مراقبت بعد از تزریق ژل لب (فیلر لب)

قطعا افرادی که تزریق ژل برای اصلاح فرم لب، گونه و دیگر نقاط انجام داده اند به دنبال رسیدن به بهترین نتیجه هستند. بعد از تزریق ژل باید مراقبت هایی صورت گیرد تا فرد به نتیجه دلخواه خود برسد.

برای رسیدن به بهترین نتیجه در افرادی که تزریق ژل در نواحی مختلف صورت انجام داده اند، در جهت حفظ سلامت و زیباییشان موارد زیر را کاملا به دقت انجام دهند. در ادامه بیشتر به مراقبت بعد از تزریق ژل لب می پردازیم.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

لب‌ها یکی از مهمترین اجزای صورت هستند که فرم و حالت آن‌ها تأثیر زیادی در زیبایی فرد دارد. برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی از فرم و حالت لب‌های خود رضایت ندارند‌. بهترین و مؤثرترین راه برای اصلاح فرم لب تزریق ژل لب است‌. داشتن لب‌های حجیم و خوش فرم به جذابیت چهره شما کمک زیادی می‌کند. اینکار به راحتی با استفاده از فیلر و ژل لب امکان‌پذیر است. در صورتی که قصد تزریق ژل لب را دارید این مقاله مخصوص شما است.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر مراقبت بعد از ژل لب به درستی انجام شود و شخص سایر موارد مربوط به مراقبت بعد از تزریق ژل لب را به درستی انجام دهد، نتیجه تزریق ژل لب و فیلر بسیار مؤثرتر و مطلوب‌تر می‌شود. در این خصوص لازم به توضیح است که عدم رعایت مراقبت بعد تزریق ژل لب ممکن است سبب بروز عوارض شود. با توجه به این توضیحات باید گفت اگر قصد تزریق ژل لب را دارید قبل از آن در مورد اینکه بعد از تزریق ژل لب چه باید کرد تحقیق کنید.

به طور کلی به همان میزان که تزریق اصولی ژل لب در زیبایی و جذابیت نتیجه کار تأثیر دارد، به همان میزان هم مراقبت بعد از ژل لب مؤثر است. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد مراقبت بعد از تزریق ژل لب می‌پردازیم. برای یافتن پاسخ این سؤال که بعد از تزریق ژل لب چه باید کرد تا پایان با ما همراه باشید. علاوه بر سایر موارد اطلاعات بیشتری در مورد ورم لب بعد از تزریق و راهکار‌های کاهش ورم لب بعد از تزریق کسب خواهید کرد.

  ژل آلیاکسین برای لب

فواید تزریق ژل لب

امروزه تزریق ژل لب از محبوبیت زیادی برخوردار است. استقبال از این روش به درستی نشان‌دهنده فواید این روش است. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد فواید تزریق ژل لب می‌پردازیم.

مهمترین فایده تزریق ژل به لب، حجم دهی به لب‌ها است. با این روش می‌توانید لب‌های حجیم‌تری داشته باشید. از دیگر فواید آن می‌توان به این مورد اشاره کرد که در صورت نا متقارن بودن دو سمت لب آن را متقارن می‌کند. از آنجایی که میزان تزریق ژل لب انتخابی است، به راحتی می‌توانید میزان حجیم شدن لب‌ها را کنترل کنید. به طور کل اگر مراقبت‌های بعد از فیلر لب را رعایت کنید، تزریق ژل یک روش سازگار با بدن محسوب می‌شود که عوارض بسیار کمی دارد. لازم به توضیح است که این روش بدون عوارض گزارش شده است مگر اینکه عدم رعایت مراقبت بعد تزریق ژل لب سبب بروز عوارض شود. در مورد ژل لب مدل روسی بیشتر بدانید.

ورم لب بعد از تزریق

بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

با توجه به اینکه قبل از تزریق ژل لب‌ها را بی‌حس می‌کنند، یکی از مراقبت‌های بعد از فیلر لب این است که تا زمانیکه حس لب‌ها به طور کامل برنگشته است از خوردن یا آشامیدن خودداری کنید. به طور کلی توصیه می‌شود تا یک هفته بعد از زمانی که تزریق کرده‌اید از نوشیدنی‌های الکل دار و استعمال دخانیات خودداری کنید.

از دیگر مواردی که جز مراقبت بعد از تزریق ژل لب محسوب می‌شود، می‌توان به این مورد اشاره کرد که نباید به لب‌های خود دست بزنید. بنابراین مراقبت بعد از تزریق ژل لب این است که لب‌های خود را بعد از تزریق ماساژ ندهید و از هر گونه دستکاری خودداری کنید.

  علت تفاوت قیمت ژل ژوویدرم در مراکز مختلف چیست؟

نکاتی که در مورد مراقبت بعد از تزریق ژل لب وجود دارد شامل موارد ذیل می گردد:

۱) در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق از مواد آرایشی روی موضع استفاده نفرمایید.

۲) طی ۲۴ ساعت اول پس از تزریق ژل لب ، می بایستی از ورزش های شدید (مانند ایروبیک)، قرارگرفتن بیش از حد در معرض آفتاب یا گرمای شدید و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.

۳) پس از تزریق ژل، تا ۷۲ ساعت از دستکاری و ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز نمایید.

۴) بهتر است در دو هفته اول از تماس با گرمای زیاد مانند سونا و حمام های داغ پرهیز نمایید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

۵) استفاده از غذاهاى سخت مانند ساندویچ، گاز زدن نان هاى سفت و سخت، کشیدن سیگار، پیپ، قلیان و بطورکلى هرگونه ضربه و فشار در ۷۲ ساعت بعد از تزریق فیلر(ژل) بخصوص در ناحیه لب ها ممنوع است.

 

بهترین پزشکان تزریق ژل لب در تهران چه برندی را برای ژل صورت پیشنهاد می دهند؟

 بهترین مارک برای تزریق ژل لب کدام است؟

۶) واکنش بدن نسبت به ژل های استاندارد بسیار کم است، تنها ممکن است بعد از تزریق، فرد دچار کبودی، قرمزی، درد، تورم و سفتی شود که معمولا تا یک هفته (حداکثر ۲ هفته) برطرف می شود. مبدانید فیلر زیر چشم چیست ؟

از بین بردن ورم صورت بعد از تزریق ژل

ورم و کبودی ممکن است بلافاصله پس از تزریق ظاهر نشود و یک روز پس از تزریق ژل ظاهر شود، میزان ورم و کبودی در هر فرد متفاوت است در بسیاری از افراد فقط به مقداری ورم خلاصه می شود و برای اندکی از افراد، کبودی نیز اتفاق می افتد، میزان کبودی ممکن است تا روز دوم هم افزایش یابد، اما پس از گذشت چند روز رفته رفته کاهش و در نهایت تا دو هفته کاملا از بین می رود.

۷) در صورت ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد (در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل) و سپس کمپرس گرم(در روزهاى ابتدایى بعد از تزریق ژل) استفاده نمایید.

۸) در مواردی احتمال دارد ژل تزریق شده گلوله گلوله شود، این امر تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، در صورتی که پس از روز چهاردهم هم ادامه داشت، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

 

  فرم دهی لب با تزریق ژل لب مدل طبیعی

می دانید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. پس اگر ژل لب تزریق کرده اید، بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به شما بگویم چه کارهایی انجام دهید تا از گلوله گلوله و سفت شدن ژل لب خود پیشگیری کنید:

پیشگیری از گلوله شدن ژل

مراقبت بعد از ژل لب

۹) در صورت بروز قرمزی، حساسیت و هر واکنش غیرعادی، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

۱۰) حتما ۲ هفته پس از تزریق، جهت معاینه و ادامه تزریق (در صورت نیاز) به پزشک مراجعه کنید.

سایر مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

اگر میخواهید بدانید بعنوان مثال شما در مورد مراقبتهای بعد از تزریق ژل به خط خنده باید چه کاری انجام دهید تا بهترین و بیشترین تاثیر را از این فرایند دریافت کنید باید به موارد زیر عمل نمایید:

۱- شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

طی ۸ ساعت اولیه بعد از تزریق ژل بهتر است که از لمس ناحیه پرهیز کنید. بعد از این زمان، می توانید صورت خود را با صابون بشویید.

۲- طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل

اگر در ساعات پایانی روز تزریق ژل مخصوصا روی گونه داشته اید، بهتر است که طاق باز بخوابید. چنانچه تزریق ژل لب در ساعات پایانی روز انجام شده است، به هیچ وجه روی صورت خود نخوابید.

۳- تاثیر گرما بر ژل لب

تا زمانی که تورم و قرمزی پوست کاهش پیدا نکرده است، از تماس با گرمای شدید خودداری کنید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

...

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بیتا یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۰ روزپیش یک سیسی ژل درموفیل ب لبم تزریق کردم بعدازتزریق متوجه گلوله شدن ژل درقسمت بالای لب وپایین لب شدم الان باید چکارکنم تا این گلوله ازبین بره؟ درضمن‌دوروز پیش یک سیسی دیگر ژل دنبیل تزریق کردم واین گلوله ها همچنان بعد ۲۰روز هست.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۶ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر در واقع ژل معتبر با برند مورد تایید وزرات بهداشت به هیج عنوان گلوله نمیشود در صورت گلوله شدن به مرکزی که ژل رو براتون تزریق کردند تشریف ببرید و تا این مورد رو پزشک متخصص بررسی کنند براتون به هیچ عنوان ژل های متفرقه تزریق نکنید و از یک نوع برند مخصوص لب استفاده کنید
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۶ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   برای اطلاعات بیشتر در موردژل ها لطفا لینک زیر رو مطالعه کنید
  3. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۶ تیر ۰( 6 ماه پیش)
  4. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۶ تیر ۰( 6 ماه پیش)
  5. تصویر کاربر بیتا یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   ایشون ب من گفتن مشکل از نحوه نگهداریمه بااینکه من تمام مراحلیکه گفتن رورعایت کردم و حتی اولین گوله شدن ودرهمان روزتزریق ب محض اینکه رسیدم خونه دیده شد.وحالا گردن نمیگیرن و منو بلاک کردن.ایا کمپرس آب گرم تاثیری داره که گلوله شدن ها ازبین بره؟واینکه چجوری بایدانجامش بدم.راهنماییم کنین
  6. تصویر کاربر بیتا یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   ایشون گفتن که مشکل ازنحوه نگهداریمه درصوریتیکه من همه مراحل رورعایت کرده بودم واولین گوله شدن همان روز تزریق به محض رسیدن ب خونه دیده شد.بهشون گفتم وگردن نگرفتن وگفتن که دکتر گوش های منوپرکرده ومنوبلاک کردن. ایا کمپرس آب گرم تاثیری داره درازبین‌بردن گوله ها؟واینکه چحوری باید انجامش بدم؟لطفا راهنماییم‌کنین
  7. تصویر کاربر بیتا یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   کمپرس اب گرم‌تاثیری داره؟ وچجوری انجام‌بدم
  8. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۷ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   سلام عزیزم در واقع تزریق ژل لب نگه داری خاصی ندارد در این مورد در صورت گلوله شدن بیش از اندازه حتما فیلر باید تخلیه شود چون به مرور زمان باعث از بین رفتن فرم طبیعی لب میشود گمپرس اب گرم تاثیر چندانی ندارد در حل شدن قسمت های گلوله شده . در اسرع وقت حتما به مرکزی که براتون تزریق کردند مراجعه کنید عزیزم
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر سالومه سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 18ساعت قبل تزریق ژل لب داشتم, با ترمیم 1/5سی سی, هرچند بیش از حد بزرگ شدلبم اما گفتم ورمش میخوابه اندازش درست میشه و همه چی اوکی, اما من الان به مشکل دیگه دارم همینکه اومدم خونه متوجه شدم, دهنم که باز میکنم لب پایینم قسمت چپش از سمت بالاش به سمت داخل از قسمت راست بزرگتر نشون میده. یعنی من دوباره باید برم قسمت راست تزریق کنم تا قرینه بشه. یا ممکن بعدازچندروز ورم باشه بخوابه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   ما در جریان نحوه تزریق و نوع ژلی که برای شما استفاده شده نیستیم که اجازه اظهار نظر داسته باشیم برای اظهار نظر تخصصی لازم هست از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر a یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  سلام من ژل روفیل کره زدم،تا چند ساعت نباید آب بخورم یا آب به لب بخوره؟
  این مدل ژل با آنزیم از بین میره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   برندهای مورد تایید ما و مراقبتهای بعد از تزریق در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربر ساناز یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  با سلام آیا تزیق آنزیم به لب ژل زده ایجاد کبودی میکند
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل درمورد ژلها در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربر نازی سه شنبه ۲۸ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  سلام.من سیگاری هستم.تزریق ژل لب داشتم.اگر سیگار بکشم چی میشه؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۸ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام نازی عزیز

   بهتره که تا 72 ساعت اول این کار رو نکنید چون فشار مکیدن سیگار بر روی لب ها ممکنه باعث ایجاد بدفرمی لب ها شود

   اما به جز این مساله، به طور کل دخانیات باعث جذب زودتر و سریع تر هیالورونیک اسید میشه، چه ژل هیالورونیک اسیدی که به صورت ژل تزریق شده باشه، چه هیالورونیک اسیدی که به صورت طبیعی داخل لایه الاستین پوست هست

 • تصویر کاربر بيتا یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  سلام دكتر خسته نباشيد من ١ هفته بعد از تزريق ژل لب بوسه عميق با همسرم داشتم ممكن هست كه ژلم خراب شده باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل درمورد مراقبتهای بعد از لیزر در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربر سپیده دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  با سلام
  به طور کلی بعد از تزریق ژل لب نباید از قلیان استفاده کرد و تاثیری در از بین بردن ژل دارد یا فقط همان 72 ساعتی که در این مقاله ذکر شد باید مراقبت شود؟ (مدل ژل رووفیل بوده است)
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   بهتر هستش تا چندروز پس از تزریق رعایت شود اما در کل هرچیزی که ایجاد گرما کند باعث جذب زودتر ژل میشود.

 • تصویر کاربر اکبری یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم که بعد از تزریق ژل لب با بوسیدن مشکل پیش میاد؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   اطلاعات کامل درمورد مراقبتهای بعد تزریق در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  سلام عزیزم من دو روز ژل لب زدم ولب بالام خیلی ورم کرده باید چیکار کنم خیلی ناراحتم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   مدت کوتاهی هست که از تزریق شما گذشته و این ورم لب بعد از تزیق ممکن هست که بوجود بیاید  اگر این مورد تداوم پیدا کرد بهتر هستش با پزشکی که براتون تزریق رو انجام دادند مشورت بفرمایید.

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  من براي زاويه سازي صورت ٢ ساعته كه ژل زدم الان واقعا پشيمونم ايا كمپرس گرم كنم جذب ميشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   هرچیزی که ایجاد گرما  بکنه میتونه تاثیر ژل رو کمتر بکنه اما اگر از ژلهای هیالورونیک اسید معتبر استفاده کرده باشید میتونید با تزریق آنزیم اثر ژل رو از بین ببرید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر