خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو

ریزش موی سر ، امروزه به‌ عنوان موضوعی نگران‌ کننده برای بسیاری از افراد اعم از مرد و زن است. یکی از روش های کم تهاجی که می تواند به افراد دارای ریزش مو کمک کند مزوتراپی مو است. 

شدت و الگوی ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. ریزش مو شامل پس ‌روی خط موی پیشانی، ریزش مو منقطع و کم ‌پشت شدن است.

سبک زندگی ناسالم، اختلالات هورمونی، پیری، عوامل ارثی، مصرف آستروئیدها و داروها، بیماری، بارداری، حالت مو و عدم رعایت بهداشت مو، مسائل روانی و اجتماعی و اختلالات وسواسی کندن مو از عوامل ریزش موی سر هستند.

برخی از عوامل ریزش مو به کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی بدن و ناهماهنگی های هورمونی مثل تولید بیش از حد اندروژن DHT برمی گردند.

مشکلات ذکرشده ریزش مو از طریق دارو، درمان و ترمیم مو قابل‌ درمان است. هرچند مصرف داروهای طبیعی و رژیم غذایی سالم گزینه مناسب‌ تری نسبت به درمان با داروهای شیمیایی است.

 خوشبختانه با استفاده از مزوتراپی می توان بر تمامی این عوامل غلبه نمود و در کنار کاهش ریزش مو، به رشد مو های جدید کمک کرد.

مزوتراپی روشی غیر تهاجمی است که طی آن دارو زیر لایه اپیدرمال پوست تزریق شده و به بافت های آسیب دیده می رسد. سوراخ ها سطحی بوده و دارو را به مزودرم که متشکل از میان پوست هست، می برند.

نکته قابل توجه این است که مقدار آمینواسید ها، مواد معدنی، کوانزیم و نوکلئیک اسید را می توان برحسب نیاز و شرایط بیمار تنظیم نمود. به علاوه، این درمان کاملا بی خطر بوده و نیازی به بیهوشی موضعی ندارد.

ریزش مو+درمان

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو روشی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است. این روش از طریق تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش عمل می‌کند. در این فرایند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو به حالت متعادل می‌رسد.

مزوتراپی مواد مغذی مورد نیاز بدن هر فرد را با سوزن های بسیار کوچکی زیر پوست میانی کف سر تزریق می کند.

مزوتراپی به کمک تزریق در پوست سر برای رشد و تغذیه مو انجام می‌شود. ترکیبات دارویی موجود در مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خون‌ رسانی بهتر به فولیکول‌های مو می‌شود.

 این تزریق را پزشک پس از معاینه و تشخیص علت ریزش مو انجام می دهد. سوزن شماره 30 یا دستگاه مزوتراپی مجهز به سوزن برای این کار استفاده می شود. سپس ویتامین ها، مواد معدنی یا فیناستراید ها و مینوکسیدیل را به مقدار لازم با فاصله های 1 سانتی متری از هم زیر پوست سر تزریق می کند.

این ترکیب‌ های دارویی حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و عنصر روی هستند و تزریق آن در پوست سر باعث سلامتی و زیبایی بیشتر موها می‌شود. این روش در مقایسه با دیگر روش‌ ها تأثیر سریع‌ تری دارد و باعث متعادل‌ سازی سطح هورمون‌ های مو می‌شود.

در این روش درمانی، قدرت جذب فولیکول های مو بالاتر رفته و مواد مغذی را بیش تر جذب می کنند. پس از جذب مواد، فولیکول های خاموش تبدیل به محرکی برای رشد مو می شوند.

طی این فرآیند مقدار لازم آمینو اسید برای سلامتی مو تامین شده و تولید کراتین زیاد می شود. به همین دلیل، مزوتراپی روش درمانی مناسبی برای انواع پوست سر محسوب می شود.

از آنجا که مزوتراپی برای درمان ریزش مو در اثر اختلالات هورمونی کاربرد دارد، می‌تواند با متعادل‌ سازی میزان هورمون‌ ها مفید باشد.

درمان ریزش مو

روش انجام مزوتراپی برای رشد مو

مزوتراپی برای رشد مو از طریق تزریق ترکیبات دارویی به لایه مزودرم انجام می‌شود. مزودرم در زیر لایه اپیدرم است و میان لایه چربی و بافت پوستی قرار دارد. تزریق ترکیبات دارویی به کمک آمپول‌ شکل مخصوص مزوتراپی و سوزن استریل صورت می‌گیرد.

بسته به اندازه قسمتی از کف سر که نیاز به درمان دارد، زمان مزوتراپی از 10 تا 30 دقیقه متغیر است. همچنین موادی که جهت درمان در این روش استفاده می شوند شامل بیوکانین A و استیل تتراپپتاید 3 است.

بیوکانین A یک نوع ایزوفلاون قوی است که تستوسترون را در افرادی که کچلی زنانه یا مردانه (androgenetic alopecia) دارند به DHT  تبدیل می کند. این ماده از شبدر قرمز به دست می آید و در درمان بیماری های دیگری چون سرطان، اختلالات التهابی مثل سوریاسیس و اگزما هم مؤثر است.

استیل تتراپپتاید 3، به تحریک پروتئین های مرجع و شبکه سلولی بیش تر پرداخته و باعث رشد مو، کاهش ریزش مو، کاهش التهاب و تعویض بافت هایی می شود که بر فولیکول های مو اثر می گذارند. نتیجه نهایی، بزرگ تر شدن فولیکول های مو، سرزنده شدن مو و تولید مواد اصلی است.

 پس از 5 جلسه اثر مزوتراپی به‌وضوح قابل‌مشاهده است. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو انجام می‌شود و از آنجا که حاوی ویتامین‌ ها و مواد معدنی هستند، هیچ‌ گونه آلرژی و عوارض جانبی در پی نخواهند داشت.

مزوتراپی مو  یک روش بسیار مطمئن و با درد خفیف برای آن دسته از کسانی است که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند. مزوتراپی مو همچنین روشی برای مقابله با شوره سر است. شوره سر هرچقدر هم که شدید باشد، بر اساس تجویز پزشک متخصص پوست و مو از طریق مزوتراپی قابل‌درمان است.

یک تحقیق بالینی نشان داده که مزوتراپی 156درصد رشد مو را در برخی افراد افزایش داده، درحالیکه کسانی که از مینوکسیدیل استفاده کرده اند تنها 52 درصد افزایش رشد مو داشته اند.

مواد مورد استفاده برای مزوتراپی

مزوتراپی در این مطب با استفاده از برند معتبر Revitacare فرانسه انجام می شود، این برند در امریکا به نام cytocare شناخته می شود.

ممنوعیت مزوتراپی مو برای این افراد

به دلیل عوارض احتمالی، مزوتراپی مو برای افراد دیابتی، هموفیلی و باردار و کسانی که ناراحتی و التهابات پوستی دارند توصیه نمی‌شود.

مراقبت بعد از مزوتراپی

مزوتراپی مو روشی ارزان‌قیمت و بدون نیاز به جراحی است و در مقایسه با روش‌های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت اما برای مشاهده نتایج مطلوب آن باید برنامه غذایی سالم، ورزش منظم داشته باشد و خوردن چیپس و پفک و مواد غذایی کنسرو دوری کرد.

فواید مزوتراپی

فواید زیاد مزوتراپی امروزه آن را به روشی مجبوب بین مردم تبدیل کرده است. برخی از این فواید به شرح زیر است:

 • این روش بدون درد و کم تهاجمی و مطمئن است.
 • با رشد بیش تر مو، حجم مو را افزایش می دهد.
 • فولیکول ها را تقویت می کند و به مرحله آناژن می رساند.
 • مو را محکم کرده و درخشش و تازگی به آن می دهد.
 • از پوسته پوسته شدن شدید کف سر جلوگیری می کند.
 • نسبت به روش های دیگر ریسک آلرژی و تداخل دارویی کمتری دارد.
 • نیازی به بی هوشی ندارد.
 • بهبودی آن سریع است.
 • تقریبا بدون درد است.
 • از روش های دیگر درمان ریزش مو ارزان تر است.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

با وجود اینکه مزوتراپی بدون درد است اما برخی مراجعان درد کمی را در طول مزوتراپی گزارش کرده اند. با توجه به فرو رفتن سوزن ممکن است تورم، کبودی، التهاب یا در موارد نادر عفونت رخ دهد.

مزوتراپی مو درد دارد؟

مزوتراپی که برای درمان ریزش مو انجام می شود، بدون درد است. البته ممکن است به علت وارد شدن سوزن کمی فشردگی یا ضربه روی پوستتان حس کنید. اما نزدیک به 90 تا 92 درصد از بیماران علاوه بر رضایت از نتیجه شکایتی از درد آن نکرده اند.

تعداد جلسات

دوره درمان مزوتراپی مو ، حدودا 10 – 15 جلسه به فاصله حدودا سه هفته می باشد. (فاصله جلسات از شروع تا پایان متفاوت است و با توجه به شرایط هر فرد توسط پزشک تشخیص داده می شود) بعد از آن وارد مرحله بوستر خواهد شد، یعنی به این صورت که هر سال باید 2 الی 3 جلسه مزوتراپی تکرار شود.

بیشتر اوقات افراد پس از تکمیل درمان شاهد اثرگذاری آن می شوند. بیمار نباید وسط جلسات درمانی وقفه ایجاد کرده یا درمان را قطع کند. درغیر اینصورت نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت.

هزینه مزوتراپی

هزینه این روش درمانی زیاد نبوده و همین باعث می شود اکثر افراد از آن استفاده کنند. اگر مو های شما به دلیل ناهماهنگی هورمونی ریزش پیدا کرده اند، سریعا سراغ مزوتراپی بروید. هزینه مزوتراپی مو و صورت برای هر ویال 5 سی سی 600 هزار تومان است.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

مطلب مرتبط: برای درمان ریزش مو مزوتراپی بهتر است یا prp?


امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجیدزاده

 

خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو
4.5 (90%) 4 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربریلدا سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام چه مدت بعداز مزوتراپی می تونیم رنگ مو استفاده کنیم آیا رنگ مو در تاثیر مزوتراپی اثر دارد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام ارتباطی ندارند به هم

 • تصویر کاربرFateme شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر عزيز من حدودا يكي دوساله كه ريزش موي شديد دارم، خيلي موهام پرپشت بود ولي الان كچل شدم و خيليم افسرده م كرده😞 كمبود ويتامين D داشتم ولي درمان كردم اما الان كيست تخمدان دارم و احتمالا دليلش هورموني هست
  با مزوتراپي ريزش هورموني درمان ميشه ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرشامیوئل شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  قیمت هر جلسه مزوتراپی چقده
  و همین طور قیمت لیزر موهای زائد
  ممنون میشم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   اطلاعات کامل + هزینه مزوتراپی مو:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرDaniel چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بدونم که میشود بدون تزریغ هم از فواید مزوتراپی استفاده کرد منظورم قرض پماد یاچیز شبیع این و سوال بعدی ایا میشود از موهای ریش برای پیوند استفاده کرد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام خیر قطعا اگر این امکان بود که بدون تزریق امکان پذیر باشد همه از این امکان استفاده می کردند منظور شما رو از پیوند ریش متوجه نشدیم سوالتون رو کامل مطرح بفرمایید

 • تصویر کاربرزهرا شنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر
  ایا داروی revitacare حاوی فیناستراید می باشد؟و شرایط برای کسی که میخواهد اقدام به بارداری کند چگونه است
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام ترکیبات داروی مزوتراپی رویتاکر رو می تونید تو لینک زیر مطالعه کنید و خیر مشکلی ندارد:

   https://drmajidzadeh.com/1646

 • تصویر کاربرآذر شنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آیا این موضوع صحت دارد که بعد از اتمام دوره مزوتراپی سر، موها مجددا شروع به ریزش،می کند؟ مانند ماینوکسیدیل
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام ببینید باید این مساله رو بذیرید که مزوتراپی یک روش درمان قطعی نیست و یک روش تقویتی است و نیاز به تمدید دارد

   اما یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمتین یکشنبه ۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام،آیا برند یا مارک محلول مزوتراپی باید از کشور خاصی باشد یا فرقی نمیکند؟ محلول درماهیل برای مزوتراپی خوب است یا نه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام، بله قطعا که مهم است، زیرا مزوتراپی صرفا یک روش است، دارویی که تزریق می شود بسیار مهم است
   اطلاعات بیشتر در:
   https://drmajidzadeh.com/1144

 • تصویر کاربرزهرا چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  مزو تراپی برای اینکه موهام سریعتر رشد کنه تاثیر داره یا نه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

 • تصویر کاربرآذین شنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دارم از کم مویی سر میمیرم توروخدا کمکم کنید.دیگه توان درمانهای شیمیای و مالیدنی ندارم خسته شدم.آیا مزوتراپی درمانم میکنه؟توروخدا جوابمو بدید......😢😢😢😢😢😢😢😢
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام سلامت باشید ببینید تمام مواردی که فرمودید روش های درمانی هستند و به هیچ عنوان نمیشه گفت کدام خوب است و کدام یک بد، مهم تشخیص صحیح است، زیرا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست شما باید معاینه شوید و با توجه به شرایط پوست شما بهترین راهکار درمانی تشخیص داده شود

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

  2. تصویر کاربرآذینپنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   من کرمانشاه زندگی میکنم هشت ماهه دارم آلوپکسی و دارو و آمپول مصرف میکنم.بعداز شش ماه موهام ریز ریز دراومد الان مدتیه همونا داره میریزه دوباره.کاش میشد فقط علتشو بدونم.خسته شدم....کمکم کنید.من تک شهر خودم دارم پیش بهترین دکتر میرم اما فایده نداشته.چیکار کنم؟؟؟
  3. تصویر کاربرآذینپنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
   من هشت ماهه دارم آلوپکسی و دارو(فیناستراید.متفورمین.بیوتین و ...) و آمپول مصرف میکنم.موهام ریز ریز دراومد اما بعد از اتمام دوره م دوباره همون ریز ریزا داره میریزه.دوباره سرم خالی شد.من کرمانشاه زندگی میکنم.بهترین دکتر شهرم دارم میرم.اما چرا تشخیص درست ندادن.؟؟ من باید چیکار کنم.آزمایش هورمون و ویتامینم دادم همش خوب بوده
  4. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۹ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   همراه گرامی اینکه چرا آن پزشک تشخیص ندادند رو قطعا ما نمیدونیم و برای بیماری های پوستی بدون معاینه هر اظهار نظری غیر علمی است

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربرحمیده یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ببخشید قیمت جدیدهر جلسه مزوتراپی رو میشه بگید ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل:
   https://drmajidzadeh.com/1144

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر