استفاده از درمارولر برای رفع جای جوش و ترک پوستی

آیا می خواهید ظاهر پوست خود را بدون استفاده از روش های گران قیمت و خطرناک بهبود ببخشید؟ از بین بردن جای جوش، چین و چروک و تیرگی پوست می تواند ذهن هر کسی را به خود مشغول کند. آیا درمارولر می تواند در درمان این موارد موثر باشد؟

درمارولر یک درمان خانگی است، اما آیا اینکه شما مستعد استفاده از درمارولر هستید یا خیر، حتما پیش از استفاده، پزشک باید شما را معاینه کند و تایید کند که استفاده از درمارولر برای شما عارضه ای ندارد و سایز مناسب پوست شما را تعیین کند.

⛔ استفاده از درمارولر برای برخی افراد می تواند باعث تشدید مشکلات پوستی شود، حتما پیش از استفاده با پزشک مشورت نمایید.

این ابزار ساده و منحصر به فرد محبوبیت زیادی دارد و اکثر افراد ادعا می کنند که می تواند واقعاً باعث بازسازی و بهبود ظاهر پوست شما گردند.

گفته شده است که برای از بین بردن یا حداقل کاهش اسکارهای جوش، علائم پیری همچون خطوط برجسته، چین و چروک، تیرگی پوست و دیگر بیماری های شایع پوستی مانند ترک های پوستی ، می توان این روش را به کار گرفت.

گونه گذاری

آیا درمارولر با لایه برداری شیمیایی و میکرودرم متفاوت است؟

میکرودرم و لایه برداری های شیمیایی می توانند تنها لایه ی رویی پوست شما را برداشته و پوست را با رشد اندکی کلاژن طراوت ببخشند. این روش ها به لایه ی فوقانی پوست (اپیدرم) آسیب رسانده و زمان بازیابی پس از آن، بسیار طولانی است.
عوارض جانبی رایج لایه برداری و میکرودرم شامل موارد زیر می باشد : هیپر/هیپو پیگمانتاسیون(بیش تر و کم تر از حد رنگدانه داشتن پوست) ، ترشحات پوستی، قرمزی و تحریک دردناک.

راز از بین بردن نواقص، بازسازی فیبرهای کلاژن زیر پوست شماست. درمارولر یک دستگاه محبوب است که از سوزن برای جوانسازی پوست استفاده می کند. در این روش یک درام کوچک استوانه ای که دارای سوزن کوچکی است به پوست وارد می شود.

مفهوم درمارولینگ یا میکرونیدلینگ بسیار ساده است. درمارولر با ایجاد منافذ و سوراخ های کوچکی در پوست، به تحریک ترمیم پوست و بازسازی سلول ها کمک می کند. هنگامی که در بدن آسیب یا زخمی ایجاد می شود، با ساخت کلاژن جدید خود به خود بهبود می یابد و این امر منجر به ظاهری زیبا در پوست می شود. این کار هدف تمامی درمان های درمارولینگ است.

توجه: میزان بهبودی و تغییراتی که در مقاله زیر اشاره شده، منطقی می باشند و نباید انتظار معجزه داشت.

فواید درمارولر

مزایای درمارولر

مزایای درمارولر عبارتند از:

 • این درمان در تحریک تولید کلاژن موثر است. تقریبا تمام کسانی که این درمان را تجربه کرده اند، گزارش دادند که پس از انجام این کار پوستشان انعطاف پذیر تر شده است. با افزایش سن، بافت پوست به علت کاهش ضخامت کلاژن، سست و پراکنده می شود. درمارولر با تحریک ساخت کلاژن و الاستین جدید به طور طبیعی با این اتفاق مقابله می کند.
 • در کاهش چین و چروک های عمیق و خطوط ریز موثر است. کلاژن جدید تولید شده به عنوان ماده ی پرکننده ی خطوط صورت و چین و چروک ها عمل کرده و این کار باعث افزایش انعطاف پذیری پوست می گردد. در نتیجه، خطوط صورت و چین و چروک ها به طور دائمی محو می شوند.
 • به کاهش اسکار های ناشی از جوش کمک می کند. هنگامی که یک جوش بهبود می یابد ، یک شکاف عمیق ایجاد می شود که همان بافت اسکار (جوشگاه) است. تولید کلاژن برای بهبود ظاهر این بافت ضروری است. با چند جلسه درمان با درمارولر بهبودی قابل توجهی به دست خواهد آمد.
 • می تواند منجر به کاهش نشانه های ترک های پوستی گردد. نیدلینگ پوست می تواند با بهبود ذخیره ی کلاژن ، ظاهر علائم ترک های پوستی را ترمیم کند. شدت وضعیت پوست در میزان نتیجه ای که می گیرید موثر است. مصرف کنندگان به طور میانگین با 4 تا 6 بار درمان بهبودی حاصل کردند.
 • می تواند باعث کاهش ریزش مو شود. درمارولر می تواند عوامل رشدی که مسئول تولید فولیکول های جدید و رشد مو هستند را، تحریک کند.
 • به بهبود بافت پوست کمک می کند. بسیاری از کسانی که از این روش استفاده کردند، بهبودی در بافت پوست خود را مشاهده کرده اند. این امر را می توان به اثرات درمان بر تجدید یا بازسازی سلول های پوستی نسبت داد.
 • درمارولر علاوه بر مزایایی که نسبت به دیگر روش ها دارد، هزینه ی کم تری نیز برای شما دارد.

موارد ذکر شده فوق، نسبی می باشند و در هر فرد در بهترین حالت و استفاده منظم حداکثر تا 15-20 درصد موثر است و نباید انتظار معجزه داشته باشید.

آیا درمارولر بر درمان هیپرپیگمانتاسیون موثر است؟

هیپرپیگمانتاسیون، ناشی از تولید بیش از حد رنگدانه توسط ملانوسیت ها (سلول های رنگدانه) است که منجر به تیرگی نامنظم پوست می شود. این اتفاق معمولاً به دنبال قرار گرفتن در معرض نور خورشید، التهاب، داروها، لایه برداری های شیمیایی، میکرو درم یا اختلالات هورمونی پیش می آید.

درمارولینگ به طرز چشمگیری می تواند هیپرپیگمانتاسیون را با افزایش اثر بخشی و جذب محصولات روشن کننده، کاهش دهد. همچنین می تواند با طبیعی ساختن ملانوسیت ها ، تولید غیرطبیعی رنگدانه ها را کنترل کند.

مشکلات و خطرات احتمالی درمارولر 

برخی از پزشکان به علت خطرات احتمالی ابتلا به عفونت پوستی در مورد استفاده از میکرو نیدلینک هشدار می دهند که:

 • به اشتراک گذاری درمارولر می تواند علتی برای عفونت باشد. اگر درمارولر توسط دو یا چند نفر به اشتراک گذاشته شود، احتمال ایجاد عفونت های پوستی بیش تر است.
 • می تواند باعث ایجاد خونریزی شود. درمارولینگ باعث خونریزی خفیف در طول درمان می شود. خونریزی با رولر 0.25 تا 0.5 میلی متر و بسیار کم است.
 • این روش برای زخم های کلوئید / اسکار های بزرگ شده ، مناسب نیست.
 • برای دست یابی به نتیجه ی مطلوب ، چندین مرتبه باید درمان انجام شود. نتیجه ای که می گیرید بستگی به تجمع کلاژن و الاستین دارد. بنابراین، برای دست یابی به نتایج مطلوب، به درمان های متعددی نیاز خواهید داشت. برای افراد مبتلا به بیماری های شدید پوستی، حداقل 4 تا 6 بار درمان لازم دارد.
 • درمارولر باید ضد عفونی شود. برای جلوگیری از بروز عفونت، در هر مرتبه رولر باید ضد عفونی و پاک گردد. برای این کار شما می توانید از پراکسید هیدروژن و ایزوپروپیل الکل استفاده نمایید.

زمان ریکاوری

درمان های شیمیایی، لیزر یا میکرودرم نیاز به 3 تا 12 هفته ریکاوری دارند ؛ اما در درمان های نیدلینگ زمان بهبودی بسیار کوتاه تر است. معمولاً زمان بهبودی بین 24 ساعت تا 7 روز است. برای رولر 0.25 میلی متری، پوست شما ظرف 24 ساعت بهبود می یابد. برای 0.5 میلی متر، 2 تا 7 روز زمان مورد نیاز است. برای رولر 0.75 تا 1.5 متر، معمولاً  4 تا 7 روز زمان نیاز است اما به شدت درمان شما بستگی دارد.

 

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

 

استفاده از درمارولر برای رفع جای جوش و ترک پوستی
5 (100%) 2 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربربهنام شنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام پسری 30 ساله هستم جای جوش رو صورتم هست ولی عمیق نیست آیا میتونم دستگاهدرمارولر بخرم تو خونه ازش استفاده کنم تاثیری خواهد داشت؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ بهمن ۹۷( 2 هفته پیش)

   سلام در مقاله زیر به طور کامل در خصوص درمارولر توضیح داده ایم و تمام سوالات شما پاسخ داده ایم:
   https://drmajidzadeh.com/1362

 • تصویر کاربرمرجان یکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.من سی و هفت سال دارم و بعد از زایمان .لکه های قهوه ای روی گونه داشتم.لیزر موهای زاید هم رفته ام ده جلسه کمی لکه ها کم رنگ تر شدن اما نرفتن.کمی هم در پیشانی خط اخم ودراطراف دهان کمی خط خنده دارم.آیا استفاده از درمان رولر پانصد سوزنه با سایز یک برای من جواب میدهد یا نه؟اگر واقعا تاثیر دارد من هزینه کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.سپاسگذارم.پوستم کاملا سفید.خیلی سفیدهست.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام عزیز یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   این که بگوییم تمام افرادی که لک بارداری دارند حتما با درمارولر یا هر درمان دیگری درمان می شوند، اظهار نظری غیرعلمی خواهد بود

 • تصویر کاربرلیلا سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پوست من خیلی خیلی شل هستش و چند بار هم بوتاکس انجام دادم ولی صورتم احساس میکنم خیلی بی روح و خسته اس دوست دارم پوست سفتی داشته باشم چکار کنم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست

 • تصویر کاربرپیام یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.پوستی که براثرافتاب سوخته شده باشه برنز شده باشه برا مدت طولانی هست چه پیشنهادی براسفیدی پوست میکنید یاحداقل برابهترشدن رنگ پوست هرچیزی که میدونید برابهترشدن نیاز هست توضیح دهید.ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
 • تصویر کاربرنسترن سه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من پوستم در حال حاضر دو عدد جوش فعال داره که با کلیندامایسین 2.4 گرم در حال درمانه و تعدادی جوش زیر پوستی و لک های قهوه ایه جوشهای قبلی میتونم میکرو نیدلینگ کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام بعد از درمان کامل جوش فعال امکان پذیر می باشد
 • تصویر کاربرغلامرضا سه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر. من میخوام صورتمو لیزر کنم. جای جوش داره لک.مک میشه. راهنمایم کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرfrooghmonjezi دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم در پاکسازی پوست اگه صورت جوش داشته باشه باید جوشه تخلیه بشه؟ با چی تخلیه بشه با فشار دو انگشتدر اطراف جوش یا با وسیله خاصی تخلیه بشه؟
  پاکسازی پوست با چه محصولاتی و هر چند وقت یکبار خوبه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام برای پاکسازی باید حتما از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرالهه چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  تزریق ژل و بوتاکسبا سلام خانمي ٣٧ ساله هستم ميخواستم مزوتراپي براي صورت و مو انجام دهم تاثيري در شادابي صورت و پرپشتي مو دارد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام سلامت باشید
   ببینید مزوتراپی و روش های دیگر، روش های درمانی هستند و به هیچ عنوان نمیشه گفت کدام خوب است و کدام یک بد، مهم تشخیص صحیح است، زیرا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست
   شما باید معاینه شوید و با توجه به شرایط پوست شما بهترین راهکار درمانی تشخیص داده شود
 • تصویر کاربریلدا پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خانم دکتر لیزر ار اف برای چروک چشم چقد تاثیر داره چروک ها زیاد عمیق نیست آیا تاثیر داره ماندگاری لیزر چه مدت به پوست زیر چشم آسیب نمی رسه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام عزیزم خیلی موثر نیست حقیقتا برای این مساله
   برای اظهار نظر بهتر است از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرمینا دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  جوانسازی پوست
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد دارای تیرگی دور چشم موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   اگر هم جوش فعال دارد صورت شما باید از نزدیک معاینه شوید و درمان دارویی انجام شود در این خصوص روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر