از بین بردن خط خنده در طب سنتی

درست است که خنده بر هر درد بی درمان دواست اما با چروک هایی که بر اثر خط خنده به وجود می آید چه باید کرد؟ برای کنترل و بهبود خط خنده می توان از ماسک های خانگی استفاده کرد.

درمان گیاهی خط لبخند

برای از بین بردن خط خنده در طب سنتی چه راهکارهایی پیشنهاد می شود؟  در ادامه روش ها و ماسک های خانگی رفع خط خنده آمده است.

☑ درمان قطعی خط خنده 

درمان قطعی خط خنده اگر بخواهد یکباره اتفاق بیفتد، مستلزم مراقبت های شدید یا عمل های جراحی و یا تزریق ژل و فیلر می باشد. در این میان درمان خانگی خط خنده به روش طب سنتی تدریجی ولی طبیعی تر می باشد. ما در این جا انواع روش های درمان خط خنده در طب سنتی را بیان می کنیم.

☑ از بین بردن خط خنده با آووکادو

آووکادو دارای ویتامین E بالایی است که پوست را از داخل مرطوب می کند. شما می توانید ماسک صورت آوکادو را برای از بین بردن خط خنده استفاده کنید. نصف یک آووکادو رسیده و نرم را با کمی عسل و ماست مخلوط کنید. ماسک صورت ضد چروک را در اطراف دهان خود قرار دهید و ۲۰ دقیقه برای حذف خط لبخند بگذارید، بماند. این کار به کم شدن خطوط ظریف در اطراف لب و دهان کمک می کند و باعث از بین بردن خط خنده می شود.

ماسک سفیده تخم مرغ

☑ از بین بردن خط خنده با سفیده ی تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ یکی از بهترین داروهای خانگی برای از بین بردن خط خنده است. یک سفیده ی تخم مرغ با یک قاشق غذاخوری از عسل مخلوط کنید. مخلوط را روی چروک های اطراف دهان قرار دهید. پانزده یا بیست دقیقه به آن دست نزنید و سپس با آب گرم بشویید.

☑ رفع خط خنده با آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را به خطوط عمیق اطراف دهان برای درمان چین و چروک و اصلاح خط لبخند بمالید. آلوئه ورا به طور طبیعی پوست را تغذیه و تعمیر می کند و چین و چروک در اطراف دهان را کاهش می دهد. ویتامین C و E موجود در ژل آلوئه ورا می تواند سلامت طبیعی پوست را بهبود بخشد و پوست را هیدراته کند. شما همچنین می توانید ژل آلوئه ورا را برای پوست حساس در اطراف چشم خود بمالید تا از چروک های زیر چشم خلاص شوید.

درمان خانگی چین و چروک اطراف دهان

☑ از بین بردن خط لبخند با زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد پیری است که ظاهر خطوط و چین و چروک های اطراف دهان را کاهش می دهد و پوست را نرم می کند. استفاده ترکیبی از زردچوبه و روغن نارگیل یکی از بهترین راه های طبیعی برای از بین بردن خط خنده می باشد. ویتامین E موجود در روغن نارگیل دارای خواص ضد پیری و ضد چین و چروک است. مخلوطی از شیر و زردچوبه نیز برای از بین بردن چروک لبخند مفید است.

☑ رفع خط خنده با آب لیمو

آب لیمو را جهت رفع خطوط خنده در اطراف دهان می توانید استفاده کنید. یک لیمو را به دونیم تقسیم کرده و آن نیمه ها را به صورت ضربه ای به چروک های اطراف دهان بزنید و یا آب آن لیمو را بر روی پوست اعمال کنید. اسید موجود در آب لیمو به سفت شدن پوست اطراف دهان کمک می کند که به تبع آن می تواند به رفع خطوط خنده، چروک های ناشی از لبخند زدن و چین هایی که در اثر پیری به وجود آمده اند کمک کند. غلظت بالای ویتامین C در لیمو رادیکال های آزاد را خنثی می کند.

☑ درمان خط خنده با اسیدهای چرب امگا ۳

ما به اسیدهای چرب امگا ۳ نیاز داریم تا از خطوط خنده خلاص شویم، زیرا باعث کاهش تولید عوامل التهابی در بدن ما می شود که باعث پیری هستند. اسیدهای چرب امگا ۳ از پوست در برابر آسیب محافظت می کنند. می توانند به سفت کردن چربی پوست در اطراف دهان کمک کنند، و از انقباض عضلات آن ناحیه و ایجاد چروک جلوگیری کنند. روغن ماهی منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد.

ویتامین e

☑ از بین بردن خط خنده به کمک ویتامین E

ویتامین E یک درمان موثر برای رفع خط خنده و یا ناحیه بینی می باشد. روغن ویتامین E را به آرامی در اطراف دهان خود بمالید تا خطوط لبخند را کاهش دهید. هم چنین می توانید روغن ویتامین E و ژل آلوئه ورا با یکدیگر مخلوط کنید و به خط لبخند بزنید و به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید و سپس با آب گرم بشورید.

☑ رفع خط خنده با روغن آرگان

روغن آرگان تا 80 درصد حاوی اسید های چربی است که با آسیب ناشی از رادیکال های آزاد مقابله می کنند. این کار به نوبه خود سبب جلوگیری از ایجاد چروک و خطوط خنده بر روی صورت می شود.

ویتامین های A و E موجود در این روغن نیز به کاهش چروک، لکه های ناشی از افزایش سن و افتادگی پوست کمک می کنند. همچنین این روغن پوست را مرطوب نگه داشته و قابلیت ارتجاعی آن را جهت سفت و جوان نگه داشتن پوست افزایش می دهد. یک مطالعه منتشر شده در سال 2015 در زمینه مداخلات بالینی در افزایش سن بیان می کند که خوردن و یا اعمال موضعی روغن آرگان به صورت روزانه تاثیری ضد پیری بر روی پوست دارد و به افزایش قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کند.

پس از پاک کردن آرایش و شستن صورت به طور کامل، چند قطره از روغن آرگان را بر روی پوست خود قرار داده و به آرامی با حرکاتی دورانی ماساژ دهید. این کار را روزانه قبل از رفتن به رخت خواب انجام دهید.

همچنین از یک قاشق غذا خوری روغن آرگانی که در آشپزی قابل استفاده است، در غذای خود استفاده کنید.

☑ درمان خطوط خنده صورت با روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی جهت مقابله با خطوط خنده می باشد. روغن نارگیل این قابلیت را دارد که تا به درون لایه های داخلی پوست نفوذ کند و تولید کلاژن (پروتئین پوستی) و پوسته اندازی پوست را افزایش دهد. روغن آرگان دارای خواص ضد پیری و ضد چروک است که آن را جهت درمان چروک ها، خطوط خنده و چین خوردگی های عمیق اطراف دهان مناسب می کند.

هر شب قبل از خواب، روغن نارگیل را بر روی نواحی مستعد به چروک صورت زده و ماساژ دهید. می توانید ویتامین E را به عنوان یک درمان موثر جهت رفع خطوط خنده با روغن نارگیل مخلوط کنید. همچنین این دارو را جهت رفع چروک نواحی اطراف چشم نیز به کار برید.

☑ اصلاح خط خنده با روغن دانه ی کدو تنبل

شما می توانید از روغن دانه ی کدو تنبل برای اصلاح خط لبخند استفاده کنید که برای انواع پوست ها مفید است. روغن دانه ی کدو تنبل حاوی هیالورونات سدیم و اسیدهای چربی است که مرطوب بودن پوست کمک می کنند تا از خطوط لبخند خلاص شوید. همچنین می توانید دانه های کدو تنبل را با روغن زیتون مخلوط کنید. این مخلوط برای به تأخیر انداختن پیری و چین و چروک در اطراف لب می باشد.

بهترین ماسک صورت

☑رفع خط خنده با اسکراب کیوی

لایه برداری پوست یکبار در هفته با مقداری اسکراب کیوی خانگی می تواند به رفع خطوط خنده کمک کند.

لایه برداری کمک می کند تا سلول های مرده پوست برداشته شده و پوست سالم تر و جوان تر که در زیر این سطح قرار دارد نمایان شود. در نتیجه آن، خطوط ریز ایجاد شده توسط خندیدن و لبخند زدن کاهش می یابند.

کیوی به عنوان یک لایه بردار طبیعی و موثر عمل می کند و همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها مخصوصا ویتامین C و پلی فنول است که به تغذیه پوست کمک می کنند.

 • از کیوی، شکر و روغن زیتون هر کدام یک قاشق غذاخوری در ظرفی بریزید.
 • آن را به خوبی هم بزنید.
 • آن را به پوستتان اعمال کرده و پوستتان را به وسیله حرکات دورانی به آرامی لایه برداری کنید.
 • صورت خود را با آب ولرم بشویید.
 • پوست خود را پاک و خشک کنید و یک لوسیون مرطوب کننده به آن اعمال کنید.
 • از این اسکراب خانگی هفته ای یک یا دو بار استفاده کنید.

☑ روش های خانگی از بین بردن خط خنده

بعضی افراد ترجیح می دهند خطوط خنده ی خود را به طور طبیعی درمان کنند، مانند موارد زیر:

✔اجتناب از خورشید
✔مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها
✔ترک سیگار
✔استفاده از محصولات پوستی آلی
✔اجتناب از مصرف الکل بیش از حد
✔تمرینات صورت

☑ از بین بردن خط خنده با ماساژ

 • مرحله ى 1

انگشتان اشاره ى خود را داخل گوشه های دهان خود قرار دهید و به راحتی به طرفین بیش از 1 سانتى متر، بکشید.

این کار برای منقبض کردن عضله ى orbicularis oris که در اطراف دهان شما قرار دارد و توانایی باز و بستن کردن دهان آن کنترل مى کند، انجام دهید و هم چنین لب هایتان را روى هم ببندید. این موقعیت را برای چند ثانیه نگه دارید، سپس، براى این که عضله بهتر کار کند، به آرامی گوشه های دهان خود را به سمت یکدیگر بکشید، از انگشتانتان به عنوان مقاوم استفاده کنید.

استراحت کنید و مجددا این کار را تا 25 بار تکرار کنید. تقویت عضله ى orbicularis oris کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که سطح پوست به اندازه کافی برای جلوگیری از تضعیف شدن پشتیبانی می شود.

 • مرحله ى 2

نوک انگشتان خود را بر روى خطوط خنده قرار دهید، فشارهای آرام اعمال کنید، و سپس تا مى توانید لبخند با دهان باز بزنید . برای حدود 5 ثانیه نگه دارید، استراحت کنید و تا 30 مرتبه این کار را تکرار کنید . لبخند زدن تحت مقاومت، عضلات گونه را تقویت می کند و پوست شما یا خطوط اطراف لب شما را مى کشد.

 • مرحله ى 3

انگشتان شست خود را نزدیک گوشه هاى چشم و بقیه انگشتان را بالاى سر خود قرار دهید. چشمانتان را به آرامى ببندید و سپس انگشتان شست خود را به آرامی از چشمان خود به سمت بیرون بکشید. این کار باید گوشه ى چشمان شما را به سمت بیرون و کمی بالا ببرد، هر چند که نمی بینید، زیرا چشم های شما باید بسته باقی بمانند. استراحت کنید و 10 بار این کار را انجام دهید. هنگامی که مى خندید، گونه هایتان به طور طبیعی بالا مى روند و باعث ایجاد چین و چروک اطراف چشم هایتان می شوند. این تمرین با این اثر مبارزه می کند.

در پایان در نظر داشته باشید، تمام توصیه های دارویی و یا طبیعی ذکر شده در مقاله فوق در تمام افراد موثر نیست و یا ممکن است در بعضی از افراد با حساسیت های پوستی، ایجاد واکنش یا عارضه نماید، به همین منظور خواهشمند است حتما جهت درمان تحت نظر پزشک باشید، جهت مشاوره حضوری رایگان با پزشک با شماره های ذکر شده در پایان همین مقاله تماس حاصل فرمایید.

افزایش حجم لب با تزریق ژل
امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد.
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

از بین بردن خط خنده در طب سنتی
3.6 (72%) 5 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرsadpar چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  طبق فرمایشاتون - برند بلترو ، ویا ژوویدرم چقدر است ؟

  با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)
   سلام 🌼
   اطلاعات كامل در لينك زير:


   https://drmajidzadeh.com/2282
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرندا دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد دكتر چند دوره است من بوتاكس انجام ميدم ولي پوست زير چشمم خيلي نازكه مثل پوست نوزاد ميمونه از اونجايي كه بوتاكس قسمت داخلي زير چشم يعني نزديك بيني انجام نميشه بدليل نازك بودن موقع خنديدن چروك ميشه لطفا راهنماييم كنيد چه كاري بايد انجام بدم ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهدوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام حتما باید از نزدیک معاینه شوید معمولا بوتاکس زیر چشم رو توصیه نمی کنیم چون وقتی جلوی این چروک های زیرچشم موقع خندیدن گرفته میشه چهره مصنوعی میشه

 • تصویر کاربرصوفيااخوان یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  وقت بوتاكس
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷( 9 ماه پیش)

   سلام از طریق لینک زیر تعیین نوبت بفرمایید:

   https://gita.drmajidzadeh.com/

 • تصویر کاربرنگار یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر
  ميخواستم براى لبهام وزير چشمهام ژل تزريق كنم
  زير چشمهام هم گودشده هم كبود
  ميخوام بدونم چقدر تاثير گذار ه ژل وهزينه اش چقدر ميشهاولين وقت خالى رو به من بدين ،قبل از شب يلدا ميخوام تزريقم وانجام بدم ممنون ميشم مرسىاتمام سوالدكمه مرحله بعد كجاست
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 10 ماه پیش)

   سلام اطلاعات کامل در لینک زیر:
   https://drmajidzadeh.com/2282
   https://drmajidzadeh.com/666

   تعیین نوبت:
   https://gita.drmajidzadeh.com/

 • تصویر کاربرمژگان شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخواستم یکمی ازریق در ناحیه گونه داشته باشم میخواستم خیلی محسوس نباشه و ایا میتونم عکسم رو بفرستم برا اینکه ببینم پیشنهاد شما برای بهتر شدن چهرم چی هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۱۷ آذر ۹۷( 11 ماه پیش)

   سلام بله میتوانید انجام دهید اما برای اظهار نظر قطعی باید صورتتون رو از نزدیک معاینه و اندازه گیری کنیم
   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربررها چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخير. من ميخاستم بدونم تزريق ژل به لب يا همون پروتز لب درد داره ببخشيد اينو ميگم اخه من خيلى ادم نازک نارنجى هستم وتحملم خيلى کمه ميخاستم ببينم اگه درد داره اينکارو انجام ندم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام عزیزم خواهش میکنم، هیچ ایرادی نداره حق طبیعی شماست که این سوال رو بپرسید
   خیالتون راحت ما به طور کامل عصب ناحیه لب را بی حس می کنیم

   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/187
 • تصویر کاربرترانه یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام . من 6 ماه قبل یک سی سی ژل برای لب بالا و پایینم تزریق کردم که بعد از دو ماه کاملا به حالت عادی و اول برگشت الان بعد از گذشت 6 ماه گهگداری لبم ورم میکنه . در این مواقع باید چکار کنم ایا کمپرس سرد بزارم تا ورم بخوابه یا روش دیگری پیشنهاد مکنید? در ضمن از دکتر که پرسیدم ژل ژئوفیل کره ای برام تزریق کرده بود. ممنون از راهنماییتونمرحله بعد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام ژلی که تزریق کردید جز ژل هایی هستند که تاییدیه وزارت بهداشت دارند اما ما اصلا استفاده نمی کنیم
   این برند گاها چنین واکنش هایی دارند، برای اظهار نظر باید حتما از نزدیک معاینه شوید

   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرليلا یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دكتر عزيز مي خواستم بدونم آيا آنزيم هيالورونيد آز برندهاي مختلف دارد و كيفيتشون با هم فرق ميكنه؟ميشه بهترين برندشو بگين چي هست و ساخت كجاست و از كجا ميشه تهيه كرد؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام از اینجا تهیه کنید:
   داروخانه شبانه روزی آفریقا
   تهران - منطقه 3 - آفریقا (جردن) - نرسیده به بزرگراه مدرس - روبروی پاساژ الهیه - ساختمان پزشکی ابن سینا - طبقه همکف
   تلفن: 22041414
 • تصویر کاربرShima یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  Khanom doctore azizam khaste nabashid mikhastam bedonm zhele revofil khobe?va keyfiyate payini nadare???az nazare hajm dehi va mondegari?chon aghlabe dr haye mashhad faghat revofil mizanan
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام ماندگاری ژل اصلا مولفه خوبی برای سنجش کیفیت نیست، اتفاقا معمولا برعکس اکثر ژل های بی کیفیت ماندگاری طولانی تری دارند و خیر این ژل رو ما اصلا استفاده نمی کنیم
   اطلاعات بیشتر در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرaylar یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  hazineye zaviye sazi sorat cheade har cc
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام بسته به میزان و نوع ژل مصرفی دارد زاویه سازی حذوذا به 2-3 سی سی ژل نیاز دارد و ژل هایی که در این مطب استفاده می کنیم حدودا 1/500/000 تومان قیمت دارند
   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/666
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر