بهترین روش برداشتن خال و زگیل

خال یا زگیل، این مهمان ناخوانده ای که اگر بر روی صورت پیدا شود، تمام ظاهر صورت را زیر سوال می برد. روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد که در ادامه آمده است.

به جز موارد استثنا که خال به زیبایی صورت می فزاید، در بقیه موارد آزاردهنده است. معمولا خال حاصل تجمع سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت هستند درون ملانیست ماده ای رنگی به نام ملانین تولید می شود و رنگ تولید شده باعث رنگی شدن سلول های ملانوسیت می شود. توزیع و فراوانی ملانوسیت ها تعیین کننده رنگ پوست هستند، در شرایطی که تجمع بیش از حد از ملانوسیت های در مساحت کوچکی از پوست ایجاد شود، نتیجه آن یک خال می شود که گاهی این تجمع فقط به تغییر رنگ بسنده نمی کند و باعث بالا آمدن پوست هم می شود.

برداشتن خال

روش های مختلف برداشتن خال و زگیل

برداشتن خال و زگیل به روش RF هم موثر و هم بدون عوارض می باشد. پس از تابش امواج، محل آن ابتدا قرمز و سپس صورتی شده و در عرض ۳ تا ۴ هفته ، رنگ صورتی کم رنگ و به تدریج محو می شود.

فرد می تواند بلافاصله بعد از استفاده از این روش، به زندگی عادی برگردد، اما بهتر است از ضد آفتاب استفاده کرده و ۴۸ ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد. یکی از روش های مرسوم جراحی است. اما مشکل بزرگ در روش جراحی، لزوم انجام برش عمیق جهت برداشتن خال است. همین برش عمیق موجب ایجاد جای زخم یا اِسکار می شود به همین دلیل برداشتن خال و زگیل با لیزر  بیشتر توسط افراد انتخاب می شود.

دیگر روش های برداشتن خال و زگیل استفاده از تکنیک کرایوسرجری یا به اصطلاح کرایو است. در این روش گاز اکسید نیتروژن به سطح پوستی مورد نظر زده می شود و بر اثر سرمای ایجاد شده عروق خونرسان به آن ناحیه یخ می زند و در نتیجه خونرسانی به ناحیه مختل می گردد اختلال در خونرسانی، مرگ بافتی یا نکروز را به همراه دارد و نهایتا خال به این شکل برداشته می شود از مشکلات مهم و قابل توجه روش کرایو تغییر رنگ ناحیه ی عمل است به این معنی که ناحیه ی درمان شده کم رنگ تر یا پر رنگ تر از ناحیه ی اطراف می شود و متاسفانه تغییر رنگ ایجاد شده به روش های مرسوم پاسخ مناسب نداده و معمولا پایدار است.

از روش های بسیار قدیمی و منسوخ شده، برداشتن خال و زگیل ها به روش حرارتی یا کوتریزاسیون است که به دلیل عدم تعیین دقیق عمق آسیب بافتی و احتمال زیاد در ایجاد اسکار، به خصوص برای برداشتن خال های صورت توصیه نمی شود و تقریبا یک روش منسوخ شده در برداشتن خال و زگیل است.

مردم برای برداشتن خال و زگیل از گزینه های کمی استفاده می کنند. شایع ترین روش آن عمل جراحی و cauterization است. هر دو روش معمولا می توانند به صورت سرپایی در مطب پزشک با استفاده از بی حسی موضعی انجام شوند. با این حال، احتمال بروز زخم وجود دارد، به خصوص اگر دارای ریشه های عمیق باشد.

کسانی که به دنبال یک راه ساده تر برای برداشتن خال و زگیل بدون ایجاد زخم هستند ممکن است لیزر را برای پاسخ به مشکلشان انتخاب کنند. لیزر یکی از گزینه های قابل قبول برای مقابله با نگرانی های پر دردسر است، اما تنها در شرایط خاص.

روش برداشتن خال و زگیل با لیزر

برداشتن خال و زگیل با استفاده از لیزر، با بی حسی موضعی انجام می شود. سپس از لیزر برای حذف رنگدانه ی موجود در خال استفاده می شود. سپس رنگدانه ها با فرآیندهای طبیعی بدن دفع می شوند. یک حباب بر روی خال ایجاد می شود که در نهایت کنده می شود.

آن ناحیه ممکن است چند روز پس از عمل تیره تر شود. با این حال، می توانید آن را توسط لوازم آرایشی پوشش دهید. بیماران باید حداقل ۶ هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرند و در هنگام خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

این روش به طور کلی ایمن است و خطر زخم شدن آن ، حداقل (حدود ۱ درصد) است. دردناک بودن آن بستگی زیادی به آستانه ی درد بیمار دارد. بعضی از مردم طی این روش احساس سوزن سوزن شدن دارند.

برداشتن خال به روش جراحی
برداشتن خال و زگیل به روش جراحی

سه روش برای جراحی وجود دارد:

تراشیدن و برداشتن ، بیوپسی پانچ و عمل جراحی .

تراشیدن و برداشتن برای خال هایی استفاده می شود که بر روی پوست رشد کرده اند . در این روش ، پزشک یک بی حسی موضعی را در اطراف ناحیه ی خال اعمال می کند و از یک چاقوی کوچک و تیز استفاده می کند تا سطح خال را ببرد تا با پوست اطرافش فرسوده شود.
تکنیک بیوپسی پانچ که معمولا برای خال های پوستی کوچکتر استفاده می شود، شامل استفاده از یک دستگاه خاص برای پانچ کردن یک تکه از پوست می باشد.
خال های پوستی که صاف یا بدخیم هستند معمولا با عمل جراحی برداشته می شوند جراح خال را کاملا از بین می برد و زخم را بخیه می زند.

برداشتن خال با لیزر

مزایا و معایب برداشتن خال و زگیل با لیزر

مزایا

مزیت اصلی این روش غیر تهاجمی بودن آن است. از آنجا که هیچ برش یا سوزشی در پوست وجود ندارد، خطر عفونت به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

لیزر همچنین قادر به دسترسی به مناطقی از بدن مانند صورت یا بینی است که ممکن است درمان با استفاده از روش های دیگر دشوار باشد. در نهایت، چندین خال و زگیل در یک جلسه درمان می شوند.

معایب

یکی از معایب اصلی لیزر این است که نمی تواند به داخل پوست نفوذ کند. بنابراین، تنها قادر به درمان خال های سطحی است.
یکی دیگر از معایب آن این است که لیزر خال را از بین می برد. افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، ابتدا باید قبل از انجام این روش، عوامل سرطانی مورد آزمایش قرار گیرند.

برداشتن خال و زگیل

بهترین روش برداشتن خال چیست؟

حقیقتا این پرسش از پایه اشتباه است، زیرا تمام خال ها یکسان نبوده و یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست.
روش های رایج برداشت خال عبارتند از:

 • لیزر فرکشنال
 • جراحی
 • آر اف سرجیکال

اما اینکه صرفا گفته شود کدام روش برای تمام افراد مناسب است پاسخ غیر علمی است. ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید پس از بررسی تشخیص داده می شود آیا اصلا برداشتن آن خال به صلاح است یا خیر، گاهی حتی به معاینه هم محدود نمی شود و نیاز به نمونه برداری و پاسخ آزمایشگاه است. پس از آن می توان بهترین شیوه را انتخاب و خال ها را برداشت.

هزینه ی برداشتن خال و زگیل با لیزر

هزینه ی لیزر بسته به پزشک ، منطقه ی جغرافیایی که در آن زندگی می کنید ، میزان و تعداد خال ها و زگیل ها متفاوت است. در نظر داشته باشید که بعضی از روش ها ممکن است بیش از یک درمان نیاز داشته باشند. قبل از انجام آن، مطمئن شوید که پزشک تعداد درمان را ارزیابی کند .

به طور متوسط ​​هزینه برداشتن خال و زگیل به عواملی از جمله شکل، اندازه و محل آن در بدن بستگی دارد.  برداشتن چاله های بزرگ، هزینه بیشتری در بردارد. خال هایی که بیشتر در معرض دید هستند باید با ظرافت بیشتری برداشته شوند و در نتیجه قیمت بیشتری را در بردارند. نوع تخصص دکتری که کار برداشتن را انجام می دهد نیزدر قیمت ها تاثیر می گذارد. متخصصانی مانند یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک هزینه بیشتری نسبت به پزشک عمومی می گیرند. در مجموع باید گفت در خصوص هزینه، حقیقتا به هیچ عنوان بدون معاینه امکان پذیر نیست.

پس از برداشتن خال و زگیل چه باید کرد ؟

 • بعد از این روش، شما باید یک لایه پماد و یک باند بر روی محل بگذارید.
 • محل را یک بار یا دو بار در روز با آب یا پراکسید هیدروژن تمیز کنید.
 • بعد از تمیز کردن زخم، پماد و باند را اعمال کنید.
 • این مراحل باید تا زمانی که زخم بهبود یابد تکرار شوند.

رادیوفرکانس یا rf برای برداشتن خال و زگیل و تومورهای پوستی استفاده می شود. این روش شامل انتقال امواج رادیویی به پوست برای حذف یا تغییر یک ضایعه است. انواع مختلفی از الکترود ها بسته به نوع ضایعه استفاده می شوند، به عنوان مثال سوزن ، سیم حلقوی ، تیغه ی چاقو و غیره . انتظار می رود تورم جزئی، قرمزی، کبودی و حساسیت در منطقه به مدت چند روز پدیدار شود. با این وجود، خونریزی به علت انعقاد بافتی در طول درمان وجود ندارد. قیمت های خصوصی برای جراحی رادیو تراپی بستگی به اندازه و وضعیت خال دارد. هزینه ی برداشت زگیل ها یا تومور های پوستی حدودا از ۱۰۰ پوند شروع می شوند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهسا جمعه ۱ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من قرص زینک رو روزی یدونه مصرف میکنم .ایا چون پشت سر هم مصرف میکنم ضرری نداره؟ایا بعد از تموم شد قرص فاصله بندازم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   هیچ دارویی نباید بصورت خودسرانه استفاده شود حتما باید زیر نظر پزشک و با میزان مصرف مشخص استفاده شود

 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جسارتا هزینه برداشتن خال گوشتی کوچک حدودا چقدر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام کاملا بستگی به نوع آن دارد اصلا شاید قابل برداشتن نباشد پس از آن تشخیص نوع روش و در نهایت تخمین هزینه

   حتما باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر Maryam پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام من دوتاخال دارم روچونم وایناقبلا زخم بودن تبدیل به خال شدن زیاد بزرگ نیستن وروپوستن میخاستم بدونم اگ برش دارم مشکلی پیش که نمیاد وهزینش چقده وباچه روشی برش دارم بهتره
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 7 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   شما حتما بايد كه از نزديك معاينه بشيد تا اصلا مشخص بشه كه لكه ها خال هستند يا خير ؟! تا بتونيم روش درمان مخصوص به شمارو تجويز كنيم🌸🙏🏼
 • تصویر کاربر مهتاب چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بعد ازاینکه لیزر روی لکه های قهو ه ای صورتم انجام دادم البته دفعه دوم، جای لیزر لکه های تیره بوجودآمده است ایا این لکه ها ازبین می رود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   منظورتون رو از ليزر متوجه نشدم ، ليزر جهت درمان يا رفع موهاي زائد؟
   در هر صورت براي تشخيص بهتر بايد كه از نزديك مورد معاينه قرار بگيريد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربر M& شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من در ناحیه ی کف دست خال بسیار سطحی دارم باید چه کار کنم و چقد قیمت برمیداره؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام🌼
   اصلا به اين صورت نميشه تجويز خاصي انجام داد .
   حتما بايد كه از نزديك معاينه بشين ، روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربر Shirin چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من دو تا خال مشکی برجسته روی بدنم دارم که به تازگی روی دوتا خال ورم کرده و زخم شده.دلیلش چی میتونه باشه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   اصلا نميشه به اين ترتيب قضاوت كرد ، خال ها انواع مختلفي دارند و حتما نيازمند معاينه باليني هستش.
   كه ببينيم بهترين راهكار درماني چي هستش .
   روزهاي شنبه تا چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد. 🙏🏼🌸
 • تصویر کاربر مستانه سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  من مهرماه روزی یک عدد راکوتان ۲۰ میلی گرم خوردم ابان نخوردم تو ایران پیدا نکردم اذرماه از یه کشور دیگه ۱۰ میلی گرم خریدم و هفته ای ۲ تا مصرف کردم تا اسفند ماه ، جوش زیادی نداشتم الان که ۴ ماه گذشته با این دوز مصرفی میتونم خال های صورتمو بردارم و لیزر موی زائد انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام عزیزم حتما نیازمند این هستش پوست صورتتون هم از نزدیک معاینه بشه

    

 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من زگیل گوشتی توس سر بالای گوش دارم خواستم مرا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 9 ماه پیش)

   سلام برای درمان باید از نزدیک معاینه شوید تا با یکی از روش های لیزر، کرایو و یا جراحی سرپایی درمان شود

 • تصویر کاربر مصطفی یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،من یک سری خال روی قسمت تناسلیم دارم که برجسته نیستن خیلی،میخواستم ببینم برای برداشتنشون چه کار میتونم بکنم...ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 10 ماه پیش)

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید آقای دکتر شما رو معاینه می کنند

 • تصویر کاربر سمانه دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید راه درمان هر پس بالای دست زگیل بالای دست چیست لطفا راهنمایی کنید هزینه فریز کردن و لیزر بالای دست چقدر است
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 10 ماه پیش)

   سلام باید حتما از نزدیک معاینه شوید که ابتدا تشخیص داده شود زگیل هست یا خیر پس از اون ببیتیم بهترین درمان کرایو تراپی است یا لیزر یا درمان دارویی

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر