جدیدترین و بهترین روش کاشت مو

امروزه دو روش برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد یکی روش های کم تهاجمی تر مانند prp و مزوتراپی مو که برای تقویت مو مورد استفاده قرار می گیرد. روش دیگر که پر تهاجمی تر است کاشت مو است که برای درمان طاسی و رشد مجدد مو مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت اصلی روش کاشت مو و روش‌ ترمیم در ماندگاری و نتیجه است. کاشت مو برای رشد مجدد موها نتیجه بسیاری بهتری دارد و کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. پیشرفت‌ های اخیر در صنعت پزشکی، رؤیای جوانی و زیبایی را برای افراد محقق می‌کند.

امروزه متخصصان با بهترین روش کاشت مو با استفاده از فن‌های مختلف، قادر به استخراج و کاشت تعداد بسیار زیاد فولیکول‌های مو هستند. امروزه دو روش عمده برای کاشت مو وجود دارد که عبارت‌اند از: استخراج واحد فولیکولی یا FUE و روش کاشت واحد فولیکولی یا FUT. تفاوت عمده این دو روش در شیوه استخراج فولیکول است.

کاشت مو FUE

استخراج واحد فولیکولی یا FUE

در این روش هر واحد فولیکولی به‌طور مستقیم و به شکل تکی همراه با پوست سر برداشته می‌شود. فولیکول‌های مو به شکل تصادفی از قسمت‌های مختلف سر برداشته می‌شود تا کاهش حجم مو چندان چشمگیر نباشد که تنها تفاوت عمده بین دو روش FUE و FUT است.

کنترل درد

این روش هیچ‌گونه جای زخم و بخیه از خود بجای نمی‌گذارد و همچنین زمان بهبود روش FUE در مقایسه با روش‌های قدیمی FUT سریع‌تر است.

اثر زخم

از آنجا که در روش FUE فولیکول‌های مو به‌ صورت تکی و نه خطی استخراج می‌شوند، لذا هیچ‌گونه جای زخمی را برجای نمی‌گذارند؛ اما ممکن است سوراخ‌ های بسیار ریزی به‌ اندازه ۱ میلی‌متر پس از عمل برجای بماند که ظرف مدت ۳ الی ۷ روز پس از عمل بهبود یابد.

هزینه کاشت مو

به دلیل استخراج فولیکول‌های مو به‌صورت تکی لذا روش FUE نسبت به روش قدیمی FUT حساس‌تر و زمان بیشتری را نیازمند است. همان‌گونه که پیش‌تر بیان شد فناوری FUE روز به‌ روز پیشرفته‌تر می‌شود و در میان روش‌ های دیگر محبوبیت بیشتری را از آن خود می‌کند، به همین دلیل ممکن هزینه‌ های انجام این عمل کاهش خواهد یافت. این روزها تفاوت هزینه بین این دو روش بسیار متفاوت است.

کاشت مو به روش fut

کاشت مو با روش نوار FUT

در این روش یک رشته کوچک از بافت پشت سر برای استخراج فولیکول‌های مو برداشته می‌شود. فولیکول‌های مو توسط یک گروه متخصص پزشکی کاشته می‌شود. در بیشتر موارد به‌ خصوص موارد خاص ریزش مو، FUT روشی ارجح است، زیرا پزشک را در استفاده از محل پوست سر برای دریافت فولیکول آزاد می‌گذارد.

کنترل درد

گزارش درد و ناراحتی‌های حاصل از روش FUT از سوی بیماران نسبت به روش FUE بیشتر بوده است. یکی از عوارض ناشی از این‌ روش ورم در اطراف بافت برداشته‌شده است اما جای نگرانی نیست چرا که در صورت نیاز داروهایی برای کنترل درد تجویز می‌شود. عمل کاشت مو به‌ صورت سرپایی است و نیازی به استراحت پس از عمل ندارد.

اثر زخم

نوار برداشته‌ شده از پشت سر در روش FUT ممکن است خطی به ضخامت ۱ میلی‌متر برجای گذارد. اثر زخم از آنجا که بسیار ریز است به‌ وسیله موها پوشیده می‌شود. به‌مرور زمان نیز جای زخم رو به بهبودی می‌رود و تا حدودی محو می‌شود.

هزینه کاشت مو

هزینه این روش بستگی به تعداد قلمه‌هایی دارد که کاشته می‌شود. از این‌ رو هزینه‌ها بیشتر بستگی به خود فرد دارد. به‌ طور کلی اما هزینه‌ های روش FUT در مقایسه با روش FUE بسیار پایین‌تر است. البته هزینه‌ های روش FUE به‌تازگی به دلیل محبوبیت کاهش‌یافته است و تفاوت چندانی بین این دو روش وجود ندارد. هزینه‌های عمل نیز بیشتر بستگی به وضعیت و نیاز بیمار دارد. از این‌ رو توصیه می‌شود با مراجعه به پزشک در مورد این دسته از اطلاعات گفتگو کنید.

بهترین روش کاشت مو

 در هنگام گفتگو با پزشک، وی روش مناسب برای کاشت مو بر اساس الگوی ریزش، کیفیت و کمیت محل کاشت را به شما ارائه می‌دهد. در صورتی که طاسی سر شما گسترده باشد ترکیبی از دو روش برای شما به کار برده می شود.

اگر احساس می کنید، نیاز به کاشت مو دارید، می توانید با تعیین وقت با تیم پزشکی مطب از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شوید. خدمات کاشت مو در این مجموعه تحت نظر جناب دکتر ریاحی، متخصص پوست و مو (دارای بورد تخصص پوست و مو) که عضو هیات علمی دانشگاه هم هستند انجام می شود.

مطلب مرتبط: سوالات رایج درباره کاشت مو

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده