خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو

ریزش موی سر ، امروزه به‌ عنوان موضوعی نگران‌ کننده برای بسیاری از افراد اعم از مرد و زن است. یکی از روش های کم تهاجی که می تواند به افراد دارای ریزش مو کمک کند مزوتراپی مو است. 

شدت و الگوی ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. ریزش مو شامل پس ‌روی خط موی پیشانی، ریزش مو منقطع و کم ‌پشت شدن است.

سبک زندگی ناسالم، اختلالات هورمونی، پیری، عوامل ارثی، مصرف آستروئیدها و داروها، بیماری، بارداری، حالت مو و عدم رعایت بهداشت مو، مسائل روانی و اجتماعی و اختلالات وسواسی کندن مو از عوامل ریزش موی سر هستند. برخی از عوامل ریزش مو به کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی بدن و ناهماهنگی های هورمونی مثل تولید بیش از حد اندروژن DHT برمی گردند.

مشکلات ذکرشده ریزش مو از طریق دارو، درمان و ترمیم مو قابل‌ درمان است. هرچند مصرف داروهای طبیعی و رژیم غذایی سالم گزینه مناسب‌ تری نسبت به درمان با داروهای شیمیایی است.

 خوشبختانه با استفاده از مزوتراپی می توان بر تمامی این عوامل غلبه نمود و در کنار کاهش ریزش مو، به رشد مو های جدید کمک کرد.

مزوتراپی روشی غیر تهاجمی است که طی آن دارو زیر لایه اپیدرمال پوست تزریق شده و به بافت های آسیب دیده می رسد. سوراخ ها سطحی بوده و دارو را به مزودرم که متشکل از میان پوست هست، می برند.

نکته قابل توجه این است که مقدار آمینواسید ها، مواد معدنی، کوانزیم و نوکلئیک اسید را می توان برحسب نیاز و شرایط بیمار تنظیم نمود. به علاوه، این درمان کاملا بی خطر بوده و نیازی به بیهوشی موضعی ندارد.

ریزش مو+درمان

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو روشی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است. این روش از طریق تحریک الگوی رشد مو و کاهش ریزش عمل می‌کند. در این فرایند پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و دیگر مواد معدنی مورد نیاز برای تقویت رشد مو به حالت متعادل می‌رسد.

مزوتراپی مواد مغذی مورد نیاز بدن هر فرد را با سوزن های بسیار کوچکی زیر پوست میانی کف سر تزریق می کند.

مزوتراپی به کمک تزریق در پوست سر برای رشد و تغذیه مو انجام می‌شود. ترکیبات دارویی موجود در مزوتراپی باعث تقویت گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خون‌ رسانی بهتر به فولیکول‌های مو می‌شود.

 این تزریق را پزشک پس از معاینه و تشخیص علت ریزش مو انجام می دهد. سوزن شماره ۳۰ یا دستگاه مزوتراپی مجهز به سوزن برای این کار استفاده می شود. سپس ویتامین ها، مواد معدنی یا فیناستراید ها و مینوکسیدیل را به مقدار لازم با فاصله های ۱ سانتی متری از هم زیر پوست سر تزریق می کند.

این ترکیب‌ های دارویی حاوی اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و عنصر روی هستند و تزریق آن در پوست سر باعث سلامتی و زیبایی بیشتر موها می‌شود. این روش در مقایسه با دیگر روش‌ ها تأثیر سریع‌ تری دارد و باعث متعادل‌ سازی سطح هورمون‌ های مو می‌شود.

در این روش درمانی، قدرت جذب فولیکول های مو بالاتر رفته و مواد مغذی را بیش تر جذب می کنند. پس از جذب مواد، فولیکول های خاموش تبدیل به محرکی برای رشد مو می شوند.

طی این فرآیند مقدار لازم آمینو اسید برای سلامتی مو تامین شده و تولید کراتین زیاد می شود. به همین دلیل، مزوتراپی روش درمانی مناسبی برای انواع پوست سر محسوب می شود.

از آنجا که مزوتراپی برای درمان ریزش مو در اثر اختلالات هورمونی کاربرد دارد، می‌تواند با متعادل‌ سازی میزان هورمون‌ ها مفید باشد.

درمان ریزش مو

روش انجام تزریق امپول در سر برای رشد مو

مزوتراپی برای رشد مو از طریق تزریق ترکیبات دارویی به لایه مزودرم انجام می‌شود. مزودرم در زیر لایه اپیدرم است و میان لایه چربی و بافت پوستی قرار دارد. تزریق ترکیبات دارویی به کمک آمپول‌ شکل مخصوص مزوتراپی و سوزن استریل صورت می‌گیرد.

بسته به اندازه قسمتی از کف سر که نیاز به درمان دارد، زمان مزوتراپی از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه متغیر است. همچنین موادی که جهت درمان در این روش استفاده می شوند شامل بیوکانین A و استیل تتراپپتاید ۳ است.

بیوکانین A یک نوع ایزوفلاون قوی است که تستوسترون را در افرادی که کچلی زنانه یا مردانه (androgenetic alopecia) دارند به DHT  تبدیل می کند. این ماده از شبدر قرمز به دست می آید و در درمان بیماری های دیگری چون سرطان، اختلالات التهابی مثل سوریاسیس و اگزما هم مؤثر است.

استیل تتراپپتاید ۳، به تحریک پروتئین های مرجع و شبکه سلولی بیش تر پرداخته و باعث رشد مو، کاهش ریزش مو، کاهش التهاب و تعویض بافت هایی می شود که بر فولیکول های مو اثر می گذارند. نتیجه نهایی، بزرگ تر شدن فولیکول های مو، سرزنده شدن مو و تولید مواد اصلی است.

 پس از ۵ جلسه اثر مزوتراپی به‌وضوح قابل‌مشاهده است. تزریق ترکیبات دارویی بر اساس نوع ریزش مو انجام می‌شود و از آنجا که حاوی ویتامین‌ ها و مواد معدنی هستند، هیچ‌ گونه آلرژی و عوارض جانبی در پی نخواهند داشت.

مزوتراپی مو  یک روش بسیار مطمئن و با درد خفیف برای آن دسته از کسانی است که از مشکل ریزش مو رنج می‌برند. مزوتراپی مو همچنین روشی برای مقابله با شوره سر است. شوره سر هرچقدر هم که شدید باشد، بر اساس تجویز پزشک متخصص پوست و مو از طریق مزوتراپی قابل‌درمان است.

یک تحقیق بالینی نشان داده که مزوتراپی ۱۵۶درصد رشد مو را در برخی افراد افزایش داده، درحالیکه کسانی که از مینوکسیدیل استفاده کرده اند تنها ۵۲ درصد افزایش رشد مو داشته اند.

مواد مورد استفاده برای مزوتراپی

مزوتراپی در این مطب با استفاده از برند معتبر Revitacare فرانسه انجام می شود، این برند در امریکا به نام cytocare شناخته می شود.

ممنوعیت مزوتراپی مو برای این افراد

به دلیل عوارض احتمالی، مزوتراپی مو برای افراد دیابتی، هموفیلی و باردار و کسانی که ناراحتی و التهابات پوستی دارند توصیه نمی‌شود.

مراقبت بعد از مزوتراپی

مزوتراپی مو روشی ارزان‌قیمت و بدون نیاز به جراحی است و در مقایسه با روش‌های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت اما برای مشاهده نتایج مطلوب آن باید برنامه غذایی سالم، ورزش منظم داشته باشد و خوردن چیپس و پفک و مواد غذایی کنسرو دوری کرد.

فواید مزوتراپی

فواید زیاد مزوتراپی امروزه آن را به روشی مجبوب بین مردم تبدیل کرده است. برخی از این فواید به شرح زیر است:

 • این روش بدون درد و کم تهاجمی و مطمئن است.
 • با رشد بیش تر مو، حجم مو را افزایش می دهد.
 • فولیکول ها را تقویت می کند و به مرحله آناژن می رساند.
 • مو را محکم کرده و درخشش و تازگی به آن می دهد.
 • از پوسته پوسته شدن شدید کف سر جلوگیری می کند.
 • نسبت به روش های دیگر ریسک آلرژی و تداخل دارویی کمتری دارد.
 • نیازی به بی هوشی ندارد.
 • بهبودی آن سریع است.
 • تقریبا بدون درد است.
 • از روش های دیگر درمان ریزش مو ارزان تر است.

عوارض جانبی مزوتراپی مو

با وجود اینکه مزوتراپی بدون درد است اما برخی مراجعان درد کمی را در طول مزوتراپی گزارش کرده اند. با توجه به فرو رفتن سوزن ممکن است تورم، کبودی، التهاب یا در موارد نادر عفونت رخ دهد.

مزوتراپی مو درد دارد؟

مزوتراپی که برای درمان ریزش مو انجام می شود، بدون درد است. البته ممکن است به علت وارد شدن سوزن کمی فشردگی یا ضربه روی پوستتان حس کنید. اما نزدیک به ۹۰ تا ۹۲ درصد از بیماران علاوه بر رضایت از نتیجه شکایتی از درد آن نکرده اند.

تعداد جلسات

دوره درمان مزوتراپی مو ، حدودا ۱۰ – ۱۵ جلسه به فاصله حدودا سه هفته می باشد. (فاصله جلسات از شروع تا پایان متفاوت است و با توجه به شرایط هر فرد توسط پزشک تشخیص داده می شود) بعد از آن وارد مرحله بوستر خواهد شد، یعنی به این صورت که هر سال باید ۲ الی ۳ جلسه مزوتراپی تکرار شود.

بیشتر اوقات افراد پس از تکمیل درمان شاهد اثرگذاری آن می شوند. بیمار نباید وسط جلسات درمانی وقفه ایجاد کرده یا درمان را قطع کند. درغیر اینصورت نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت.

هزینه مزوتراپی

هزینه این روش درمانی زیاد نبوده و همین باعث می شود اکثر افراد از آن استفاده کنند. اگر مو های شما به دلیل ناهماهنگی هورمونی ریزش پیدا کرده اند، سریعا سراغ مزوتراپی بروید. هزینه مزوتراپی مو برای هر ویال ۵ سی سی ۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان و هزینه مزوتراپی صورت ۱,۱۵۰,۰۰۰ تومان است.

توجه : در حال حاضر به علت نوسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

مطلب مرتبط: برای درمان ریزش مو مزوتراپی بهتر است یا prp?

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سامان سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۱۷ سالمه ، ریزش مو دارم
  رفتم دکتر یه قرص فولیکوژن برام تجویز کرد و یه محلول دست ساز داد . بعد یه مدت بهم گفت بیام مزوتراپی ، الان دو جلسه مزوتراپی کردم ولی ریزش موهام قطع نشده ، طبیعیه؟
  جلسات مزوتراپی رو ادامه بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام

   ببینید برای تشخیص مساله ریزش حتما نیازمند بررسی نتیج آزمایش خونتون هست که بتونیم اظهار نظر کنیم که هم می تونید برای ویزیت حضوری تعیین نوبت بفرمایید و هم ویزیت آنلاین:
   https://drmajidzadeh.com/visitonline

 • تصویر کاربر جعفری سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام.بنده در سال قبل مزوتراپی را روی موی سرم انجام دادم.طی 7 جلسه.ولی هیچ اثری روی موی سر م نگذاشت.خواستم دلیلش را بدانم.بنده 52 سالمه.و موهای خوبی دارم.فقط می خواستم پر پشت شود.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام آقا یا خانم جعفری عزیز سوال شما از پایه واقعیت یک مقدار اشتباه هستش

   مساله اصلی اینه خود افراد به دنبال راهکار درمانی میگردند و انتخاب می کنند که البته شما هم حق دارید به علت حجمه تبلیغات تجاری و غلو شده برای درمان ریزش مو اول باید نتیجه آزمایش شما بررسی بشه درمان دارویی مناسب با شما شروع بشه و در نهایت در صورت تمایل روش های کمک کننده مثل مزوتراپی یا پی آر پی می تونه تسریع کننده روند درمان باشه واقعیت اینه اصلا شاید مزوتراپی برای شما مناسب نبوده برای اظهار نظر حتما باید از نزدیک معاینه و نتیجه آزمایشتون بررسی بشه

 • تصویر کاربر Shaqayeq سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  Ba salam
  Bad az tamam shodn jalasat baz emkan rizesh has ya mandegari dare?
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   بطور کل فیلر یعنی پرکننده و ما چیزی تحت عنوان فیلر مو نداریم داروهای تقویتی مو با روش مزوتراپی تزریق میشوند و در بعضی موارد با نام های تجاری مثل فیلر مو شنیده میشوند اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/1646/

 • تصویر کاربر مریم شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ... مدت دوساله که ریزش مو دارم و حدود سه چهارم موهامو تو این مدت از دست دادم ... میخوام بدونم با فیلر مو میشه امیدی به رویش مجدد موهام و قطع ریزش داشته باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   روشهای زیادی برای تقویت مو وجود داره که برای اظهار نظر تخصصی که چه روشی برای شما مناسب است باید از نزدیک معاینه شوید و نتایج آزمایشاتتان مورد بررسی قرار گیرد.

 • تصویر کاربر آوا دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام روز بخیر
  میخواستم بدونم ریزش مو و نازکی مو ناشی از یائسگی زودرس توسط مزوتراپی قابل درمانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ایتدا لازم هست از نزدیک معاینه شوید تا درمان مناسب با شرایط شما برایتان صورت گیرد.

 • تصویر کاربر س. یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من الان خارج از ایران دانشجو هستم. برای دو ماه میخوام بیام ایران. به نظرتون مزوتراپی شروع کنم؟ با توجه به این که گفتید باید تعداد جلسات بین ده تا ۱۵ باشه و بینش وقفه ای نیفته.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در مورد مزوتراپی در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/1646/

 • تصویر کاربر Suusuu سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  من سال قبل شیمی درمانی و پرتودرمانی انجام داذم و الان ریزش شدید مو دارم.ایا مزوتراپی با توجه به شرایط من توصیه میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   بینید روشهایی مثل مزوتراپی یا پی ار پی اینا روشهای تقویتی برای مو هستند ابتدا لازم هست شما از نزدیک معاینه شوید تا با توجه به شرایط شما و بررسی نتایج آزمایشات تشخیص داده شود چه روش درمانی برای شما مناسب است.

 • تصویر کاربر مینا جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  آیا روش مزوتراپی دررشد دوباره موهای ریخته شده تاثیردارد؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل درمورد مزوتراپی در لینک زیر وجود است

   https://drmajidzadeh.com/1646/

 • تصویر کاربر ن.ن یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  در اصفهان به پزشک جهت انجام مزوتراپی مراجعه کردم و گفتند که بسیار دردناک است و من اصلا تحمل درد را ندارم .
  آیا روش‌های مختلفی هست که نوشته شده بدون درد ؟
  و آیا مزوتراپی بدون تزریق هم در ایران انجام می‌شود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر

   قبل از انجام مزوتراپی میتوانید از اسپری های بی حسی استفاده کنید که درد ناشی از این عمل رو کاهش میدهد

   https://drmajidzadeh.com/1646/

    

 • تصویر کاربر داریوش یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  امکان تزریق در خانه وجود دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر

   اینکار باید در مجموعه پزشکی و توسط پزشک انجام شود.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر