درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای) با بوتاکس

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

مهر 22, 1397
بازدید: 20187

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

مهر 22, 1397
بازدید: 20187

فهرست مطالب

برخی افراد احساس می کنند که هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از لثه های آن آشکار شده و یا بیش از حد نمایان هستند. این لبخند ها گامی اسمایل یا لبخند لثه ای نامیده می شوند. لبخند لثه ای پدیده ای است که در آن، هنگام لبخند زدن لب بالایی بیش از حد به بالای دندان های بالایی رفته و لثه ها را نمایان می سازد. این وضعیت سبب ایجاد لبخندی ناخوشایند می شود.

یکی از علت های این وضعیت، بیش فعالی عضله ای است که لب بالایی را بالا می برد. گاهی اوقات، داشتن یک لب بالایی باریک سبب تشدید گامی اسمایل شده و با بیشتر نمایان کردن لثه بالایی سبب بدتر شدن مشکل می شود.

خوشبختانه، لبخند لثه ای می تواند به آسانی و به نحوی موثر با استفاده از تزریق ژل لبخند لثه ای یعنی همان تزریق سم بوتولینوم که عموما به بوتاکس شناخته می شود، درمان شود. این ماده فعالیت عضله ای که لب بالایی را بالا می برد را کم می کند.

درمان لبخند لثه ای چیست و چگونه انجام می شود؟

بوتاکس لبخند لثه ای یکی از راه های درمان لبخند ناخوشایند می باشد. مقدار کمی بوتاکس جهت تضعیف عضلات، در هر دو سمت تیغه بینی و فاصله بینی تا دهان تزریق می شود.

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

بوتاکس پروتئینی است که به طور طبیعی توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این ماده انتقال پیام های شیمیایی را تعدیل می کند که جهت انقباض از عصب به عضله فرستاده می شوند. بدون وجود این پیام ها، عضله تا بازگشت عملکرد (ریکاوری) پیام رسان ها در حالت استراحت باقی می ماند.

نام های معتبر سم بوتولینوم A شامل بوتاکس، آزالور، بوکوتور، زئومین، نورونوکس و دیسپورت می شوند. تمامی سموم بوتولینوم داروهایی منحصرا تجویزی بوده و پزشکان، آن ها را تجویز می کنند. تجویز این دارو پس از یک ارزیابی رو در رو و مشورت با پزشک معتبر صورت می گیرد.

بوتاکس گامی اسمایل (بوتاکس لبخند لثه ای)

نتایج تزریق بوتاکس

پس از درمان، انتظار می رود که ظرف ۲ تا ۳ روز فرد نتایج اولیه را مشاهده کرده و بالا رفتن لب بالایی او به تدریج کمتر و کمتر شود. نتیجه کامل ۲ هفته پس از درمان بدست خواهد آمد.

ممکن است از بیمار دعوت شود پس از ۲ تا ۳ هفته در یک جلسه ملاقات بازنگری شرکت کرده، موفقیت درمان او بررسی شده و در صورت نیاز اصلاحاتی در برنامه درمانی شخصی او ایجاد شود.

به فرد توصیه می شود تا عضلات هدف را برای چند ساعت فعال نگه داشته و به مدت ۴ تا ۶ ساعت از اعمال سرما یا گرمای بیش از حد، انجام ورزش های شدید، دراز کشیدن و خم شدن خودداری کند. این بهبودی به طور میانگین ۸ تا ۱۲ هفته به طول می انجامد.

بوتاکس گامی اسمایل برای چه کسانی مناسب است؟

پزشک جهت اطمینان از مناسب بودن این درمان برای فرد، از او یک سابقه پزشکی دقیق گرفته و نیاز ها و انتظارات او را ارزیابی می کند.

چنین جمله ای به این معنی است که جهت ارزیابی مناسب بودن این روش برای فرد، او الزاما باید مشاوره ای رو در رو با پزشکی معتبر و مشغول به فعالیت در حوزه زیبایی داشته باشد.

 • به جز در موقعیت های استثنایی، این روش برای افراد کمتر از ۲۵ و بالاتر از ۶۵ سال توصیه نمی شود.
 • برای دریافت بهترین نتایج، پوست باید در وضعیت خوب قرار داشته و خطوط هدف بیش از حد چروک نباشند. پزشک مناسب بودن این روش را برای فرد ارزیابی می کند.
 • بوتاکس نمی تواند به خانم های باردار یا شیرده داده شود.
 • این روش برای بیماران مبتلا به برخی اختلالات عصبی مشخص مناسب نیست.
 • در صورت مصرف برخی داروها این روش برای فرد مناسب نخواهد بود.
 • در صورت تجربه واکنش های نامطلوب به هرگونه درمان با بوتاکس در گذشته، این روش درمانی مناسب نمی باشد.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس کدام است؟

تداخل بوتاکس با سایر درمان ها

در صورت انجام این درمان به همراه هر گونه درمان تزریقی دیگر:

 • در صورت رنج بردن از هر گونه عفونت پوستی در ناحیه درمان یا نزدیکی آن و یا ناخوش بودن به هر طریقی (حتی سرماخوردگی)، انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.
 • در صورت مصرف هر گونه دارویی مانند آسپرین یا وارفارین که بر خونریزی تاثیر می گذارد، انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.
 • در صورتی که فرد تحت دوره درمانی با رواکوتان (درمان آکنه) بوده و یا در ۱۸ ماه گذشته آن را انجام داده است، بوتاکس توصیه نمی شود.
 • در صورت بارداری یا شیردهی انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.

احتیاط

در صورت برنامه ریزی برای شرکت در یک رویداد خاص، بعلت امکان ایجاد کبودی بعد از تزریق، بهتر است تزریق بوتاکس را به زمانی دیگر موکول کنید. (شاید بتوان گفت ۹۰ درصد مواقع کبودی د ر کار نیست، اما همیشه باید برای بدترین شرایط آماده بود!)

در چنین مواردی درباره انجام دادن این درمان به صورت تخصصی با پزشک خود صحبت کنید. برخی دارو های بدون نسخه و مکمل ها می توانند همانند الکل خونریزی را تحت تاثیر قرار داده و احتمال ابتلای فرد به کبودی را افزایش دهند. باید یک روز قبل و بعد از درمان از مصرف الکل خودداری شود.

باید از فعالیت شدید، قرار گرفتن در معرض خورشید، تخت های برنزه کننده و سونا به مدت ۴۸ ساعت (یا زمان توصیه شده توسط پزشک) پس از درمان اجتناب شود.

در صورت نگرانی در ارتباط با علائم غیر منتظره یا ناراضی بودن از بروز آن ها، باید جهت دریافت توصیه با پزشک خود تماس گرفته شود. در صورت نیاز، یک جلسه ملاقات برای فرد ترتیب داده خواهد شد.

گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای بی خطر است؟

تمامی روش های درمانی مقداری خطر را با خود به همراه دارند. تمامی خطرات و عوارض این فرایند در مشاوره و قبل از انجام هر گونه درمان بحث می شوند. بوتاکس باید توسط یک فرد متخصص در زمینه مراقبت سلامت و دارای آموزش تخصصی به فرد داده شود. عوارض جانبی شامل موارد زیر شده اما محدود به آن ها نمی شوند:

◾ کبودی

◾ تورم در محل تزریق

◾ قرمزی محل تزریق

◾ عدم تقارن هنگام بروز احساسات صورت

◾ پایین آمدن ابرو یا پلک

◾ سردرد و یا احساس سفتی یا سنگینی

عوارض جانبی این عمل شایع نبوده، معمولا در چند روز اول پس از درمان رخ داده و انتظار می رود موقت باشند. این عوارض معمولا ظرف چند هفته به صورت خود به خود برطرف می شوند.

پزشک فرد مراقبت های پس از درمانی را به او توصیه خواهد کرد تا عوارض را به حداقل برساند و بهبودی تسریع یابد.

برای آگاهی از عوارض بوتاکس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

عوارض تزریق بوتاکس

بوتاکس گامی اسمایل درد دارد؟

در این روش از یک سوزن بسیار ریز استفاده شده، معمولا دردناک نبوده و بدون استفاده از ماده بی حسی می تواند به خوبی تحمل شود. قرار دادن یخ بر روی ناحیه می تواند به بی حس کردن پوست بیماران مضطرب و همچنین کاهش احتمال کبودی کمک کند.

برندهای معتبر و هزینه تزریق بوتاکس را اینجا بخوانید

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای چقدر دوام دارد؟

بهترین نتایج این روش ۲ تا ۴ ماه دوام خواهند داشت. انجام درمان های مکرر در بازه های زمانی کمتر از ۳ ماه توصیه نمی شود. اما تکرار درمان در بازه های مناسب منجر به دوام آن در طولانی مدت خواهد شد.

هزینه بوتاکس دیسپورت گامی اسمایل ۹۵۰/۰۰۰ تومان است و ۳ ماه بعد هم ترمیم رایگان انجام می شود.

منبع


با توجه به درمانی بودن اغلب راهکارهای مقالات، برای تصمیم گیری نهایی درباره انتخاب شیوه جوانسازی حتما از مشورت پزشک استفاده نمایید. هر شیوه ای درصورت استفاده صحیح نتیجه مثبت خواهد داشت و درصورت انتخاب روش نادرست ممکن است حتی با نتایج عکس مواجه گردد.

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۴ مهر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  Mohamad:
  سلام وعرضه خسته نباشید ده سال قبل برای جوشگاه ور لپها ژل دائم تزریق کردم الان پایین آمده و گلوله شده اند لطفا در صورت امکان در مورد امکان تخلیه ژلها و وهزینه راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۴ مهر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام سلامت باشید، نه متاسفانه ما تخلیه ژل های دائم انجام نمی دهیم
 • تصویر کاربر زکیه یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 235 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر من اسفند ماه تزریق ژل داشتم تو ناحیه لب و خط خنده ؛پیش دکتر معتبر و معرفی هم رفتم متاسفانه خط خنده و لبم بعد دو ماه کاملا جذب شد لبم رو مجدد تزریق کردم که بازم جذب شده ولی خط خندم رو تمدید نکردم؛با گذشت 6 ماه میتونم بازم خط خندم رو انجام بدم؟؟؟چون اثرش رفته خیلی میترسم که عفونت کنه و مشکل پیش بیاد پیش دکتری که انجام داده هم نمیخوام برم در ضمن جنس ژل هیالورونیک اسید بوده ولی مارکش رو یادم نیس ممنون میشم راهنمایی کنین.
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم بله می توانید انجام دهید اما مطابق با پروتکل بین المللی پس از تزریق باید تگ و شناسنامه ژل به شما داده شود تا بدانید چه ژلی درون لب های شماست، بهتر است که مارک آن را بپرسید اگر نتوانستید مارک را مطلع شوید تشریف بیاورید از نزدیک معاینه شوید، خیر جای نگرانی نیست
   مطلب زیر را مطالعه بفرمایید
   https://drmajidzadeh.com/187
 • تصویر کاربر معصومه شنبه ۱۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  هزینه تزریق ژل ب چین اخم وچین خنده چقدمیشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۱ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم برای خط خنده معمولا نیاز به یک سی سی ژل است که با توجه به ژل هایی که ما تزریق می کنیم بین 750 تا یک میلیون تومان است
   اطلاعات کامل:
   https://drmajidzadeh.com/205

   در خصوص خطوط پیشانی هم باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر محبوبه یکشنبه ۲۹ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 235 مشاهده پرسش
  سلام ببخشيد ليزر موهاي زايد و ليزر كك و مك و همينطور تزريق فيلر و بوتاكس براي افراد باردار منعي نداره؟
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۹ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم تزریق بوتاکس در دوران بارداری فقط منع دارد
   انجام لیزر موهای زائد هم منعی ندارد اما تغییرات هورمونی دوران بارداری و شیردهی احتمال بازگشت موهای زائد دارد، اگر قصد بارداری دارید به لحاظ اقتصادی منطقی است که از 2-3 ماه پایانی شیردهی لیزر را آغاز کنید
   تزریق ژل هم منعی ندارد اما ما انجام نمی دهیم، بهتر است تا پایان بارداری تامل فرمایید
   درمان کک و مک هم با دارو و لیزر انجام می شود که آن هم منعی ندارد اما بهتر است تا پایان بارداری تامل کنید
 • تصویر کاربر ﻟﻴﻠﻲ شنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 281 مشاهده پرسش
  ﺧﺎﻧﻢ ﺩﻛﺘﺮ ﻋﺰﻳﺰ ﺩﺭ اﺩاﻣﻪ ي ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﺳﻮاﻟﻢ ﻳﻚ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻳﻦ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ اﺻﻼﺡ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﻓﺮﻡ ﻟﺐ ﻛﻪ ﻣﻂﻠﺐ ﭘﺮﻣﺤﺘﻮا وﻛﺎﻣﻠﻲ ﺑﻮﺩ. ﻭﻟﻲ ﻣﻦ ﺗﺰﺭﻳﻖ ﮊﻝ ﺑﺮاﻱ ﺧﻄ ﺧﻨﺪﻩ ﻣﻴﺨﻮاﻡ ﻛﻪ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺩﺭ ﻛﺮﺝ ﺩﻛﺘﺮﻫﺎﻱ ﻣﺘﺨﺼﺺ ﭘﻮﺳﺖ و ﻛﻠﻴﻨﻴﻜﻬﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﻣﻦ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﮊﻝ ﮊﻭﻳﻴﺪﺭﻡ ﻓﻘﻄ ﻓﺮاﻧﺴﻮﻱ اﺳﺖ و ﻣﻦ ﻭاﻗﻌﺎ ﻣﻮﻧﺪﻡ ﭼﻪ ﺟﻮﺭﻱ اﻋﺘﻤﺎﺩ ﻛﻨﻢ. ﻟﻂﻔﺎ ﺑﺎ ﺗﻮﺿﻴﺤﺎﺕ ﻛﺎﻣﻠﺘﻮﻥ ﻣﻨﻮ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم اطلاعات در لینکی که براتون ارسال کردم در مورد ژل ها با هم یکسان هستند.
   ژل های ژوویدرم اصل ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا هستند و تقریبا از ابتدای امسال دارای نمایندگی رسمی در ایران شدند، این ژل ها قیمت آنها هر سی سی بین 600-700 تومان می باشند که با دستمزد تزریق مجموعا بین 900 تا یک میلیون خواهد بود.
   سه نوع ژوویدرم که در ایران اصل هستند
   Volift
   Voluma
   Volbella
   می باشد که در لینک زیر می توانید مشاهده کنید:
   https://drmajidzadeh.com/772

   لینک سایت آلرگان امریکا تولید کننده ژل ژوویدرم:
   https://www.allergan.com/home
 • تصویر کاربر سمانه شنبه ۲۱ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 287 مشاهده پرسش
  خانم دکتر سلام . شما فرمودید قیمت تزریق دیسپورت ۵۲۰تومان است به احتساب اینکه هم اکنون قیمت دیسپورت ۵۶۰ است درکل هزینه ی بوتاکس یک میلیون هشتاد میشود
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۱ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام خیر، قیمت بسته بوتاکس که از داروخانه گرفتید حدودا برای 2 نفر تا دو نفر و نیم کافی می باشد و برای یک نفر نمی باشد
   هزینه تزریق بوتاکس برای خط اخم، دور چشم، پیشانی + ترمیم دو هفته بعد + ترمیم 3 ماه بعد
   مجموعا می شود 520 تومان
   این مبلغ شامل دارو + دستمزد می باشد و شما هزینه ای دیگری نیاز به پرداخت ندارید
 • تصویر کاربر ريم دوشنبه ۱۶ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 355 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير بنده صورت ب نسبت تپلي دارم ولي چانه عقب رفته
  ك توازن رو تو چهره ام بهم زده
  ميخواستم درمورد تزريق ژل ب چانه بپرسم
  ايا قبل تزريق تصوير بعد تزريق رو ميتونم ببينم و هزينه رو ميخواستم بدونم
  ممنون از شما???
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۱۶ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم بله با توجه به تصویرتون چانه شما نیاز به تزریق دارد، برای اظهار نظر در مورد اینکه به چه شکل انجام می دهیم و فرم ایجاد شده به چه صورت خواهد بود باید از نزریک معاینتون کنم روزهای زوج تعیین نوبت فرمایید
   اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/187
 • تصویر کاربر سارا شنبه ۱۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام شما اصلاح بيني انجام ميديد چه ماركي براي اين كار مناسب است؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۰ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم اصلاح فرم بینی با ژل فقط برای موارد خیلی خاص استفاده می شود که بینی فرد فرو رفتگی داشته باشد و با تزریق ژل و اضافه شدن حجم فرم بینی صاف شود، برای تمام افراد مناسب نمی باشد
   مارک ژل های ما فقط استایلج فرانسه و تئوسیال سوئیس می باشد
   اطلاعات در مورد این ژل های در لینک زیر:
   https://drmajidzadeh.com/501
 • تصویر کاربر فرشته چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ببخش مزاحم شدم من سه بار ار بوتاکس استفاده کردم که سه تاشم کانادایی به نام دبسپورت بوده من عوارضی در صورتم ایجاد نشده وهزینشون نصف مال شما بوده من ازاین بیشتر نمیتونم هزینه کنم ایا میتونه این عوارض بعد ها ایجاد بشه ومیشه بگین اين عوارض چه حالتهایی در صورت ایجاد مبکنه چون من هر موقع تزریق استرس شدیدی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام عزیزم کشور کانادا اصلا تولید بوتاکس ندارد و تمام بوتاکس های چینی به نام کانادایی عرضه می شوند، عوارض بوتاکس تقلبی قرار نیست حتما و هر بار اتفاق بیوفتد، این عوارض اصلا قابل پیش بینی نیستند، پیشنهاد میکنم اصلا بوتاکس نکنید و با جان خودتون بازی نکنید
درحال دریافت اطلاعات

با ربات تلگرام دکتر گیتا مجید زاده

جواب پرسش های خود را سریع تر دریافت کنید!

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر