استفاده از بوتاکس آیا عوارض دارد؟ بوتاکس دیسپورت؟ یا بوتاکس کانادایی؟

توده های هایپواکو در ناحیه صورت؛ این جواب سونوگرافی چهره زن میانسالی بود که چند ماه پیش برای بوتاکس اقدام کرده بود.
این زن میانسال حالا چند وقتی است که با آزمایش های گوناگون به پزشکان مختلف مراجعه می کند تا شاید عوارض ناشی از بوتاکس را درمان کند…
متاسفانه تصور ماندگاری بیشتر و قیمت ارزان تر دلایلی بود که این خانم و صدها نفر دیگر را به سمت استفاده از بوتاکس های چینی و یا بوتاکس های چینی تقلبی که با نام کانادایی عرضه می شوند، برده است.

⛔⛔به علت آزاردهنده بودن، تصویر این فرد را قرار ندادیم⛔⛔
➖➖➖➖

قائم مقام مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در این گزارش گفت: ” اگر بوتاکس آگاهانه و به صورت علمی انجام شود، نتایج خوبی به همراه دارد، ابتدا از سم بوتاکس در چشم پزشکی برای رفع لوچی و اسپاسم چشم استفاده می شد که پس از مشاهده اثرات آن در بهبود چین و چروک و اخم و همچنین عدم عارضه برای جوانسازی در کل دنیا باب شد.

مزایای بوتاکس

هزینه

یکی از مهمترین مزایای بوتاکس هزینه ی مقرون به صرفه ی آن است . هزینه تزریق بوتاکس از 170 تا 350 دلار می باشد  و این امر باعث می شود که راحت تر از سایر روش های آرایشی و بهداشتی در دیترس باشند .

سرعت

در بسیاری از موارد، بیماران ممکن است بلافاصله نتیجه تزریق بوتاکس را متوجه شوند. در موارد دیگر، ممکن است یک یا دو روز طول بکشد، اما بیشترین زمان آن، حداکثر یک هفته طول می کشد تا اثرات کامل درمان بوتاکس ظاهر شود . همچنین این روش بسیار سریع است و بسیاری از بیماران از این روش سریع برای رسیدن سریع به اهداف خود استفاده می کنند .

 کمتر تهاجمی بودن

تزریق بوتاکس کمتر از سایر روش های زیبایی مانند فیلر های پوست کشنده است اما همچنان نتایج مشابهی دارد که مزیت عمده درمان بوتاکس است.

عوارض جانبی موقت

همانند هر نوع درمان پزشکی و زیبایی، بوتاکس نیز عوارض جانبی دارد. با این حال، اکثر این عوارض جانبی بسیار موقت هستند و اغلب بیش از چند روز طول نمی کشند .

استفاده چندگانه

یکی از مزایای سودمند بوتاکس این است که می تواند برای درمان موارد زیاد زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، به این معنی که این یک درمان متنوع و ارزشمند است.

معایب بوتاکس

نتایج موقت

یکی از معایب برجسته بوتامس این است که اثرات درمان موقت می باشد و دو تا هشت ماه طول می کشد.  بیماران مجبور به انجام مجدد تزریق می باشند .

درد

یکی دیگر از ضعف درمان بوتامس این است که می تواند دردناک باشد. تزریق معمولا با سوزن های کوچک انجام می شود که ممکن است برای بعضی از بیماران دردناک باشد.

کبودی

تقریبا تمام درمان های بوتاکس، باعث کبودی در اطراف محل تزریق می شود . این امر ممکن است ناخوشایند باشد، اما تنها یک یا دو روز طول خواهد کشید.

دوام

همانطور که ذکر شد، بوتاکس دائمی نیست، به این معنی که باید مجدد انجام شود . با گذشت زمان، افزایش تزریقات ممکن است دوز سم را افزایش دهد

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۰۰
☎ ۰۲۱۲۲۶۵۷۹۱۶
☎ ۰۲۱۲۶۲۱۲۵۵۴

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

استفاده از بوتاکس آیا عوارض دارد؟ بوتاکس دیسپورت؟ یا بوتاکس کانادایی؟
امتیاز شما :

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر