تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

تیر 1, 1396
بازدید: 92726

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

تیر 1, 1396
بازدید: 92726

فهرست مطالب

بهترین زمان تزریق بوتاکس وقتی است که هنوز چروک های صورت عمیق نشده اند و تزریق بوتاکس محدودیت سنی ندارد. افرادی که انجام دادن بوتاکس را مد نظر دارند اغلب می خواهند بهترین سن برای انجام این فرایند را بدانند.

در این مطلب عوامل پیری و همچنین روش های بوتاکسی بیان می شوند که در منطقه surrey (انگلستان) محبوب هستند. این روش ها برای مبارزه با این عوامل در هر سنی مناسب می باشند.

عوامل رایج پیری

در اینجا بر ۵ عامل کلیدی پیری زودرس، مناطق تحت تاثیر این عوامل و سن هایی که بیشترین احتمال بروز این علائم در آن ها وجود دارد مروری سریع انجام شده است.

عاملناحیه تحت تاثیرسنی که این عامل بیشترین تاثیر را دارد
استرسپیشانی۳۵ تا ۴۴ سال
سیگار کشیدنزیر چشم ها و لب ها۲۵ تا ۳۴ سال
آفتاب سوختگیتمامی صورتبیش از ۵۰ سال
مصرف الکل تمامی صورت۴۵ تا ۵۴ سال
کمبود خوابچشم هاتمامی سن ها

بهترین سن انجام بوتاکس

بهترین سن انجام بوتاکس

در افراد مختلف بهترین زمان شروع تزریق بوتاکس متفاوت است. افرادی که حرکات میمیک صورت بیشتری در هنگام حرف زدن دارند یا در هنگام تمرکز عادت به کمی اخم کردن و جمع کرن گوشه چشم دارند، بیشتر مستعد چروک های زودرس پوست صورت هستند و به این افراد توصیه می شود هر چه زودتر با از کار انداختن موقتی عضله های صورتشان، از عمیق شدن آنها که جبران آن به مراتب سخت تر است، جلوگیری کنند.

سبک زندگی، در میزان جوان به نظر رسیدن یک فرد نقش بزرگی ایفا می کند. پوست خانمی که در سال های آخر دهه بیست سالگی عمر خود قرار داشته و در ۱۰ سال گذشته از سیگار کشیدن، مصرف الکل و حمام آفتاب لذت برده است، نسبت به پوست خانمی که در سال های آخر دهه سی سالگی خود قرار داشته و مدام از پوست خود مراقبت کرده است بسیار متفاوت خواهد بود.

این همان دلیلی است که هر بیمار باید به صورت فردی درمان شده و برنامه ای منحصر به سبک زندگی و نوع پوست او تهیه شود. از آنجایی که هر فردی به گونه ای متفاوت پیر شده و احساس متفاوتی نسبت به روند پیری خود دارد، هیچ سنی به عنوان بهترین سن برای انجام بوتاکس تعیین نمی شود. در اینجا دهه های مختلف افزایش سن و تاثیری را بررسی می کنیم که بوتاکس می تواند در هر سنی بر پوست قرار دهد.

متاسفانه باورهای غلط و عدم مطالعه در بسیاری از کشورهای در حال توسعه باعث شده تا این تصور غلط همه گیر شود که تزریق بوتاکس برای افرادیست که دچار چین و چروک شده اند در حالیست که در کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده امریکا (با استناد به گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا) بسیاری از جوانان از سن ۱۸ الی ۲۰ سالگی با تزریق بوتاکس از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کنند.

تزریق بوتاکس در 20 سالگی

دهه بیست سالگی – بوتاکس پیشگیرانه برای جلوگیری از رخداد چروک ها

در این سن خطوط تنها در هنگام حالت گرفتن صورت (عصبانیت، شادی و…) پدیدار می شوند. زنان در این سن ممکن است مخصوصا در ارتباط با خطوط اخم نگران باشند.

بوتاکس جهت محدود سازی حرکات عضلاتی طراحی شده است که به طور عادی استفاده شده و سبب ایجاد چین و چروک در نواحی از صورت مانند پیشانی و اطراف چشم می شوند. بوتاکس پیشگیرانه برای جلوگیری از پدیدار شدن چروک های اولیه در افراد جوان و محدود سازی استفاده از این عضلات به کار گرفته می شود.

به همین ترتیب، چین و چروک ها با افزایش سن عمیق تر نمی شوند. بسیاری از زنان در سنین بیست و چند سالگی به جز در هنگام اخم کردن، لبخند زدن و جمع شدن صورت پدیدار شدن چروک را بر روی صورت خود تجربه نمی کنند. این نوع چروک به چروک حرکتی معروف بوده و تنها در هنگام حرکت کردن صورت پدیدار می شوند.

افرادی که در سنین بیست و چند ساگی نیازمند انجام بوتاکس هستند احتمالا دچار آفتاب سوختگی شده و یا در اثر مصرف سیگار به پیری زودرس پوست ابتلا یافته اند. این مشکل می تواند در زنان دارای پوست روشن برجستگی بیشتری داشته باشد زیرا پوست این افراد بیشتر مستعد آسیب دیدگی در اثر خورشید می باشد.

با این حال، باید این نکته را در نظر داشت که انجام دادن بوتاکس در سنین بسیار پایین خطراتی را به همراه دارد. در برخی موارد، عضلاتی که تحت تاثیر قرار می گیرند می توانند در اثر استفاده کم، مستعد آتروفی یا ضعف عضلانی شوند. این عضلات کم استفاده شده می توانند حجم صورت را کاهش داده و سبب پیر تر شدن ظاهر آنها شوند.

آیا بوتاکس خوب است؟

هم بله هم خیر! اگر قرار باشد بوتاکس تقلبی زیر نظر فردی غیرمتخصص تزریق کنید، تزریق بوتاکس را از ذهنتان پاک کنید! این روزها شبکه های اجتماعی پر شده از نتایج اسف بار تزریق بوتاکس غیر استاندارد! اگر برای تزریق بوتاکس، حوصله و دقت به خرج دهید، مطمئنا از نتیجه راضی خواهید بود.

با توضیحاتی که داده شد، به این نتیجه میرسیم که بوتاکس برای پیشگیری و رفع چین و چروک موثر است! اگر مشاور زیبایی شما به این نتیجه برسد که در آینده خطوط اخم، خنده، پنجه کلاغی و … در صورت شما پدید خواهد آمد و یا برای چین و چروک های فعلی صورتتان نیاز به بوتاکس باشد این راه حل را به شما پیشنهاد خواهد داد.

سوالاتی که باید از پزشک پرسیده شوند

 • چه جایگزین هایی را می توان به جای تزریق بوتاکس استفاده کرد؟
 • چه تغییراتی را می توان در سبک زندگی خود ایجاد کرد تا از پیری زودرس پوست جلوگیری شود؟
 • آیا بیبی بوتاکس گزینه مناسبی برای من می باشد؟ (بیبی بوتاکس تزریق مقدار کمتری از بوتاکس است)

تزریق بوتاکس در سی سالگی

دهه سی سالگی – هنگامی که اولین خطوط پدیدار می شوند.

در این سن خطوط ریزی در اطراف چشم ها شروع به پدیدار شدن می کنند. کمبود خواب ناشی از زندگی روزانه می تواند سبب تیرگی پوست شود.

هنگامی که زنان به سن ۳۰ سالگی می رسند به احتمال بیشتری متوجه پدیدار شدن خطوط و چروک ریز می شوند. در این سن، این خطوط مخصوصا در نواحی ابرو ها و چشم ها هنگامی که صورت حالت خاصی ندارد از بین نمی روند. در صورتی که فرد در سنین بیست و چند سالگی خود طرفدار حمام آفتاب، شب زنده داری، نوشیدن الکل و سیگار کشیدن بوده، اثرات این موارد شروع به بر جای گذاشتن نشانه های خود بر روی صورت می کنند

این سن، معمولا زمانی است که زن شروع به تشکیل خانواده و مراقبت کردن از فرزندان کم سن می کند. داشتن یک شغل در این وضعیت می تواند به معنای غریبه بودن فرد با خواب باشد. همچنین، استرس ناشی از «خواستن همه موارد با هم» می تواند اثرات خود را بر روی پوست بر جای بگذارد. اغلب زنان تا اواخر دهه ۳۰ سالگی به خطوط و چروک عمیق در صورت خود دچار نمی شوند. این سن می تواند زمان خوبی برای در نظر گرفتن بوتاکس باشد.

سوالاتی که باید از پزشک پرسید.

 • چه نواحی از صورت بیشترین تاثیر را از درمان بوتاکس می پذیرند؟
 •  آیا جایگزینی مناسب یا تکمیلی جهت کمتر کردن ظاهر چروک وجود دارد؟
 • هر چند وقت یکبار نیاز به تزریق مجدد می باشد؟

تزریق بوتاکس در چهل سالگی

دهه چهل سالگی – قبل از عمیق شدن خطوط

خطوط اطراف چشم در این سن بیشتر برجسته می شوند. خطوط اخم بر روی صورت پایدار می شوند.

تحقیقات نشان می دهد زنان در دهه ۴۰ سالگی خود بیشترین حس اعتماد به نفس را دارند. ۸۸ درصد از زنان بیان دارند که هرگز تا قبل از رسیدن به سن ۴۰ سالگی احساسی بهتر از این نداشته اند.

در این سن برخی زنان شروع به دیدن خطوط اخم و خطوطی عمیق تر در اطراف چشم ها مخصوصا گوشه بیرونی آن ها می کنند. بنابراین، این نواحی احتمالا شایع ترین نواحی هستند که تحت درمان قرار می گیرند. در سن ۴۰ سالگی پماد های ضد پیری و روتین های مراقبت از پوست چندان تاثیری بر روی چروک ندارند و این همان دلیلی است که برخی زنان انجام بوتاکس را در این سن از زندگی خود انتخاب می کنند.

عکس کسانی که بوتاکس کرده اند.

عکس کسانی که بوتاکس کرده اند

عکس افرادی که بوتاکس کرده اند

سوالاتی که باید از پزشک پرسیده شوند.

 • در صورتی که هیچ درمانی در گذشته انجام نداده ام، چگونه می توانم از مصنوعی به نظر رسیدن صورت خود جلوگیری کنم؟
 • آیا درمان هایی مانند لایه بردار های شیمیایی گزینه بهتری برای من هستند؟
 • چه نواحی از صورت خود را باید درمان کنم؟

تزریق بوتاکس در پنجاه سالگی

دهه پنجاه سالگی – کم کردن ظاهر چروک های عمیق تر

همگام با افزایش سن، حجم ناحیه میانی صورت مخصوصا گونه ها کاهش می یابد که در نتیجه آن خطوط بین بینی و لب به وجود می آیند. می توان کاهش حجم صورت و در نتیجه آن خطوط بینی لبی را به وسیله فیلر (پر کننده) های پوستی درمان کرد. در این سن، خطوط اطراف چشم بسیار برجسته تر می شوند.

در سن ۵۰ سالگی بسیاری از چروک ها عمیق می شوند. ممکن است جهت به حداقل رساندن چروک پایدار و عمیق نیاز باشد تا درمان دیگری مانند فیلر های پوستی با بوتاکس ترکیب شوند. بوتاکس در این سن به طور ویژه ای جهت درمان خطوط اخم بین دو چشم موثر است.

آسیب وارد شده در اثر حمام آفتاب پس از سن ۵۰ سالگی می تواند بسیار برجسته تر شود. در این سن تغییرات چشمگیری در چروک ها و بافت پوست به وجود می آید. دیگر نواحی بدن مانند دکولتاژ که در معرض آفتاب قرار داشته اند نیز شروع به آشکار ساختن نشانه های خطوط عمیق می شوند.

ناحیه دکولتاژ از میانه سینه تا گردن را شامل می شود. در حال حاضر می توان این چروک ها را با روش جایگزین بوتاکس یعنی Ultherapy درمان کرد. Ultherapy بهترین گزینه درمانی برای این ناحیه می باشد. در سنین پنجاه و چند سالگی، حجم گونه ها تا به میزان قابل توجهی به کاهش خود ادامه خواهد داد و ممکن است افراد در این سن به درمان به وسیله فیلر ها نیاز داشته باشند.

سوالاتی که باید از پزشک پرسیده شوند.

 • چگونه می توان با روند پیری در دیگر نواحی بدن مانند دست ها مبارزه کرد؟
 • چگونه می توان مواردی مانند افتادگی گونه را درمان کرد؟
 • چگونه می توان مطمئن شد که ظاهری عادی داشته و مانند ظاهر فردی پنجاه ساله نخواهم شد که بوتاکس انجام داده است؟

تزریق بوتاکس در شصت سالگی

دهه شصت سالگی – آیا این سن برای انجام بوتاکس دیر است؟

بوتاکس می تواند برای درمان خطوط گوشه خارجی چشم استفاده شود. دیگر روش های درمانی مانند فیلر های پوستی و جوانسازی پوست به وسیله لیزر می توانند ظاهری تازه تر به اغلب نواحی صورت ببخشند.

تغییرات وسیع حاصل از جراحی های زیبایی ده سال گذشته، امروزه به طور عمده ای جایگزین شده اند. افراد تمایل دارند تا به وسیله درمان های زیبایی و غیر جراحی ظاهری تازه تر و سرحال تر داشته باشند. اغلب، در این سن بوتاکس در ترکیب با روش های درمانی دیگر به جای تغییر کلی صورت، روشی ایده آل را جهت بهبود ظاهر فعلی فرد ارائه می دهد.

سن به تنهایی نمی تواند کسی را از انجام دادن بوتاکس بازدارد. با این حال، ضروری است که فرد بداند در صورتی که قبلا هیچ روش درمانی انجام نداده است، بوتاکس نمی تواند صورت او را به صورت کامل جوانسازی کند. ممکن است فرد جهت دستیابی به ظاهری که به صورت کلی جوان می باشد نیازمند انجام درمان هایی بیشتر مانند استفاده از فیلر های درمانی یا جوانسازی پوست به وسیله لیزر باشد.

سوالاتی که باید از پزشک پرسیده شوند.

 • چه مدت پایداری را می توان از درمان بوتاکس در این سن انتظار داشت؟
 • تاثیرات بوتاکس به چه میزان قابل توجه خواهند بود؟
 • آیا بوتاکس آسیب بیشتری را به بیماران پیر تر وارد خواهد کرد؟

عوارض تزریق بوتاکس

در خصوص عوارض استفاده از بوتاکس باید بدانید، هر روش درمانی که به تایید سازمان غذا و دارو امریکا (FDA) می رسد، هیچ گونه عوارضی ندارد، جالب است بدانید صدور تاییدیه های سازمان FDA گاها ۵ – ۶ سال طول می کشد، تا از همه جهات بررسی و تایید شود.

بهترین مارک بوتاکس

در حال حاضر در کشور ما ۳ نوع بوتاکس دارای مجوز و تاییدیه وزرات بهداشت می باشند:

دیسپورت: ساخت کشور انگلستان
نورونوکس: ساخت کشور کره جنوبی
مصپورت: ساخت ایران

بهترین مارک بوتاکس

در کشور ما فقط  ۳ مارک بوتاکس ذکر شده دارای مجوز و معتبر می باشند، مابقی نام ها تحت عنوان کانادایی و… تماما چینی و تقلبی می باشند و قطعا عوارض جبران ناپذیری خواهند داشت.

حق طبیعی شماست که پیش از تزریق از پزشک خود بخواهید بسته بندی بوتاکس را به شما نشان دهد و شما نام برند، برچسب وزارت بهداشت و تاریخ انقضا آن را نگاه کنید.

در این مرکز فقط مارک دیسپورت و نورونوکس انجام می شود.

نحوه تزریق بوتاکس

 نحوه تزریق، در این مرکز برای ماندگاری بیشتر به این ترتیب می باشد:

یک مرحله تزریق + یک مرحله ترمیم رایگان (دو هفته بعد) + یک مرحله ترمیم رایگان (۳ ماه بعد)

 هزینه تزریق بوتاکس

دیسپورت انگلیس: ۲/۴۴۰/۰۰۰ هزارتومان

نورونوکس کره: ۴۵۰ هزارتومان

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

تقویت بوتاکس

تقویت یا ترمیم بوتاکس، باید از زمانی که شاهد کمرنگ شدن اثر بوتاکس می شویم صورت بگیرد. به طور متوسط هر ۶ ماه یکبار شخص باید برای ترمیم بوتاکس خود اقدام نماید. البته این زمان بسته به نوع پوست فرد و نوع بوتاکس انتخابی متفاوت خواهد بود.

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 431 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من ۲۲ سالم هست و از نوازدی تا کنون وقتی ابرو هارا بالا میدهم چروک روی پیشانیم میافتد
  پدر مادرم پزشک هستن و پدرم میگفت از متخصص پوستی که همکارش بوده شنیده است کسانی که از بدو تولد چنین چروک هایی دارند تا ۳۰ سالگی نباید بوتاکس کنند چون نتیجه عکس و منفی برایشان خواهد داشت
  میخواستم بپرسم ایا چنین چیزی از نظر علمی برای افرادی مانند من صحت دارد؟
  و اگر صحت دارد حداقل سن ۳۰ سال است؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام امیر عزیز
   ببینید حتما در این خصوص نیازمند معاینه از نزدیک هستش که مشکل مرتبط با عضله هست یا استخوان، مهم تشخیص صحیح هستش اصلا در این مورد نباید بدون معاینه در مورد تمام افراد یک اظهار ثابت کرد

   حتما در خصوص مورد شما آقای دکتر ریاحی که متخصص بیماری های پوست و مو در مجموعه ما هستند باید شما رو معاینه کنند تا تشخیص داده بشه آیا برای شما مناسب هست یا خیر

 • تصویر کاربر حجت یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 380 مشاهده پرسش
  سلام
  من 28 سالمه و خط اخم کمی دارم که با دقت کردن معلوم میشه ولی از اینکه بدتر بشه میترسم
  به نظر شما زمان مناسبی برای تزریق بوتاکس هست؟
  راستش چون باید مدام فرایند تزریق طی 6 ماه تکرار بشه ترجیح میدادم بعد از 30 سالگی انجام بدم.
  آیا از بعد از اولین تزریق باید تا آخر عمر هر 6 ماه یکبار تزریق را تکرار کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   ببینید انجام بوتاکس که دارای تایدیه جامع جراحان آمریک هم هست از 18 سالگی میتواند مورد استفاده قرار گیرد و روند ایجاد خطوط صورت که در اثر خندیدن و اخم کردن بوجود می اید را به تاخیر می اندازد اینکه در بعضی موارد گفته میشه باید استفاده بشه خیر چنین چیزی نیست اما تا زمانی که استفاده کنید روند ایجاد خطوط صورت رو به تاخیر می اندارید

 • تصویر کاربر سمیه یکشنبه ۸ دی ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 438 مشاهده پرسش
  بهترین برند برای این کار چیه و چرا و چطور میشه بعضی ها از تخلیه ژل حرف میزنن
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۸ دی ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام لینک زیر رو حتما بخونین:
   https://drmajidzadeh.com/666


 • تصویر کاربر هانیه سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 416 مشاهده پرسش
  درباره چروک زیرچشم که داره خطوط پنجه کلاغی میشه کم کم،باید چیکار کرد؟ گودی و سیاهی نیست،فقط چروک که داره امتدادش بیشتر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید الویت اول برای چروک های صورت بوتاکس هستش اما برای اظهار نظر تخصصی که چه روشی برای شما مناسب هست باید از نزدیک معاینه شوید اما اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است 

   https://drmajidzadeh.com/162

 • تصویر کاربر مهسا چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 422 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و از ۲۷ سالگی بوتاکس پیشانی رو انجام دادم وتا به حال ۲ بار بوتاکس زدم. اما سوالی که من رو درگیر کرده این هستش که چندین نفر به من گفتند از سن ۴۰ سالگی باید بوتاکس بزنم نه الان ؛ میگن اگر زود تر از این سن بوتاکس کنم در سن بالاتر ، افتادگی پلک میارم این درسته؟
  1. تصویر کاربر مهسا جمعه ۸ آذر ۹۸( 4 سال پیش)
   چرا جواب سوال منو نمیدید؟
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم 

   ببینید بوتاکس بیشتر نقش پیشگیری داره و اگر که شما از برند های معتبر و نحوه تزریق صحیح استفاده کنید. جای نگرانی وجود نداره اما برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید.

   اطلاعات کامل تر در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/162

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نگار پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 580 مشاهده پرسش
  سلام ژل موقت تزریق کردم به گفته دکتر ۸ماخ میمونه اول اینکه من تزریق گونه وژل لب انجام دادم متاسفانه دوست ندارم خوبه ولی احساس میکنم سنمو بالا برده میشه کاری کرد که بره کامل ؟ممکنه بمونه ودیگه نره لطفا راهنمایی کنید خیلی ناراحتم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اگر از ژلهای هیالورونیک اسید استفاده کرده باشید با تزریق آنزیم میتونید اثر ژل رو از بین ببرید

 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۱۷ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 387 مشاهده پرسش
  سلام من 23 سالمه و خط اخم دارم میخوام بوتاکس کنم ولی خانوادم میگن تو این سن زوده و دوباره به صورت شدید تر برمیگرده من نمیدونم باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۷ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام عزیزم

   مکانیزم بوتاکس به این شکل هست که برای پیشگیری از ایجاد چروکهای صورت انجام میشود

   اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/162

 • تصویر کاربر مهین شنبه ۱۷ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 355 مشاهده پرسش
  بوتاکس را تا چند وقت یکبار و تا چه مدت باید استفاده کرد
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۷ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/162

 • تصویر کاربر مهین شنبه ۱۷ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 380 مشاهده پرسش
  بوتاکس را تا چند وقت یکبار و تا چه مدت باید استفاده کرد
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۷ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام عزیزم

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/162

 • تصویر کاربر neda پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 471 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر،من زیره چشمم گود و سیاه هستش خیلی غصه میخورم و ارزومه این گودی پر بشه میخواستم بدونم هزینش چقدر میشه و اینکه برند ژل مورد استفادتون برایه زیره چشم چی هستش،و اینکه برایه پیشانیم و خط اخم بوتاکس بخوام انجام بدم شما چه برندی استفاده میکنید و هزینه خط پیشانی و خط اخم چقدر است،سپاسگزارم❤️
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 4 سال پیش)

   سلام عزیزم

   برای رفع گودی زیر چشم بهترین روش تزریق ژل های هیالورونیک اسید هست که میتونه مقداری بر تیرگی هم تاثیرگذار باشه.اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود میباشد.

   https://drmajidzadeh.com/162

   https://drmajidzadeh.com/2282

درحال دریافت اطلاعات

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر