درمان سریع گودی زیر چشم

گودی زیر چشم  یکی از علائم رایج افزایش سن در افراد به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان سریع گودی زیر چشم هستند.

لکه های تیره و همچنین گودی زیر چشم یک مشکل شایع در بین مردم است و ده ها روش درمانی مختلف وجود دارند که ادعای موثر بودن و رفع تیرگی زیر چشم دارند. متاسفانه اکثر این روش های درمانی فقط باور های غلطی هستند که ادعای حل مشکل و از بین بردن گودی زیر چشم را دارند؛ اما در حقیقت فقط می توانند از وخیم شدن اوضاع جلوگیری کنند.

در ادامه چند باور غلط متداول در زمینه از بین بردن گودی زیر چشم را که نباید فریب آن ها را بخورید با هم مرور می کنیم. بسیاری از این موارد تنها قادر به جلوگیری از تشدید لکه و تیرگی زیر چشم هستند، اما نتایج آنها پایدار نیست.

علت گودی زیر چشم چیست؟

در بیشتر مواقع، گودی زیر چشم به علت مشکلات تغذیه ای و سبک زندگی ناسالم به وجود می آید. اگر علت گودی زیر چشم این موارد باشد، با اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی مشکل گودی زیر چشم بدون نیاز به درمان بیشتر حل می شود. در غیر این صورت، باید از روش هایی که در ادامه این مقاله توضیح داده ایم، گودی زیر چشم را درمان کنید.

موارد زیر به عنوان علت گودی زیر چشم شناخته شده اند:

– کمبود آب در بدن: عدم نوشیدن آب کافی و مصرف نوشابه و قهوه زیاد در روز، باعث کمبود آب در بدن می شود

– کمبود ویتامین: اگر ویتامین C، K و آهن بدن کم باشد، گودی زیر چشم اتفاق می افتد.

– کمبود خواب: اگر به مقدار کافی (۷-۸ ساعت در شبانه روز) نخوابید، ممکن است دچار گودی زیر چشم و همچنین تیرگی زیر چشم بشوید.

علت گودی زیر چشم

– افزایش سن: با افزایش سن، کلاژن تولیدی بدن کاهش می یابد. اولین قسمتی که تحت تاثیر این کمبود کلاژن قرار می گیرد، پوست حساس دور چشم است.

– کاهش وزن: بیشتر افراد اول از قسمت صورت لاغر می شوند. هنگامی که فرد کاهش وزن شدید داشته باشد، ممکن است دچار گودی زیر چشم شود. این گودی هم به علت لاغر شدن ناگهانی صورت و هم به علت کمبود ویتامین ناشی از وزن کم کردن اتفاق می افتد.

– ژنتیک: یکی از علل گودی زیر چشم عوامل ژنیتیک و ارثی است که در این صورت می توان آن را با روش های زیبایی درمان کرد.

– سیگار: سیگار عامل کمبود کلاژن و در نتیجه کاهش الاستیسیته پوست است. با کشیدن سیگار ممکن است دچار گودی زیر چشم شوید.

– مشکل در سینوس ها: التهاب سینوس ها باعث گودی در زیر چشم می شود. گرفتگی بینی یکی از علائم این التهاب است. در این صورت باید جهت رفع مشکل به پزشک مراجعه کنید.

۱- درمان های خانگی و کرم های زیر چشم

روش های درمان خانگی گودی زیر چشم بسیار متعدد هستند. از جمله این موارد می توان به استفاده از تی بگ (کیسه های چای)، خرید کرم های زیر چشم گران قیمت و استفاده از ماسک های صورت اشاره کرد. این موارد می توانند ظاهر ناحیه زیر چشم افراد را بهبود بخشند، اما فقط یک درمان موقت به حساب می آیند که به صورت موقت، گودی و لکه های تیره ی زیر چشم شما را خواهند پوشاند.

تورم بعد از تزریق ژل

اگر مصرف این گونه از لوزام آرایشی بهداشتی را متوقف کنید، شاهد بازگشت لکه های تیره ی زیر چشم خواهید بود. در اینجا قصد نداریم بگوییم از مصرف این مواد خودداری کنید، بلکه باید نگاهی واقع بینانه نسبت به نتایج این نوع از درمان های خانگی لکه های زیر چشم داشته باشید.

۲- درمان گودی زیر چشم با لیزر

درمان های مبتنی بر لیزر در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند و برخی افراد بر این باورند که لیزر می تواند لکه های تیره زیر چشم را نیز درمان کند. با این که لیزر ها در درمان بسیاری از مشکلات پوستی موفق هستند، اما از بین بردن گودی و لکه های زیر چشم را نمی توان جزو این موارد در نظر گرفت.

۳- رفع گودی زیر چشم با خواب بیشتر

 بسیاری از افراد بر این باورند که افزایش ساعت خواب می تواند به آن ها در رهایی از شر لکه های تیره و گودی زیر چشم کمک کند. با اینکه خواب بیشتر قطعا در کاهش لکه و تیرگی زیر چشم موثر است، اما نمی توان گفت که تاثیری بلند مدت دارد و برای برخی از افراد نیز کارساز نیست.

واقعیت این است که گودی زیر چشم و لکه های تیره می توانند در اثر عوامل ژنتیکی شکل بگیرند و خوابیدن بیشتر دوای درد شما نیست. خواب نمی تواند جای خالی بافت زیر پوست چشم را پر کند و در نتیجه گودی برطرف نمی شود.

۴- بهبود گودی زیر چشم با مصرف نمک کمتر

همچون خواب، مصرف نمک کمتر می تواند ظاهر لکه های تیره زیر چشم شما را بهبود بخشد، اما به شکل کامل مشکل را برطرف نخواهد کرد.

۵- از بین بردن چین و چروک و گودی زیر چشم با عمل جراحی

بسیاری از افراد پس از مصرف دارو و کرم های مختلف و عدم کسب نتیجه، نسبت به تمامی این راه ها ناامید می شوند و این باور را بدست می آورند که عمل جراحی تنها راه چاره برای بهبود ظاهر زیر چشم است. این یک باور غلط است و شما برای بهبود ظاهر این بخش از صورت خود نیاز به چاقوی جراحی و یک پروسه تهاجمی ندارید.

به جای عمل جراحی و یا درمان های متعدد، یک راهکار سریع وجود دارد که آن هم استفاده از فیلر های مخصوص زیر چشم است.

درمان سریع گودی زیر چشم با فیلر زیر چشم

بهترین راهکار برای رهایی از شر لکه های تیره زیر چشم و گودی آن، استفاده از فیلر مخصوص زیر چشم ( پر کننده بافت زیر پوست) است؛ درمان گودی زیر چشم به کمک اسید هیالورونیک نظیر رستلین یا ژوویدرم و سایر برندهای معتبر امکان پذیر است. خوشبختانه امروزه روز به روز شاهد تولید فیلرهای بهتر و با کیفیت تری در این حوزه هستیم.

تزریق فیلر زیر چشم

فیلر یا همان ژل به عنوان موثرترین روش درمانی برای درمان و رفع سریع گودی زیر چشم شناخته می شود و نتایجی که انتظار دارید را به همراه خواهد داشت.

از فیلرها برای رفع خطوط پوستی در اطراف دهان یا چشم ها نیز استفاده می شود. برخی از افراد ممکن است برای تزریق فیلر در پوست خود نگران باشند اما جای هیچ نگرانی نیست؛ چرا که فیلرهای اسید هیالورونیک توسط FDA مورد تایید قرار گرفته اند و از سال ۱۹۹۶ برای مراجعه کنندگان مختلف استفاده می شوند.

اسید هیالورونیک ماده ای است که به شکل طبیعی در بدن تولید شده و در زیر پوست قرار می گیرد. همچنین در بسیاری از محصولات پوستی از اسید هیالورونیک استفاده می شود چرا که آب رسانی خوبی برای بافت زیر پوست انجام می دهد.

پس با توجه به این که فیلر از ماده ای تشکیل شده است که به شکل طبیعی در بدن وجود دارد، احتمال داشتن آلرژی به آن بسیار پایین است. پس از تزریق فیلر، حجم مناسبی در زیر پوست ایجاد می شود که همین موضوع ظاهر لکه های تیره و گودی زیر چشم را برطرف خواهد کرد.

ترفندهایی جهت جلوگیری از گودی زیر چشم

با گذر زمان و جاذبه زمین، چشم های شما جوانی خود را از دست می دهند و مشکلاتی نظیر لکه های تیره زیر چشم، گودی، افتادگی پلک و… پدیدار می شوند. اما برخی از عوامل می توانند از بروز این مشکل جلوگیری کنند:

◼ داشتن رژیم غذایی متعادل

کمبود ویتامین می تواند منجر به شکل گیری لکه های تیره در زیر چشم شود و ظاهر پوست را خراب کند. غذاهایی با آهن و ویتامین سی بالا را مصرف کنید و همچنین ویتامین K فراموش نشود. همچنین غذاهای پر نمک می تواند منجر به ورم پوست اطراف چشم شود.

◼ خواب بیشتر

اگر خواب کافی نداشته باشید، ظاهر چشم و نواحی اطراف آن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

◼ نوشیدن آب بیشتر

بالا بودن سطح آب بدن می تواند به ظاهر ناحیه زیر چشم کمک کند.

◼ ترک استعمال دخانیات

◼ بررسی مشکلات آلرژی و عفونت سینوسی

 چند تمرین ورزشی برای رهایی از گودی زیر چشم

با بالا رفتن سن، کاهش حجم گونه ها می تواند منجر به گود شدن زیر چشم شود. جهت حالت دادن و لیفت عضلات اطراف چشم، پیشنهاد می کنیم تمرین زیر را انجام دهید:

۱- حرکت حفره ای چشم

حجمی مناسب از کرم های مرطوب کننده را قبل از انجام هرگونه نرمش و تمرین بر روی دست و صورت خود بمالید. کف دست خود را بر روی گونه ها قرار دهید، به نحوی که نوک انگشتان در دو طرف پیشانی قرار گیرند. دست خود را حرکت دهید تا عضلات و پوست دو ناحیه پیشانی و گونه های شما به حرکت درآیند. این تمرین را حداکثر تا دو دقیقه ادامه دهید.

۲- حرکت رقص چشم ها

این نرمش می تواند حرکات عضله حلقوی چشم ها را قوی تر و تقویت کند و در نتیجه افتادگی پوست و تیره شدن را برطرف خواهد کرد.

برای این کار کافیست، سر خود را بالا نگه داشته و رو به جلو باشید، سپس چشم ها را از بیرون به مرکز و سپس از مرکز به بیرون متمرکز کنید. این کار را برای پنج بار انجام دهید. حالا در حالتی که چشم ها بسته است، به پایین و بینی خود نگاه کنید.

۳- حرکت فشردن چشم

این حرکت می تواند به تمام ناحیه چشم و اطراف آن حالت دهد و تمرکز اصلی آن نیز بر روی پلک های پایینی و گودی زیر چشم است.

بر روی هر کدام از پلک های بسته خود نوک انگشت را قرار دهید. این حرکت می تواند به تمرکز شما کمک کند. حالا سعی کنید چشم های خود را محکم بفشارید و تا پنج بشمرید. سپس خیلی سریع چشم های خود را باز کنید. حالا دوباره تا پنج بشمرید و نگاه خود را سریع بین چپ و راست جابجا کنید. ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

۴- حرکت لیفت پلک

این حرکت جهت تقویت و محکم کردن ناحیه زیر پلک های چشم پیشنهاد می شود. متخصصان معتقدند این حرکت می تواند گردش خون را بالا برده و ظاهری جوان را به چشمان شما برگرداند.

برای این حرکت از انگشت وسط دست های خود استفاده کنید و با آن پلک پایینی چشم ها را بکشید. به صورت همزمان سعی کنید پلک های بالایی خود را ببندید. این حرکت را تا سه ثانیه نگه دارید. حرکت لیفت پلک را ۱۰ بار، پنج روز در هفته انجام دهید تا بهترین نتایج حاصل گردد.

ماسک طبیعی برای رفع گودی زیر چشم

۱- ماسک روغن نارگیل

روغن نارگیل در رفع تیرگی یا افتادگی زیر چشم ها بسیار موثر و مفید است. جهت کسب بهترین نتایج در زمانی کوتاه تر باید هر روز چند قطره از این روغن را بر روی ناحیه زیر چشم ماساژ داد.

۲- ماسک روغن بادام

روغن بادام نقش یک آب رسان را برای پوست ایفا کرده و به رفع تیرگی زیر چشم و به حداقل رساندن ظاهر چروک پنجه کلاغی کمک می کند. افراد می توانند ترکیبی از روغن بادام و عسل را هر شب به نواحی اطراف چشم خود اعمال کرده و از بروز تیرگی های این ناحیه پیشگیری کنند.

۳- ماسک گلاب

این ماسک برای رفع خستگی چشم ها بهترین عملکرد را دارد. قرار دادن یک گلوله پنبه آغشته به گلاب بر روی چشم ها به مدت ۱۵ دقیقه می تواند سبب آرامش و رفع خستگی آن ها شود. همچنین، ماسک گلاب می تواند به کاهش پف چشم ها نیز کمک کند.

ماسک گلاب

۴- ماسک جوش شیرین و شیر

شیر می تواند آرامشی برای چشم های خسته باشد. جهت تهیه این ماسک ۴ قاشق غذا خوری شیر تازه و کامل و ۲ قاشق غذا خوری جوش شیرین را ترکیب کنید. جهت روان و خامه مانند شدن این ترکیب باید آن را به خوبی در هم آمیخت. سپس، ترکیب را در فریزر قرار داده و پس از سرد شدن بر روی چشم های خود بگذارید. پس از گذشت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه آن را با آب سرد بشویید. با استفاده از این ماسک پس از گذشت مدت اندکی چشم ها احساس سلامت و تازگی خواهند داشت.

۵- بسته چای

بسته چای های سبز، سیاه یا دارویی درمان مناسبی برای رفع فرو رفتگی و تیرگی زیر چشم ها به شمار می روند. تعدادی بسته چای استفاده شده را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. سپس، کیسه های چای را مرطوب کرده و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی چشم ها بگذارید. این روش، یکی از بهترین درمان های خانگی رفع تورم و تیرگی اطراف چشم ها به شمار می رود.

۶- ماسک خیار

خیار از نظر داشتن ویژگی تسکین بخش خود شناخته شده و ماسک آن نیز بیشتر جهت تسکین درد و خستگی چشم ها به کار می رود. اعمال متداول این ماسک انرژی و تازگی دوباره ای به چشم ها می بخشد. خیار را رنده کرده و پس از نیم ساعت قرار دادن در یخچال، آن را به صورت یکسان در اطراف چشم ها پخش کنید. با گذشت ۳۰ دقیقه، چشم ها را با آب سرد بشویید.

دکتر گیتا مجیدزاده کلینیک پوست، مو و زیبایی

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مسافر یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام من ۴۵ سال دارم و زیر چشمام گود افتاده و تیره شده آیا میشه با استفاده از روغن خراطین به گونه ها و زیرچشم حجم داد و از تیرگی اون کم کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر درمان های خانگی به هیچ عنوان پاسخی براتون نخواهد داشت برای درمان گودی و تیرگی زیر چشم میتونین تزریق فیلر انجام بدین
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   شما میتونین با همکارانم همه روزه از ساعت 8 تا 10 شب تماس بگیرین تا نزدیک ترین وقت رو براتون رزرو کنند
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  چرا چشمم به خاطر گودی چشم بزرگ نشون میده باید چی کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر معمولا برای برطرف کردن گودی زیر چشم تزریق فیلر زیر چشم انجام میشود اما برای بررسی دقیق باید تشریف بیارین پزشک از نزدیک زیر چشم شمارو ببینند در صورتی که کاندید انجام این کار بودید براتون تزریق انجام میشود و این عدم قرینگی تا حدودی از بین میرود
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   شما میتونین همه روزه با همکارانم در بخش روابط عمومی تماس بگیرین تا نزدیک ترین وقت رو براتون رزروکنند
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام. ۳۶ سالمه ۶ ماه پیش سابسیژن لیزر انجام دادم و تو این مدت آروم آروم وزن کم کردم با رژیم غذایی. ولی الان پوست صورتم افتاده گونه هم و زیر چشمم گود افتاده که ناراحتم. پزشک پیشنهادش تزریق چربی بود ولی رجیح میدم اگه راه دارویی هست که واقعا جواب بده تزریق انجام ندم فعلا. لطفا راهنماییم کنید. تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر با توجه به کاهش وزنی که داشتین تزریق چربی یا فیلر مناسب ترین روش برای رفع این گودی در نواحی مختلف صورت میباشد در این مورد دارو یا کرم خاصی نمیشه تجویز کرد عزیزم
 • تصویر کاربر امیررضا یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۱۵سالمه زیر چشمام خیلی گود سیاه میشه کمکم کنید مشکل بر طرف بشه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   شما میتونین با همکارانم در بخش روابط عمومی تماس بگیرین تا نزدیک ترین وقت رو براتون رزرو کنند
 • تصویر کاربر حدیث شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر.
  من 14 سال سن دارم ولی زیر چشمم گوده و بابت این خیلی ناراحتم، فکر کنم ارثی هست،
  چکار باید کنم تا رفع بشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر معمولا با تزریق ژل این مشکل حل میشود و تقریبا 90 درصد گودی بر طرف میشه اما معمولا تزریق بعد از 18 سالگی انجام میشه . شما میتونین با داشتن تغذیه مناسب تا حدودی این مشکل رو بر طرف کنید
 • تصویر کاربر مونا شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 156 مشاهده پرسش
  فیلر لرای گودی چشم چقدر ماندگاری دارد و ایا میتواند ثابت بماند؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام مونا عزیز وقت بخیر فیلر های زیر چشم معمولا ۶ الی ۱۸ ماه ماندگاری دارند فیلر های هیالورونیک اسید از جنس پروتیین کلاژن هستند و به صورت طبیعی در بدن وجود دارند این نوع فیلر ها ماندگاری دایم ندارند و معمولا با گذشت چند ماه از بین میروند.
 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ببخشید میشه راهنماییم کنید برای پوستم باید چیکار کنم من الان یک هفتس یهو پوستم افتاده ۲۱ سالمه
  یهو کلی جوش در پیشنانی و صورتم زدم و گودی چشم شدید و اون لطیفی ک ب پوستم دست میزدم رو ندارم دگ خیلی ناراحت کنندس اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظز تخصصی که چه راه درمانی برای شما مناسب است باید از نزدیک معاینه شوید و نتایج آزمایشاتتان مورد بررسی قرار گیرد.

 • تصویر کاربر مالکی شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام من صورتم خیلی حالت افتاده پیدا کرده منافذ پوستم باز شده ولک زیادی آوردم سنم ۳۶ هست و زیر چشمام هم شدیدا گود افتاده باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   بهترین و ایمن ترین روش برای رفع گودی زیر چشم استفاده از ژلهای هیالورونیک اسید هست و درمورد درمان منافذ باز صورت باید بدونید در هر فرد متفاوت است که باید از نزدیک معاینه شوید تا بررسی شوید بهترین راه حل چیست همچنین مهم مراقبت های پس از آن است، به هر حال به دلیل عدم مراقبت ( مانند مواد آرایشی زیاد و طولانی مدت، عدم استفاده از ضدآفتاب و...) که اگر مجددا مراقبت انجام ندهید منافذ باز مجددا باز می گردند

 • تصویر کاربر الناز دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر. میشه برای درمان جوش راه حل بگین ترو خدا
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   یک نسخه ثابت برای تمام افراد موجود نیست، در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید تا تشخیص داده شود کدام راهکار مناسب شرایط پوست شماست.

 • تصویر کاربر Nstrn شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید درمان گودی زیر چشم با فیلر چندجلسه طول میکشه و هزینش چجوریه
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   تزریق فیلر زیر چشم در یک جلسه انجام میشه و ماندگاری ژلهای هیالورونیک اسید بین 6 تا 18 ماه هست بعد از اون میتونید مجدد تزریق داشته باشید اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/2282

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر