جوانسازی پوست و رفع جای جوش با لیزر فرکشنال

فهرست موضوعات

لیزر فرکشنال یا فراکسل یک روش جدید جوان سازی پوست صورت است که در درمان لک صورت ، از بین بردن جای جوش و رفع ترک پوست به کار می رود.

این روش لیزر صورت در تمام مراکز زیبایی درمانی دنیا در حال انجام است. به طور مثال کلینیک epionebh در بورلی هیلز آمریکا از لیزر فرکشنال استفاده می کند. نتیجه این لیزر قابل مقایسه با پیکسل ها در تصاویر دیجیتال است، چرا که در نقاط کوچک پوست تحت درمان، سلول های قدیمی نابود شده و با عناصر جدید و سالم جایگزین می شوند.

لیزر فرکشنال co2 چیست؟

در لیزر فرکشنال co2 یا فراکسل ، نور لیزر  به تعداد زیادی شعاعهای کوچکتر نور تقسیم می شود. این پرتو های کوچک نور به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کنند. سپس پوست بوسیله این پرتوهای کوچک نور، پوست جدید را جایگزین پوست آسیب دیده می کند. گرمای لیزر نیز سبب کاهش  کلاژن موجود در پوست شده و درنتیجه باعث تولید کلاژن جدید در پوست می شود.

با استفاده از روش لیزر فرکشنال می توان با شدت انرژی کمتر، ایمن تر و سریع تر از سایر لیزر های درمانی، پوست را درمان نمود. در نتیجه، بیماران می توانند روشی بدون ریسک و نگرانی را انجام داده و به جوانسازی پوست خود دست یابند. دستگاه لیزر فرکشنال این مرکز 2017  بوده و همچنین دارای تاییدیه FDA آمریکا است.

☑️ برای اینکه ببینید آیا استفاده از لیزر فرکشنال برای شما مناسب است، همکاران ما به صورت تلفنی یک مشاوره رایگان را برای شما تنظیم می کنند.

سوالات متداول درباره لیزر فرکشنال

معمولا مراجعه کنندگان با سوالات مختلفی به ما مراجعه می کنند. در ادامه سوالات شایع لیزر فرکشنال آمده است.

بیشترین کاربرد های درمانی لیزر فرکشنال چه هستند؟

لیزر فرکشنال در درمان چروک های اطراف چشم، ملسما (لک بارداری)، کراتولین ها، لکه های سنی، زخم های آکنه ناشی از آکنه کیستیک و چسبندگی پوست استفاده می شود.

انجام لیزر فرکشنال چند دقیقه طول می کشد؟

لیزر فرکشنال ، فرایند تقریبا سریعی است و اغلب بیشتر از 30 دقیقه طول نمی کشد.

نتایج لیزر فرکشنال به چه صورت است؟

بهبودی بعد از درمان با لیزر فرکشنال معمولا در حدود 2 تا 3 ماه بعد دیده می شود. این نتایج به مدت طولانی پایدارند و اکثرا دائمی هستند،  درنتیجه درمان هایی همراه با این روش مورد نیاز است. در نظر داشته باشید اگر پوست شما به هر دلیلی دچار آسیب شده می بایست از پوست خود مراقبت کنید. در صورت عدم مراقبت ممکن است ضایعات پوستی مجددا باز گردد.(به طور مثال ضایعات ناشی از عدم استفاده از ضد آفتاب)

مدت زمان درمان لیزر فرکشنال چقدر است؟

بر خلاف دیگر درمان های لیزری پیشرفته، هیچ زمان بهبودی در روش درمان با لیزر فرکشنال وجود ندارد. با این حال، برای هفته اول، پوست شما اغلب متورم و قرمز به نظر می رسد.

قیمت هر جلسه لیزر فراکشنال چقدر است؟

200 الی 600 هزار تومان بابت هر جلسه  می باشد.(البته این هزینه تقریبی می باشد)

آیا لیزر فرکشنال درد دارد؟

بیماران درد کمی را حین لیزر توصیف می کنند. در این روش درمان، موضع مورد لیزر کاملا گرم می شود، لذا پماد های بی حس کننده موضعی و هوای سرد احساس درد و ناراحتی را تقریبا از بین می برد.

جوانسازی پوست

 آیا می توان لیزر فرکشنال CO2 را با سایر روش های درمانی دیگر انجام داد؟

لیزر فرکشنال تداخلی با روش های دیگر ندارد فقط در صورتی که تزریق ژل هیالورونیک اسید صورت گیرد می تواند فرآیند جذب این ژل را مقداری سریع تر کند.

مدت زمان ماندگاری اثر لیزر فرکشنال چقدر است؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما چطور پوست خود را از خورشید و سایر عواملی که موجب پیر شدن پوست می شوند مانند سلامت عمومی، سیگار کشیدن، تغییر در وزن و غیره محافظت می کنید. اگر کرم ضد آفتاب و کلاه های نقاب دار استفاده کنید، می توانید اثرات درمانی لیزر خود را برای چندین سال حفظ کنید.

چه زمانی نتایج این روش قابل مشاهده اند؟

در نظر داشته باشید که لیزر فرکشنال CO2 به نوع آسیب پوست بستگی دارد. اگر آسیب عمیق تر باشد درنتیجه مدت زمان درمان طولانی تر شده و اگر آسیب سطحی تر باشد مدت زمان بهبودی کمتر خواهد بود. در درمان عمیق تر، نتایج به طور کلی بهتر است.

برخی از نتایج را فوری مشاهده خواهید کرد، اما نتایج کامل پس از 3-6 ماه مشاهده خواهد شد. پس از بهبودی پوست، که ممکن است تا 3-14 روز طول بکشد، دوره ای 4 تا 6 هفته پس از آن پوست شما کمی صورتی می شود. در طول این دوره، پوست شما صاف تر می شود. همانطور که رنگ پوست تان به حالت عادی باز می گردد، خطوط کمتر و درخشندگی بیشتری را می بینید.

لیزر فرکشنال چطور انجام می شود؟

شما باید نیم ساعت قبل از درمان خود وارد مرکز شوید. شما یا تکنسین، منطقه درمان را تمیز می کنید و سپس یک کرم به محل درمان زده می شود. پس از آن فقط ریلکس باشید. خواندن و گوش دادن به موسیقی، در زمانی که منتظر تاثیر گذاری کرم هستید نیز برای آرامش شما مفید است.

بعد از حدود نیم ساعت، کرم برداشته میشود. درمان حدود یک ساعت برای کل صورت طول می کشد و کمی احساس  فرو رفتن سوزن خواهید کرد. یک جریان هوای سرد در طول درمان در منطقه تحت فشار قرار می گیرد تا شما احساس راحتی کنید.

درمان جای جوش

این لیزر چگونه برای زخم های آکنه و سایر زخم ها کار می کند؟

لیزر CO2 همیشه برای آکنه و دیگر زخم ها بسیار موثر است.

آیا این درمان برای پلک ها نیز امن است؟

بله، حین انجام برای پلک با عمق بسیار کم و محافظت شده انجام می شود.

مراقبت بعد از لیزر فراکشنال

در طول 24 ساعت اول پس از درمان، پوست شما ممکن است به نظر مانند آفتاب سوختگی برسد. بسته یخ  5 تا 10 دقیقه در 5-6 ساعت اول پس از درمان استفاده شود.

پوست شما 2-7 روز پس از درمان لایه لایه شده و برای 3 تا 6 هفته صورتی رنگ خواهد بود. این روند بهبود به اینکه عمق درمان شما چقدر بوده است، بستگی دارد. برای یک هفته یا بیشتر، می توانید از مواد آرایشی برای پوشش پوست صورتی خود استفاده کنید. به ندرت ممکن است بعد از درمان کبودی ایجاد شود، که میتواند تا دو هفته طول بکشد.

آیا می توان بلافاصله به کار و فعالیت ادامه داد؟

نه، شما باید بقیه آن روز را استراحت و با استفاده از یخ منطقه تحت درمان را بپوشانید.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

این تعداد به میزان آسیبی که پوست بر اثر نور خورشید دیده، زخم و چین و چروک و اینکه شما چقدر می توانید بعد از درمان استراحت کنید ، بستگی دارد. اما معمولا جلسات درمان بین 2 تا 6 جلسه خواهد بود.

به چه دلایلی نمی توان از لیزر فرکشنال استفاده کرد؟

در صورت استفاده از داروهایی که حساسیت به نور را افزایش می دهند، استفاده از ضد انعقاد (بعضی ها خوب است)، استفاده از Accutane در سال گذشته (در مقایسه با 6 ماه)، شیمی درمانی، سابقه بهبودی دشوار یا زخم، تاریخ اختلالات خونریزی و بارداری لیزر فرکشنال توصیه نمی شود.

آیا شستن صورت بعد از لیزر فرکشنال ایجاد مشکل می کند؟

تا یک روز از شستن و مرطوب کردن ناحیه ی لیزر شده خودداری شود. شما می­توانید ناحیه لیزر شده را پس از ۲۴ ساعت با آب  و به آرامی شستشو دهید.

عوارض جانبی لیزر فرکشنال چیست؟

یک کلینیک پوستی خوب با تجربه در لیزر، بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه عوارض است.  عوارض این روش بسیار نادر است. اما در اینجا یک لیست از برخی از عوارض احتمالی درمان های لیزر فرکشنال CO2 آمده است:

▪️درد

به علت اقداماتی که در بالا ذکر شد، اغلب مردم در طول درمان احساس درد بسیار کمی دارند. در ضمن اولین روز پس از جراحی درد خفیفی وجود دارد.

رنگ صورتی ممکن است دو هفته تا دو ماه پس از لیزر ادامه یابد. در موارد نادر، ممکن است سه تا شش ماه نیز طول بکشد.

▪️التیام زخم

لیزر فرکشنال CO2 سبب زخم سطحی روی پوست می شود که تقریبا 2 تا 10 روز بهبود آن به طول می انجامد. آسیب سطحی لایه های بیرونی پوست ممکن است باعث تورم ملایم ​​شود. هنگامی که سطحی از پوست درمان می شود، ممکن است در حدود 4-6 هفته به نور خورشید حساس باشد.

▪️تغییرات رنگدانه

رنگدانه های منطقه تحت درمان ممکن است افزایش یا کاهش یابد. این عارضه نادر است و اغلب در پوست تیره تر و 2-6 هفته بعد از درمان رخ می دهد.

▪️تورم بیش از حد

بلافاصله پس از جراحی لیزر، تورم پوست ایجاد می شود. این وضعیت موقت است و از سه تا هفت روز بعد از لیزر حل خواهد شد.

▪️زخم

شانس بسیار کمی برای زخم شدن محل لیزر وجود دارد که شامل زخم های هیپرتروفی یا، به ندرت، زخم های کلئوئیدی ضخیم می باشد. برای به حداقل رساندن شانس زخم، مهم است دستورالعمل های پس از عمل را به دقت دنبال کنید.

▪️قرار گرفتن لیزر در معرض چشم

در حین عمل لیزر، چشم خود را بسته نگه دارید و همیشه در طول درمان لیزر، از محافظ چشم استفاده نمایید.

▪️عفونت

عفونت گاها می تواند رخ دهد و اگر فورا درمان نشود، ممکن است باعث بروز زخم شود. اما اگر در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک انجام شود چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

 

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎️ 02122657900
☎️ 02122657916
☎️ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرشيما جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  خانم دکتر هر کي پرسيده قيمت ليزر چنده همه رو گفتين بيا مطب و از نزديک معاينه کنم ...يعني تا اين حد مشتري مداريد ها...خب بگو پول بدين جواب بدم ديگه اين همه راه تا مطب بياد که چي که حتما ويزيتتون هم 80 يا 90 تومنه ...والا بخدا ... يعني تو کل سوالا يه جواب درست نداديد ....من که دکتر نيستم بهتر جواب ميدم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام عزيز🌼
   خير! ما براي قيمت ليزر لينك قيمت ليزر موهاي زائد رو براتون گذاشتيم.
   اگه ليزر درماني هست ، در اين رابطه بايد معاينه بشن چون تجويز در اين موارد كاملا غير اصولي هستش.
   و در نهايت براي مشاوره جهت ليزر موهاي زائد ، جاي جوش انجام بديد هزينه دريافت نخواهد شد ، هزينه ويزيت پزشك متخصص ٥٠ هزار تومان ميباشد.
   اميدوارم ياد بگيريم كه همديگرو زود قضاوت نكنيم🙏🏼
 • تصویر کاربرSanaz جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا جای زخم های عمیق هم با لیزر رفع میشع؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام عزيزم🌼
   به طور ثابت نميشه گفت كه با چه روشي ميشه جاي زخم رو از بين برد ،
   براي اظهار نظر بهتره كه از نزديك معاينه بشين تا بهترين روش براي شما تجويز شود.
   روزهاي شنبه تا چهارشنبه عصرها نوبت گيري بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرمهدی شنبه ۱۸ خرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید.
  من یک جای جوش روی گونه دارم که قطرش تقریبا دو میلیمتر و عمقش هم یک میلیمتره و فقط همین یک نقطه هست. هزینه لیزر این نقطه و تعداد جلساتش چقدر میشه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۸ خرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام برای جای جوش حتما باید از نزدیک معاینه شوید روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرامیر شنبه ۱۸ خرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر من الان ۱۷ سالمه و از ۱۳ سالگی صورتم جوش میزنه
  دکتر که رفتم برام قرص تتراسایکلین و ماسک و پماد و صابون و.. تجویز کرد
  همه اینارو مصرف کردم ولی تاثیری نداشت
  یعنی هم جوش میزنم و هم جای جوش ها از بین نرفته
  به نظرتون باید چیکار کنم؟لیزر انجام بدم؟
  ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۸ خرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام اصلا برای صورتی که جوش فعال دارد به هیچ عنوان نباید کار عملی مثل لیزر انجام داد باید حتما ابتدا درمان دارویی شود

   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید

 • تصویر کاربرmohsen جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام، وقت بخیر
  من سه مرحله لیزر فرکشنال دی اکسید انجام دادم. الان 4 ماه از اولین مرحله لیزر میگذره و نتیجه ای اصلا نداده. خواستم ببینم مدت زمانی که طول میکشه چوست شروع به ترمیم کنه چقدره و اینکه ممکنه اصلا جواب نگیرم؟
  رنگ پوستم سفیده و جای جوشها عمیق و بعضیا اسکار هییپرتروفیک و اینکه همزمان با اون سه مرحله لیزر، راکوتان مصرف میکردم که دکتر گقتن مانعی نداره.
  ممنونم از شما
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام🌼
   به هيچ عنوان نميشه به اين ترتيب اظهار نظر كرد .
   حتما بايد از نزديك معاينه بشيد، چون ما در جريان روند درماني و شرايط اوليه شما نبوديم.
   هر اظهار نظري بدون معاينه در خصوص مورد شما غير علمي ميباشد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرKaazem جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  1- فاصله هر جلسه لیزر جای جوش فرکشنال ، با جلسه بعد چندماه باشد؟؟
  2- برای جای جوش صورت میشود از لیفتینگ بهره برد؟؟
  3- برای جای جوش در یک جلسه سابسیژن و لیزر انجام دادم، سابسیژن به سطح پوست چطور تاثیر میگذارد؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام🌼
   ١- براي جاي جوش روش ليفتينگ روش زيبايي هستش ، درماني نيست.
   ٢- تمامي اين موارد كه فرمودين منوط به معاينه از نزديك ميباشد، مهم تشخيص هستش نمي توان به صورت كلي موردي رو تجويز كرد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
   ؛
 • تصویر کاربراسماعیل جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من جوش صورتم تموم شده فقط جاش مونده و صورتم لک های قهوی ریز هم داره میشه لطف کنین بگین چقدر هزینش میشه ک صورتم صاف بشه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام🌼
   در مورد جاي جوش اصلا روش يكساني نداريم.
   حتما بايد كه از نزديك معاينه بشين تا ببينيم كدام روش مناسب شماست.
   معمولا هم درمان هاي جاي جوش بين ٣٠ تا ٧٠٪؜ قابل درمان هستند.
   روزهاي شنبه تا چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرپردیس جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ، دختر ۳۸ ساله هستم پوست صورتم تا سال گذشته بسیار صاف بود و فقط از ضد آفتاب استفاده می کنم به پیشنهاد یکی از دوستان برای جوان سازی و رفع منافذ پوست و دانه های ریزی که در زیر چشم داشتم ۲ بار میکرودرم و یکبار میکرونیدلینگ همراه با prp انجام دادم متاسفانه بعد از انجام این کار رفته رفته در ناحیه چانه و پیشانی بافت پوستم تغییر کرد و اسکارهای ریزی دیده می شود و یک قسمت از پوست بافت گونه هم تغییر کرد و دانه های زیر چشم هم همچنان باقی است که شبیه پوست مرغ می باشد. بسیار ناراحت هستم لطفا راهنمایی بفرمایید. منافذ پوست اطراف بینی باز هست و در بعضی از قسمت های صورت مویرگ خونی پدیدار شده است. با سپاس پردیس اورنگ
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام عزيزم
   روش هايي كه فرمودين هيچ كدوم غيراستاندارد نيست مثل : ميكرودرم ، ميكرو نيدلينگ يا prp
   مهم تشخيص صحيحه كه براي صورت هر فرد كدوم مناسبه
   به طور مثال: كسي كه جوش فعال داره اصلا ميكرو نيدلينگ پيشنهاد نميشه ، باعث ميشه جوش ها فعال بشن
   براي تشخيص صحيح بايد از نزديك معاينه بشيد
   روزهاي شنبه تا چهارشنبه عصرها تعيين نوبت بفرماييد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرامیر یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  مزوتراپی صورت برای چی انجام میدهند
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/1144/

 • تصویر کاربرFn سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام .من حدود سه ماهی میشه که راکوتان مصرف میکنم جوش فعال میشه گفت دیگه ندارم ولی جای جوش ها رو صورتم خیلی قرمزه و فرورفته شده.سوالم اینه که فرورفتگیه جای جوش ها رو صورتم بهتر میشه؟و اگه درمان مناسب پوستمو ادامه بدم تا چه حد امکان ترمیم وجود داره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام شما در حال حاضر جوش فعال دارید، ابتدا باید از نزدیک معاینه شوید تا با درمان دارویی تمام جوش های فعال رو از بین ببریم، پس از آن با روش های عملی جای جوش ها را درمان خواهیم کرد برای عصر روزهای شنبه تا چهارشنبه تعیین نوبت فرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر