خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو

ریزش موی سر ، امروزه به‌ عنوان موضوعی نگران‌ کننده برای بسیاری از افراد اعم از مرد و زن است. یکی از روش های کم تهاجی که می تواند به افراد دارای ریزش مو کمک کند مزوتراپی مو است. 

شدت و الگوی ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. ریزش مو شامل پس ‌روی خط موی پیشانی، ریزش مو منقطع و کم ‌پشت شدن است.

سبک زندگی ناسالم، اختلالات هورمونی، پیری، عوامل ارثی، مصرف آستروئیدها و داروها، بیماری، بارداری، حالت مو و عدم رعایت بهداشت مو، مسائل روانی و اجتماعی و اختلالات وسواسی کندن مو از عوامل ریزش موی سر هستند.

برخی از عوامل ریزش مو به کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی بدن و ناهماهنگی های هورمونی مثل تولید بیش از حد اندروژن DHT برمی گردند.

مشکلات ذکرشده ریزش مو از طریق دارو، درمان و ترمیم مو قابل‌ درمان است. هرچند مصرف داروهای طبیعی و رژیم غذایی سالم گزینه مناسب‌ تری نسبت به درمان با داروهای شیمیایی است.

 خوشبختانه با استفاده از مزوتراپی می توان بر تمامی این عوامل غلبه نمود و در کنار کاهش ریزش مو، به رشد مو های جدید کمک کرد.

مزوتراپی روشی غیر تهاجمی است که طی آن دارو زیر لایه اپیدرمال پوست تزریق شده و به بافت های آسیب دیده می رسد. سوراخ ها سطحی بوده و دارو را به مزودرم که متشکل از میان پوست هست، می برند.

نکته قابل توجه این است که مقدار آمینواسید ها، مواد معدنی، کوانزیم و نوکلئیک اسید را می توان برحسب نیاز و شرایط بیمار تنظیم نمود. به علاوه، این درمان کاملا بی خطر بوده و نیازی به بیهوشی موضعی ندارد.

ریزش مو+درمان

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو روشی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است. این روش از طریق تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش عمل می‌کند. در این فرایند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو به حالت متعادل می‌رسد.

مزوتراپی مواد مغذی مورد نیاز بدن هر فرد را با سوزن های بسیار کوچکی زیر پوست میانی کف سر تزریق می کند.

مزوتراپی به کمک تزریق در پوست سر برای رشد و تغذیه مو انجام می‌شود. ترکیبات دارویی موجود در مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خون‌ رسانی بهتر به فولیکول‌های مو می‌شود.

 این تزریق را پزشک پس از معاینه و تشخیص علت ریزش مو انجام می دهد. سوزن شماره ۳۰ یا دستگاه مزوتراپی مجهز به سوزن برای این کار استفاده می شود. سپس ویتامین ها، مواد معدنی یا فیناستراید ها و مینوکسیدیل را به مقدار لازم با فاصله های ۱ سانتی متری از هم زیر پوست سر تزریق می کند.

این ترکیب‌ های دارویی حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و عنصر روی هستند و تزریق آن در پوست سر باعث سلامتی و زیبایی بیشتر موها می‌شود. این روش در مقایسه با دیگر روش‌ ها تأثیر سریع‌ تری دارد و باعث متعادل‌ سازی سطح هورمون‌ های مو می‌شود.

در این روش درمانی، قدرت جذب فولیکول های مو بالاتر رفته و مواد مغذی را بیش تر جذب می کنند. پس از جذب مواد، فولیکول های خاموش تبدیل به محرکی برای رشد مو می شوند.

طی این فرآیند مقدار لازم آمینو اسید برای سلامتی مو تامین شده و تولید کراتین زیاد می شود. به همین دلیل، مزوتراپی روش درمانی مناسبی برای انواع پوست سر محسوب می شود.

از آنجا که مزوتراپی برای درمان ریزش مو در اثر اختلالات هورمونی کاربرد دارد، می‌تواند با متعادل‌ سازی میزان هورمون‌ ها مفید باشد.

درمان ریزش مو

روش انجام مزوتراپی برای رشد مو

مزوتراپی برای رشد مو از طریق تزریق ترکیبات دارویی به لایه مزودرم انجام می‌شود. مزودرم در زیر لایه اپیدرم است و میان لایه چربی و بافت پوستی قرار دارد. تزریق ترکیبات دارویی به کمک آمپول‌ شکل مخصوص مزوتراپی و سوزن استریل صورت می‌گیرد.

بسته به اندازه قسمتی از کف سر که نیاز به درمان دارد، زمان مزوتراپی از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه متغیر است. همچنین موادی که جهت درمان در این روش استفاده می شوند شامل بیوکانین A و استیل تتراپپتاید ۳ است.

بیوکانین A یک نوع ایزوفلاون قوی است که تستوسترون را در افرادی که کچلی زنانه یا مردانه (androgenetic alopecia) دارند به DHT  تبدیل می کند. این ماده از شبدر قرمز به دست می آید و در درمان بیماری های دیگری چون سرطان، اختلالات التهابی مثل سوریاسیس و اگزما هم مؤثر است.

استیل تتراپپتاید ۳، به تحریک پروتئین های مرجع و شبکه سلولی بیش تر پرداخته و باعث رشد مو، کاهش ریزش مو، کاهش التهاب و تعویض بافت هایی می شود که بر فولیکول های مو اثر می گذارند. نتیجه نهایی، بزرگ تر شدن فولیکول های مو، سرزنده شدن مو و تولید مواد اصلی است.

 پس از ۵ جلسه اثر مزوتراپی به‌وضوح قابل‌مشاهده است. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو انجام می‌شود و از آنجا که حاوی ویتامین‌ ها و مواد معدنی هستند، هیچ‌ گونه آلرژی و عوارض جانبی در پی نخواهند داشت.

مزوتراپی مو  یک روش بسیار مطمئن و با درد خفیف برای آن دسته از کسانی است که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند. مزوتراپی مو همچنین روشی برای مقابله با شوره سر است. شوره سر هرچقدر هم که شدید باشد، بر اساس تجویز پزشک متخصص پوست و مو از طریق مزوتراپی قابل‌درمان است.

یک تحقیق بالینی نشان داده که مزوتراپی ۱۵۶درصد رشد مو را در برخی افراد افزایش داده، درحالیکه کسانی که از مینوکسیدیل استفاده کرده اند تنها ۵۲ درصد افزایش رشد مو داشته اند.

مواد مورد استفاده برای مزوتراپی

مزوتراپی در این مطب با استفاده از برند معتبر Revitacare فرانسه انجام می شود، این برند در امریکا به نام cytocare شناخته می شود.

ممنوعیت مزوتراپی مو برای این افراد

به دلیل عوارض احتمالی، مزوتراپی مو برای افراد دیابتی، هموفیلی و باردار و کسانی که ناراحتی و التهابات پوستی دارند توصیه نمی‌شود.

مراقبت بعد از مزوتراپی

مزوتراپی مو روشی ارزان‌قیمت و بدون نیاز به جراحی است و در مقایسه با روش‌های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت اما برای مشاهده نتایج مطلوب آن باید برنامه غذایی سالم، ورزش منظم داشته باشد و خوردن چیپس و پفک و مواد غذایی کنسرو دوری کرد.

فواید مزوتراپی

فواید زیاد مزوتراپی امروزه آن را به روشی مجبوب بین مردم تبدیل کرده است. برخی از این فواید به شرح زیر است:

 • این روش بدون درد و کم تهاجمی و مطمئن است.
 • با رشد بیش تر مو، حجم مو را افزایش می دهد.
 • فولیکول ها را تقویت می کند و به مرحله آناژن می رساند.
 • مو را محکم کرده و درخشش و تازگی به آن می دهد.
 • از پوسته پوسته شدن شدید کف سر جلوگیری می کند.
 • نسبت به روش های دیگر ریسک آلرژی و تداخل دارویی کمتری دارد.
 • نیازی به بی هوشی ندارد.
 • بهبودی آن سریع است.
 • تقریبا بدون درد است.
 • از روش های دیگر درمان ریزش مو ارزان تر است.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

با وجود اینکه مزوتراپی بدون درد است اما برخی مراجعان درد کمی را در طول مزوتراپی گزارش کرده اند. با توجه به فرو رفتن سوزن ممکن است تورم، کبودی، التهاب یا در موارد نادر عفونت رخ دهد.

مزوتراپی مو درد دارد؟

مزوتراپی که برای درمان ریزش مو انجام می شود، بدون درد است. البته ممکن است به علت وارد شدن سوزن کمی فشردگی یا ضربه روی پوستتان حس کنید. اما نزدیک به ۹۰ تا ۹۲ درصد از بیماران علاوه بر رضایت از نتیجه شکایتی از درد آن نکرده اند.

تعداد جلسات

دوره درمان مزوتراپی مو ، حدودا ۱۰ – ۱۵ جلسه به فاصله حدودا سه هفته می باشد. (فاصله جلسات از شروع تا پایان متفاوت است و با توجه به شرایط هر فرد توسط پزشک تشخیص داده می شود) بعد از آن وارد مرحله بوستر خواهد شد، یعنی به این صورت که هر سال باید ۲ الی ۳ جلسه مزوتراپی تکرار شود.

بیشتر اوقات افراد پس از تکمیل درمان شاهد اثرگذاری آن می شوند. بیمار نباید وسط جلسات درمانی وقفه ایجاد کرده یا درمان را قطع کند. درغیر اینصورت نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت.

هزینه مزوتراپی

هزینه این روش درمانی زیاد نبوده و همین باعث می شود اکثر افراد از آن استفاده کنند. اگر مو های شما به دلیل ناهماهنگی هورمونی ریزش پیدا کرده اند، سریعا سراغ مزوتراپی بروید. هزینه مزوتراپی مو برای هر ویال ۵ سی سی ۷۰۰ هزار تومان و هزینه مزوتراپی صورت ۷۵۰ هزار تومان است.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

مطلب مرتبط: برای درمان ریزش مو مزوتراپی بهتر است یا prp?

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نادر شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خسته نباشی بنده عرض ادب احترام دارم.۳۹سالمه ریزش مو جیلو پیشونه همون سرو دارم ۳/۴بار با تیغ زدم کم پشتی مو دارم گوشع ها لبه پیشونیم ریخته نمیدونم چکارکنم برای همین از شما لطف کنین پاسخ دهید خیلی ممنون میشم باتشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام وقت بخیر

   برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید تا نتایج آزمایشاتتون مورد بررسی قرار گیرد و درمان مناسب با شرایط شما برایتان تجویز گردد.

 • تصویر کاربر فاطمہ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  موھای خیلے کم پشتے دارم بطوریکہ اگہ روسریم بیفتہ خجالت میکشم۔بخاطر موھام شنا و استخر نمیتونم برم خجالت میکشم۔دکتر ھم زیاد رفتم اما فایدہ اے نداشت۔36 سالمہ میخام بدونم مزوتراپے چجوریہ۔ھزینش چقدرہ۔ھر چند وقت باید انجامش داد۔ایا واقعا جواب میدہ ۔درد دارہ ۔و اینکہ در مازندران۔امل یا بابل جایے ھست کہ اینکارو انجام بدن ۔ممنون میشم جوابمو بدین
  چون توے این دورہ زمونہ با این موھا۔واقعا دارم اذیت میشم۔ھمیشہ باید مواظب روسریم باشم کہ نکنہ بیفتہ
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/1646/

 • تصویر کاربر مهدي چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام لطف ميكنيد قيمت وهزينه مزوتراپيرو بگيد ايا با ضمانته
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقتتون بخیر

   اطلاعات کامل درباره مزوتراپی در لینک زیر موجود است اما منظورتون را درباره ضمانت متوجه نشدم.

   https://drmajidzadeh.com/1646/

   https://drmajidzadeh.com/1144

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید. می خواستم بدونم جنابعالی برای مزوتراپی مو از برند پرومو ایتالیا هم استفاده می کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر

   اطلاعات کامل درمورد مزوتراپی دز لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/1646/

 • تصویر کاربر عاطی یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید ببخشید برای مزوتراپی مو مارک درماهیل و توسکانی معتبر هست؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام مهم تر از مارک مزوتراپی تشخیص صحیح است که آيا مزوتراپی الان برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر
   اطلاعات بیشتر در مورد مزوتراپی مو:
   https://drmajidzadeh.com/1646/

 • تصویر کاربر حدیث پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  دکتر متخصص بخاطر ریزش و کم پشتی مو به من پیشنهاد مزوتراپی ماهی یکبار دادن تا 5 بار باید تکرار کنم
  هزینه اینکار 200 هزار تومان هست
  قیمت کم بخاطر پایین بودن کیفیت مواده؟
  خودشون جواب واضحی نمیدن
  جاهای دیگه جلسه ای یک میلیون هم شنیدم
  علت متغیر بودن قیمتا چیه
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام عزيزم ، سلامت باشين🌼
   ما اصلا در جريان مزو تراپي شما نبوديم كه بخوايم اظهار نظر بكنيم.
   اطلاعات بيشتر در ارتباط با مزو تراپي را ميتونين در لينك زير مطالعه كنين:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربر مهسا دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ،من دختر بیست ساله هستم موهای خیلی پرپشت داشتم از اول دبیرستان ریزش مو گرفتم یک دوره رژیم غذایی داشتم ک برنج مصرف نمی‌کردم ولی الان رژیم غذایی ندارم اما ریزش مو شدید دارم و حجم موهام بسیار کم شده .به نظر شما چ درمانی موثر است
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۲۵ آذر ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام متاسفانه این چنین رژیم های اشتباه بسیار زیاد هستش که متاسفانه منجر به ریزش مو و آسیب های پوست و ناخن خواهد شد
   شما هر چه سریعتر باید از نزدیک معاینه شوید و احتمالا نیاز به بررسی نتایج آزمایشات است و درمان دارویی خیلی سریع شروع شود

 • تصویر کاربر m پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ماینوکسیدیل بعد از قطع دوره مزوتراپی باعث ریزش شدید میشه.در مواد استفاده در مطب شما ماینوکسیدیل وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام 🌼
   خير! ما از ماينوكسيديل در مزو تراپي استفاده نميكنيم .
   هر آنچه كه در ارتباط با مزو تراپي بايد بدونيد رو ميتونين در لينك زير مطالعه كنيد:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربر حسینی پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر . خسته نباشید میشه هزینه ی کامل مزوتراپی رو بفرمایید؟ کل 15جلسه ی مورد نیاز رو
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام🌼
   هر آنچه كه لازمه در ارتباط با مزو تراپي بدونيد در لينك زير موجود ميباشد:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من تستسترون حدودا 2 وپایین تر از رنج رمال و FShحدودا 28و بالاتر از رنج نرمال آیا این کم پشتی به هورمونهای من ربطی داره واینکه نیازی به استفاده از دارو برای کمبود تستسترون دارم و مزوتراپی واسه من جواب میده یا نه
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام🌼
   تمام آيتم هايي كه فرمودين نيازمند اين هست كه از نزديك معاينه بشيد ، ساير آيتم هاي ديگر هم بايد موردبررسي قرار بگيره اعم از سن و...
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد ، آقاي دكتر رياحي متخصص پوست هستند .🌸🙏🏼
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر