فیلر زیر چشم؛ چگونه تا ۹ ماه از سیاهی زیر چشم دوری کنیم؟

من همیشه با سیاهی های زیر چشم در تقابل هستم. مانند خیلی از افراد با پوست روشن، ظاهر رگه ها و تغییرات رنگ پوست فقط با آرایش قابل پوشاندن هستند. به همین دلیل است که حداقل روزی یک بار افراد می پرسند آیا کم خوابی دارم یا سرما خورده ام؟ (و به همین دلیل هم هست که من وقت و پول زیادی برای یافتن محصولات، درمان ها و وسایل آرایشی برای حل این مشکل می گذارم.)

با این حال، تا زمانی که لیزا هارتمن از مرکز زیبایی سویگنزووس را دیدم، به درستی ریشه مشکلم را درک نکرده بودم، و مهم تر از آن، این مشکل من میتواند در کمتر از یک ساعت برطرف شود. مشکل فقط نازک و کم خون بودن پوست من نبود، بلکه چیزی بود که به آن اختلال کیسه اشکی گفته میشود. این رخداد متداول به نازک تر شدن لایه چربی زیر پوست چشم ها گفته می شود که ظاهر آن ناحیه را تیره و گود میکند.

هارتمن، یک پزشک دارای بورد تخصصی، تزریق ماده ای به اسم هیالورونیک اسید را توصیه میکند، نوعی پر کننده پوستی که از قند طبیعی موجود در پوست و غضروف ساخته شده است. چند تزریق زیر چشم شما انجام می شود و به این پرکننده اجازه می دهد که نقش لایه چربی در زیر پوست نازک شده شما را بازی کند.

هزینه تزریق هیالورونیک اسید را میتوانید اینجا ببینید، اما به یاد داشته باشید که هر تزریق 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد. (برای من 10 ماه ماندگاری داشت و من اکنون درحال بازگشتن به ظاهر قبلی خودم هستم.)

در اینجا به مطالبی می پردازیم که هارتمن در مورد این فرآیند گفته است:

فیلر زیر چشم، لیزا هارتمن

1. چرا کبودی زیر چشم بعضی افراد بدتر از دیگران است؟

«به من اجازه دهید که نخست بگویم که “کبودی زیر چشم” یک اصطلاح برای توصیف بسیاری از مشکلات اطراف چشم است. اجزای بسیاری برای “کبودی زیر چشم” وجود دارد، به خصوص ژنتیک. بعضی از افراد با چربی زیر چشم کمتری در مقایسه با دیگران متولد میشوند.

به این ترتیب، مشکلی دارند که به آن گودی زیر چشم گفته میشود. تمام افراد به صورت طبیعی مقداری گودی دارند که در لبه استخوانی است که چشم را پوشانده است. این گودی طبیعی است و حدفاصل طبیعی دارد، اما بعضی افراد گودی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

فراتر از ژنتیک، همچنین کبودی زیر چشم می تواند از مواردی مانند قرارگیری در معرض خورشید، حساسیت، از دست دادن آب بدن و خواب تاثیر بگیرد.»

2. آیا کبودی زیر چشم با پیر شدن بدتر می شود؟

«متاسفانه بله. بافت های ما به مرحله ای به اسم پیری سلولی می روند. جایی که تقسیم سلول ها به اندازه ای سریع نیست که سلول های پیشین را جایگزین کنند. در این مرحله باید هدف این باشد که از چیزهای با ارزشمان با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، خوردن مواد غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی (راه های طبیعی برای نگهداری از پوست) مراقبت کنیم.»

تزریق فیلر زیر چشم

3. چگونه با استفاده از فیلرها می توان به از بین بردن کبودی زیر چشم کمک کرد؟

«فیلر زیر چشمی مانند Belotero Balance، Restylane Silk و Juvederm volbella انتخابی عالی برای درمان نازکی زیرچشم یا گودی زیرچشم هستند. برای عمده مراجعین، معمولا Belotero را به دلیل روش تولید منحصر به فرد آن و به علت عدم ایجاد اثر تیندال انتخاب میکنیم. (اثر تیندال رنگ کبودی است که میتواند در پوست مشاهده شود.)

Belotero Balance تاییدیه FDA سازمان غذا داروی امریکا و CE اتحادیه اروپا را دارد. همچنین این ژل از طریق نمایندگی رسمی در ایران با برچسب وزارت بهداشت ارائه می شود.

این مساله برای افراد دارای پوست تیره مشکل کمتری به شمار می رود. به همین دلیل ممکن است من Restylane یا Juvederm را برای آن ها انتخاب کنم. همچنین این پر کننده ها ممکن است مدت طولانی تری باقی بمانند.

4. درباره پروسه درمان بگویید. آیا چیزهایی وجود دارند که ما قبل یا بعد از تزریق قادر به انجامشان نباشیم؟ انجام این کار چه حسی خواهد داشت؟ چقدر طول می کشد؟ دقیقا چه کارهایی انجام خواهید داد؟

«از مصرف الکل و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، در روزهای پیش از درمان پرهیز کنید. تزریق فیلر زیر چشم عملا بدون درد بوده و چیزی در حدود 30 دقیقه زمان می برد. می توان با تزریق مواد بی حس کننده موضعی، کار تزریق را راحت تر نمود.

پس از ارزیابی و نشانه گذاری محل درمان، پوست پاک میشود تا خطر عفونت کاسته شود. سپس یک سوزن خیلی نازک، به آرامی زیر پوست وارد می شود تا گودی آن ناحیه را پر کند. سوزن به شیوه ای نرم و هموار، فیلر را زیر پوست تزریق می کند و نا آرامی های بافت آن ناحیه را به طور میانگین با 3 تا 5 تزریق در هر طرف مسطح می کند. 

بعد از اتمام تزریق ممکن است یک ماساژ ملایم برای صاف تر کردن ناحیه انجام شود. تنها چیزی که بعد از آن نیاز دارید یخ و پرهیز از کارهای بدنی شدید در 24 ساعت آینده است.

5 .آیا انواع مختلف درمانی وجود دارد؟ مواد متفاوتی یا راه های متفاوتی برای تزریق؟

البته. هیچ دو پر کننده ای دقیقا به یک صورت اثر نخواهند گذاشت و دنیایی از حرف در این بیان نهفته است. به شدت مهم است که شخصی که تزریق شما را انجام می دهد تفاوت های چشمگیر بین محصولات مورد تایید FDA را بداند، و همینطور ناحیه مناسب برای تزریق را.

بعضی از محصولات اثر مناسبی در ناحیه ای که استفاده میشوند ندارند. برای مثال، ما از پر کننده قدرتمند با گنجایش لیفت بالا، مانند Restylane یا Juvederm، در ناحیه ریزش اشک استفاده نمی کنیم، چرا که این مواد بیش از حد ضخیم و حجم دهنده هستند برای این مناطق.

آن ها خطر ایجاد ظاهر غیرطبیعی و حتی مشکلات بزرگتر را ایجاد میکنند. متخصصان از ابتدای 2002 از پر کننده هیالورونیک اسید سبک وزن و ملایم در این نواحی استفاده کرده اند که موفقیت عالی در بر داشته است.

6. آیا عوارض جانبی ای وجود دارد؟

«متداول ترین عارضه جانبی کبودی، تورم و ناراحتی موقت در محل تزریق است. این مورد میتوانند بسته به بیمار، متخصص یا محصول متفاوت باشند. ترسناک ترین خطر ها شامل تزریق تصادفی به درون عروق خونی است که در سال های گذشته در هر یک میلیون تزریق در 10 نفر این اتفاق می افتاد، امروز برای جلوگیری از این مساله بهتر است تزریق زیر چشم با کانولا صورت پذیرد تا هیچ عروقی پاره نشود.

7. چقدر ماندگاری دارند؟ چه مدت بعد باید دوباره مراجعه کنیم؟

«ماندگاری این کار به محصولی که استفاده میشود و ویژگی های فردی بستگی دارد. بیشتر پر کننده های پوستی که در این ناحیه استفاده میشوند بین 6 تا 18ماه ماندگاری دارند.»

تزریق با کانولا چگونه است؟

کانولا نوعی سوزن منعطف است که نوک آن مانند سوزن های رایج تیز نیست، ابتدا سطح پوست را یک سوزن، بسیار کوچک زده و روزنه ای باز می شود، سپس با کانولا که نوک آن تیز نیست وارد می شویم.

مزیت های تزریق زیر چشم با کانولا:

1. دیگر مثل سوزن درد ندارد.

2. چون نوک آن تیز نیست به هیچ عنوان نمی تواند وارد هیچ عروقی شود.

3. چون هیچ عروقی را پاره نمی کند پس احتمال کبود شدن هم وجود ندارد.

همچنین خالی از لطف نیست بدانید، کانولای مصرفی در این مرکز برند softfil فرانسوی می باشد، که معتبرترین و گرانقیمت ترین کانولای موجود در دنیا است.

منبع: forbes


امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

فیلر زیر چشم؛ چگونه تا ۹ ماه از سیاهی زیر چشم دوری کنیم؟
4.2 (84%) 10 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرافسون پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام برای برطرف مردن پف زیر چشم آیا فیلرهای زیرچشم موثرند؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   خير براي بر طرف كردن پف زير چشم عمل پلك بايد كه انجام بشه و فيلتر تنها گودي زير چشم را بر طرف ميكند.
   جهت اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه كنيد:
   https://drmajidzadeh.com/2454
 • تصویر کاربرسمانه پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.میشه هزینه فیلرزیرچشم بفرمایید؟واینکه بعدازطریق ایا کبودی و قرمزی و ورمی وجود دارد ،وچه مراقبتی نیاز دارد؟ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم 🌼
   هر آنچه كه در ارتباط با فيلر زير چشم بايد بدونين رو ميتونين در لينك زير مطالعه كنين:
   تزریق ژل زیر چشم:

   https://drmajidzadeh.com/2282
 • تصویر کاربرنرگس پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من بک کیست روی گونم داشتم که بعد از تخلیه شدن فرورفتگی تقریبا زیادی رو پوستم ایجاد شد و بعد از 3 ماه تزریق ژل انجام دادم.و الان 15 روز میگذره و جای تزریق شده هنوز رنگ ابی هست و اصلا بهتر نشده.اثر تیندال اتفاق افتاده؟خودش درمان میشه یا باید انزیم تزریق بشه و انزیم تزریق بشه باز هم گود میشه چی کار باید بکنم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   به جهت اينكه ما به طور كامل در جريان تزريق شما نبوديم ، نميتونيم هيچ گونه اظهار نظري بكنيم .
   بهتره كه به پزشك معالجتون مراجعه كرده و يا از تشريف بياريد و از نزديك معاينه بشيد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرفرنگیس یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای گودی زیر چشم واطرافش چه پیشنهادی دارین
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۷ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام لینک زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربرسارا چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام، خسته نباشید، ببخشید من برای زیر چشم از ژل استیلاژ استفاده کردم، آیا باعث مشکل یا عارضه ای میشه؟؟چون جز ژل هایی نیست که شما برای زیر چشم توصیه کردید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   ما اصلا در جريان فرايند ليزر شما نبوديم ، و الان هم نميدونيم چه اتفاقي براي صورتتون افتاده هر گونه اظهار نظر غير علمي خواهد بود.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرهما چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما خانم دکتر بنده گودی زیر چشم دارم شما برای از بین بردن گودی چه روشی را پیشنهاد میکنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيزم 🌼
   اينكه ما صرفا يه روشي رو بدون معاينه براي شما تعيين بكنيم مسلما جنبه تجاري داره ،براي تشخيص بهتر بايد كه حتما از نزديك معاينه بشيد تا روش مناسب براي شما تجويز شود.
   براي اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه بفرماييد:🌸🌸🙏🏼
   https://drmajidzadeh.com/2282
 • تصویر کاربرمهسا دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید.
  من ۶ ماه پیش فیلر زیر چشم انجام دادم برای تزریق مجدد آن پیش شما،لازم به داشتن پرونده از دکتر سابق هست یا خیر؟
  شما برای اینکار بیشتر چه ژلی استفاده میکنین و حدود چه قیمتی داره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۸ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   براي تشخيص هر گونه تجويز بايد كه حتما از نزديك معاينه بشين ، با داشتن پرونده قبلي خيلي بهتر ميتونيم تصميم بگيريم.
   جهت اطلاع از جزييات به لينك زير مراجعه كنيد:
   https://drmajidzadeh.com/2282
 • تصویر کاربرپریناز سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ماده تزریقی فیلر همون ژلی هست که به لبها هم تزریق میشه؟آیا میشه ژل لب را به زیر چشم هم تزریق کرد ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرمجید یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام . هزینه کل تزریق لب و چانه رو میشه بفرمایید ، با جنس خوب البته
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرمحمدرضا یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر من ۱۹ سال دارم بخاطر گود بودن چشام زیر چشام هم گوده و هم کمی سیاه البته یه مدت چاق شده بودم خوب بود ولی بخاطر غذای بد دوباره زیر چشام بد شکل شد حالا نمیدونم زیر چشم رو فیلر بزنم یا نه اصلا سنم کم نیست برا اینکار . فیلم تزریق ژل زیر چشم رو هم دیدم خیلی میترسم
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام ببینین باید از نزدیک معاینه شوید در صورتی که گودی تشخیص داده بشه می تونیم ژل تزریق کنیم بله ظاهرش ممکنه کمی ترسناک باشه اما تزریق با کانولا اتفاقا درد نداره و احتمال کبودیش بسیار کمتر خواهد بود اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/2282/

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر