از بین بردن سریع جای جوش صورت با پانچ صورت

گاهی جای جوش صورت نمی تواند با استفاده از روش های معمول درمان شود. این مسئله معمولا در زخم های ناشی از جوش با حفره های عمیق مشاهده می شود. یکی از روش های موثر برای درمان جای جوش روش پانچ صورت است.

زمانی که در زخم های آکنه ضایعات عمیقی وجود دارد و بافت های پوستی اطراف آن ضخیم شده و به پمادهای موضعی پاسخ نمی دهند روش پانچ صورت می تواند موثر باشد. درمان جای جوش از طریق جراحی پلاستیک معمولی می تواند بسیار گران قیمت باشد. روش پانچ صورت برای اسکار ها و جای آکنه هایی که فرورفتگی دارند بسیار موثر است و سبب مسطح شدن پوست می شود. همچنین درمان با لیزر را نیز می توان پس از پانچ برای بهبود کامل پوست انجام داد.

فرآیند درمان سریع جای جوش با پانچ صورت

روش پانچ صورت را می توان به عنوان یک روش درمان سرپایی برای رفع جای جوش در نظر گرفت که در آن پزشک ابتدا از بی حسی موضعی بر روی محل زخم در بیمار استفاده کرده، سپس از یک دستگاه برش خیلی کوچک و سطحی استفاده می کند که این ابزار پانچ نامیده می شود. سایز این ابزار بسته به سایز اسکار معمولا با قطری حدود 1.5 تا 3.5 میلیمتر می باشد. ابزار پانچ کمی متفاوت از ابزارهای معمول استفاده شده در جراحی پلاستیک است که از آنها برای برش بافتها استفاده می شود. دلیل این تفاوت این است که آثار کمتری از برش بافت را بدون هرگونه تاثیری بر روی پوست اطراف به جا بگذارد.

درمان جوش

در روش پانچ صورت برای از بین بردن جوش صورت، پزشک ابزار پانچ را به محل اسکار فشار می دهد سپس آن را رها کرده و بافت اطراف زخم را می کشد. این شیوه ی بسیار کنترل شده است تا اطمینان حاصل شود که پوست اسکار تحت تاثیر قرار گرفته است. هنگامی که بافت اسکار به اندازه کافی پانچ شود، جای آکنه، هم سطح با دیواره های خارجی که در اطراف زخم قرار دارد، یعنی پایه اسکار بالا آمده است. این افزایش ارتفاع باعث می شود که اسکار فرورفتگی کمتری نسبت به سطح اطراف اسکار داشته باشد.

پزشک از بافت اطراف برای بستن محل زخم استفاده می کند. این مهم با استفاده از شیوه بخیه زدن مرسوم و یا با استفاده از چسب پوست برای استتار محل زخم انجام می گیرد.

در هر دو سناریو، تکه های کوچکی از پوست اطراف مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله تضمین می کند که محل اسکار با پوست جدید پوشانده شده است، که به نوبه خود اجازه می دهد که روند بهبودی پوست آغاز شود. زمان از بین بردن لک جوش در این روش بین 6 تا 8 هفته می باشد که طی این دوره بیمار باید مرتبا پماد زده و باند روی زخم را عوض کند. البته باید در نظر داشت بسیاری از جای جوش ها پس از پانچ نیازی به باند نخواهند داشت.

هزینه از بین بردن جای جوش با روش پانچ صورت

هزینه این روش، برای هر جلسه پانج بین 500 تا یک میلیون تومان است که احتمال دارد یک جلسه ترمیم رایگان هم برای درمان سریع جای جوش صورت نیاز باشد.درمان جای جوش

مزایای درمان جای جوش با روش پانچ صورت

هر یک از تکنیک های پانچ صورت برای نوع خاصی از زخم مفید بوده و اسکار های آیس کیوب را کوچک نشان می دهد. این روش برای اسکار هایی با حفره هایی بسیار عمیق که آنها را باکس کار اسکار نیز می نامند، بسیار مناسب می باشد. تکنیک های پانچ در ایجاد سلول های اپیتلیال و در نهایت ایجاد پوست جدید کمک می کنند که بسیار شبیه پوست موجود در بافت هستند.

پزشک به بیماران پس از انجام عمل پانچ صورت،  لیزر فرکشنال را برای ادامه درمان کامل جای جوش و آیس کیوب ها توصیه می کنند. درمان این زخم ها تنها با استفاده از مواد لایه بردار شیمیایی یا لیزر سطحی می تواند بسیار دشوار باشد زیرا پایه آن عمیق است. پزشک باید برای این تکنیک ها چندین تغییر را اعمال کنند و بهترین نتایج را به دست آورند.

تمیز کردن پوست صورت

اثربخشی روش پانچ همراه با لیزر فراکشنال co2 در درمان جای جوش

روش های درمانی زیادی برای از بین بردن جای جوش صورت در دسترس هستند، اما دستورالعمل های کلی برای درمان جای جوش صورت  وجود ندارد. هدف از این مطالعه مقایسه اثربخشی بالینی و اثرات جانبی لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ با استفاده از لیزر co2 فرکشنال به تنهایی برای درمان زخم های آتروفی آکنه است.

مواد و روش ها

بر روی چهل و دو نفر از ایرانیان (محدوده سنی 18 تا 55 سال) با پوست فیتزپاتریک نوع III تا IV و زخم های اتروفی متوسط ​​تا شدید روی هر دو طرف گونه ها، درمان هایی را به صورت تصادفی انجام دادند: یک طرف صورت، لیزر co2 فرکشنال را دریافت کرد و طرف دیگر صورت، یک جلسه روش پانچ همراه با دو جلسه لیزر co2 فرکشنال، به فاصله یک ماه انجام شد. دو متخصص پوست به طور مستقل بهبود زخم آکنه را 4 و 16 هفته پس از آخرین درمان ارزیابی کردند. عوارض جانبی روش ها نیز پس از هر درمان ثبت شد.

نتایج

تا یک ماه بعد از شروع درمان، اختلاف معنی داری در ارزیابی درمان جای جوش صورت مشاهده نشد. اما 4 ماه پس از شروع درمان، درمان لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ اثربخشی بیشتری نسبت به درمان تنها با استفاده از لیزر co2 فرکشنال در درمان جای جوش داشت.

☑ استفاده همزمان از لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ روش فوق العاده موثر تری برای درمان جای جوش و آکنه می باشد.

احتیاط

⛔ مهم است که بیماران پس از اتمام مراحل پانچ، تمام دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنند. این شامل تمیز کردن زخم و استفاده از پمادها، نکندن پوسته ها و دور از آفتاب می شود.

⛔ این عمل صرفا باید توسط پزشک انجام گیرد.

اثربخشی کلی این روش به عمق اسکار و همچنین پوست سالم بیمار برای بخیه و یا پیوند بستگی دارد. لذا توصیه می شود هر کسی که در مورد این روش برای درمان جای جوش صورت فکر می کند، مشاوره قبل از درمان را برای دستیابی به میزان احتمال بهبود در نظر داشته باشد.

عوارض جانبی احتمالی

برخی از عوارض جانبی تکنیک های پانچ صورت که ممکن است رخ دهد، عبارتند از:

1) کبودی
2) ایجاد خراش و جای زخم
3) ایجاد کلوید

 • پانچ ممکن است در پشت یک اسکار کوچکتر قرار گیرد که نیاز به درمان بیشتری دارد.
 • پانچ صورت ، اگر به درستی انجام نشود، می تواند سطح پوست تحت درمان را بالاتر از مناطق اطراف اسکار ببرد و ایجاد زائده کند.
 • تکنیک های پانچ صورت به تنهایی نمی توانند زخم های عمیق و جای آکنه را از بین ببرند. آنها باید همراه با تکنیک های دیگر مانند میکرونیدلینگ، میکرودرم و لیزر سطحی و یا لایه برداری شیمیایی پوست و برای دریافت بهترین نتایج، استفاده شوند.
انجام پانچ صورت در این مرکز، مطابق با قانون توسط پزشک متخصص بیماری های پوست انجام می شود برای کسب اطلاعات بیشتر همکاران ما تلفنی پاسخگو هستند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

از بین بردن سریع جای جوش صورت با پانچ صورت
4.5 (89.09%) 11 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرسحر سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من ریزش سکه ای گرفتم وتزریق متی پرادینازولون کردم باهرشب استفاده از کرم موضعی ولی بعداز ۵ماه هیچ رشدی نکرده چیکار کنم دوباره امپول تزریق کنم تازه قسمتی که ریخته فرورفته شده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸( 2 روز پیش)

   سلام در اکثر افراد از درمان تزریق در موضع استفاده میشه برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمريم سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  براي اينكه جاي گودي ابله مرغان روي صورتم رو برطرف كنم چي پيشنهاد ميكنيد؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام ببینید روش های متفاوتی است برای جای جوش مثل پانچ لیزر میکرونیدلینگ و...
   برای اینکه ببینیم کدام برای شما مناسب است برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمینا سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ایاپانچ کردن تنهاواسه اسکارفرورفته کاربردداره یابرای لک های قرمزحاصل ازجوشگاه قدیمی هم کاربردداره. درصورت جواب ممنون میشم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام خیر تنها راه حل پانچ نیست باید از نزدیک معاینه شوید ببینیم بهترین راه حل کدام است

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربریعقوبی سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  خانمي 40 ساله هستم، تقریبا چند سالی هست روی بینی جوشی دارم، که از بین نرفته، هیچ درد و ترشحی نداره،حدود یک.ماهی هست یک جوش هم مانند این جوش ولی ریز تر گوشه پایین پلک چشم هم زدم،امروز که عطاری رفتم برای دارو، گفت تبدیل به زگیل شده، باید با لیزر بردارید،ظاهر جوش مانند هست، حالا ميخوام بدونم ميشه با دارو بر طرف بشه، یا نه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام ببینید ما چیزی تحت عنوان تبدیل به زگیل شدن نداریم زگیل از ابتدا زگیل هستش اگر زگیل باشد باید کرایوتراپی شود

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربردلیر دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من دوتادوتاجای جای ابله مرغان درست وسط پیشونیم دارمخواستم هزینه ی پانچ رو بپرسم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام بین ۵۰۰ تا ۱/۵۰۰ ولی نمیشه گفت همه جای آبله ها با پانچ از بین میره حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا ببینیم کدام روش برای شما مناسب است

 • تصویر کاربررضا سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای از بین بردن جای جوش باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرسحر سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  این پانچ که شما می فرمایید، آیا اسکار رو برای همیشه برطرف یا کمتر میکنه یا بعد از مدتی پوست به حالت اولیه برمیگرده؟ ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام اول از همه باید از نزدیک معاینه شوید ببینیم راهکار مناسب پوست شما کدام است آیا اصلا پانچ مناسب شما هست یا خیر اما در مورد پانچ که سوال کردید خیر پانچ قابل بازگشت نیست

 • تصویر کاربرFarzad شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام‌.ببخشید دکتر من قرص هماتینیک که دوز اهنش بالاس واسه هموگلوبینم که 11.7 بود استفاده کردم تا دوماه.بعد اون هفت هشت‌تا قرص حاوی استروژن خوردم.موهام‌یکم ضعیف شده .به نظرتون مال چی هست.من پسرم ۲۹ سالمه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام اول از همه باید ببینیم دلیل مصرف قرص استروژن چه بوده و برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرفاطمه دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ره حلی برای بهتر شدن این اسکارها وچاق شدن صورت
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام سوال شما بسیار کلی است

 • تصویر کاربرmohsen شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اول میخواستم بدونم که این زائده ها کنار بینی داخل عکس چی هستند چون هیچ جا بجز پیج این دکتر دربارش صحبتی نشده
  بعد میخواستم بدونم که واقعا راه درمانش همین روشی هست که ایشون فرمودن؟؟؟راه درمان دیگه ای نیست؟؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام درمان مقداری طولانی است و باید صبور باشید میزان پاسخدهی هم بستگی به شرایط پوست دارد که باید از نزدیک معاینه شوید ترکیب درمان دارویی و عملی است

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر