آیا لیزر موهای زائد به اندام های داخلی آسیب می رساند؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟ آیا لیزر موهای زائد ، تخمدان ها را تحت تاثیر قرار می دهد؟ آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

شنیدن کلمات پرتو و یا تابش لیزر به بدن، ناخودآگاه ما را به یاد سرطان می اندازد، خیر چنین نیست به این دلیل که لیزر استفاده شده برای دستگاه های موهای زائد امواجی است که برای تابش غیر یونیزه استفاده می شود.

این امواج در پوست تولید گرما می کنند که منجر به غیرفعال شدن فولیکول مو و در نهایت مانع رشد مو می شود. این انرژی تنها جذب لایه های سطحی پوست شده و به هیچ عنوان باعث جهش سلولی نمی شود.

عمق نفوذ لیزر در پوست

عمق نفوذ در لیزر موهای زائد فقط تا ریشه مو می باشد که در دستگاه هایی که از تکنولوژی الکساندرایت استفاده می کنند این میزان به حداقل خود یعنی 3 میلیمتر رسیده است.

ضمنا اگر دستگاه های رفع موهای زائد حتی یک درصد خطر بیماری هایی مثل سرطان را تشدید می کردند (حتی یک مورد گزارش در دنیا) در اولین اقدام تولید آن توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده متوقف می شد.

جنتل مکس پرو

لیزر بیکینی

لیزر ناحیه تناسلی زنان به لیزر بیکینی هم معروف است. گاها دیده شده که برخی افراد از لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی ترس دارند، به این علت که مبادا در آینده توانایی بارداری از آنها سلب شود!

آیا لیزر موهای زائد ، تخمدان ها را تحت تاثیر قرار می دهد؟ آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

عوارض لیزر بیکینی

این نگرانی همیشه وجود دارد که استفاده از لیزر موهای زائد به خاطر نفوذ به اندام های داخلی و ساختار سلولی بدن می تواند منجر به ایجاد ناباروری شود. اگرچه متخصصان پوست اظهار دارند که پرتوهایی که از این روش انتشار می یابند، نمی توانند به هیچ یک از اعضای داخلی بدن نفوذ کرده و در نتیجه به آن آسیب برسانند.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

پاسخ این سوال خیر است! با تکیه بر این اصل که تمام نوآوری ها و پیشرفت های تکنولوژیکی با بدن ما اثر متقابل دارند ، هوشمندانه است که خود را ایمن نگه داریم. به همین دلیل است که مطالعات بسیاری بر روی عوارض جانبی احتمالی همچون مسائل باروری و سرطان انجام شده اند.

الیزابت هیل، متخصص پوست و دانشیار دانشکده پزشکی نیویورک معتقد است: “روش حذف موهای زائد با لیزر به وسیله ی هدف قرار دادن یک رنگدانه در یک فولیکول مو انجام می شود ؛ سپس بر روی آن رنگدانه کار شده، بنابراین هیچ تاثیری بر باروری نخواهد داشت. میزان نفوذ لیزرها به پوست کمتر از یک میلی متر است و این امر بدان معنی است که تخمدان ها را نمی توانند تحت تاثیر قرار دهند.

عوارض لیزر موهای زائد

دکتر میچل شوارتز، جراح پوست، تایید می کند که لیزر موهای زائد به این معنی است که در این روش نفوذ عمقی تر به سیستم تولید مثلی و داخلی امکان پذیر نیست. وی توضیح می دهد که چگونه باروری تحت تاثیر قرار نمی گیرد : “انرژی نور [لیزر] توسط رنگدانه ای که در فولیکول های مو قرار دارد جذب می شود ؛ انجام این کار تنها برای کسری از ثانیه کافی است که فولیکول های متعدد را هم زمان از بین ببرد بدون اینکه پوست دور آن تحت تاثیر قرار دهد.

در یک بررسی علمی مبنی بر اثرات نامطلوب حذف مو پژوهشگران حذف موهای زائد توسط لیزر را مورد بررسی قرار دادند ؛ مشخص شد که عوارض جانبی این روش معمولاً پیشرونده بوده و تنها به ندرت عوارض حاد ایجاد می کنند. بدترین این اثرات تغییرات پوستی رنگدانه دار می باشند. این مقاله اظهار دارد که اکثر عوارض جانبی گذرا و جزئی بوده و غالباً شامل قرمزی، زخم و انواعی از تغییرات رنگ پوست می باشد.

دکتر گیتا مجیدزاده به شما پیشنهاد می دهد قبل از لیزر کل بدن، این مطلب را بخوانید. بر روی کادر زیر کلیک کنید.

همه چیز درباره لیزر موهای زائد بدن

قطعا با توضیحات فوق متوجه شدیم که با عمق نفوذ کم دستگاه لیزر (به ویژه تکنولوژی الکساندرایت) امکان آسیب رسیدن به اندام های داخلی به هیچ عنوان وجود ندارد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

این که لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می شود ، پایه و اساس علمی ندارد. در واقع، با توجه به بنیاد مراقبت از پوست، این روش گاهی اوقات برای درمان انواع خاصی از ضایعات پیش سرطانی نیز استفاده می شود.

از لیزرهای مختلف برای درمان آفتاب سوختگی و رفع چین و چروک استفاده می شود. لیزرهایی که برای از بین بردن مو های زائد و یا سایر مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرند، مقدار کمتری اشعه دارند . علاوه بر این، مقدار حداقل آن تنها بر روی سطح پوست پخش می شود ؛ بنابراین، خطر سرطان زایی ندارند.لیزر موهای زائد زیر بغل

عوارض جانبی استفاده از لیزر در زیر بغل

لیزر از یک پرتو شدید نور برای برداشتن دائمی مو یا اثر زخم از بدن استفاده می کند. در طول برداشتن مو، لیزر به فولیکول مو وارد می شود، و فولیکول ها را می سوزاند و از رشد مو جلوگیری می کند. لیزر همچنین برای حذف برخی از جای زخمها استفاده می شوند و لایه ی سالم پوستی زیر زخم را نمایان می کنند.

لیزر درمانی برای همه مناسب نیست. پوست روشن ها بهترین نتیجه را از استفاده از لیزر می برند و ممکن است برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه لازم باشد چندین بار این کار انجام شود. هنگام استفاده از لیزر در زیر بغل، باید مراقبت های ویژه ای برای جلوگیری از عوارض جانبی بالقوه انجام گیرد.

تحریک پوست یک اثر جانبی خفیف استفاده از لیزر در زیر بغل، به علت گرما و نور لیزر است. این تحریک می تواند قرمز شدن جزئی پوست باشد که در عرض چند ساعت به پوسته پوسته شدن محدود می شود.

این یک تظاهر موقتی است که ظرف چند روز خودش برطرف می شود. برای جلوگیری از تحریک پوستی پس از استفاده از لیزر، منطقه را تمیز و خشک نگه دارید اما از صابون های سخت و دئودورانت ها اجتناب کنید. و تا زمانی که تحریک وجود دارد از اصلاح این منطقه خودداری کنید.

اگر لیزر موهای زائد در موقعیت نامناسب قرار نگیرد، می تواند منجر به تغییرات رنگدانه ای به ویژه در کسانی که پوست تیره تر دارند، شود. پوست می تواند روشن تر یا تیره تر شود، اما تغییرات، معمولا موقتی هستند. تغییرات رنگ پوست ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. اگر تغییرات رنگدانه اتفاق بیفتد، از مواجهه با آفتاب بیش از حد جلوگیری کنید، چون مشکل را تشدید می کند.

عوارض جانبی نادر استفاده از لیزر در زیر بغل بر جای گذاشتن زخم است. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که دستگاه در موقعیتی بالاتر از حد لازم قرار گیرد و بیشتر در افراد با پوست تیره تر رخ می دهد. در واقع پوست همراه با فولیکول مو سوزانده می شود که این می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، به خصوص در منطقه ی زیر بغل. درمان تسکین دهنده برای تسکین ناراحتی ضروری است، اما باید اول با پزشک مشورت شود.

لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

استفاده از لیزر موهای زائد برای برداشتن موهای زائد ناحیه ی شرمگاهی در مرد و زن تقریبا یکسان است. این کار با تاباندن پرتو لیزر با انرژی بالا برای مدت زمان بسیار کوتاه انجام می شود. این انرژی توسط رنگدانه ی تیره ی موجود در فولیکول های مو جذب می شود و توانایی آنها را برای رشد و ضخیم شدن موها از بین می برد.

پرتوهای لیزری رنگدانه ها را مورد هجوم قرار می دهند، بنابراین پوست های روشن کمتر آسیب می بینند. با این حال، آسیب های ایجاد شده در پوست، دائمی نیستند، حتی اگر منطقه ی تحت تاثیر لیزر قرار گرفته وسیع باشد. حذف موهای زائد ناحیه ی شرمگاهی معمولا باعث درد نمی شود، اما باعث کمی ناراحتی می شود. اگر پوست بسیار حساسی در ناحیه ی شرمگاهی دارید، باید از بیهوشی موضعی حذف موهای زائد ناحیه ی شرمگاهی خفیف برای کاهش ناراحتی استفاده کنید، اما عموما ضروری نیست.

چند دقیقه بعد از هر جلسه، پوست تحت تاثیر لیزر قرار گرفته ممکن است صورتی یا حتی قرمز شود، شبیه یک آفتاب سوختگی خفیف، و معمولا چند روز طول می کشد. می توانید برای تسکین ناراحتی از برخی از کرم های موضعی استفاده کنید. شما همچنین باید 6 هفته پس از درمان، از قرار گرفتن در معرض آفتاب طولانی مدت جلوگیری کنید تا از آسیب بیشتر به ناحیه ی تحت تاثیر لیزر قرار گرفته جلوگیری شود.

 

اگر درباره عوارض لیزر موهای زائد صورت، نگران هستید مطلب زیر را بخوانید. به این منظور بر روی کادر زیر کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

 فراموش نکنیم از سویی دیگر وزارت بهداشت و درمان ایران سازمانیست فوق العاده سخت گیر و اجازه فعالیت سیستم های پزشکی را با استانداردهای سخت گیرانه صادر می کند، اگر حتی یک مورد گزارش بیماری های بدخیم و خطرناک شده بود به طور کلی جلوی فعالیت آن گرفته می شد و توسط رسانه های عمومی اطلاع رسانی می شد، دقیقا مثل دستگاه های سولاریوم که در کشور فقط به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند و بارها روابط عمومی وزارت بهداشت از طریق رسانه های عمومی از مضرات آن سخن گفته است.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۰۰
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۱۶
☎ ۰۲۱۲۶۲۱۲۵۵۴

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

آیا لیزر موهای زائد به اندام های داخلی آسیب می رساند؟
4.3 (86%) 10 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربربهناز چهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من از لیزر ک اومدم خیلی اعصبیم دفعه اوله این اتفاق میوفته میخواستم بدونم بخاطر لیزره ک بی اعصاب شدم یان
  ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام عزیزم خیر به طور مستقیم هیچ ارتباطی نداره شاید به خاطر استرسی که داشتین بوده و شاید درد تحمل کردین

 • تصویر کاربرمینا سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  من لیزر انجام دادم و اخرین جلسه هفته قبل بوده آیا می توانم الان شروع برای برنزه کردن بدنم اقدام کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 2 روز پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید مشکلی درمورد رنگ پوست شما وجود نداره ولی وقتی شما آفتاب میگیرید پوستتون خشک میشه و لیزر برای پوستهای خشک انجام نمیشود به همین دلیل باید تا برگشت رنگ پوستتون به حالت عادی صبر کنید تا این اطمینان بوجود بیاد که هیچ خشکی در پوستتون وجود ندارد ولی در نهایت 

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرنگار شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  ببخشید من به نور آفتاب حساسیت دارم یعنی اگر بدون ضدآفتاب برم بیرون پوستم میریزه بیرون و روی دستام مثلا به صورت خطی دونه های التهابی میزنه به سمت بالا تا سر شونه هام پدیدار میشن. یا مثلا صورتم دون دون میشه. میخواستم بپرسم من میتونم لیزر موهای زائد انجام بدم چون چند جا خوندم که بهتره انجام ندن.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۶ آذر ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهاز نظر تخصصی حتما باید از نزدیک معاینه شوید 

 • تصویر کاربرماریا شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام.
  ناخواسته باردار شدم .دوشتبه هفته ایی که گذشت جلسه چهارم لیزرم بود. ایا جنین اسیب دیده؟بیکینی هم انجام دادم.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۶ آذر ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام عزیزم

   خیر خیالتون راحت باشه مشکلی پیش نمیاد ولی در نهایت 

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربروحیده چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.
  میخواستم بدونم دستگاه لیزر موهای زائد خانگی بهتره که خودمون بخریم و انجام بدیم یا دستگاه های کلینیک ها؟کدوم بهتر جواب میدن یا یکس است؟ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/1595

 • تصویر کاربروحیده دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.
  من هشت سال قبل زگیل تناسلی داشتم مثل دو سه تا جوش کوچک که با آزمایشات و پماد رفع شد.پاپ اسمیر هم رفتم هیچ مشکلی ندارم جاهای زگیل مثل جوش مرده شده.میخواستم برم لیزر موهای زاید اشکالی نداره؟میترسم فعال بشن با لیزر
  ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۱۸ آذر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید درواقع این ویروس چون در بدن شما وجود دارد ممکن هستش که هر شکی باعث برگشت آن شود ولی برای اظهار نظر تخصصی حتما باید از نزدیک معاینه شوید.

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرAsal چهارشنبه ۶ آذر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام،ببخشیدباوجودزخم دهانه رحم لیزر ناحیه بیکینی مشکلی بوجودنمیاره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۶ آذر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   حتما باید از نزدیک توسط پزشک معاینه بشید.

 • تصویر کاربرمریم چهارشنبه ۶ آذر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من روز دوم قاعدگی پاهامو لیزر کردم ....بعد از اتمام کار وقتی سوال کردم که موردی نداره ...گفتند بهتر بود روز 5به بعد انجام میشداما اشکالی نداره
  خیلی از این موضوع ناراحت هستم که مشکلی برام پیش بیاد در اینده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۶ آذر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   هیچ ارتباطی این دو موضوع باهم ندارند.

 • تصویر کاربرزهرا دوشنبه ۴ آذر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  ایا لیزر موهای زائد سرطان زا هست و ایا لیزر موهای زائد بکینی باعث نا باروری میشود
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۴ آذر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید انجام فرایند لیزر دارای تاییدیه FDA آمریکا هستش پس اگر حتی 1مورد نارضایتی دراین مورد وجود داشت دروحله اول اونجا جلوی انجام اینکار گرفته میشد بعلاوه اینکه عمق نفوذ لیزر یک تا دومیلیمتر هستش و اصلا به اندام های داخلی شما نمیرسه ولی در نهایت هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرKhatereh سه شنبه ۵ آذر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید،من یه دختر۱۹ساله هستم میخواستم ببینم لیزربیکینی واسه دختریم مشکلی به وجودنمیاره؟؟و اینکه روی تخمدان هام تاثیرنداره برای بارداری؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۵ آذر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید انجام فرایند لیزر دارای تاییدیه  FDA آمریکا هستش پس اگرحتی 1مورد نارضایتی دراین مورد وجود داشت اولین جایی که جلوی انجام این عمل گرفته میشد در این کشور بود بعلاوه اینکه عمق نفوذ لیزر بین 1 تا 2 میلیمتر هستش و اصلا به انداخ های داخلی شما نمیرسه ولی در نهایت 

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 . https://drmajidzadeh.com/178 . تعرفه لیزر موهای زائد: . https://drmajidzadeh.com/1048/

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر