خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو

ریزش موی سر ، امروزه به‌ عنوان موضوعی نگران‌ کننده برای بسیاری از افراد اعم از مرد و زن است. یکی از روش های کم تهاجی که می تواند به افراد دارای ریزش مو کمک کند مزوتراپی مو است. 

شدت و الگوی ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. ریزش مو شامل پس ‌روی خط موی پیشانی، ریزش مو منقطع و کم ‌پشت شدن است.

سبک زندگی ناسالم، اختلالات هورمونی، پیری، عوامل ارثی، مصرف آستروئیدها و داروها، بیماری، بارداری، حالت مو و عدم رعایت بهداشت مو، مسائل روانی و اجتماعی و اختلالات وسواسی کندن مو از عوامل ریزش موی سر هستند.

برخی از عوامل ریزش مو به کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی بدن و ناهماهنگی های هورمونی مثل تولید بیش از حد اندروژن DHT برمی گردند.

مشکلات ذکرشده ریزش مو از طریق دارو، درمان و ترمیم مو قابل‌ درمان است. هرچند مصرف داروهای طبیعی و رژیم غذایی سالم گزینه مناسب‌ تری نسبت به درمان با داروهای شیمیایی است.

 خوشبختانه با استفاده از مزوتراپی می توان بر تمامی این عوامل غلبه نمود و در کنار کاهش ریزش مو، به رشد مو های جدید کمک کرد.

مزوتراپی روشی غیر تهاجمی است که طی آن دارو زیر لایه اپیدرمال پوست تزریق شده و به بافت های آسیب دیده می رسد. سوراخ ها سطحی بوده و دارو را به مزودرم که متشکل از میان پوست هست، می برند.

نکته قابل توجه این است که مقدار آمینواسید ها، مواد معدنی، کوانزیم و نوکلئیک اسید را می توان برحسب نیاز و شرایط بیمار تنظیم نمود. به علاوه، این درمان کاملا بی خطر بوده و نیازی به بیهوشی موضعی ندارد.

ریزش مو+درمان

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو روشی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است. این روش از طریق تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش عمل می‌کند. در این فرایند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو به حالت متعادل می‌رسد.

مزوتراپی مواد مغذی مورد نیاز بدن هر فرد را با سوزن های بسیار کوچکی زیر پوست میانی کف سر تزریق می کند.

مزوتراپی به کمک تزریق در پوست سر برای رشد و تغذیه مو انجام می‌شود. ترکیبات دارویی موجود در مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خون‌ رسانی بهتر به فولیکول‌های مو می‌شود.

 این تزریق را پزشک پس از معاینه و تشخیص علت ریزش مو انجام می دهد. سوزن شماره 30 یا دستگاه مزوتراپی مجهز به سوزن برای این کار استفاده می شود. سپس ویتامین ها، مواد معدنی یا فیناستراید ها و مینوکسیدیل را به مقدار لازم با فاصله های 1 سانتی متری از هم زیر پوست سر تزریق می کند.

این ترکیب‌ های دارویی حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و عنصر روی هستند و تزریق آن در پوست سر باعث سلامتی و زیبایی بیشتر موها می‌شود. این روش در مقایسه با دیگر روش‌ ها تأثیر سریع‌ تری دارد و باعث متعادل‌ سازی سطح هورمون‌ های مو می‌شود.

در این روش درمانی، قدرت جذب فولیکول های مو بالاتر رفته و مواد مغذی را بیش تر جذب می کنند. پس از جذب مواد، فولیکول های خاموش تبدیل به محرکی برای رشد مو می شوند.

طی این فرآیند مقدار لازم آمینو اسید برای سلامتی مو تامین شده و تولید کراتین زیاد می شود. به همین دلیل، مزوتراپی روش درمانی مناسبی برای انواع پوست سر محسوب می شود.

از آنجا که مزوتراپی برای درمان ریزش مو در اثر اختلالات هورمونی کاربرد دارد، می‌تواند با متعادل‌ سازی میزان هورمون‌ ها مفید باشد.

درمان ریزش مو

روش انجام مزوتراپی برای رشد مو

مزوتراپی برای رشد مو از طریق تزریق ترکیبات دارویی به لایه مزودرم انجام می‌شود. مزودرم در زیر لایه اپیدرم است و میان لایه چربی و بافت پوستی قرار دارد. تزریق ترکیبات دارویی به کمک آمپول‌ شکل مخصوص مزوتراپی و سوزن استریل صورت می‌گیرد.

بسته به اندازه قسمتی از کف سر که نیاز به درمان دارد، زمان مزوتراپی از 10 تا 30 دقیقه متغیر است. همچنین موادی که جهت درمان در این روش استفاده می شوند شامل بیوکانین A و استیل تتراپپتاید 3 است.

بیوکانین A یک نوع ایزوفلاون قوی است که تستوسترون را در افرادی که کچلی زنانه یا مردانه (androgenetic alopecia) دارند به DHT  تبدیل می کند. این ماده از شبدر قرمز به دست می آید و در درمان بیماری های دیگری چون سرطان، اختلالات التهابی مثل سوریاسیس و اگزما هم مؤثر است.

استیل تتراپپتاید 3، به تحریک پروتئین های مرجع و شبکه سلولی بیش تر پرداخته و باعث رشد مو، کاهش ریزش مو، کاهش التهاب و تعویض بافت هایی می شود که بر فولیکول های مو اثر می گذارند. نتیجه نهایی، بزرگ تر شدن فولیکول های مو، سرزنده شدن مو و تولید مواد اصلی است.

 پس از 5 جلسه اثر مزوتراپی به‌وضوح قابل‌مشاهده است. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو انجام می‌شود و از آنجا که حاوی ویتامین‌ ها و مواد معدنی هستند، هیچ‌ گونه آلرژی و عوارض جانبی در پی نخواهند داشت.

مزوتراپی مو  یک روش بسیار مطمئن و با درد خفیف برای آن دسته از کسانی است که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند. مزوتراپی مو همچنین روشی برای مقابله با شوره سر است. شوره سر هرچقدر هم که شدید باشد، بر اساس تجویز پزشک متخصص پوست و مو از طریق مزوتراپی قابل‌درمان است.

یک تحقیق بالینی نشان داده که مزوتراپی 156درصد رشد مو را در برخی افراد افزایش داده، درحالیکه کسانی که از مینوکسیدیل استفاده کرده اند تنها 52 درصد افزایش رشد مو داشته اند.

مواد مورد استفاده برای مزوتراپی

مزوتراپی در این مطب با استفاده از برند معتبر Revitacare فرانسه انجام می شود، این برند در امریکا به نام cytocare شناخته می شود.

ممنوعیت مزوتراپی مو برای این افراد

به دلیل عوارض احتمالی، مزوتراپی مو برای افراد دیابتی، هموفیلی و باردار و کسانی که ناراحتی و التهابات پوستی دارند توصیه نمی‌شود.

مراقبت بعد از مزوتراپی

مزوتراپی مو روشی ارزان‌قیمت و بدون نیاز به جراحی است و در مقایسه با روش‌های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت اما برای مشاهده نتایج مطلوب آن باید برنامه غذایی سالم، ورزش منظم داشته باشد و خوردن چیپس و پفک و مواد غذایی کنسرو دوری کرد.

فواید مزوتراپی

فواید زیاد مزوتراپی امروزه آن را به روشی مجبوب بین مردم تبدیل کرده است. برخی از این فواید به شرح زیر است:

 • این روش بدون درد و کم تهاجمی و مطمئن است.
 • با رشد بیش تر مو، حجم مو را افزایش می دهد.
 • فولیکول ها را تقویت می کند و به مرحله آناژن می رساند.
 • مو را محکم کرده و درخشش و تازگی به آن می دهد.
 • از پوسته پوسته شدن شدید کف سر جلوگیری می کند.
 • نسبت به روش های دیگر ریسک آلرژی و تداخل دارویی کمتری دارد.
 • نیازی به بی هوشی ندارد.
 • بهبودی آن سریع است.
 • تقریبا بدون درد است.
 • از روش های دیگر درمان ریزش مو ارزان تر است.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

با وجود اینکه مزوتراپی بدون درد است اما برخی مراجعان درد کمی را در طول مزوتراپی گزارش کرده اند. با توجه به فرو رفتن سوزن ممکن است تورم، کبودی، التهاب یا در موارد نادر عفونت رخ دهد.

مزوتراپی مو درد دارد؟

مزوتراپی که برای درمان ریزش مو انجام می شود، بدون درد است. البته ممکن است به علت وارد شدن سوزن کمی فشردگی یا ضربه روی پوستتان حس کنید. اما نزدیک به 90 تا 92 درصد از بیماران علاوه بر رضایت از نتیجه شکایتی از درد آن نکرده اند.

تعداد جلسات

دوره درمان مزوتراپی مو ، حدودا 10 – 15 جلسه به فاصله حدودا سه هفته می باشد. (فاصله جلسات از شروع تا پایان متفاوت است و با توجه به شرایط هر فرد توسط پزشک تشخیص داده می شود) بعد از آن وارد مرحله بوستر خواهد شد، یعنی به این صورت که هر سال باید 2 الی 3 جلسه مزوتراپی تکرار شود.

بیشتر اوقات افراد پس از تکمیل درمان شاهد اثرگذاری آن می شوند. بیمار نباید وسط جلسات درمانی وقفه ایجاد کرده یا درمان را قطع کند. درغیر اینصورت نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت.

هزینه مزوتراپی

هزینه این روش درمانی زیاد نبوده و همین باعث می شود اکثر افراد از آن استفاده کنند. اگر مو های شما به دلیل ناهماهنگی هورمونی ریزش پیدا کرده اند، سریعا سراغ مزوتراپی بروید. هزینه مزوتراپی مو برای هر ویال 5 سی سی 700 هزار تومان و هزینه مزوتراپی صورت 750 هزار تومان است.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

مطلب مرتبط: برای درمان ریزش مو مزوتراپی بهتر است یا prp?


امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجیدزاده

 

خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو
4.7 (93.33%) 6 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرحدیث پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  دکتر متخصص بخاطر ریزش و کم پشتی مو به من پیشنهاد مزوتراپی ماهی یکبار دادن تا 5 بار باید تکرار کنم
  هزینه اینکار 200 هزار تومان هست
  قیمت کم بخاطر پایین بودن کیفیت مواده؟
  خودشون جواب واضحی نمیدن
  جاهای دیگه جلسه ای یک میلیون هم شنیدم
  علت متغیر بودن قیمتا چیه
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم ، سلامت باشين🌼
   ما اصلا در جريان مزو تراپي شما نبوديم كه بخوايم اظهار نظر بكنيم.
   اطلاعات بيشتر در ارتباط با مزو تراپي را ميتونين در لينك زير مطالعه كنين:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربرm پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ماینوکسیدیل بعد از قطع دوره مزوتراپی باعث ریزش شدید میشه.در مواد استفاده در مطب شما ماینوکسیدیل وجود داره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام 🌼
   خير! ما از ماينوكسيديل در مزو تراپي استفاده نميكنيم .
   هر آنچه كه در ارتباط با مزو تراپي بايد بدونيد رو ميتونين در لينك زير مطالعه كنيد:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربرحسینی پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر . خسته نباشید میشه هزینه ی کامل مزوتراپی رو بفرمایید؟ کل 15جلسه ی مورد نیاز رو
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام🌼
   هر آنچه كه لازمه در ارتباط با مزو تراپي بدونيد در لينك زير موجود ميباشد:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربرسعید شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من تستسترون حدودا 2 وپایین تر از رنج رمال و FShحدودا 28و بالاتر از رنج نرمال آیا این کم پشتی به هورمونهای من ربطی داره واینکه نیازی به استفاده از دارو برای کمبود تستسترون دارم و مزوتراپی واسه من جواب میده یا نه
  باتشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام🌼
   تمام آيتم هايي كه فرمودين نيازمند اين هست كه از نزديك معاينه بشيد ، ساير آيتم هاي ديگر هم بايد موردبررسي قرار بگيره اعم از سن و...
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد ، آقاي دكتر رياحي متخصص پوست هستند .🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرمریم چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من موهام خیلی پر بود یکی دو ساله بخاطر ریزش کم حجم شده دکتر هم رفتم آزمایش هم دادم همه چی خوب بود ، نمیدونم بخاطر چی موهام ریزش گرفته ، مزوتراپی رو سر من جواب میده؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   براي ريزش مو بايد كه حتما از نزديك معاينه بشيد و آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره ، تا بتونيم تجويز مخصوص به شما انجام بشه.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرسپیده یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام، من ۳۸ سالمه و وقتی حدود ۱۸ سالم بودم به علت سفت بستن موهام ، موهای دو طرف سرم خیلی کم پشت شد که هنوز به همون صورت هست ، بعدها بعلت استرس و مشکل هورمونی هم دچار ریزش موی کلی شدم، آیا مزوتراپی مخصوصا برای موهای دو طرف سرم که مدتها پیش کم پشت شده تاثیری داره ؟ یا اصلا راه حلی هست؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۷ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام اصلا اظهار نظرهایی به این ترتیب که بگیم برای تمام افراد مزوتراپی موثر هست خیر، برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید نتایج آزمایشاتتون بررسی بشه و ببینیم بهترین روش درمانی برای شما کدام است
   اطلاعات بیشتر در مورد مزوتراپی مو:
   https://drmajidzadeh.com/1646

 • تصویر کاربرنگین شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  تزریق مزوتراپی .من ۳۶ مجرد مونث ریزش مودارم چندین سال دارو محلول استفاده کردم کم شده ریزش ولی موها نازک ولختن وشقیقهام کم پشتن دکتر گفته ریزش مو مردانه است وقرص اسپکترونولاتون و پرفکتیل و محلول بیامتازون و ماینوکسیدیل دادن .ایا مزو انجام بدم سریعتر خوب میشن یا با پی ارپی
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام🌼
   براي ريزش مو حتما بايد از نزديك معاينه بشيد ، آزمايشتون بررسي بشه .
   تا روش مناسب به شما تجويز بشه .🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرهادی شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر اقا 33 سالم نه سمت پدری نه مادری موهای کم پشتی ندارن ولی بنده به شدت موهام ضعیف شده البته چند سالی جوشای ریز روی سرم هست که هر دکتری رفتم مشکلم حل نشده خارش سرم زیاده راه حلی وجود داره با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام🌼
   براي درمان ريزش مو بايد كه از نزديك معاينه بشيد ، نتايج آزمايشتون بررسي بشه تا دليل ريزش موي شما مشخص بشه.
   بعد روش درمان متناسب با موي شما تجويز بشه.
 • تصویر کاربرحسین شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دو جلسه مزون یه جا انجام دادم
  ویک جلسه رو جای دیگه انجام دادم
  می خواستم بدونم که محلول مزو متفاوتند
  یا نه احساس می کنم اون دو جلسه اولیه جواب بهتری داد و
  دومین سوالم مزو بهتر است یا پی ار پی
  جواب دهی کدامشان بهتر است
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام🌼
   ما اصلا در جريان مزو تراپي شما نبوديم كه بتونيم اظهار نظر بكنيم، بله مزو تراپي اسم روشِ درمان ميباشد و داروهاي مزو متفاوت ميباشند.
   واينكه بخوايم prp يا مزو را بدون معاينه تجويز كنيم ، صرفا جنبه تجاري دارد .
   مهم تشخيص صحيح ميباشد كه فقط با معاينه و آزمايش قابل انجام ميباشد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرامید جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.. آیا روش مزوتراپی برای کسی که خیلی موهاش ریزش کرده جواب میده یا باید کاشت مو انجام بدهد؟
  ایا مزوتراپی مانند کاشت مو باعث پر پشت شدن سر میشه یا فقط باعث جلوگیری از ریزش موهای باقیمانده میشه؟
  من خارج از کشور هستم و یکماه دیگه به ایران می آیم و قصد دارم کاشت مو انجام بدم.

  ایمیل: [email protected]
  آیدی تلگرام: [email protected]
  ممنون میشم راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش)
   سلام🌼
   بايد كه حتما از نزديك معاينه بشيد و آزمايشتون هم مورد بررسي قرار بگيره
   تا متوجه بشيم كه ريزش موي شما در چه وضيعتي قرار داره ، آيا درمان هاي جلوگيري از ريزش و تقويت مو مثل : مزوتراپي و يا دارويي موثر هست يا خير.
   يا اينكه بايد كاشت انجام بديد، واقعا بدون معاينه امكان تجويز وجود ندارد.
   روزهاي شنبه تا چهارشنبه عصر ها نوبت گيري بفرماييد.
   و در آخر هر آنچه كه در مورد مزوتراپي مو بايد بدانيد:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر