اصلاح خط لبخند

خط هایی که به ظاهر خبر از زندگی شاد ما دارد، اما با بالا رفتن سن و عمیق شدن این خطوط، سن ما بیشتر از سن واقعی  به نظر می رسد. اصلاح خط لبخند به افراد کمک می کند ظاهر شاداب تری داشته باشند.

چروک های موجود روی پوست لزوما به علت بالا رفتن سن حاصل نمی شود، عمدتا نتیجه حالت هایی است که به چهره خود می دهیم. علت و عواملی چون ژنتیک، اشعه ماوراءبنفش خورشید و استعمال دخانیات باعث بروز چین و چروک زود هنگام روی پوست صورت می شود.

گاهی مراقبت نکردن از پوست و همچنین نور خورشید باعث تشدید این مشکل می‌شوند، خط اخم و خط خنده از چین و چروک های شایع هستند. با این وجود راه هایی برای از بین بردن و درمان و اصلاح خط لبخند و اخم وجود دارد تا بدین ترتیب اشخاص بتوانند به ظاهر شاداب خود برگردند. یکی از پرکاربرد ترین راهکارها تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند است.

کیفیت ژل تزریقی برای رفع خط لبخند

یکی از مهم ترین مسائل در کیفیت اصلاح خط لبخند و همچنین عدم بروز عوارض استفاده از مواد درجه یک می باشد. ژل های مصرفی این مرکز عمدتا ساخت کشور های سوئیس، آلمان و فرانسه می باشد که در پایان مطلب با عنوایـن آنها می توانید آشنا شوید.

پر کردن خط خنده

کیفیت ژل های تزریق شده در اصلاح خط لبخند بسیار مهم است. در حال حاضر در بازار ایران ژل های بسیاری موجود است که مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند (فراموش نکنید که استانداردهای وزارت بهداشت در خصوص کالاهای وارداتی بسیار سخت گیرانه می باشد و کالایی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یقینا مورد اطمینان خواهد بود.)

برند ژل تزریقی برای اصلاح خط خنده

در بین ژل های تایید شده از سوی وزارت بهداشت ژل های آسیایی و اروپایی قرار دارند که در این مرکز ژل های آسیایی تزریق نمی شوند (این ژل ها به نسبت ژل های اروپایی قیمت فوق العاده ارزان تری حتی گاها تا نصف قیمت دارند).

مهم ترین ویژگی ژل های اروپایی تضمین حفظ فرم طبیعی صورت و همچنین عدم عوارض می باشد، به خاطر داشته باشید به دلیل اندکی تفاوت قیمت با سلامت خود و زیبایی چهره تان بازی نکنید. ژل های موجود در این مرکز برای اصلاح خط لبخند شامل موارد زیر می باشند:

از برندهای معتبر می توان به ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، ژل ریستیلن ساخت کشور سوئیس، Stylage ساخت کشور فرانسه و Teosyal ساخت کشور سوئیس اشاره کرد که این کمپانی ها با تکنولوژی ریز ذرات اقدام به ساخت ژل می کنند که فرم آن بسیار طبیعی و غیرقابل تشخیص است.

انواع برند های ژل

شیوه هایی غیر از تزریق ژل خط خنده

چروک های اطراف دهان، خطوط خنده یا چروکهای بینی، بخش مهمی از روند پیری را نشان می دهند. چین و چروک های عمیق در اطراف دهان نیز به علت عواملی مانند لبخند و غیره ایجاد می شوند. خطوط صورت نشان می دهند که پوست شروع به از دست دادن کشش و کلاژن طبیعی خود کرده است، که کمبود آن منجر به چین و چروک می شود. چروک در اطراف دهان می تواند فرد را به نظر مسن تر نشان دهد. خوشبختانه، راه هایی برای کاهش و اصلاح خط لبخند وجود دارد.

رویه های زیبایی مانند درمان با لیزر و ژل های مختلف خطوط اطراف دهان را کاهش می دهند. کرم ضد پیری و تمرینات یوگای صورت برای خطوط خنده نیز به طور موثر باعث اصلاح خط لبخند و بینی می شوند. اگر چروک های عمیق را در اطراف دهان و خطوط خنده داشته باشید، بهتر است بعضی از داروهای موضعی برای چروک را امتحان کنید که به شما کمک می کنند تا به طور طبیعی و سریع از شر خطوط خنده خلاص شوید.

روش های از بین بردن خط لبخند

1- ورزش صورت

ورزش صورت نیز یک راه عالی برای خلاص شدن از خطوط خنده است. یک تکنیک عالی برای تقویت عضلات صورت و جلوگیری از خطوط لبخند در ادامه توضیح داده می شوند.

انگشتان دست خود را در گوشه های دهان خود قرار دهید و به آرامی شانه های خود را به صورت افقی بچرخانید. موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی گوشه های دهان خود را به سمت یکدیگر در برابر مقاومت انگشتان خود بکشید. شل کنید و دوباره شروع کنید، تا ۲۰ بار تکرار کنید.

انگشتان دست خود را روی خطوط خنده خود قرار دهید و سفت فشار دهید، سپس لب های خود را جدا کنید و سپس تا آنجا که ممکن است لبخند بزنید. این وضعیت را برای حدود پنج ثانیه نگه دارید. باید حدود ۳۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

رفع خط خنده

2- تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند

پرکننده های پوستی می توانند چهره ی جوانی را به پوست شما باز می گردانند. می توان از آن ها از بالای چشم ها تا زیر چانه استفاده کرد. برای از بین بردن زخم های آکنه و خطوط صورت بهترین هستند. می توانید با مشورت یک پزشک زیبایی این کار را انجام دهید. پرکننده های پوستی گزینه خوبی هستند.

دو نوع پرکننده وجود دارد که هر دو از پرکننده های اسید هیالورونیک ساخته می شوند. اسید هیالورونیک یک قند است که به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود. مشتریان بین تزریق مواد پرکننده طبیعی و مصنوعی می توانند انتخاب داشته باشند. تزریقات طبیعی معمولا از ۳ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. درمان های مصنوعی می توانند از یک تا پنج سال طول بکشند. (استفاده از فیلرهای مصنوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در آینده امکان گلوله شد و عفونت دارد)

ژل های هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم یک نوع ژل پر کننده ی بافت نرم است که از “ژل قند” ساخته شده است. این قند، واحد تکرار شونده ی قند هیالورونیک اسید را نشان می دهد و از رایج ترین ژل های پرکننده در سراسر جهان است. پرکننده هایی که از ژل قند استفاده می کنند موثر هستند زیرا آنها به راحتی توسط بدن قابل پذیرش هستند ( حتی تا دو سال پس از تزریق ) . این ژل نیاز به هیچ آزمایش پوستی قبل از استفاده ندارد که باعث می شود. تزریق این ژل با استفاده از یک تکنیک خاص با یک سوزن بسیار کوچک انجام می شود. پزشک با سوزن در یک لایه از پوست که در امتداد سطح استخوان ها می باشد تزریق میکند که به داخل آن ناحیه ژل نفوذ می کند. این تزریق معمولا خطوط عمیق را بهبود می بخشد.

در این روش درد بسیار کمی را تحمل می کنید، که می تواند با مواد بی حسی عصب کل ناحیه بلاک و کاملا هیچ چیزی احساس نکنید.

درمان معمولا حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و بسیار سریع است. ممکن است کمی تورم و التهاب را تجربه کنید. از آنجا که این یک روش اصلاح خط لبخند بدون جراحی است زمان بازیابی بسیار کمی دارد و می تواند تا ۱۸ ماه طول بکشد.

درمان خط خنده

3- اصلاح خط لبخند با جراحی

اصلاح خط لبخند با جراحی روشی بود که تحت بیهوشی موضعی انجام می شد. در این روش، محلول بی حس کننده را در پوست اعمال می کردند تا درد کم شود. در برخی موارد، یک آرام بخش خوراکی در تسکین درد موثر بود. عمل جراحی به طور معمول حدود ۱ ساعت طول می کشید و پس از هشیاری بیمار اجازه رفتن به خانه را داشت. امروزه این روش دیگر کارایی ندارد و جای خود را به تزریق ژل داده است.

هزینه اصلاح خط لبخند

هزینه تزریق ژل برای رفع خط خنده بستگی به میزان ژل و همچنین کیفیت و برند ژل می باشد. معمولا برای رفع خط خنده نیاز به یک الی دو سی سی ژل می باشد.
هزینه هر سی سی + دستمزد حدودا یک الی یک میلیون و نیم  می باشد.

هزینه ژل های مناسب برای خط خنده به شرح زیر می باشد:
(هزینه دارو + دستمزد)

Stylage France
1/270/000 تومان  الی     1/893/000 تومان

Juvederm USA
1/710/000 تومان الی 1/775/000 تومان

برای اطلاع از جزییات قیمت تزریق ژل کلیک کنید.

برای آگاهی از علت تفاوت قیمت ژل ها حتما مقاله علت تفاوت قیمت تزریق ژل در مراکز مختلف چیست؟ را مطالعه نمایید.

با این حال هرگز یک جراح را تنها بر اساس هزینه انتخاب نکنید. به این دلیل که یک پزشک با قیمت ارزان ممکن است کار با سطح متوسطی انجام دهد.

هر کسی به نحوی دنبال پوست جوان و سالم است و این هدف می تواند برای افراد متعدد یک واقعیت باشد. با پیروی از راهنمایی های طبیعی مندرج در بالا یا دنبال کردن رویه های زیبایی و آرایشی، می توانید بسیاری از چروک ها و خطوط خنده را از بین ببرید و از اعتماد به نفس بیشتر و نگرش مثبت نسبت به پیری برخوردار شوید.

برای دیدن نمونه کارهای ما بر روی لینک رفع خط خنده کلیک کنید.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

اصلاح خط لبخند
3 (60%) 5 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرزاهد یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  من در سن 22سالگی به پزشک پوست مراجعه کردم برای جوش های صورتم جوشام بزرگ بودن و چرکی نبودن دکتر جا جوشم امپول زدن که بعد ی هفته جوش چرکی شدن و ترکیدن الانم جای اون جوش مونده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 4 روز پیش)

   سلام برای این موارد حتما باید از نزدیک معاینه شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمهتا یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بهترين كار براي رفع چين و چروك در سن ٢٠ سالگي
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
 • تصویر کاربرسمی شنبه ۲۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. ببخشید چجوری میشه سیاهی دور چشم رو درمان کرد؟ بهترین راه حلی که پیشنهاد میدین چیه؟
  که نیاز به تمدید هم نداشته باشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۱ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید، حقیقتا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست
 • تصویر کاربرمحمد یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقت شما بخیر
  یه سوال داشتم میخواستم بپرسم نحوه ی مصرف قرص ایمیدین به چه صورته؟روزی چندبار بخوریم؟همراه غذا یا قبل غذا؟
  ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   سلام بدون معاینه حضوری هر نوع تجویز و منع مصرف دارو غیر قانونی است، برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
   برای موارد درمانی روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربربهناز سه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  ميخواستم بپرسم توي مركز شما كار پاكسازي پوست انجام ميشه؟ و هزينه اش چقدر هستش؟
  و براي اينكه هميشه يه پوست خوب داشته باشم بايد چه كارهايي روي پوستم انجام بدم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 4 ماه پیش)
   سلام بله هزینه میکرودرم جلسه ای 150 هزار تومان می باشد که برای داشتن پوستی بهتر باید توسط پزشک معاینه شوید
 • تصویر کاربرلیلا سه شنبه ۲۳ مرداد ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  رفع خط خنده و اصلاح لبافتادگی پلک
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۳ مرداد ۹۷( 3 ماه پیش)
   سلام عزیزم بله قابل درمان است و باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرسارا شنبه ۱۹ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  Sara:
  سلام خانم دکتر ، وقت بخیر
  من دختری هستم 21 ساله که متاسفانه اون سالی که کنکور داشتم بخاطر عدم تحرک افزایش وزن زیادی داشتم و به همین دلیل پوستم تو نواحی مختلف (بازوها / سینه ها /شکم و پهلو ها / ران ها ) دچار ترک شده ، رنگ این ترک ها سفید هست و خیلی برای من عذاب اورن
  ميخواستم ببینم بهترین درمان ها (درمان های ترکیبی) برای رفع این ترک های پوستی چیه ؟؟
  لطفا منو راهنمایی کنید که چه درمانی موثر هست من میخوام برای درمان اقدام کنم اما نميدونم چه روشی بیشترین جوابدهی رو داره (با توجه به این که میگن ترک های سفید رنگ اصلا درمان نمیشن من خیلی نا امید شدم خانم دکتر)

  و این که لطفا بهم باید چند درصد بهبود پیدا میکنن این ترک ها ؟؟
  تو بعضی نواحی این ترک ها کم عمق هستن و نازک ولی تو نواحی دیگه عمیق و پهن
  این ها(کم عمق یا عمیق بودن) تاثیری داره تو روند درمان ؟؟ یا هر دو به یک اندازه به درمان جواب میدن

  ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدین و منو برای درمان راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۹ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام عزیزم پاسخ تمام سوالات شما در مورد ترک های پوستی:
   https://drmajidzadeh.com/530
 • تصویر کاربرالنا شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر 19 سالمه از همان دوران بلوغ جوش های زیر پوستی و چرکی شروع به در اومدن کرد 3 ماه از قرص های رواکوتان استفاده کردم و نتیجه مثبت هم داشت اما لکه های ریزی روی صورتم جا مونده منافذ پوستم بزرگه و پوست چربی دارم برای همین مجبور به آرایش کردن میشم و پوستم بیشتر آسیب میبینه شما چه توصیه ای می‌کنید برای شادابی و شفاف شدن صورتم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام سوال شما بسیار کلی است، لک های به جا مانده از جوش بسیار متفاوت هستند و یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست
   برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربرصدف چهارشنبه ۲۹ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  در مورد مزو ژل و‌فرق آن با مزوتراپی،و‌تاثیر مثبت آنها بر روند جوانسازی پوست
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۹ فروردین ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام سلامت باشید
   ببینید تمام مواردی که فرمودید روش های درمانی هستند و به هیچ عنوان نمیشه گفت کدام خوب است و کدام یک بد، مهم تشخیص صحیح است، زیرا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست
   شما باید معاینه شوید و با توجه به شرایط پوست شما بهترین راهکار درمانی تشخیص داده شود


   اطلاعات بیشتر در مورد مزوتراپی:
   https://drmajidzadeh.com/1144
 • تصویر کاربرنگین دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ایا درسته که میگن میکرونیدلینگ باعث میشه منافذ پوست بزرگتر بشه؟به جز اینکار چه راهکاره دیگه ای شما پیشنهاد میدید برایه منافذ ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام خیر
   خودتون فرمودید: "میگن" هیچ وقت به میگن ها گوش نکنید و دنبال منبع معتبر و علمی باشید در خصوص منافذ باز حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا راهکار مناسب پوست شما تشخیص داده شود یک نسخه ثابت برای تما افراد موجود نیست


   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/1510/
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر