تزریق فیلر زیر چشم چیست؛ ۹ ماه بدون سیاهی زیر چشم

من همیشه با سیاهی زیر چشم خود در تقابل هستم. مانند خیلی از افراد با پوست روشن، ظاهر رگ های بنفش و قرمز و تغییرات رنگ پوست فقط با آرایش، قابل پوشاندن است. به همین دلیل است که حداقل روزی یک بار افراد می پرسند آیا کم خوابی دارم یا سرما خورده ام؟ (و به همین دلیل هم هست که من وقت و پول زیادی برای یافتن محصولات، درمان ها و وسایل آرایشی برای حل این مشکل می گذارم.)

این روند ادامه داشت تا زمانی که لیزا هارتمن از مرکز زیبایی سویگنزووس را دیدم، راستش من به درستی ریشه مشکلم را درک نکرده بودم، در صورتی که به جای این همه هزینه برای کرم های زیر چشم به راحتی با یک تزریق چند دقیقه ای می شد برای ماه ها، با سیاهی زیر چشم خداحافظی کرد.

مشکل فقط نازک و کم خون بودن پوست من نبود، بلکه چیزی بود که به آن اختلال کیسه اشکی گفته میشود. این رخداد متداول به نازک تر شدن لایه چربی زیر پوست چشم ها گفته می شود که ظاهر آن ناحیه را تیره و گود می کند.

هارتمن، یک پزشک دارای بورد تخصصی، تزریق ماده ای به اسم هیالورونیک اسید را توصیه میکند، نوعی پر کننده پوستی یا فیلر که از قند طبیعی موجود در پوست و غضروف ساخته شده است. چند تزریق در زیر چشم شما انجام می شود و به این پرکننده اجازه می دهد که نقش لایه چربی در زیر پوست نازک شده ی شما را بازی کند.

هزینه تزریق هیالورونیک اسید را میتوانید اینجا ببینید، اما به یاد داشته باشید که هر تزریق ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. (برای من ۱۰ ماه ماندگاری داشت.)

در اینجا به مطالبی می پردازیم که هارتمن در مورد تزریق فیلر زیر چشم گفته است:

فیلر زیر چشم، لیزا هارتمن

۱. چرا کبودی زیر چشم بعضی افراد بدتر از دیگران است؟

«به من اجازه دهید که نخست بگویم که “کبودی زیر چشم” یک اصطلاح برای توصیف بسیاری از مشکلات اطراف چشم است. علل بسیاری برای “کبودی زیر چشم” وجود دارد، به خصوص ژنتیک. بعضی از افراد با چربی زیر چشم کمتری در مقایسه با دیگران متولد میشوند.

به این ترتیب، مشکلی دارند که به آن گودی زیر چشم گفته میشود. تمام افراد به صورت طبیعی مقداری گودی دارند که در لبه استخوانی  که چشم را پوشانده است، قرار دارد. این گودی طبیعی است و حد فاصل طبیعی دارد، اما بعضی افراد گودی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

فراتر از ژنتیک، سیاهی زیر چشم می تواند از مواردی مانند قرارگیری در معرض خورشید، حساسیت، از دست دادن آب بدن و خواب تاثیر بگیرد.

۲. آیا سیاهی زیر چشم با پیر شدن بدتر می شود؟

متاسفانه بله. بافت های ما به مرحله ای به اسم پیری سلولی می روند. جایی که تقسیم سلول ها به اندازه ای سریع نیست که سلول های پیشین را جایگزین کنند. در این مرحله باید هدف این باشد که از پوست با ارزشمان با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، خوردن مواد غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی (راه های طبیعی برای نگهداری از پوست) مراقبت کنیم.

تزریق فیلر زیر چشم

۳. چگونه با استفاده از فیلر زیر چشم می توان سیاهی زیر چشم را از بین برد؟

«فیلرهای زیر چشم مانند Belotero Balance، Restylane Silk و Juvederm volbella انتخابی عالی برای درمان نازکی زیرچشم یا گودی زیرچشم هستند. برای عمده مراجعین، معمولا Belotero را به دلیل روش تولید منحصر به فرد آن و به علت عدم ایجاد اثر تیندال انتخاب میکنیم. (اثر تیندال رنگ کبودی است که میتواند در پوست مشاهده شود.)

Belotero Balance تاییدیه FDA سازمان غذا داروی امریکا و CE اتحادیه اروپا را دارد. همچنین این ژل از طریق نمایندگی رسمی در ایران با برچسب وزارت بهداشت ارائه می شود.

این مساله برای افراد دارای پوست تیره مشکل کمتری به شمار می رود. به همین دلیل ممکن است من Restylane یا Juvederm را به آنها پیشنهاد دهم.  اثر این پر کننده ها ممکن است مدت طولانی تری باقی بمانند.

۴. شرایط تزریق فیلر زیر چشم چگونه است؟

«از مصرف الکل و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، در روزهای پیش از درمان پرهیز کنید. تزریق فیلر زیر چشم عملا بدون درد بوده و چیزی در حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد. می توان با تزریق مواد بی حس کننده موضعی، کار تزریق را راحت تر نمود.

پس از ارزیابی و نشانه گذاری محل درمان، پوست پاک میشود تا خطر عفونت کاسته شود. سپس یک سوزن خیلی نازک، به آرامی زیر پوست وارد می شود تا گودی آن ناحیه را پر کند. سوزن به شیوه ای نرم و هموار، فیلر را زیر پوست تزریق می کند و نا آرامی های بافت آن ناحیه را به طور میانگین با ۳ تا ۵ تزریق در هر طرف، مسطح می کند. 

بعد از اتمام تزریق ممکن است یک ماساژ ملایم برای صاف تر کردن ناحیه انجام شود. تنها چیزی که بعد از آن نیاز دارید یخ و پرهیز از فعالیت شدید در ۲۴ ساعت آینده است.

البته. هیچ دو پر کننده ای دقیقا به یک صورت اثر نخواهند گذاشت و دنیایی از حرف در این میان نهفته است. به شدت مهم است که شخصی که تزریق شما را انجام می دهد، تفاوت های چشمگیر بین محصولات مورد تایید FDA را بداند، و همینطور ناحیه مناسب برای تزریق را.

بعضی از محصولات اثر مناسبی در ناحیه ای که استفاده میشوند، ندارند. برای مثال، ما از پر کننده قدرتمند با گنجایش لیفت بالا، مانند Restylane یا Juvederm، در ناحیه ریزش اشک استفاده نمی کنیم، چرا که این مواد بیش از حد ضخیم و حجم دهنده هستند.

آن ها خطر ایجاد ظاهر غیرطبیعی و حتی مشکلات بزرگتر را به دنبال دارند. متخصصان از ابتدای ۲۰۰۲ از پر کننده هیالورونیک اسید سبک وزن و ملایم در این نواحی استفاده کرده اند که موفقیت عالی در بر داشته است.

۵. عوارض تزریق ژل زیر چشم چیست؟

«متداول ترین عوارض ژل زیر چشم، کبودی، تورم و ناراحتی موقت در محل تزریق است. این موارد میتوانند بسته به بیمار، متخصص یا برند ژل، متفاوت باشند. ترسناک ترین خطرها شامل تزریق تصادفی به درون عروق خونی است که در سال های گذشته در هر یک میلیون تزریق در ۱۰ نفر این اتفاق می افتاد، امروزه برای جلوگیری از این مساله بهتر است تزریق زیر چشم با کانولا صورت پذیرد تا هیچ عروقی پاره نشود.

همه آنچه باید درباره عوارض تزریق ژل بدانید. به این منظور بر روی دکمه زیر کلیک کنید.


عوارض تزریق ژل

۶. ژل زیر چشم چقدر ماندگاری دارند؟ چه مدت بعد باید دوباره مراجعه کنیم؟

«ماندگاری این کار به محصولی که استفاده میشود و ویژگی های فرد، بستگی دارد. بیشتر پر کننده های پوستی که در این ناحیه استفاده میشوند بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند.»

۷. قیمت فیلر زیر چشم چقدر است؟

هزینه فیلر زیر چشم بسته به نوع برند و مارک آن بین ۳/۴۰۰/۰۰۰ تا ۵/۶۰۰/۰۰۰ است. توجه داشته باشید که شما برای زیر چشم خود به کمتر از یک سی سی ژل نیاز خواهید داشت، نگه داشته شده و در صورت نیاز چند ماه بعد، به صورت رایگان تزریق می شود.

تزریق ژل زیر چشم با کانولا چگونه است؟

کانولا نوعی سوزن منعطف است که نوک آن مانند سوزن های رایج تیز نیست، ابتدا سطح پوست را یک سوزن، بسیار کوچک زده و روزنه ای باز می شود، سپس با کانولا که نوک آن تیز نیست وارد می شویم.

مزیت های تزریق زیر چشم با کانولا:

۱. دیگر مثل سوزن درد ندارد.

۲. چون نوک آن تیز نیست به هیچ عنوان نمی تواند وارد هیچ عروقی شود.

۳. چون هیچ عروقی را پاره نمی کند پس احتمال کبود شدن هم وجود ندارد.

همچنین خالی از لطف نیست بدانید، کانولای مصرفی در این مرکز برند softfil فرانسوی می باشد، که معتبرترین و گرانقیمت ترین کانولای موجود در دنیا است.

تزریق ژل زیر چشم

بعد از تزریق ژل زیر چشم چکار کنم؟

بعد از تزریق ژل زیر چشم بهتر است از مصرف هر چیزی که باعث خونریزی و کبودی می شود، خودداری کنید. علاوه بر این، استفاده از کمپرس سرد در ناحیه تزریق، چندین بار در روز می تواند به جلوگیری از هر گونه تورم کمک کند. همچنین، بالا نگه داشتن سر می تواند به تسریع بهبودی کمک کند.

منبع: forbes

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رسول یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من حدودا ۶ سال پیش یک خانم دکتری در تهران اسمش یادم نیست برای گودی زیر چشمهایم ژل بوتاکس زده اما بعد از آن تزریق ناجور هستند خوشم نمی آید هر که منو می بینه میگه چرا زیر چشمات پف کرده است می خواهم تخلیه کنم نظرت چی هست
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۳۰ خرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر ما معمولا تخلیه فیلر انجام نمیدیم اما برای ویزیت میتونین تشریف بیارین تا از نزدیک ویزیت بشین توسط پزشک متخصص مجموعه ما
 • تصویر کاربر Nazanin یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۲۳سالمه،حدودا یک سال پیش یک سی سی فیلر زیر چشم پیش دکتر قابل اعتماد زدم
  الان یک هفته هس زیر چشمم ب شدت سوزش و خارش داره و وقتی از خواب بیدار میشم پف کرده و سیاه شده.و زیر چشمم چروک شده.میخاستم بدونم علت چیه و ب فیلری ک پارسال تزریق کردم مربوط میشه یا نه.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر احنمال نشون دادن واکنش بین ژل ها هست باتوجه به این که شما قبلا فیلر تزریق کردید باید حتما به مرکزی که تزریق کردید مراجعه کنید و به صورت حضوری مشکل شما بررسی بشه
 • تصویر کاربر شیرین شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من یکماه پیش فیلر زیر چشم و بوتاکس تزریق کردم ولی حالت خندم تغییر کرده و خندم نامتقارن شده خانم دکتر بطوریکه موقع خنده لب بالام یک سمتش به بالا نمیره علت چیه خانم دکتر ؟ برمیگروه به حالت اول ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۵ اردیبهشت ۰( 3 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر در اولین فرصت به مرکزی که براتون تزریق کردن مراجعه کنید و با ترمیم یا تزریق مجدد تقریبا برطرف میشه اما حتما باید پزشکی که براتون تزریق کردن بررسی رو انجام بدن
 • تصویر کاربر حنا سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من میخوام زیر چشمام رو فیلر کنم بخاطر گودی و پف زیر چشم،اما از آسیب رسیدن ب چشم و خدایی نکرده نابینایی چشم میترسم،چقدر احتمال آسیب وجود دارد؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۱ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر .درمان گودی زیر چشم هیچ اسیبی به چشم شما نمیرسونه این درمان کاملا علمی هست و مورد تایید وزرات بهداشت میباشد.و فقط گودی زیر. چشم شما رو شامل میشه برای پف زیررچشم هم حتما باید به صورت حضوری تشریف بیارین تا توسژ پزشک متخصص ویزیت بشین
 • تصویر کاربر Niusha سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام براي ويزيت و شروع درمان براي رفع گودي زير چشم به چه صورت بايد عمل كنم؟ و چه مواردي رو بايد رعايت كنم پيش و پس از درمان
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)

   سلام نیوشای عزیز

   نیاز به آمادگی قبلی خاصی نداره این مساله تعیین نوبت می کنید از نزدیک معاینه می شید و در صورتی که منعی نباشه تزریق فیلر برای درمان گودی زیرچشمتون انجام میشه
   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر ابراهیم دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  من کارم تو کوره هستش دمای بالای 1300درجه آیا فیلر زیر چشم بزنم مشکلی برام پیش نمیاد بعد از تزریق بعدشم بهترین برند فیلر چی هست بعدش زمان تزریق اطراف چشم رو بی حس میکنن و قیمت فیلر زیر چشم لطف میکنید بگید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام بله به هر حال گرمای زیاد در جذب سریع تر ژل تاثیر دارد اما نگران نباشید به این شکل نیست که گرما تمام ژل شما رو به سرعت از بین ببره

   در خصوص بهترین برندهی دنیا اینها هستند
    Stylage France 
   Teosyal Swiss
   Belotero Germany

   Aliaxin Italy

   Juvederm USA France
   که برای زیر چشم آلیاکسین و بلترو نتایج خوبی داشتند به نسبت

    

   تزریق زیر چشم هم اگر با کانولا تزریق بشه اصلا درد نداره که بی حسی نیاز باشه
   حتما در آخر 2 تا مطلب زیر رو بخونید:
   https://drmajidzadeh.com/2282
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربر سمیه سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  چه بیحسی برای فیلر زدن زیرچشم استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   معمولا تزریق زیر چشم با کانولا تزریق میشه، کانولا نوکش تیز نیست که درد داشته باشه و اصلا نیاز به بی حسی نداره حتی اگر بوتاکس انجام داده باشید دردش از بوتاکس به مراتب بسیار کمتر هستش

 • تصویر کاربر Mahsa سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من از مشتریان مطب شما برای لیزر هستم
  و‌دوست دارم فیلر زیر چشم برای گودی انجام بدم
  چیزی که حقیقتا من میترسونه اینکه بعد ار تزریق باعث پف و بر امدی نا متقارن بشه یا ریزی چشم
  و یا اینکه در اینده اگر نخوام مجدد تزریق کنم باعث شل شدگی پوست و چین و‌چروک اضافه و بیشتر بشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   ببنید بهترین و ایمن ترین روش برای رفع گودی زیر چشم استفاده ژلهای هیالورونیک اسید هست که اگر از برندهای معتبر استفاده کنید جای هیچ نگرانی وجود ندارد و اگر شما تمایل به تزریق مجدد نداشته باشید به حالت اولیه خود برمیگردد، اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر نفيسه شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  درود بر شما
  خانم دكتر من مي خواستم بدونم فيلر زيرچشم هيالورونيك اسيد براي هر چشم چند سي سي استفاده ميشه و هزينش چقدر ميشه؟
  آيا عوارض داره؟
  در زمان تزريق درد هم داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   در جلسه اول معمولا یک سی سی تزریق میشه و اگر به مقدار ژل بیشتری نیاز داشته باشید در جلسات بعدی برای شما مجدد تزریق میشه اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر مهسا شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من یک ماه پیش فیلر انجام دادم کبودی زیر چشمم هنوز هم هست آیا با ترمیم از بین میبره
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   ما در جریان روند تزریق شما نوع ژل و نحوه تزریق آگاهی نداریم که اجازه اظهار نظر داشته باشیم برای اظهار نظر تخصصی لازم هست از نزدیک معاینه شوید.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر