بهترین روش برداشتن خال و زگیل

خال یا زگیل، این مهمان ناخوانده ای که اگر بر روی صورت پیدا شود، تمام ظاهر صورت را زیر سوال می برد. روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد که در ادامه آمده است.

به جز موارد استثنا که خال به زیبایی صورت می فزاید، در بقیه موارد آزاردهنده است. معمولا خال حاصل تجمع سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت هستند درون ملانیست ماده ای رنگی به نام ملانین تولید می شود و رنگ تولید شده باعث رنگی شدن سلول های ملانوسیت می شود. توزیع و فراوانی ملانوسیت ها تعیین کننده رنگ پوست هستند، در شرایطی که تجمع بیش از حد از ملانوسیت های در مساحت کوچکی از پوست ایجاد شود، نتیجه آن یک خال می شود که گاهی این تجمع فقط به تغییر رنگ بسنده نمی کند و باعث بالا آمدن پوست هم می شود.

برداشتن خال

روش های مختلف برداشتن خال و زگیل

برداشتن خال و زگیل به روش RF هم موثر و هم بدون عوارض می باشد. پس از تابش امواج، محل آن ابتدا قرمز و سپس صورتی شده و در عرض ۳ تا ۴ هفته ، رنگ صورتی کم رنگ و به تدریج محو می شود.

فرد می تواند بلافاصله بعد از استفاده از این روش، به زندگی عادی برگردد، اما بهتر است از ضد آفتاب استفاده کرده و ۴۸ ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد. یکی از روش های مرسوم جراحی است. اما مشکل بزرگ در روش جراحی، لزوم انجام برش عمیق جهت برداشتن خال است. همین برش عمیق موجب ایجاد جای زخم یا اِسکار می شود به همین دلیل برداشتن خال و زگیل با لیزر  بیشتر توسط افراد انتخاب می شود.

دیگر روش های برداشتن خال و زگیل استفاده از تکنیک کرایوسرجری یا به اصطلاح کرایو است. در این روش گاز اکسید نیتروژن به سطح پوستی مورد نظر زده می شود و بر اثر سرمای ایجاد شده عروق خونرسان به آن ناحیه یخ می زند و در نتیجه خونرسانی به ناحیه مختل می گردد اختلال در خونرسانی، مرگ بافتی یا نکروز را به همراه دارد و نهایتا خال به این شکل برداشته می شود از مشکلات مهم و قابل توجه روش کرایو تغییر رنگ ناحیه ی عمل است به این معنی که ناحیه ی درمان شده کم رنگ تر یا پر رنگ تر از ناحیه ی اطراف می شود و متاسفانه تغییر رنگ ایجاد شده به روش های مرسوم پاسخ مناسب نداده و معمولا پایدار است.

از روش های بسیار قدیمی و منسوخ شده، برداشتن خال و زگیل ها به روش حرارتی یا کوتریزاسیون است که به دلیل عدم تعیین دقیق عمق آسیب بافتی و احتمال زیاد در ایجاد اسکار، به خصوص برای برداشتن خال های صورت توصیه نمی شود و تقریبا یک روش منسوخ شده در برداشتن خال و زگیل است.

مردم برای برداشتن خال و زگیل از گزینه های کمی استفاده می کنند. شایع ترین روش آن عمل جراحی و cauterization است. هر دو روش معمولا می توانند به صورت سرپایی در مطب پزشک با استفاده از بی حسی موضعی انجام شوند. با این حال، احتمال بروز زخم وجود دارد، به خصوص اگر دارای ریشه های عمیق باشد.

کسانی که به دنبال یک راه ساده تر برای برداشتن خال و زگیل بدون ایجاد زخم هستند ممکن است لیزر را برای پاسخ به مشکلشان انتخاب کنند. لیزر یکی از گزینه های قابل قبول برای مقابله با نگرانی های پر دردسر است، اما تنها در شرایط خاص.

روش برداشتن خال و زگیل با لیزر

برداشتن خال و زگیل با استفاده از لیزر، با بی حسی موضعی انجام می شود. سپس از لیزر برای حذف رنگدانه ی موجود در خال استفاده می شود. سپس رنگدانه ها با فرآیندهای طبیعی بدن دفع می شوند. یک حباب بر روی خال ایجاد می شود که در نهایت کنده می شود.

آن ناحیه ممکن است چند روز پس از عمل تیره تر شود. با این حال، می توانید آن را توسط لوازم آرایشی پوشش دهید. بیماران باید حداقل ۶ هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرند و در هنگام خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

این روش به طور کلی ایمن است و خطر زخم شدن آن ، حداقل (حدود ۱ درصد) است. دردناک بودن آن بستگی زیادی به آستانه ی درد بیمار دارد. بعضی از مردم طی این روش احساس سوزن سوزن شدن دارند.

برداشتن خال به روش جراحی
برداشتن خال و زگیل به روش جراحی

سه روش برای جراحی وجود دارد:

تراشیدن و برداشتن ، بیوپسی پانچ و عمل جراحی .

تراشیدن و برداشتن برای خال هایی استفاده می شود که بر روی پوست رشد کرده اند . در این روش ، پزشک یک بی حسی موضعی را در اطراف ناحیه ی خال اعمال می کند و از یک چاقوی کوچک و تیز استفاده می کند تا سطح خال را ببرد تا با پوست اطرافش فرسوده شود.
تکنیک بیوپسی پانچ که معمولا برای خال های پوستی کوچکتر استفاده می شود، شامل استفاده از یک دستگاه خاص برای پانچ کردن یک تکه از پوست می باشد.
خال های پوستی که صاف یا بدخیم هستند معمولا با عمل جراحی برداشته می شوند جراح خال را کاملا از بین می برد و زخم را بخیه می زند.

برداشتن خال با لیزر

مزایا و معایب برداشتن خال و زگیل با لیزر

مزایا

مزیت اصلی این روش غیر تهاجمی بودن آن است. از آنجا که هیچ برش یا سوزشی در پوست وجود ندارد، خطر عفونت به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

لیزر همچنین قادر به دسترسی به مناطقی از بدن مانند صورت یا بینی است که ممکن است درمان با استفاده از روش های دیگر دشوار باشد. در نهایت، چندین خال و زگیل در یک جلسه درمان می شوند.

معایب

یکی از معایب اصلی لیزر این است که نمی تواند به داخل پوست نفوذ کند. بنابراین، تنها قادر به درمان خال های سطحی است.
یکی دیگر از معایب آن این است که لیزر خال را از بین می برد. افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، ابتدا باید قبل از انجام این روش، عوامل سرطانی مورد آزمایش قرار گیرند.

برداشتن خال و زگیل

بهترین روش برداشتن خال چیست؟

حقیقتا این پرسش از پایه اشتباه است، زیرا تمام خال ها یکسان نبوده و یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست.
روش های رایج برداشت خال عبارتند از:

 • لیزر فرکشنال
 • جراحی
 • آر اف سرجیکال

اما اینکه صرفا گفته شود کدام روش برای تمام افراد مناسب است پاسخ غیر علمی است. ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید پس از بررسی تشخیص داده می شود آیا اصلا برداشتن آن خال به صلاح است یا خیر، گاهی حتی به معاینه هم محدود نمی شود و نیاز به نمونه برداری و پاسخ آزمایشگاه است. پس از آن می توان بهترین شیوه را انتخاب و خال ها را برداشت.

هزینه ی برداشتن خال و زگیل با لیزر

هزینه ی لیزر بسته به پزشک ، منطقه ی جغرافیایی که در آن زندگی می کنید ، میزان و تعداد خال ها و زگیل ها متفاوت است. در نظر داشته باشید که بعضی از روش ها ممکن است بیش از یک درمان نیاز داشته باشند. قبل از انجام آن، مطمئن شوید که پزشک تعداد درمان را ارزیابی کند .

به طور متوسط ​​هزینه برداشتن خال و زگیل به عواملی از جمله شکل، اندازه و محل آن در بدن بستگی دارد.  برداشتن چاله های بزرگ، هزینه بیشتری در بردارد. خال هایی که بیشتر در معرض دید هستند باید با ظرافت بیشتری برداشته شوند و در نتیجه قیمت بیشتری را در بردارند. نوع تخصص دکتری که کار برداشتن را انجام می دهد نیزدر قیمت ها تاثیر می گذارد. متخصصانی مانند یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک هزینه بیشتری نسبت به پزشک عمومی می گیرند. در مجموع باید گفت در خصوص هزینه، حقیقتا به هیچ عنوان بدون معاینه امکان پذیر نیست.

پس از برداشتن خال و زگیل چه باید کرد ؟

 • بعد از این روش، شما باید یک لایه پماد و یک باند بر روی محل بگذارید.
 • محل را یک بار یا دو بار در روز با آب یا پراکسید هیدروژن تمیز کنید.
 • بعد از تمیز کردن زخم، پماد و باند را اعمال کنید.
 • این مراحل باید تا زمانی که زخم بهبود یابد تکرار شوند.

رادیوفرکانس یا rf برای برداشتن خال و زگیل و تومورهای پوستی استفاده می شود. این روش شامل انتقال امواج رادیویی به پوست برای حذف یا تغییر یک ضایعه است. انواع مختلفی از الکترود ها بسته به نوع ضایعه استفاده می شوند، به عنوان مثال سوزن ، سیم حلقوی ، تیغه ی چاقو و غیره . انتظار می رود تورم جزئی، قرمزی، کبودی و حساسیت در منطقه به مدت چند روز پدیدار شود. با این وجود، خونریزی به علت انعقاد بافتی در طول درمان وجود ندارد. قیمت های خصوصی برای جراحی رادیو تراپی بستگی به اندازه و وضعیت خال دارد. هزینه ی برداشت زگیل ها یا تومور های پوستی حدودا از ۱۰۰ پوند شروع می شوند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر milad سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام فراوان
  صورتم چند سال قبل جوشهای قرمز و متورم شدیدی زد که با دارو یکم بهتر شد و اما بشدت جای جوشها گودی عمیق و پوست جمع شده
  اما حالا دو هفته دو طرف بینی جوش قرمز زده
  لطفا بگید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام این ممکنه پیودرما فیشیال باشه و حتما باید از نزذیک معاینه بشید براتون آزمایش نوشته بشه و درمان دارویی شروع بشه با توجه به ماهیت کیستیکی که ضایعات دارند برای اینکه جای جوش نگذارند هر چه زودتر باید درمان شروع شود
   برای این موارد آقای دکتر ریاحی روزهای شنبه تا چهارشنبه تشریف دارند و تلفنی تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر نوری یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  برداشتن زگیل با روش کرایو حدودا چقدر هزینه داره؟ از چقدر تا چقدر ممکنه باشه
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ابتدا لازم ست از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود چه راه درمانی برای شما مناسب است و هزینه آن هم مشخص شود.

 • تصویر کاربر مهدیه یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام روی پیشونی پسرم یه زگیل هست ک دوبار بردم دکتر پوست سوزوندش اما باز درامد.ایا پمادی هست ک بزنم.سن پسرم6سال
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوند تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست ایشون هست.

 • تصویر کاربر سمیرا یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .از گردن تا زیر سینه هایم حدود پنجاه زائده گوشتی دارم که ارثی میباشد سه مرتبه تا کنون انها را برداشته اما مجدد رشد میکند.به لباسهایم گیر میکند و مزاحم هستند هزینه برداشتن پنجاه خال حدودا چقدر میشود.یکبار با قیچی برایم برداشتند یکبار با تیغ آنهارا بریدند و یکبار هم حدود سی تا از آنها را سوزاندند میخواستم بدانم شما با چه روشی آنها را بر میدارید.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   در این خصوص لازم هست حتما از نزدیک معاینه شوید تا درمان مناسب با شرایط شما برایتان صورت گیرد.

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام، نود درصد سوالهایی که ملت پرسیدن شما گفتید باید مراجعه حضوری باشه ، خوب اصلا مزیت این سوال و جواب اینجا چیه!!!! هر کسی یه چیزی پرسیده و تمام جوابها یکسان. به نظرم کلا این سیستم رو بردارید خیال خودتون هم راحت کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام اگر جواب های غیرعلمی بهتون داده بشه، شما احتمالا خوشحال تر میشید
   اینکه با یه شرح حال ساده توقع دارید که قضاوت کنیم ژل شما اصل بوده یا نه؟ قطعا اگر خیلی ساده بگیم بله ژلتون فیک بوده یا پزشکتون خطا کرده شما خوشحال میشید قطعا
   خیر به هیچ عنوان ما چنین اجازه ای به خودمون نمی دیم
   دوست عزیز علم پزشکی و دادن تشخیص نیازمند معاینه بالینی هستش و گاها در خصوص ژل ها، بررسی نتیجه سونوگرافی و تگ ژلی که تزریق که باز هم گاهی با هر سه اینها تشخیص سخت هست و تشخیص حتی دو پزشک با هم متفاوت! چطور توقع دارید با ۳ خط شرح حال ناقص ما اجازه قضاوت داشته باشیم
   دوست عزیز این سیستم پرسش و پاسخ برای حل عوارض تزریق شما ایجاد نشده
   صرفا برای اطلاع رسانی در خصوص جزییات خدمات مجموعه ما هستش و از اینکه وظایفمون رو در مقابل شما کم انجام دادیم عذر می خواهیم

 • تصویر کاربر Darya جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم آیا عارضه پوست مرغی با لیزر قابل درمانه؟چون واقعا داره اذیتم میکنه مخصوصا اینکه احساس میکنم تبدیل به لک هم شدن و اینکه در بخش وسیعی از دستامه تقریبا روی بازوها و ساعدها
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   اگر منظور شما لیزر موهای زائد هست که خیر تاثیری ندارد لیزر موهای زائد فقط بر رنگدانه مو تاثیرگزار هست لازم هست شما از نزدیک معاینه شوید 

 • تصویر کاربر فرهاد جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم خوبید انشالله ببخشید من موهام خیلی میریزن نمیدونم چیکار کنم هر شامپویی هم استفاده میکنم موثر نیست چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام وقت بخیر

   علل متفاوتی برای ریزش مو وجود داره که برای اظهار نظر درمورد اینکه چه راه درمانی برای شما مناسبه باید از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر نسیم یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ۶ ماهه پیش یه زایده هایی اطراف مقعد و یدونه بالای واژن روی پوستم زدم که تاحالا نزده بودم
  اولش خارش زیادداشتن بعد یه زایده هایی که از نظر خودم شبیه جوش بودن زدن اولش کوچیک بودن بعد بزرگ شدن و یکم درد داشتن سفید رنگ بودن انگار عفونت داشتن نرم هم بودن تقریباوبعد از دوسه هفته کاملا خوب شدن ودیگه برنگشتن .اولش فکر کردم تبخاله تناسلیه عکسشو نشونه پزشکان دادم وگفتن تبخال نیست میخواستم بدونم ایا ممکنه زگیل تناسلی باشه؟دیگه ممکنه چی بوده باشه؟هرچی گشتم تو اینترنت شبیه عکس های زگیل نبودن ولی شبیه کورک یا جوش بودن عکسشم ندارم لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ما در جریان روند بیماری شما بودیم که بتونیم اظهار نظر کنیم برای اظهار نظر تخصصی لازم هست از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  چه دارویی پیشنهاد میکنید که. جوشی پدیدار نشود
  و جای جوش های قبلی که بسیار تیره هستند از بین بروند
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

 • تصویر کاربر مهسا جمعه ۱ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من قرص زینک رو روزی یدونه مصرف میکنم .ایا چون پشت سر هم مصرف میکنم ضرری نداره؟ایا بعد از تموم شد قرص فاصله بندازم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   هیچ دارویی نباید بصورت خودسرانه استفاده شود حتما باید زیر نظر پزشک و با میزان مصرف مشخص استفاده شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر