درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای) با بوتاکس

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

مهر 22, 1397
بازدید: 20186

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

مهر 22, 1397
بازدید: 20186

فهرست مطالب

برخی افراد احساس می کنند که هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از لثه های آن آشکار شده و یا بیش از حد نمایان هستند. این لبخند ها گامی اسمایل یا لبخند لثه ای نامیده می شوند. لبخند لثه ای پدیده ای است که در آن، هنگام لبخند زدن لب بالایی بیش از حد به بالای دندان های بالایی رفته و لثه ها را نمایان می سازد. این وضعیت سبب ایجاد لبخندی ناخوشایند می شود.

یکی از علت های این وضعیت، بیش فعالی عضله ای است که لب بالایی را بالا می برد. گاهی اوقات، داشتن یک لب بالایی باریک سبب تشدید گامی اسمایل شده و با بیشتر نمایان کردن لثه بالایی سبب بدتر شدن مشکل می شود.

خوشبختانه، لبخند لثه ای می تواند به آسانی و به نحوی موثر با استفاده از تزریق ژل لبخند لثه ای یعنی همان تزریق سم بوتولینوم که عموما به بوتاکس شناخته می شود، درمان شود. این ماده فعالیت عضله ای که لب بالایی را بالا می برد را کم می کند.

درمان لبخند لثه ای چیست و چگونه انجام می شود؟

بوتاکس لبخند لثه ای یکی از راه های درمان لبخند ناخوشایند می باشد. مقدار کمی بوتاکس جهت تضعیف عضلات، در هر دو سمت تیغه بینی و فاصله بینی تا دهان تزریق می شود.

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

بوتاکس پروتئینی است که به طور طبیعی توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این ماده انتقال پیام های شیمیایی را تعدیل می کند که جهت انقباض از عصب به عضله فرستاده می شوند. بدون وجود این پیام ها، عضله تا بازگشت عملکرد (ریکاوری) پیام رسان ها در حالت استراحت باقی می ماند.

نام های معتبر سم بوتولینوم A شامل بوتاکس، آزالور، بوکوتور، زئومین، نورونوکس و دیسپورت می شوند. تمامی سموم بوتولینوم داروهایی منحصرا تجویزی بوده و پزشکان، آن ها را تجویز می کنند. تجویز این دارو پس از یک ارزیابی رو در رو و مشورت با پزشک معتبر صورت می گیرد.

بوتاکس گامی اسمایل (بوتاکس لبخند لثه ای)

نتایج تزریق بوتاکس

پس از درمان، انتظار می رود که ظرف ۲ تا ۳ روز فرد نتایج اولیه را مشاهده کرده و بالا رفتن لب بالایی او به تدریج کمتر و کمتر شود. نتیجه کامل ۲ هفته پس از درمان بدست خواهد آمد.

ممکن است از بیمار دعوت شود پس از ۲ تا ۳ هفته در یک جلسه ملاقات بازنگری شرکت کرده، موفقیت درمان او بررسی شده و در صورت نیاز اصلاحاتی در برنامه درمانی شخصی او ایجاد شود.

به فرد توصیه می شود تا عضلات هدف را برای چند ساعت فعال نگه داشته و به مدت ۴ تا ۶ ساعت از اعمال سرما یا گرمای بیش از حد، انجام ورزش های شدید، دراز کشیدن و خم شدن خودداری کند. این بهبودی به طور میانگین ۸ تا ۱۲ هفته به طول می انجامد.

بوتاکس گامی اسمایل برای چه کسانی مناسب است؟

پزشک جهت اطمینان از مناسب بودن این درمان برای فرد، از او یک سابقه پزشکی دقیق گرفته و نیاز ها و انتظارات او را ارزیابی می کند.

چنین جمله ای به این معنی است که جهت ارزیابی مناسب بودن این روش برای فرد، او الزاما باید مشاوره ای رو در رو با پزشکی معتبر و مشغول به فعالیت در حوزه زیبایی داشته باشد.

 • به جز در موقعیت های استثنایی، این روش برای افراد کمتر از ۲۵ و بالاتر از ۶۵ سال توصیه نمی شود.
 • برای دریافت بهترین نتایج، پوست باید در وضعیت خوب قرار داشته و خطوط هدف بیش از حد چروک نباشند. پزشک مناسب بودن این روش را برای فرد ارزیابی می کند.
 • بوتاکس نمی تواند به خانم های باردار یا شیرده داده شود.
 • این روش برای بیماران مبتلا به برخی اختلالات عصبی مشخص مناسب نیست.
 • در صورت مصرف برخی داروها این روش برای فرد مناسب نخواهد بود.
 • در صورت تجربه واکنش های نامطلوب به هرگونه درمان با بوتاکس در گذشته، این روش درمانی مناسب نمی باشد.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس کدام است؟

تداخل بوتاکس با سایر درمان ها

در صورت انجام این درمان به همراه هر گونه درمان تزریقی دیگر:

 • در صورت رنج بردن از هر گونه عفونت پوستی در ناحیه درمان یا نزدیکی آن و یا ناخوش بودن به هر طریقی (حتی سرماخوردگی)، انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.
 • در صورت مصرف هر گونه دارویی مانند آسپرین یا وارفارین که بر خونریزی تاثیر می گذارد، انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.
 • در صورتی که فرد تحت دوره درمانی با رواکوتان (درمان آکنه) بوده و یا در ۱۸ ماه گذشته آن را انجام داده است، بوتاکس توصیه نمی شود.
 • در صورت بارداری یا شیردهی انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.

احتیاط

در صورت برنامه ریزی برای شرکت در یک رویداد خاص، بعلت امکان ایجاد کبودی بعد از تزریق، بهتر است تزریق بوتاکس را به زمانی دیگر موکول کنید. (شاید بتوان گفت ۹۰ درصد مواقع کبودی د ر کار نیست، اما همیشه باید برای بدترین شرایط آماده بود!)

در چنین مواردی درباره انجام دادن این درمان به صورت تخصصی با پزشک خود صحبت کنید. برخی دارو های بدون نسخه و مکمل ها می توانند همانند الکل خونریزی را تحت تاثیر قرار داده و احتمال ابتلای فرد به کبودی را افزایش دهند. باید یک روز قبل و بعد از درمان از مصرف الکل خودداری شود.

باید از فعالیت شدید، قرار گرفتن در معرض خورشید، تخت های برنزه کننده و سونا به مدت ۴۸ ساعت (یا زمان توصیه شده توسط پزشک) پس از درمان اجتناب شود.

در صورت نگرانی در ارتباط با علائم غیر منتظره یا ناراضی بودن از بروز آن ها، باید جهت دریافت توصیه با پزشک خود تماس گرفته شود. در صورت نیاز، یک جلسه ملاقات برای فرد ترتیب داده خواهد شد.

گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای بی خطر است؟

تمامی روش های درمانی مقداری خطر را با خود به همراه دارند. تمامی خطرات و عوارض این فرایند در مشاوره و قبل از انجام هر گونه درمان بحث می شوند. بوتاکس باید توسط یک فرد متخصص در زمینه مراقبت سلامت و دارای آموزش تخصصی به فرد داده شود. عوارض جانبی شامل موارد زیر شده اما محدود به آن ها نمی شوند:

◾ کبودی

◾ تورم در محل تزریق

◾ قرمزی محل تزریق

◾ عدم تقارن هنگام بروز احساسات صورت

◾ پایین آمدن ابرو یا پلک

◾ سردرد و یا احساس سفتی یا سنگینی

عوارض جانبی این عمل شایع نبوده، معمولا در چند روز اول پس از درمان رخ داده و انتظار می رود موقت باشند. این عوارض معمولا ظرف چند هفته به صورت خود به خود برطرف می شوند.

پزشک فرد مراقبت های پس از درمانی را به او توصیه خواهد کرد تا عوارض را به حداقل برساند و بهبودی تسریع یابد.

برای آگاهی از عوارض بوتاکس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

عوارض تزریق بوتاکس

بوتاکس گامی اسمایل درد دارد؟

در این روش از یک سوزن بسیار ریز استفاده شده، معمولا دردناک نبوده و بدون استفاده از ماده بی حسی می تواند به خوبی تحمل شود. قرار دادن یخ بر روی ناحیه می تواند به بی حس کردن پوست بیماران مضطرب و همچنین کاهش احتمال کبودی کمک کند.

برندهای معتبر و هزینه تزریق بوتاکس را اینجا بخوانید

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای چقدر دوام دارد؟

بهترین نتایج این روش ۲ تا ۴ ماه دوام خواهند داشت. انجام درمان های مکرر در بازه های زمانی کمتر از ۳ ماه توصیه نمی شود. اما تکرار درمان در بازه های مناسب منجر به دوام آن در طولانی مدت خواهد شد.

هزینه بوتاکس دیسپورت گامی اسمایل ۹۵۰/۰۰۰ تومان است و ۳ ماه بعد هم ترمیم رایگان انجام می شود.

منبع


با توجه به درمانی بودن اغلب راهکارهای مقالات، برای تصمیم گیری نهایی درباره انتخاب شیوه جوانسازی حتما از مشورت پزشک استفاده نمایید. هر شیوه ای درصورت استفاده صحیح نتیجه مثبت خواهد داشت و درصورت انتخاب روش نادرست ممکن است حتی با نتایج عکس مواجه گردد.

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مونا چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  سلام دكتر من حدود يكسال پيش ژل تزريق كردم به لبم ٢سي سي و اين ژل از نوع موقتي بوده ولي الان بعديكسال يه جاهايي از لبم گوله گوله شده ، من فكر ميكنم با توجه به قيمت كمش اين ژل تقلبي بوده ، حالا مي خوام ببينم مي تونم پيش شما بيام براي تزريق مجدد ،،، اينا كه گوله شده چه جوري از بين ميره
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم برای اظهار نظر حتما باید لبتون رو از نزدیک معاینه کنیم، در صورت امکان هر اطلاعاتی از ژل قبلیتون رو هم به همراه داشته باشید خوب است
   نام یا تصویرش رو
 • تصویر کاربر اکرم سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 1073 مشاهده پرسش
  سلام من خط خنده نسبتا عمیق دارم . آیا با تزریق فیلر برطرف میشود؟
  چه مارکی جهت فیلر استفاده میشود؟و حدود هزینه چقدر است؟ سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام بله در اکثر افراد نیاز به تزریق 1 سی سی ژل هست، برای اظهار نظر بهتر باید از نزدیک معاینه شوید
   هزینه هر سی سی تقریبا 900 تومان است
   اطلاعات کامل:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربر عطيه سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخير خدمت خانم دكتر
  ببخشيد من از همدان ميخوام براي تزريق ژل لب مزاحم بشم نميتونم به فاصله دوهفته بيام خواستم ببينم نميشه يك بار تزريق ژل لب انجام بشه؟
  ممنون كه امكان پرسش رو مهيا كردين
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم خواهش میکنم، ببینید 2 هفته بعد برای چک هستش که اگر لب ها قرینه نیستند با باقیمانده ژل این عدم قرینگی را رفع کنیم
   بله می شود در یک مرحله هم انجام داد، اما خب دو مرحله ای احتمال نتیجه بهتر دارد

   اطلاعات کامل:
   https://drmajidzadeh.com/187
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 351 مشاهده پرسش
  سلام واحترام .
  نزدیک یکماه هست که ژل پلوریال زیر چشم تزریق کردم ومتاسفانه قرینه نشده وزیر چشم سمت چپم بیشتر تزریق شده .
  ایا ممکن هست که ژل به شبکیه یا کلا چشم اسیب برساند درد خفیفی پشت چشمم احساس میکنم که مثل سردردی که به چشم میزند شبیه هست .ایا ممکنه که ژل به پشت چشم راه پیدا کند البته که ژل با کانولا تزریق شده.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم برای اظهار نظر در مورد شما حتما باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر مرسده شنبه ۹ دی ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  با سلام
  هانم دكتر ٢٨ سالمه و مشكلي كه دارم عدم تقارن پلك سمت راست و چپ با همديمست احساس ميكنم پلك سمت راست افتاده براي اين كار بايد چ اقداماتي انجام داد سوال يعد اينكه جوانسازي پوست شامل چه نوع پوستهايي ميشه و چ رنج سني ؟
  براي زير چشم هم ممنون ميشم با توجه ب سنم بكين كه چروك ها ي ريز بايد تزريق چربي بشن يا نه راهكار ديگه اي وجود داره چون يك سري چروك ريز زير چششمم دارم البته همراه با كمي گودي
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۹ دی ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم، برای پلک ها باید از نزدیک معاینه شوید تا ببینیم مشکل چی است
   جوانسازی هم متناسب با شرایط و میزان افتادگی پوست هر فرد انجام می شود
   برای چروک زیر چشم هم همینطور، باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص دهیم مناسب ترین راهکار با توجه به پوست شما چه می باشد
 • تصویر کاربر ليلي چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام
  خواستم بدونم ليفت با نخ براي رفع افتادگي پوست مناسب هست؟يعني اگر ليفت انجام بشه ديگه نيازي به تزريق ژل نيست،خصوصا براي خط خنده چون شنيدم كه ماندگاري نخ بيشتر از ژل هست،آيا درسته؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام نخ رو به هیچ عنوان بهتون توصیه نمی کنم، صرف مقداری ماندگاری بیشتر با سلامت خود بازی نکنید
   مهم است روشی که شما انجام می دهید در دنیا چه جایگاهی داشته باشد، تزریق ژل هیالورونیک اسید مطابق با گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا دومین عمل پرطرفدار در دنیاست

   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  سلام دكتر
  من لب بالا اصلا ندارم و مى خوام تزريق انجام بدم
  مشكلى كه دارم با ژل اينه كه خيلـى معلوم مى شه مخصوصاً لب بالا
  من بازيگر هستم و خيلـى برام مهمِ كه مشخص نباشـه
  سؤالى كه دارم اين هست
  آيا تزريقِ ژل شما به صورتيه كه از نيم روخ معلوم نيست
  و لب به هيچ وجه قايقى و اردكى شكل نمى شه ؟
  اگر ١٪‏ دوست نداشتم بعد از تزريق لبم رو
  چاره اى هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم بله ویژگی ژل های هیالورونیک اسید همین است، به هر علتی پس از تزریق راضی نباشیم از نتیجه، با تزریق هیالاز در زمانی بسیار کم، کاملا به حالت اول باز می گردد

   تزریق هایی که ما انجام می دهیم، حتی اگر کسی فرم کمی حجیم تر و مصنوعی بخواهد ما انجام نمی دهیم
   در مورد تزریق لب مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/187


   در مورد انواع ژل ها مطلب زیر:
   https://drmajidzadeh.com/666

   پس از آن باز اگر سوالی داشتید بفرمایید
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۱۳ آبان ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  سلام.انجام روشهای جوانسازی مثل ارف اسکارلت و یا ونوس ویوا برای صورت در صورت داشتن بوتاکس باعث از بین رفتن اثر بوتاکس یا ماندگاری آن میشود؟ لیزر موهای زائد صورت در قسمتهای پیشانی و دور چشم چطور ؟باعث از بین رفتن اثر بوتاکس یا ماندگاری آن میشود؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۳ آبان ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام نام های اسکارلت و یا ونوس ویوا نام های تجاری هستند، انجام ار اف باعث تسریع در از بین رفتن بوتاکس می شود، ولی لیزر موهای زائد تاثیر کمتری دارد، اما مساله این است دقیقا در نقاطی که بوتاکس تزریق شده است لیزر موهای زائد انجام نمی شود
 • تصویر کاربر رومينا شنبه ۲۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر خسته نباشيد، من علاقه شديدى به تزريق واسه لبم دارم منتها نميدونم بين ژل و چربى كدوم فرم لب رو به شكل دلخواه من كه مثل عكسىكه فرستادم مد نظرم هست در مياره، و مورد بعدى اينكه عوارض داره يا نه!
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم برای تزریق لب پیشنهاد می کنم ابتدا مطلب زیر را بخوانید:

   https://drmajidzadeh.com/187

   در مورد چربی هم مطلب زیر را بخوانید

   https://drmajidzadeh.com/10

   پس از مطالعه سوالی بود بفرمایید در خدمتتون هستم
 • تصویر کاربر دنیا چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 355 مشاهده پرسش
  من تهران نیستم.شما اصفهان مطب ندارید.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم مطابق با قانون هر پزشک فقط در شهری که پروانه مطب دارد، اجازه فعالیت دارد و بنده پروانه شهر تهران دارم
درحال دریافت اطلاعات

با ربات تلگرام دکتر گیتا مجید زاده

جواب پرسش های خود را سریع تر دریافت کنید!

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر