کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو یکی از چالش برانگیزترین روش های زیبایی است و اگر توسط کارشناسان انجام شود، می تواند نتیجه ى قابل توجهی داشته باشد. کاشت ابرو با هر دو روش FUE یا FUG/strip انجام می شود.

در هر دو روش کاشت ابرو ، مسئله مهم محل های گیرنده موهاست که جهت و زاویه رشد را تعیین می کند، و همچنین ایجاد ظاهر طبیعی هم حائز اهمیت است.

ابروهای بیش از حد نازک یا نداشتن ابرو اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد. با توجه به پیشرفت های تکنیک پیوند مو در طی ۱۰ سال گذشته، اگر این روش به درستی انجام شود، می تواند نتایج خوبی داشته باشد. در صورت ریزش موی دائمی یا نازک شدن موها به علت بیش از حد تراشیدن یا مسائل ژنتیکی باشد، با کاشت ابرو می توان ابرو را بازسازی کرد.

چرا کاشت ابرو انجام دهیم؟

روش های دیگری هم برای پرتر نشان دادن ابروها وجود دارد، مثلا یک تتو یا آرایش روزانه، اما باید گفت این روش ها نقاط ضعف زیادی دارند و حتی می توانند منجر به بیماری هایی چون سارکوئیدوز شوند و راه حل طبیعی برای رفع مشکل نیستند. کاشت ابرو ، موها را مستقیما از سرتان می گیرد و از طرفی این روش دائمی است و می توان آن را مطابق میل بیمار انجام داد.

یکی دیگر از مزایای این روش تقریبا بدون درد بودن آن است و اینکه فقط ۵ تا ۷ روز برای ریکاوری زمان لازم است. میزان رشد مجدد موهای پیوند شده بسیار بالا است، گرچه بیمار گاها برای بار دوم کاشت را برای رسیدن به تراکم بیشتری انجام می دهد.

  برای رشد مو چه بخوریم؟ | مواد غذایی برای رشد مو

روش کاشت ابرو

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم، این روش شامل پیوند در هر جایی شامل ۵۰ تا ۴۰۰ گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود.

در تکنیک های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود.

گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. زمانیکه پیوندها توسط تیم تخصصی (که به طور متوسط بیش از ۵۰۰ روش کاشت ابرو را پشتیبانی می کنند) زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند، پزشک تمام نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند، ایجاد کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند.

 

کاشت ابروی طبیعی

پس از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند طی چند ساعت بعد، اکثر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شوند، تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا زمانی که بهترین ابروهای ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا ۴ ساعت طول می کشد.

بیماران می توانند از مطب خارج شوند و فقط کمی حس ناراحتی در ناحیه وجود دارد. در اطراف هر یک از موهای پیوند شده کمی قرمزی برای پنج روز اول یا بیشتر انتظار می رود، پس از آن معمولا به رنگ صورتی در می آید که می تواند با آرایش پنهان شود. بیمار گاه به گاه کبودی و تورم در اطراف چشم ها را برای سه روز اول دارد اما در بیشتر بیماران خفیف است.

  درمان جایگزینی هورمونی برای ریزش مو زنان یائسه

اگر بخیه در ناحیه ابرو استفاده شود در طی چند هفته جذب خواهد شد و خط اسکار ظریفی را بر جای خواهد گذاشت و اگر توسط FUE انجام شود، هیچ خطی بر جای نمی گذارد و هیچ نیازی به بخیه نخواهد بود.

موهای پیوند شده در حدود دو تا سه هفته خواهند ریخت و سپس این موها در عرض چهار ماه دوباره رشد خواهند کرد. در طول هفته دوم و سوم، ابرو واقعا خوب به نظر می رسد به طوری که انگار تا به حال موها نریخته اند. در طول شش ماه آینده، ابرو به طور معمول بیشتر و بیشتر پرپشت می شود.

خطرات بسیار کمی وجود دارد، اما ممکن است صورتی بودن طولانی مدت، رشد ضعیف موهای پیوند شده و پهن شدن منفذ ناحیه اهدایی ایجاد شود. بیماران گاه به گاه برای رسیدن به تراکم بیشتر، سالی یکبار یا بیشتر مراجعه می کنند.

آیا کاندید انجام این روش هستید؟

به طور کلی، اکثر بیماران کاندید مناسب برای پیوند ابرو هستند. شرایط معقول پزشکی برای کاهش خطر عوارض مهم است. بیمارانی که موهای ابروی خود را در نتیجه ی عوامل ژنتیکی، کوتاهی بیش از حد یا حادثه از دست داده اند، معمولا بهترین کاندیداها هستند. کسانی که آلوپسی ناحیه ای (areata) را تجربه کرده اند، آلوپسی فیبروزه ی فرونتال، و یا شرایط متعدد دیگری که منجر به از دست دادن ابرو می شوند، ممکن است به علت ریسک غیر قابل اعتماد رویش مجدد مو کاندیداهای مناسب باشند یا نباشند.

کاندید شدن توسط پزشک تعیین می شود که ممکن است بیوپسی ناحیه ای را توصیه کند. هدف بهبود قابل توجه ابروها و گرفتن بهترین نتیجه ممکن است.

  در صورت ریزش موی صورت چه باید بکنیم؟

سوالات متداول در مورد کاشت ابرو

کاشت ابرو چند ساعت طول می کشد؟

مدت زمان کاشت ابرو تا حدودی بستگی به تعداد موهای در حال پیوند دارد. اگر در انتهای پایین تر باشد، پیوند دو تا سه ساعت طول خواهد کشید. اگر در انتهای بالایی قرار داشته باشد، احتمال دارد سه تا پنج ساعت طول بکشد. دلیل این مدت زمان، این است که موها باید دقیقا روی ابرو قرار گیرند.

پیوند ابرو

چه انتظاری پس از این روش داشته باشیم؟

زمان بازیابی این روش معمولا ۵ تا ۷ روز است. در طول هفته اول در اطراف هر مو دلمه ی کوچکی ظاهر می شود و بعد از افتادن دلمه ها نقاط صورتی رنگ ظاهر می شود، نقاط صورتی رنگ به طور معمول در چند هفته آینده از بین می روند و ظاهر طبیعی ایجاد می شود.

چه زمانی می توانیم به کار بازگردیم؟

به طور کلی، می توانید بلافاصله سه روز بعد به کار بازگردید. با این حال، ممکن است بخواهید پنج یا هفت روز منتظر بمانید تا تمام علائم از بین بروند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

...

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر یاسین یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  ایا مشتری شما میتواند همراه داشته باشد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 6 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا از پذیرفتن همراه معذوریم
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  هزینه پی ار پی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۱۶ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/1635/پی-آر-پی-مو/

 • تصویر کاربر مهرانگیز یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام . دختری 20 ساله هستم که چهار سال پیش ، 20 جلسه شیمی درمانی شدم . موهای سرم پس از رویش بسیار ضعیف و کم پشت شده . آیا میتونم پی ار پی انجام بدم و یا هنوز هم بعد از گذشت چهار سال ، امیدی هست تا موهایم مثل اول پر و قوی شود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   برای درمان فاکتورهای زیادی باید مورد بررسی قرار گیرد تا درمان مناسب با شرایط شما برایتان تجویز گردد به همبن دلیل برای اظهار نظر تخصصی لازم هست از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر نرجس شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  ببخشید من دختری 15 ساله هستم و دوست دارم ابرو و موهایی بلند و پر پشت و تیره داشته باشم به نظر شما چه راهکاری برای من وجود دارد که البته به صرفه و طبیعی هم باشد
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   روشهای زیادی وجود داره که برای اظهار نظر درمورد اینکه چه روشی برایشما مناسبه باید از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر مدبری شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام من یک خانم 17 ساله هستم و حدود 1 سال میشه ک موهای جلو سرم کم پشت شده و کف سرم پیداست تقریبا. دلیلش چی هست؟ . برای پر پشت شدن موهای جلوی سرم چه کاری رو انجام بدم تا خوب شه؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید و نتایج آزمایشاتتون مورد بررسی قرار گیرد و درمان مناسب با شرایط شما برایتان تجویز گردد.

 • تصویر کاربر شاکی شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  سلام ،خسته نباشید
  ببخشید خانم دکتر یه مدتی هست که موهام خیلی ریزش پیدا کردن ،طوری که کف سرم معلوم شد ،از داروها ،شامپو های زیادی هم استفاده کردم ،قرص زینک هم استفاده کردم ،اما فوایدهی نداشته
  آیا بنظر شما ریزش مو میتواند ارثی باشه،یا علت. دیگه ی داره
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی لازم هستش از نزدیک معاینه شوید و نتایج آزمایشاتتون مورد بررسی قرار گیرد و درمان مناسب با شرایط شما برایتان تجویز گردد.

 • تصویر کاربر صادق یکشنبه ۳ آذر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من دومین جلسه پی ار پی رو رفتم در یک کلینیک تو شهرمون ولی جلساتم کلا 20 دقیقه طول میکشه..گفتن پکیج 3 جلسه ای 800 هزار تومن...منطقیه اصلا؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۳ آذر ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام همراه عزیز

   اجازه بدین در مورد کاری که ما از نزدیک ندیدیم و در جریان نیستیم اظهار نظر و قضاوت نکنیم اطلاعات بیشتر در مورد پی ار پی:
   https://drmajidzadeh.com/1635/

 • تصویر کاربر ساسان یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 141 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. وقتتان بخیر.بنده21 روز پیش کاشت مو داشتم.الان 2نقطه ازپوست سرم نکروز شده(قسمت hair line و نقطه وسط سرم) البته نکروز قسمت hair line کمی ترمیم شده,خواستم بپرسم که باprp مقداری ازنکروز قابل ترمیم هست?
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام همراه گرامی اصلا به این ترتیب هر اظهار نظری در مورد شما غیرعلمی است
   حتما باید از نزدیک معاینه بشید و بهتره حتما پزشک متخصص پوستی که کاشت رو انجام داده در این خصوص اظهار نظر کنند

 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  آیا امکان رویش مجدد مو و تراکم بیشتر توسط مزوتراپی وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 سال پیش)
   سلام🌼
   اينكه ما بخوايم تنها يك روش رو براي تقويت مو را تجويز كنيم ، صرفا جنبه تبليغات داره .
   بايد كه از نزديك معاينه بشين و جواب آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره ، تا بتونيم روش مخصوص به شما رو تجويز كنيم.🙏🏼🌸
   براي اطلاعات بيشتر در جهت مزو تراپي به لينك زير مراجعه كنيد:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربر یلدا یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من خانمی 32 ساله هستم ک موهای خیلی کم پشتی دارم ک ارثی هست.میخاستم بدونم راه حلی داره ک موهام پر شه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام سوال شما بسیار کلی است حتما باید از نزدیک معاینه شوید آزمایشات بررسی شود و روند درمانی مختص شما انجام شود روزهای شنبه تا چهارشنبه عصرها تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر