درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای) با بوتاکس

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

مهر 22, 1397
بازدید: 20187

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

مهر 22, 1397
بازدید: 20187

فهرست مطالب

برخی افراد احساس می کنند که هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از لثه های آن آشکار شده و یا بیش از حد نمایان هستند. این لبخند ها گامی اسمایل یا لبخند لثه ای نامیده می شوند. لبخند لثه ای پدیده ای است که در آن، هنگام لبخند زدن لب بالایی بیش از حد به بالای دندان های بالایی رفته و لثه ها را نمایان می سازد. این وضعیت سبب ایجاد لبخندی ناخوشایند می شود.

یکی از علت های این وضعیت، بیش فعالی عضله ای است که لب بالایی را بالا می برد. گاهی اوقات، داشتن یک لب بالایی باریک سبب تشدید گامی اسمایل شده و با بیشتر نمایان کردن لثه بالایی سبب بدتر شدن مشکل می شود.

خوشبختانه، لبخند لثه ای می تواند به آسانی و به نحوی موثر با استفاده از تزریق ژل لبخند لثه ای یعنی همان تزریق سم بوتولینوم که عموما به بوتاکس شناخته می شود، درمان شود. این ماده فعالیت عضله ای که لب بالایی را بالا می برد را کم می کند.

درمان لبخند لثه ای چیست و چگونه انجام می شود؟

بوتاکس لبخند لثه ای یکی از راه های درمان لبخند ناخوشایند می باشد. مقدار کمی بوتاکس جهت تضعیف عضلات، در هر دو سمت تیغه بینی و فاصله بینی تا دهان تزریق می شود.

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

بوتاکس پروتئینی است که به طور طبیعی توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این ماده انتقال پیام های شیمیایی را تعدیل می کند که جهت انقباض از عصب به عضله فرستاده می شوند. بدون وجود این پیام ها، عضله تا بازگشت عملکرد (ریکاوری) پیام رسان ها در حالت استراحت باقی می ماند.

نام های معتبر سم بوتولینوم A شامل بوتاکس، آزالور، بوکوتور، زئومین، نورونوکس و دیسپورت می شوند. تمامی سموم بوتولینوم داروهایی منحصرا تجویزی بوده و پزشکان، آن ها را تجویز می کنند. تجویز این دارو پس از یک ارزیابی رو در رو و مشورت با پزشک معتبر صورت می گیرد.

بوتاکس گامی اسمایل (بوتاکس لبخند لثه ای)

نتایج تزریق بوتاکس

پس از درمان، انتظار می رود که ظرف ۲ تا ۳ روز فرد نتایج اولیه را مشاهده کرده و بالا رفتن لب بالایی او به تدریج کمتر و کمتر شود. نتیجه کامل ۲ هفته پس از درمان بدست خواهد آمد.

ممکن است از بیمار دعوت شود پس از ۲ تا ۳ هفته در یک جلسه ملاقات بازنگری شرکت کرده، موفقیت درمان او بررسی شده و در صورت نیاز اصلاحاتی در برنامه درمانی شخصی او ایجاد شود.

به فرد توصیه می شود تا عضلات هدف را برای چند ساعت فعال نگه داشته و به مدت ۴ تا ۶ ساعت از اعمال سرما یا گرمای بیش از حد، انجام ورزش های شدید، دراز کشیدن و خم شدن خودداری کند. این بهبودی به طور میانگین ۸ تا ۱۲ هفته به طول می انجامد.

بوتاکس گامی اسمایل برای چه کسانی مناسب است؟

پزشک جهت اطمینان از مناسب بودن این درمان برای فرد، از او یک سابقه پزشکی دقیق گرفته و نیاز ها و انتظارات او را ارزیابی می کند.

چنین جمله ای به این معنی است که جهت ارزیابی مناسب بودن این روش برای فرد، او الزاما باید مشاوره ای رو در رو با پزشکی معتبر و مشغول به فعالیت در حوزه زیبایی داشته باشد.

 • به جز در موقعیت های استثنایی، این روش برای افراد کمتر از ۲۵ و بالاتر از ۶۵ سال توصیه نمی شود.
 • برای دریافت بهترین نتایج، پوست باید در وضعیت خوب قرار داشته و خطوط هدف بیش از حد چروک نباشند. پزشک مناسب بودن این روش را برای فرد ارزیابی می کند.
 • بوتاکس نمی تواند به خانم های باردار یا شیرده داده شود.
 • این روش برای بیماران مبتلا به برخی اختلالات عصبی مشخص مناسب نیست.
 • در صورت مصرف برخی داروها این روش برای فرد مناسب نخواهد بود.
 • در صورت تجربه واکنش های نامطلوب به هرگونه درمان با بوتاکس در گذشته، این روش درمانی مناسب نمی باشد.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس کدام است؟

تداخل بوتاکس با سایر درمان ها

در صورت انجام این درمان به همراه هر گونه درمان تزریقی دیگر:

 • در صورت رنج بردن از هر گونه عفونت پوستی در ناحیه درمان یا نزدیکی آن و یا ناخوش بودن به هر طریقی (حتی سرماخوردگی)، انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.
 • در صورت مصرف هر گونه دارویی مانند آسپرین یا وارفارین که بر خونریزی تاثیر می گذارد، انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.
 • در صورتی که فرد تحت دوره درمانی با رواکوتان (درمان آکنه) بوده و یا در ۱۸ ماه گذشته آن را انجام داده است، بوتاکس توصیه نمی شود.
 • در صورت بارداری یا شیردهی انجام این روش درمانی مناسب نمی باشد.

احتیاط

در صورت برنامه ریزی برای شرکت در یک رویداد خاص، بعلت امکان ایجاد کبودی بعد از تزریق، بهتر است تزریق بوتاکس را به زمانی دیگر موکول کنید. (شاید بتوان گفت ۹۰ درصد مواقع کبودی د ر کار نیست، اما همیشه باید برای بدترین شرایط آماده بود!)

در چنین مواردی درباره انجام دادن این درمان به صورت تخصصی با پزشک خود صحبت کنید. برخی دارو های بدون نسخه و مکمل ها می توانند همانند الکل خونریزی را تحت تاثیر قرار داده و احتمال ابتلای فرد به کبودی را افزایش دهند. باید یک روز قبل و بعد از درمان از مصرف الکل خودداری شود.

باید از فعالیت شدید، قرار گرفتن در معرض خورشید، تخت های برنزه کننده و سونا به مدت ۴۸ ساعت (یا زمان توصیه شده توسط پزشک) پس از درمان اجتناب شود.

در صورت نگرانی در ارتباط با علائم غیر منتظره یا ناراضی بودن از بروز آن ها، باید جهت دریافت توصیه با پزشک خود تماس گرفته شود. در صورت نیاز، یک جلسه ملاقات برای فرد ترتیب داده خواهد شد.

گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای بی خطر است؟

تمامی روش های درمانی مقداری خطر را با خود به همراه دارند. تمامی خطرات و عوارض این فرایند در مشاوره و قبل از انجام هر گونه درمان بحث می شوند. بوتاکس باید توسط یک فرد متخصص در زمینه مراقبت سلامت و دارای آموزش تخصصی به فرد داده شود. عوارض جانبی شامل موارد زیر شده اما محدود به آن ها نمی شوند:

◾ کبودی

◾ تورم در محل تزریق

◾ قرمزی محل تزریق

◾ عدم تقارن هنگام بروز احساسات صورت

◾ پایین آمدن ابرو یا پلک

◾ سردرد و یا احساس سفتی یا سنگینی

عوارض جانبی این عمل شایع نبوده، معمولا در چند روز اول پس از درمان رخ داده و انتظار می رود موقت باشند. این عوارض معمولا ظرف چند هفته به صورت خود به خود برطرف می شوند.

پزشک فرد مراقبت های پس از درمانی را به او توصیه خواهد کرد تا عوارض را به حداقل برساند و بهبودی تسریع یابد.

برای آگاهی از عوارض بوتاکس بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

عوارض تزریق بوتاکس

بوتاکس گامی اسمایل درد دارد؟

در این روش از یک سوزن بسیار ریز استفاده شده، معمولا دردناک نبوده و بدون استفاده از ماده بی حسی می تواند به خوبی تحمل شود. قرار دادن یخ بر روی ناحیه می تواند به بی حس کردن پوست بیماران مضطرب و همچنین کاهش احتمال کبودی کمک کند.

برندهای معتبر و هزینه تزریق بوتاکس را اینجا بخوانید

تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای چقدر دوام دارد؟

بهترین نتایج این روش ۲ تا ۴ ماه دوام خواهند داشت. انجام درمان های مکرر در بازه های زمانی کمتر از ۳ ماه توصیه نمی شود. اما تکرار درمان در بازه های مناسب منجر به دوام آن در طولانی مدت خواهد شد.

هزینه بوتاکس دیسپورت گامی اسمایل ۹۵۰/۰۰۰ تومان است و ۳ ماه بعد هم ترمیم رایگان انجام می شود.

منبع


با توجه به درمانی بودن اغلب راهکارهای مقالات، برای تصمیم گیری نهایی درباره انتخاب شیوه جوانسازی حتما از مشورت پزشک استفاده نمایید. هر شیوه ای درصورت استفاده صحیح نتیجه مثبت خواهد داشت و درصورت انتخاب روش نادرست ممکن است حتی با نتایج عکس مواجه گردد.

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Simin چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر، نوبت برای بوتاکس و مشاوره با دکتر میخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 5 سال پیش)

   سلام از طریق لینک زیر اقذام فرمایید

   https://gita.drmajidzadeh.com/

 • تصویر کاربر آیسن چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  توی لیست قیمت ژل ها برای استایلج M , L , XL و برای تئوسیال kiss , deep , ultra deep و برای ژوویدرم volift , voluma , vollbela, ultra4 هست
  چه تفاوتی دارند ؟ تاثیری روی حجم دهندگی و دوام داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 5 سال پیش)

   سلام نوع ژل پس از معاینه با توجه به شرایط پوست شما توسط پزشک تعیین می شود

 • تصویر کاربر سهیلا چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر مجیدزاده ممنون از این که به سوال من پاسخ دادین اما در بین سوالاتم جواب یک سوالمو دریافت نکردم که این سوال است:
  دوم اینکه نمیدونم میشه با تزریق لبهای من حالت خوبی بگیره یا نه، چون هفتی لب بالای من کمرنگه و برجسته نیست و فقط با مدادلب میشه این هفتی رو شکل داد به همین دلیل نمیدونم که با تزریق میشه این هفتی به صورت طبیعی اصلاح کرد یا نه؟
  میخواستم بدونم میشه با تزریق برجستگی های دور لب یا خط لب اصلاح کرد و هفتی لب بالا رو میشه برجسته کرد و اصلاح کرد؟
  چون به من گفته بودند که با جراحی این کار انجام میشه اما بعضی دیگر گفته بودند با تزریق هم میشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام عزیزم سلامت باشید حقیقتا تشریح این مساله با تایپ خیلی مقدور نیست، حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا در مورد شرایط لب شما صحبت کنیم
 • تصویر کاربر پیمان یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر محبت میکنید که جواب میدین و وقت میزارید. ببخشید من 35سالمه اما از 20سالگی تو پیشانی م خط پیشانی ظاهر شده و یه نمه عمیقه. خط لبخند هم کنار لب هام دارم دو طرف. خواستم سوال کنم که ژل تزریق کنم یا چربی؟یا شیوه های بهتری هم برای کم رنگ کردنش وجود داره یا نه؟ بعدش گفتم زحمت شما بدم و چطور تعیین نوبت کنم که از شهرستان بیام تهران
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام سلامت باشید، معمولا تزریق ژل الویت دارد به خاطر ایمنی بیشتر و ریسک کمتر
   حتما مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/666


   تعیین نوبت:
   https://gita.drmajidzadeh.com
 • تصویر کاربر Farnaz سه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  Baraye tazrighe jel be lab va zire chesh mikhasam etelaat dashte basham va inke zire chesham god ham hast va hazinehash baraye har2
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۹ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام لطفا برای مشاوره با پزشک تعیین نوبت فرمایید
 • تصویر کاربر پريناز یکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  هزينه تزريق ١ سى سى ژل چقدر است؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۷ مرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   لطفا جهت اطلاع از برندها و هزینه ها با مطب تماس بگیرین
 • تصویر کاربر روژان سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 526 مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم پس از تزریق ژل به گونه.پس از اینکه مدتش تموم شد.ایا پوست صورت چروک میشه.شفافیتشو از دست میده؟
  کلا عوارضی که دیگه نخوای تزریق بکنی چیه .
  میشه جوابو پیامک یا به تلگرامم ارسال کنید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام خیر اگر از ژل های معتبر استفاده بشود چنین عوارضی ندارد، این عوارض در شرایطی شایع بود که از بوتاکس های چینی استفاده می شد چون دوز آنها استاندارد نبود باعث میشد حین استفاده بسیار پوست کشیده شود و زمانی که استفاده از آن را متوقف می کردید دچار شلی و افتادگی می شدید، اما در خصوص بوتاکس و ژل های معتبر خیر چنین مساله ای به هیچ عنوان نخواهد بود
   جهت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم 2 مطلب زیر را بخوانید:

   https://drmajidzadeh.com/162

   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربر nazanin پنجشنبه ۱۴ تیر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  مشاوره برای تزریق ژل لب
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۱۴ تیر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام برای مشاوره می توانید از طریق لینک زیر تعیین نوبت بفرمایید
   gita.drmajidzadeh.com
 • تصویر کاربر ثنا دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 642 مشاهده پرسش
  ممنون میشم بفرمایید پس از تزریق بوتاکس آیا منع پرواز با هواپیما و رنگ کردن مو وجود داره یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام خیر منعی ندارد
   اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس:
   https://drmajidzadeh.com/162
 • تصویر کاربر بهاره یکشنبه ۶ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 351 مشاهده پرسش
  پنج ماه پیش تزریق ژل به بینی انجام دادم اما اصلا از شکل ظاهری بینیم راضی نیستم و چند روزه بینیم میخاره و یک سمتش قرمز شده و کمی درد داره ،مي خواستم بدونم آنزيم هيالورونيداز همراه ژلی که تزریق میشه هست یعنی بصورت پک خریداری میشن یا اینکه واسه تزریقش هزینه جداگانه باید پرداخت کنم و ایا این التهاب و درد ممکنه بخاطر تزریق ژل باشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۶ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام خیر آنزیم هیالاز جداگانه هست و باید جداگانه خریداری کنید و اینکه نیاز به آنزیم دارد یا خیر حتما به پزشکتون که ژل را تزریق کرده است مراجعه کنید
   اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
درحال دریافت اطلاعات

با ربات تلگرام دکتر گیتا مجید زاده

جواب پرسش های خود را سریع تر دریافت کنید!

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر