بهترین مارک برای تزریق ژل لب (+ هزینه)

افرادی که به صورت مادرزادی لب و گونه های کوچکی دارند یا به دنبال بزرگ کردن لب و یا پر کردن خط خنده هستند، مستعدترین افراد برای فرم دهی و برجسته کردن با تزریق ژل لب یا خط خنده هستند. بهترین مارک ژل برای تزریق لب و صورت کدام است؟

مساله ای مهمی که باید در مورد بزرگ کردن لب یا گونه با تزریق ژل بدانید این است: ژلی که قرار است برای خود تزریق کنید، از چه ماده ای ساخته شده است؟

این تصور که تمام افراد با انجام فرم دهی لب نتیجه خوبی خواهند داشت کاملا اشتباه است، در بسیاری از افراد، نتیجه بزرگ کردن لب همیشه خوب و راضی کننده نخواهد بود، به این دلیل که این افراد خود یا لب های حجیم دارند و یا عدم تقارن آنها مربوط به لب ها نمی باشد، به همین دلیل پزشک پس از معاینه به شما خواهد گفت که تزریق ژل لب در مورد شما توصیه می شود یا خیر؟

بزرگ کردن لب با تزریق زل لب

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

در برخی از مطب ها فقط با استفاده از کرم های بی حسی موضعی تزریق ژل صورت انجام می شود، بله در این حالت بزرگ کردن لب درد زیادی دارد و معمولا خیلی از افراد دیگر تمایلی به تزریق ژل در آینده نخواهند داشت، ما در این مطب فقط با استفاده از بی حسی کامل عصب ناحیه لب، تزریق ژل لب را انجام می دهیم به گونه ای که اصلا احساس نخواهید کرد، این شکل از تزریق معمولا کمی مشکل تر است. به طور کلی تمام تزریق ها در صورت با حداقل درد انجام می شود (گونه، خط خنده، لب و…)

پروتز لب؟ تزریق ژل لب ؟ یا بزرگ کردن لب با چربی؟

 • در ابتدا به طور خلاصه باید تفاوت انواع ژل ها را بدانید:

در حال حاضر پرطرفدارترین نوع ژل برای تزریق ژل صورت همان ژل های هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید نعمتی است که به صورت خدادادی در بدن ما وجود دارد. این ماده در لایه الاستین پوست و ذجاجیه چشم ما مانند یک اسفنج، وظیفه حفظ آب را دارد، جالب است بدانید با بالا رفتن سن، اصلی ترین دلیل نافرمی لب ها، گونه ها و…، همین از دست رفتن هیالورونیک اسید و به دنبال آن آب پوست است.

عکس تزریق ژل لب

میزان ماندگاری ژل های هیالورونیک اسید چقدر است؟

ژل های هیالورونیک اسید حدودا شش ماه الی یک سال ماندگاری دارند و پس از آن رفته رفته به صورت طبیعی جذب می شوند و باید تمدید شوند. مزیت دیگر این ژل ها برای بزرگ کردن لب ها و گونه ها این است که اگر پس از تزریق به هر دلیل پشیمان شوید یا از نتیجه حاصله راضی نباشید با تزریق یک آنزیم کاملا به حالت اول باز می گردد (تزریق این آنزیم هیچ عارضه ای ندارد).
فرم دهی لب با تزریق ژل لب

بزرگ کردن لب با ژل های ماندگار

ژل های ماندگار اکثرا از ترکیبات پلی آکریل آمید ساخته می شدند و به دلیل ماندگاری طولانی بسیار وسوسه انگیز بودند؛ اما متاسفانه نتیجه برجسته کردن لب با این ژل ها معمولا عفونت، حرکت و غیره خواهد بود. از طرفی به هیچ عنوان قابل جذب نیستند و باید به روش جراحی تخلیه شوند. استفاده از  ژل های ماندگار به دلیل عوارض آن در تمام دنیا منسوخ شده است، اما متاسفانه به دلیل ذهنیت “یکبار هزینه تا آخر عمر” هنوز درخواست برای این استفاده از این نوع ژل ها در حجیم کردن لب هست و انجام هم می شود.

توجه: این ویدیو چند ثانیه ای از عمل جراحی تخلیه ژل لب است و ممکن است برای شما آزاردهنده باشد.

 

اما برای تزریق ژل به صورت نوعی دیگر از ژل ها با ماندگاری متوسط وجود دارند که ساختار آنها از پلیکاپرولاکتون و یا هیدروکسی آپاتایت است (مانند برند Ellansé الانسه و Radiesse رِیدی دی اِس). استفاده از این ژل ها، ماندگاری طولانی تری بین یک تا دو سال دارند و تفاوت آنها با ژل های هیالورونیک اسید، این است که پس از تزریق اگر پشیمان شوید، یا از نتیجه حاصله راضی نباشید دیگر آنزیمی برای تزریق ندارد و تا زمان جذب باید صبر کنید (همانطور که در بالاتر توضیح داده شد.) این نکته را هم باید بدانید که هیدروکسی آپاتایت هم یک ماده کاملا طبیعی و اصلی ترین ماده تشکیل دهنده استخوان و دندان انسان است.

موارد مصرف این ژل در صورت به جز لب می باشد؛ زیرا به علت رنگ روشنی که دارد تزریق آن در لب نتیجه جالبی نخواهد داشت. این 2 برند ژل تاییدیه بین المللی و مجوز وزارت بهداشت ایران را دارد.

ژل های تزریقی

تزریق چربی

گزینه تزریق چربی در بزرگ کردن لب به این دلیل که عموم افراد تصور می کنند از بدن آنها گرفته می شود و طبیعی است، پس بنابراین بهترین گزینه است. اما اینچنین نیست! تزریق هیالورونیک اسید برای بزرگ کردن لب در حال حاضر در کشور آمریکا رتبه بسیار بالاتری دارد. متاسفانه به علت عدم مطالعه، اکثر افراد نمی دانند که هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است. تزریق چربی هم در برخی افراد گزینه مناسبی است، معمولا افرادی که در تمام صورت نیاز به حجم زیادی دارند که با استفاده از ژل مقرون به صرفه نمی باشد، همچنین در شرایطی خاص، برای برخی افراد، گزینه چربی بهترین گزینه است.

اما به صورت کلی و در عموم افراد پروتژ لب با تزریق چربی به این دلیل که حتما باید در شرایط استریل انجام شود، هزینه بسیار بالاتری دارد. (چندین برابر ژل) ماندگاری چربی در لب های حجیم شده، چون متاثر از سوخت و ساز بدن است، مشخص نمی باشد، شاید 3 روز شاید 3 سال و گاهی هم با سوخت و ساز بدن، آن هم از بین خواهد رفت.

همچنین اگر مبحث عفونت مطرح شود، چون شرایط گرفتن چربی از بدن و تزریق مجدد آن حساس تر است، پس ریسک آن در خصوص عفونت، بیشتر خواهد بود؛ درحالی که در تزریق ژل هیالورونیک اسید، مگر در شرایط احمال کاری های  شدید، این احتمال تقریبا نزدیک صفر است.

این مساله به این معنا نیست که بزرگ کردن لب با تزریق چربی عفونت به دنبال دارد. تزریق چربی اتفاقا در بسیاری از افراد بهترین گزینه است. به طور مثال افرادی که افتادگی گونه شدید دارند و تزریق ژل نتیجه مطلوب نخواهد داشت، پزشک باید پس از معاینه بهترین راهکار را تشخیص دهد.

پس این باور غلط که چربی از بدن خودمان است، پس ایمن تر است را کلا از ذهن خود بیرون کنید.

آیا مارک های ژل متفاوت هستند؟ بهترین مارک تزریق برای تزریق صورت کدام است؟

بله باید بدانید که قیمت تمام شده ی تزریق ژل صورت (لب، گونه، چانه خط خنده و…) شامل هزینه خود ژل و دستمزد پزشک است. استفاده از ژل های ارزان قیمت برای بزرگ کردن لب قطعا عوارض خواهند داشت و توصیه می شود به هیچ عنوان سراغ آنها نروید.

مطلب مرتبط: خطرات افزایش حجم لب چیست؟

بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

در حال حاضر بهترین برندهای تزریق ژل در ایران به شرح زیر است:

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل رستیلن ساخت لابراتوآر Galderma سوئیس
 • ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان

این برندها در حال حاضر گرانترین ژل های دنیا و ایران برای تزریق ژل صورت هستند و همچنین معتبرترین تاییدیه های بین المللی را دارند و از همه مهم تر از طریق مجرای قانونی وارد کشور می شوند (دمای سلامت)

یک درجه ارزان تر، ژل هایی هستند که از برندهای فوق ارزان تر هستند و تاییدیه های وزارت بهداشت را دارند و پس از آن ژل هایی هستند که قیمت آنها به شکل شگفت انگیزی ارزان است. باید بدانید این ژل ها غیر استاندارد هستند و استفاده از آنها یعنی بازی با سلامت بدن!! در حال حاضر در این مطب برند ژوویدرم امریکا، استایلج فرانسه، تئوسیال سوئیس و رستیلن سوئیس برای تزریق ژل لب و پروتز گونه استفاده می شود.

هزینه تزریق ژل صورت چقدر است؟

پیش از آن باید بدانید برای هر ناحیه معمولا به چه میزان ژل نیاز است:

 • بزرگ کردن لب (معمولا حداکثر یک سی سی)
 • رفع خط خنده و خط اندوه (مجموعا یک سی سی)
 • پروتز گونه ( یک الی دو سی سی)
 • زاویه سازی صورت اطراف گونه – فرم V: (دو الی سه سی سی)
 • زاویه سازی فک (دو الی چهار سی سی)
 • رفع فرم غم و خستگی نیمه پایین صورت: (یک الی پنج سی سی)
 • خط اشک / زیر چشم (یک سی سی و کمتر)
 • پروتز چانه (یک الی دو سی سی)البته باید بدانید اکثر موارد فوق برای ایجاد فرم طبیعی در اکثر موارد در دو مرحله تزریق می شوند (به فاصله دو هفته)

هزینه انواع برند ژل

1- استایلج هر سی سی (دارو + دستمزد): 

Stylage M 1.270.000
Stylage L 1.557.000
Stylage XL 1.893.000

2- تئوسیال هر سی سی (دارو + دستمزد): 

Teosyal kiss 1.975.000
Teosyal deep 1.740.000
Teosyal ultra deep 1.850.000

3- ژوویدرم هر سی سی (دارو + دستمزد):

Juvederm volift 1.710.000
Juvederm voluma 1.775.000
Juvederm vollbela 1.715.000
Juvederm ultra4 1.730.000

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

در نهایت آیا تزریق ژل لب عوارض دارد؟

به طور خلاصه اگر سراغ ژل های مصنوعی و با ماندگاری طولانی و یا ژل های هیالورونیک اسید با برندها ناشناخته ارزان قیمت برای بزرگ کردن لب بروید بله یقینا عوارض خواهد داشت. همچنین به تازگی شنیده می شود افراد غیر پزشک اقدام به تزریق ژل لب کرده اند که باید بدانید جدای از عوارض بسیار وحشتناک، این عمل جرم محسوب می شود و مجازات دارد.

اما اگر از ژل های هیالورونیک اسید معتبر برای تزریق ژل صورت استفاده کنید و تزریق توسط پزشک انجام شود، عوارض آن به مقداری التهاب، ورم و در مواردی نادر کبودی مختصر به چندین روز پس از تزریق ژل لب خلاصه خواهد شد.

به خاطر داشته باشید، در هر جای ایران و یا دنیا قصد تزریق ژل صورت داشتید، حتما از پزشک بخواهید بسته ژل را به شما نشان دهد. اگر ایران هستید برچسب اصالت کالا را می توانید بتراشید و کد آن را به سامانه سازمان غذا و دارو پیامک کنید و از اصالت آن مطمئن شوید، اگر از ژل شما باقی ماند برای ترمیم بعدی حتما باقی آن را از پزشک بخواهید و در دمای بین 5 تا 25 درجه نگهداری کنید.

نسل جدید ژل ها از هیالورونیک اسید خالص و طبیعی ساخته شده است. هیالورونیک اسید ماده ایست که به صورت طبیعی در پوست ما و زجاجیه چشم وجود دارد. وظیفه این ماده حفظ آب می باشد.

زمانی که این ماده در بدن تزریق شود به هیچ وجه، به عنوان ماده غریبه شناخته نمی شود و بدن برای از بین بردن آن تلاش نمی کند، نگرانی که اکثر مراجعین نسبت به تزریق ژل لب دارند، این است که ژل ها مواد مصنوعی هستند و ممکن است عوارض داشته باشند، در صورتی که اگر برای بزرگ کردن لب از ژل هیالورونیک اسید خالص استفاده کنید، به هیچ عنوان عارضه ای ندارد.

بهترین ژل لب

نسل قبلی ژل های لب از مواد مصنوعی ساخته شده بود تا ماندگاری طولانی داشته باشند، این ژل ها پس از تزریق به عنوان ماده غریبه شناخته می شد و بدن برای از بین بردن آن هر لحظه آنزیم ترشح می کرد و به زبان ساده در هر لحظه یک جنگ داخلی در حال رخ دادن بود.

این ژل ها که عمدتا جنس سلیکونی داشتند، قابلیت جذب نداشتند و برای خلاص شدن از شر آنها لب ها باید شکافته می شد و سپس از لب ها جدا می شدند. از طرفی دیگر عمدتا عفونت می کردند و در داخل لب یا گونه حرکت می کردند.

به همین دلیل است که سال گذشته به گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا، تزریق ژل صورت هیالورونیک اسید، دومین عمل غیرجراحی پرطرفدار در این کشور بوده است.

از شما صمیمانه خواهش می کنم، برای اندکی ماندگاری بیشتر و صرفه جویی در هزینه ها با سلامت خود بازی نکنید و این کار را به دکتر تزریق ژل لب با تجربه و دقیق بسپارید.

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

بهترین مارک برای تزریق ژل لب (+ هزینه)
3.9 (78.18%) 33 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرنازنین سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  در مورد بوتاکس واسه خط لبخند هزینشو بپرسم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش)

   سلام برای پرکردن خط خنده از فیلر باید استفاده شود، بوتاکس نقش غیرفعال کردن عضله ها را دارد که در پیشانی و خط اخم بیشترین کاربرد را دارد، اگر بوتاکس برای گامی اسمایل منظورتون هست مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/2232

   تزریق ژل خط خنده:
   https://drmajidzadeh.com/205

 • تصویر کاربرپریا سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر میخواستم بدونم بهترین مارک ژل لب چی هست و کجاییه؟البته منظورم ژل دائم نیست چون شنیدم عوارض داره و بعدا ممکنه توی صورت حرکت کنه این ژل
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش)

   سلام اطلاعات کامل در مطلب زیر:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرپریناز سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر قیمت کاشت مژه وابرو میگید. ببخشید دکتر من واسه لبم ژل تزریق کردم الان 3 ساله دکترم گفته 5سالس واقعا چه مارکی بوده که انقدر ماندگاری داره ولی شما تزریقاتون 1 سال گفتین با مارک خوب
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش)

   سلام عزیزم کاشت واقعا بستگی به شرایط پوست هر فرد متفاوت است برای مژه که از نظر علمی انقدر پرریسک است که در منابع بین المللی فقط به دنبال حادثه انجام می شود و نه به منظور زیبایی

   ابرو هم بین 3 الی 5 تومان
   اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرپریناز سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر قیمت کاشت مژه وابرو میگید. ببخشید دکتر من واسه لبم ژل تزریق کردم الان 3 ساله دکترم گفته 5سالس واقعا چه مارکی بوده که انقدر ماندگاری داره ولی شما تزریقاتون 1 سال گفتین با مارک خوب
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش)

   سلام عزیزم کاشت واقعا بستگی به شرایط پوست هر فرد متفاوت است برای مژه که از نظر علمی انقدر پرریسک است که در منابع بین المللی فقط به دنبال حادثه انجام می شود و نه به منظور زیبایی

   ابرو هم بین 3 الی 5 تومان
   اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرپریناز سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر قیمت کاشت مژه وابرو میگید. ببخشید دکتر من واسه لبم ژل تزریق کردم الان 3 ساله دکترم گفته 5سالس واقعا چه مارکی بوده که انقدر ماندگاری داره ولی شما تزریقاتون 1 سال گفتین با مارک خوب
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 4 هفته پیش)

   سلام عزیزم کاشت واقعا بستگی به شرایط پوست هر فرد متفاوت است برای مژه که از نظر علمی انقدر پرریسک است که در منابع بین المللی فقط به دنبال حادثه انجام می شود و نه به منظور زیبایی

   ابرو هم بین 3 الی 5 تومان
   اطلاعات کامل در مورد ژل ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرآزیتا یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید،تزریق دیسپورت یا مصپورت خوب است یا بوتاکس کدام یک بیشتر توصیه میشه؟
  ممنون🌹🙏
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش)

   سلام معتبرترین برند دیسپورت است
   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/162

 • تصویر کاربرالهام یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  از چه برندهایی استفاده می کنین؟
  ایا لانسه کلاژن ساز میزنین خط خنده رو؟
  ماندگاری و هزینشو میفرمایین؟
  و اینکه تورم و کبودیش تا چه مدتی میمونه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام پیشنهاد میکنم مطلب زیر را در خصوص خط خنده بخوانید با دقت:
   https://drmajidzadeh.com/205

   و برای آگاهی از انواع ژل ها مطلب زیر را بخوانید:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرa یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  ببخشيد ميخواستم ببينم شما چانه هم تزريق ميكنيد؟
  ژل براى چانه
  حدود هزينش و ماندگاريش رو لطفا ميگين.
  ممنون
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش)

   سلام بله تزریق می کنیم اطلاعات کامل در خصوص ژل ها + قیمت ها:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربرزینب یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه و چون چند کیلویی وزن کم کردم صورتم خیلی لاغر و پوستم افتاده شده ولی متاسفانه تو کلینیک شما من پرسیدم گفتن که سنم برای هایفو تراپی کمه و اینکه برای پر شدن صورتم از چربی میشه استفاده کرد؟ و مدت زمان ماندگاریش چقدره ؟
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش)

   سلام عزیزم برای این مورد حتما باید از نزدیک معاینه شوید

 • تصویر کاربرMahshid یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز
  بعد از۶ ماه که ژل جذب میشه حالته گوله شده نمیشه داخل لب؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 4 روز پیش)

   سلام دو مطلب زیر را بخوانید حتما:
   https://drmajidzadeh.com/187
   https://drmajidzadeh.com/666

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر