اطراف اسکار ببرد و ایجاد زائده کند.
 • تکنیک های پانچ صورت به تنهایی نمی توانند زخم های عمیق و جای آکنه را از بین ببرند. آنها باید همراه با تکنیک های دیگر مانند میکرونیدلینگ، میکرودرم و لیزر سطحی و یا لایه برداری شیمیایی پوست و برای دریافت بهترین نتایج، استفاده شوند.
انجام پانچ صورت در این مرکز، مطابق با قانون توسط پزشک متخصص بیماری های پوست انجام می شود برای کسب اطلاعات بیشتر همکاران ما تلفنی پاسخگو هستند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

از بین بردن سریع جای جوش صورت با پانچ صورت
4.5 (90.77%) 13 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربررها سه شنبه ۲۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام، من روی صورتم تعدادزیادی جای جوش که ب صورت فرورفته باقی ماندنددارم، میخواستم بدونم احتمال خوب شدن اینهاچنددرصدهست واینکه حداکثرهزینه حدودچقدرمیشه؟ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   جهت بررسي جاي جوش حتما بايد كه تشريف بياريد و از نزديك معاينه بشيد ، تا روش مخصوص به شما تجويز بشه .
   احتمال رفع جاي جوش ٣٠ الي ٧٠ درصد ميباشد.
   ميزان هزينه در زمان معاينه و تشخيص روش مسخص خواهد شد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربریا پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من صورتم جای جوش داره تقریبا زیاده10 روز هست لیزر فراکشنال انجام دادم به خاطر دوره نقاهت طولانی و سرکار نرفتن دنبال راه دیگه ای هستم نذرتون چیه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام 🌼
   به هيچ وجه نميتونيم بگيم براي رفع جاي جوش حتما بايد ليزر فركشنال انجام داد ويا اينكه خودتون انتخاب كنين كه چه روشي مناسب ميباشد.
   براي اظهار نظر حتما بايد كه از نزديك معاينه بشيد تا روش مخصوص به شما تحويز بشه . 🌸🙏🏼
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.
 • تصویر کاربرآمیتیس پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من الان چند ساله یه جای جوش بالای ابروم دارم که خیلی وقت پیشا هم توی همین نقطه جوش زده و خوب شده ولی اینبار جاش مونده یکمی هم برجسته هست من چیکار میتونم انجام بدم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام🌼
   براي تشخيص بهترين روش درمان جهت از بين بردن جاي جوش بايد كه تشريف بياريد از نزديك معاينه بشيد تا بتونيم روش درمان مخصوص به شما رو تجويز كنيم .
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرمرجان شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  میخواستم سوال کنم که پاچ صورت برای جای جوش برگشت هم دارد یا نه یعنی بعد از یه مدت جای جوش ها دوباره مثل قبل میشه؟
  سوال بعدی اینکه بعد از انجام پانچ صورت زخم میشه چون بنده شاغل هستم.
  با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   براي درمان جاي جوش حتما بايد كه از نزديك معاينه بشين تا درمان مخصوص به شما تجويز بشه، شايد كه اصلا احتياجي به پانچ نداشتين.
   بعد از پانچ بله صورتتون زخم ميشه و اينكه درمان جاي جوش دايمي ميباشد ، برگشت ندارد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرمحمد دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جای جوش هام عمیقه. همه چی انجام دادم خوب نشده. چیکار کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام🌼
   جهت رفع جاي جوش حتما بايد كه از نزديك معاينه بشيد ، تا بتونيم روش مخصوص به خود شمارو براتون تحويز كنيم.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرنیما پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من صورتم جای فرورفتگی جوش هست چن جلسه طول میکشه ازبین بره صافه صاف بشه هزینشم هرچقد باشه میدم ولی صورتم صاف صاف بشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام 🌼
   براي اينكه ما بتونيم تشخيص صحيح بديم ، بايد كه از نزديك معاينه بشيد
   تا بتونيم روش مخصوص به شمارو تجويز بكنيم.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرelena چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ٢بار سابسيژن و يك بار تيكسل و ٤بار ميكرودرم انجام دادم ،و نتيجه ي دلخواه نگرفتم ،آيا جراحي پلاستيك به من كمك ميكند؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   در مورد درمان جاي جوش نميتوان جراحي پلاستيك انجام داد، بايد كه از نزديك معاينه بشين تا روش درمان مخصوص به شما تجويز شود.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرMasom چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ازسال۹۱جوش میزنم و کلی درمان کردم همه روش هاروهم امتحان کردم تقریبا لیزر co2 لیزر مونالیزا میکرونیدلینگ و داروهای شیمیایی حالا جای جوشام چاله شده میخواستم بدون پانج جوابگوهست برای ازبین بردنشون؟زمانی ک میخوام جواب بگیرم‌محدوده ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   اگر ما بدون ويزيت شما روشي رو پيشنهاد بديم ، قطعا جنبه تجاري داره و كاملا غير اصولي خواهد بود.
   شما بايد كه از نزديك معاينه بشين، آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره تا روش مخصوص به شما تجويز بشه.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرهانا شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،من ۵سال پیش جوش های آکنه ای خیلی بدی زدم الان باگذشت چندسال از اون موقع جاهای سطحی حالت چاله روی صورتم باقی مونده،جوری که فقط جلوی نور آفتاب جاهاشون نمایان میشه،با چه روشی میشه این چاله های خیلی سطحی رو ازبین برد؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   به هيچ وجه نميتونيم به صورت ثابت بگيم كه براي از بين بردن جاي جوش از چه روشي ميتونيم استفاده كنيم مثل: ليزر درماني ، ميكرو نيدلينگ ، پانچ و ...
   بايد كه از نزديك معاينه بشيد تا روش مخصوص به شما تجويز بشه.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرHoney شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ، من اسكار هاى فرورفته ى متوسط تا شديد رو صورتم دارم ، دكتر گفتن اول بايد پانچ بشم ، فقط شديد وحشت دارم ، ميشه لطفا بفرماييد تو پانچ كردن دقيقا چطورى بى حس ميكنن و اينكه درد تا چه حدى هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   نه اصلا جاي نگراني نيست ، قطعا پزشكتون قبلش بي حسي انجام خواهند داد.🙏🏼🌸
   اتفاقا در وب سايت يه مطلبي در اين رابطه داريم ، حتما مطالعه بفرماييد:
   https://drmajidzadeh.com/985
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر