آیا لیزر موهای زائد به اندام های داخلی آسیب می رساند؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟ آیا لیزر موهای زائد ، تخمدان ها را تحت تاثیر قرار می دهد؟ آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

 

شنیدن کلمات پرتو و یا تابش لیزر به بدن، ناخودآگاه ما را به یاد سرطان می اندازد، خیر چنین نیست به این دلیل که لیزر استفاده شده برای دستگاه های موهای زائد امواجی است که برای تابش غیر یونیزه استفاده می شود این امواج در پوست تولید گرما می کنند که منجر به غیرفعال شدن فولیکول مو و در نهایت مانع رشد مو می شود.

این انرژی تنها جذب لایه های سطحی پوست شده و به هیچ عنوان باعث جهش سلولی نمی شود. از طرفی دیگر عمق نفوذ در لیزر موهای زائد فقط تا ریشه مو می باشد که در دستگاه هایی که از تکنولوژی الکساندرایت استفاده می کنند این میزان به حداقل خود یعنی 3 میلیمتر رسیده است. ضمنا اگر دستگاه های رفع موهای زائد حتی یک درصد خطر بیماری هایی مثل سرطان را تشدید می کردند (حتی یک مورد گزارش در دنیا) در اولین اقدام تولید آن توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده متوقف می شد.

جنتل مکس پرو

گاها دیده شده که برخی افراد از لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی ترس دارند، به این علت که مبادا در آینده توانایی بارداری از آنها سلب شود!

 

آیا لیزر موهای زائد ، تخمدان ها را تحت تاثیر قرار می دهد؟ آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

این نگرانی همیشه وجود دارد که استفاده از لیزر موهای زائد به خاطر نفوذ به اندام های داخلی و ساختار سلولی بدن می تواند منجر به ایجاد ناباروری شود. اگرچه متخصصان پوست اظهار دارند که پرتوهایی که از این روش انتشار می یابند، نمی توانند به هیچ یک از اعضای داخلی بدن نفوذ کرده و در نتیجه به آن آسیب برسانند.

با تکیه بر این اصل که تمام نوآوری ها و پیشرفت های تکنولوژیکی با بدن ما اثر متقابل دارند ، هوشمندانه است که خود را ایمن نگه داریم. به همین دلیل است که مطالعات بسیاری بر روی عوارض جانبی احتمالی همچون مسائل باروری و سرطان انجام شده اند.

الیزابت هیل، متخصص پوست و دانشیار دانشکده پزشکی نیویورک معتقد است: “روش حذف موهای زائد با لیزر به وسیله ی هدف قرار دادن یک رنگدانه در یک فولیکول مو انجام می شود ؛ سپس بر روی آن رنگدانه کار شده، بنابراین هیچ تاثیری بر باروری نخواهد داشت. میزان نفوذ لیزرها به پوست کمتر از یک میلی متر است و این امر بدان معنی است که تخمدان ها را نمی توانند تحت تاثیر قرار دهند.

عوارض لیزر موهای زائد

دکتر میچل شوارتز، جراح پوست، تایید می کند که لیزر موهای زائد به این معنی است که در این روش نفوذ عمقی تر به سیستم تولید مثلی و داخلی امکان پذیر نیست. وی توضیح می دهد که چگونه باروری تحت تاثیر قرار نمی گیرد : “انرژی نور [لیزر] توسط رنگدانه ای که در فولیکول های مو قرار دارد جذب می شود ؛ انجام این کار تنها برای کسری از ثانیه کافی است که فولیکول های متعدد را هم زمان از بین ببرد بدون اینکه پوست دور آن تحت تاثیر قرار دهد.

در یک بررسی علمی مبنی بر اثرات نامطلوب حذف مو پژوهشگران حذف موهای زائد توسط لیزر را مورد بررسی قرار دادند ؛ مشخص شد که عوارض جانبی این روش معمولاً پیشرونده بوده و تنها به ندرت عوارض حاد ایجاد می کنند. بدترین این اثرات تغییرات پوستی رنگدانه دار می باشند. این مقاله اظهار دارد که اکثر عوارض جانبی گذرا و جزئی بوده و غالباً شامل قرمزی، زخم و انواعی از تغییرات رنگ پوست می باشد.

قطعا با توضیحات فوق متوجه شدیم که با عمق نفوذ کم دستگاه لیزر (به ویژه تکنولوژی الکساندرایت) امکان آسیب رسیدن به اندام های داخلی به هیچ عنوان وجود ندارد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

این که لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می شود ، پایه و اساس علمی ندارد. در واقع، با توجه به بنیاد مراقبت از پوست، این روش گاهی اوقات برای درمان انواع خاصی از ضایعات پیش سرطانی نیز استفاده می شود.

از لیزرهای مختلف برای درمان آفتاب سوختگی و رفع چین و چروک استفاده می شود. لیزرهایی که برای از بین بردن مو های زائد و یا سایر مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرند، مقدار کمتری اشعه دارند . علاوه بر این، مقدار حداقل آن تنها بر روی سطح پوست پخش می شود ؛ بنابراین، خطر سرطان زایی ندارند.لیزر موهای زائد زیر بغل

عوارض جانبی استفاده از لیزر در زیر بغل

لیزر از یک پرتو شدید نور برای برداشتن دائمی مو یا اثر زخم از بدن استفاده می کند. در طول برداشتن مو، لیزر به فولیکول مو وارد می شود، و فولیکول ها را می سوزاند و از رشد مو جلوگیری می کند. لیزر همچنین برای حذف برخی از جای زخمها استفاده می شوند و لایه ی سالم پوستی زیر زخم را نمایان می کنند. لیزر درمانی برای همه مناسب نیست. پوست روشن ها بهترین نتیجه را از استفاده از لیزر می برند و ممکن است برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه لازم باشد چندین بار این کار انجام شود. هنگام استفاده از لیزر در زیر بغل، باید مراقبت های ویژه ای برای جلوگیری از عوارض جانبی بالقوه انجام گیرد.

تحریک پوست یک اثر جانبی خفیف استفاده از لیزر در زیر بغل، به علت گرما و نور لیزر است. این تحریک می تواند قرمز شدن جزئی پوست باشد که در عرض چند ساعت به پوسته پوسته شدن محدود می شود.

این یک تظاهر موقتی است که ظرف چند روز خودش برطرف می شود. برای جلوگیری از تحریک پوستی پس از استفاده از لیزر، منطقه را تمیز و خشک نگه دارید اما از صابون های سخت و دئودورانت ها اجتناب کنید. و تا زمانی که تحریک وجود دارد از اصلاح این منطقه خودداری کنید.

اگر لیزر موهای زائد در موقعیت نامناسب قرار نگیرد، می تواند منجر به تغییرات رنگدانه ای به ویژه در کسانی که پوست تیره تر دارند، شود. پوست می تواند روشن تر یا تیره تر شود، اما تغییرات، معمولا موقتی هستند. تغییرات رنگ پوست ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. اگر تغییرات رنگدانه اتفاق بیفتد، از مواجهه با آفتاب بیش از حد جلوگیری کنید، چون مشکل را تشدید می کند.

عوارض جانبی نادر استفاده از لیزر در زیر بغل بر جای گذاشتن زخم است. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که دستگاه در موقعیتی بالاتر از حد لازم قرار گیرد و بیشتر در افراد با پوست تیره تر رخ می دهد. در واقع پوست همراه با فولیکول مو سوزانده می شود که این می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، به خصوص در منطقه ی زیر بغل. درمان تسکین دهنده برای تسکین ناراحتی ضروری است، اما باید اول با پزشک مشورت شود.

لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

استفاده از لیزر موهای زائد برای برداشتن موهای زائد ناحیه ی شرمگاهی در مرد و زن تقریبا یکسان است. این کار با تاباندن پرتو لیزر با انرژی بالا برای مدت زمان بسیار کوتاه انجام می شود. این انرژی توسط رنگدانه ی تیره ی موجود در فولیکول های مو جذب می شود و توانایی آنها را برای رشد و ضخیم شدن موها از بین می برد. پرتوهای لیزری رنگدانه ها را مورد هجوم قرار می دهند، بنابراین پوست های روشن کمتر آسیب می بینند. با این حال، آسیب های ایجاد شده در پوست، دائمی نیستند، حتی اگر منطقه ی تحت تاثیر لیزر قرار گرفته وسیع باشد. حذف موهای زائد ناحیه ی شرمگاهی معمولا باعث درد نمی شود، اما باعث کمی ناراحتی می شود. اگر پوست بسیار حساسی در ناحیه ی شرمگاهی دارید، باید از بیهوشی موضعی حذف موهای زائد ناحیه ی شرمگاهی خفیف برای کاهش ناراحتی استفاده کنید، اما عموما ضروری نیست.

چند دقیقه بعد از هر جلسه، پوست تحت تاثیر لیزر قرار گرفته ممکن است صورتی یا حتی قرمز شود، شبیه یک آفتاب سوختگی خفیف، و معمولا چند روز طول می کشد. می توانید برای تسکین ناراحتی از برخی از کرم های موضعی استفاده کنید. شما همچنین باید 6 هفته پس از درمان، از قرار گرفتن در معرض آفتاب طولانی مدت جلوگیری کنید تا از آسیب بیشتر به ناحیه ی تحت تاثیر لیزر قرار گرفته جلوگیری شود.

 فراموش نکنیم از سویی دیگر وزارت بهداشت و درمان ایران سازمانیست فوق العاده سخت گیر و اجازه فعالیت سیستم های پزشکی را با استانداردهای سخت گیرانه صادر می کند، اگر حتی یک مورد گزارش بیماری های بدخیم و خطرناک شده بود به طور کلی جلوی فعالیت آن گرفته می شد و توسط رسانه های عمومی اطلاع رسانی می شد، دقیقا مثل دستگاه های سولاریوم که در کشور فقط به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند و بارها روابط عمومی وزارت بهداشت از طریق رسانه های عمومی از مضرات آن سخن گفته است.

برای اطلاع بیشتر درباره لیزر موهای زائد در ادامه با مقاله همه چیز درباره لیزر موهای زائد همراه باشید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۰۰
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۱۶
☎ ۰۲۱۲۶۲۱۲۵۵۴

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

آیا لیزر موهای زائد به اندام های داخلی آسیب می رساند؟
4.4 (88.57%) 7 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمریم سه شنبه ۲۳ بهمن ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی .. خانمی هستم 45 ساله ...آیا لیزر ناحیه ی بیکینی میتونه منجر به یائسگی شود ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۳ بهمن ۹۷( 1 هفته پیش)

   سلام خیر چنین مسایلی امکان پذیر نیست به هیچ عنوان چون اصلا عمق نفوذ لیزر ۳-۵ میلیمتر است


   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرسیم یکشنبه ۳۰ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم ایا لیزر کردن بیکنی باعث پارگی بکارت میشه..اخه دختر خالم رفته بود لیزر بعد که برگشته بود خونه لکه خون داشت و حتی اونجا که خودشو تمیز کرده بود و تو خونه هم داشت میشه لطفا جواب بدین خیلی نگرانه!؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳۰ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام خیر به هیچ عنوان لیزر نمی تواند چنین تاثیری داشته باشد

 • تصویر کاربرمریم یکشنبه ۳۰ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر اخیرا بیان می کنند ک لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی اعصاب این ناحیه رو تحت تاثیر قرار میده و ب مرور از بین میبره و در اینده روی لذتهای جنسی زناشویی تاثیر میذاره میخوام بدونم حقیقت داره یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳۰ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام خیر به هیچ عنوان این مساله هیچ منبع معتبری ندارد اگر از این اظهارات می شنوید منبع معتبر و علمی بخواهید عمق نفوذ لیزر حدود ۳ میلیمتر است اصلا به ارگان های داخلی نمی رسد که بخواهد اثر مخرب بذارد

   اگر یک درصد چنین احتمالی داشت جلوی آن توسط اف دی ای گرفته می شد در نهایت

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرزینب پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید مزاحم شدم، من 1 جلسه لیزر زیر بغل انجام دادم سینم درد میکنه یعنی میشه بخاطر لیزر باشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام خیر هیچ ارتباطی نداره اما باز هم پزشک معالجتون رو در جریان بذارید

 • تصویر کاربرروژین یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ..میخواستم بدونم
  1- لیزر موهای زائد صورت درصورتی که پوست صورت جوش داشته باشه امکان پذیر هست؟یا قبلش باید جوش ها برطرف بشن ؟
  2- هزینه لیزر موهای کل صورت همان قیمت قبلی 150 هزار تومان هست یا تغییر کرده؟ و در صورت حساب کل دوره ها شامل تخفیف 30 درصدی میشود؟
  3- در صورتی که آنلاین وقت لیزر برای صورت بگیرم باید قبلش حضورا مراجعه کنم برای بررسی پوست صورتم و توصیه های قبل لیزر یا با مطالعه مقالات داخل سایت دیگه نیازی به مراجعه حضوری قبل نوبت لیزر نیست؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام بستگی به نوع جوش ها دارد

   شما هر جلسه که برای لیزر تشریف می اورید باید توسط پزشک مشاوره شوید


   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرهنگامه یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من امروز لیزر بیکینی انجام دادم و بعد ان بلافاصله پریود شدم استرس زیادی گرفتم که میگن دهانه رحم ۳روز اول کاملا باز میشه و احتمال عفونت زیاده خطری برای من نداره ؟؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام خیر مشکلی نیست


   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾 https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرالهام پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام... بنده میخوام لیزر رو توی مرکز شما شروع کنم و نظرم لیزر کل بدن هست
  میخوام بدونم این 490 که زدین بابت هر جلسه لیزر کل بدن هستش؟ و اینکه میانگین فاصله بین مراجعات چقدر هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام خواهش میکنم باعث افتخار ماست

   پکیج لیزر موهای زائد کل بدن 1: 700000 تومان

   کل پاها+بیکینی+خط بیکینی+ساعد دست ها+زیر بغل ها+خط شکم و دور سینه ها

    

   پکیج لیزر موهای زائد کل بدن 2: 1100000 تومان

   کل پاها+بیکینی+خط بیکینی+کل دست ها+زیر بغل ها+گودی کمر+روی باسن+کل شکم از زیر ناف+دور سینه ها

    

   آیا لیزر شرایط تخفیف دارد؟

   در صورتی که مبلغ لیزر موهای زائد بابت هر جلسه از 400 هزار تومان بیشتر باشد، با پرداخت 6 جلسه یکجا، 30 درصد از کل مبلغ کسر خواهد شد.


   فاصله جلسات:
   بدن 2 ماه
   صورت هر ماه


   در نهایت جواب تمام سوالات شما در دو مطلب زیر موجود است، لطفا با دقت مطالعه کنید تا تمام مواردی که در مورد لیزر باید بدانید، را اشراف داشته باشید:
   https://drmajidzadeh.com/178/
   https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرپروانه سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من دوجلسه فول بادی با دستگاه الکس کندلا آمریکایی لیزر موهای زائد انجام دادم آیا میتونم بقیه ی جلسات لیزرم رو با دستگاه الکس نوبلکس آمریکایی انجام بدم؟؟ممنون میشم پاسخ بدید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام معتبرترین برند لیزر موهای زائد کندلا است، پیشنهاد می کنیم که با همان کندلا انجام دهید البته آخرین ورژن آن یعنی جنتل مکس پرو


   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید شامل نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و... در لینک زیر آمده است پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید. پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی Paste نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾https://drmajidzadeh.com/178 تعرفه لیزر موهای زائد: https://drmajidzadeh.com/1048/

 • تصویر کاربرآتوسا شنبه ۱۷ شهریور ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشید
  آیا امکان داره بعد از اینکه لیزر الکس کردیم ،قسمت هایی که موی زاید نداشتیم تحریک بشن و موی زاید در بیاد؟
  و اینکه وقتی صورتو لیزر میکنیم یه خورده دون دون میشه،اینا بعد چند هفته محو میشن،منظورم اینه که آیا موها در میاد و بعد میریزن؟؟؟بعد از لیزر اگه مو در اومد میتونیم تیغ بزنیم؟،باید در جهت موها تیغ زد یا بر خلاف موها؟آیا بر خلاف موها تیغ بزنیم ایراد داره
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۷ شهریور ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام در خصوص موهای صورت باید بدانید اگر موهای صورت بور و کرکی باشد مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، حتی در نواحی مانند صورت، بازو و... ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد
   برای اظهار نظر بهتر است از نزدیک معاینه شوید
   گاهی برخی افراد که موهای زائد در ناحیه صورت دارند مشکلات هورمونی هم دارند که باید این مساله حتما توسط پزشک با آزمایشات و سونوگرافی بررسی شود

   التهاب پس از لیزر اتفاق می افتد، و ریزش پس از جلسات لیزر در هر فرد و در هر جلسه متفاوت است، همچنین بین جلسات لیزر باید شیو کنید، تعداد شیو بین جلسات مهم نیست، اما 24 ساعت قبل از جلسه بعد باید شیو کنید

   در نهایت هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178

   تعرفه لیزر موهای زائد:
   https://drmajidzadeh.com/1048/
 • تصویر کاربرسارا یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام پوست قسمت الت تناسلی خودم و پوست الت شوهرم تیره هست و با پوست بقیه اعضای بدنمون رنگ ان فرق میکنه علت چیه وبرای روشن شدن پوست تناسلی غیر از لیزر چی کار باید کنیم نمی تونیم لیزر کنیم
  ایا کرمی هست که این مشکل را بر طرف کنه خارجی یا ایرانی معرفی کنید لطفا معرفی کنید هم
  برای خودم و هم برای شوهرم اگر فرق میکنه با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام علت های بسیاری دارد، از روش های سنتی حذف موهای زائد، ژنتیک، البسه زیر غیر نخی و...
   درمان با لیزر برای روشن تر کردن تا مقداری موثر است، درمان دارویی هم تاثیر دارد اما باید انتظارتان منظقی باشد، برای اظهار نظر هم باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر