اصلاح خط لبخند

خط هایی که به ظاهر خبر از زندگی شاد ما دارد، اما با بالا رفتن سن و عمیق شدن این خطوط، سن ما بیشتر از سن واقعی  به نظر می رسد. اصلاح خط لبخند به افراد کمک می کند ظاهر شاداب تری داشته باشند.

چروک های موجود روی پوست لزوما به علت بالا رفتن سن حاصل نمی شود، عمدتا نتیجه حالت هایی است که به چهره خود می دهیم. علت و عواملی چون ژنتیک، اشعه ماوراءبنفش خورشید و استعمال دخانیات باعث بروز چین و چروک زود هنگام روی پوست صورت می شود.

خط خنده چیست؟

گاهی مراقبت نکردن از پوست و همچنین نور خورشید باعث تشدید و ایجاد خطوطی در اطراف لب ها می شود، خط اخم و خط خنده از چین و چروک های شایع هستند. با این وجود راه هایی برای از بین بردن و درمان و اصلاح خط لبخند و اخم وجود دارد تا بدین ترتیب اشخاص بتوانند به ظاهر شاداب خود برگردند. یکی از پرکاربرد ترین راهکارها تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند است.

کیفیت ژل تزریقی برای رفع خط لبخند

یکی از مهم ترین مسائل در کیفیت اصلاح خط لبخند و همچنین عدم بروز عوارض استفاده از مواد درجه یک می باشد. ژل های مصرفی این مرکز عمدتا ساخت کشور های سوئیس، آلمان و فرانسه می باشد که در پایان مطلب با عنوایـن آنها می توانید آشنا شوید.

پر کردن خط خنده

کیفیت ژل های تزریق شده در اصلاح خط لبخند بسیار مهم است. در حال حاضر در بازار ایران ژل های بسیاری موجود است که مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند (فراموش نکنید که استانداردهای وزارت بهداشت در خصوص کالاهای وارداتی بسیار سخت گیرانه می باشد و کالایی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یقینا مورد اطمینان خواهد بود.)

برند ژل تزریقی برای اصلاح خط خنده

در بین ژل های تایید شده از سوی وزارت بهداشت ژل های آسیایی و اروپایی قرار دارند که در این مرکز ژل های آسیایی تزریق نمی شوند (این ژل ها به نسبت ژل های اروپایی قیمت فوق العاده ارزان تری حتی گاها تا نصف قیمت دارند).

مهم ترین ویژگی ژل های اروپایی تضمین حفظ فرم طبیعی صورت و همچنین عدم عوارض می باشد، به خاطر داشته باشید به دلیل اندکی تفاوت قیمت با سلامت خود و زیبایی چهره تان بازی نکنید. ژل های موجود در این مرکز برای اصلاح خط لبخند شامل موارد زیر می باشند:

  جوانسازی پوست با RF فرکشنال

از برندهای معتبر می توان به ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا، Stylage ساخت کشور فرانسه و Teosyal ساخت کشور سوئیس اشاره کرد که این کمپانی ها با تکنولوژی ریز ذرات اقدام به ساخت ژل می کنند که فرم آن بسیار طبیعی و غیرقابل تشخیص است.

انواع برند ژل

شیوه هایی غیر از تزریق ژل خط خنده

چروک های اطراف دهان، خطوط خنده یا چروکهای بینی، بخش مهمی از روند پیری را نشان می دهند. چین و چروک های عمیق در اطراف دهان نیز به علت عواملی مانند لبخند و غیره ایجاد می شوند. خطوط صورت نشان می دهند که پوست شروع به از دست دادن کشش و کلاژن طبیعی خود کرده است، که کمبود آن منجر به چین و چروک می شود. چروک در اطراف دهان می تواند فرد را به نظر مسن تر نشان دهد. خوشبختانه، راه هایی برای کاهش و اصلاح خط لبخند وجود دارد.

روش های زیبایی مانند درمان با لیزر و ژل های مختلف خطوط اطراف دهان را کاهش می دهند. کرم ضد پیری و تمرینات یوگای صورت برای خطوط خنده نیز به طور موثر باعث اصلاح خط لبخند و بینی می شوند. اگر چروک های عمیق را در اطراف دهان و خطوط خنده داشته باشید، بهتر است بعضی از داروهای موضعی برای چروک را امتحان کنید که به شما کمک می کنند تا به طور طبیعی بخشی از خطوط خنده را اصلاح کنید.

 

نکته:

روش های ذکر شده مانند ورزش و یا داروهای موضعی می توانند موثر باشند اما به طور قطعی باعث اصلاح خط لبخند نخواهند شد.

روش های از بین بردن خط لبخند

۱- ورزش صورت

ورزش صورت نیز یک راه عالی برای خلاص شدن از خطوط خنده است. یک تکنیک عالی برای تقویت عضلات صورت و جلوگیری از خطوط لبخند در ادامه توضیح داده می شوند.

انگشتان دست خود را در گوشه های دهان خود قرار دهید و به آرامی شانه های خود را به صورت افقی بچرخانید. موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی گوشه های دهان خود را به سمت یکدیگر در برابر مقاومت انگشتان خود بکشید. شل کنید و دوباره شروع کنید، تا ۲۰ بار تکرار کنید.

انگشتان دست خود را روی خطوط خنده خود قرار دهید و سفت فشار دهید، سپس لب های خود را جدا کنید و سپس تا آنجا که ممکن است لبخند بزنید. این وضعیت را برای حدود پنج ثانیه نگه دارید. باید حدود ۳۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

  کلاژن مایع چیست؟

رفع خط خنده

۲- تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند

پرکننده های پوستی می توانند چهره ی جوانی را به پوست شما باز می گردانند. می توان از آن ها از بالای چشم ها تا زیر چانه استفاده کرد. برای از بین بردن زخم های آکنه و خطوط صورت بهترین هستند. می توانید با مشورت یک پزشک زیبایی این کار را انجام دهید. پرکننده های پوستی گزینه خوبی هستند.

دو نوع پرکننده وجود دارد که هر دو از پرکننده های اسید هیالورونیک ساخته می شوند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن همه ما یافت می شود. مشتریان می توانند بین تزریق مواد پرکننده طبیعی و مصنوعی انتخاب کنند. تزریقات طبیعی معمولا از ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. درمان های مصنوعی می توانند از یک تا پنج سال طول بکشند. (استفاده از فیلرهای مصنوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در آینده امکان گلوله شد و عفونت دارد.)

ژل های هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم یک نوع ژل پر کننده ی بافت نرم است و از رایج ترین ژل های پرکننده در سراسر جهان می باشد. هیالورونیک اسید در واقع نقش یک میانجی را در بدن ایفا می کند. به این صورت که مواد ضروری برای کلاژن سازی را از رگ ها گرفته و به پوست و لایه های آن می رساند.

پس می توانیم مطمئن باشیم که به نحوی به عملکرد رگ های زیر پوست خود سرعت می بخشیم. این ژل نیاز به هیچ آزمایش پوستی قبل از استفاده ندارد که باعث می شود. به این ترتیب می توانیم منتظر بهترین نتایج روی پوست خود باشیم.

تزریق این ژل با استفاده از یک تکنیک خاص با یک سوزن بسیار کوچک انجام می شود. پزشک با سوزن در یک لایه از پوست که در امتداد سطح استخوان ها می باشد تزریق میکند که به داخل آن ناحیه ژل نفوذ می کند. این تزریق معمولا خطوط عمیق را بهبود می بخشد.

نکته اینجاست که تزریق دقیقا نباید روی خود خط خنده انجام شود چون ممکن است حالتی مصنوعی به خود بگیرد. در این مرکز، ژل در اطراف گونه تزریق می شود تا گونه کمی به سمت بالا کشیده شود. بدین ترتیب خط خنده تا حد زیادی محو خواهد شد. در صورت لزوم، تزریق به اندازه ی کمی روی خود خط خنده انجام می شود تا از حالت طبیعی خارج نشود.

در این روش درد بسیار کمی را تحمل می کنید، که می تواند با مواد بی حسی عصب کل ناحیه بلاک و کاملا هیچ چیزی احساس نکنید.

درمان معمولا حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و بسیار سریع است. ممکن است کمی تورم و التهاب را تجربه کنید. از آنجا که این یک روش اصلاح خط لبخند بدون جراحی است زمان بازیابی بسیار کمی دارد و می تواند تا ۱۸ ماه طول بکشد.

  مقدار مصرف محصولات مراقبت از پوست چقدر است؟

درمان خط خنده

۳- اصلاح خط لبخند با جراحی

اصلاح خط لبخند با جراحی روشی بود که تحت بیهوشی موضعی انجام می شد. در این روش، محلول بی حس کننده را در پوست اعمال می کردند تا درد کم شود. در برخی موارد، یک آرام بخش خوراکی در تسکین درد موثر بود. عمل جراحی به طور معمول حدود ۱ ساعت طول می کشید و پس از هشیاری بیمار اجازه رفتن به خانه را داشت.

امروزه این روش دیگر کارایی ندارد و جای خود را به تزریق ژل داده است. دلیل این امر می تواند این باشد که جراحی، ریسک زیادی دارد و باعث تغییر چهره ی فرد در آینده خواهد شد. پوست افراد به مرور زمان دچار از دست دادن کلاژن و تغییر شکل می شود. یکی از معایب جراحی این است که چهره ای غیرمنعطف و تغییرناپذیر برای فرد می سازد که برای سال های آینده او اصلا مناسب نخواهد بود.

هزینه اصلاح خط لبخند

هزینه تزریق ژل برای رفع خط خنده بستگی به میزان ژل و همچنین کیفیت و برند ژل می باشد. معمولا برای رفع خط خنده نیاز به یک الی دو سی سی ژل می باشد. برای اطلاع از قیمت تزریق انواع ژل های معتبر کلیک کنید:

با این حال هرگز یک جراح را تنها بر اساس هزینه انتخاب نکنید. به این دلیل که یک پزشک با قیمت ارزان ممکن است کار با سطح متوسطی انجام دهد.

هر کسی به نحوی دنبال پوست جوان و سالم است و این هدف می تواند برای افراد متعدد یک واقعیت باشد. با پیروی از راهنمایی های طبیعی مندرج در بالا یا دنبال کردن رویه های زیبایی و آرایشی، می توانید بسیاری از چروک ها و خطوط خنده را از بین ببرید و از اعتماد به نفس بیشتر و نگرش مثبت نسبت به پیری برخوردار شوید.

برای دیدن نمونه کارهای ما بر روی لینک رفع خط خنده کلیک کنید.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

...

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر غلام پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام تزریق ژل به خط خنده .من ۲۳سالمه وخط خنده روی صورتم افتاده ولی روی سطح پوستمه آیا ازبین میره برای همیشه با تزریق فیلر .یا برای ۲سال به بالا
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام وقتتون بخیر

   برای رفع خط خنده میتونید از تزریق ژل های هیالورونیک اسید استفاده کنید و ماندگاری انها بین 6 تا 18 ماه میباشد.اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود میباشد.

   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربر سپیده جمعه ۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 124 مشاهده پرسش
  سلام من سنم 37هست خط خنده عمیق دارم بهترین برند ژل رومیشه معرفی کنیدممنون
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۸ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در مورد ژلها و برندهای معتبرو مورد تایید ما در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/666

    

 • تصویر کاربر ریحانه یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  با سلام دکتر جان من خواستم بپرسم واسه تزریق ژل در ناحیه خط اخم حتما باید قبل ژل بوتاکس هم کرد یا نه و اینکه همزمان‌ میشه؟ چون دکتر من گفته حتما قبلش باید بوتاکس کنی بعد یک هفته ژل . سوال دوم اینکه آیا ژل پرفکتا واسه خط خنده مناسب هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام بله حتما باید بوتاکس تزریق شده باشه و بهتره که دو هفته صبوری کنید برای تزریق ژل 
   خیر این مارک رو ما استفاده نمی کنیم و توصیه هم نمی کنیم مارک های مورد تایید ما در لینک زیر:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربر فرشته دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام..برای افتادگی پلک اسکوم تراپی جواب میده؟و چ م ت موندگاری داره
  آیا ازجخیت داره به پلکسر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 2 سال پیش)
   سلام عزيزم🌼
   جهت بر طرف كردن افتادگي پلك به هيچ عنوان به دنبال روشهايي كه در گزارش جامعه جراحان زيبايي امريكا اومده نريد ، در حال حاضر بهترين و امن ترين روش جراحي پلك ميباشد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربر کیانا جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من خط خنده دارم دوست دارم با جراحی درمانش کنم چون دایمی هست در مرکز شما این کار انجام میشود؟اگر بله لطفا هزینه رو بفرمایید و چگونه نوبت بگیرم؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)
   سلام عزيزم🌼
   روش درمان با تجويز پزشك انجام ميشه ، رفع خط خنده اگر تحقيقاتي انجام داده باشيد ميبينيد كه در گزارش جامعه جراحي زيبايي امريكا اصلا چنين چيزي وجود نداره ، در جامعه جراحي زيبايي امريكا اولين درماني كه جهت رفع خط خنده انجام ميشه تزريق هيالورونيك اسيد هستش چون از هر جهت موثر و كم عارضه تر ميباشد.
   و روش هايي كه در جامعه جراحي زيبايي امريكا وجود نداشته باشه رو ما انجام نميدهيم ، و به شما هم توصيه ميكنيم كه دنبالش نباشيد.🌸🙏🏼
   اطلات بيشتر در رابطه با ژل :
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربر ملیحه جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما ،خط لبخند من به دلیل ورزش وکاهش وزن عمیق شده می خواستم بدونم با سابسیژن این خطوط برطرف میشه؟واینکه این روش ایمن وبی خطر می باشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)
   سلام عزيزم🌼
   براي رفع خط خنده يكي از ايمن ترين روش ها تزريق ژل هاي هيالورونيك اسيد هستش .
   سابسيژن معمولا براي جاي جوش و اسكارهايي كه به صورت فرو رفته شده استفاده ميشه و اصلا براي خط خنده نيستش.
   براي اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه بفرماييد:🙏🏼🌸

   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربر سما یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام

  من ۲۴ سالمه، موقع لبخند خطوط لبخند سمت راست و چپ صورتم تقارن ندارند و همچنین سمت راستم خط لبخند عمیقتری افتاده که تا چند دقیقه بعد از لبخند روی پوستم میماند. این عدم تقارن طبیعی است؟ آیا مشکلات ارتودنسی مانند وجود جای خالی دندان زیر خط لبخند میتواند خط لبخند را تشدید کند؟ متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام عدم تقارن در صورت طبیعی است و خیلی از افراد این مشکل رو دارن و با ژل میشه معمولا تا مقدار زیادی این مساله رو برطرف کرد برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر سها سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  باعرض سلام میخواستم ازخدمتتون سوال کنم آیاسابسیژن انجام میدید؟اگربله قیمت آنرابفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام بله انجام میشه قیمت آن هم بین ۱ تا ۲ میلیون تومان است قبل از آن باید از نزدیک معاینه بشید ببینیم اصلا ساب سیژن برای شما مناسب هست یا خیرروزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربر نیلا سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 2ماه دیگه عروسیمه وصورتم خیلی لاغره ومیخوام چاق بشه یه راه حل بهم بگین که زود تر صورتم چاق شه بدنم چاقه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام باید از نزدیک معاینه شوید تا ببینیم اگر براتون مناسب هست می تونید ژل تزریق کنید

 • تصویر کاربر الهام دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  سلام .من 23 سالمه و خط خنده دارم.اگه بخوابم پوستم رو بکشم واقعا جواب میده؟البته روی گونه هام کمی اسکار(جای جوش) هست اگه پوستم رو بکشم رو اوناهم تاثییر میزاره و بهترش می کنه؟؟و چقد هزینشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام عزیزم برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید در این خصوص

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر