جوانسازی پوست و رفع جای جوش با لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال یا فراکسل یک روش جدید جوان سازی پوست صورت است که در درمان لک صورت ، از بین بردن جای جوش و رفع ترک پوست به کار می رود.

این روش لیزر صورت در تمام مراکز زیبایی درمانی دنیا در حال انجام است. به طور مثال کلینیک epionebh در بورلی هیلز آمریکا از لیزر فرکشنال استفاده می کند. نتیجه این لیزر قابل مقایسه با پیکسل ها در تصاویر دیجیتال است، چرا که در نقاط کوچک پوست تحت درمان، سلول های قدیمی نابود شده و با عناصر جدید و سالم جایگزین می شوند.

فهرست موضوعات

لیزر فرکشنال co2 چیست؟

در لیزر فرکشنال co2 یا فراکسل ، نور لیزر  به تعداد زیادی شعاعهای کوچکتر نور تقسیم می شود. این پرتو های کوچک نور به لایه های عمیق تر پوست نفوذ می کنند. سپس پوست بوسیله این پرتوهای کوچک نور، پوست جدید را جایگزین پوست آسیب دیده می کند. گرمای لیزر نیز سبب کاهش  کلاژن موجود در پوست شده و درنتیجه باعث تولید کلاژن جدید در پوست می شود.

با استفاده از روش لیزر فرکشنال می توان با شدت انرژی کمتر، ایمن تر و سریع تر از سایر لیزر های درمانی، پوست را درمان نمود. در نتیجه، بیماران می توانند روشی بدون ریسک و نگرانی را انجام داده و به جوانسازی پوست خود دست یابند. دستگاه لیزر فرکشنال این مرکز 2017  بوده و همچنین دارای تاییدیه FDA آمریکا است.

☑️ برای اینکه ببینید آیا استفاده از لیزر فرکشنال برای شما مناسب است، همکاران ما به صورت تلفنی یک مشاوره رایگان را برای شما تنظیم می کنند.

سوالات متداول درباره لیزر فرکشنال

معمولا مراجعه کنندگان با سوالات مختلفی به ما مراجعه می کنند. در ادامه سوالات شایع لیزر فرکشنال آمده است.

بیشترین کاربرد های درمانی لیزر فرکشنال چه هستند؟

لیزر فرکشنال در درمان چروک های اطراف چشم، ملسما (لک بارداری)، کراتولین ها، لکه های سنی، زخم های آکنه ناشی از آکنه کیستیک و چسبندگی پوست استفاده می شود.

انجام لیزر فرکشنال چند دقیقه طول می کشد؟

لیزر فرکشنال ، فرایند تقریبا سریعی است و اغلب بیشتر از 30 دقیقه طول نمی کشد.

نتایج لیزر فرکشنال به چه صورت است؟

بهبودی بعد از درمان با لیزر فرکشنال معمولا در حدود 2 تا 3 ماه بعد دیده می شود. این نتایج به مدت طولانی پایدارند و اکثرا دائمی هستند،  درنتیجه درمان هایی همراه با این روش مورد نیاز است. در نظر داشته باشید اگر پوست شما به هر دلیلی دچار آسیب شده می بایست از پوست خود مراقبت کنید. در صورت عدم مراقبت ممکن است ضایعات پوستی مجددا باز گردد.(به طور مثال ضایعات ناشی از عدم استفاده از ضد آفتاب)

مدت زمان درمان لیزر فرکشنال چقدر است؟

بر خلاف دیگر درمان های لیزری پیشرفته، هیچ زمان بهبودی در روش درمان با لیزر فرکشنال وجود ندارد. با این حال، برای هفته اول، پوست شما اغلب متورم و قرمز به نظر می رسد.

قیمت هر جلسه لیزر فراکشنال چقدر است؟

200 الی 600 هزار تومان بابت هر جلسه  می باشد.(البته این هزینه تقریبی می باشد)

آیا لیزر فرکشنال درد دارد؟

بیماران درد کمی را حین لیزر توصیف می کنند. در این روش درمان، موضع مورد لیزر کاملا گرم می شود، لذا پماد های بی حس کننده موضعی و هوای سرد احساس درد و ناراحتی را تقریبا از بین می برد.

جوانسازی پوست

 آیا می توان لیزر فرکشنال CO2 را با سایر روش های درمانی دیگر انجام داد؟

لیزر فرکشنال تداخلی با روش های دیگر ندارد فقط در صورتی که تزریق ژل هیالورونیک اسید صورت گیرد می تواند فرآیند جذب این ژل را مقداری سریع تر کند.

مدت زمان ماندگاری اثر لیزر فرکشنال چقدر است؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما چطور پوست خود را از خورشید و سایر عواملی که موجب پیر شدن پوست می شوند مانند سلامت عمومی، سیگار کشیدن، تغییر در وزن و غیره محافظت می کنید. اگر کرم ضد آفتاب و کلاه های نقاب دار استفاده کنید، می توانید اثرات درمانی لیزر خود را برای چندین سال حفظ کنید.

چه زمانی نتایج این روش قابل مشاهده اند؟

در نظر داشته باشید که لیزر فرکشنال CO2 به نوع آسیب پوست بستگی دارد. اگر آسیب عمیق تر باشد درنتیجه مدت زمان درمان طولانی تر شده و اگر آسیب سطحی تر باشد مدت زمان بهبودی کمتر خواهد بود. در درمان عمیق تر، نتایج به طور کلی بهتر است.

برخی از نتایج را فوری مشاهده خواهید کرد، اما نتایج کامل پس از 3-6 ماه مشاهده خواهد شد. پس از بهبودی پوست، که ممکن است تا 3-14 روز طول بکشد، دوره ای 4 تا 6 هفته پس از آن پوست شما کمی صورتی می شود. در طول این دوره، پوست شما صاف تر می شود. همانطور که رنگ پوست تان به حالت عادی باز می گردد، خطوط کمتر و درخشندگی بیشتری را می بینید.

لیزر فرکشنال چطور انجام می شود؟

شما باید نیم ساعت قبل از درمان خود وارد مرکز شوید. شما یا تکنسین، منطقه درمان را تمیز می کنید و سپس یک کرم به محل درمان زده می شود. پس از آن فقط ریلکس باشید. خواندن و گوش دادن به موسیقی، در زمانی که منتظر تاثیر گذاری کرم هستید نیز برای آرامش شما مفید است.

بعد از حدود نیم ساعت، کرم برداشته میشود. درمان حدود یک ساعت برای کل صورت طول می کشد و کمی احساس  فرو رفتن سوزن خواهید کرد. یک جریان هوای سرد در طول درمان در منطقه تحت فشار قرار می گیرد تا شما احساس راحتی کنید.

درمان جای جوش

این لیزر چگونه برای زخم های آکنه و سایر زخم ها کار می کند؟

لیزر CO2 همیشه برای آکنه و دیگر زخم ها بسیار موثر است.

آیا این درمان برای پلک ها نیز امن است؟

بله، حین انجام برای پلک با عمق بسیار کم و محافظت شده انجام می شود.

مراقبت بعد از لیزر فراکشنال

در طول 24 ساعت اول پس از درمان، پوست شما ممکن است به نظر مانند آفتاب سوختگی برسد. بسته یخ  5 تا 10 دقیقه در 5-6 ساعت اول پس از درمان استفاده شود.

پوست شما 2-7 روز پس از درمان لایه لایه شده و برای 3 تا 6 هفته صورتی رنگ خواهد بود. این روند بهبود به اینکه عمق درمان شما چقدر بوده است، بستگی دارد. برای یک هفته یا بیشتر، می توانید از مواد آرایشی برای پوشش پوست صورتی خود استفاده کنید. به ندرت ممکن است بعد از درمان کبودی ایجاد شود، که میتواند تا دو هفته طول بکشد.

آیا می توان بلافاصله به کار و فعالیت ادامه داد؟

نه، شما باید بقیه آن روز را استراحت و با استفاده از یخ منطقه تحت درمان را بپوشانید.

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

این تعداد به میزان آسیبی که پوست بر اثر نور خورشید دیده، زخم و چین و چروک و اینکه شما چقدر می توانید بعد از درمان استراحت کنید ، بستگی دارد. اما معمولا جلسات درمان بین 2 تا 6 جلسه خواهد بود.

به چه دلایلی نمی توان از لیزر فرکشنال استفاده کرد؟

در صورت استفاده از داروهایی که حساسیت به نور را افزایش می دهند، استفاده از ضد انعقاد (بعضی ها خوب است)، استفاده از Accutane در سال گذشته (در مقایسه با 6 ماه)، شیمی درمانی، سابقه بهبودی دشوار یا زخم، تاریخ اختلالات خونریزی و بارداری لیزر فرکشنال توصیه نمی شود.

آیا شستن صورت بعد از لیزر فرکشنال ایجاد مشکل می کند؟

تا یک روز از شستن و مرطوب کردن ناحیه ی لیزر شده خودداری شود. شما می­توانید ناحیه لیزر شده را پس از ۲۴ ساعت با آب  و به آرامی شستشو دهید.

عوارض جانبی لیزر فرکشنال چیست؟

یک کلینیک پوستی خوب با تجربه در لیزر، بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه عوارض است.  عوارض این روش بسیار نادر است. اما در اینجا یک لیست از برخی از عوارض احتمالی درمان های لیزر فرکشنال CO2 آمده است:

▪️درد

به علت اقداماتی که در بالا ذکر شد، اغلب مردم در طول درمان احساس درد بسیار کمی دارند. در ضمن اولین روز پس از جراحی درد خفیفی وجود دارد.

رنگ صورتی ممکن است دو هفته تا دو ماه پس از لیزر ادامه یابد. در موارد نادر، ممکن است سه تا شش ماه نیز طول بکشد.

▪️التیام زخم

لیزر فرکشنال CO2 سبب زخم سطحی روی پوست می شود که تقریبا 2 تا 10 روز بهبود آن به طول می انجامد. آسیب سطحی لایه های بیرونی پوست ممکن است باعث تورم ملایم ​​شود. هنگامی که سطحی از پوست درمان می شود، ممکن است در حدود 4-6 هفته به نور خورشید حساس باشد.

▪️تغییرات رنگدانه

رنگدانه های منطقه تحت درمان ممکن است افزایش یا کاهش یابد. این عارضه نادر است و اغلب در پوست تیره تر و 2-6 هفته بعد از درمان رخ می دهد.

▪️تورم بیش از حد

بلافاصله پس از جراحی لیزر، تورم پوست ایجاد می شود. این وضعیت موقت است و از سه تا هفت روز بعد از لیزر حل خواهد شد.

▪️زخم

شانس بسیار کمی برای زخم شدن محل لیزر وجود دارد که شامل زخم های هیپرتروفی یا، به ندرت، زخم های کلئوئیدی ضخیم می باشد. برای به حداقل رساندن شانس زخم، مهم است دستورالعمل های پس از عمل را به دقت دنبال کنید.

▪️قرار گرفتن لیزر در معرض چشم

در حین عمل لیزر، چشم خود را بسته نگه دارید و همیشه در طول درمان لیزر، از محافظ چشم استفاده نمایید.

▪️عفونت

عفونت گاها می تواند رخ دهد و اگر فورا درمان نشود، ممکن است باعث بروز زخم شود. اما اگر در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک انجام شود چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

 

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎️ 02122657900
☎️ 02122657916
☎️ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

جوانسازی پوست و رفع جای جوش با لیزر فرکشنال
2.8 (55%) 12 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمهسا پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.سوالی داشتم ازخدمتتون اینکه مبلغ لیزر جای جوش چطور محاسبه میشه؟بستگی به تعداد جای جوش داره؟اینکه جلساتش چطور هست هفتگیه یا ماهانه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام🌼
   جهت از بين بردن جاي جوش حتما بايد كه از نزديك معاينه بشيد ،چون ليزر تنها يكي از روش هاي از بين بردن جاي جوش ميباشد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرمیترا پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین من صورتم لک ناشی از جووش داره. همه راه حل رو امتحان کردم نتیجه نگرفتم میخوام لیزر اتجام بدم اگه نتیجه داره تا اقدام کنم .تمام لایه بردارو هم استفاده کردم شاید بیستا دکتر عوض کردم ولی تا میبینن میگن با کرم و پماد حل میشه ولی اتفاقی نیوفتاده
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   جهت درمان حتما بايد كه از نزديك معاينه بشيد تا ما بتونيم روش درمان مخصوص به شما رو انجام بديم .
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصرها تعيين نوبت بفرماييد🌸🙏🏼
 • تصویر کاربررها پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آیا امکانش هست که خود جوش صورت با لیزر درمان بشود بدون خوردن قرص راکوتان
  و جای جوش‌های گود افتاده درمانی دارد ؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهپنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام عزيزم🌼
   زمانيكه شما جوش فعال داشته باشيد حتما بايد از نزديك معاينه بشين و آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره و به هيچ عنوان نميشه بدون درمان دارويي جوش فعال رو با ليزر و يا .... درمان كرد.
   براي درمان جاي جوش نيز به همين منوال بايد كه از نزديك معاينه بشيد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصرها تعيين نوبت بفر ماييد.🙏🏼🌸
 • تصویر کاربرمهدی چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام من چنتا جای جوش روی صورتم دارم میخواستم بدونم فقط همین چنتا جا رو میشه لیزر کرد یا کل صورت باید لیزر بشه در ضمن میخواستم بدونم هزینه هر جلسه چقدر میشه، با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام 🌼
   اينكه بخوايم يه روش رو بدون معاينه بهتون تجويز كنيم، صرفا جنبه تجاري داره.
   جهت رفع جاي جوش بايد كه معاينه بشين تا روش مخصوص به شما تجويز بشه.🙏🏼🌸
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد .
 • تصویر کاربرحسینی چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر، من تمام پشت کمرم و بازو هام سالهاست جای لک جوشی که دست زدم بهش مونده و خیلی زیاده، لک های تیره و بعصی هاشون شبیه اضافه گوشت شده انگار، چه درمان سریعی براش وجود داره؟ آیا با لیزر خوب میشه و چقدر زمان میبره
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام🌼
   مسلما اينكه سالهاست جاي جوش ها باقي مانده ، پس براي از بين بردنشون هم بايد شكيبا باشين.
   واينكه براي تشخيص صحيح بايد كه از نزديك معاينه بشين تا روش مخصوص به شما تجويز بشه.🙏🏼🌸
   جهت نوبت دهي روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.
 • تصویر کاربرجواد چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خوبی اقای دکتر من صورتم پره جای جوشه باید چیکار کنم الان
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام🌼
   براي تشخيص بهترين تجويز حتما بايد كه از نزديك معاينه بشين و آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره تا روش مخصوص به شما تجويز شود .
   🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرنسیم شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من جوش ندارم ولی روی بینی و گونه هام دونه های سرسیاه هست چه روشی پیشنهاد میکنید که دائمی باشه و چند جلسه لازمه هزینه هر جلسه چقدره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام🌼
   دونه هاي سر سياه روي بيني يا فوليكول هاي مو هستند كه بايد ليزر موهاي زائد انجام بشه و يا جوش هاي سر سياه هستند كه با روش هاي پاكسازي وميكرودرم از بين ميروند.🌸🙏🏼
   براي اظهار نظر حتما بايد كه از نزديك معاينه بشيد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد.
 • تصویر کاربرمحمد چهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من 42 سالمه و جاي جوش غرور باعث تغيير رنگ سطح صورت و گردنم شده البته يهفرو رفتگيهايي هم روي صورت گردن بوجود اومده مي واستم بدونم هزينه يك جلسه ليزر فراكشنال براي صورت و گردن چقدر ميشه
  متشكرم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۳ مهر ۹۸( 1 ماه پیش)
   سلام🌼
   بايد كه از نزديك معاينه بشيد تا اگر جوش فعال دارين به صورت دارويي درمان بشه و نتايج آزمايشتون مورد بررسي قرار بگيره .
   و اگر كه فقط جاي جوش باشه از روش هاي عملي استفاده ميكنيم كه ليزر فركشنال يكي از آن روشهاست ، فقط با معاينه ميشه روش خاص شمارو تسخيص داد.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه تعيين نوبت بفرماييد. 🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرZookin چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید میخاستم بدونم که لیزر جای جوش روی کمر و شانه هم انجام میدید؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام🌼
   اينكه ما بخوايم بگيم كه جاي جوش رو ليزر ميكنيم! خير ليزر ، يكي از روش هاي رفع جاي جوش هستش .
   بايد كه حتما از نزديك معاينه بشين ، ببينيم كدام روش مناسب شما هست .
   شايد كه ليزر جزءروش هاي مخصوص به شما باشه شايد هم نباشه.
   روزهاي شنبه الي چهارشنبه عصر ها تعيين نوبت بفرماييد.🌸🙏🏼
 • تصویر کاربرشيما جمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  خانم دکتر هر کي پرسيده قيمت ليزر چنده همه رو گفتين بيا مطب و از نزديک معاينه کنم ...يعني تا اين حد مشتري مداريد ها...خب بگو پول بدين جواب بدم ديگه اين همه راه تا مطب بياد که چي که حتما ويزيتتون هم 80 يا 90 تومنه ...والا بخدا ... يعني تو کل سوالا يه جواب درست نداديد ....من که دکتر نيستم بهتر جواب ميدم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهجمعه ۱۵ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام عزيز🌼
   خير! ما براي قيمت ليزر لينك قيمت ليزر موهاي زائد رو براتون گذاشتيم.
   اگه ليزر درماني هست ، در اين رابطه بايد معاينه بشن چون تجويز در اين موارد كاملا غير اصولي هستش.
   و در نهايت براي مشاوره جهت ليزر موهاي زائد ، جاي جوش انجام بديد هزينه دريافت نخواهد شد ، هزينه ويزيت پزشك متخصص ٥٠ هزار تومان ميباشد.
   اميدوارم ياد بگيريم كه همديگرو زود قضاوت نكنيم🙏🏼
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر