خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو

ریزش موی سر ، امروزه به‌ عنوان موضوعی نگران‌ کننده برای بسیاری از افراد اعم از مرد و زن است. یکی از روش های کم تهاجی که می تواند به افراد دارای ریزش مو کمک کند مزوتراپی مو است. 

شدت و الگوی ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. ریزش مو شامل پس ‌روی خط موی پیشانی، ریزش مو منقطع و کم ‌پشت شدن است.

سبک زندگی ناسالم، اختلالات هورمونی، پیری، عوامل ارثی، مصرف آستروئیدها و داروها، بیماری، بارداری، حالت مو و عدم رعایت بهداشت مو، مسائل روانی و اجتماعی و اختلالات وسواسی کندن مو از عوامل ریزش موی سر هستند.

برخی از عوامل ریزش مو به کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی بدن و ناهماهنگی های هورمونی مثل تولید بیش از حد اندروژن DHT برمی گردند.

مشکلات ذکرشده ریزش مو از طریق دارو، درمان و ترمیم مو قابل‌ درمان است. هرچند مصرف داروهای طبیعی و رژیم غذایی سالم گزینه مناسب‌ تری نسبت به درمان با داروهای شیمیایی است.

 خوشبختانه با استفاده از مزوتراپی می توان بر تمامی این عوامل غلبه نمود و در کنار کاهش ریزش مو، به رشد مو های جدید کمک کرد.

مزوتراپی روشی غیر تهاجمی است که طی آن دارو زیر لایه اپیدرمال پوست تزریق شده و به بافت های آسیب دیده می رسد. سوراخ ها سطحی بوده و دارو را به مزودرم که متشکل از میان پوست هست، می برند.

نکته قابل توجه این است که مقدار آمینواسید ها، مواد معدنی، کوانزیم و نوکلئیک اسید را می توان برحسب نیاز و شرایط بیمار تنظیم نمود. به علاوه، این درمان کاملا بی خطر بوده و نیازی به بیهوشی موضعی ندارد.

ریزش مو+درمان

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو روشی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است. این روش از طریق تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش عمل می‌کند. در این فرایند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو به حالت متعادل می‌رسد.

مزوتراپی مواد مغذی مورد نیاز بدن هر فرد را با سوزن های بسیار کوچکی زیر پوست میانی کف سر تزریق می کند.

مزوتراپی به کمک تزریق در پوست سر برای رشد و تغذیه مو انجام می‌شود. ترکیبات دارویی موجود در مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خون‌ رسانی بهتر به فولیکول‌های مو می‌شود.

 این تزریق را پزشک پس از معاینه و تشخیص علت ریزش مو انجام می دهد. سوزن شماره 30 یا دستگاه مزوتراپی مجهز به سوزن برای این کار استفاده می شود. سپس ویتامین ها، مواد معدنی یا فیناستراید ها و مینوکسیدیل را به مقدار لازم با فاصله های 1 سانتی متری از هم زیر پوست سر تزریق می کند.

این ترکیب‌ های دارویی حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و عنصر روی هستند و تزریق آن در پوست سر باعث سلامتی و زیبایی بیشتر موها می‌شود. این روش در مقایسه با دیگر روش‌ ها تأثیر سریع‌ تری دارد و باعث متعادل‌ سازی سطح هورمون‌ های مو می‌شود.

در این روش درمانی، قدرت جذب فولیکول های مو بالاتر رفته و مواد مغذی را بیش تر جذب می کنند. پس از جذب مواد، فولیکول های خاموش تبدیل به محرکی برای رشد مو می شوند.

طی این فرآیند مقدار لازم آمینو اسید برای سلامتی مو تامین شده و تولید کراتین زیاد می شود. به همین دلیل، مزوتراپی روش درمانی مناسبی برای انواع پوست سر محسوب می شود.

از آنجا که مزوتراپی برای درمان ریزش مو در اثر اختلالات هورمونی کاربرد دارد، می‌تواند با متعادل‌ سازی میزان هورمون‌ ها مفید باشد.

درمان ریزش مو

روش انجام مزوتراپی برای رشد مو

مزوتراپی برای رشد مو از طریق تزریق ترکیبات دارویی به لایه مزودرم انجام می‌شود. مزودرم در زیر لایه اپیدرم است و میان لایه چربی و بافت پوستی قرار دارد. تزریق ترکیبات دارویی به کمک آمپول‌ شکل مخصوص مزوتراپی و سوزن استریل صورت می‌گیرد.

بسته به اندازه قسمتی از کف سر که نیاز به درمان دارد، زمان مزوتراپی از 10 تا 30 دقیقه متغیر است. همچنین موادی که جهت درمان در این روش استفاده می شوند شامل بیوکانین A و استیل تتراپپتاید 3 است.

بیوکانین A یک نوع ایزوفلاون قوی است که تستوسترون را در افرادی که کچلی زنانه یا مردانه (androgenetic alopecia) دارند به DHT  تبدیل می کند. این ماده از شبدر قرمز به دست می آید و در درمان بیماری های دیگری چون سرطان، اختلالات التهابی مثل سوریاسیس و اگزما هم مؤثر است.

استیل تتراپپتاید 3، به تحریک پروتئین های مرجع و شبکه سلولی بیش تر پرداخته و باعث رشد مو، کاهش ریزش مو، کاهش التهاب و تعویض بافت هایی می شود که بر فولیکول های مو اثر می گذارند. نتیجه نهایی، بزرگ تر شدن فولیکول های مو، سرزنده شدن مو و تولید مواد اصلی است.

 پس از 5 جلسه اثر مزوتراپی به‌وضوح قابل‌مشاهده است. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو انجام می‌شود و از آنجا که حاوی ویتامین‌ ها و مواد معدنی هستند، هیچ‌ گونه آلرژی و عوارض جانبی در پی نخواهند داشت.

مزوتراپی مو  یک روش بسیار مطمئن و با درد خفیف برای آن دسته از کسانی است که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند. مزوتراپی مو همچنین روشی برای مقابله با شوره سر است. شوره سر هرچقدر هم که شدید باشد، بر اساس تجویز پزشک متخصص پوست و مو از طریق مزوتراپی قابل‌درمان است.

یک تحقیق بالینی نشان داده که مزوتراپی 156درصد رشد مو را در برخی افراد افزایش داده، درحالیکه کسانی که از مینوکسیدیل استفاده کرده اند تنها 52 درصد افزایش رشد مو داشته اند.

مواد مورد استفاده برای مزوتراپی

مزوتراپی در این مطب با استفاده از برند معتبر Revitacare فرانسه انجام می شود، این برند در امریکا به نام cytocare شناخته می شود.

ممنوعیت مزوتراپی مو برای این افراد

به دلیل عوارض احتمالی، مزوتراپی مو برای افراد دیابتی، هموفیلی و باردار و کسانی که ناراحتی و التهابات پوستی دارند توصیه نمی‌شود.

مراقبت بعد از مزوتراپی

مزوتراپی مو روشی ارزان‌قیمت و بدون نیاز به جراحی است و در مقایسه با روش‌های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت اما برای مشاهده نتایج مطلوب آن باید برنامه غذایی سالم، ورزش منظم داشته باشد و خوردن چیپس و پفک و مواد غذایی کنسرو دوری کرد.

فواید مزوتراپی

فواید زیاد مزوتراپی امروزه آن را به روشی مجبوب بین مردم تبدیل کرده است. برخی از این فواید به شرح زیر است:

 • این روش بدون درد و کم تهاجمی و مطمئن است.
 • با رشد بیش تر مو، حجم مو را افزایش می دهد.
 • فولیکول ها را تقویت می کند و به مرحله آناژن می رساند.
 • مو را محکم کرده و درخشش و تازگی به آن می دهد.
 • از پوسته پوسته شدن شدید کف سر جلوگیری می کند.
 • نسبت به روش های دیگر ریسک آلرژی و تداخل دارویی کمتری دارد.
 • نیازی به بی هوشی ندارد.
 • بهبودی آن سریع است.
 • تقریبا بدون درد است.
 • از روش های دیگر درمان ریزش مو ارزان تر است.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

با وجود اینکه مزوتراپی بدون درد است اما برخی مراجعان درد کمی را در طول مزوتراپی گزارش کرده اند. با توجه به فرو رفتن سوزن ممکن است تورم، کبودی، التهاب یا در موارد نادر عفونت رخ دهد.

مزوتراپی مو درد دارد؟

مزوتراپی که برای درمان ریزش مو انجام می شود، بدون درد است. البته ممکن است به علت وارد شدن سوزن کمی فشردگی یا ضربه روی پوستتان حس کنید. اما نزدیک به 90 تا 92 درصد از بیماران علاوه بر رضایت از نتیجه شکایتی از درد آن نکرده اند.

تعداد جلسات

دوره درمان مزوتراپی مو ، حدودا 10 – 15 جلسه به فاصله حدودا سه هفته می باشد. (فاصله جلسات از شروع تا پایان متفاوت است و با توجه به شرایط هر فرد توسط پزشک تشخیص داده می شود) بعد از آن وارد مرحله بوستر خواهد شد، یعنی به این صورت که هر سال باید 2 الی 3 جلسه مزوتراپی تکرار شود.

بیشتر اوقات افراد پس از تکمیل درمان شاهد اثرگذاری آن می شوند. بیمار نباید وسط جلسات درمانی وقفه ایجاد کرده یا درمان را قطع کند. درغیر اینصورت نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت.

هزینه مزوتراپی

هزینه این روش درمانی زیاد نبوده و همین باعث می شود اکثر افراد از آن استفاده کنند. اگر مو های شما به دلیل ناهماهنگی هورمونی ریزش پیدا کرده اند، سریعا سراغ مزوتراپی بروید. هزینه مزوتراپی مو و صورت برای هر ویال 5 سی سی 700 هزار تومان است.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

مطلب مرتبط: برای درمان ریزش مو مزوتراپی بهتر است یا prp?


امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجیدزاده

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرفتحی شنبه ۱۸ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام، من موهام ریزش نداره ولی به طور ارثی به شدت کم پشته، آیا مزوتراپی تاثیری برای افزایش حجم موهای من داره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۸ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام به هیچ عنوان نمیشه گفت مزوتراپی برای همه موثر هست حتما باید از نزدیک معاینه شوید ببینیم چه روشی برای شما مناسب است

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمحسن یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  شما مزوتراپی مو رو با تفنگ مخصوص مزو انجام میدید یا بدون اون
  آیا فرقی دارن
  من شهرستان هستم آیا پزشک عمومی میتونه انجام بده این کارو؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام با هر دو انجام می دهیم و بهتره این رو بسپارید به عهده پزشکی که قراره براتون انجام بده
   حقیقتا تزریق مزوتراپی اصلا کار سختی نیست و نحوه انجام اون در واقع اصلی ترین الویت نیست الویت اصلی اینه اولا تشخیص برای شما صحیح باشه یعنی برای شما اصلا مناسب هست مزو یا خیر و اولویت بعدی نو مواد مصرفی مزوتراپی هستش

 • تصویر کاربرRezaaaa یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من موهام نسبتا كم پشت شده دكتر بهم ماينوكسيديل امريكايي نوشته ايا اين خوبه يا مزوتراپي؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳۰ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرهلنا شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام قیمت هرجلسه مزوتراپی حدودا چقدره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۹ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام ۷۰۰ الی ۷۵۰ تومان
   مزوتراپی مو:
   https://drmajidzadeh.com/1646

   مزوتراپی صورت:
   https://drmajidzadeh.com/1144

 • تصویر کاربرفاطمه یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ریزش موی ارثی دارم ۲۷ سالمه و چند مدته که ماینوکسیدل استفاده میکنم بنظر شما مزوتراپی بهتره یا پی آر پی؟ آیا کاشت مو برای خانم ها هم جواب میده؟ ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام سلامت باشید ببینید تمام مواردی که فرمودید روش های درمانی هستند و به هیچ عنوان نمیشه گفت کدام خوب است و کدام یک بد، مهم تشخیص صحیح است، زیرا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست شما باید معاینه شوید و با توجه به شرایط پوست شما بهترین راهکار درمانی تشخیص داده شود
   و بله کاشت مو برای خانم ها میشه انجام داد

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرنسترن دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر عزیز. من خانم هستم و ۴۰ سالمه خیلی ساله که ریزش موی استرسی دارم و هیچ گونه مشکل هورمونی و ...ندارم. اخیرا ده جلسه مزوتراپی مو انجام دادم با برند مزوآروما. موهام خیلی بهتر شده حالا خواستم بدونم تو چه فواصلی مزو انجام بدم که موهام دوباره ریزش پیدا نکنه؟ و اگر ممکنه بهترین برند مزوتراپی مو را معرفی بفرمایید. بنده خوزستان هستم و از لطف شما سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام برای ریزش مو حتما نیاز به معاینه از نزدیک هست و احتمالا بررسی نتایج آزمایشات تا ببینیم چه روشی برای شما مناسب هستش اینکه توقع داشته باشیم مزوتراپی برای همه افراد پاسخگو باشه کاملا اشتباه هستش 
   در خصوص اطلاعات بیشتر در مورد مزوتراپی مو مطلب زیر رو حتما بخونید:
   https://drmajidzadeh.com/1646

 • تصویر کاربرشاپرک دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من حدود 10 جلسه ست که مزوتراپی مو میرم ولی هنوز هیچ تاثیری ندیدم. با dermaheal کره ای
  نظرتون چیه؟ ریزش موم هورمونی بوده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۷ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام ببینید به طور ۱۰۰ درصد نمیشه گفت تمام افراد با مزوتراپی به جوابدهی می رسند باید از نزدیک معاینه شوید ببینیم مشکل ریزش موی شما چیست و بهترین راه درمان کدام است

  2. تصویر کاربرشاپرکسه شنبه ۷ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام خانم دکتر
   متاسفانه امکان اومدن نیست چون من شهرستان هستم
   علت ریزش موی من هورمونی هست
   عکس پیوست کردم ملاحظه بفرمایید
   فقط جلوی سرم ریخته
   به مرور در مدت 5 سال اتفاق افتاده
   یک ماهی هم هست سیپروترون کامپاند میخورم
  3. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 2 ماه پیش)

   حقیقتا هر اظهار نظری به این شکل بدون آزمایش بدون معاینه سر از نزدیک قطعا غیر علمی است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرمحسن سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من شهرستان هستم میخواستم محلول Revitacare رو بپرسم که از کجا میتونم تهیه کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام توسط پزشک باید تزریق انجام بشه خودتون که نمی تونید استفاده کنید اما در نهایت این وب سایت نمایندگی رسمی این شرکت در ایران هستش:
   http://bioa-skincare.com/

 • تصویر کاربرMary سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ..خانم دکتر امکان انجام مزوتراپی مو برای کسی ک دیابت داره ولی کنترل شده... هست ؟چون بشدت جلوی موهام خالی شده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)

    سلام بله  مشکلی نیست برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربربهرام سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.مزوتراپی که کف سر انجام میشه برای پر پشت کردن مو ایا هرمون هست؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام مزوتراپی آیا هرمون است؟ متوجه سوالتون نشدم

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر