رفع خط اخم و چروک پیشانی و دور چشم با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش‌هایی است که برای صاف کردن چین و چروک‌های صورت و ایجاد ظاهری جوان‌تر در افراد به کار می‌رود.

مانند چین و چروک‌های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌شوند و چروک‌های اطراف چشم و دهان که در موقع خندیدن ظاهر می‌شوند.

این نوع چروک‌ها عمدتا ناشی از انقباض عضلات زیر پوستی هستند. تزریق بوتاکس با کاهش انقباض این عضلات، باعث کم شدن این چروک‌ها می‌شود.

خطوط اخم 2 نوع هستند

 • نوع ثابت: که در حالت آرامش هم وجود دارد. این خط با تزریق بوتاکس به تنهایی از بین نمی‌رود و احتیاج به تزریق ژل دارد.
 • نوع حرکتی: یعنی در آرامش وجود ندارد، این نوع با تزریق بوتاکس و ممانعت از انجام اخم به طور کامل از بین می‌رود.

در آمارسال 2007 در آمریکا تعداد تزریق بوتاکس 2 برابر تمامی اعمال جراحی پلاستیک شامل: رینوپلاستی، پروتز سینه، کوچک کردن سینه، ابدو مینو پلاستی و لیپوساکشن بوده است.

گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا در پایان سال 2015 نشان می دهد که بوتاکس پرطرفدارترین عمل زیبایی غیرجراحی بوده است، این آمار نشان دهنده میزان امنیت و بدون عارضه بودن این روش است.

بوتاکس

برای مشاهده کامل این آمار در وب سایت جامعه جراحان زیبایی امریکا بر روی تصویر کلیک کنید

به طور کلی کاربردهای تزریق بوتاکس را میتوان به 2دسته زیبایی و درمانی تقسیم کرد که کاربرد های زیبایی در بوتاکس شامل موارد زیر می باشد:

 • رفع چین و چرو ک های حرکتی
 • متوقف کردن پیشرفت چروک های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چین های دورلب و چین های چانه و گردن.

همچنین بوتاکس در برخی موارد برای کاهش میزان تعریق در کف دست‌ها یا زیر ‌بغل نیز استفاده می‌شود.

طول مدت اثر تزریق بوتاکس چقدر است؟

این مدت در افراد مختلف متفاوت است و بین 3 الی 6 ماه متغیر است که متوسط آن 4 ماه است. البته باید تذکر داد که از زمان تزریق بوتاکس ، تجزیه دارو شروع می شود و بنابراین به تدریج اثر آن کاهش پیدا میکند.به این ترتیب منظور از مدت اثر بوتاکس فاصله بین زمان تزریق تا زمان ختم اثردارو است نه کاهش اثر دارو؛ یعنی در انتهای یک ماه اثر دارواز زمان شروع آن کمتر بوده و پس از 2 ماه کمتراز اثر یک ماه پس از تزریق است. (جهت ماندگاری بیشتر در این مطب 3 ماه پس از تزریق ترمیم رایگان می شود)

عکس بوتاکس

 بوتاکس هر چند وقت یکبار باید تکرار شود؟

ماندگاری بوتاکس در هر فرد متفاوت است، اما حدودا 4 الی 12 ماه ماندگاری دارد، در این مطب برای ماندگار طولانی تر، 3 ماه پس از تزریق مجددا ترمیم  رایگان می شود و این باعث ماندگاری بیشتر می شود.

تزریق بوتاکس در چه مواردی ممنوع است؟

اگر بیماری سابقه حساسیت مشخص به بوتاکس یا سابقه ی بیماری های عصبی عضلانی مثل میاستنی داشته باشد، همچنین در خانم های باردار، در دوران شیردهی، در حضور عفونت فعال در محل تزریق مثل وجود جوش چرکی تزریق بوتاکس توصیه نمی شود.

 آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

به هیچ وجه و تنها دردی مختصر و گذرا حس می کنید.

 آیا تزریق بوتاکس منجر به کبودی قابل توجه می شود؟

خیر. کبودی به دنبال تزریق بوتاکس ناشایع و معمولا بسیار خفیف است.

 آیا در صورتی که مصرف بوتاکس قطع شود، عضلات صورت دچار افتادگی بیش از پیش نمی شوند؟

به هیچ وجه. این اعتقاد از این جهت شایع است که این فرد مدتی تحت تاثیر بوتاکس حرکت عمده ای در محل تزریق ندارد و احساس سنگینی و کشیدگی میکند و با تمام شدن اثر دارو، این احساس را از دست میدهد و میتواند دوباره ناحیه مورد نظر را چین دهد. عکس هایی که قبل از تزریق گرفته می شود به طور مشخص برای اثبات همین مسئله است.

تزریق بوتاکس را از چه سنی می توان شروع کرد؟

سن تزریق بوتاکس بسته به علت کاربرد بوتاکس دارد. سازمان دارویی آمریکا FDA کاربرد زیبایی بوتاکس را بین سنین 18 تا 65 سال مجاز شمرده است.بوتاکس در کودکان در درمان انقباضات عضلات نو احی مختلف از جمله کجی گردن به کار میرود که در این مورد تایید FDA راداراست.

آیا تزریق بوتاکس عوارض عمده ای به همراه دارد؟

باید توجه داشت که عوارض هیچ دارویی از جمله بوتاکس صفر نیست، اما این دارو مورد تایید سازمان دارویی آمریکا FDA می باشد. در عین حال تا کنون در کاربرد زیبایی بوتاکس در افراد بالغ عوارضی مثل انتشار سم به نواحی دور دست گزارش نشده است، به هر حال مطمئن ترین راه برای جلوگیری از عوارض بوتاکس، تزریق آن نزد پزشک مجرب و همچنین استفاده از مارک های معتبر بوتاکس است.

به طور کلی 4 نوع بوتاکس در ایران موجود می باشد که دارای مجوز می باشند:
1- دیسپورت انگلستان
2- زئومین آلمان
2- نورونوکس کره جنوبی
3- مصپورت ایران
سایر نام ها و برندها تقلبی می باشند باید به این نکته توجه داشت که بوتاکس های چینی عمدتا تحت عنوان کانادایی عرضه می شوند و عوارض جبران ناپذیری به دنبال خواهند داشت، هر بوتاکسی با عنوان کانادایی، تماما چینی می باشد و عوارض جبران ناپذیری دارد. شایان ذکر است عمدتا بوتاکس های چینی به دلیل اشکال در ساختار و اندازه گیری واحدها، ماندگاری طولانی تری دارند، این ماندگاری طولانی تر و قیمت ارزان تر، دلیل قانع کننده ای برای ریسک بر سلامت انسان نمی باشد.

بهترین مارک بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس ؟

نحوه تزریق بوتاکس ، در این مرکز برای ماندگاری بیشتر به این ترتیب می باشد:
یک مرحله تزریق + یک مرحله ترمیم رایگان (دو هفته بعد-در صورت نیاز) + یک مرحله ترمیم رایگان (۳ ماه بعد از تزریق اول)

دیسپورت انگلیس: 950 تومان

همچنین بوتاکس زئومین آلمان هم موجود است.
یک مرحله تزریق + یک مرحله ترمیم رایگان (دو هفته بعد-در صورت نیاز)

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

توصیه های بعد از تزریق بوتاکس

مراجعین محترم که از خدمات بوتاکس این مجموعه استفاده می کنید، ضمن تبریک و شادباش، صمیمانه سپاسگزار خواهیم بود در جهت حفظ سلامت و زیباییتان موارد زیر را کاملا به دقت انجام دهید.

خواهشمند است بعد از تزریق بوتاکس موارد زیر را رعایت فرمایید:

تا 6 ساعت اول: سر قائم باشد، نخوابید و از برداشتن وسایل سنگین خودداری نمایید.

(6 ساعت اول بسیار مهم است و رعایت موارد بالا باعث می شود بوتاکس عارضه نداشته باشد، پس از آن رعایت موارد بالا تا 72 ساعت باعث فرم بهتر بوتاکس می شود.)

روز اول و دوم پس از تزریق از کارهایی که سبب گرگرفتگی می شود مانند نوشیدن الکل، ورزش سنگین، سونای بخار، جکوزی، ایستادن نزدیک اجاق گاز و باربیکیو و… خودداری نمایید.

شب اول طاق باز بخوابید، تا 3 روز روی صورت نخوابید و تا 10روز تاتوی ابرو نکنید.

از خاراندن محل تزریق، ماساژ دادن، بند انداختن، لیف و کیسه کشیدن، با حوله فشار دادن، با ماساژ کرم مالیدن تا 15روز خودداری نمایید. (به طور کلی هر کار که باعث دست کشیدن روی صورت و حرکت دارو می شود)

این دارو بعد از 3 روز اثرش آغاز و پس از 15 روز جذب آن کامل و به ماکزیمم اثر می رسد.

برای ترمیم اول، دو هفته پس از تزریق و ترمیم دوم، سه ماه پس از تزریق اول مراجعه نمایید. (ترمیم اول یعنی دو هفته بعد به این منظور است که اگر غیرقرینگی اتفاق افتاده است اصلاح شود و لزوما نیاز به تزریق صد در صد ندارد) در صورتی که در تاریخ های ذکر شده جهت ترمیم مراجعه نفرمایید ترمیم رایگان را از دست خواهید داد و ترمیم رایگان پس از گذشت 3 ماه، متاسفانه تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست.

(ترمیم دوم – سه ماه – فقط مخصوص بوتاکس دیسپورت بوده و شامل بوتاکس زئومین نمی باشد)

در صورتی که مشکلی نداشتید، نوبت مراجعه بعدی 4 تا 6 ماه بعد از آخرین ترمیم می باشد.

برخی افراد ممکن است تا چند روز پس از تزریق سردرد تجربه کنند که این کاملا طبیعی است، حتی اگر قبلا بوتاکس تزریق کرده اید و سردرد نداشته اید.

در صورت بروز هر گونه سوال و یا مشکلی از ساعت 9 الی 21 (پنج شنبه ها تا ساعت 15) صمیمانه آماده پاسخگویی هستیم:

☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

موارد اضطراری:
09126588145

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

رفع خط اخم و چروک پیشانی و دور چشم با تزریق بوتاکس
3.7 (74.29%) 7 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرپريسا دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر
  من در سايت شما مطالبتون و واسه تزريق مطالعه كردم و يه جا فرمودين تزريق طبيعي براي ناحيه گونه ١ تا ٢ سي سي ميباشد من پيش شما مشاوره هم اومدم كه به من هم همين مقدار و پيشنهاد كردين كه گفتين شايد ٣ هم نياز باشه
  سوال اول اين مقدار براي هر طرف هست يا كلا دو يا سه سي سي براي هر دو طرف؟ اگر هر دو طرف اين مقدار ، كم نيست آخه ديدم كساني رو كه دوونيم سي سي براي هر طرف استفاده كردن جمعا 5 سي سي و واقعا خوب شده بود خيلي وسوال بعدي اينكه امكانش هست غير اين سه مدل ژلي كه تزريق ميكنين ژل ديگه اي كه كيفيت خوبي داشته باشه ولي قيمتش مناسبتر باشه هم ميشه معرفي كنيد
  يعني اگه به خواست خود مراجعه كننده باشه امكانش هست يا خير؟هسلام خانم دكتر
  من در سايت شما مطالبتون و واسه تزريق مطالعه كردم و يه جا فرمودين تزريق طبيعي براي ناحيه گونه ١ تا ٢ سي سي ميباشد من پيش شما مشاوره هم اومدم كه به من هم همين مقدار و پيشنهاد كردين كه گفتين شايد ٣ هم نياز باشه
  سوال اول اين مقدار براي هر طرف هست يا كلا دو يا سه سي سي براي هر دو طرف؟ اگر هر دو طرف اين مقدار ، كم نيست آخه ديدم كساني رو كه دوونيم سي سي براي هر طرف استفاده كردن جمعا 5 سي سي و واقعا خوب شده بود واصلا غير طبيعي نبود
  وسوال بعدي اينكه امكانش هست غير اين سه مدل ژلي كه تزريق ميكنين ژل ديگه اي كه كيفيت خوبي داشته باشه ولي قيمتش مناسبتر باشه هم ميشه معرفي كنيد
  يعني اگه به خواست خود مراجعه كننده باشه امكانش هست يا خير؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام بله گاهی این اتفاق می افتد و هر طرف ممکن است به 3 سی سی نیاز باشد، اما پله پله
   زیرا به این ترتیب ظاهر طبیعی تر خواهد داشت

   نه متاسفانه نمی توانیم مسئولیت هزاران عواقب و عوارض ژل های بی کیفیت را بپذیریم، صمیمانه هم به شما پیشنهاد می کنم چه نزد ما چه هر جای دیگر سراغ ژل های ارزان قیمت نروید زیرا این کار بسیار حساس است، زیرا اگر شما هم مثل ما عوارض ژل های ارزان تر را دیده باشید حتی برای یک ثانیه هم به آن نخواهید فکر کرد


   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/666/
 • تصویر کاربرمینا سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، من تزریق ژل لب انجام دادم تازه 3 روز شده ولی لبم ورمش خیلی خوابیده و خیلی نگرانم میخواستم ببینم طبیعیه ؟؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام ورم لبتون خوابیده و شما نگران هستید؟ متوجه دلیل نگرانی شما نشدم
 • تصویر کاربرلیان پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  می خواستم بدونم آیا بوتاکس باعث لیفت ابرو میشه؟ و اینکه من چانه ام حالت مردانه دارد(به گفته یک پزشک جراح پلاستیک) که می گویند. بایدجراحی و کوتاه شود و تزریق ژل آن را زشتتر. می کند. البته چانه ام کمی بلند و عقب است. می خواستم ببینم واقعا تزریق ژل این فرم چانه را بدتر می کند؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام بله می توان با بوتاکس (در صورت درخواست) مقداری دم ابرو رو لیفت کرد
   همچنین چانه هم احتمال مساله ای که فرمودید هست، اما نمی توان با تصویر تشخیص داد باید از نزدیک معاینه شوید

   اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس:
   https://drmajidzadeh.com/162

   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرسوگند یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم تزریق ژل لب اگر یک بار انجام بشه هر 6 ماه یکبار حتما باید زده شه؟ چون من شنیدم اگه زده نشه شل و اویزون میشه گوشت لب
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام آنچه که شما شنیده اید پایه علمی ندارد
   خیر اگر ژل هیالورونیک اسید معتبر تزریق کنید در صورت ادامه ندادن کاملا به روز اول باز می گردد


   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666/
 • تصویر کاربرمهری یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ممنون از اطلاعات کاملتون ،من هفته گذشته ژل کره ای تزریق کردم ولی روی لبم دونه هایی مثل برفک وجود داره و زیاد تر هم شده نمیدونم باید چه کار کنم ،واقعا نگران و دلواپس هستم ،ممنون میشم بهم کمک کنید .تشکر )اگه امکانش هست جواب رو برام smsکنيد چون رمزgmailام رو فراموش کردم .باز هم ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام در این خصوص برای اظهار نظر حتما باید از نزدیک معاینه شوید

   اطلاعات کامل در مورد انواع ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرالهام شنبه ۱۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  خانوم دکتر شما از روی عکس میتونید بگید که چند سی سی میخواد (لب و چانه)؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش)
   سلام عزیزم، خیر حتما باید از نزدیک صورت شما به دقت اندازه گیری شود و سپس اظهار نظر انجام شود
 • تصویر کاربرسارا شنبه ۱۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  وقتتون بخير
  ببخشيد من ميخواستم از كرمان بيام پيشتون براي تزريق چربي به ناحيه صورت ( گونه ) ميخواستم ببينم شما اينكارو انجام ميدين ؟؟
  و اينكه بنظر شما تزريق ژل بهتره يا چربي؟؟؟ پيشنهادتون چيه ؟؟
  و اينكه من ٢4 سالمه و صورت استخوني دارم ، بنظر شما براي سن من مناسب هست ؟؟؟
  چون قرار از شهرستان بيام ميخواستم ببينم چقد زمانبره اين كار ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش)
   سلام مطالعه بفرمایید:

   https://drmajidzadeh.com/666/
 • تصویر کاربرنگین چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام‌ خانم دکتر خسته نباشین
  میخواستم بپرسم بوتاکس برای زیر بغل عوارضی ندارد ؟میشه برای جلوگیری عرق استفاده کرد ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 10 ماه پیش)
   سلام بله می توان استفاده کرد تاییدیه FDA دارد و عارضه ای ندارد
 • تصویر کاربرليلي شنبه ۲۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آيا امكانش هست بوتاكس و تزريق ژل زير چشم و ژل گونه رو همزمام انجام داد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۸ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام بله مشکلی نیست

   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرنیلوفر پنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ? من 4 شنبه لب ژل زدم .الان یه سری دونه های سفید مثه برفک مثلا رو لبمه که زبره تقریبا .نمیدونم چیکار کنم ?
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۶ بهمن ۹۶( 11 ماه پیش)
   سلام خانم مشهدی عزیز، فکر کنم تلفنی به سوال شما پاسخ دادیم، خدا رو شکر که مشکل رفع شده
   برای ترمیم شما و مادر عزیز رو ملاقات می کنیم ?
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر