هزینه لیزر جای جوش با لیزر co2 و عوارض آن

لیزر جای جوش فرکشنال یا فراکسل یک روش جدید جوان سازی پوست صورت است که در درمان لک صورت، بعنوان لیزر جای جوش با هدف از بین بردن جای جوش و رفع ترک پوست به کار می رود.

این روش لیزر صورت در تمام مراکز زیبایی درمانی دنیا در حال انجام است. به طور مثال کلینیک epionebh در بورلی هیلز آمریکا از لیزر فرکشنال استفاده می کند. نتیجه این لیزر قابل مقایسه با پیکسل ها در تصاویر دیجیتال است، چرا که در نقاط کوچک پوست تحت درمان، سلول های قدیمی نابود شده و با عناصر جدید و سالم جایگزین می شوند.

چرا جوش می زنیم؟

برای مشاهده ی فیلم زیر، لازم است که فیلترشکن شما فعال باشد.

لیزر جای جوش

در لیزر فرکشنال co2 یا فراکسل ، نور لیزر  به تعداد زیادی شعاعهای کوچکتر نور تقسیم می شود. این پرتو های کوچک نور به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کنند. سپس پوست بوسیله این پرتوهای کوچک نور، پوست جدید را جایگزین پوست آسیب دیده می کند. گرمای لیزر نیز سبب کاهش  کلاژن موجود در پوست شده و درنتیجه باعث تولید کلاژن جدید در پوست می شود.

با استفاده از روش لیزر فرکشنال که بعنوان لیزر جای جوش شناخته می شود، می توان با شدت انرژی کمتر، ایمن تر و سریع تر از سایر لیزر های درمانی، پوست را درمان نمود. در نتیجه، بیماران می توانند روشی بدون ریسک و نگرانی را انجام داده و به جوانسازی پوست خود دست یابند. دستگاه لیزر فرکشنال این مرکز ۲۰۱۷  بوده و همچنین دارای تاییدیه FDA آمریکا است.

☑️ برای اینکه ببینید آیا استفاده از لیزر فرکشنال برای شما مناسب است، همکاران ما به صورت تلفنی یک مشاوره رایگان را برای شما تنظیم می کنند.

لیزر فرکشنال در درمان چروک های اطراف چشم، ملسما (لک بارداری)، کراتولین ها، لکه های سنی، زخم های آکنه ناشی از آکنه کیستیک و چسبندگی پوست استفاده می شود.

انجام لیزر صورت برای جای جوش چند دقیقه طول می کشد؟

لیزر فرکشنال ، فرایند تقریبا سریعی است و اغلب بیشتر از ۳۰ دقیقه طول نمی کشد.

نتایج لیزر فرکشنال به چه صورت است؟

بهبودی بعد از درمان با لیزر فرکشنال معمولا در حدود ۲ تا ۳ ماه بعد دیده می شود. این نتایج به مدت طولانی پایدارند و اکثرا دائمی هستند،  درنتیجه درمان هایی همراه با این روش مورد نیاز است. در نظر داشته باشید اگر پوست شما به هر دلیلی دچار آسیب شده می بایست از پوست خود مراقبت کنید. در صورت عدم مراقبت ممکن است ضایعات پوستی مجددا باز گردد.(به طور مثال ضایعات ناشی از عدم استفاده از ضد آفتاب)

مدت زمان لیزر co2 برای جای جوش چقدر است؟

بر خلاف دیگر درمان های لیزری پیشرفته، هیچ زمان بهبودی در روش درمان با لیزر فرکشنال وجود ندارد. با این حال، برای هفته اول، پوست شما اغلب متورم و قرمز به نظر می رسد.

هزینه لیزر جای جوش چقدر است؟

هزینه لیزر جای جوش صورت با دستگاه لیزر فراکشنال از ۶۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان  بابت هر جلسه  می باشد.(البته این هزینه تقریبی می باشد)

آیا لیزر فرکشنال درد دارد؟

بیماران درد کمی را حین لیزر توصیف می کنند. در این روش درمان، موضع مورد لیزر کاملا گرم می شود، لذا پماد های بی حس کننده موضعی و هوای سرد احساس درد و ناراحتی را تقریبا از بین می برد.

جوانسازی پوست

 آیا می توان لیزر فرکشنال CO2 را با سایر روش های درمانی دیگر انجام داد؟

لیزر فرکشنال تداخلی با روش های دیگر ندارد فقط در صورتی که تزریق ژل هیالورونیک اسید صورت گیرد می تواند فرآیند جذب این ژل را مقداری سریع تر کند.

مدت زمان ماندگاری لیزر co2 برای جای جوش چقدر است؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما چطور پوست خود را از خورشید و سایر عواملی که موجب پیر شدن پوست می شوند مانند سلامت عمومی، سیگار کشیدن، تغییر در وزن و غیره محافظت می کنید. اگر کرم ضد آفتاب و کلاه های نقاب دار استفاده کنید، می توانید اثرات درمانی لیزر خود را برای چندین سال حفظ کنید.

چه زمانی نتایج این روش قابل مشاهده اند؟

در نظر داشته باشید که از بین بردن جای جوش با لیزر برای جای جوش به نوع آسیب پوست بستگی دارد. اگر آسیب عمیق تر باشد درنتیجه مدت زمان درمان طولانی تر شده و اگر آسیب سطحی تر باشد مدت زمان بهبودی کمتر خواهد بود. در درمان عمیق تر، نتایج به طور کلی بهتر است.

برخی از نتایج را فوری مشاهده خواهید کرد، اما نتایج کامل پس از ۳-۶ ماه مشاهده خواهد شد. پس از بهبودی پوست، که ممکن است تا ۳-۱۴ روز طول بکشد، دوره ای ۴ تا ۶ هفته پس از آن پوست شما کمی صورتی می شود. در طول این دوره، پوست شما صاف تر می شود. همانطور که رنگ پوست تان به حالت عادی باز می گردد، خطوط کمتر و درخشندگی بیشتری را می بینید.

لیزر فرکشنال چطور انجام می شود؟

شما باید نیم ساعت قبل از درمان خود وارد مرکز شوید. شما یا تکنسین، منطقه درمان را تمیز می کنید و سپس یک کرم به محل درمان زده می شود. پس از آن فقط ریلکس باشید. خواندن و گوش دادن به موسیقی، در زمانی که منتظر تاثیر گذاری کرم هستید نیز برای آرامش شما مفید است.

بعد از حدود نیم ساعت، کرم برداشته میشود. درمان حدود یک ساعت برای کل صورت طول می کشد و کمی احساس  فرو رفتن سوزن خواهید کرد. یک جریان هوای سرد در طول درمان در منطقه تحت فشار قرار می گیرد تا شما احساس راحتی کنید.

درمان جای جوش

این لیزر چگونه برای زخم های آکنه و سایر زخم ها کار می کند؟

لیزر جای جوش همیشه برای آکنه و دیگر زخم ها بسیار موثر است.

آیا این درمان برای پلک ها نیز امن است؟

بله، حین انجام برای پلک با عمق بسیار کم و محافظت شده انجام می شود.

مراقبت بعد از لیزر صورت برای جای جوش

در طول ۲۴ ساعت اول پس از درمان، پوست شما ممکن است به نظر مانند آفتاب سوختگی برسد. بسته یخ  ۵ تا ۱۰ دقیقه در ۵-۶ ساعت اول پس از درمان استفاده شود.

پوست شما ۲-۷ روز پس از درمان لایه لایه شده و برای ۳ تا ۶ هفته صورتی رنگ خواهد بود. این روند بهبود به اینکه عمق درمان شما چقدر بوده است، بستگی دارد. برای یک هفته یا بیشتر، می توانید از مواد آرایشی برای پوشش پوست صورتی خود استفاده کنید. به ندرت ممکن است بعد از درمان کبودی ایجاد شود، که میتواند تا دو هفته طول بکشد.

آیا می توان بلافاصله به کار و فعالیت ادامه داد؟

نه، شما باید بقیه آن روز را استراحت و با استفاده از یخ منطقه تحت درمان را بپوشانید.

چند جلسه برای از بین بردن جای جوش با لیزر مورد نیاز است؟

لیزر صورت برای جای جوش به میزان آسیبی که پوست بر اثر نور خورشید دیده، زخم و چین و چروک و اینکه شما چقدر می توانید بعد از درمان استراحت کنید، بستگی دارد. اما معمولا جلسات درمان بین ۲ تا ۶ جلسه خواهد بود.

به چه دلایلی نمی توان از لیزر فرکشنال استفاده کرد؟

در صورت استفاده از داروهایی که حساسیت به نور را افزایش می دهند، استفاده از ضد انعقاد (بعضی ها خوب است)، استفاده از Accutane در سال گذشته (در مقایسه با ۶ ماه)، شیمی درمانی، سابقه بهبودی دشوار یا زخم، تاریخ اختلالات خونریزی و بارداری لیزر فرکشنال توصیه نمی شود.

آیا شستن صورت بعد از لیزر صورت برای جای جوش ایجاد مشکل می کند؟

تا یک روز از شستن و مرطوب کردن ناحیه ی لیزر شده خودداری شود. شما می­توانید ناحیه لیزر شده را پس از ۲۴ ساعت با آب  و به آرامی شستشو دهید.

عوارض لیزر جای جوش چیست؟

یک کلینیک پوستی خوب با تجربه در لیزر، بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه عوارض است.  عوارض این روش بسیار نادر است. اما در اینجا یک لیست از برخی از عوارض احتمالی درمان های لیزر فرکشنال CO2 آمده است:

▪️درد

به علت اقداماتی که در بالا ذکر شد، اغلب مردم در طول درمان احساس درد بسیار کمی دارند. در ضمن اولین روز پس از جراحی درد خفیفی وجود دارد.

رنگ صورتی ممکن است دو هفته تا دو ماه پس از لیزر ادامه یابد. در موارد نادر، ممکن است سه تا شش ماه نیز طول بکشد.

▪️التیام زخم

لیزر فرکشنال CO2 سبب زخم سطحی روی پوست می شود که تقریبا ۲ تا ۱۰ روز بهبود آن به طول می انجامد. آسیب سطحی لایه های بیرونی پوست ممکن است باعث تورم ملایم ​​شود. هنگامی که سطحی از پوست درمان می شود، ممکن است در حدود ۴-۶ هفته به نور خورشید حساس باشد.

▪️تغییرات رنگدانه

رنگدانه های منطقه تحت درمان ممکن است افزایش یا کاهش یابد. این عارضه نادر است و اغلب در پوست تیره تر و ۲-۶ هفته بعد از درمان رخ می دهد.

▪️تورم بیش از حد

بلافاصله پس از جراحی لیزر، تورم پوست ایجاد می شود. این وضعیت موقت است و از سه تا هفت روز بعد از لیزر حل خواهد شد.

▪️زخم

شانس بسیار کمی برای زخم شدن محل لیزر وجود دارد که شامل زخم های هیپرتروفی یا، به ندرت، زخم های کلئوئیدی ضخیم می باشد. برای به حداقل رساندن شانس زخم، مهم است دستورالعمل های پس از عمل را به دقت دنبال کنید.

▪️قرار گرفتن لیزر در معرض چشم

در حین عمل لیزر، چشم خود را بسته نگه دارید و همیشه در طول درمان لیزر، از محافظ چشم استفاده نمایید.

▪️عفونت

عفونت گاها می تواند رخ دهد و اگر فورا درمان نشود، ممکن است باعث بروز زخم شود. اما اگر در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک انجام شود چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

در نهایت:

همیشه لیزر فرکشنال گزینه مناسبی نیست! اجازه بدهید پزشک با توجه به شرایط پوست و سن شما بهترین پیشنهاد را به شما بدهد. درنهایت، مهم است به یاد داشته باشید که هر شخص اهداف شخصی خود و نیاز های سلامتی خودش را دارد و باید پس از معاینه توسط پزشک و به تشخیص او به بهترین نتیجه برسد.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد

با احترام

دکتر گیتا مجیدزاده

پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد

.
.
.

ولنجک ، خیابان سیزدهم، خیابان ساسان شمالی ، طبقه فوقانی دی مارکت، پلاک ۳۳، واحد ۲۱

۰۲۱۲۶۸۰۶۵۹۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۵ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۴۹ ☎

۰۲۱۲۶۸۰۶۰۵۷ ☎

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Laleh یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام و درود
  خسته نباشید دکتر عزیز
  من پسرم 23 سالمه و میخواستم بدون برای پاکسازی پوست صورت از جای جوش یا لک چه روشی رو به صورت اجمالی پیشنهاد میفرمایین؟
  و آیا عوارض این روش درمانی بی خطر هست؟
  ممنون میشم اگر وقت بزارین.
  اراک هستم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر معمولا برای از بین بردن جای جوش لیزر ار اف فرکشنال استفاده میشود اما برای بررسی دقیق تر حتما باید تشریف بیارین به صورت حضوری ویزیت بشین این روش هیچ گونه عوارضی ندارد بلکه باعث از بین رفتن جای جوش لک و منافذ باز پوست میشود
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۰ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   شما میتونین همه روزه از ساعت 8 ت 10 شب با همکارانم در بخش روابط عمومی تماس بگیرین تا نزدیک ترین وقت رو براتون رزرو کنند
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزاد یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  سلام ایالیزرفراکشنال برای درمان خال ماه گرفتگی کاربرد دارد درغیراین صورت ازچه لیزر یاروشی می توان درمان کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر ار اف فرکشنال معمولا برای جای جوش لک منافذ باز پوست مناسب هست برای درمان ماه گرفتگی باید حتما تشریف بیارین تا از نزدیک ویزیت بشین و دوره درمان براتون شروع بشه
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   شما میتونین برای داشتن اطلاعات بیش تر راجع به ار اف فرکشنال لینک زیر رو مشاهده کنید
  3. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  ببخشید آقای دکتر من میخواستم هزینه ی لیزر رو بدونم چقدره؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 5 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر لیزر برای کدام ناحیه مد نظرتون هست ؟
 • تصویر کاربر یلدا یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام.. من دختری 41 ساله هستم که میخوام پوست صورتم رو روشن و جوون کنم.. اگر افتادگی و تیرگی که داره رفع کنم. ولی هنوز نمیخوام لیفت کنم و زیر عمل قرار بگیرم. میخوام بدونم بهترین و سریع ترین راه که بتونم ناحیه دور چشم و گونه ام رو جوون کنم چیه؟ البته بیشتراز یک سال هست که مرتب بوتاکس میکنم. ولی میخوام ناحیه دور چشمم و خطوط اون کم بشه و صورتم جوون تر بشه ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 8 ماه پیش)
   سلام وقت بخیر در حال حاضر برای جوان سازی و رفع افتادگی صورت میتونین از پرو فایلو استفاده کنید در واقع پرو فایلو باعث اب رسانی و رفع چین و چروک صورت میشود و جوان سازی صورت میگیرد
  2. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 8 ماه پیش)
   برای بررسی دقیق تر شما میتونین از لینک های زیر استفاده کنید
  3. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 8 ماه پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نگار چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  من 4 روز پیش لیزر فرکشنال انجام دادم، فعلا دلمه ها کامل کنده نشدن، فقط یه موضوعی که هست فکر میکنم جاهایی که جای جوش نداشتم فرو رفته شده، جای دلمه هاست و برای بهبودی زمان لازمه یا پوستم خرابتر شده؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام عزیزم شما باید حداقل دو هفته زمان بدید تا نتیجه قطعی رو ببینید.لیزر فرکشنال به هیچ عنوان باعث خراب تر شدن پوست نمیشه بلکه باعث رفع جای جوش رفع منافذ باز پوست و جوان سازی پوست میشود
 • تصویر کاربر پوران دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 113 مشاهده پرسش
  لطفاً
  آیا برای پوست کمی تیره لیزر فرکشنال آر اف بهتر هست یا co2
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   ابتدا لازم هست شما از نزدیک معاینه شوید تا باتوجه به شرایط پوستی شما راه درمانی مناسب برایتان تجویز گردد.

 • تصویر کاربر M دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام من قبلا روی باسنم جوش زدم و الان جاش قشنگ مونده به رنگ سیاه دراومده جوشام فعال نیست فقط جاشون مونده بنظرتون چکاری انجام بدم؟؟؟لطفا راهننایی کنید خیلی ناراحتم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   برای اظهار نظر تخصصی که چه راه درمانی برای شما مناسب است ابتدا لازم هست از نزدیک معاینه شوید.

 • تصویر کاربر سمیرا سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب و شب بخیر .
  من دیروز لیزر فرکشنال انجام دادم . خارش و تورم دارم که باید طبیعی باشه . می خواستم ببینم برای استعمال کرم ها یی که دکترم داده باید صورتم رو بشورم که تمیز باشه یا روی همون کرم قبلی بمالم . با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام عزیزم

   ببینید حتما از روشی که پزشک متخصص خودتون بهتون توصیه کردند پیروی کنید و نه از شخص دیگری و نه پزشک دیگه ای نباید اطلاعات بگیرید.

 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۲۲ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 152 مشاهده پرسش
  سلام من دو‌ هفته پیش لیزر فرکشنال برای جای جوش صورتم انجام دادم قبل از این اصلا جوش نمیزدم الان بعد از دو هفته جوش زدم این طبیعیه؟٫
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۲ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام شاید کرم های ترمیم کننده به میزان زیاد استفاده کردید در کل احتمالات در این خصوص زیاد است که نیازمند معاینه از نزدیک است در پله اول پزشک معالج رو در جریان بذارید

 • تصویر کاربر کاوه سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  باسلام من جوشهای زیادی روصورتم هست هم زیرپوستی هم جوش میخواستم بدونم قیمت پاکسازی پوست بادستگاه فراکشنال چقدره دراصفهان
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده سه شنبه ۳ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد ومتاسفانه ما اطلاعی از شهرهای دیگر نداریم.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر