جلوگیری از ریزش مو با روش های طبیعی

دیدن دسته ای از موها در شانه، می تواند برای هر کسی یک کابوس باشد. اما به این فکر کرده اید که شاید شما مسبب این ریزش مو باشید؟ عوامل مختلفی می توانند باعث ریزش موی شما شوند که خوشبختانه با روش های طبیعی می توان از آن ها پیشگیری کرد.

در ادامه عواملی که باعث ریزش مو می شوند و روش های جلوگیری از ریزش مو آمده است.

تشخیص علت ریزش مو

1 . تشخیص درست علت

برای ریزش مو دلایل بیشماری وجود دارد، اما پیدا کردن ریشه ی اصلی مشکل، بسیار مهم و حیاتی است. بهترین راه برای شروع برخورد با این مشکل ، تشخیص درست است. این کار ساده با بررسی مناطقی که موها کمتر شده اند یا مشاهده ی ریزش مو در هنگام شست و شو و شانه کردن انجام می شود.

با پزشک خود برای پیدا کردن مشکل احتمالی که باعث ریزش موهایتان شده است مشورت کنید.

انتخاب شانه مناسب

2 . استفاده از شانه مناسب

وقتی شما با ریزش مو مواجه می شود ، ممکن است شانه کردن آنها شبیه یک کابوس باشد. این موضوع با استفاده از یک شانه ی مناسب میتواند راحت تر شود.

برای جدا کردن موهایتان از هم از یک شانه ی چوبی با دندانه های عرضی استفاده کنید. بعد از آن میتوانید از شانه ی همیشگی تان استفاده کنید. این کار میتواند جلوی شکسته شدن و کشیده شدن موهایتان را بگیرد. همچنین خیلی مهم است که وقتی موهایتان مرطوب اند آنها را شانه نکنید چون در آن هنگام موها آسیب پذیر تر هستند و بیشتر در خطر شکسته شدن قرار دارند.

همچنین شما باید هر هفته شانه ی خود را بشویید و آن را تمیز کنید. شما می توانید هر هفته هنگام استحمام یا شستن موهایتان این کار را انجام دهید. تمیز کردن شانه برای جلوگیری از ریزش مو امری لازم است.

خشک کردن مو با حوله

3 . استفاده درست از حوله

این یک روش اشتباه است که برای خشک کردن سریع موها حوله را با شدت و سرعت زیاد روی موها بکشید. این کار می تواند باعث شکستن موها، ژولیده شدن آنها و کشیده شدنشان شود. به جای این کار نم اضافی موهای خود را به آرامی با حوله بگیرید و بعد بگذارید خودشان خشک شوند.

انتخاب درست محصولات بهداشتی

4 . انتخاب درست محصولات بهداشتی

از شامپو های بدون سولفات، سیلیکون و پارابن استفاده کنید تا از مواجه ی پوست سر و موهایتان با مواد شیمیایی آسیب زا جلوگیری کنید. کنترل آسیب های شیمیایی قطعا یک راه خوب برای جلوگیری از ریزش مو است.

5 . شستن به موقع موها برای جلوگیری از ریزش مو

برای پاک کردن موهای خود از گرد و غبار، خاک، چربی و باکتری ها حداقل هر سه روز آنها را با پاک کننده های مو یا شامپو بشویید. برای جلوگیری از بسته شدن فولیکول ها همیشه موهای خود را تمیز و پاکیزه نگه دارید. همچنین اهمیت دارد که موهای خود را بیشتر از سه بار در هفته نشویید. شست و شوی زیاد از حد باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست سر می شود که برای رشد سالم موها نیاز است.

ریزش مو+درمان

6 . رسیدگی به پوست سر

اگر شوره سر دارید یا پوست سرتان خشک یا چرب است، باید سریعا این موضوع را حل کنید. پوست سر سالم برای رشد سالم موها و جلوگیری از ریزش مو حیاتی است.

7 . استفاده از درمان های طبیعی

وقتی برای درمان ریزش موی خود دنبال راه حل هستید ، بسیاری از مواد موجود در آشپزخانه تان میتواند به شما کمک کند. موادی مانند روغن نارگیل، پیاز، زنجبیل و … اثرات فوق العاده ای برای تقویت رشد موهایتان دارند.

8 . حالت دادن درست موها

درمان های شیمیایی متعدد، خشک کردن بیش از حد، اتو کردن و رنگ کردن موها باعث افزایش ریزش آن ها میشود . پس از انجام بیش از حد آن ها خودداری کنید.

اگر موهای خود را رنگ کردید و متوجه شدید که ریزش آن ها بیشتر شده است، بهتر است که به آنها قبل از مواجهه ی دوباره با مواد شیمیایی جدید کمی استراحت بدهید.

برای جلوگیری از ریزش مو از مدل های مویی که به مو آسیب میزنند دوری کنید، استفاده از کش مو برای جمع کردن موها در پشت سر ممکن است باعث ریزش آنها شود.

یوگا و جلوگیری از ریزش مو

9 .ورزش و یوگا برای جلوگیری از ریزش مو

اگر بدانید استرس چه اندازه باعث افزایش ریزش موها می شود شگفت زده خواهید شد. این را هم بدانید که هیچ چیز به اندازه ی فعالیت جسمی به کاهش استرس کمک نمیکند. ورزش منظم مانند یوگا به جلوگیری از ریزش مو و از بین رفتن استرس برای مدتی طولانی کمک میکند. در حقیقت ،برای کاهش ریزش مو در ورزش یوگا حرکت های خاصی وجود دارد.

10 .استفاده از مکمل ها

برای داشتن موهایی قوی و محدود کردن ریزش آنها می توانید از مکمل های جلوگیری از ریزش مو که در داروخانه ها وجود دارند استفاده کنید.

با این وجود مکمل ویتامین های خاصی به بهبود سلامت موها و افزایش حجم آنها کمک می کنند. در هر صورت بدون مشورت با پزشک خود از هیچ مکملی استفاده نکنید. ماینوکسیدیل دارویی با تایید کشور امریکا است که برای جلوگیری از ریزش مو و درمان طاسی در تمام دنیا توسط پزشکان تجویز میشود.

روغن زیتون برای مو

11 . روغن درمانی

گر چه ممکن است ایده ی موهای چرب و چسبنده را دوست نداشته باشید ولی استفاده از روغن بادام، نارگیل، تخم کرچک و دیگر روغن ها می توانند در مدت طولانی به موهای شما کمک کنند.

موهای خود را چرب کنید و بگذارید در طول شب چرب بماند تا زمان کافی برای مواجهه ی همه ی موها با روغن و تغذیه پوست سر وجود داشته باشد. شوره و سلول های مرده ی پوست سر با مالش انگشتان سست شده و کنده میشوند و در شست و شوی بعدی به راحتی از بین خواهند رفت.

برای روغن درمانی شبانه خود مراحل زیر را انجام دهید:

طریقه ی انجام:

 1. دو قاشق روغن نارگیل، کرچک، زیتون یا بادام را در یک ظرف بریزید.
 2. انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و پوست سر خود را ماساژ دهید.
 3. حدود یک ربع به ماساژ دادن پوست سرتان ادامه دهید و مطمئن شوید پوست سرتان کاملا چرب شود.
 4. روغن باقیمانده را روی موهای خود بمالید.
 5. بگذارید روغن در طول شب روی پوست سرتان بماند و صبح روز بعد آن را با شامپو بشویید.

هفته ای دو تا سه بار این کار را انجام دهید.

# درمان با روغن گرم

اگر نمی خواهید کل طول شب با سری چرب بخوابید ، شما میتوانید یک ساعت قبل از حمام از روغن درمانی استفاده کنید.

برای این کار استفاده از روغن گرم به دلیل نفود بیشتر به پوست سر و بهبود گردش خون مناسب است. برای درمان با روغن گرم مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

طریقه ی انجام:

 1. دو قاشق غذاخوری روغن در یک ظرف بریزید و برای چند ثانیه آن را گرم کنید تا زمانی که کمی داغ شود.
 2. انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و پوست سر خود را با آن ماساژ دهید.
 3. برای 15 دقیقه ماساژ دادن را ادامه دهید تا مطمئن شوید پوست سرتان کاملا چرب شده است.
 4. موهایتان را کاملا به روغن آغشته کنید ، و مطمئن شوید تمام مو از ریشه تا ابتدای آن چرب شده باشد.
 5. برای 30-45 دقیقه بگذارید روغن روی موهایتان بماند. موهایتان را با یک حوله ی گرم ببندید.( برای گرم کردن حوله میتوانید از سشوار استفاده کنید.)
 6. در آخر با شامپوی همیشگی خود موهایتان را بشویید.

هفته ای دو تا سه بار این کار را تکرار کنید.

شما میتوانید از ترکیب روغن های زیر برای نتیجه گیری بهتر استفاده کنید:

# ترکیب روغن ها برای ریزش مو

این کار برای بدست آوردن 100 میلی لیتر روغن مخطوط است که شما میتوانید آن را در یک بطری نگهداری کنید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. شما برای اندازه گیری به یک پیمانه ی نشاندار نیاز دارید.

 • 40 میلی لیتر روغن بادام
 • 40 میلی لیتر روغن نارگیل
 • 10 میلی لیتر روغن کرچک
 • 10 میلی لیتر روغن های دیگر
 • 3 کپسول ویتامین ای (E)

روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل ،زیتون، کرچک، بادام و کنجد میتوانند برای جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موها به صورت موضعی استفاده شوند.

همانگونه که گفتیم، یکی از دلایل اصلی ریزش مو به دلیل مشکل سلامت پوست سر است. برای افزایش جریان خون و بهبود تغذیه ی پوست و ریشه ی مو های سرتان هفته ای دو بار از درمان با روغن های طبیعی استفاده کنید. همچنین این کار باعث حل مشکل شوره ی سر، خشکی و پوسته ریزی آن میشود.

این کار نه تنها به درمان سلامت پوست سر شما کمک می کند ، بلکه به سلامت موها و نگهداری آنها نیز کمک می کند. اما روغن درمانی تنها راه برای بهبود تغذیه ی پوست سر شما نیست و در حقیقت شما می توانید درمان های دیگری را در خانه ی خود برای خودتان انجام دهید.

ماسک های پوست خانگی راهی ارزان و مناسب برای جلوگیری ریزش مو بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر مختلف هستند.آنها به تقویت مو، تغذیه و زیبایی آنها کمک می کنند. در ادامه به شما یک ماسک موی ساده را برای درمان و جلوگیری از ریزش مو معرفی میکنیم:

چای سبز

12. درمان ریزش مو با ماسک چای سبز و تخم مرغ

مواد مورد نیاز:

 • دو قاشق غذا خوری چای سبز
 • یک زرده تخم مرغ
 • یک کلاه حمام

زمان انجام : 30 دقیقه

طریقه ی انجام:

 1. یک زرده ی تخم مرغ و دو قاشق غذا خوری چای سبز تازه را در یک ظرف بریزید.
 2. آن ها را به خوبی مخلوط کنید تا یک حالت خمیری بگیرند، و اگر مخلوط تان شل بود میتوانید مقداری چای سبز به آن اضافه کنید.
 3. مخلوط را روی سر خود قرار دهید و همه ی پوست سر و موهایتان را با آن بپوشانید.
 4. کلاه حمام را روی سرتان قرار دهید.
 5. بعد از حدود 30 دقیقه موهایتان را با آب خنک و شامپوی همیشگیتان بشویید.

هفته ای 2-3 بار این کار را انجام دهید.

چرا این کار را توصیه می کنیم؟

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان بوده که به جلوگیری از ریزش مو و بهبود رشد موها کمک میکند. تخم مرغ به دلیل پروتئین های فراوانی که دارد قرن ها ماده ای محبوب برای درمان ریزش مو بوده است. این ها مواد غذایی ضروری که برای رشد سالم موها نیاز دارید را فراهم می کنند.

توجه: از درمان های خانگی نباید انتظار معجزه داشت، در صورتی که ریزش شما غیر عادی است حتما باید به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

در نظر داشته باشید درمان های دارویی، مزوتراپی و PRP نقش تقویت تارهای موجود را دارد و تار موی جدیدی ایجاد نمی کند، برای ایجاد تار موی جدید تنها راهکار در تمام دنیا استفاده از عمل کاشت مو است.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎️ 02122657900
☎️ 02122657916
☎️ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

جلوگیری از ریزش مو با روش های طبیعی
5 (100%) 2 رای

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرزهرا شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۱۵( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای جوش های صورتم درمان میخاستم جوش و جای جوش
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۱۵( 2 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرميترا سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۵( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر درباره زگيل تناسلي اطلاعاتي داريد ؟ من يه زايده كوچيك گوشتي لبه بيروني ناحيه تناسليم دو هفته اتفاق افتاده و نميدونم چيكار كنم و اينكه هنوز شك دارم كه مبتلا هستم يا نه راه شيو كردني كه بهش اسيب نزنه چي ميتونه باشه؟ اپيلاسيون مناسب هست؟ كه بشه به دكتر مراجعه كرد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۳( 3 ماه پیش)
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر حتما تعیین نوبت فرمایید باید از نزدیک توسط پزشک معاینه شود
  2. تصویر کاربرميترایکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۲۳( 3 ماه پیش)
   خانم دكتر من خيلي ناراحت بودم از اينكه نكنه يه وقت زگيل باشه و يه كم دير جواب داديد من رفتم دكتر زنان معاينه شدم گفتن روي ناحيه تناسلي چند تا كوچيك هست ولي داخل چون نميبيني بيشتره و بايد بسوزوني،من از روش سوزوندن ميترسم چون درد زيادي داره و واقعا استرس خيلي شديدي دارم، اگر واقعا ميشه راهي هست كه منو حتي بيهوش كنن من حاضرم اون رو انجام بدم و واقعا اذيتم، تست هم گرفتن ازم تت جوابش بياد و بگن منفي هست يا مثبت ، 😭 روش سوزوندن دقيقا چيكار ميكنه؟
  3. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۵( 3 ماه پیش)
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرسولماز سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۳۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  جاى جوشهاى عميق چه روشى رو پيشنهاد ميدين و اينكه چند درصد بهبود دارد،و در چه مدت زمانى تغييرات اتفاق ميفته؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۳۸( 3 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرسارا سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دكتر ،
  من نوزده ساله هستم و چند سالي است كه در نواحي بازو ها و كول و كمرم به شدت جوش ميزند و تبديل به لكه ميشود ، اوايل برايم بي اهميت بود اما الان به شدت دنبال درمان ان هستم چون هنوزهم جوش تازه ايجاد ميشود و از نظر رواني روي من تاثير گذاشته ، خواهشمندم راهنمايي كنيد و اگر صلاح ميدانيد كه حتما بايد معاينه شوم لطفا به من بگوييد كه وقت حضوري بگيرم
  اينها تصاوير مشكل پوستي من است كه روي صورتم و كول و كمرم هم مشاهده ميشود .
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰( 3 ماه پیش)
   سلام تصویری از شما دریافت نکردیم اما برای جوش و جای جوش حتما باید از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرباران سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۱( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دوباره سلام ببخشید خمیر دندان برای رفع جوش و جای جوش مفیده یا تاثیر عکس داره یه چیز دیگه ایا تیرگی نواحی تناسلی برطرف میشه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۱( 3 ماه پیش)
   سلام خیر متاسفانه این درمان های عجیب و غریب غیر علمی هستند و گاها به تشدید منجر می شوند، برای درمان این مشکلات پوستی حتما به پزشک متخصص بیماری پوست مراجعه بفرمایید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربراکبری دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۴۶( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 23 سالمه حدود 5 سال پیش 12 دونه قرص رواکوتان خوردم البته شوینده نامناسب هم استفاده میکردم الان پوست صورتم قرمز میشه و پوسته پوسته کرم که استفاده میکنم جذب نمیشه حتی دور چشمم به شدت خشک شده و چند تا خط کوچیک افتاده ازمایش هم دادم هیچ مشکل درونی نداشتم ابروهام چند ساله شوره زده کلوتریمازول هم زدم فایده نداشته بر اثر پوسته شدن زیر ابرو ریزش کمی هم داشته لطفا راهنماییم کنید چه محصولات پوستی باید استفاده کنم
  کرم دکتر مورد هیدرو داینامیک سرم و دور چشمشو استفاده کردم اصلا جذب نمیشدن هیدارا پلاس پایو رو برای دور چشم استفاده کردم کدلی اکسفولیاک وبیودرما رو برای صورت و ضد افتاب بیودرما که از هیچ کدوم راضی نبودم ورزش که میکنم به شدت پوستم اذیت میشه هیچ گونه چروکی تو صورتم وجد نداشته اما براثر کم ابی کمی دور چشم و پیشونیم داره چروک میفته پشت پلکمم به شدت خشکه التهاب صورتم کمی بهتر شده اما خوب کافیه که بیرون برم دوباره همینطوری میشه خشکی به موهامم زده شامپو لینولا مصرف میکنم و ماسک مو دیترون و سرم سریتا بهعد از حمام موهام گره میخوره و همون گره میریزه البته من سشوار خیلی مصرف میکردم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۴۶( 5 ماه پیش)
   سلام در این خصوص حقیقتا بدون معاینه نمی توان اظهار نظر کرد و باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرپريسا چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۰۱( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من پوستم خيلي خراب شده پره جوشهاي زير پوستي بدون چرك شده
  و من فشارم ميدم هيچي نداره و پر شده و نميره نميدونم چكنم چ درماني بايد بشه ليزر كنم چكار كنم كه خيلي پر هزينه نباشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۰۱( 5 ماه پیش)
   سلام شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد
   لطفا هم به هیچ عنوان جوش ها رو دستکاری نکنید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرسمانه سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۳۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من در بچگي توي پام زگيل داشتم و بعد چند سال با فريز كردن خوب شد اما الان در ٢4 سالگي زگيل تناسلي گرفتم الان متوجه شدم توي دستم هم چند تا كوچولو در اومده ك رفتم دكتر و فريزشون كردم و زگيل تناسلي هم يه دارم با دارو تو خونه ك دكتر داده درمان ميشم اما نميدونم بايد چكار كنم ك ديگ خوب بشم دستم دوباره مبتلا نشه
  فقط دارم دارو ميزنم هيچ قرص بهم نداده ك بخورم ، از قبل از عيد دارم دارو ميزنم اما هنوز خوب نشدم ، چكار بايد كنم ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۳۷( 6 ماه پیش)
   سلام برای درمان حتما باید از نزدیک معاینه شوید و زودتر هم اقدام بفرمایید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت بفرمایید
 • تصویر کاربرسمیه دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۲۲:۵۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  28سالمه 6ماهه که صورتم یک دفعه شروع به جوش زدن کرده والان جای جوشا به صورت لک قرمز مونده و اینکه فرورفتگی هم تا حدودی ایجاد شده ..ایا نیاز به لیزر دارم یا با درمان دارویی به مرور زمان برطرف میشه
  فرورفتگی ها خیلی عمیق نیس ..چقد زمان میبره که برطرف شه ...البته گهگاهی باز جوش میزنم و جاشم میمونه
  دکتر محلول ترکیبی بم دادن به همراه ژل دیفیرین یه شب در میان به مدت دو ساعت و قرص داکسی سایلین ...ایا با این روش درمان مشکل لکها و فرورفتگی ها بر طرف میشه؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۲۲:۵۷( 7 ماه پیش)
   سلام حقیقتا برای اظهار نظر در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرآپاما شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۷:۰۱( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای درمان پوست چرب و جوش و جای جوش و بسیار حساس از چه روشی استفاده میکنید! دارو یا لیزر. با سپاس
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۷:۰۱( 7 ماه پیش)
   سلام در تمام دنیا جوش فعال ابتدا باید با دارو درمان شود، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد
   هر روش عملی روی صورتی که جوش فعال دارد باعث تشدید آکنه می شود
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت فرمایید
   این را هم باید بدانید درمان دارویی جوش کمی زمان بر است و باید صبور باشید، گاهی در شروع درمان جوش ها تشدید هم می شوند
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر