اصلاح خط لبخند

خط هایی که به ظاهر خبر از زندگی شاد ما دارد، اما با بالا رفتن سن و عمیق شدن این خطوط، سن ما بیشتر از سن واقعی  به نظر می رسد. اصلاح خط لبخند به افراد کمک می کند ظاهر شاداب تری داشته باشند.

چروک های موجود روی پوست لزوما به علت بالا رفتن سن حاصل نمی شود، عمدتا نتیجه حالت هایی است که به چهره خود می دهیم. علت و عواملی چون ژنتیک، اشعه ماوراءبنفش خورشید و استعمال دخانیات باعث بروز چین و چروک زود هنگام روی پوست صورت می شود.

گاهی مراقبت نکردن از پوست و همچنین نور خورشید باعث تشدید این مشکل می‌شوند، خط اخم و خط خنده از چین و چروک های شایع هستند. با این وجود راه هایی برای از بین بردن و درمان و اصلاح خط لبخند و اخم وجود دارد تا بدین ترتیب اشخاص بتوانند به ظاهر شاداب خود برگردند. یکی از پرکاربرد ترین راهکارها تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند است.

کیفیت ژل تزریقی برای رفع خط لبخند

یکی از مهم ترین مسائل در کیفیت اصلاح خط لبخند و همچنین عدم بروز عوارض استفاده از مواد درجه یک می باشد. ژل های مصرفی این مرکز عمدتا ساخت کشور های سوئیس، آلمان و فرانسه می باشد که در پایان مطلب با عنوایـن آنها می توانید آشنا شوید.

پر کردن خط خنده

کیفیت ژل های تزریق شده در اصلاح خط لبخند بسیار مهم است. در حال حاضر در بازار ایران ژل های بسیاری موجود است که مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند (فراموش نکنید که استانداردهای وزارت بهداشت در خصوص کالاهای وارداتی بسیار سخت گیرانه می باشد و کالایی که تاییدیه وزارت بهداشت را دارد یقینا مورد اطمینان خواهد بود.)

برند ژل تزریقی برای اصلاح خط خنده

در بین ژل های تایید شده از سوی وزارت بهداشت ژل های آسیایی و اروپایی قرار دارند که در این مرکز ژل های آسیایی تزریق نمی شوند (این ژل ها به نسبت ژل های اروپایی قیمت فوق العاده ارزان تری حتی گاها تا نصف قیمت دارند).

مهم ترین ویژگی ژل های اروپایی تضمین حفظ فرم طبیعی صورت و همچنین عدم عوارض می باشد، به خاطر داشته باشید به دلیل اندکی تفاوت قیمت با سلامت خود و زیبایی چهره تان بازی نکنید. ژل های موجود در این مرکز برای اصلاح خط لبخند شامل موارد زیر می باشند:

از برندهای معتبر می توان به ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امریکا، ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا، Stylage ساخت کشور فرانسه و Teosyal ساخت کشور سوئیس اشاره کرد که این کمپانی ها با تکنولوژی ریز ذرات اقدام به ساخت ژل می کنند که فرم آن بسیار طبیعی و غیرقابل تشخیص است.

انواع برند ژل

شیوه هایی غیر از تزریق ژل خط خنده

چروک های اطراف دهان، خطوط خنده یا چروکهای بینی، بخش مهمی از روند پیری را نشان می دهند. چین و چروک های عمیق در اطراف دهان نیز به علت عواملی مانند لبخند و غیره ایجاد می شوند. خطوط صورت نشان می دهند که پوست شروع به از دست دادن کشش و کلاژن طبیعی خود کرده است، که کمبود آن منجر به چین و چروک می شود. چروک در اطراف دهان می تواند فرد را به نظر مسن تر نشان دهد. خوشبختانه، راه هایی برای کاهش و اصلاح خط لبخند وجود دارد.

رویه های زیبایی مانند درمان با لیزر و ژل های مختلف خطوط اطراف دهان را کاهش می دهند. کرم ضد پیری و تمرینات یوگای صورت برای خطوط خنده نیز به طور موثر باعث اصلاح خط لبخند و بینی می شوند. اگر چروک های عمیق را در اطراف دهان و خطوط خنده داشته باشید، بهتر است بعضی از داروهای موضعی برای چروک را امتحان کنید که به شما کمک می کنند تا به طور طبیعی و سریع از شر خطوط خنده خلاص شوید.

روش های از بین بردن خط لبخند

1- ورزش صورت

ورزش صورت نیز یک راه عالی برای خلاص شدن از خطوط خنده است. یک تکنیک عالی برای تقویت عضلات صورت و جلوگیری از خطوط لبخند در ادامه توضیح داده می شوند.

انگشتان دست خود را در گوشه های دهان خود قرار دهید و به آرامی شانه های خود را به صورت افقی بچرخانید. موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی گوشه های دهان خود را به سمت یکدیگر در برابر مقاومت انگشتان خود بکشید. شل کنید و دوباره شروع کنید، تا ۲۰ بار تکرار کنید.

انگشتان دست خود را روی خطوط خنده خود قرار دهید و سفت فشار دهید، سپس لب های خود را جدا کنید و سپس تا آنجا که ممکن است لبخند بزنید. این وضعیت را برای حدود پنج ثانیه نگه دارید. باید حدود ۳۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

رفع خط خنده

2- تزریق ژل برای اصلاح خط لبخند

پرکننده های پوستی می توانند چهره ی جوانی را به پوست شما باز می گردانند. می توان از آن ها از بالای چشم ها تا زیر چانه استفاده کرد. برای از بین بردن زخم های آکنه و خطوط صورت بهترین هستند. می توانید با مشورت یک پزشک زیبایی این کار را انجام دهید. پرکننده های پوستی گزینه خوبی هستند.

دو نوع پرکننده وجود دارد که هر دو از پرکننده های اسید هیالورونیک ساخته می شوند. اسید هیالورونیک یک قند است که به طور طبیعی در بدن ما یافت می شود. مشتریان بین تزریق مواد پرکننده طبیعی و مصنوعی می توانند انتخاب داشته باشند. تزریقات طبیعی معمولا از ۳ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. درمان های مصنوعی می توانند از یک تا پنج سال طول بکشند. (استفاده از فیلرهای مصنوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در آینده امکان گلوله شد و عفونت دارد)

ژل های هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم یک نوع ژل پر کننده ی بافت نرم است که از “ژل قند” ساخته شده است. این قند، واحد تکرار شونده ی قند هیالورونیک اسید را نشان می دهد و از رایج ترین ژل های پرکننده در سراسر جهان است. پرکننده هایی که از ژل قند استفاده می کنند موثر هستند زیرا آنها به راحتی توسط بدن قابل پذیرش هستند ( حتی تا دو سال پس از تزریق ) . این ژل نیاز به هیچ آزمایش پوستی قبل از استفاده ندارد که باعث می شود. تزریق این ژل با استفاده از یک تکنیک خاص با یک سوزن بسیار کوچک انجام می شود. پزشک با سوزن در یک لایه از پوست که در امتداد سطح استخوان ها می باشد تزریق میکند که به داخل آن ناحیه ژل نفوذ می کند. این تزریق معمولا خطوط عمیق را بهبود می بخشد.

در این روش درد بسیار کمی را تحمل می کنید، که می تواند با مواد بی حسی عصب کل ناحیه بلاک و کاملا هیچ چیزی احساس نکنید.

درمان معمولا حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و بسیار سریع است. ممکن است کمی تورم و التهاب را تجربه کنید. از آنجا که این یک روش اصلاح خط لبخند بدون جراحی است زمان بازیابی بسیار کمی دارد و می تواند تا ۱۸ ماه طول بکشد.

درمان خط خنده

3- اصلاح خط لبخند با جراحی

اصلاح خط لبخند با جراحی روشی بود که تحت بیهوشی موضعی انجام می شد. در این روش، محلول بی حس کننده را در پوست اعمال می کردند تا درد کم شود. در برخی موارد، یک آرام بخش خوراکی در تسکین درد موثر بود. عمل جراحی به طور معمول حدود ۱ ساعت طول می کشید و پس از هشیاری بیمار اجازه رفتن به خانه را داشت. امروزه این روش دیگر کارایی ندارد و جای خود را به تزریق ژل داده است.

هزینه اصلاح خط لبخند

هزینه تزریق ژل برای رفع خط خنده بستگی به میزان ژل و همچنین کیفیت و برند ژل می باشد. معمولا برای رفع خط خنده نیاز به یک الی دو سی سی ژل می باشد. برای اطلاع از قیمت تزریق انواع ژل های معتبر کلیک کنید:

با این حال هرگز یک جراح را تنها بر اساس هزینه انتخاب نکنید. به این دلیل که یک پزشک با قیمت ارزان ممکن است کار با سطح متوسطی انجام دهد.

هر کسی به نحوی دنبال پوست جوان و سالم است و این هدف می تواند برای افراد متعدد یک واقعیت باشد. با پیروی از راهنمایی های طبیعی مندرج در بالا یا دنبال کردن رویه های زیبایی و آرایشی، می توانید بسیاری از چروک ها و خطوط خنده را از بین ببرید و از اعتماد به نفس بیشتر و نگرش مثبت نسبت به پیری برخوردار شوید.

برای دیدن نمونه کارهای ما بر روی لینک رفع خط خنده کلیک کنید.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

اصلاح خط لبخند
3.4 (68.57%) 7 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرفرشته دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام..برای افتادگی پلک اسکوم تراپی جواب میده؟و چ م ت موندگاری داره
  آیا ازجخیت داره به پلکسر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۸ مهر ۹۸( 2 هفته پیش)
   سلام عزيزم🌼
   جهت بر طرف كردن افتادگي پلك به هيچ عنوان به دنبال روشهايي كه در گزارش جامعه جراحان زيبايي امريكا اومده نريد ، در حال حاضر بهترين و امن ترين روش جراحي پلك ميباشد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرکیانا جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من خط خنده دارم دوست دارم با جراحی درمانش کنم چون دایمی هست در مرکز شما این کار انجام میشود؟اگر بله لطفا هزینه رو بفرمایید و چگونه نوبت بگیرم؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   روش درمان با تجويز پزشك انجام ميشه ، رفع خط خنده اگر تحقيقاتي انجام داده باشيد ميبينيد كه در گزارش جامعه جراحي زيبايي امريكا اصلا چنين چيزي وجود نداره ، در جامعه جراحي زيبايي امريكا اولين درماني كه جهت رفع خط خنده انجام ميشه تزريق هيالورونيك اسيد هستش چون از هر جهت موثر و كم عارضه تر ميباشد.
   و روش هايي كه در جامعه جراحي زيبايي امريكا وجود نداشته باشه رو ما انجام نميدهيم ، و به شما هم توصيه ميكنيم كه دنبالش نباشيد.🌸🙏🏼
   اطلات بيشتر در رابطه با ژل :
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرملیحه جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما ،خط لبخند من به دلیل ورزش وکاهش وزن عمیق شده می خواستم بدونم با سابسیژن این خطوط برطرف میشه؟واینکه این روش ایمن وبی خطر می باشد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   براي رفع خط خنده يكي از ايمن ترين روش ها تزريق ژل هاي هيالورونيك اسيد هستش .
   سابسيژن معمولا براي جاي جوش و اسكارهايي كه به صورت فرو رفته شده استفاده ميشه و اصلا براي خط خنده نيستش.
   براي اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه بفرماييد:🙏🏼🌸

   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرسما یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام

  من ۲۴ سالمه، موقع لبخند خطوط لبخند سمت راست و چپ صورتم تقارن ندارند و همچنین سمت راستم خط لبخند عمیقتری افتاده که تا چند دقیقه بعد از لبخند روی پوستم میماند. این عدم تقارن طبیعی است؟ آیا مشکلات ارتودنسی مانند وجود جای خالی دندان زیر خط لبخند میتواند خط لبخند را تشدید کند؟ متشکرم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام عدم تقارن در صورت طبیعی است و خیلی از افراد این مشکل رو دارن و با ژل میشه معمولا تا مقدار زیادی این مساله رو برطرف کرد برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربرسها سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام میخواستم ازخدمتتون سوال کنم آیاسابسیژن انجام میدید؟اگربله قیمت آنرابفرمایید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام بله انجام میشه قیمت آن هم بین ۱ تا ۲ میلیون تومان است قبل از آن باید از نزدیک معاینه بشید ببینیم اصلا ساب سیژن برای شما مناسب هست یا خیرروزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرنیلا سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر من 2ماه دیگه عروسیمه وصورتم خیلی لاغره ومیخوام چاق بشه یه راه حل بهم بگین که زود تر صورتم چاق شه بدنم چاقه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام باید از نزدیک معاینه شوید تا ببینیم اگر براتون مناسب هست می تونید ژل تزریق کنید

 • تصویر کاربرالهام دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .من 23 سالمه و خط خنده دارم.اگه بخوابم پوستم رو بکشم واقعا جواب میده؟البته روی گونه هام کمی اسکار(جای جوش) هست اگه پوستم رو بکشم رو اوناهم تاثییر میزاره و بهترش می کنه؟؟و چقد هزینشه ؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام عزیزم برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید در این خصوص

 • تصویر کاربرزاهد یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  من در سن 22سالگی به پزشک پوست مراجعه کردم برای جوش های صورتم جوشام بزرگ بودن و چرکی نبودن دکتر جا جوشم امپول زدن که بعد ی هفته جوش چرکی شدن و ترکیدن الانم جای اون جوش مونده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 10 ماه پیش)

   سلام برای این موارد حتما باید از نزدیک معاینه شوید


   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرمهتا یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  بهترين كار براي رفع چين و چروك در سن ٢٠ سالگي
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست
 • تصویر کاربرسمی شنبه ۲۱ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. ببخشید چجوری میشه سیاهی دور چشم رو درمان کرد؟ بهترین راه حلی که پیشنهاد میدین چیه؟
  که نیاز به تمدید هم نداشته باشه
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۱ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید، حقیقتا یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر