فیلر زیر چشم؛ چگونه تا ۹ ماه از سیاهی زیر چشم دوری کنیم؟

من همیشه با سیاهی های زیر چشم در تقابل هستم. مانند خیلی از افراد با پوست روشن، ظاهر رگه ها و تغییرات رنگ پوست فقط با آرایش قابل پوشاندن هستند. به همین دلیل است که حداقل روزی یک بار افراد می پرسند آیا کم خوابی دارم یا سرما خورده ام؟ (و به همین دلیل هم هست که من وقت و پول زیادی برای یافتن محصولات، درمان ها و وسایل آرایشی برای حل این مشکل می گذارم.)

با این حال، تا زمانی که لیزا هارتمن از مرکز زیبایی سویگنزووس را دیدم، به درستی ریشه مشکلم را درک نکرده بودم، و مهم تر از آن، این مشکل من میتواند در کمتر از یک ساعت برطرف شود. مشکل فقط نازک و کم خون بودن پوست من نبود، بلکه چیزی بود که به آن اختلال کیسه اشکی گفته میشود. این رخداد متداول به نازک تر شدن لایه چربی زیر پوست چشم ها گفته می شود که ظاهر آن ناحیه را تیره و گود میکند.

هارتمن، یک پزشک دارای بورد تخصصی، تزریق ماده ای به اسم هیالورونیک اسید را توصیه میکند، نوعی پر کننده پوستی که از قند طبیعی موجود در پوست و غضروف ساخته شده است. چند تزریق زیر چشم شما انجام می شود و به این پرکننده اجازه می دهد که نقش لایه چربی در زیر پوست نازک شده شما را بازی کند.

هزینه تزریق هیالورونیک اسید را میتوانید اینجا ببینید، اما به یاد داشته باشید که هر تزریق ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. (برای من ۱۰ ماه ماندگاری داشت و من اکنون درحال بازگشتن به ظاهر قبلی خودم هستم.)

در اینجا به مطالبی می پردازیم که هارتمن در مورد این فرآیند گفته است:

فیلر زیر چشم، لیزا هارتمن

۱. چرا کبودی زیر چشم بعضی افراد بدتر از دیگران است؟

«به من اجازه دهید که نخست بگویم که “کبودی زیر چشم” یک اصطلاح برای توصیف بسیاری از مشکلات اطراف چشم است. اجزای بسیاری برای “کبودی زیر چشم” وجود دارد، به خصوص ژنتیک. بعضی از افراد با چربی زیر چشم کمتری در مقایسه با دیگران متولد میشوند.

به این ترتیب، مشکلی دارند که به آن گودی زیر چشم گفته میشود. تمام افراد به صورت طبیعی مقداری گودی دارند که در لبه استخوانی است که چشم را پوشانده است. این گودی طبیعی است و حدفاصل طبیعی دارد، اما بعضی افراد گودی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

فراتر از ژنتیک، همچنین کبودی زیر چشم می تواند از مواردی مانند قرارگیری در معرض خورشید، حساسیت، از دست دادن آب بدن و خواب تاثیر بگیرد.»

۲. آیا کبودی زیر چشم با پیر شدن بدتر می شود؟

«متاسفانه بله. بافت های ما به مرحله ای به اسم پیری سلولی می روند. جایی که تقسیم سلول ها به اندازه ای سریع نیست که سلول های پیشین را جایگزین کنند. در این مرحله باید هدف این باشد که از چیزهای با ارزشمان با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، خوردن مواد غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی (راه های طبیعی برای نگهداری از پوست) مراقبت کنیم.»

تزریق فیلر زیر چشم

۳. چگونه با استفاده از فیلرها می توان به از بین بردن کبودی زیر چشم کمک کرد؟

«فیلر زیر چشمی مانند Belotero Balance، Restylane Silk و Juvederm volbella انتخابی عالی برای درمان نازکی زیرچشم یا گودی زیرچشم هستند. برای عمده مراجعین، معمولا Belotero را به دلیل روش تولید منحصر به فرد آن و به علت عدم ایجاد اثر تیندال انتخاب میکنیم. (اثر تیندال رنگ کبودی است که میتواند در پوست مشاهده شود.)

Belotero Balance تاییدیه FDA سازمان غذا داروی امریکا و CE اتحادیه اروپا را دارد. همچنین این ژل از طریق نمایندگی رسمی در ایران با برچسب وزارت بهداشت ارائه می شود.

این مساله برای افراد دارای پوست تیره مشکل کمتری به شمار می رود. به همین دلیل ممکن است من Restylane یا Juvederm را برای آن ها انتخاب کنم. همچنین این پر کننده ها ممکن است مدت طولانی تری باقی بمانند.

۴. درباره پروسه درمان بگویید. آیا چیزهایی وجود دارند که ما قبل یا بعد از تزریق قادر به انجامشان نباشیم؟ انجام این کار چه حسی خواهد داشت؟ چقدر طول می کشد؟ دقیقا چه کارهایی انجام خواهید داد؟

«از مصرف الکل و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، در روزهای پیش از درمان پرهیز کنید. تزریق فیلر زیر چشم عملا بدون درد بوده و چیزی در حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد. می توان با تزریق مواد بی حس کننده موضعی، کار تزریق را راحت تر نمود.

پس از ارزیابی و نشانه گذاری محل درمان، پوست پاک میشود تا خطر عفونت کاسته شود. سپس یک سوزن خیلی نازک، به آرامی زیر پوست وارد می شود تا گودی آن ناحیه را پر کند. سوزن به شیوه ای نرم و هموار، فیلر را زیر پوست تزریق می کند و نا آرامی های بافت آن ناحیه را به طور میانگین با ۳ تا ۵ تزریق در هر طرف مسطح می کند. 

بعد از اتمام تزریق ممکن است یک ماساژ ملایم برای صاف تر کردن ناحیه انجام شود. تنها چیزی که بعد از آن نیاز دارید یخ و پرهیز از کارهای بدنی شدید در ۲۴ ساعت آینده است.

۵ .آیا انواع مختلف درمانی وجود دارد؟ مواد متفاوتی یا راه های متفاوتی برای تزریق؟

البته. هیچ دو پر کننده ای دقیقا به یک صورت اثر نخواهند گذاشت و دنیایی از حرف در این بیان نهفته است. به شدت مهم است که شخصی که تزریق شما را انجام می دهد تفاوت های چشمگیر بین محصولات مورد تایید FDA را بداند، و همینطور ناحیه مناسب برای تزریق را.

بعضی از محصولات اثر مناسبی در ناحیه ای که استفاده میشوند ندارند. برای مثال، ما از پر کننده قدرتمند با گنجایش لیفت بالا، مانند Restylane یا Juvederm، در ناحیه ریزش اشک استفاده نمی کنیم، چرا که این مواد بیش از حد ضخیم و حجم دهنده هستند برای این مناطق.

آن ها خطر ایجاد ظاهر غیرطبیعی و حتی مشکلات بزرگتر را ایجاد میکنند. متخصصان از ابتدای ۲۰۰۲ از پر کننده هیالورونیک اسید سبک وزن و ملایم در این نواحی استفاده کرده اند که موفقیت عالی در بر داشته است.

۶. آیا عوارض جانبی ای وجود دارد؟

«متداول ترین عارضه جانبی کبودی، تورم و ناراحتی موقت در محل تزریق است. این مورد میتوانند بسته به بیمار، متخصص یا محصول متفاوت باشند. ترسناک ترین خطر ها شامل تزریق تصادفی به درون عروق خونی است که در سال های گذشته در هر یک میلیون تزریق در ۱۰ نفر این اتفاق می افتاد، امروز برای جلوگیری از این مساله بهتر است تزریق زیر چشم با کانولا صورت پذیرد تا هیچ عروقی پاره نشود.

همه آنچه باید درباره عوارض تزریق ژل بدانید. به این منظور بر روی دکمه زیر کلیک کنید.


عوارض تزریق ژل

۷. چقدر ماندگاری دارند؟ چه مدت بعد باید دوباره مراجعه کنیم؟

«ماندگاری این کار به محصولی که استفاده میشود و ویژگی های فردی بستگی دارد. بیشتر پر کننده های پوستی که در این ناحیه استفاده میشوند بین ۶ تا ۱۸ماه ماندگاری دارند.»

تزریق با کانولا چگونه است؟

کانولا نوعی سوزن منعطف است که نوک آن مانند سوزن های رایج تیز نیست، ابتدا سطح پوست را یک سوزن، بسیار کوچک زده و روزنه ای باز می شود، سپس با کانولا که نوک آن تیز نیست وارد می شویم.

مزیت های تزریق زیر چشم با کانولا:

۱. دیگر مثل سوزن درد ندارد.

۲. چون نوک آن تیز نیست به هیچ عنوان نمی تواند وارد هیچ عروقی شود.

۳. چون هیچ عروقی را پاره نمی کند پس احتمال کبود شدن هم وجود ندارد.

همچنین خالی از لطف نیست بدانید، کانولای مصرفی در این مرکز برند softfil فرانسوی می باشد، که معتبرترین و گرانقیمت ترین کانولای موجود در دنیا است.

منبع: forbes

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مونا شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  من یک ماه پیش ژل رووفیل کره ای به گفته پزشک تزریق کردم در کلینیک تخصصی پوست. اما چند روزه صورتم ورم خیلی شدیدی داشت خواستم بدونم میتونه مربوط به ژل باشه؟ یا ممکنه به چیز دیگه ای آلرژی نشون داده باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   ما در جریان روند تزریق شما نوع ژلی که تزریق کردید نبودیم که اجازه اظهار نظر داشته باشیم برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر سامره سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام . 20 مرداد رفتم تهران ژل زیر چشم تزریق کردم.نمیدونم چه کوفتی زد الان که دارم تایپ نمیکنم 24 آذرماهه و هرکی میبینه میپرسه (کبدت مشکل داره؟ شوهرت زده؟ جایی خوردی؟ چرا کبود شدی؟) خیلی ناراحتم در حد خودکشی
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ما از نوع ژل و نحوه تزریق شما آگاهی نداریم که اجازه اظهار نظر داشته باشیم برای اظهار نظر تخصص لازم هستش از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر بیات سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۲۹ سالمه ژنتیکی صورت لاغرتری نسبت ب بدنم دارم گودی زیر چشمم از اول هست اما خب نسبت ب نوجوانی بیشتر شده دوس دارم چربی تزریق کنم تا فیلر‌های دیگه میخواستم هم هزینه رو بدونم هم میزان درد، خیلی میترسم از سوزن ک زیر چشمم بزنم😰 و اینه چقد احتمال کبودی هست
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ما تزریق چربی انجام نمیدیم اما باید بدونید ایمن ترین روش برای رفع گودی زیرچشم تزریق ژلهای هیالورونیک اسید معتبر هستش

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر دلارام پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من دوبار برای زیر چشمم تصمیم به تزریق ژل کرد که بار اول کاملا راضی بودم اما بار دوم به محض تزریق زیر چشمم دچار کبودی شدید شد نه کبودی یه هفته این کبودی تا 8 ماه ادامه داشت تا اینکه مجبور شدم برم آنزیم بزنم الان بهتر شده ولی سیاهیش از قبل از زدن فیلر بیشتر شده یعنی سیاهیش از سیاهی اولیه زیر چشمم بیشتر شد خواستم اولا بدونم دلیلیش چیه که دفعه بعد که اقدام کردم دچار این مشکل نشم و راه حل برای حداقل برگشت سیاهی زیر چشمم به حالت عادی هست ممنونم❤️
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ما در جریان نحوه تزریق و برندی که شمااستفاده کردین نیستیم که اجازه اظهار نظر داشته باشیم برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر پندار چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  خانمی ۵۲ ساله هستم از شما در مورد برطرف کردن پف چشم بدون جراحی ،با ماندگاری بیشتر و به صرفه بودن هزینه مشاوره میخواستم .با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ایمن ترین روش برای رفع پف پلک زیر چشم و بالای چشم  عمل بلفاروپلاستی هستش

 • تصویر کاربر رالي چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  تزريق ژل براي زير چشم و گونه بهتر است يا چربي
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم 

   ما تزریق چربی رو انجام نمیدیم و ایمن ترین و بهترین روش برای رفع گودی زیر چشم تزریق ژلهای هالورونیک اسید هستش

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر reza چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. ایا برای از بین رفتن سیاهی زیر چشم قبل از تزریق ژل لازمه مزوتراپی انجام بشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقتتون بخیر

   برای اظهار نظر تخصی که چه روشی براتون مناسب هست لازم هستش از نزدیک معاینه شوید 

 • تصویر کاربر فیروزه چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، ایا پس از جذب ژل زیر چشم مثل بادکنکی که بادش خالی شده باشه چروک و‌بد شکل میشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   اگر برای تزریق از ژلهای هالورورنیک اسید معتبر استفاده کنید بعد از ازبین رفتن اثر ژل فرم صورت به حالت اولیه خودش برمیگرده

   اطلاعات بیشتر در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر ابوذردهقانی چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  گودی وکبودی دور چشم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقتتون بخیر

   ببینید برای رفع گودی زیر چشم میتونید از تزریق ژل های هیالورونیک اسید که بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند استفاده کنید که این کار میتونه مقداری بر تیرگی زیر چشم هم تاثیرگذار باشه. پیشنهاد میکنم لینک زیر را مطالعه بفرمایید

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر ریحانه پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بپرسم که فیلر زیرچشم برای کبودی زیر چشم هم تاثیر داره یافقط برای گودیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید تزریق ژل برای زیرچشم برای رفع گودی زیرچشم هست اما مقداری هم میتونه بر تیرگی تاثیرگذار باشه اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/2282

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر