از کجا بفهمم زگیل تناسلی دارم؟ (+روش های درمان)

زگیل تناسلی زائده نرمى است که بر روی ناحیه تناسلی ظاهر می شود. این زگیل ها ناشی از عفونت منتقله از راه جنسی مى باشند و توسط رده ى خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی ( اچ پی وی ) ایجاد می شوند.

زگیل تناسلی ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. این زگیل ها برای زنان بسیار خطرناک هستند زیرا برخی از انواع اچ پی وی می توانند باعث سرطان دهانه رحم و ناحیه تناسلی شوند.

اچ پی وی شایع ترین عفونت منتقله از راه جنسی است. مردان و زنانى که از نظر جنسی فعال هستند، ممکن است به عوارض اچ پی وی، از جمله زگیل های تناسلی مبتلا شوند. درمان در مدیریت این عفونت مهم است.

علائم زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی از طریق فعالیت جنسی، از جمله دهانى، واژنى، و مقعدى منتقل می شوند. ممکن است چند هفته یا چند ماه بعد از عفونت طول بکشد تا زگیل ها پدیدار شوند .

زگیل هاى تناسلی همیشه با چشم انسان قابل مشاهده نیستند . ممکن است بسیار کوچک و رنگ پوست و یا کمی تیره تر باشند. بالاى زگیل شبیه گل کلم می باشد و ممکن است در لمس صاف یا کمی برآمده باشند .  ممکن است زگیل ها به صورت خوشه ای یا تکی ظاهر شوند.

زگیل تناسلی در مردان ممکن است در نواحى زیر ظاهر شود:

 • آلت تناسلی مرد
 • اسکروتوم
 • کشاله ران
 • ران
 • داخل یا اطراف مقعد

زگیل تناسلی در زنان ممکن است در نواحى زیر ظاهر شود:

 • داخل مهبل (واژن)
 • خارج مهبل (واژن)
 • گردن رحم

زگیل تناسلی ممکن است بر روى لب، دهان، زبان یا گلوى فردی که تماس جنسی دهانی با فرد آلوده داشته باشد، ظاهر شود.

حتی اگر نتوانید زگیل های تناسلی را مشاهده کنید، ممکن است  باعث علائمی شوند مانند:

 • ترشح از واژن
 • خارش
 • خون ریزی
 • سوزش

اگر زگیل های تناسلی زیاد یا بزرگ شوند، این وضعیت می تواند ناراحت کننده یا حتی دردناک باشد.

در ادامه عکس های زگیل تناسلی آمده است:

چه زمانى معمولا زگیل تناسلی رشد می کند؟

رشد زگیل ها می تواند چند هفته، چند ماه، یا حتی چند سال پس از تماس جنسی با کسی که زگیل تناسلی دارد اتفاق بیافتد. به همین دلیل تعیین زمان عفونت و انتقال آن بسیار دشوار است .

ممکن است این ویروس را دریافت کنید و در واقع هرگز زگیل نزنید، بنابراین می توانید آلوده باشید و علامتی نداشته باشید. در برخى افراد تنها یکبار زگیل نمایان مى شود و هرگز دوباره ایجاد نمی شود. و در برخی افراد زگیل بیشتر از یک بار ایجاد می شود.

اگر زگیل تناسلی دارید، ممکن است فکر کنید که شریک زندگی شما خیانت کرده است. این تفکر لزوما درست نیست . گاهی اوقات ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا زگیل نمایان شود .  بنابراین احتمال دارد که شما یا همسرتان زمان قبل تری به آن مبتلا شده باشید. گاهی اوقات ویروس قبل از تبدیل شدن به زگیل تناسلی، ماه ها یا حتی سال ها در بدن زندگی می کند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

چگونه متوجه شوم که زگیل تناسلی دارم؟

اگر فکر می کنید زگیل در ناحیه تناسلی یا مقعد یا اطراف آن ها وجود دارد، در اسرع وقت به یک پزشک مراجعه کنید. بیماری هاى مقاربتی دیگر، مانند هرپس و سیفلیس، نیز می توانند مانند زگیل های تناسلی ظاهر شوند اما نیاز به درمان متفاوتى دارند.

همچنین ممکن است که برآمدگی که شما فکر می کنید یک زگیل است در واقع یک خال، پاپول مرواریدى آلت تناسلی، هموروئید، و یا سایر شرایط پوستى باشد . پزشک با انجام معاینه و آزمایش های لازم تشخیص مى دهد که این برجستگى چه چیزی می باشد.

چگونه به زگیل تناسلی مبتلا می شوید؟

زگیل تناسلی از تماس پوست با پوست با فردی که آلوده شده است، اغلب از طریق رابطه جنسی واژنى، مقعدى و دهانی منتقل می شود .  زگیل تناسلی می تواند بدون رسیدن آلت تناسلی مرد به آلت تناسلی زن  گسترش یابد. حتی ممکن است زمانی که زگیل های مرئی یا علائمى ندارید آن را انتقال دهید. همچنین می توانید زگیل  تناسلی را در هنگام زایمان طبیعی یه نوزاد خود انتقال دهید ، اما بسیار نادر است.

زگیل تناسلی از زگیل هایی که در جاهای دیگر بدن خود دارید متفاوت است. بنابراین زگیل های تناسلی با دست زدن به فرد آلوده انتقال نمی یابند.

وقتی علامت داشته باشید، بیشتر احتمال دارد که زگیل تناسلی را انتقال دهید. بنابراین اگر متوجه یک زگیل شده باشید، بهتر است درمان شود و به شریک خود آگاهی دهید.

تشخیص زگیل تناسلی

چگونه زگیل های تناسلی تشخیص داده می شوند؟

برای تشخیص این بیماری، پزشک سوالاتی در مورد سلامت و سابقه جنسی شما مطرح خواهد کرد. شامل نشانه هایی  که تجربه کرده اید و رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید و …

همچنین یک معاینه فیزیکی در ناحیه ایجاد زگیل را انجام می دهد .

فقط برای زنان

از آنجا که زگیل ها می توانند در داخل بدن یک زن ایجاد شوند، پزشک معاینه لگن نیز انحام دهد . آنها ممکن است از یک محلول اسیدی ملایم استفاده کنند که باعث می شود زگیل بیشتر قابل دید باشد.

همچنین ممکن است پزشک پاپ اسمیر را انجام دهد که شامل گرفتن سواب از منطقه برای دریافت سلول های دهانه رحم می باشد. سپس این سلول ها می توانند برای حضور اچ پی وی آزمایش شوند. برخی از انواع اچ پی وی ممکن است نتایج غیر طبیعی در پاپ اسمیر ایجاد کنند که تغییرات پیش سرطانی را نشان مى دهد. اگر پزشک این ناهنجاری ها را تشخیص دهد، ممکن است نیاز به آزمایش های مکرر برای نظارت بر هر تغییری داشته باشد.

اگر یک زن هستید و نگران هستید که ممکن است یک نوع اچ پی وی  شناخته شده داشته باشید که منجر به سرطان دهانه رحم  شده است ، پزشک می تواند آزمایش دی اِن اِی انجام دهد. این آزمایش تعیین می کند که چه مقدار اچ پی وی در سیستم شما وجود دارد.

درمان زگیل تناسلی

چگونه زگیل های تناسلی درمان می شوند؟

در حالی که زگیل های تناسلی قابل مشاهده اغلب با گذشت زمان از بین مى روند، خود اچ پی وی می تواند در جریان خون شما بماند .  این بدان معنی است که شما در طول زندگی خود ممکن است چند بار ایجاد شوند .

شما ممکن است بخواهید زگیل های تناسلی را درمان کنید تا علائم دردناک را کاهش دهید یا ظاهر آن ها را کاهش دهید. با این حال، نمی توانید زگیل های تناسلی را با استفاده از دارو هاى بدون نسخه ضد زگیل تناسلی درمان کنید.

پزشک ممکن است دارو هاى موضعی زگیل را تجویز کند که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ایمیکویمود (آلدارا)
 • پودوفیلین و پودوفیلوکس (کندیلوکس)
 • تریکلرواستیک اسیک

اگر زگیل های قابل رویت با گذشت زمان از بین نروند، ممکن است نیاز به جراحی کوچکى برای برداشتن آنها باشد.  همچنین پزشک شما می توانید زگیل ها را با روش هاى زیر از بین ببرد:

 • الکتروکوترى، یا سوزش زگیل با جریان الکتریکی
 • جراحی کرایو و یا انجماد زگیل
 • درمان لیزر
 • برداشتن یا قطع زگیل
 • تزریق اینترفرون

زنان مبتلا به زگیل های تناسلی ممکن است هر سه تا شش ماه پس از درمان اولیه خود نیاز به انجام پاپ اسمیر داشته باشند. این کار به پزشک اجازه می دهد تا هر گونه تغییر در رحم را نظارت کند. نظارت بسیار مهم است زیرا ممکن است در معرض خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم باشید.

درمان های خانگی برای زگیل های تناسلی

برخی از درمان های خانگی به درمان زگیل تناسلی کمک می کند اما شواهد کمی برای حمایت از آنها وجود دارد. قبل از انجام درمان خانگی، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی

واکسن اچ پی وی به نام گارداسیل و گارداسیل ٩ می توانند مردان و زنان را از شایع ترین گونه های اچ پی وی که باعث زگیل های تناسلی می شوند، محافظت کنند و همچنین می توانند در برابر گونه های اچ پی وى که با سرطان دهانه رحم مرتبط هستند محافظت کنند. واکسن سرواریکس نیز موجود است. این واکسن در مقابل سرطان دهانه رحم محافظت می کند، اما در برابر زگیل های تناسلی خیر.

افراد بالای ٢۶ سال می توانند واکسن اچ پی وی را دریافت کنند. همچنین می تواند در سن 9 سالگی داده شود . هر دو نوع واکسن باید قبل از اینکه فرد از نظر جنسی فعال شده باشد، به آنها داده شود؛ زیرا موثرتر هستند  .

با داشتن رابطه جنسی محافظت شده می توانید خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را در خود کاهش دهد که می تواند به معنای استفاده از کاندوم باشد.

صحبت کردن زوج برای زگیل تناسلی

چگونه می توانم با شریکم در مورد اینکه زگیل تناسلی دارم صحبت کنم؟

بیان کردن اینکه به اچ پی وی مبتلا هستید سخت است اما زگیل های تناسلی رایج هستند و منجر به مشکلات جدی نمی شوند. بنابراین سعی کنید بیش از حد خجالت نکشید یا استرس نداشته باشید.

اگر می خواهید این مساله را به نامزد یا همسر خود بگویید در اینجا چند راهنمایی اساسی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند:

 • آرام باشید و جلو بروید. بسیاری از افراد مبتلا به زگیل تناسلی هستند و شما تنها نیستید. سعی کنید با آرامش و نگرش مثبت گفتگو کنید. داشتن زگیل تناسلی یک مسئله ساده بهداشتی است – چیزی درباره شما به عنوان یک فرد نشان نمى دهد.
 • دو طرفه گفتگو کنید. به یاد داشته باشید که بیماری هاى مقاربتی رایج است. بنابراین با پرسیدن اینکه آیا تا به حال آزمایش شده اید یا قبل از آن بیماری مقاربتی داشته اید مکالمه را شروع کنید.
 • حقایق را در مورد خودتان بشناسید . اطلاعات غلط بسیاری در مورد بیماری های مقاربتی وجود دارد، بنابراین در مورد حقایق مربوط به آن مطالعه نمایید و آماده شوید. به شریک زندگی خود اجازه دهید تا متوجه شود راه هایی برای جلوگیری از زگیل های تناسلی در طول رابطه جنسی وجود دارد. و همچنین یادآوری کنید که زگیل های تناسلی خطرناک نیستند و باعث ایجاد سرطان یا سایر مشکلات جدی نمی شوند.
 • در مورد زمان بندی فکر کنید . زمانی را انتخاب کنید که کار و مشغله ی دیگری نداشته باشید و مکانی را برای گفتگو خصوصی و آرام پیدا کنید. اگر عصبی هستید، می توانید مکالمه خود را با یک دوست تمرین کنید.
 • اول ایمنی. اگر می ترسید که شریک زندگی شما ممکن است به شما آسیب برساند، در مکانی امن با وى صحبت کنید . احتمالا ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی بهتر است .

چه زمانی براى گفتگو با شریک زندگی در مورد زگیل های تناسلی مناسب است؟

نیازی نیست بار اولی که یکدیگر را می بینید آن را عنوان کنید اما باید قبل از داشتن رابطه جنسی این موضوع را با وى در میان بگذارید .

طبیعی است که نگران نحوه واکنش شریکتان باشید. و هیچ راهی براى آن وجود ندارد: برخی افراد ممکن است بسیار تعجب کنند و بترسند.  در صورتی که چنین اتفاقی افتاد، سعی کنید آرام باشید و در مورد تمام راه های جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی با وی صحبت کنید. ممکن است فقط به شریک خود کمى زمان بدهید تا موضوع را درک کند.

هنگامی که با شریک زندگی خود صحبت می کنید، سعی کنید کسی را سرزنش نکنید . اگر یکی از شما زگیل های تناسلی را برای اولین بار در طول رابطه گرفته باشد ، به این معنى نیست که کسی خیانت کرده یا یکی از شما آن را از دیگرى گرفته اید .  زگیل ها می توانند هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها بعد از عفونت شما ظاهر شوند. بنابراین تعیین زمان و فرد انتقال دهنده بسیار دشوار است.  مهمترین چیز این است که هر دوى شما به پزشک مراجعه کنید تا چک شوید. اگر تنها یکی از شما زگیل تناسلی داشته باشد، در مورد چگونگی جلوگیری از انتقال آنها صحبت کنید.


امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

از کجا بفهمم زگیل تناسلی دارم؟ (+روش های درمان)
2 (40%) 1 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرالی یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید مهبل خروجی واژنم یه ذره برجستگی داره به دکتر هم مراجعه کردم معاینه ام کرد گفت فقط یه ذره عفونت داری ...حالا از اون یه ذره برجستگی میترسم ..میترسم زگیل تناسلی باشه ....یعنی دکتر که رفتم اگه زگیل بوده تشخیص نداده...یا اصلا زگیل نیست ....من متاهلم 20سالمه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام عزیزم حقیقتا شما پزشک معاینتون کردند همچنان اطمینان ندارید که درست تشخیص داده یا خیر یقینا ما بدون معاینه نمی تونیم اظهار نظری بکنیم برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرسمیه سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدا قوت من خانمی ۲۸ساله ام و دارای فرزند،امادرتمام پوست بدنم صورت گردن،سینه پشت بازو جوش دارم ودرصورتم هم منافذپوستم بازاست هم جوش جای جوش زیاد دارم داروهای فراوانی استفاده کرده ام اما بی فایده بوده ،حال برای من درمان قطعی وجودارد؟باتشکرازخانم دکتر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام سوال شما چند بخش است درمان منافذ باز صورت در هر فرد متفاوت است که باید از نزدیک معاینه شوید تا بررسی شوید بهترین راه حل چیست همچنین مهم مراقبت های پس از آن است، به هر حال به دلیل عدم مراقبت ( مانند مواد آرایشی زیاد و طولانی مدت، عدم استفاده از ضدآفتاب و...) که اگر مجددا مراقبت انجام ندهید منافذ باز مجددا باز می گردند

   در خصوص جوش هم شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمریم شنبه ۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر خانم دکتر من مجرد هستم و 30 ساله رابطه جنسی هم نداشتم ولی دچار زگیل تناسلی شدم البته بله تازگی متوجه شدم خواهر برادر و پدرم هم مبتلا بودن ، از اونجایی که نمیتونم تست پاپسمیر بدم چطور نوعش رو تشخیص بدم و اینکه بهترین درمان چی هست؟ خیلی توی روحیه ام تاثیر منفی گذاشته لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام برای معاینه باید از نزدیک معاینه شوید

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمسی چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من خیلی وقته که دچار خارش و اگر اون را بخارونم دچار سوزش میشم همچنین وقتایی که نزدیکی دارم خیلی دردم میگیره و میسوزه چیکار باید بکنم ؟؟؟ من پماد هم استفاده کردم کلورتیمازول 1 درصد و یک پماد دیگه اما خوب نمیشم اگرم خوب میشم فقط خارش و سوزشمه ولی دوباره شروع میشه بعد یک مدت ولی زمان نزدیکی درد را دارم همیشه چیکار کنم؟؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   سلام به پزشک متخصص زنان مراجعه بفرمایید

 • تصویر کاربرمرضیه چهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید برای رگ های زیر چشم که از رو پوست معلومه درمانی وجود داره تیرگی نیست فقط رگه، بنده شهرستانم اگه میشه جواب این سوالم‌رو بدید جایی رفتم گفتن با لیزر ان دی یاگ میشه رفع‌کرد ولی امکان داره جاش بمونه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام بله برخی از رگ های زیر پوست با لیزر قابل رفع هستند، اما برای اینکه آیا برای شما عارضه ای ندارد و قابل انجام است حتما باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربرmahnaz چهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  وقتتون بخير
  من حدود 4 سال قبل ابرومو هاشور زدم
  الان بيشترش پاك شده
  فقط يكي از ابروهام قسمت تاج و دمش رنگ قرمز داره
  قصد دارم پاكش كنم
  با توجه به اين كه رنگش قرمزه امكان پاك كردنش با ليزر هست؟
  پاك كردن تاتو در مطب شما انجام ميشه؟!
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام برای پاک کردن تتو باید به مراکزی که دستگاه لیزر 
   q-switch
   را دارند مراجعه کنید
   و باید بدانید که نباید انتظار 100 درصد داشته باشید
   البته به همین دلیل هم ما این دستگاه را نداریم

 • تصویر کاربرMari چهارشنبه ۳ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير و خسته نباشيد، من يه مدتيه خيلي زياد رو قسمت پايين صورت و همينطور رو و زير گونه ها آكنه هاي خيلي متورم و قرمز كه چركي هستند دارم تو آزمايشاتم هورمون T3 كم بود و همچنين اينكه من خيلي استرس و اضطراب دارم كلا و بزودي به دكتر غدد مراجعه ميكنم اما به ٢تا دكتر پوست و مو مراجعه كردم و هردو برام راكوتان تحويز كردند باتوجه به عوارض شديد و بسيار زياد اين قرص من قرص رو مصرف نكردم، بنا به گفته هاشون درمان ديگه اي نداره، آيا اين حقيقت داره؟ يعني واقعا بخاطر آكنه يا جوش صورت بايد اين همه مسير پر خطر رو طي كرد؟ من واقعا ميترسم و نااميد شدم، لطفا دراين باره راهنمايي كنيد ممنونم 🌸
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مرداد ۹۷( 8 ماه پیش)
   سلام ببینید به هر حال هر دارویی ممکن است عوارضی داشته باشد به هر حال پزشک با عمل به این مساله و نتایج آزمایشات برای شما تجویز می کند بله اگر بدون تجویز پزشک مصرف بکنید خطرناک است اما زمانی که زیر نظر پزشک باشید مشکلی ندارد
 • تصویر کاربرSomii سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر لطفا جواب بدید خیلی واجبه من امروز میخواستم نوبت بگیرم ولی گفتن نمیشه و بایت ب طور ا نلاین از سایت نوبت بگیرید من نمی تونم از سایت نوبت بگیرم و چند نفر دیگه هم میخوام بیارم ولی اونا فقط تا چهارشنبه هستن و میرن خارج از کشور چون از اونجا اومدن اگه بشه راحت شما رو دید لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۵ تیر ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام همکارانمون از مطب با شما تماس خواهند گرفت
  2. تصویر کاربرSomiiسه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 9 ماه پیش)
   تماس گرفتن بی نهایت سپاس لطف کردید
  3. تصویر کاربرSomiiسه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 9 ماه پیش)
   تماس گرفتن بی نهایت سپاس لطف کردید
  4. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلامت باشید عزیزم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربرصغری یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من روی پیشونی ورو لپام لک افتاده سه سالی هست خیلی دکتر رفتم خوب نشده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرمحمود پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب جناب دکتر
  حدود 10 ساله که در ناحیه پوست بیضه ونزدیکی مقعط وکشاله ران جوش های درناک همراه با خارش شدید ایجاد شده که گاهی اوقات عفونت های شدیدی نیز در این نواحی ایجاد می شود.بارها پیش همکاران متخصص شما با تخصص های مختلف رفتم تشخیص بعضی از آنها قارچ بوده ولی داروهایی که استفاده کردم فایده ای نداشته.ولی مدتی است که از لوسیون وپمادهای کلوتریزون استفاده کردم و تا اندازه زیادی بهتر شد ولی با قطع این پمادها سریعا بدتر میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 10 ماه پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
   آقای دکتر ریاحی شما رو معاینه می کنند
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر