اصلاح خط لبخند

خط هایی که به ظاهر خبر از زندگی شاد ما دارد، اما با بالا رفتن سن و عمیق شدن این خطوط، سن ما بیشتر از سن واقعی  به نظر می رسد. اصلاح خط لبخند به افراد کمک می کند ظاهر شاداب تری داشته باشند.

چروک های موجود روی پوست لزوما به علت بالا رفتن سن حاصل نمی شود، عمدتا نتیجه حالت هایی است که به چهره خود می دهیم. علت و عواملی چون ژنتیک، اشعه ماوراءبنفش خورشید و استعمال دخانیات باعث بروز چین و چروک زود هنگام روی پوست صورت می شود.

خط خنده چیست؟

گاهی مراقبت نکردن از پوست و همچنین نور خورشید باعث تشدید و ایجاد خطوطی در اطراف لب ها می شود، خط اخم و خط خنده از چین و چروک های شایع هستند. با این وجود راه هایی برای از بین بردن و درمان و اصلاح خط لبخند و اخم وجود دارد تا بدین ترتیب اشخاص بتوانند به ظاهر شاداب خود برگردند. یکی از پرکاربرد ترین راهکارها تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند است.

کیفیت ژل تزریقی برای رفع خط لبخند

یکی از مهم ترین مسائل در کیفیت اصلاح خط لبخند و همچنین عدم بروز عوارض استفاده از مواد درجه یک می باشد. ژل های مصرفی این مرکز عمدتا ساخت کشور های سوئیس، آلمان و فرانسه می باشد که در پایان مطلب با عنوایـن آنها می توانید آشنا شوید.

پر کردن خط خنده

کیفیت ژل های تزریق شده در اصلاح خط لبخند بسیار مهم است. در حال حاضر در بازار ایران ژل های بسیاری موجود است که مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند (فراموش نکنید که استانداردهای وزارت بهداشت در خصوص کالاهای وارداتی بسیار سخت گیرانه می باشد و کالایی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یقینا مورد اطمینان خواهد بود.)

برند ژل تزریقی برای اصلاح خط خنده

در بین ژل های تایید شده از سوی وزارت بهداشت ژل های آسیایی و اروپایی قرار دارند که در این مرکز ژل های آسیایی تزریق نمی شوند (این ژل ها به نسبت ژل های اروپایی قیمت فوق العاده ارزان تری حتی گاها تا نصف قیمت دارند).

مهم ترین ویژگی ژل های اروپایی تضمین حفظ فرم طبیعی صورت و همچنین عدم عوارض می باشد، به خاطر داشته باشید به دلیل اندکی تفاوت قیمت با سلامت خود و زیبایی چهره تان بازی نکنید. ژل های موجود در این مرکز برای اصلاح خط لبخند شامل موارد زیر می باشند:

  هزینه لیزر جای جوش با لیزر co2 و عوارض آن

از برندهای معتبر می توان به ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا، Stylage ساخت کشور فرانسه و Teosyal ساخت کشور سوئیس اشاره کرد که این کمپانی ها با تکنولوژی ریز ذرات اقدام به ساخت ژل می کنند که فرم آن بسیار طبیعی و غیرقابل تشخیص است.

انواع برند ژل

شیوه هایی غیر از تزریق ژل خط خنده

چروک های اطراف دهان، خطوط خنده یا چروکهای بینی، بخش مهمی از روند پیری را نشان می دهند. چین و چروک های عمیق در اطراف دهان نیز به علت عواملی مانند لبخند و غیره ایجاد می شوند. خطوط صورت نشان می دهند که پوست شروع به از دست دادن کشش و کلاژن طبیعی خود کرده است، که کمبود آن منجر به چین و چروک می شود. چروک در اطراف دهان می تواند فرد را به نظر مسن تر نشان دهد. خوشبختانه، راه هایی برای کاهش و اصلاح خط لبخند وجود دارد.

روش های زیبایی مانند درمان با لیزر و ژل های مختلف خطوط اطراف دهان را کاهش می دهند. کرم ضد پیری و تمرینات یوگای صورت برای خطوط خنده نیز به طور موثر باعث اصلاح خط لبخند و بینی می شوند. اگر چروک های عمیق را در اطراف دهان و خطوط خنده داشته باشید، بهتر است بعضی از داروهای موضعی برای چروک را امتحان کنید که به شما کمک می کنند تا به طور طبیعی بخشی از خطوط خنده را اصلاح کنید.

 

نکته:

روش های ذکر شده مانند ورزش و یا داروهای موضعی می توانند موثر باشند اما به طور قطعی باعث اصلاح خط لبخند نخواهند شد.

روش های از بین بردن خط لبخند

۱- ورزش صورت

ورزش صورت نیز یک راه عالی برای خلاص شدن از خطوط خنده است. یک تکنیک عالی برای تقویت عضلات صورت و جلوگیری از خطوط لبخند در ادامه توضیح داده می شوند.

انگشتان دست خود را در گوشه های دهان خود قرار دهید و به آرامی شانه های خود را به صورت افقی بچرخانید. موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی گوشه های دهان خود را به سمت یکدیگر در برابر مقاومت انگشتان خود بکشید. شل کنید و دوباره شروع کنید، تا ۲۰ بار تکرار کنید.

انگشتان دست خود را روی خطوط خنده خود قرار دهید و سفت فشار دهید، سپس لب های خود را جدا کنید و سپس تا آنجا که ممکن است لبخند بزنید. این وضعیت را برای حدود پنج ثانیه نگه دارید. باید حدود ۳۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

  خدمات Skin Care و فیشیال تخصصی دکتر مجیدزاده

رفع خط خنده

۲- تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند

پرکننده های پوستی می توانند چهره ی جوانی را به پوست شما باز می گردانند. می توان از آن ها از بالای چشم ها تا زیر چانه استفاده کرد. برای از بین بردن زخم های آکنه و خطوط صورت بهترین هستند. می توانید با مشورت یک پزشک زیبایی این کار را انجام دهید. پرکننده های پوستی گزینه خوبی هستند.

دو نوع پرکننده وجود دارد که هر دو از پرکننده های اسید هیالورونیک ساخته می شوند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن همه ما یافت می شود. مشتریان می توانند بین تزریق مواد پرکننده طبیعی و مصنوعی انتخاب کنند. تزریقات طبیعی معمولا از ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. درمان های مصنوعی می توانند از یک تا پنج سال طول بکشند. (استفاده از فیلرهای مصنوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در آینده امکان گلوله شد و عفونت دارد.)

ژل های هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم یک نوع ژل پر کننده ی بافت نرم است و از رایج ترین ژل های پرکننده در سراسر جهان می باشد. هیالورونیک اسید در واقع نقش یک میانجی را در بدن ایفا می کند. به این صورت که مواد ضروری برای کلاژن سازی را از رگ ها گرفته و به پوست و لایه های آن می رساند.

پس می توانیم مطمئن باشیم که به نحوی به عملکرد رگ های زیر پوست خود سرعت می بخشیم. این ژل نیاز به هیچ آزمایش پوستی قبل از استفاده ندارد که باعث می شود. به این ترتیب می توانیم منتظر بهترین نتایج روی پوست خود باشیم.

تزریق این ژل با استفاده از یک تکنیک خاص با یک سوزن بسیار کوچک انجام می شود. پزشک با سوزن در یک لایه از پوست که در امتداد سطح استخوان ها می باشد تزریق میکند که به داخل آن ناحیه ژل نفوذ می کند. این تزریق معمولا خطوط عمیق را بهبود می بخشد.

نکته اینجاست که تزریق دقیقا نباید روی خود خط خنده انجام شود چون ممکن است حالتی مصنوعی به خود بگیرد. در این مرکز، ژل در اطراف گونه تزریق می شود تا گونه کمی به سمت بالا کشیده شود. بدین ترتیب خط خنده تا حد زیادی محو خواهد شد. در صورت لزوم، تزریق به اندازه ی کمی روی خود خط خنده انجام می شود تا از حالت طبیعی خارج نشود.

در این روش درد بسیار کمی را تحمل می کنید، که می تواند با مواد بی حسی عصب کل ناحیه بلاک و کاملا هیچ چیزی احساس نکنید.

درمان معمولا حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و بسیار سریع است. ممکن است کمی تورم و التهاب را تجربه کنید. از آنجا که این یک روش اصلاح خط لبخند بدون جراحی است زمان بازیابی بسیار کمی دارد و می تواند تا ۱۸ ماه طول بکشد.

  استفاده از درمارولر برای رفع جای جوش و ترک پوستی

درمان خط خنده

۳- اصلاح خط لبخند با جراحی

اصلاح خط لبخند با جراحی روشی بود که تحت بیهوشی موضعی انجام می شد. در این روش، محلول بی حس کننده را در پوست اعمال می کردند تا درد کم شود. در برخی موارد، یک آرام بخش خوراکی در تسکین درد موثر بود. عمل جراحی به طور معمول حدود ۱ ساعت طول می کشید و پس از هشیاری بیمار اجازه رفتن به خانه را داشت.

امروزه این روش دیگر کارایی ندارد و جای خود را به تزریق ژل داده است. دلیل این امر می تواند این باشد که جراحی، ریسک زیادی دارد و باعث تغییر چهره ی فرد در آینده خواهد شد. پوست افراد به مرور زمان دچار از دست دادن کلاژن و تغییر شکل می شود. یکی از معایب جراحی این است که چهره ای غیرمنعطف و تغییرناپذیر برای فرد می سازد که برای سال های آینده او اصلا مناسب نخواهد بود.

هزینه اصلاح خط لبخند

هزینه تزریق ژل برای رفع خط خنده بستگی به میزان ژل و همچنین کیفیت و برند ژل می باشد. معمولا برای رفع خط خنده نیاز به یک الی دو سی سی ژل می باشد. برای اطلاع از قیمت تزریق انواع ژل های معتبر کلیک کنید:

با این حال هرگز یک جراح را تنها بر اساس هزینه انتخاب نکنید. به این دلیل که یک پزشک با قیمت ارزان ممکن است کار با سطح متوسطی انجام دهد.

هر کسی به نحوی دنبال پوست جوان و سالم است و این هدف می تواند برای افراد متعدد یک واقعیت باشد. با پیروی از راهنمایی های طبیعی مندرج در بالا یا دنبال کردن رویه های زیبایی و آرایشی، می توانید بسیاری از چروک ها و خطوط خنده را از بین ببرید و از اعتماد به نفس بیشتر و نگرش مثبت نسبت به پیری برخوردار شوید.

برای دیدن نمونه کارهای ما بر روی لینک رفع خط خنده کلیک کنید.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

...

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مريم چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  ايا بعد از گذشت دو هفته ميشود دوباره از ليرز براي جوانسازي پوست استفاده كرد
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۵ بهمن ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام متوجه سوالتون نشدم، پس از گذشت 2 هفته از؟
 • تصویر کاربر حانيه پنجشنبه ۱۹ بهمن ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  براى ازبين رفتن سياهى و گودى زير چشم چه درمانى پيشنهاد ميديد و هزينه ها و تعداد جلسات به چه صورته؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۹ بهمن ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام درمان هایی که استفاده می کنیم مزوتراپی، کربوکسی تراپی، تزریق فیلر و... می باشد که برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر شادي چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  خانم دكتر عزيز ميبخشيد نظر شما درباره هايفو چيه براي من،براي سفتي پوست ايا نتيجه خوبي داره و هزينه اش رو لطف ميكنيد؟شما انحام ميديد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام عزیزم صرفا نمی توان کدام روش در کل خوب است یا بد است
   این ها روش های درمانی است و بهتر است پزشک پس از معاینه تشخیص دهد که کدام روش مناسب است
 • تصویر کاربر نگین چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  در رابطه با بوتاکس و جوانسازی میشه توضیح بدید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام اطلاعات کامل در مورد بوتاکس:
   https://drmajidzadeh.com/162


   جوانسازی هم یک امر بسیار کلی است و ده ها روش دارد، برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  من ٣6 سال سن دارم
  ١ دور چشمم كمي چروك داره و انگار خسته به نظر ميرسم
  از ليزرها ليزر اراف رو امتحان كردم سه دوره تاثيري نديدم ( ار اف سوزني)
  تو سايتهاي مختلف راجع به ليزر اربيوم و پلاسما جت و پلكسي چيزهايي ديدم براي دور چشم كه نميدونم واقعاً موثره يا نه

  ٢ براي جوانسازي پوست ميخواستم ببينم مزوتراپي باعث كاهش چين و چروك پوست ميشه يا خير
  و من پيش دكتر سركارات رفتم گفتن يك نوع هايلونيك اسيد هست كه بعد از تزريق زير پوست پخش ميشه و خاصيت ژلي نداره و فقط انگار زير پوستت اب افتاده
  ميخوام ببينم اين چه تفاوتي با مواد مزوتراپي شما ميكنه و كلاً كدوم براي جوانسازي موثر تره
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام عزیزم به ترتیب پاسخ می دهم
   لیزر اربیوم جز روش های معتبر است، اما پلاسما و پلکسی و ... فراموش کنید
   بله همان روشی که همکار محترم خدمت شما گفته اند درست است و همان مزوتراپی است که در آن هیالورونیک اسید دارد
   برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر محسن سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  سلام دكتر
  ميشه اين خطوراز بين برد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام کدام خطوط؟
   تصویری برای ما نیامده است
 • تصویر کاربر سمیرا دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  خانم دکتر ببخشید من زنگ زدم وقت گرفتم ولی گفتن شما ویزیت نمیکنید؟
  من برای موهام که خیلی خشکه و ریزش داره و سفیدی مو و پوستم(میکروبیلدینگ) میخوام
  میخوام بی زحمت خودتون منو ویزیت کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام عزیزم هیچ مشکلی ندارد میتوانید روزهای زوج هم تشریف بیاورید بنده در خدمتتون هستم، اما بنده خدمات زیبایی رو انجام می دهم، تزریق ژل و بوتاکس و... و مساله شما جز بیماری های پوست و مو هستش و روزهای فرد که آقای دکتر تخصص بیماری های پوست و مو دارند باید شما را درمان کنند، اما باز هم باعث افتخار بندست، تاریخ وقتتون رو بفرمایید میگم همکارانم باهاتون تماس بگیرند و وقتتون رو جا به جا کنند برای روزهای زوج
 • تصویر کاربر نیلوفر یکشنبه ۲ مهر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر .
  چیکار کنیم که پوستمون جوان بماند وخیلی دیر پوستم چین و چروک به وجود بیاد ؟ برا پوستای چرب باید چیکارا بکنم و چه داروهای موضعی استفاده کنیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام عزیزم حقیقتا یک دستورالعمل ثابت برای تمام افراد در دنیا وجود ندارد و برای اظهار نظر در مورد شما باید حتما از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر مهتاب شنبه ۴ شهریور ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  با سلام
  آیا روشی برای درمان پف زیر چشم وجود دارد؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۴ شهریور ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام بله رایج ترین و استاندارد ترین روش، عمل بلفاروپلاستی است
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر