فیلر زیر چشم؛ چگونه تا ۹ ماه از سیاهی زیر چشم دوری کنیم؟

من همیشه با سیاهی های زیر چشم در تقابل هستم. مانند خیلی از افراد با پوست روشن، ظاهر رگه ها و تغییرات رنگ پوست فقط با آرایش قابل پوشاندن هستند. به همین دلیل است که حداقل روزی یک بار افراد می پرسند آیا کم خوابی دارم یا سرما خورده ام؟ (و به همین دلیل هم هست که من وقت و پول زیادی برای یافتن محصولات، درمان ها و وسایل آرایشی برای حل این مشکل می گذارم.)

با این حال، تا زمانی که لیزا هارتمن از مرکز زیبایی سویگنزووس را دیدم، به درستی ریشه مشکلم را درک نکرده بودم، و مهم تر از آن، این مشکل من میتواند در کمتر از یک ساعت برطرف شود. مشکل فقط نازک و کم خون بودن پوست من نبود، بلکه چیزی بود که به آن اختلال کیسه اشکی گفته میشود. این رخداد متداول به نازک تر شدن لایه چربی زیر پوست چشم ها گفته می شود که ظاهر آن ناحیه را تیره و گود میکند.

هارتمن، یک پزشک دارای بورد تخصصی، تزریق ماده ای به اسم هیالورونیک اسید را توصیه میکند، نوعی پر کننده پوستی که از قند طبیعی موجود در پوست و غضروف ساخته شده است. چند تزریق زیر چشم شما انجام می شود و به این پرکننده اجازه می دهد که نقش لایه چربی در زیر پوست نازک شده شما را بازی کند.

هزینه تزریق هیالورونیک اسید را میتوانید اینجا ببینید، اما به یاد داشته باشید که هر تزریق 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد. (برای من 10 ماه ماندگاری داشت و من اکنون درحال بازگشتن به ظاهر قبلی خودم هستم.)

در اینجا به مطالبی می پردازیم که هارتمن در مورد این فرآیند گفته است:

فیلر زیر چشم، لیزا هارتمن

1. چرا کبودی زیر چشم بعضی افراد بدتر از دیگران است؟

«به من اجازه دهید که نخست بگویم که “کبودی زیر چشم” یک اصطلاح برای توصیف بسیاری از مشکلات اطراف چشم است. اجزای بسیاری برای “کبودی زیر چشم” وجود دارد، به خصوص ژنتیک. بعضی از افراد با چربی زیر چشم کمتری در مقایسه با دیگران متولد میشوند.

به این ترتیب، مشکلی دارند که به آن گودی زیر چشم گفته میشود. تمام افراد به صورت طبیعی مقداری گودی دارند که در لبه استخوانی است که چشم را پوشانده است. این گودی طبیعی است و حدفاصل طبیعی دارد، اما بعضی افراد گودی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

فراتر از ژنتیک، همچنین کبودی زیر چشم می تواند از مواردی مانند قرارگیری در معرض خورشید، حساسیت، از دست دادن آب بدن و خواب تاثیر بگیرد.»

2. آیا کبودی زیر چشم با پیر شدن بدتر می شود؟

«متاسفانه بله. بافت های ما به مرحله ای به اسم پیری سلولی می روند. جایی که تقسیم سلول ها به اندازه ای سریع نیست که سلول های پیشین را جایگزین کنند. در این مرحله باید هدف این باشد که از چیزهای با ارزشمان با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، خوردن مواد غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی (راه های طبیعی برای نگهداری از پوست) مراقبت کنیم.»

تزریق فیلر زیر چشم

3. چگونه با استفاده از فیلرها می توان به از بین بردن کبودی زیر چشم کمک کرد؟

«فیلر زیر چشمی مانند Belotero Balance، Restylane Silk و Juvederm volbella انتخابی عالی برای درمان نازکی زیرچشم یا گودی زیرچشم هستند. برای عمده مراجعین، معمولا Belotero را به دلیل روش تولید منحصر به فرد آن و به علت عدم ایجاد اثر تیندال انتخاب میکنیم. (اثر تیندال رنگ کبودی است که میتواند در پوست مشاهده شود.)

Belotero Balance تاییدیه FDA سازمان غذا داروی امریکا و CE اتحادیه اروپا را دارد. همچنین این ژل از طریق نمایندگی رسمی در ایران با برچسب وزارت بهداشت ارائه می شود.

این مساله برای افراد دارای پوست تیره مشکل کمتری به شمار می رود. به همین دلیل ممکن است من Restylane یا Juvederm را برای آن ها انتخاب کنم. همچنین این پر کننده ها ممکن است مدت طولانی تری باقی بمانند.

4. درباره پروسه درمان بگویید. آیا چیزهایی وجود دارند که ما قبل یا بعد از تزریق قادر به انجامشان نباشیم؟ انجام این کار چه حسی خواهد داشت؟ چقدر طول می کشد؟ دقیقا چه کارهایی انجام خواهید داد؟

«از مصرف الکل و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، در روزهای پیش از درمان پرهیز کنید. تزریق فیلر زیر چشم عملا بدون درد بوده و چیزی در حدود 30 دقیقه زمان می برد. می توان با تزریق مواد بی حس کننده موضعی، کار تزریق را راحت تر نمود.

پس از ارزیابی و نشانه گذاری محل درمان، پوست پاک میشود تا خطر عفونت کاسته شود. سپس یک سوزن خیلی نازک، به آرامی زیر پوست وارد می شود تا گودی آن ناحیه را پر کند. سوزن به شیوه ای نرم و هموار، فیلر را زیر پوست تزریق می کند و نا آرامی های بافت آن ناحیه را به طور میانگین با 3 تا 5 تزریق در هر طرف مسطح می کند. 

بعد از اتمام تزریق ممکن است یک ماساژ ملایم برای صاف تر کردن ناحیه انجام شود. تنها چیزی که بعد از آن نیاز دارید یخ و پرهیز از کارهای بدنی شدید در 24 ساعت آینده است.

5 .آیا انواع مختلف درمانی وجود دارد؟ مواد متفاوتی یا راه های متفاوتی برای تزریق؟

البته. هیچ دو پر کننده ای دقیقا به یک صورت اثر نخواهند گذاشت و دنیایی از حرف در این بیان نهفته است. به شدت مهم است که شخصی که تزریق شما را انجام می دهد تفاوت های چشمگیر بین محصولات مورد تایید FDA را بداند، و همینطور ناحیه مناسب برای تزریق را.

بعضی از محصولات اثر مناسبی در ناحیه ای که استفاده میشوند ندارند. برای مثال، ما از پر کننده قدرتمند با گنجایش لیفت بالا، مانند Restylane یا Juvederm، در ناحیه ریزش اشک استفاده نمی کنیم، چرا که این مواد بیش از حد ضخیم و حجم دهنده هستند برای این مناطق.

آن ها خطر ایجاد ظاهر غیرطبیعی و حتی مشکلات بزرگتر را ایجاد میکنند. متخصصان از ابتدای 2002 از پر کننده هیالورونیک اسید سبک وزن و ملایم در این نواحی استفاده کرده اند که موفقیت عالی در بر داشته است.

6. آیا عوارض جانبی ای وجود دارد؟

«متداول ترین عارضه جانبی کبودی، تورم و ناراحتی موقت در محل تزریق است. این مورد میتوانند بسته به بیمار، متخصص یا محصول متفاوت باشند. ترسناک ترین خطر ها شامل تزریق تصادفی به درون عروق خونی است که در سال های گذشته در هر یک میلیون تزریق در 10 نفر این اتفاق می افتاد، امروز برای جلوگیری از این مساله بهتر است تزریق زیر چشم با کانولا صورت پذیرد تا هیچ عروقی پاره نشود.

7. چقدر ماندگاری دارند؟ چه مدت بعد باید دوباره مراجعه کنیم؟

«ماندگاری این کار به محصولی که استفاده میشود و ویژگی های فردی بستگی دارد. بیشتر پر کننده های پوستی که در این ناحیه استفاده میشوند بین 6 تا 18ماه ماندگاری دارند.»

تزریق با کانولا چگونه است؟

کانولا نوعی سوزن منعطف است که نوک آن مانند سوزن های رایج تیز نیست، ابتدا سطح پوست را یک سوزن، بسیار کوچک زده و روزنه ای باز می شود، سپس با کانولا که نوک آن تیز نیست وارد می شویم.

مزیت های تزریق زیر چشم با کانولا:

1. دیگر مثل سوزن درد ندارد.

2. چون نوک آن تیز نیست به هیچ عنوان نمی تواند وارد هیچ عروقی شود.

3. چون هیچ عروقی را پاره نمی کند پس احتمال کبود شدن هم وجود ندارد.

همچنین خالی از لطف نیست بدانید، کانولای مصرفی در این مرکز برند softfil فرانسوی می باشد، که معتبرترین و گرانقیمت ترین کانولای موجود در دنیا است.

منبع: forbes


امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمجید یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام . هزینه کل تزریق لب و چانه رو میشه بفرمایید ، با جنس خوب البته
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرمحمدرضا یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر من ۱۹ سال دارم بخاطر گود بودن چشام زیر چشام هم گوده و هم کمی سیاه البته یه مدت چاق شده بودم خوب بود ولی بخاطر غذای بد دوباره زیر چشام بد شکل شد حالا نمیدونم زیر چشم رو فیلر بزنم یا نه اصلا سنم کم نیست برا اینکار . فیلم تزریق ژل زیر چشم رو هم دیدم خیلی میترسم
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام ببینین باید از نزدیک معاینه شوید در صورتی که گودی تشخیص داده بشه می تونیم ژل تزریق کنیم بله ظاهرش ممکنه کمی ترسناک باشه اما تزریق با کانولا اتفاقا درد نداره و احتمال کبودیش بسیار کمتر خواهد بود اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/2282/

 • تصویر کاربرچيمن دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من ٣٢ سالمه و زير چشمم مقداري گود شده ولي اصلا تيرگي ندارد آيا نيازي به تزريق فيلر براي رفع گودي هست يا نه؟
  واينكه چون زير چشم من گودي كمي دارد آيا تزريق فيلر باعث پف آن و غير طبيعي نشان داده شدنش نميشود؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام خیر ژل زیرچشم اگر معتبر باشد به میزان استاندارد و با تکنیک درست تزریق شود خیر مشکلی نخواهد داشت اینکه آیا شما نیاز به فیلر دارید یا خیر حتما باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربرسارا سه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.
  ۱- آیا تزریق فیلر زیر جشم وقتی صورت میگیره کاملا قرینه میشه ؟
  ۲-آیا بعد از این عمل زیر چشم و جای عمل دجار کبودی میشه ؟ تا چند وقت ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام تا دوهفته نباید در موردش قضاوت کرد اگر بعد از دو هفته احساس غیرقرینگی داشتین باید اصلاح بشه اما در کل اجزای صورت معمولا در حالت قرینه نیستن و گاهی نمیشه ٰژل رو کاملا قرینه انجام داد

   در خصوص کبودی بستگی داره به چه روشی انجام دادید با سوزن یا کانولا با کانولا احتمالش بسیار کمه اما صفر نیست

 • تصویر کاربرمریم دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.من 18اسفند 97ژل بلوترو زیرچشم زدم ولی متاسفانه کبود شد و تقارن نداشتن و باعث شد که افسردگی بگیرم خیلی اذیت شدم،چون دکترم اواخراسفند نبودن تا بعدعید.منم به ناچار صبرکردم ،بالاخره بعدعید رفتم و تخلیه کردن،اما بازهم تقارن ندارن و یکی که قبلا زیاد زده بود بیشتر تخلیه کرد.بنظرتون چیکارکنم؟میشه دوباره بزنم؟نمیدونم از قبلی مونده یا نه زیرپوستم،که احتمالا کمی مونده،هزینش چقده؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام البته تخلیه که خیر فکر می کنم منظورتون تزریق آنزیم بوده برای جذب ژل فعلی
   اگر تمام ژل جذب نشده باز هم مراجعه کنید تا آنزیم تزریق کنند

 • تصویر کاربرRoze یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هزینه بوتاکس زیر چشم وخط لبخند چقدره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل:
   https://drmajidzadeh.com/162

 • تصویر کاربرشهرزاد سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من تقريبا يك ماهه تزريق ژل ژوييدرم انجام دادم و انگار پوست چشمم تيره تر و جاي تزريق به صورت يك خط معلوم است و اينكه زير چشمام باهم فرق داره و يكيش پستي بلندي داره با اينكه ترميم هم رفتم به نظرتون تزريق ژل بيشتر بهتره يا از بين بردن اين ژل با آمپولي كه ميگن و براي جاي تزريق چي كار كنم لطفا كمكم كنيد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام حتما پزشک معالجتون رو درجریان بگذارید تا ضمن معاینه ناحیه در صورت نیاز با تزریق آنزیم ژل جذب شود

 • تصویر کاربرمریم شنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  تزریق فیلر زیر چشم چند جلسه هست ؟واین ک باعث بهتر شدن گودی زیر چشم هم میشه ؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام معمولا در جلسه اول کمتر از یک سی سی تزریق می کنیم حدودا ۳-۴ دهم مابقی هم بسته به شرایط صورت هر فرد پیشنهاد می کنیم در چندماه آینده مراجعه کنند اطلاعات کامل تر:
   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربرRn چهارشنبه ۸ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  من زير چشمم خيلي چروكه با بوكتاسم رفع نشد
  عمق نيست ولي زياده
  ميخاستم بدون چ كاري مناسب هست
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۸ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام برای اظهار نظر در این خصوص باید حتما از نزدیک معاینه شوید بوتاکس بیشتر جنبه پیشگیری داره یعنی از ایجاد خطوط جلوگیری کنه

   حالا که خطوط ایجاد شده باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربرRn یکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  من زير چشمم خيلي چروكه با بوكتاسم رفع نشد
  عمق نيست ولي زياده
  ميخاستم بدون چ كاري مناسب هست
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۵ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام البته هماهنطور که بارها در مطالب مختلف اطلاع رسانی کردیم بوتاکس جنبه پیشگیری دارد اما در صورتی که با بوتاکس برطرف نشده باید حتما از نزدیک معاینه شوید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر