پاسخ به سوالات رایج پی آر پی مو(هزینه)

اگر از ریزش مو رنج می برید و به دنبال روشی بدون جراحی برای درمان ریزش موی خود هستید قطعا پی آر پی مو می تواند به شما کمک کند. این روش به دلیل ساده بودن و بهبودی سریع محبوبیت زیادی در جوامع پیدا کرده است.

PRP یک روش موجود غیرجراحی و درمانی برای افرادی است که درخواست تحریک رویش مو بعد از ریزش آن را دارند. در نتیجه تحقیقات علمی اخیر ؛ دریافت شده که PRP یک روش کاملا طبیعی است و در کلینیک ها برای تقویت مو و پوست سر به کار می رود.

با وجود اینکه مطالعات درباره موفقیت با سرعت کم در جوامع پزشکی منتشر شده است، اما متخصصین بسیار جدی ادعا میکنند که PRP یک روش انحصاری برای ترمیم مو است.

PRP چگونه عمل می کند؟

خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و فرآورده های خونی بافتی است که شامل فاکتورهای اختصاصی رشد هستند، این سلول ها در بازسازی و ترمیم بافت نقش دارند. مقالات چاپ شده در اروپا و آمریکا صحت و اعتماد به PRP درمانی را تایید میکنند؛ که به عنوان یک روش جدید درمانی  بیش از دو دهه است که برای ترمیم زخم و پوست بکار می رود.

پی آر پی خود را به عنوان یک مدل درمان پزشکی در حوزه های تخصصی مانند جراحی دهان، جراحی عصب، جراحی زیبایی پلاستیک، پزشکی ورزشی و ارتوپدی معرفی کرده است. PRP بصورت گسترده ای در دو دهه اخیر در این حوزه ها استفاده شده است و نتایج مثبت و موفقیت آمیزی داشته است. در حوزه ترمیم مو شواهد از پی آر پی مو  به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده در پیشرفت رشد مو حمایت می کنند. با وجود اینکه PRP  در مراحل اولیه تحقیقات علمی در ترمیم مو است، نمی تواند جایگزین درمان های موجود مورد حمای FDA مانند DHT بلاکرها و ماینوکسیدیل شود. اما یک روش امیدارکننده برای بیماران با ریزش مو می باشد.

پی آر پی مو چگونه انجام می شود؟

در کلینیک  آزمایش خون اولیه که گرفته می شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده میشود و PRP (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جدا می شود.

PRP از بدن شما گرفته می شود و با تغلیظ سلول های خونی آماده می شود. همچنین از سیستم Healeon Medical PRP System استفاده می شود. یک سیستم استریل ایزوله است  و در آن پلاکت ها به سه برابر غلظت عادی موجود در خون می رسند. یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی حس نکند. سپس پلاکت با غلظت بالا به پوست سر تزریق می شود. موی بیمار شسته می شود و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می تواند به خانه بازگردد. هیچ آرامبخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نمیشود که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند.

PRP فاکتور های زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک می کند. پی ار پی با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام میشود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است.

هدف اولیه ازPRP تحریک فولیکول های موی غیرفعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال است.

آیا پی آر پی مو موثر است؟

نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه PRP اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند. بعضی از جراحان ترمیم مو برای بیمارانی که داوطلب جراحی نیستند PRP  را بصورت هر 3 یا 4 ماه انجام می دهند. سایر پروتکل ها  برای تضمین زنده ماندن بافت ازPRP حین یا قبل جراحی استفاده می کنند.

PRP یک درمان غیرجراحی بالقوه درحال ظهور برای تحریک فولیکول موهای طبیعی است. تحقیقات بالینی گسترده تر  درحال انجام است اما مقالات پزشکی موجود شامل نتایج خوشبینانه بسیاری است. هرچند مطالعات کنترل شده کمی موجود است؛ گزارشات موردی منابع اولیه ی نشان دهنده موفقیت درمان باPRP  است.

چه کسی نباید از درمان پی آر پی مو استفاده کند؟

افرادی که سابقه ی سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و الکل دارند. با تشخیص مشکلات پزشکی مانند سندرم اختلال عملکرد پلاکت، ترومبوسیتوپنی (کم بودن مقدار پلاکت خون)، هیپوفیبرینوژنمیا، بی ثباتی هموداینامیک، سپسیس، عفونت حاد و مزمن، بیماری های مزمن کبدی، درمان های ضد انعقادی، بیماری های مزمن پوستی و سرطان، بیماری های متابولیک و سیستمیک بهتر است prp انجام ندهند.

آیا پی آر پی مو برای من مناسب است؟

این روش در موارد دیگر پزشکی و جراحی برای چندین سال با موفقیت انجام شده است. تصمیم گیری برای استفاده از PRP یک تصمیم گیری شخصی است، و باید بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پزشک صورت بگیرد. PRP به دلیل این که سلول های سالم را از پوست سر میگیرد و به ناحیه ای که لازم دارد تزریق میکند سالم و طبیعی است. در این روش هیچ احتمالی برای انتقال عفونت از شخص دیگر وجود ندارد زیرا از سلول های خودتان استفاده می شود که هیچ تغییری نکرده اند، این سلول ها توسط سیستم ایمنی شما پس زده نمیشوند.

این روش نمیتواند به عنوان درمان قطعی ریزش مو مد نظر قرار گیرد.

در حال حاضر برای من درمان دیگری وجود دارد؟

قطعا. در حقیقت، این روش (PRP) برای افرادی که نمیخواهند جراحی کنند یا قصد دارند ریزش موهای خود را تا زمان جراحی کاهش دهند توصیه میشود. به عنوان یک درمان بدون جراحی، پی آر پی مو برای افرادی که ماینوکسیدیل و مسدود کننده های DHT را تحمل نمیکنند یا این دارو ها در آن ها عوارض جانبی به جای میگذارد توصیه میشود.

اما باید گفت پی آر پی یک روش تقویتی است و اگر نیاز به ایجاد تار موی جدید باشد کاشت مو بهترین گزینه است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مفیدی درباره کاشت مو داشته باشید.

مطلب مرتبط: حقایقی درباره کاشت مو

آیا این کار صدمه زننده است؟

در گذشته بعضی از بیماران بعد از انجام فرآیند و تمام شدن بی حسی احساس ناراحتی و درد می کردند. اگر بخواهید، این فرآیند می تواند تحت تاثیر داروهای خواب آور درون وریدی یا بیهوشی کلی انجام بگیرد. شما کاملا به خواب می روید و چیزی از تزریقات احساس نمی کنید.

هزینه پی آر پی مو 

هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای 800 هزار تومان است.

مزایای پی آر پی مو

این مزایا عبارتند از:

 • ساده بودن و بدون استفاده از جراحی
 • تزریق چندگانه، این فرآیند حدود یک ساعت زمان میبرد
 • ایمن و دارای نتایج قابل اعتماد
 • دوره ی بهبود خیلی سریع
 • نتایج نهایی زیبا و از همه مهمتر بسیار طبیعی

نتیجه گیری

به طور خلاصه، پی آر پی مو برای کسانیکه علاقه ای به جراحی ندارند یا منتظر روش های جدیدتر درمانی هستند استفاده می شود.

 

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجیدزاده

پاسخ به سوالات رایج پی آر پی مو(هزینه)
3 (60%) 4 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربروحيد دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر ، مي بخشيد الان مدتي هست كه از رسانه ملي تبليغ محصولات تقويتي ضد ريزي و محرك رويش مو ( مثل بهاره 5 ,.... ) صورت مي گيرد . مي خواستم نظرتان را در اين خصوص و وجود اين چنين محصولات مؤثر جويا شوم . ممنون و سپاسگذار .
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام ببینید اینکه چنین تبلیغاتی داشته باشیم که مثلا یک دارو برای همه ریزش موها موثر باشد یقینا چنین ادعایی غیر علمی است هر ریزش مویی علت خاص خودش رو داره و باید معاینه و آزمایشات بررسی شود و درمان مختص خودش انجام شود

 • تصویر کاربرAli شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من شقیقه هام جفتشون موهاش ریختن و ۲۵ سالمه ریزش مو هام هم از ۱۸ سالگی شروع شده می خواستم بدونم شقیقه هام اگه بخوام prp کنم هزینش حدودی چه قدر درمیاد؟ و این که چند وقت به چند وقت نیاز بهprp هستش ؟ ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام به هیچ وجه نمیشه گفت پی ار پی برای همه موثر هستش باید حتما از نزدیک معاینه شوید که تشخیص داده بشه ببینیم بهترین روش برای شما کدام است

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرکاووسی سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.تقریبا 23 رور پیش عمل پلکسر انجام دادم.اما متاسفانه مثل اینکه دفعه اولشون بوده وبطرز ناشیانه ای پوست صورتم رو سوزوندن.وبا دستمال مرطوب برداشتن.درضمن اصل عمل هم برای برطرف شدن لک ملاسما بود.الان لکه بزرگ قهوه ای مایل به کبود وبشدت تیره رو دو گونم هست.میخواستم بپرسم تزریق پلاسمای پلاکت جواب میده برای برطرف شدن کاملش یا خیر.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام برای اظهار نظر و درمان در خصوص این مساله باید حتما از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربرمسعود شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. بهترین موقع برای پی آر پی البته بعد ازکاشت مو چه زمانی هست؟؟؟
  چون من ۴۰ روز پیش موهامو کاشتم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام یک زمان ثابت برای تمام افراد نیست برای اظهار حتما باید از نزدیک معاینه شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرسحر شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من واقعا نمیتونم انقدر هزینه کنم و اینکه بدنم حتی در مقابل درد خیلی کم یه خونگیری ساده هم واکنش نشون میده.به خاطر تخمدان پلی کیستیک دارو مصورف میکنم و از اولش قسمت بالای سرم کم حجم بوده موهاش.واقعا غیر از تزریق چه قرصی بخورم که موهام جون بگیره؟قبلا ریجن دایت و هیرقولیک و اینارم مصرف کردم.نتیجه ی قابل گفتنی نداشته.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام اینکه بگیم صرفا یک روش یا یک دارو برای تمام ریزش موها موثر است خیر چنین اظهار نظری قطعا غیر علمی است و اصلا از کجا مشخص است پی آر پی برای شما مناسب خیر برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید شاید با یک درمان دارویی ساده درمان شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرطیبه چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  لطفا هزینه انجام پی آر پی جهت تقویت و رشد موی سر و بفرمایید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل در خصوص PRP
   https://drmajidzadeh.com/1635

 • تصویر کاربررضا چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هزینه پی آر پی برای مو سر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام مطلب زیر رابخوانید
   https://drmajidzadeh.com/1635

 • تصویر کاربرونوس چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام. من پوستم دهیدراته شده و وقتی میخندم چروک های خیلیی ریز و زیادی زیر پوستم دیده میشه الیته شدید نیست ولی سزح زیاذی از گونه ام هست. و اینکه خط خنده دارم متاسفانه. راهکار برای رفع این دو مشکل چیست؟ ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام حتما باید در این خصوص باید از نزدیک معاینه شوید و با تصویر نمی توان تشخیص داد
   اما رایج ترین روش هیدراته کردن پوست مزوتراپی است اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/1144

   رفع
   خط
   خنده:
   https://drmajidzadeh.com/205/

 • تصویر کاربراحمد یکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  عرض سلام و خسته نباشین
  من ۲۳ سالمه..از ۱۸ سالگی موهام دچار ریزش خفیف و فصلی شده..ینی ی مدت ریزش داره موهام نازک میشه بعد خودش خوب میشه و دوباره موهام پرتر میشه نسبتا..الان موهام خوبه فقط بیشتر نازک بودن تار موهام باعث شده که حالت پذیر نباشه موهام به نظرتون روش Prp مناسب موهای من هست ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۸ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست به هیچ عنوان نمیشه گفت مثلا پی ار پی یا مزوتراپی و... کدام خوب است کدام بد است بستگی به شرایط پوست و مو هر فرد دارد

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرامنه پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید خانم دکتر من در ماه دوبار روی بینی در یک نقطه ثابت یک جوش میزنه نمیدونم علت چیست و راه درمان چیست ممنونم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام مساله غیر عادی نیست باید از نزدیک معاینه و درمان شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر