لیزر موهای زائد؛ راهی بهتر یا بدتر؟ خودتان قضاوت کنید!

شیو کردن، کندن و اپیلاسیون همگی زمان زیادی از ما می گیرند اما برای افرادی که به داشتن پوست بدون مو و صاف تمایل دارند ممکن است تنها گزینه های موجود به نظر برسند. با این حال، با پرداخت مقداری هزینه اضافی می توان با استفاده از لیزر موهای زائد نتیجه ای بلند مدت تر بدست آورد. این روش پیشرفته با استفاده از لیزر، فولیکول مو را از بین برده و پوست را صاف و بدون مو می کند.
درباره این روش از افراد متخصص سوالاتی پرسیده ایم تا قبل از لیزر تمامی اطلاعات مورد نیاز را بدانید.

1) لیزر موهای زائد آن گونه که به نظر می رسد پیچیده نیست

هر گونه خدماتی که کلمه لیزر در آن به کار رفته باشد ممکن است اندکی ترسناک به نظر رسد اما در حقیقت این کار بسیار آسان است. دکتر مارگاریتا لوییز، متخصص پوست در نیویورک، می گوید: «انرژی لیزر توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب شده و سبب تخریب ریشه مو می شود. هنگامی که ریشه مو از بین می رود، مو دیگر قادر به رشد نیست.»

2- لیزر ها 3 نوع عمده دارند

به گفته ریچل شاروف، یک متخصص زیبایی در حوزه لیزر و پوست، محبوب ترین انوع لیزر ها به شرح زیر هستند:

دیود

لیزر دیود بر روی پوست های تیره و روشن بسیار موثر است.

الکساندرایت

این مورد سریع ترین نوع لیزر ها بوده و برای درمان نواحی وسیع تری از بدن افراد با پوست روشن تا زیتونی استفاده می شود.

لیزر Nd:YAG

این لیزر دارای پالس نوری طولانی بوده و می تواند بر روی انواع پوست ها از جمله برنزه استفاده شود. لیزر Nd:YAG در مقایسه با دیگر لیزر ها تاثیر کمتری بر روی موهای ظریف یا روشن دارد.

‍نکاتی درباره لیزر موهای زائد

3- لیزر موهای زائد بر روی 4 ناحیه از بدن بیشترین تاثیر را دارد

در حالی که لیزر رفع موهای زائد بر روی هر ناحیه ای از بدن می تواند تاثیر گذار باشد اما بر روی نواحی تناسلی، لب، چانه و زیر بغل به صورت ویژه ای تاثیر گذار است.

4- افراد دارای موهای تیره، ضخیم و درشت بهترین گزینه برای رفع موهای زائد به وسیله لیزر هستند 

اگر موهایی تیره دارید و شدت رشد آنها شما را اذیت می کند، خوشحال باشید. زیرا به گفته دکتر شاروف لیزر جذب رنگدانه یا پیگمنت موجود در فولیکول مو می شود. البته از بین بردن کامل موهای ضخیم می تواند زمان بیشتری به طول بینجامد.

دکتر بیرنور آرال، مدیر آزمایشگاه زیبایی Good Housekeeping که تجربه ای شخصی از فرایند رفع موهای زائد به وسیله لیزر دارد بیان می کند: «بعضی موها مقاومت بسیار بالایی دارند و گاهی به دلیل تغییرات هورمونی یا فعال شدن پیاز مو در حین دوره درمانی، موهای جدیدی رشد می کنند.»

5- فرد باید مصرف دارو هایی خاص را متوقف کند

درست همانند اپیلاسیون، این فرایند مراقبتی پوست نیز با برخی دارو ها ناسازگار است. استفاده از هرگونه داروی حساس نسبت به نور حداقل یک هفته قبل از جلسه لیزر موهای زائد باید متوقف شود. بنابراین اگر قسمتی از پوست شما دچار عفونت شده است، حتما جلسه لیزر خود را به چند هفته بعد موکول کنید.

دکتر آرال معتقد است بیماران نباید از مواد دارویی پوستی حاوی عناصر فعالی همچون رتینوئید یا اسیدهای آلفا هیدروکسیل استفاده کنند. این مواد می‌توانند سرعت دگرگونی سلول‌های پوستی را افزایش دهند که در نتیجه آسیب‌پذیری پوست نسبت به خورشید و لیزر را بالا می‌برد.

اگر از سازگاری داروهای مصرفی خود با لیزر از بین برنده موهای زائد مطمئن نیستید، حتما با دکتر پوست خود مشورت کنید.

لیزر موهای زائد چانه

6- نتایج واقعی فرایند 6 تا 8 هفته بعد مشاهده خواهند شد

دکتر لولیس: «هر فردی متفاوت است و به همین دلیل تعداد جلسات درمانی بسته به خود فرد متغییر است. لیزر موهای زائد هنگامی بهترین اثر را دارد که مو، در بازه رشد فعال خود قرار داشته باشد.

موهای نواحی مختلف بدن سرعت رشد متفاوتی دارند و به همین ترتیب بسته به ناحیه مورد نظر مدت زمان درمان می تواند کمتر و یا بیشتر باشد.»

با این حال، شاروف بیان می کند که اغلب افراد جهت رفع کامل موهای زائد خود به صورت میانگین به 6 تا 8 جلسه درمانی نیاز دارند.

7- فرد باید در تمام جلسات درمانی خود شرکت کند

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد انجام می دهند کامل نکردن جلسات مورد نیاز است. هنگامی که رشد مو ها کم می شود، افراد جلسات بعد را جدی نمی گیرند. اگر می خواهید فرایند شما موثر باشد باید از پزشک خود پیروی کنید زیرا او بهتر از هر کس دیگری این فرایند را می داند.

8- لیزر مو دردناک نیست

دکتر لوییز بیان می کند با استفاده از بی حسی موضعی، بیمار حین درمان راحت و آرام خواهد بود. بیمار حس برخورد یک بند پلاستیکی بر روی پوست خود را خواهند داشت. دکتر شاروف نیز اعلام کرد اکثر بیماران وی این پروسه را یک نیشگون آرام و نرم توصیف کرده‌اند.

9- انجام این فرایند در دوران قاعدگی جای نگرانی ندارد

فرد نباید به دلیل قاعدگی از انجام لیزر رفع موهای زائد اجتناب کند. انجام مداوم جلسات درمانی بسیار ضروری است. بنابراین در صورتی که حتی یک خانم در دوران قاعدگی خود بوده و نوبت جلسه لیزر اوست، پیشنهاد ما این است که جلسات تمام نواحی بدن بجز ناحیه بیکینی را طبق روال، و آن ناحیه را چند روز بعد انجام دهد.

قبل از لیزر موهای زائد چگونه شیو کنید

10- باید یک کار مهم قبل از جلسه لیزر انجام دهید: شیو کنید

از بیماران و متقاضیان لیزر موهای زائد بدن درخواست می‌شود تا قبل از جلسات مربوطه، ناحیه مورد نظر را شیو کنند تا لیزر بتواند به خوبی تا ریشه نفوذ داشته باشد. نباید تا یک ماه قبل از جلسه وکس کنید یا با موچین موها را از ریشه در آورید، چرا که ریشه مو باید در دسترس باشد تا لیزر تاثیرگزاری خود را از دست ندهد.

11- بعد از جلسات باید در نواحی مربوطه از ضد آفتاب استفاده کنید

پس از جلسه درمانی، دوری از نور خورشید و استفاده از یک ضد آفتاب مانند لوسیون صورت و بدن Kiehl توصیه می شود. دکتر آرال نیز اضافه می کند هر گونه مویی که در بین جلسات درمانی رشد می کند باید تراشیده شده و از بند انداختن یا اپیلاسیون آن اجتناب شود.

12- آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟

آیا لیزر موهای زائد صورت باعث ضخیم شدن موها می شود؟ مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، حتی در نواحی مانند صورت، بازو و… در برخی از افراد (مجدا تاکید می شود: در برخی افراد) قابلیت این را دارد شاهد تاثیر معکوس باشیم.

برای اظهار نظر بهتر، که آیا موهای شما نازک است و یا قابل لیزر شدن حتما باید از نزدیک معاینه شوید.

13- سرمایه گذاری بلندمدت

هزینه پرداختی بسته به تعداد جلسات و ناحیه ای که قصد لیزر آن را دارید متفاوت است. لیزر نسبت به سایر شیوه های رفع موهای زائد گزینه ارزانی نیست، اما اگر از دید بلندمدت به آن نگاه کنید شیوه ای مقرون به صرفه، با خروجی ای لذتبخش است.

14- خطراتی نیز وجود دارند

در حالی که لیزر موهای زائد یک فرایند ایمن در نظر گرفته می شود اما دکتر لولیس بیان دارد که خطر سوختگی نیز وجود دارد، به همین دلیل لیزر موهای زائد می بایست همواره زیر نظر پزشک انجام شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز تغییر رنگ پوست، قرمزی، ایجاد جای زخم و تاول زدن پوست را به عنوان عوارض احتمالی این فرایند بیان کرده است. این عوارض کوتاه مدت بوده و بین چندساعت تا چند هفته از بین می روند.

همچنین، احتمال رویش مجدد مو نیز وجود دارد که دکتر آرال جلسات سالانه را جهت کنترل رشد موهای جدید پیشنهاد می کند.

مقاله دیگری که باید قبل از لیزر موهای زائد خود بخوانید: تشخیص بهترین دستگاه لیزر

منبع


با توجه به درمانی بودن اغلب راهکارهای مقالات، برای تصمیم گیری نهایی درباره انتخاب شیوه جوانسازی حتما از مشورت پزشک استفاده نمایید. هر شیوه ای درصورت استفاده صحیح نتیجه مثبت خواهد داشت و درصورت انتخاب روش نادرست ممکن است حتی با نتایج عکس مواجه گردد.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۰۰
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۱۶
☎ ۰۲۱۲۶۲۱۲۵۵۴

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

لیزر موهای زائد؛ راهی بهتر یا بدتر؟ خودتان قضاوت کنید!
2 (40%) 1 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرفاطمه دوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بااهدای سلام .من سه جلسه در کلینیک عرفان با دستگاه آلکساندرایت کاندلا لیزر موهای زاید کل پا ،بیکینی ،شکم وگودی کمر انجام دادم . آیا ادامه جلسات باشما امکانپذیره؟درصورت مثبت بودن پاسخ ، هزینه رو لطفا بفرمایین.
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۱ مرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام بله مشکلی نیست

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178

   تعرفه لیزر موهای زائد:
   https://drmajidzadeh.com/1048/
 • تصویر کاربرشیوا سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام بنده ٣٠ ساله از اصفهان هستم .در ناحيه چانه و گردن دارای موهای زاید هستم ازمایش هرمونی دادم که نتیجتا سالم بوده ،اینجا به متخصص مراجعه کردم دکتر جویا دستور لیزر دادن منتهی دستگاهشون الکس هستو نگران از افزایش موهای زاید در تنیجه دستگاه نا مناسب هستم ،چهار سال پیش لیزر انجام دادم منتهی بعد از مدتی موهای زاید صورنم بیشتر شد،میخواستم شما راهنمایی بفرمایید پزشکی اصفهان شناخت دارید معرفی بفرمایید من مراجعه کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام عزیزم برای اظهار نظر در این خصوص حتما باید از نزدیک معاینه شوید، حقیقتا از اصفهان اطلاعی نداریم در نهایت هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178

   تعرفه لیزر موهای زائد:
   https://drmajidzadeh.com/1048/
 • تصویر کاربرنسيبه سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  ٣٢ ساله هستم و قصد ليرز موهاى زائد رو دارم و از طرفى هم قصد باردارى دارم يعنى تو اقدام هستم خواستم مطمئن بشم كه تاثيرى روى هورمون هام نداره
  چون همينطورى مشكلاتى دارم كه تو درمان هستم.
  ممنون ميشم جواب بديد🙏🏼🌺
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام عزیزم سلامت باشید انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی از لحاظ علمی منعی ندارد اما باید بدانید تغییرات هورمونی در دوران بارداری و شیردهی احتمال بازگشت بخشی از موهای زائد رو دارد به همین دلیل از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد و پیشنهاد می شود بهتر است از 2-3 ماه پایان شیردهی لیزر موهای زائد را آغاز کنید
   همچنین باید بدانید با اینکه هیچ صدمه ای در این خصوص ثابت نشده، اما انجام هر گونه عمل غیرضروری حین بارداری هم ممنوع است
   در نهایت هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178

   تعرفه لیزر موهای زائد:
   https://drmajidzadeh.com/1048/
 • تصویر کاربرنغمه چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با‌سلام.من لیزر الکس اپجی 9جلسه انجام دادم کل بدن.اما هنوز موهام در میاد.و جواب نگرفتم.دلیلش چی میتونه باشه؟ایا طبیعی هستش یا خیر؟ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام دلایل عدم جوابگیری لیزر بسیار زیاد هستند و در تمام افراد یکسان نیست برای اظهار نظر باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربرالهام یکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  من قصد دارم موهای کل بدنمو لیزر کنم پوستم تقریبا سفید و موهای سیاه و ضخیم داره نمدونم چه دستگاهی و جا خوبه و از طرفی 4ماه دیگه قصد بارداری دارم اگه آخرین جلسات لیزر به ماه اول بارداری بیوفته آیا عوارضی داره و لیزر تاثیرشو به دلیل تغییرات هورمونی مثل قبل میذاره یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۷ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی از لحاظ علمی منعی ندارد اما باید بدانید تغییرات هورمونی در دوران بارداری و شیردهی احتمال بازگشت بخشی از موهای زائد رو دارد به همین دلیل از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد و پیشنهاد می شود بهتر است از 2-3 ماه پایان شیردهی لیزر موهای زائد را آغاز کنید
   همچنین باید بدانید با اینکه هیچ صدمه ای در این خصوص ثابت نشده، اما انجام هر گونه عمل غیرضروری حین بارداری هم ممنوع است در نهایت هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178

   تعرفه لیزر موهای زائد:
   https://drmajidzadeh.com/1048/
 • تصویر کاربرشیوا دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  برای موی معقعد هم میشه کاری کرد لطفا با اس ام اس جوتب بدید
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۱۱ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام لیزر موهای زائد تقریبا برای تمام بدن قابل استفاده است، در صورتی که موها بور و کرکی نباشد

   هر آنچه که نیاز است در مورد لیزر موهای زائد بدانید
   شامل
   نوع دستگاه، تعداد جلسات، هزینه ها، عوارض، درد و...
   در لینک زیر آمده است
   پس از مطالعه اگر سوالی بود بفرمایید.
   پس از کلیک تا باز شدن لینک اندکی تامل فرمایید، اگر باز نشد لینک زير را کپی کنید و در مرورگر گوشی
   Paste
   نمایید تا باز شود👇🏾👇🏾👇🏾
   https://drmajidzadeh.com/178

   تعرفه لیزر موهای زائد:
   https://drmajidzadeh.com/1048/
 • تصویر کاربررزتیموری سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکترخیلی خیلی سپاس بابت مطالب کاملتون رابطه با لیزر،سوالی داشتم ازتون اینکه من هنوز لیزر انجام ندادم وقصدش رو دارم پوستم سفیده اختلاف رنگ کشاله ران و لبه های بیکینی بارنگ پوستم و اینکه این قسمت ها تیره ترهستن ک خیلی آزاردهندس آیا بعدانجام لیزر موهای زائد روشنترمیشه پوست یا نه؟ و اینکه کرم یا روشی برای روشن شدن این قسمت ها وجودداره؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام سلامت باشید عزیزم
   لیزر هیچ تاثیری روی رنگ پوست ندارد، اما گاهی با شروع لیزر موهای زائد از عوارض روش های سنتی که کنار گذاشته اید هم کاسته می شود، که ممکن است تیرگی هم جز آن باشد، گاهی برای این مساله استفاده از دارو هم نیاز است
 • تصویر کاربرصفورا. سه شنبه ۵ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید. میگم خدمت شما
  من حدود 15نیم هست که لیزر درمانی رو شروع کردم
  ولی هیچ تاثیری روی موهای من نداره یا ابنحوری بگم یه مدت. خوب میشه ولی مجددا به همون حالت اولیه بر میگرده
  جدیدا هم که کلی هزینه میکنم میگن که لیزر روی موهای شما جواب نمیده واقعا از این وضعیت خسته شدم چیکار. باید. بکنم 😔😔😔😔😔
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام لیزر رو نزد ما انجام داده اید؟
  2. تصویر کاربرصفورا.یکشنبه ۳ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   خیر ساکن شیراز هستم و شیراز انجام دادم
  3. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۵ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام عدم جوابگیری لیزر به دلایل بسیاری زیادی بستگی دارد، و صرفا نمی توان گفت عدم جوابگیری شما چه دلیلی دارد، برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرغزال سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانوم دكتر من ميخواستم بدونم كه براي آزمايش هورموني براي ليزر كي بايد برم و چه نوع آزمايشي هست من متاسفانه شيراز زندگي ميكنم و ميخوام وقت از مطبتون بگيرم و واقعا به راهنمايي نياز دارم ميخوام يه زمان مشخصي رو تقريبا ٢هفته ديگه وقت بگيرم و نياز به يه اطلاعاتي دارم كه نخوام ٢بار اين مسير رو بيام و برگردم.آيا اين آزمايش هورموني براي همه هست و يا بأزه ي زماني مشخصي داره؟من شنيدم حتما بايد توي زمان عادت ماهيانه باشه و يا نه....و سؤال دوم اينكه من به تازگي موهاي بازو تا ناحيه كتف رو دكلره كردم موقتي كه تا ١.٢ هفته اينده تقريبا اثرش ميره ايا مشكلي در ليزر ايجاد ميكنه؟ممنون ميشم از پاسختونو سوال ديگه ي من در ارتباط با پوستم هست كه إرثي پوست مرغي هست ناحيه بازو تا كتف و شانه ايا با انجام ليزر تاثيري در بهبودش وجود داره؟تشكر و سپاس از وقتي كه ميگذاريد🙏🏼🌹
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۴ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام لطفا سن رو بفرمایید و همچنین بفرمایید که عادت ماهیانه منظم دارید یا خیر؟
  2. تصویر کاربرغزالسه شنبه ۵ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام ١٩ .بله تقريبا اما گاهي اوقات حداكثر تا ١ هفته تاخير ميوفته
  3. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   عزیزم مشکلی ندارد تشریف بیارید، با توجه به شرایط شما اگر نیاز بود آزمایش نوشته می شود و جلسه دوم خواهید آورد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرمریم دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر
  وقتتون بخیر
  من برای لیزر موهای صورتم به دکتر رفتم و دو جلسه هستش که لیزر میکنم ولی الان موهای صورتم الان یکم زخمت شدن،ایا این طبیعیه؟؟باید ادامه بدم لیزر و؟؟؟

  موهای اولیه صورتتم کرکی نبودن ولی خوب الان تیره تر شدن
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام مکانیزم تمام لیزرها یکسان است: جذب توسط رنگدانه ها، پس اگر مویی کرکی و بور باشد هیچ لیزری موثر نخواهد بود، اینکه گفته می شود یک دستگاهی موثر است یا خیر، اصلا چنین چیزی از نظر علمی نداریم و تبلیغات غیرواقعی است، برای اظهار نظر بهتر است از نزدیک معاینه شوید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر