از بین بردن سریع جای جوش صورت با پانچ صورت

گاهی جای جوش صورت نمی تواند با استفاده از روش های معمول درمان شود. این مسئله معمولا در زخم های ناشی از جوش با حفره های عمیق مشاهده می شود. یکی از روش های موثر برای درمان جای جوش روش پانچ صورت است.

زمانی که در زخم های آکنه ضایعات عمیقی وجود دارد و بافت های پوستی اطراف آن ضخیم شده و به پمادهای موضعی پاسخ نمی دهند روش پانچ صورت می تواند موثر باشد. درمان جای جوش از طریق جراحی پلاستیک معمولی می تواند بسیار گران قیمت باشد. روش پانچ صورت برای اسکار ها و جای آکنه هایی که فرورفتگی دارند بسیار موثر است و سبب مسطح شدن پوست می شود. همچنین درمان با لیزر را نیز می توان پس از پانچ برای بهبود کامل پوست انجام داد.

فرآیند درمان سریع جای جوش با پانچ صورت

روش پانچ صورت را می توان به عنوان یک روش درمان سرپایی برای رفع جای جوش در نظر گرفت که در آن پزشک ابتدا از بی حسی موضعی بر روی محل زخم در بیمار استفاده کرده، سپس از یک دستگاه برش خیلی کوچک و سطحی استفاده می کند که این ابزار پانچ نامیده می شود. سایز این ابزار بسته به سایز اسکار معمولا با قطری حدود 1.5 تا 3.5 میلیمتر می باشد. ابزار پانچ کمی متفاوت از ابزارهای معمول استفاده شده در جراحی پلاستیک است که از آنها برای برش بافتها استفاده می شود. دلیل این تفاوت این است که آثار کمتری از برش بافت را بدون هرگونه تاثیری بر روی پوست اطراف به جا بگذارد.

درمان جوش

در روش پانچ صورت برای از بین بردن جوش صورت، پزشک ابزار پانچ را به محل اسکار فشار می دهد سپس آن را رها کرده و بافت اطراف زخم را می کشد. این شیوه ی بسیار کنترل شده است تا اطمینان حاصل شود که پوست اسکار تحت تاثیر قرار گرفته است. هنگامی که بافت اسکار به اندازه کافی پانچ شود، جای آکنه، هم سطح با دیواره های خارجی که در اطراف زخم قرار دارد، یعنی پایه اسکار بالا آمده است. این افزایش ارتفاع باعث می شود که اسکار فرورفتگی کمتری نسبت به سطح اطراف اسکار داشته باشد.

پزشک از بافت اطراف برای بستن محل زخم استفاده می کند. این مهم با استفاده از شیوه بخیه زدن مرسوم و یا با استفاده از چسب پوست برای استتار محل زخم انجام می گیرد.

در هر دو سناریو، تکه های کوچکی از پوست اطراف مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله تضمین می کند که محل اسکار با پوست جدید پوشانده شده است، که به نوبه خود اجازه می دهد که روند بهبودی پوست آغاز شود. زمان از بین بردن لک جوش در این روش بین 6 تا 8 هفته می باشد که طی این دوره بیمار باید مرتبا پماد زده و باند روی زخم را عوض کند. البته باید در نظر داشت بسیاری از جای جوش ها پس از پانچ نیازی به باند نخواهند داشت.

هزینه از بین بردن جای جوش با روش پانچ صورت

هزینه این روش، برای هر جلسه پانج بین 500 تا یک میلیون تومان است که احتمال دارد یک جلسه ترمیم رایگان هم برای درمان سریع جای جوش صورت نیاز باشد.درمان جای جوش

مزایای درمان جای جوش با روش پانچ صورت

هر یک از تکنیک های پانچ صورت برای نوع خاصی از زخم مفید بوده و اسکار های آیس کیوب را کوچک نشان می دهد. این روش برای اسکار هایی با حفره هایی بسیار عمیق که آنها را باکس کار اسکار نیز می نامند، بسیار مناسب می باشد. تکنیک های پانچ در ایجاد سلول های اپیتلیال و در نهایت ایجاد پوست جدید کمک می کنند که بسیار شبیه پوست موجود در بافت هستند.

پزشک به بیماران پس از انجام عمل پانچ صورت،  لیزر فرکشنال را برای ادامه درمان کامل جای جوش و آیس کیوب ها توصیه می کنند. درمان این زخم ها تنها با استفاده از مواد لایه بردار شیمیایی یا لیزر سطحی می تواند بسیار دشوار باشد زیرا پایه آن عمیق است. پزشک باید برای این تکنیک ها چندین تغییر را اعمال کنند و بهترین نتایج را به دست آورند.

تمیز کردن پوست صورت

اثربخشی روش پانچ همراه با لیزر فراکشنال co2 در درمان جای جوش

روش های درمانی زیادی برای از بین بردن جای جوش صورت در دسترس هستند، اما دستورالعمل های کلی برای درمان جای جوش صورت  وجود ندارد. هدف از این مطالعه مقایسه اثربخشی بالینی و اثرات جانبی لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ با استفاده از لیزر co2 فرکشنال به تنهایی برای درمان زخم های آتروفی آکنه است.

مواد و روش ها

بر روی چهل و دو نفر از ایرانیان (محدوده سنی 18 تا 55 سال) با پوست فیتزپاتریک نوع III تا IV و زخم های اتروفی متوسط ​​تا شدید روی هر دو طرف گونه ها، درمان هایی را به صورت تصادفی انجام دادند: یک طرف صورت، لیزر co2 فرکشنال را دریافت کرد و طرف دیگر صورت، یک جلسه روش پانچ همراه با دو جلسه لیزر co2 فرکشنال، به فاصله یک ماه انجام شد. دو متخصص پوست به طور مستقل بهبود زخم آکنه را 4 و 16 هفته پس از آخرین درمان ارزیابی کردند. عوارض جانبی روش ها نیز پس از هر درمان ثبت شد.

نتایج

تا یک ماه بعد از شروع درمان، اختلاف معنی داری در ارزیابی درمان جای جوش صورت مشاهده نشد. اما 4 ماه پس از شروع درمان، درمان لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ اثربخشی بیشتری نسبت به درمان تنها با استفاده از لیزر co2 فرکشنال در درمان جای جوش داشت.

☑ استفاده همزمان از لیزر co2 فرکشنال همراه با روش پانچ روش فوق العاده موثر تری برای درمان جای جوش و آکنه می باشد.

احتیاط

⛔ مهم است که بیماران پس از اتمام مراحل پانچ، تمام دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنند. این شامل تمیز کردن زخم و استفاده از پمادها، نکندن پوسته ها و دور از آفتاب می شود.

⛔ این عمل صرفا باید توسط پزشک انجام گیرد.

اثربخشی کلی این روش به عمق اسکار و همچنین پوست سالم بیمار برای بخیه و یا پیوند بستگی دارد. لذا توصیه می شود هر کسی که در مورد این روش برای درمان جای جوش صورت فکر می کند، مشاوره قبل از درمان را برای دستیابی به میزان احتمال بهبود در نظر داشته باشد.

عوارض جانبی احتمالی

برخی از عوارض جانبی تکنیک های پانچ صورت که ممکن است رخ دهد، عبارتند از:

1) کبودی
2) ایجاد خراش و جای زخم
3) ایجاد کلوید

 • پانچ ممکن است در پشت یک اسکار کوچکتر قرار گیرد که نیاز به درمان بیشتری دارد.
 • پانچ صورت ، اگر به درستی انجام نشود، می تواند سطح پوست تحت درمان را بالاتر از مناطق اطراف اسکار ببرد و ایجاد زائده کند.
 • تکنیک های پانچ صورت به تنهایی نمی توانند زخم های عمیق و جای آکنه را از بین ببرند. آنها باید همراه با تکنیک های دیگر مانند میکرونیدلینگ، میکرودرم و لیزر سطحی و یا لایه برداری شیمیایی پوست و برای دریافت بهترین نتایج، استفاده شوند.
انجام پانچ صورت در این مرکز، مطابق با قانون توسط پزشک متخصص بیماری های پوست انجام می شود برای کسب اطلاعات بیشتر همکاران ما تلفنی پاسخگو هستند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

از بین بردن سریع جای جوش صورت با پانچ صورت
4.4 (88%) 10 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرErfan یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  Salam vaght bekhyr
  Sorate bande ba ravesh panch behbod peyda mikone
  Ta chand darsad
  Mamnon az pasomhgoiton
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 3 هفته پیش)

   سلام ببینید اول از همه تصویرتون خیلی واضح نیست اما آنچه که پیداست جای جوش هایی که ملتهب شده اند و همچنین احتمالا هنوز هم جوش فعال دارید در صورتی که جوش فعال داشته باشید باید با درمان دارویی اول همان چندتا چوش فعال هم از بین بروند

   پانچ روشی است که برای جای جوش هایی که گود شده اند موثر است برای اینکه برای جای جوش ها چه روشی استفاده می شود باید حتما از نزدیک معاینه شوید شاید پانچ هم جز درمان شما انتخاب شود

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرآتوسا یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشید،من جوش های سرسیاه روی بینی دارم،چسب از داروخانه میگیرم ولی این دون دون ها کاملا محو نمیشن،آیا راهی هست که به طور کامل این دون دون های روی بینی از بین برن،لیزری وجود داره؟میکرودرم تاثیری داره؟ممنون میشم پاسخ بدین
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام بله ممکن است میکرودرم موثر باشد اما نه برای همه باید از نزدیک معاینه شوید تا بهترین راه حل تشخیص داده شود همه دانه های مشکی از یک نوع نیستند


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرجواد یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر.صورت من دوسال است جوش میزد همشون خالی کردم الان جای جوشای کم عمق و عمیقی زده وسوسه خیلی گرفتم آیا با جراحی صورت پوست من صاف و بدون جوش و جای جوش میشه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام اصلی ترین ایجاد جای جوش خالی کردن آنهاست

   مساله بعدی این است که اصلا توقع نباید داشته باشید درمان های جای جوش تاثیر ۱۰۰ درصد داشته باشند صادقانه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد موثر هستند تبلیغات غیر واقعی رو باور نکنید برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید

    

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرFaeze شنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر روزتون بخير
  درسته كه بهترين راه براي از بين بردن سلوليت ران را كربن تراپي ميشناسن؟و اينكه واقعا تاثير گذار هست؟ ممكنه هزينه و دوره درماني را هم بفرماييد چقدر هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام در خصوص ترک های پوستی و سلولیت مقاله زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/986

 • تصویر کاربرمنا شنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  سوال من درباره بیماری ویتیلیگو
  ایا درمانی وجود داره میشه کاری کرد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام ویتیلیگو باید در مرحله اول کنترل شود برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمحمد پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر
  کودک 9 ماهه دارم که از 2/3 ماهگی دچار قرمزی کف دست شد کمی نگرانم ایا طبیعی است؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام بستگی دارد باید از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمینا دوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر ینی ممکنه این روش صورت رو صاف و یکدست کنه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۸ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام اینکه انتظار داشته باشیم یک روش به صورت کامل پوست را صاف یکدست کنه حقیقت نداره و تبلیغات غیر واقعی هستش برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید عمدتا روش های درمان جای جوش بین ۳۰ تا ۶۰ درصد موثر است و این حق شماست که به عنوان متقاضی حقیقت را بدانید 


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرازی جمعه ۵ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  ببخشید من میخواستم بدونم در حال حاضر بهترین روش برای از بین بردن گودی های جای جوش چی هسا
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۵ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام هیچ وقت نمیشه گفت کدوم روش بهتر است مهم تشخیص صحیح است که کدام روش برای چه پوستی مناسب است اینکه بگوییم یک روش برای همه مناسب است غیر علمی است


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرزهرا چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. من حدود یک هفته اس متوجه شدم در ناحیه ی تناسلی جوش به وجود اومده، روزهای اول کم‌بودن اما بعد از یک‌ هفته متوجه شدم داره تعدادشون زیاد میشه. اندازه شون کوچیکه مثل جوش صورت اما من خیلی استرس دارم‌ که به زگیل تناسلی تبدیل بشه. ممنون میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام برای این موارد جز بیماری های پوست هستند حتما باید از نزدیک معاینه شوید توسط پزشک متخصص بیماری های پوست مرکز ما آقای دکتر ریاحی

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرzizi یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام حدودا 10ساله قسمت چونم جوش سرسفید میزنه اونم قبل شروع عادت ماهیانم راکوتان مصرف میکنم هفته ای یه دونه باعث میشه دیگه جوش نزنم ولی قطع میکنم دوباره برمیگرده نمیدونم پیش چیکار کنم ؟؟بهترین راه حل از نظر شما چیه ؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام برای اظهار نظر در خصوص جوش حتما باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر