آنچه باید قبل از میکرونیدلینگ بدانید

بیشترین کاربرد میکرونیدلینگ برای درمان منافذ باز صورت و همچنین ترمیم جای جوش و اسکار زخم است. ممکن است میکرونیدلینگ با توجه به این که کلمه needle یا سوزن در آن است، ترسناک به نظر برسد اما آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

میکرونیدلینگ مقدار کلاژن صورت و همچنین ضخامت پوست صورت را افزایش داده و موجب شادابی آن می شود و برای  مدت طولانی تری صورت نرم و درخشنده ای خواهید داشت.

درست است که وارد کردن سوزن به صورت برای داشتن پوست بهتر ترسناک به نظر می رسد اما اگر عکس های قبل و بعد از این فرایند با هم مقایسه شوند، دیگر هیچ سوالی درباره اثربخشی آن نمی ماند.

فیلم میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ ، به اسم های درماپن و رژوواپن نیز شناخته می شود. میکرونیدلینگ یک روش درمان پوستی است و هدف از درمان، تولید کلاژن و بافت پوستی جدید برای ایجاد پوستی صاف، سفت تر و خوش آب و رنگ تر است. میکرونیدلینگ بیشتر در صورت استفاده می شود و ممکن است زخم های مختلف، چین و چروک و منافذ بزرگ را درمان کند.

سوزن میکرونیدلینگ

در این فرایند درمانی، یک دستگاه که در سر آن ۱۱ سوزن خیلی کوچیک قرار دارد که با توجه به متخصصی که قرار است آن کار را انجام دهد می تواند از نیم میلیمتر تا دو و نیم میلیمتر تغییر کند.

میکرونیدلینگ در اصل همان کلاژن تراپی یا درمان افزایش کلاژن است که با وارد شدن این سوزن های خیلی کوچک به پوست ، باعث ایجاد زخم های ریزی می شود. سیستم کلی بدن با این زخم های کوچک مانند بقیه زخم های بزرگ رفتار می کند و باعث فرستاده شدن بیشتر فیبروبلاست به پوست صورت و افزایش ساخت کلاژن می شود.

میکرونیدلینگ برای جای جوش

با فریب دادن بدن به این معنی که در بافت صورت  زخمی ایجاد شده است،  باعث ضخیم تر شدن پوست و بهبود کیفیت آن می شود. این فرایند ابتدا با شستن صورت ، سپس اعمال کردن یک محرک رشد به کل صورت شروع می شود.

سپس محرک رشد به لایه های داخلی تر پوست تزریق می شود و در نهایت نیز از یک ماسک صورت برای محافظت تمامی لایه های پوست استفاده می شود. میکرونیدلینگ مثل “ومپایر فیشیال” نیست که از محرک های رشد خود خون استفاده شود و برای هر سطحی از علایم پیری بر روی سطح بدن توصیه می شود.

چه کاری باید انجام بدهید؟

این درمان برای ضخیم تر و شاداب تر کردن و ترمیم زخم های پوست عالی است و با توجه به این که از حرارت استفاده نمی شود و تمام کارها به صورت خودکار صورت می گیرد، برای هرگونه رنگ و مدلی از پوست ، امن است.

همچنین برای از بین بردن منافذ پر شده ی پوست هم مناسب است. فقط قبل انجام هرکاری باید از عدم وجود التهاب ، عفونت و یا التهاب بر روی محلی که قرار است درمان صورت بگیرد اطمینان حاصل شود.

لیزر موی زائد

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

با توجه به استفاده از کرم های بی حسی بر روی نقاط مختلف پوست، دردی حس نخواهد شد. قابل ذکر است که  بعد از اتمام درمان احتمالا  پوست همان نقطه به رنگ صورتی و یا در بدترین حالت نقطه های زخم مانند بوجود بیاید، که همه این ها پس از چند روز از بین می روند.

کدام قسمت های بدن شامل این درمان است؟

میکرونیدلینگ صرفا برای صورت بکار نمی رود و در هر قسمتی از بدن، مخصوصا نقاطی که دارای نشانه های کشیده شدن وجود داشته باشد ، مثل پا ، سینه و ران قابل استفاده است. معمولا  ۴-۶ جلسه برای از بین رفتن آن ها نیاز است.

هر چند وقت یکبار می شود این کار را انجام داد؟

چند جلسه میکرونیدلینگ برای جای جوش لازم است؟ بستگی به وخامت مشکل و همچنین سرعت ترمیم بدن هر فرد دارد، فاصله جلسات می تواند ماهی یکبار و کمتر و بیشتر باشد، بعد از آن در صورت تمایل سالی ۱ بار برای ترمیم مجدد می توان مراجعه کرد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

منطقا در آن روز نباید آرایش کرد و فقط در صورت لزوم، چندین ساعت بعد از اتمام درمان میتوان از مقدار کمی آرایش استفاده کرد. توصیه می شود که از رتینول یا هر ماده خیلی تحریک کننده ای تا چند روز استفاده نشود و هر روز قبل از آرایش کردن و قبل از خواب پوست آن قسمت بوسیله ی پماد محرک رشد ماساژ داده شود.

درمارولر

تفاوت میکرونیدلینگ با درمارولر خانگی

میکرونیدلینگ نسبت به درمارولرهایی که در خانه نیز قابل استفاده هستند ، نتایج خیلی بهتر و موفق تری داشته است.

فواید میکرونیدلینگ برای پوست

میکرونیدلینگ برای منافذ باز پوست مفید بوده و به کمتر شدن نشانه های پیری کمک می کند همچنین به بهبود علایم جوش و ترمیم پوست های پیر هم کمک به سزایی می نماید. در یک مطالعه بین ۶۰ مریض دارای جای جوش ، ۳ جلسه میکرونیدلینگ باعث شد که در کیفیت پوست (بدون بوجود آمدن هرگونه تغییر رنگ) ، ۳۱ درصد بهبودی ایجاد شود. میکرونیدلینگ برای تمام مدل های پوست مفید واقع شده است.

سوزن میکرونیدلینگ

دستگاه موجود در میکرونیدلینگ، صد ها کانال کوچک در پوست ایجاد می کند که دارای کمترین ضرر و آسیب برای پوست هستند. این دستگاه با از بین بردن اتصالات سلول های پوستی، به طور موقت عملکرد محافظتی آن را از بین می برد.

این فرایند باعث افزایش فعالیت ملانوسیت و جمع شدن ماده های ملانوسیتی و سیاه شدن پوست نمیشوند. به همین دلیل برای هرگونه پوستی قابل استفاده هستند، مخصوصا صورت های تیره تر که بیشتر در معرض جمع شدگی این گونه مواد ملانوسیتی هستند. در خیلی از قسمت های بدن قابل استفاده است.

اندازه سوزن های این دستگاه حدود ۰.۲۵ تا ۲ میلیمتر است در نتیجه به استفاده کننده این اجازه را می دهد تا بر اساس نوع و ضخامت پوست خود، از آن استفاده بکند. سوزن های قابل تغییر این دستگاه برخلاف غلطک های سنتی که وجود دارد ، باعث از بین رفتن بهتر هرگونه آسیب و علایم بوجود آمده میشود.

تزریق بوتاکس

کمترین ریسک عفونت و ایجاد زخم

 به هیچ کدام از لایه های پوست آسیب نزده  و از ایجاد مسیر های التهابی نیز جلوگیری میکند که به این معنی که ایجاد هرگونه عفونت و یا زخم دور از ذهن می باشد.

توجه: در پایان باید بدانید، میکرونیدلینگ مانند تمام روش های دیگر، یک راهکار درمانی است و نمی توان گفت در تمام افراد تجویز می شود و شما نمی توانید انتخاب کنید که برای صورت خود باید میکرونیدلینگ انجام بدهید یا خیر، می بایست اجازه دهید پزشک در جلسه مشاوره بهترین راهکار درمانی را انتخاب کند، معمولا در این مرکز میکرونیدلینگ را با درمان های دیگر به صورت ترکیبی برای جواب دهی بیشتر استفاده می کنیم.

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ برای جای جوش به ازای هر جلسه:
۷۰۰ الی ۸۰۰ تومان (هر جلسه با یک سری جدید انجام می شود نگه داری سری برای جلسه بعد هر بیمار پرریسک است.)

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  بنده سه جلسه یعنی ماهی یکبار قسمتهای دارای لک و جای جوشم رو میکرو نیدیلینگ‌کردم تو جلسه سوم بعد از ترمیم و گذشت تقریبا ۲۰ روز پشت لبم دون‌دون و حالت خشکی داره میخواستم بدونم دلیلش چیه میشه راهنمایی کنید خیلی فکرمو مشغول کرده از خود شخصی که برام‌میکرو انحام داده پرسیدم میگه طبیعیه ولی من میترسم که پوستم بدتر بشه چون قراره سه حلسه دیگه هم انجام بدم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   ما در جریان روند درمانی شما نبودیم که اجازه اظهار نظر داشته باشیم برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام...اگر جوش فعال داشته باشیم، روش میکرونیدلینگ موثر نیست؟ من دوبار سابسیژن و یک بار لیزرco2 کردم...لیزر خیلی درد زیادی داشت و فکر نکنم یه بار دیگه بتونم برم...جوش فعال دارم...آیا میکرونیدلینگ برای رفع اسکار جوش و قرمزی موثره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد

 • تصویر کاربر مهلا شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین خانم دکترمن برای جوانسازی وروشن شدنوپاک کردن لک صورتم رفتم پیش دکترایشون میکرونیدلینگوب من سفارش کردن ولی میکرودرمیم بهم گفتن خوبه من میخام دوماهه جواب بگیرم بنظرشماکدومش بهتره زودجواب میده
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست 

 • تصویر کاربر Zzz شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر.پوست من خیلی جوش میزنه.قبلا م راکوتان استفاده میکردم.دیگه حاضر به استفاده کردن نیستم.جای جوشام مونده و منافذ شده...هنوزم جوش میزنم.برای من میکرو جواب میده؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد

 • تصویر کاربر رها شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سوال خسته نباشید .من 29 سالمه و گونه هام پر از لک جای جوش شده میخواستم بدونم واقعا میکرونیدلینگ برای از این بردنشون موثره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   میکرونیدلینگ یکی از روشهای رفع جای جوش هستش روشهای دیگری مثل سابسیژن؛ لیزر، پانچ و... وجود دارد که برای اظهار نظر درمورد اینکه چه روشی برای شما مناسبه باید از نزدک معاینه شوید

 • تصویر کاربر نیکی شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام، نظر شما درباره استفاده از درمارولر خانگی مثبته یا منفی؟؟
  بیشتر برای دو سه تا جای جوش فرورفته که عمقشون خیلی کمه مدنظرم هست. اگر جوابتون مثبته سایز یک یا یک و نیم مناسبه؟ عکس هم پیوست میکنم
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/1362

 • تصویر کاربر ندا شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  براى جاى جوش چندجلسه ميكرونيدلينگ لازمه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   میکرونیدلینگ یکی از روشهای درمان جای جوش هستش روشهای زیادی برای رفع جای جوش وجود داره که ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده بشه باتوجه به شرایط پوستتون چه روشی برای شما مناسب هستش.

 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من میخوام پوستم شفاف بشه و روزنه هام بسته بشه وقت میخوام بیام ببینید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۹( 4 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   میتونید برای تعیین نوبت با شماره های مطب تماس بگیرید

   02126806595
   02126806045
   02126806049
   02126806057

 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  اگه میکروندیلینگ انجام بدم قبلش نیاز به پاکسازی صورت هستش یا نه؟ پوستم چربه و جای جوش زیاد رو صورتم هست
  ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   ابتدا بايد متوجه اين بشيم كه به چه جهت ميخواين از ميكرونيدلينگ استفاده كنين ، اگر به جهت رفع جاي جوش هست كه حتما بايد كه از نزدبك معاينه بشيد تا بتونيم روش درمان شما رو تجويز كنيم.🌸🙏🏼
   اطلاعات بيشتر در ارتباط با ميكرونيدلينگ :
   https://drmajidzadeh.com/1510
 • تصویر کاربر ن دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  شما قبل از میکرونیدلینگ ژل هم روی پوست میزنین که روان بشه و دردش کمتر بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام🌼
   ما قبل از نيدلينگ از بي حسي خاصي استفاده ميكنيم كه احتمال درد رو بسيار پايين مياره به طوري كه تا به حال شكايتي مبني بر درد نداشتيم.🌸🙏🏼
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر