کاشت موی سر

تفاوت روش FUE و FUT برای کاشت موی سر

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اردیبهشت 12, 1397
بازدید: 2042

نویسنده: دکتر گیتا مجیدزاده

اردیبهشت 12, 1397
بازدید: 2042

فهرست مطالب

امروزه روش های مختلف و متفاوتی برای درمان ریزش و کاشت موی سر وجود دارند، و این موضوع می تواند در تحقیق اولیه شما را کمی گیج کند.

کاشت مو راه حلی است که منجر به رشد مجدد مو می شود و تار موی جدید ایجاد می کند.  آقایان بیشتر به دنبال درمانی برای طاسی خود هستند، اما برخی زنان نیز به دلایل ارثی یا محیطی نیاز به کاشت موی سر دارند. عملا طاسی زمانی رخ می دهد که فرد ۵۰ درصد از موها را از دست داده باشد.

کاشت موی سر شامل برداشت مو از قسمتی از پوست سر (محل اهدا) و قرار دادن آن روی قسمت بدون مو (محل دریافت) می باشد.

کاشت موی سر در نخست برای درمان طاسی سر در مردان استفاده شد، و دو نوع اصلی کاشت مو وجود دارد: FUE (استخراج واحد فولیکولار) و FUT (پیوند واحد فولیکولار) که گاهی اوقات به عنوان روش نواری شاخته میشود.

دو روش درنهایت نتایج مشابهی خواهند داشت اما با توجه به شرایط متقاضیان یکی از این دو روش برای کاشت موی سر استفاده می شود.

کاشت مو FUE

روش FUE چیست؟

این روش یک روش مدرن برای کاشت مو است. این درمان در برابر روش های سابق کاشت موی سر مانند FUT  و برداشت نواری کاشت پیشرفته تر است.

در این روش، یک پزشک با تجربه فولیکول های مو را به وسیله ی یک ابزار استخراج تخصصی از ناحیه اهدایی خارج می کند (معمولا در ناحیه ی پشت گردن).

بعد از آن فولیکول ها به ناحیه دریافتی پیوند زده می شوند. با استفاده از یک سوزن خیلی کوچک جراحی، جراح قسمتی از پوست سر که پیوند را دریافت میکند را سوراخ خواهد کرد. بعد از آن بافت در یک گوشه در محل دریافت وارد می شود، به همراه یک تراکم خاص، به گونه ای که یک الگوی طبیعی و واقعی داشته باشد.

کاشت مو به روش fut

روش FUT چیست؟

فرآیندی که در آن مو از قسمت پشت و اطراف پوست سر برداشت شده و به ناحیه دریافت کننده و طاس پیوند زده می شود. بیمار بیهوش شده و پزشک نوارهای بافتی را محل اهدا برمی دارد، و بعد از یک بار استخراج نوار برداشت شده به واحد های فولیکولی تقسیم می شوند.

بعد از آن پزشک در پوست سر سوراخ های کوچکی ایجاد می کند، جایی که بافت های فولیکولی با دقت قرار داده خواهند شد.

تفاوت روش FUE و FUT

FUE به طور قابل توجهی مدت زمان بهبودی کمتری در مقابل FUT دارد. به دلیل برداشت انفرادی فولیکول ها، یک جای زخم خیلی کوچک به جای میماند که با چشم قابل مشاهده نیست.

درمان FUE تقریبا بدون درد جراحی و ناراحتی های بعد از جراحی میباشد و به طور میانگین به هفت روز زمان برای بهبودی نیاز دارد.

در هنگام استفاده از روش FUT یک نوار از بافت پشت سر برداشت خواهد شد. به این دلیل مدت زمان بهبودی آن بیشتر زمان میبرد و تا  بیشتر از ۱۰ روز میباشد. به دلیل برداشت نواری بافت از پشت سر، در این روش یک جای زخم به جای میماند.

زمانی که نیاز به Graft بیشتری برای یک بار نیاز است(مثلا ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰) از روش FUT استفاده می شود.

در روش FUE راحت تر می توان ناحیه مورد نظر را برای برداشت مو انتخاب کرد. مثلا برای کاشت ابرو می توان از موهای نازک تری استفاده کرد.

همچنین کاشت موی سر به روش FUE هزینه بیشتری نسبت به روش FUT دارد و به همین دلیل برخی روش FUT را به دلیل صرفه اقتصادی انتخاب می کنند.

فواید FUT و FUE

یکی از ملاحظات برای هر فرآیند کاشت موی سر باید میزان جای زخمی که به جای می گذارد باشد. در هر دو روش جای زخم تا مدتی وجود دارد اما مدت آن متفاوت است.

هر چند FUE جای زخم کمتری به نسبت FUT به جای میگذارد. این حقیقت در مورد FUT وجود دارد که نوارهای خطی از فولیکول های مو از قسمت های پشت سر برداشته می شود و بعد از آن با برش های دایره ای در جلوی سر قرار داده می شود. این نوارها جای زخم کوچک نواری به جای میگذارند که زمانی قابل مشاهده میشوند که موهایتان خیلی کوتاه باشد، درحالیکه در روش FUE به طور کلی برشی ایجاد نمیشود و جای زخم قابل مشاهده ی کمتری به وجود می آید، فقط سوراخ های کوچک دایره ای در محلی که فولیکول های مو استخراج شده و در محل موردنظر قرار داده می شوند.

فرآیند FUE کم تهاجمی تر است، خیلی از بیماران بهبودی سریع تر و بی حسی کمتری در پوست سرشان تجربه میکنند زیرا در این روش پوست سر آسیب کمتری میبیند. به هر حال هر دو روش زمان نقاهت کوتاهی دارند و باید بعد از گذشت ۳-۶ ماه رشد طبیعی در موها مشاهده شود، زمانی که بسیار کوتاه تر از مدت زمان زندگی شما با شرایط کم مویی است.

انتخاب بهترین روش کاشت موی سر

در هنگام مشاوره ی ابتدایی شما، پزشکتان تعیین میکند که چه روش کاشت مویی بر اساس نوع ریزش موی شما، اندازه ی ناحیه کم پشت شدگی و کیفیت و حجم ناحیه ی اهداکننده در دسترس برای شما مناسب تر است.

بیمارانی که موهای خوبی دارند و فقط در قسمتهای خاصی طاسی دارند و کسانی که ترجیح میدهند موهایشان از نزدیک پوست سرشان برداشته شود، در می یابند که که یک جای زخم کوچک و گرد بعد از FUE کمتر قابل توجه است و به همین دلیل این روش را ترجیح میدهند. هرچند روش FUE‌ می تواند وقت گیرتر و پرهزینه تر باشد، و فرآیند استخراج فولیکول ممکن است به آن آسیب برساند و فولیکول های کمتری برای پیوند در دسترس بماند. همچنین، بیماری که به پیوند گسترده نیاز دارد و ناحیه ی گسترده تری از پوست سرش نیاز به پوشش داشته باشد، اغلب باید به سمت انتخاب روش نواری برود، مانند استفاده از FUT یا روش FUG. درنهایت، مهم است به یاد داشته باشید که هر بیماری اهداف شخصی خود و نیاز های سلامتی خودش را دارد و باید با مشورت پزشک به بهترین نتیجه برسد.

مطلب مرتبط: سوالات رایج کاشت مو

خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پیشنهاد ما:

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  میخواهم مو بکارم
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   برای مشاوره و تعیین نوبت میتونید با شماره های مطب تماس بگیرید

 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  سلام..دکتر پی آر پی معمولا چند جلسه لازم است برای موهایی که کم پشت شدن؟ هزینه رو اعلام میفرمایید؟ تضمینی وجود دارد ؟ خواهشا جواب کلیشه ای ندین
  و اینکه کیت دستگاه شما چه مدلی هست؟ تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 3 سال پیش)

   سلام وقت بخیر

   اطلاعات کامل در لینک زیر موجود است

   https://drmajidzadeh.com/1635/پی-آر-پی-مو/

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  اگر سر دارای جوش باشد میتوان مو کاشت
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید در صورتی که نیاز باشد اول باید جوش ها درمان شوند

 • تصویر کاربر بهار شنبه ۱۲ اسفند ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام
  تعیین نوبت برای کاشت مو به چه صورت هست؟
  آیا مشاوره قبل از کاشت هم دارین؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۱۲ اسفند ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام بله حتما باید پیش از کاشت مشاوره انجام داد تا تشخیص داده شود آیا شما کاندید مناسبی هستید یا خیر
   برای تعیین نوبت مشاوره تلفنی اقدام فرمایید

   02122657916
   02122657900
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۱ بهمن ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 298 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  ایا بعد از کاشت مو میزان تراکم موها مانند رویش طبیعی خواهد بود؟ و برای رسیدن به تراکم دلخواه تجدید جلسه ضروری است یا امکان کاشت با تراکم دلخواه در یک جلسه وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر گیتا مجیدزاده شنبه ۲۱ بهمن ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام با توجه به روش های استاندارد بین المللی بهترین روش کاشت برای رسیدن به حداکثر تراکم به جای دو جلسه، انجام عمل کاشت دو روزه انجام می شود، تا به بهترین تراکم ممکن رسید
   در نهایت برای اظهار نظر قطعی باید از نزدیک معاینه شوید تا جنس موی شما را از نزدیک بررسی کنیم، آما با توجه به میزان تراکم منطقه دهنده موی شما، نتسجه کاشت موی شما رضایت بخش خواهد بود
   روزهای شنبه دوشنبه سه شنبه بعدظهر تعیین نوبت فرمایید
درحال دریافت اطلاعات

برای مشاوره و رزرو وقت فرم زیر را پر کنید:

پرسش از دکتر