اصلاح خط لبخند

خط هایی که به ظاهر خبر از زندگی شاد ما دارد، اما با بالا رفتن سن و عمیق شدن این خطوط، سن ما بیشتر از سن واقعی  به نظر می رسد. اصلاح خط لبخند به افراد کمک می کند ظاهر شاداب تری داشته باشند.

چروک های موجود روی پوست لزوما به علت بالا رفتن سن حاصل نمی شود، عمدتا نتیجه حالت هایی است که به چهره خود می دهیم. علت و عواملی چون ژنتیک، اشعه ماوراءبنفش خورشید و استعمال دخانیات باعث بروز چین و چروک زود هنگام روی پوست صورت می شود.

گاهی مراقبت نکردن از پوست و همچنین نور خورشید باعث تشدید این مشکل می‌شوند، خط اخم و خط خنده از چین و چروک های شایع هستند. با این وجود راه هایی برای از بین بردن و درمان و اصلاح خط لبخند و اخم وجود دارد تا بدین ترتیب اشخاص بتوانند به ظاهر شاداب خود برگردند. یکی از پرکاربرد ترین راهکارها تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند است.

کیفیت ژل تزریقی برای رفع خط لبخند

یکی از مهم ترین مسائل در کیفیت اصلاح خط لبخند و همچنین عدم بروز عوارض استفاده از مواد درجه یک می باشد. ژل های مصرفی این مرکز عمدتا ساخت کشور های سوئیس، آلمان و فرانسه می باشد که در پایان مطلب با عنوایـن آنها می توانید آشنا شوید.

پر کردن خط خنده

کیفیت ژل های تزریق شده در اصلاح خط لبخند بسیار مهم است. در حال حاضر در بازار ایران ژل های بسیاری موجود است که مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند (فراموش نکنید که استانداردهای وزارت بهداشت در خصوص کالاهای وارداتی بسیار سخت گیرانه می باشد و کالایی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یقینا مورد اطمینان خواهد بود.)

برند ژل تزریقی برای اصلاح خط خنده

در بین ژل های تایید شده از سوی وزارت بهداشت ژل های آسیایی و اروپایی قرار دارند که در این مرکز ژل های آسیایی تزریق نمی شوند (این ژل ها به نسبت ژل های اروپایی قیمت فوق العاده ارزان تری حتی گاها تا نصف قیمت دارند).

مهم ترین ویژگی ژل های اروپایی تضمین حفظ فرم طبیعی صورت و همچنین عدم عوارض می باشد، به خاطر داشته باشید به دلیل اندکی تفاوت قیمت با سلامت خود و زیبایی چهره تان بازی نکنید. ژل های موجود در این مرکز برای اصلاح خط لبخند شامل موارد زیر می باشند:

از برندهای معتبر می توان به ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، ژل ریستیلن ساخت کشور سوئیس، Stylage ساخت کشور فرانسه و Teosyal ساخت کشور سوئیس اشاره کرد که این کمپانی ها با تکنولوژی ریز ذرات اقدام به ساخت ژل می کنند که فرم آن بسیار طبیعی و غیرقابل تشخیص است.

انواع برند های ژل

شیوه هایی غیر از تزریق ژل خط خنده

چروک های اطراف دهان، خطوط خنده یا چروکهای بینی، بخش مهمی از روند پیری را نشان می دهند. چین و چروک های عمیق در اطراف دهان نیز به علت عواملی مانند لبخند و غیره ایجاد می شوند. خطوط صورت نشان می دهند که پوست شروع به از دست دادن کشش و کلاژن طبیعی خود کرده است، که کمبود آن منجر به چین و چروک می شود. چروک در اطراف دهان می تواند فرد را به نظر مسن تر نشان دهد. خوشبختانه، راه هایی برای کاهش و اصلاح خط لبخند وجود دارد.

رویه های زیبایی مانند درمان با لیزر و ژل های مختلف خطوط اطراف دهان را کاهش می دهند. کرم ضد پیری و تمرینات یوگای صورت برای خطوط خنده نیز به طور موثر باعث اصلاح خط لبخند و بینی می شوند. اگر چروک های عمیق را در اطراف دهان و خطوط خنده داشته باشید، بهتر است بعضی از داروهای موضعی برای چروک را امتحان کنید که به شما کمک می کنند تا به طور طبیعی و سریع از شر خطوط خنده خلاص شوید.

روش های از بین بردن خط لبخند

1- ورزش صورت

ورزش صورت نیز یک راه عالی برای خلاص شدن از خطوط خنده است. یک تکنیک عالی برای تقویت عضلات صورت و جلوگیری از خطوط لبخند در ادامه توضیح داده می شوند.

انگشتان دست خود را در گوشه های دهان خود قرار دهید و به آرامی شانه های خود را به صورت افقی بچرخانید. موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی گوشه های دهان خود را به سمت یکدیگر در برابر مقاومت انگشتان خود بکشید. شل کنید و دوباره شروع کنید، تا ۲۰ بار تکرار کنید.

انگشتان دست خود را روی خطوط خنده خود قرار دهید و سفت فشار دهید، سپس لب های خود را جدا کنید و سپس تا آنجا که ممکن است لبخند بزنید. این وضعیت را برای حدود پنج ثانیه نگه دارید. باید حدود ۳۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

رفع خط خنده

2- تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند

پرکننده های پوستی می توانند چهره ی جوانی را به پوست شما باز می گردانند. می توان از آن ها از بالای چشم ها تا زیر چانه استفاده کرد. برای از بین بردن زخم های آکنه و خطوط صورت بهترین هستند. می توانید با مشورت یک پزشک زیبایی این کار را انجام دهید. پرکننده های پوستی گزینه خوبی هستند.

دو نوع پرکننده وجود دارد که هر دو از پرکننده های اسید هیالورونیک ساخته می شوند. اسید هیالورونیک یک قند است که به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود. مشتریان بین تزریق مواد پرکننده طبیعی و مصنوعی می توانند انتخاب داشته باشند. تزریقات طبیعی معمولا از ۳ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. درمان های مصنوعی می توانند از یک تا پنج سال طول بکشند. (استفاده از فیلرهای مصنوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در آینده امکان گلوله شد و عفونت دارد)

ژل های هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم یک نوع ژل پر کننده ی بافت نرم است که از “ژل قند” ساخته شده است. این قند، واحد تکرار شونده ی قند هیالورونیک اسید را نشان می دهد و از رایج ترین ژل های پرکننده در سراسر جهان است. پرکننده هایی که از ژل قند استفاده می کنند موثر هستند زیرا آنها به راحتی توسط بدن قابل پذیرش هستند ( حتی تا دو سال پس از تزریق ) . این ژل نیاز به هیچ آزمایش پوستی قبل از استفاده ندارد که باعث می شود. تزریق این ژل با استفاده از یک تکنیک خاص با یک سوزن بسیار کوچک انجام می شود. پزشک با سوزن در یک لایه از پوست که در امتداد سطح استخوان ها می باشد تزریق میکند که به داخل آن ناحیه ژل نفوذ می کند. این تزریق معمولا خطوط عمیق را بهبود می بخشد.

در این روش درد بسیار کمی را تحمل می کنید، که می تواند با مواد بی حسی عصب کل ناحیه بلاک و کاملا هیچ چیزی احساس نکنید.

درمان معمولا حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و بسیار سریع است. ممکن است کمی تورم و التهاب را تجربه کنید. از آنجا که این یک روش اصلاح خط لبخند بدون جراحی است زمان بازیابی بسیار کمی دارد و می تواند تا ۱۸ ماه طول بکشد.

درمان خط خنده

3- اصلاح خط لبخند با جراحی

اصلاح خط لبخند با جراحی روشی بود که تحت بیهوشی موضعی انجام می شد. در این روش، محلول بی حس کننده را در پوست اعمال می کردند تا درد کم شود. در برخی موارد، یک آرام بخش خوراکی در تسکین درد موثر بود. عمل جراحی به طور معمول حدود ۱ ساعت طول می کشید و پس از هشیاری بیمار اجازه رفتن به خانه را داشت. امروزه این روش دیگر کارایی ندارد و جای خود را به تزریق ژل داده است.

هزینه اصلاح خط لبخند

هزینه تزریق ژل برای رفع خط خنده بستگی به میزان ژل و همچنین کیفیت و برند ژل می باشد. معمولا برای رفع خط خنده نیاز به یک الی دو سی سی ژل می باشد.
هزینه هر سی سی + دستمزد حدودا یک الی یک میلیون و نیم  می باشد.

هزینه ژل های مناسب برای خط خنده به شرح زیر می باشد:
(هزینه دارو + دستمزد)

Stylage France
1/270/000 تومان  الی     1/893/000 تومان

Juvederm USA
1/710/000 تومان الی 1/775/000 تومان

برای اطلاع از جزییات قیمت تزریق ژل کلیک کنید.

برای آگاهی از علت تفاوت قیمت ژل ها حتما مقاله علت تفاوت قیمت تزریق ژل در مراکز مختلف چیست؟ را مطالعه نمایید.

با این حال هرگز یک جراح را تنها بر اساس هزینه انتخاب نکنید. به این دلیل که یک پزشک با قیمت ارزان ممکن است کار با سطح متوسطی انجام دهد.

هر کسی به نحوی دنبال پوست جوان و سالم است و این هدف می تواند برای افراد متعدد یک واقعیت باشد. با پیروی از راهنمایی های طبیعی مندرج در بالا یا دنبال کردن رویه های زیبایی و آرایشی، می توانید بسیاری از چروک ها و خطوط خنده را از بین ببرید و از اعتماد به نفس بیشتر و نگرش مثبت نسبت به پیری برخوردار شوید.

برای دیدن نمونه کارهای ما بر روی لینک رفع خط خنده کلیک کنید.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

اصلاح خط لبخند
3 (60%) 5 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمريم چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ايا بعد از گذشت دو هفته ميشود دوباره از ليرز براي جوانسازي پوست استفاده كرد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام متوجه سوالتون نشدم، پس از گذشت 2 هفته از؟
 • تصویر کاربرحانيه پنجشنبه ۱۹ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  براى ازبين رفتن سياهى و گودى زير چشم چه درمانى پيشنهاد ميديد و هزينه ها و تعداد جلسات به چه صورته؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۹ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام درمان هایی که استفاده می کنیم مزوتراپی، کربوکسی تراپی، تزریق فیلر و... می باشد که برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرشادي چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  خانم دكتر عزيز ميبخشيد نظر شما درباره هايفو چيه براي من،براي سفتي پوست ايا نتيجه خوبي داره و هزينه اش رو لطف ميكنيد؟شما انحام ميديد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام عزیزم صرفا نمی توان کدام روش در کل خوب است یا بد است
   این ها روش های درمانی است و بهتر است پزشک پس از معاینه تشخیص دهد که کدام روش مناسب است
 • تصویر کاربرنگین چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  در رابطه با بوتاکس و جوانسازی میشه توضیح بدید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام اطلاعات کامل در مورد بوتاکس:
   https://drmajidzadeh.com/162


   جوانسازی هم یک امر بسیار کلی است و ده ها روش دارد، برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرسارا سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من ٣6 سال سن دارم
  ١ دور چشمم كمي چروك داره و انگار خسته به نظر ميرسم
  از ليزرها ليزر اراف رو امتحان كردم سه دوره تاثيري نديدم ( ار اف سوزني)
  تو سايتهاي مختلف راجع به ليزر اربيوم و پلاسما جت و پلكسي چيزهايي ديدم براي دور چشم كه نميدونم واقعاً موثره يا نه

  ٢ براي جوانسازي پوست ميخواستم ببينم مزوتراپي باعث كاهش چين و چروك پوست ميشه يا خير
  و من پيش دكتر سركارات رفتم گفتن يك نوع هايلونيك اسيد هست كه بعد از تزريق زير پوست پخش ميشه و خاصيت ژلي نداره و فقط انگار زير پوستت اب افتاده
  ميخوام ببينم اين چه تفاوتي با مواد مزوتراپي شما ميكنه و كلاً كدوم براي جوانسازي موثر تره
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم به ترتیب پاسخ می دهم
   لیزر اربیوم جز روش های معتبر است، اما پلاسما و پلکسی و ... فراموش کنید
   بله همان روشی که همکار محترم خدمت شما گفته اند درست است و همان مزوتراپی است که در آن هیالورونیک اسید دارد
   برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرمحسن سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر
  ميشه اين خطوراز بين برد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام کدام خطوط؟
   تصویری برای ما نیامده است
 • تصویر کاربرسمیرا دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  خانم دکتر ببخشید من زنگ زدم وقت گرفتم ولی گفتن شما ویزیت نمیکنید؟
  من برای موهام که خیلی خشکه و ریزش داره و سفیدی مو و پوستم(میکروبیلدینگ) میخوام
  میخوام بی زحمت خودتون منو ویزیت کنید.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم هیچ مشکلی ندارد میتوانید روزهای زوج هم تشریف بیاورید بنده در خدمتتون هستم، اما بنده خدمات زیبایی رو انجام می دهم، تزریق ژل و بوتاکس و... و مساله شما جز بیماری های پوست و مو هستش و روزهای فرد که آقای دکتر تخصص بیماری های پوست و مو دارند باید شما را درمان کنند، اما باز هم باعث افتخار بندست، تاریخ وقتتون رو بفرمایید میگم همکارانم باهاتون تماس بگیرند و وقتتون رو جا به جا کنند برای روزهای زوج
 • تصویر کاربرنیلوفر یکشنبه ۲ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر .
  چیکار کنیم که پوستمون جوان بماند وخیلی دیر پوستم چین و چروک به وجود بیاد ؟ برا پوستای چرب باید چیکارا بکنم و چه داروهای موضعی استفاده کنیم ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم حقیقتا یک دستورالعمل ثابت برای تمام افراد در دنیا وجود ندارد و برای اظهار نظر در مورد شما باید حتما از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرمهتاب شنبه ۴ شهریور ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  آیا روشی برای درمان پف زیر چشم وجود دارد؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۴ شهریور ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام بله رایج ترین و استاندارد ترین روش، عمل بلفاروپلاستی است
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر