کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو یکی از چالش برانگیزترین روش های زیبایی است و اگر توسط کارشناسان انجام شود، می تواند نتیجه ى قابل توجهی داشته باشد. کاشت ابرو با هر دو روش FUE یا FUG/strip انجام می شود.

در هر دو روش کاشت ابرو ، مسئله مهم محل های گیرنده موهاست که جهت و زاویه رشد را تعیین می کند، و همچنین ایجاد ظاهر طبیعی هم حائز اهمیت است.

ابروهای بیش از حد نازک یا نداشتن ابرو اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد. با توجه به پیشرفت های تکنیک پیوند مو در طی 10 سال گذشته، اگر این روش به درستی انجام شود، می تواند نتایج خوبی داشته باشد. در صورت ریزش موی دائمی یا نازک شدن موها به علت بیش از حد تراشیدن یا مسائل ژنتیکی باشد، با کاشت ابرو می توان ابرو را بازسازی کرد.

چرا کاشت ابرو انجام دهیم؟

روش های دیگری هم برای پرتر نشان دادن ابروها وجود دارد، مثلا یک تتو یا آرایش روزانه، اما باید گفت این روش ها نقاط ضعف زیادی دارند و حتی می توانند منجر به بیماری هایی چون سارکوئیدوز شوند و راه حل طبیعی برای رفع مشکل نیستند. کاشت ابرو ، موها را مستقیما از سرتان می گیرد و از طرفی این روش دائمی است و می توان آن را مطابق میل بیمار انجام داد.

یکی دیگر از مزایای این روش تقریبا بدون درد بودن آن است و اینکه فقط 5 تا 7 روز برای ریکاوری زمان لازم است. میزان رشد مجدد موهای پیوند شده بسیار بالا است، گرچه بیمار گاها برای بار دوم کاشت را برای رسیدن به تراکم بیشتری انجام می دهد.

روش کاشت ابرو

یکی از بهترین جنبه های کاشت ابرو ساده بودن روش انجام آن است. صرف نظر از ترمیم جهت پوشش زخم و یا بازسازی کامل ابروهای ضخیم، این روش شامل پیوند در هر جایی شامل 50 تا 400 گرافت در هر ابرو می باشد که هر گرافت شامل یک یا دو مو است. اولین قدم برای این کار طراحی ابرو است تا زیبا و طبیعی ظاهر شود.
در تکنیک های FUG/strip یا FUE موهای پیوندی معمولا از پشت سر گرفته می شوند. تصمیم گیری در مورد تکنیک بسته به تراکم موها و شکل ابرو و خواسته مراجعه کننده است که توسط پزشک و خود فرد تعیین می شود. گاهی اوقات موها از قسمت پایین پشت سر به منظور پیوند موهای صاف تر گرفته می شوند. زمانیکه پیوندها توسط تیم تخصصی (که به طور متوسط بیش از 500 روش کاشت ابرو را پشتیبانی می کنند) زیر میکروسکوپ ها قرار می گیرند، پزشک تمام نقاطی که قرار است پیوند را بگیرند، ایجاد کرده و سپس جهت و زاویه رشد را تعیین می کند.

کاشت ابروی طبیعی

 س از آن که گرافت ها در هر یک از محل های پیوند قرار گرفتند طی چند ساعت بعد، اکثر موها پیوند داده می شوند. سپس ابروها بررسی می شوند، تا اطمینان حاصل شود که بیمار و پزشک از شکل و تراکم راضی هستند. این روش تا زمانی که بهترین ابروهای ممکن ایجاد نشود کامل نشده است. پیوند یا کاشت ابرو بسته به تعداد موی های پیوند داده شده معمولا 4 ساعت طول می کشد.
بیماران می توانند از مطب خارج شوند و فقط کمی حس ناراحتی در ناحیه وجود دارد. در اطراف هر یک از موهای پیوند شده کمی قرمزی برای پنج روز اول یا بیشتر انتظار می رود، پس از آن معمولا به رنگ صورتی در می آید که می تواند با آرایش پنهان شود. بیمار گاه به گاه کبودی و تورم در اطراف چشم ها را برای سه روز اول دارد اما در بیشتر بیماران خفیف است. اگر بخیه در ناحیه ابرو استفاده شود در طی چند هفته جذب خواهد شد و خط اسکار ظریفی را بر جای خواهد گذاشت و اگر توسط FUE انجام شود، هیچ خطی بر جای نمی گذارد و هیچ نیازی به بخیه نخواهد بود.
موهای پیوند شده در حدود دو تا سه هفته خواهند ریخت و سپس این موها در عرض چهار ماه دوباره رشد خواهند کرد. در طول هفته دوم و سوم، ابرو واقعا خوب به نظر می رسد به طوری که انگار تا به حال موها نریخته اند. در طول شش ماه آینده، ابرو به طور معمول بیشتر و بیشتر پرپشت می شود.
خطرات بسیار کمی وجود دارد، اما ممکن است صورتی بودن طولانی مدت، رشد ضعیف موهای پیوند شده و پهن شدن منفذ ناحیه اهدایی ایجاد شود. بیماران گاه به گاه برای رسیدن به تراکم بیشتر، سالی یکبار یا بیشتر مراجعه می کنند.

آیا کاندید انجام این روش هستید؟

به طور کلی، اکثر بیماران کاندید مناسب برای پیوند ابرو هستند. شرایط معقول پزشکی برای کاهش خطر عوارض مهم است. بیمارانی که موهای ابروی خود را در نتیجه ی عوامل ژنتیکی، کوتاهی بیش از حد یا حادثه از دست داده اند، معمولا بهترین کاندیداها هستند. کسانی که آلوپسی ناحیه ای (areata) را تجربه کرده اند، آلوپسی فیبروزه ی فرونتال، و یا شرایط متعدد دیگری که منجر به از دست دادن ابرو می شوند، ممکن است به علت ریسک غیر قابل اعتماد رویش مجدد مو کاندیداهای مناسب باشند یا نباشند. کاندید شدن توسط پزشک تعیین می شود که ممکن است بیوپسی ناحیه ای را توصیه کند. هدف بهبود قابل توجه ابروها و گرفتن بهترین نتیجه ممکن است.

سوالات متداول در مورد کاشت ابرو

کاشت ابرو چند ساعت طول می کشد؟

مدت زمان کاشت ابرو تا حدودی بستگی به تعداد موهای در حال پیوند دارد. اگر در انتهای پایین تر باشد، پیوند دو تا سه ساعت طول خواهد کشید. اگر در انتهای بالایی قرار داشته باشد، احتمال دارد سه تا پنج ساعت طول بکشد. دلیل این مدت زمان، این است که موها باید دقیقا روی ابرو قرار گیرند.
پیوند ابرو

چه انتظاری پس از این روش داشته باشیم؟

زمان بازیابی این روش معمولا 5 تا 7 روز است. در طول هفته اول در اطراف هر مو دلمه ی کوچکی ظاهر می شود و بعد از افتادن دلمه ها نقاط صورتی رنگ ظاهر می شود، نقاط صورتی رنگ به طور معمول در چند هفته آینده از بین می روند و ظاهر طبیعی ایجاد می شود.

چه زمانی می توانیم به کار بازگردیم؟

به طور کلی، می توانید بلافاصله سه روز بعد به کار بازگردید. با این حال، ممکن است بخواهید پنج یا هفت روز منتظر بمانید تا تمام علائم از بین بروند.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟
امتیاز شما :

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرامیر یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، بنده ۳۳ ساله هستم و موهای سرم به خصوص قست میانی سر و تاج دچار کم پشتی شده به طوری که احساس میکنم شاید بیش از ۵۰ ٪ موهای کف سرم رو از دست دادم. میخواستم بدونم با توجه به عکس های ارسالی مزوتراپی برای بازگردوندن موهام پاسخگو هست؟ به صورت ژنتیکی نه پدر و نه دایی دچار طاسی یا ریزس موی مردانه نیستن. تصویر از بالا (کف سر) و پشت سر پیوست گردیده است.
  با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید، اصلا با تصویر نمی توان تشخیص داد که چه راهکاری مناسب است

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرعاطفه یکشنبه ۳ تیر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با درود فراوان به خانم دکتر عزیز. البته نمیدونم این سوالی که میپرسم درست است یا نه ولی مطرحش میکنم . خانم دکتر ایا خانم باردار میتونه که اکستنشن مژه انجام بده و ماسک استفاده کنه که بوی مواد اذیتش نکنه ؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ تیر ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام عزیزم سلامت باشید متاسفانه این مساله در حوزه تخصص ما نیست با پزشک زنان مشورت بفرمایید
 • تصویر کاربرمهران پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام خدمت خانم دکتر، روش prp و مزو تراپی بدون مصرف قرص فیناستراید ۱میلی گرم تاثیر دارد و این قرص را چه مدت باید مصرف کنیم؟ واینکه پزشکان میگویند با مصرف این قرص مردان دارای فرزند دختر میشوند؟ سپاسگذارم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷( 5 ماه پیش)
   سلام حقیقتا تجویز دارو نیازمند معاینه از نزدیک است و یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست
   اینکه مصرف این قرص باعث می شود فرزندتان دختر شود هم حقیقت ندارد
 • تصویر کاربرمینا سه شنبه ۸ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  طبق عکس ارسالی امکان کاشت ابرو برای من وجود داره؟برداشت خالبرای شفاف سازی و رفع جوش و جای جوش برای من چه روشی مناسب هست و هزینه این کار چقدر میشه؟برای برطرف کردن گودی زیر چشم و تیرگی دور چشمم چه راه حلی وجود داره و هزینه چه مقدار میشه؟برای لبم میخواستم بزرگتر و خوش فرم تر نشون داده بشه تزریق ژل مناسب هست چون نمیخوام مصنوعی و تابلو باشه هزینه چقدر میشه؟
  و تمام این مواردی که گفتم طول درمان داره و آیا کبودی و جای زخم داره ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۸ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام
   بله امکان کاشت ابرو هست (البته برای اظهار نظر قطعی باید موهاتون از نزدیک معاینه شود)
   برای شفاف شدن و جای جوش حتما باید از نزدیک معاینه شوید
   راه کارهای رفع تیرگی و گودی زیر چشم شامل تزریق فیلر زیرچشم، مزوتراپی، کربوکسی تراپی و.. است برای تشخیص اینکه کدام مناسب شماست باید از نزدیک شوید
   در خصوص تزریق لب، 2 مقاله زیر را کامل مطالعه بفرمایید:
   https://drmajidzadeh.com/187
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرمینا دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم بعضی از قسمتهای ابروم کم پشت تر هست امکان کاشت و کادر دار کردن ابروهام وجود داره؟
  و اینکه کاشت مژه انجام میشه ؟
  و هزینه هر کدوم چقدر هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام بله امکان کاشت هست، جهت برآورد هزینه حتما باید ابروهای شما از نزدیک معاینه شود

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرسارا یکشنبه ۶ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام
  همسرمن دوبار کاشت مو انجام داده مزوتراپی دربحث تقویت و پرپشتی بیشتر کمک میکنه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۶ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرمونا سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  موهامو بکارم دیگه نمیریزه ؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام خیر نمی ریزد
   اما ریزش ناشی از سن ممکن است در هر فردی رخ دهد، حتی کسی که کاشت انجام داده است
   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/1422
 • تصویر کاربرادیب چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  کاشت به چه روشی انجام میشه و براساس عکسا چقدر هزینه میشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام به روش FIT و FUT برای اظهار نظر هم باید از نزدیک معاینه شوید اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/1422
 • تصویر کاربریونس دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده 31 سال سن دارم و نیاز به مشاوره و راهنمایی جهت کاشت مو دارماز وسط سرم تاس هست تا جلو سرم میخوام ببینم با این وضعیت ایا کاشت بدردمن میخوره ؟و واقعا موهای من مثل گذشته میشه ؟و همچنین راجب هزینه و زمان کاشت هم توضیح بدید با تشکراینم وضعیت کنونی موهای سرم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام بله میتوان کاشت انجام داد، اما برای اینکه توضیح داده شود کاشت تا کجا سر شما انجام می شود حضورا باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرساناز دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ببخشید کاشت ابرو میخواستم آیا شماانجام میدین؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام بله کاشت ابرو هم انجام می شود


   https://drmajidzadeh.com/1422
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر