درمان سریع گودی زیر چشم

گودی زیر چشم  یکی از علائم رایج افزایش سن در افراد به شمار می رود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان سریع گودی زیر چشم هستند.

لکه های تیره و همچنین گودی زیر چشم یک مشکل شایع در بین مردم است و ده ها روش درمانی مختلف وجود دارند که ادعای موثر بودن و رفع تیرگی زیر چشم دارند. متاسفانه اکثر این روش های درمانی فقط باور های غلطی هستند که ادعای حل مشکل و از بین بردن گودی زیر چشم را دارند؛ اما در حقیقت فقط می توانند از وخیم شدن اوضاع جلوگیری کنند.

در ادامه چند باور غلط متداول در زمینه از بین بردن گودی زیر چشم را که نباید فریب آن ها را بخورید با هم مرور می کنیم. بسیاری از این موارد تنها قادر به جلوگیری از تشدید لکه و تیرگی زیر چشم هستند، اما نتایج آنها پایدار نیست.

۱- درمان های خانگی و کرم های زیر چشم

روش های درمان خانگی گودی زیر چشم بسیار متعدد هستند. از جمله این موارد می توان به استفاده از تی بگ (کیسه های چای)، خرید کرم های زیر چشم گران قیمت و استفاده از ماسک های صورت اشاره کرد. این موارد می توانند ظاهر ناحیه زیر چشم افراد را بهبود بخشند، اما فقط یک درمان موقت به حساب می آیند که به صورت موقت، گودی و لکه های تیره ی زیر چشم شما را خواهند پوشاند.

تورم بعد از تزریق ژل

اگر مصرف این گونه از لوزام آرایشی بهداشتی را متوقف کنید، شاهد بازگشت لکه های تیره ی زیر چشم خواهید بود. در اینجا قصد نداریم بگوییم از مصرف این مواد خودداری کنید، بلکه باید نگاهی واقع بینانه نسبت به نتایج این نوع از درمان های خانگی لکه های زیر چشم داشته باشید.

۲- درمان گودی زیر چشم با لیزر

درمان های مبتنی بر لیزر در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند و برخی افراد بر این باورند که لیزر می تواند لکه های تیره زیر چشم را نیز درمان کند. با این که لیزر ها در درمان بسیاری از مشکلات پوستی موفق هستند، اما از بین بردن گودی و لکه های زیر چشم را نمی توان جزو این موارد در نظر گرفت.

۳- رفع گودی زیر چشم با خواب بیشتر

 بسیاری از افراد بر این باورند که افزایش ساعت خواب می تواند به آن ها در رهایی از شر لکه های تیره و گودی زیر چشم کمک کند. با اینکه خواب بیشتر قطعا در کاهش لکه و تیرگی زیر چشم موثر است، اما نمی توان گفت که تاثیری بلند مدت دارد و برای برخی از افراد نیز کارساز نیست.

واقعیت این است که گودی زیر چشم و لکه های تیره می توانند در اثر عوامل ژنتیکی شکل بگیرند و خوابیدن بیشتر دوای درد شما نیست. خواب نمی تواند جای خالی بافت زیر پوست چشم را پر کند و در نتیجه گودی برطرف نمی شود.

۴- بهبود گودی زیر چشم با مصرف نمک کمتر

همچون خواب، مصرف نمک کمتر می تواند ظاهر لکه های تیره زیر چشم شما را بهبود بخشد، اما به شکل کامل مشکل را برطرف نخواهد کرد.

۵- از بین بردن چین و چروک و گودی زیر چشم با عمل جراحی

بسیاری از افراد پس از مصرف دارو و کرم های مختلف و عدم کسب نتیجه، نسبت به تمامی این راه ها ناامید می شوند و این باور را بدست می آورند که عمل جراحی تنها راه چاره برای بهبود ظاهر زیر چشم است. این یک باور غلط است و شما برای بهبود ظاهر این بخش از صورت خود نیاز به چاقوی جراحی و یک پروسه تهاجمی ندارید.

به جای عمل جراحی و یا درمان های متعدد، یک راهکار سریع وجود دارد که آن هم استفاده از فیلر های مخصوص زیر چشم است.

درمان سریع گودی زیر چشم با فیلر زیر چشم

بهترین راهکار برای رهایی از شر لکه های تیره زیر چشم و گودی آن، استفاده از فیلر مخصوص زیر چشم ( پر کننده بافت زیر پوست) است؛ درمان گودی زیر چشم به کمک اسید هیالورونیک نظیر رستلین یا ژوویدرم و سایر برندهای معتبر امکان پذیر است. خوشبختانه امروزه روز به روز شاهد تولید فیلرهای بهتر و با کیفیت تری در این حوزه هستیم.

تزریق فیلر زیر چشم

فیلر یا همان ژل به عنوان موثرترین روش درمانی برای درمان و رفع سریع گودی زیر چشم شناخته می شود و نتایجی که انتظار دارید را به همراه خواهد داشت.

از فیلرها برای رفع خطوط پوستی در اطراف دهان یا چشم ها نیز استفاده می شود. برخی از افراد ممکن است برای تزریق فیلر در پوست خود نگران باشند اما جای هیچ نگرانی نیست؛ چرا که فیلرهای اسید هیالورونیک توسط FDA مورد تایید قرار گرفته اند و از سال ۱۹۹۶ برای مراجعه کنندگان مختلف استفاده می شوند.

اسید هیالورونیک ماده ای است که به شکل طبیعی در بدن تولید شده و در زیر پوست قرار می گیرد. همچنین در بسیاری از محصولات پوستی از اسید هیالورونیک استفاده می شود چرا که آب رسانی خوبی برای بافت زیر پوست انجام می دهد.

پس با توجه به این که فیلر از ماده ای تشکیل شده است که به شکل طبیعی در بدن وجود دارد، احتمال داشتن آلرژی به آن بسیار پایین است. پس از تزریق فیلر، حجم مناسبی در زیر پوست ایجاد می شود که همین موضوع ظاهر لکه های تیره و گودی زیر چشم را برطرف خواهد کرد.

ترفندهایی جهت جلوگیری از گودی زیر چشم

با گذر زمان و جاذبه زمین، چشم های شما جوانی خود را از دست می دهند و مشکلاتی نظیر لکه های تیره زیر چشم، گودی، افتادگی پلک و… پدیدار می شوند. اما برخی از عوامل می توانند از بروز این مشکل جلوگیری کنند:

 • داشتن رژیم غذایی متعادل

کمبود ویتامین می تواند منجر به شکل گیری لکه های تیره در زیر چشم شود و ظاهر پوست را خراب کند. غذاهایی با آهن و ویتامین سی بالا را مصرف کنید و همچنین ویتامین K فراموش نشود. همچنین غذاهای پر نمک می تواند منجر به ورم پوست اطراف چشم شود.

 • خواب بیشتر

اگر خواب کافی نداشته باشید، ظاهر چشم و نواحی اطراف آن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

 • نوشیدن آب بیشتر

بالا بودن سطح آب بدن می تواند به ظاهر ناحیه زیر چشم کمک کند.

 • ترک استعمال دخانیات

 • بررسی مشکلات آلرژی و عفونت سینوسی

 چند تمرین ورزشی برای رهایی از گودی زیر چشم

با بالا رفتن سن، کاهش حجم گونه ها می تواند منجر به گود شدن زیر چشم شود. جهت حالت دادن و لیفت عضلات اطراف چشم، پیشنهاد می کنیم تمرین زیر را انجام دهید:

۱- حرکت حفره ای چشم

حجمی مناسب از کرم های مرطوب کننده را قبل از انجام هرگونه نرمش و تمرین بر روی دست و صورت خود بمالید. کف دست خود را بر روی گونه ها قرار دهید، به نحوی که نوک انگشتان در دو طرف پیشانی قرار گیرند. دست خود را حرکت دهید تا عضلات و پوست دو ناحیه پیشانی و گونه های شما به حرکت درآیند. این تمرین را حداکثر تا دو دقیقه ادامه دهید.

۲- حرکت رقص چشم ها

این نرمش می تواند حرکات عضله حلقوی چشم ها را قوی تر و تقویت کند و در نتیجه افتادگی پوست و تیره شدن را برطرف خواهد کرد.

برای این کار کافیست، سر خود را بالا نگه داشته و رو به جلو باشید، سپس چشم ها را از بیرون به مرکز و سپس از مرکز به بیرون متمرکز کنید. این کار را برای پنج بار انجام دهید. حالا در حالتی که چشم ها بسته است، به پایین و بینی خود نگاه کنید.

۳- حرکت فشردن چشم

این حرکت می تواند به تمام ناحیه چشم و اطراف آن حالت دهد و تمرکز اصلی آن نیز بر روی پلک های پایینی و گودی زیر چشم است.

بر روی هر کدام از پلک های بسته خود نوک انگشت را قرار دهید. این حرکت می تواند به تمرکز شما کمک کند. حالا سعی کنید چشم های خود را محکم بفشارید و تا پنج بشمرید. سپس خیلی سریع چشم های خود را باز کنید. حالا دوباره تا پنج بشمرید و نگاه خود را سریع بین چپ و راست جابجا کنید. ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

۴- حرکت لیفت پلک

این حرکت جهت تقویت و محکم کردن ناحیه زیر پلک های چشم پیشنهاد می شود. متخصصان معتقدند این حرکت می تواند گردش خون را بالا برده و ظاهری جوان را به چشمان شما برگرداند.

برای این حرکت از انگشت وسط دست های خود استفاده کنید و با آن پلک پایینی چشم ها را بکشید. به صورت همزمان سعی کنید پلک های بالایی خود را ببندید. این حرکت را تا سه ثانیه نگه دارید. حرکت لیفت پلک را ۱۰ بار، پنج روز در هفته انجام دهید تا بهترین نتایج حاصل گردد.

دکتر گیتا مجیدزاده کلینیک پوست، مو و زیبایی

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نادری سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام روزتون بخیر در مطلبی که در سایت شما مطالعه کردم فرمودید برای گودی چشم از فیلرها برای رفع خطوط پوستی در اطراف دهان یا چشم ها نیز استفاده می شود به چه صورت است و هزینه اش چقدر است
  در ضمن من 53 سال دارم و چشمهام خیلی گود شده است
  آیا مفید است فلیر برای چشم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر در این مورد که تزریق ژل برای شما مناسب هست یا خیر لازم هستش از نزدیک معاینه شوید اما اطلاعات کامل تر در لینک زیر موجود است 

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر الهام سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما
  من ۲۷سالمه و بنظرم دور چشمم چروک و گودی زیادی داره از کرم دور چشم ریچموند استفاده میکنم ولی اثری نداشته از نزریق چربی هم میترسم فقط به این دلیل که اگر تزریق اشتباه بشه و باعث‌کوری بشه
  شما چه راهکاری رو‌پیشنهاد میدید؟ایا تزریق باعث‌کوری نمیشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۵ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید ما تزریق چربی رو انجام نمیدیم و باید بدونید که ایمن ترین روش برای رفع گودی زیرچشم تزریق ژلهای هیالورونیک اسید معتبر هستش اطلاعات کاملتر در لینک زیر موجود است 

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر لیلا پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من امشب بوتاکس کردم.پیشانی و دور چشم یعنی گوشه چشم کمی چشمم میسوخت و نبض داشت بخاطر همین دکتر برای من امپول ضد حساسیت نوشت و من تزریق کردم الان چسم راست من سوزش داره و پلک پایین درد کمی این مشکلی برای من پیش نمیاره نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   ما در جریان روند تزریق شما و برندی که براتون تزریق شده نیستیم که اجازه اظهار نظر داشته باشیم اما بهتر هستش با پزشکی که براتون تزریق رو انجام دادند مشورت بفرمایید

 • تصویر کاربر Nasim چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر من 21 سالمه و لاغرم صورتم استخونیه زیر چشمام از زمان بچگی گودهست جوری که انگار مشت زدن زیر چشمم بدتر شده ولی بهتر نشده واقعا اذیت میشم به نظر شنا ژل واسم تاثیر داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی که چه روشی براتون مناسب هست باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر Nasim چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر من 21 سالمه و لاغرم صورتم استخونیه زیر چشمام از زمان بچگی گودهست جوری که انگار مشت زدن زیر چشمم بدتر شده ولی بهتر نشده واقعا اذیت میشم به نظر شنا ژل واسم تاثیر داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی که چه روشی براتون مناسب هست باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر Nasim چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر من 21 سالمه و لاغرم صورتم استخونیه زیر چشمام از زمان بچگی گودهست جوری که انگار مشت زدن زیر چشمم بدتر شده ولی بهتر نشده واقعا اذیت میشم به نظر شنا ژل واسم تاثیر داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۶ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی که چه روشی براتون مناسب هست باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربر باران جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من دارم بچه شیر میدم و زیر چشام وحشتناک گود شده باید چیکارکنم ممکنه بعد شبردهی خوب بشه لطفا کمکم کنید.
  تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام عزیزم

   برای اظهار نظر تخصصی باید از نزدیک معاینه شوید اما طبق یک قانون ثابت انجام هرگونه عمل غیر ضروری در دوران بارداری و شیردهی ممنوع میباشد.

 • تصویر کاربر خانم شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید خانم دکتر.
  من نزدیک ۲ساله ک خیلی لاغر شدم از وقتی بچه ام بدنیا اومد، شبها تا یک سالگیش من شبها تا سحر بیدار بودم چون نمیخوابید
  حالا چشمم گود افتاده
  چیکار باید کرد، با تزریق ژل میشه کاری کرد
  چون فقط زیر چشمم نیست
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام عزیزم

   بله بهترین و ایمن ترین روش برای رفع گودی زیر چشم تزریق ژلهای هیالورونیک اسید هستش اما برای اظهار نظز تخصصی لازم هست از نزدیک معاینه شوید

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر عباس جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  عسلویه مشغول کارم نقاشم .موقعی که رنگ میزنم از وازلین استفاده میکنم .بعد دور چشم سیاه وگود افتاده خواستم ببینم باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقتتون بخیر

   بهترین روش رفع گودی زیرچشم استفاده از ژلهای هیالورونیک اسید هستش که بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند اطلاعات کاملتر د رلینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/2282

 • تصویر کاربر عباس جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  عسلویه مشغول کارم نقاشم .موقعی که رنگ میزنم از وازلین استفاده میکنم .بعد دور چشم سیاه وگود افتاده خواستم ببینم باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده جمعه ۸ فروردین ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام وقتتون بخیر

   بهترین روش رفع گودی زیرچشم استفاده از ژلهای هیالورونیک اسید هستش که بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند اطلاعات کاملتر د رلینک زیر موجود است.

   https://drmajidzadeh.com/2282

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر