مراحل انجام تزریق چربی و مدت ماندگاری آن

تزریق چربی عملی است که طی آن چربی از نواحی که در آن جا انباشته شده مانند خارج ران، برداشته می شود و به نواحی دیگر مانند صورت، دست ها، سینه ها و باسن تزریق می شود.

در صورت تزریق توسط افراد خبره این کار ایمن است، ماندگاری بالایی دارد و تاثیری طبیعی نیز به وجود می آورد. هر ساله هزاران نفر تزریق چربی را با موفقیت انجام می دهند.

چه زمانی می توان تزریق چربی انجام داد؟

 • اگر ناحیه ای در صورت شما چروکیده و فرورفته است.
 • اگر بخواهید تاثیر دائمی بیشتری در مقایسه با پرکننده های موقت داشته باشید.
 • اگر بخواهید چین و چروک یا جای زخم را از بین ببرید ، فرورفتگی های بدنتان را پر کنید و صورت و دستتان را جوانتر کنید.
 • برای بازسازی سینه ها، پر کردن چروک های آن یا مخفی کردن جای ایمپلنت های سینه

نکات مثبت تزریق چربی

– پیوند اتولوگ (پیوند از بدن خودتان) به عنوان پرکننده های پوستی، خطر واکنش های حساسیتی به مواد بیگانه را کاهش می دهد.

– نتایج حاصل از پیوند چربی کاملا طبیعی، با ماندگاری بالا و ایمن و بدون خطر می باشند.

– تزریق چربی یک کار بدون تهاجم برای جوان سازی صورت است.

نکات منفی تزریق چربی

1- زمان تهیه و آماده سازی بافت چربی برای تزریق چربی، در مقایسه با پرکننده های بسته بندی شده طولانی تر است.

2- تزریق چربی در هر حال یک عمل جراحی محسوب می شود و ریسک بالایی دارد.

3- با وجود تاثیر ماندگارتر در مقایسه با پرکننده های پوستی، تزریق چربی گران تر است.

4- با اینکه بطور میانگین ماندگاری بالاتری دارد، اما این بازه بطور دقیق قابل پیشبینی نیست و از چند روز تا چند سال می تواند متغیر باشد!

5- برای تاثیر بهتر، ممکن است شما مجبور به تکرار چند باره ی این کار شوید.

6- بر خلاف ژل های هیالورونیک اسید که با یک تزریق به حالت اولیه بازمی گردند، در صورت پشیمانی راهی برای جذب چربی وجود ندارد.

7- در تزریق چربی نتیجه کار بیشتر به پف شباهت دارد و معمولا برای پر کردن صورت بکار می رود، در حالیکه ژل قابلیت فرم دهی بالایی دارد و از زمان رواج آن در دنیای زیباسازی و جوانسازی صورت، کاربرد فراوان تری نسبت به چربی دارد.

درباره ژل های هیالورونیک اسید و انواع روشهای زیباسازی و جوانسازی پوست بیشتر بدانید

این سه مورد از مهم ترین نکات مثبت و منفی تزریق چربی هستند که باید قبل از انجام مد نظر قرار گرفته شود. اگر می خواهید بر روی چیزی که منحصر به شماست تمرکز کنید، با پزشک جراح زیبایی خود صحبت کنید.

مراحل تزریق چربی

عمل پیوند چربی چگونه انجام می شود؟

چربی از یکی از اندام های شما استخراج می شود، شسته شده و پالایش می شود، و بعد توسط سوزن های مخصوص زیبایی به نواحی مد نظر تزریق می شود. ممکن است نیاز باشد برای دستیابی به نتایج دلخواه، نیاز به تکرار چند باره این عمل باشد. تزریق چربی را می توان در سه مرحله توضیح داد:

# استخراج چربی

پزشک شما با کمک خودتان یک ناحیه را برای استخراج چربی انتخاب کرده و آن جا را بی حس می کند. سپس یک برش کوچک در آن جا ایجاد می کند، از یک روش استریل سازی استفاده کرده، سپس از یک مکنده برای استخراج چربی استفاده می کند.

# پالایش و انتقال چربی

زمانی که مقدار مورد نظر چربی را از آن ناحیه استخراج کردند، جراح آن را پالایش میکند و سلول های چربی را برای انتقال با سرنگ های کوچک آماده می کند. خاص سازی چربی ممکن است با سانتریفیوژ کردن آن و حذف ناخالصی ها صورت بگیرد.

# قرار دادن آن در محل مورد نظر

ناحیه مورد نظر برای پیوند آماده خواهد شد. جراح شما یک سوزن یا لوله را به مکان مورد نظر و ناحیه برش داده شده وارد می کند. سوزن معمولا برای چند بار به ناحیه ی مورد نظر وارد شده و خارج می شود. هر بار که سوزن خارج شود، مقداری از چربی طبیعی با دقت به روی بافت قبلی اضافه خواهد شد. این عمل چندین بار تا بدست آوردن نتایج دلخواه و به وجود آمدن بافت چربی مورد نظر تکرار خواهد شد. بعضی از جراحان توصیه می کنند تا ناحیه ی پیوند برای نتایج رضایت بخش ماساژ داده شود. دیگران توصیه می کنند برای بدست آوردن خطوط مناسب از روش جایگذاری استفاده کنند. ممکن است پزشک ناحیه پیوند را با باند بپوشاند.

هدف پزشک زیبایی شما این است که شما به زیباترین و طبیعی ترین نتایج برساند ، همچنین عمل جراحی آسان و راحتی را تا حد ممکن تجربه کنید.

چگونه برای تزریق چربی آماده شوم؟

بدون در نظر گرفتن نوع جراحی پیشنهاد شده، آب خوردن به اندازه و کامل قبل و بعد از جراحی برای به دست آوردن بهترین نتایج و بهبودی خیلی مهم است.

برای بهبود عمل، پزشک  از شما می خواهد:

– حداقل شش هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را برای ترمیم بهتر و جلوگیری از به جا ماندن جای زخم کنار بگذارید.

– از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) و ویتامین هایی که ممکن است خونریزی را بیشتر کنند خودداری کنید.

– به گونه ای هماهنگ کنید که بعد از عمل کسی شما را به خانه برساند و حداقل برای 24 ساعت کنار شما بماند.

درمان آکنه با پانچ صورت

در روز تزریق چربی چه چیزی را انتظار داشته باشم؟

تزریق چربی شما ممکن است در بیمارستان، درمانگاه زیبایی یا مطب انجام شود.

مدت زمان این عمل به این بستگی دارد که چه مقدار چربی برای استخراج نیاز است و این کار از چند محل قرار است انجام شود. مشخص است که در مقایسه با پر کردن سینه و باسن، برای پر کردن صورت چربی کمتری نیاز است.

نیاز است شما داروهایی مصرف کنید تا در حد امکان راحت باشید. ممکن است برای تزریق چربی مکررا از بی حس کننده های تزریقی برای بیمار استفاده شود، گرچه امکان دارد مواقعی نیز از بیهوشی استفاده شود.

برای ایمنی تزریق شما، مانیتور های مختلفی برای چک کردن ضربان قلب ، فشار خون و میزان اکسیژن خون شما استفاده می شوند.

پزشک شما طبق برنامه ای که از قبل با شما هماهنگ کرده است پیش می رود. زمانی که تزریق شروع می شود، او ممکن است از چند روش درمانی استفاده کند، یا روشش را برای بدست آوردن بهترین نتیجه تغییر دهد. مهم است که شما احساس راحتی کنید و به پزشکتان اعتماد کنید تا این تصمیم را بگیرد.

بعد از انجام تزریق چربی ، باید از آن ناحیه مراقبت کنید. ممکن است نیاز باشد یک پوشش محافظ برای ناحیه لیپوساکشن شده قرار دهید تا پوست آن منطقه جمع شود. بعضی بیماران اعلام می کنند که در آن ناحیه احساس درد دارند، مانند وقتی که کار سنگینی انجام داده اند.

بعد از تزریق چربی چه احساسی دارم؟

پزشکتان به شما توصیه می کند چگونه از محل استخراج چربی مراقبت کنید. بهبودی بعد از پیوند چربی متغیر است. در زیر به تعدادی از مراقبت های کلی بعد از عمل برای بهبودی اشاره میکنیم:

– تورم و کبودی بعد از عمل در هفته ی اول مشخص است، و شما می توانید تا مدتی در خانه استراحت کنید.

– در هفته ی دوم کبودی از بین می رود، اما ممکن است همچنان ورم داشته باشید.

– در اکثر افراد بین 7 تا 10 روز بهبودی بسیار خوبی بدست می آید، اما ممکن است همچنان شما برای ورود به جامعه آماده نباشید.

– در هفته ی سوم شما بیشتر شبیه خودتان خواهید شد. یک آرایش ملایم می تواند باعث کمک به از بین رفتن نشانه های ورم و کبودی کند.

– همچنان که تورم کاهش می یابد، شما می توانید تغییرات را متوجه شوید، اما از بین رفتن کامل ورم ممکن است چند هفته طول بکشد.

نتایج عمل چقدر ماندگاری دارد؟

شما می توانید انتظار داشته باشید در ناحیه ای که پیوند چربی انجام داده اید نرم تر و کامل تر باشد و ظاهر تازه و جوان تری داشته باشد. ممکن است حتی متوجه بهبودی در بافت پوست شوید.

• ماندگاری تزریق به توانایی پزشک بستگی دارد.

• عملی که به اسم پیوند میکروگرفت شناخته میشود. گرچه کار پیشرفته ای است اما بهترین روش برای اطمینان از این است که بیشترین مقدار بافت پیوند شده است.

• وقتی این کار با موفقیت انجام شود، بافت چربی تزریق شده جریان خون تازه ای را از بدن دریافت می کند و از آن تغدیه ی خود را انجام میدهد. وقتی این کار اتفاق می افتد، نتایج میتوانند حتی دائمی باشند. هر چند ممکن است مقداری چربی جذب نشود، و مجبور به تکرار عمل شوید.

ارتباط خود را به پزشکتان حفظ کنید

برای ایمنی بیشتر، همانطور برای نتایج زیباتر و سالم تر، مهم است که دوباره به پزشکتان مراجعه کنید تا شما را پیگیری کند و اگر سوالی راجع به التیام محل پیوند و نتایج آن داشتید از او بپرسید.

محدودیت ها و خطرات

خوشبخاتانه عوارض جانبی قابل توجه این عمل بسیار ناشایع است. این عمل معمولا بدون مشکل خاصی انجام میشود. خطرات و عوارض جانبی احتمالی آن موضوعی است که باید راجع به آن صحبت کنید. بعضی از عوارض جانبی محتمل مختلف شامل موارد زیر هستند:

• واکنش نامطلوب به بی حسی
• هماتوم یا سروما (تجمع مایع یا خون در زیر پوست که نیاز به حذف آن ها وجود دارد)
• عفونت
• جای زخم
• واکنش های حساسیتی
• صدمه به بافت اصلی
• نتایج نامطلوب که ممکن است سبب انجام عمل های اضافه شود.

تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

در نهایت باید بدانید هیچ گاه نمی توان گفت تزریق ژل بهتر است یا چربی، با توجه به شرایط هر فرد پزشک باید تشخیص دهد که آیا ژل مناسب است یا چربی. این نکته را نباید فراموش کرد که تزریق ژل هیالورونیک اسید به گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا دومین عمل پرطرفدار دنیا پس از تزریق بوتاکس است.

روش های حجیم کردن لب

اما خب به طور خلاصه باید بدانید تزریق چربی نیاز به شرایط دشوارتری دارد، مانند استریلیزاسیون و… که اینها به خودی خود باعث افزایش چندین برابری هزینه تزریق چربی در مقابل ژل می شود، اما در بعضی افزاد بنا به دلایل مختلف به تشخیص پزشک امکان تزریق ژل نمی باشد و بهتر است از چربی استفاده شود.

هزینه تزریق چربی

گاهی تزریق چربی نیاز به چندین بار تکرار دارد، به طور مثال 3 مرتبه و هر بار مبلغی حدود 2 تا 5 میلیون تومان ممکن است هزینه داشته باشد، این مبلغ در مقابل تزریق ژل قابل مقایسه نیست، پس همیشه تزریق چربی گزینه مناسبی نیست اجازه بدهید پزشک با توجه به شرایط پوست و سن شما بهترین پیشنهاد را به شما بدهد.

تزریق چربی در این مرکز توسط تیم پزشکی به رهبری آقای دکتری ریاحی که دارای بورد تخصصی پوست و زیبایی هستند انجام می شود.

 

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجیدزاده

مراحل انجام تزریق چربی و مدت ماندگاری آن
5 (100%) 2 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرعرفان پنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر.
  چه مدت زمانی میتوان از چربی خارج شده از بدن میشه نکهداری کرد و استفاده کر.
  باتشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۲۵ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام ، سلامت باشين🌼

   بهتره كه چربي نگه داري نشه و همون زمان استفاده بشه.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرنازنين شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من تزريق چربي انجام دادم حتي دو مرحله ولي كاملا زير ١ ماه از بين رفت ميشه بگيد مشگل از چي بوده كه انقدر زود از بين رفته
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۲۰ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم 🌼
   تزريق چربي و تمامي مشكلاتي كه براي شما پيش اومده و براي اغلب افراد هم پيش مياد ، ميتونين به لينك زير مراجعه كنيد :
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرفرزین دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من پوست صورت کشیده ای دارم و بخاطر همین صورتم لاغر و هر چی هم میخورم جذب نمیشه چکار کنم صورتم پر بشه؟ درضمن میشه با تزریق چربی پر بشه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام 🌼
   جهت تجويز صحيح بايد كه از نزديك معاينه بشيد تا روش درمان مخصوص به شما مشخص بشه، اينكه ما بدون معاينه روشي رو به شما تحويز كنيم صرفا جنبه تجاري خواهد داشت.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرکاردان پنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  برای رفع گودی چشم تزریق ژل کردم هر چشم نزدیک ۲ سی سی
  جواب نداد
  با تزریق چربی برطرف میشه
  با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۴ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   https://drmajidzadeh.com/2282 سلام🌼
   ما در جريان تزريق ژل شما نبوديم و مسلما نميتونيم در اين بابت اظهار نظر بكنيم.
   براي تشخيص بهتر بايد كه تشريف بيارين و معاينه بشيد تا روش مخصوص به شما تجويز شود.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرمرضیه جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  برای روشن کردن سریع ناحیه تناسلی و زیر بغل چه کرمی رو پیشنهاد میکنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   اگر توقع داشته باشيد كه خيلي سريع رفع تيرگي با يك كرم يا دارو داشته باشيد مسلما غير منطقي خواهد بود،
   درمان هاي دارويي خيلي تاثير گذار نيستن.
   بهتون پيشنهاد ميكنم كه از ليزرهاي وايتنينگ استفاده كنين ، كه ما در واقع در مجموعمون انجام نميديم.
   بايد به مراكزي مراجعه كنيد كه ليزر اربيوم داشته باشند.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرزهرا جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  می خواستم بدونم آیا زیر چشم من با تزریق چربی خوب میشه یا نه
  چون مجبور دایما از کرمهای آرایشی برای پر کردن آون استفاده کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   براي زير چشم ما چربي رو پيشنهاد نميكنيم، تزريق ژل بسيار امن تر
   و رايج تر هستش .
   طبق گزارش جامع جراحان زيباييِ امريكا فقط و فقط براي زير چشم از ژل استفاده ميشه .
   براي اطلاعات بيشتر از لينك زير استفاده كنيد:🌸🙏🏼
   https://drmajidzadeh.com/2282/فیلر-زیر-چشم/
 • تصویر کاربرمرمر سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشيد من تزریق چربی انجام دادم الان 5 ماه میگره الان میتونم تمدید کنم چربی‌های که درفریزر نگهداری کردم آیا قابل استفاده هستن و نتیجه میدن ممنون میشم زود جواب بدین با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام حقیقتا ما خیلی تزریق چربی رو توصیه نمی کنیم و بهتره که در این حوزه اظهار نظر نکنیم

 • تصویر کاربرهميلا شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  من چهار ماه پيش هايفو صورت و گردن انجام دادم بعد از سه ماه پزشك معالج برام ارف ترماژ تجويز كردن ٦ جلسه
  نه تنها هيچ تاثيري نداشت باكه خطوط خنده نمايان تر شده و صورت م لاغر شده
  من ٤٧ ساله و لاغر اندام هستم و كلا نسبت به سنم شايد حتي ١٠ سال جوان تر هستم به دليل ورزشكار بودن و تغذيه سالم
  از قرص هاي كلاژن هم به توصيه ايشون سه ماه استفاده كردم
  علت اين اتفاق چيه
  در شرايطي كه ثبات وزن داشتم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام عزیزم چون ما در جریان شیوه درمانی شما نبودیم قطعا اجازه اظهار نظر نداریم برای اظهار نظر در خصوص شرایط پوست شما حتما نیازمند معاینه از نزدیک هستش

 • تصویر کاربرکژال یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  هزینه ژل پروفایلو با تزریق چقدر میشه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل در مورد پروفایلو:
   https://drmajidzadeh.com/2454

   اطلاعات کامل در مورد تزریق ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرکژاب یکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  هزینه ژل پروفایلو با تزریق چقدر میشه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۶ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل در مورد پروفایلو:
   https://drmajidzadeh.com/2454

   اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر