کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو یکی از چالش برانگیزترین روش های زیبایی است و اگر توسط کارشناسان انجام شود، می تواند نتیجه ى قابل توجهی داشته باشد. کاشت ابرو با هر دو روش FUE یا FUG/strip انجام می شود.

در هر دو روش کاشت ابرو ، مسئله مهم محل های گیرنده موهاست که جهت و زاویه رشد را تعیین می کند، و همچنین ایجاد ظاهر طبیعی هم حائز اهمیت است.

ابروهای بیش از حد نازک یا نداشتن ابرو اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد. با توجه به پیشرفت های تکنیک پیوند مو در طی 10 سال گذشته، اگر این روش به درستی انجام شود، می تواند نتایج خوبی داشته باشد. در صورت ریزش موی دائمی یا نازک شدن موها به علت بیش از حد تراشیدن یا مسائل ژنتیکی باشد، با کاشت ابرو می توان ابرو را بازسازی کرد.

چرا کاشت ابرو انجام دهیم؟

روش های دیگری هم برای پرتر نشان دادن ابروها وجود دارد، مثلا یک تتو یا آرایش روزانه، اما باید گفت این روش ها نقاط ضعف زیادی دارند و حتی می توانند منجر به بیماری هایی چون سارکوئیدوز شوند و راه حل طبیعی برای رفع مشکل نیستند. کاشت ابرو ، موها را مستقیما از سرتان می گیرد و از طرفی این روش دائمی است و می توان آن را مطابق میل بیمار انجام داد.

یکی دیگر از مزایای این روش تقریبا بدون درد بودن آن است و اینکه فقط 5 تا 7 روز برای ریکاوری زمان لازم است. میزان رشد مجدد موهای پیوند شده بسیار بالا است، گرچه بیمار گاها برای بار دوم کاشت را برای رسیدن به تراکم بیشتری انجام می دهد.

روش کاشت ابرو

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم، این روش شامل پیوند در هر جایی شامل 50 تا 400 گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود.
در تکنیک های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود. گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. زمانیکه پیوندها توسط تیم تخصصی (که به طور متوسط بیش از 500 روش کاشت ابرو را پشتیبانی می کنند) زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند، پزشک تمام نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند، ایجاد کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند.

کاشت ابروی طبیعی

 س از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند طی چند ساعت بعد، اکثر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شوند، تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا زمانی که بهترین ابروهای ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا 4 ساعت طول می کشد.
بیماران می توانند از مطب خارج شوند و فقط کمی حس ناراحتی در ناحیه وجود دارد. در اطراف هر یک از موهای پیوند شده کمی قرمزی برای پنج روز اول یا بیشتر انتظار می رود، پس از آن معمولا به رنگ صورتی در می آید که می تواند با آرایش پنهان شود. بیمار گاه به گاه کبودی و تورم در اطراف چشم ها را برای سه روز اول دارد اما در بیشتر بیماران خفیف است. اگر بخیه در ناحیه ابرو استفاده شود در طی چند هفته جذب خواهد شد و خط اسکار ظریفی را بر جای خواهد گذاشت و اگر توسط FUE انجام شود، هیچ خطی بر جای نمی گذارد و هیچ نیازی به بخیه نخواهد بود.
موهای پیوند شده در حدود دو تا سه هفته خواهند ریخت و سپس این موها در عرض چهار ماه دوباره رشد خواهند کرد. در طول هفته دوم و سوم، ابرو واقعا خوب به نظر می رسد به طوری که انگار تا به حال موها نریخته اند. در طول شش ماه آینده، ابرو به طور معمول بیشتر و بیشتر پرپشت می شود.
خطرات بسیار کمی وجود دارد، اما ممکن است صورتی بودن طولانی مدت، رشد ضعیف موهای پیوند شده و پهن شدن منفذ ناحیه اهدایی ایجاد شود. بیماران گاه به گاه برای رسیدن به تراکم بیشتر، سالی یکبار یا بیشتر مراجعه می کنند.

آیا کاندید انجام این روش هستید؟

به طور کلی، اکثر بیماران کاندید مناسب برای پیوند ابرو هستند. شرایط معقول پزشکی برای کاهش خطر عوارض مهم است. بیمارانی که موهای ابروی خود را در نتیجه ی عوامل ژنتیکی، کوتاهی بیش از حد یا حادثه از دست داده اند، معمولا بهترین کاندیداها هستند. کسانی که آلوپسی ناحیه ای (areata) را تجربه کرده اند، آلوپسی فیبروزه ی فرونتال، و یا شرایط متعدد دیگری که منجر به از دست دادن ابرو می شوند، ممکن است به علت ریسک غیر قابل اعتماد رویش مجدد مو کاندیداهای مناسب باشند یا نباشند. کاندید شدن توسط پزشک تعیین می شود که ممکن است بیوپسی ناحیه ای را توصیه کند. هدف بهبود قابل توجه ابروها و گرفتن بهترین نتیجه ممکن است.

سوالات متداول در مورد کاشت ابرو

کاشت ابرو چند ساعت طول می کشد؟

مدت زمان کاشت ابرو تا حدودی بستگی به تعداد موهای در حال پیوند دارد. اگر در انتهای پایین تر باشد، پیوند دو تا سه ساعت طول خواهد کشید. اگر در انتهای بالایی قرار داشته باشد، احتمال دارد سه تا پنج ساعت طول بکشد. دلیل این مدت زمان، این است که موها باید دقیقا روی ابرو قرار گیرند.
پیوند ابرو

چه انتظاری پس از این روش داشته باشیم؟

زمان بازیابی این روش معمولا 5 تا 7 روز است. در طول هفته اول در اطراف هر مو دلمه ی کوچکی ظاهر می شود و بعد از افتادن دلمه ها نقاط صورتی رنگ ظاهر می شود، نقاط صورتی رنگ به طور معمول در چند هفته آینده از بین می روند و ظاهر طبیعی ایجاد می شود.

چه زمانی می توانیم به کار بازگردیم؟

به طور کلی، می توانید بلافاصله سه روز بعد به کار بازگردید. با این حال، ممکن است بخواهید پنج یا هفت روز منتظر بمانید تا تمام علائم از بین بروند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟
امتیاز شما :
4 (0%) 1 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرصادق یکشنبه ۳ آذر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من دومین جلسه پی ار پی رو رفتم در یک کلینیک تو شهرمون ولی جلساتم کلا 20 دقیقه طول میکشه..گفتن پکیج 3 جلسه ای 800 هزار تومن...منطقیه اصلا؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ آذر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام همراه عزیز

   اجازه بدین در مورد کاری که ما از نزدیک ندیدیم و در جریان نیستیم اظهار نظر و قضاوت نکنیم اطلاعات بیشتر در مورد پی ار پی:
   https://drmajidzadeh.com/1635/

 • تصویر کاربرمهدی چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا امکان رویش مجدد مو و تراکم بیشتر توسط مزوتراپی وجود دارد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام🌼
   اينكه ما بخوايم تنها يك روش رو براي تقويت مو را تجويز كنيم ، صرفا جنبه تبليغات داره .
   بايد كه از نزديك معاينه بشين و جواب آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره ، تا بتونيم روش مخصوص به شما رو تجويز كنيم.🙏🏼🌸
   براي اطلاعات بيشتر در جهت مزو تراپي به لينك زير مراجعه كنيد:
   https://drmajidzadeh.com/1646/
 • تصویر کاربریلدا یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من خانمی 32 ساله هستم ک موهای خیلی کم پشتی دارم ک ارثی هست.میخاستم بدونم راه حلی داره ک موهام پر شه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام سوال شما بسیار کلی است حتما باید از نزدیک معاینه شوید آزمایشات بررسی شود و روند درمانی مختص شما انجام شود روزهای شنبه تا چهارشنبه عصرها تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرنیلوفر یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر من برای مزوتراپی مو جایی رفتم که بعد از تزریق پیشونیم و صورتم ورم کرد سردرد داشتم موقعی که برای تزریق رفتم عکس گرفتم از دارو الان تحقیق کردم میبینم دارو اشتباهی زدن دارویی که مخصوص ‌‌‌‌‌‌پوست بود زدن به سر من الان خیلی نگرانم فردا میتونم حضوری بیام پیش شما؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام در این خصوص باید از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمحسن یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  یه دختر یه ساله دارم که موهاش کم پشت هست گفتم براش چیکار بکنیم و ایا روغن بادام تلخ براش استفاده کنیم ضرر نداره.ممنون
  1. تصویر کاربرمحسندوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 7 ماه پیش)
   خانم دکتر قرار نیست بعد یه هفته جواب بده؟
  2. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام حجم سوالات بسیار زیاد است و روزانه تقریبا به ۱۰۰ سوال پاسخ می دیم استفاده از این سبک روغن های خیلی تاثیر خاصی از نظر علمی ندارد و بهتر است در این سن اصلا کاری نکنید و اگر باز هم نگران هستید حتما ابتدا با پزشک اطفال مشورت کنید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربرمحمدجوادصاحبی دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام،من میخواستم کاشت مو انجام بدم و بیماری دیابت دارم،ایا بخاطر اینکه دیابت دارم نمیتونم کاشت مو انجام بدم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام بله می توانید و مشکلی نیست برای مشاوره کاشت مو می توانید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرزینب سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید . تاتوی ابرو رو ب غیر از لیزر چجوری باید پاکش کرد؟ ممنون میشم جواب بدین 😊
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام تنها روش لیزر کیوسوییچ است که البته آن هم کامل از بین نمیرود معمولا

 • تصویر کاربررسول شنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ریزش مو دارم و پر کاری تیرویید هم دارم والان برای پر کاری تیرویید دارو میخورم و زینک ۱۰ میلی کرم هم میخورم ولی ریزش موهام فرقی نکرده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 7 ماه پیش)

   برای اظهار نظر در این خصوص باید از نزدیک مهعاینه شوید حتما روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرکیان سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام بهترین روش کاشت مو در ایران چی هست و تراکم زیاد داشته باشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام چه در ایران چه در تمام دنیا به دو روش 
   FIT
   و
   FUT
   اطلاعاتکامل:
   https://drmajidzadeh.com/1422

 • تصویر کاربرداود یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام مدت سه ساله که فینستراید ۱ مصرف میکنم تمام موهایی که ریخته بود تو این مدت برگشت ایا فینسترارید عوارض داره ؟تا الان هیچ عوارضی برام نداشته
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 8 ماه پیش)

   سلام ببینید تمام داروها حتی یک مسکن ساده هم ممکن است عوارض داشته باشه مهم اینه دارو توسط پزشک تجویز شود و زیر نظر پزشک باشد تا عوارض نداشته باشد زیرا پزشک با بررسی نتایج آزمایشات برای شما تجویز می کند برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر