هزینه تزریق ژل لب و لیفت گونه چقدر است؟

افرادی که به صورت مادرزادی لب و گونه های کوچکی دارند یا به دنبال بزرگ کردن لب و یا پر کردن خط خنده هستند، مستعدترین افراد برای فرم دهی و برجسته کردن با تزریق ژل لب یا خط خنده هستند. بهترین مارک ژل برای تزریق لب و صورت کدام است؟

این تصور که تمام افراد با انجام فرم دهی لب نتیجه خوبی خواهند داشت کاملا اشتباه است، در بسیاری از افراد، نتیجه بزرگ کردن لب همیشه خوب و راضی کننده نخواهد بود، به این دلیل که این افراد خود یا لب های حجیم دارند و یا عدم تقارن آنها مربوط به لب ها نمی باشد، به همین دلیل پزشک پس از معاینه به شما خواهد گفت که تزریق ژل لب در مورد شما توصیه می شود یا خیر؟

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

در برخی از مطب ها فقط با استفاده از کرم های بی حسی موضعی تزریق ژل صورت انجام می شود، بله در این حالت بزرگ کردن لب درد زیادی دارد و معمولا خیلی از افراد دیگر تمایلی به تزریق ژل در آینده نخواهند داشت، ما در این مطب فقط با استفاده از بی حسی کامل عصب ناحیه لب، تزریق ژل لب را انجام می دهیم به گونه ای که اصلا احساس نخواهید کرد، این شکل از تزریق معمولا کمی مشکل تر است. به طور کلی تمام تزریق ها در صورت با حداقل درد انجام می شود (گونه، خط خنده، لب و…)

پروتز لب؟ تزریق ژل لب ؟ یا بزرگ کردن لب با چربی؟

در ابتدا به طور خلاصه باید تفاوت انواع ژل ها را بدانید:

در حال حاضر پرطرفدارترین نوع ژل برای تزریق ژل صورت همان ژل های هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید نعمتی است که به صورت خدادادی در بدن ما وجود دارد. این ماده در لایه الاستین پوست و ذجاجیه چشم ما مانند یک اسفنج، وظیفه حفظ آب را دارد، جالب است بدانید با بالا رفتن سن، اصلی ترین دلیل نافرمی لب ها، گونه ها و…، همین از دست رفتن هیالورونیک اسید و به دنبال آن آب پوست است.

عکس تزریق ژل لب

میزان ماندگاری ژل های هیالورونیک اسید چقدر است؟

ژل های هیالورونیک اسید حدودا 6 الی 18 ماه ماندگاری دارند و پس از آن رفته رفته به صورت طبیعی جذب می شوند و باید تمدید شوند. مزیت دیگر این ژل ها برای بزرگ کردن لب ها و گونه ها این است که اگر پس از تزریق به هر دلیل پشیمان شوید یا از نتیجه حاصله راضی نباشید با تزریق یک آنزیم کاملا به حالت اول باز می گردد (تزریق این آنزیم هیچ عارضه ای ندارد).
فرم دهی لب با تزریق ژل لب

بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

در حال حاضر بهترین برندهای تزریق ژل در ایران به شرح زیر است:

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان
 • ژل آلیاکسین ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا

انواع برند ژل

این برندها در حال حاضر گرانترین ژل های دنیا و ایران برای تزریق ژل صورت هستند و همچنین معتبرترین تاییدیه های بین المللی را دارند و از همه مهم تر از طریق مجرای قانونی وارد کشور می شوند (دمای سلامت)

یک درجه ارزان تر، ژل هایی هستند که از برندهای فوق ارزان تر هستند و تاییدیه های وزارت بهداشت را دارند و پس از آن ژل هایی هستند که قیمت آنها به شکل شگفت انگیزی ارزان است. باید بدانید این ژل ها غیر استاندارد هستند و استفاده از آنها یعنی بازی با سلامت بدن!! در حال حاضر در این مطب برند ژوویدرم امریکا، استایلج فرانسه، تئوسیال سوئیس و رستیلن سوئیس برای تزریق ژل لب و پروتز گونه استفاده می شود.

پیش از آن باید بدانید برای هر ناحیه معمولا به چه میزان ژل نیاز است:

 • بزرگ کردن لب (معمولا حداکثر یک سی سی)
 • رفع خط خنده و خط اندوه (مجموعا یک سی سی)
 • پروتز گونه ( یک الی دو سی سی)
 • زاویه سازی صورت اطراف گونه – فرم V: (دو الی سه سی سی)
 • زاویه سازی فک (دو الی چهار سی سی)
 • رفع فرم غم و خستگی نیمه پایین صورت: (یک الی پنج سی سی)
 • خط اشک / زیر چشم (یک سی سی و کمتر)
 • پروتز چانه (یک الی دو سی سی)البته باید بدانید اکثر موارد فوق برای ایجاد فرم طبیعی در اکثر موارد در دو مرحله تزریق می شوند (به فاصله دو هفته)

هزینه تزریق ژل لب

قیمت تزریق ژل لب بسته به برند آن متفاوت است و به صورت میانگین برای هر سی سی از 1.800.000 تا 2.700.000 هزار تومان می باشد.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

زدن تبخال بعد از تزریق ژل لب

سلام. دیروز یک سی سی ژل لب تزریق کردم الان متوجه شدم گوشه لب بالایی تبخال زده. خیییلی نگرانم. تمام وجودمو ترس گرفته. تو رو خدا راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر گیتا مجیدزاده: سلام افرادی که سابقه تبخال دارند هنگام تزریق ژل لب باید قرص تبخال مصرف کنند، اگر مصرف نکردید و تبخال زدید پزشکتون رو در جریان بگذارید.

ماندگاری ژل رووفیل کره 

سلام من حدود 1 ماه پیش 1 سی سی ژل تیوسیال زدم اما سر 1 هفته کاملا لبم شده عین قبل. کاملا رفته واصلا راضی نبودم نمیدونم از روش تزریق پزشک بوده زیاد تو عمق زده یا … آیا میتونم برم روش ژل رووفیل کره یا روولکس کره بزنم ؟؟ چون واقعا میخام حداقل یکذره حداقل حجم بده؟

پاسخ دکتر گیتا مجیدزاده: سلام عزیزم در نظر داشته باشید یکی از مسائلی که 90 درصد افرادی که تزریق ژل لب دارند به آن دچار می شوند این است که به چهره خود عادت می کنند و احساس میکنند تغییری نکرده اند به همین منظور حتما باید تصویر از یک زاویه یکسان از قبل از تزریق و حال حاضر داشته باشید برای مقایسه.

دوم اینکه ژل تئوسیال کیس ساخت لابراتوآر تئوکسن سوئیس از معتبرترین ژل های دنیا است که مشتری آن اکثر افراد معروف هستند، خانم نیکول کیدمن هم از همین ژل تزریق کرده چون بسیار بسیار فاین بوده و کاملا نچرال است و معمولا در چندین مرحله و بیشتر از یک سی سی نیاز است و شما باید با آگاهی از این مساله این ژل را انتخاب کنید.

بزرگ کردن لب با ژل ماندگار

ژل های ماندگار اکثرا از ترکیبات پلی آکریل آمید ساخته می شدند و به دلیل ماندگاری طولانی بسیار وسوسه انگیز بودند؛ اما متاسفانه نتیجه برجسته کردن لب با این ژل ها معمولا عفونت، حرکت و غیره خواهد بود. از طرفی به هیچ عنوان قابل جذب نیستند و باید به روش جراحی تخلیه شوند. استفاده از  ژل های ماندگار به دلیل عوارض آن در تمام دنیا منسوخ شده است، اما متاسفانه به دلیل ذهنیت “یکبار هزینه تا آخر عمر” هنوز درخواست برای این استفاده از این نوع ژل ها در حجیم کردن لب هست و انجام هم می شود.

توجه: این ویدیو چند ثانیه ای از عمل جراحی تخلیه ژل لب است و ممکن است برای شما آزاردهنده باشد.

 

اما برای تزریق ژل به صورت نوعی دیگر از ژل ها با ماندگاری متوسط وجود دارند که ساختار آنها از پلیکاپرولاکتون و یا هیدروکسی آپاتایت است (مانند برند Ellansé الانسه و Radiesse رِیدی دی اِس). استفاده از این ژل ها، ماندگاری طولانی تری بین یک تا دو سال دارند و تفاوت آنها با ژل های هیالورونیک اسید، این است که پس از تزریق اگر پشیمان شوید، یا از نتیجه حاصله راضی نباشید دیگر آنزیمی برای تزریق ندارد و تا زمان جذب باید صبر کنید (همانطور که در بالاتر توضیح داده شد.) این نکته را هم باید بدانید که هیدروکسی آپاتایت هم یک ماده کاملا طبیعی و اصلی ترین ماده تشکیل دهنده استخوان و دندان انسان است.

ژل های Radiesse به این علت که حجم دهی زیادی ندارند، برای ناحیه ی  پشت دست خیلی خوب جواب می دهند. استفاده از این ژل برای افرادی که به دنبال رفع چین و چروک پشت دست خود هستند؛ همین طور افرادی که از بیرون زدگی رگ های پشت دست خود رنج می برند، بسیار مناسب است.

هر سرنگ حاوی یک و نیم سی سی است. معمولا در اکثر افراد، یک سرنگ را برای دو دست تزریق می کنند. در جلسه ی دوم نیز، یک سرنگ بین دو دست تزریق می شود.

توجه داشته باشید که این مقدار برای همه ی افراد یکسان نیست. حتما قبل از تزریق، می بایست از نزدیک وضعیت دست ها بررسی شود.

موارد مصرف این ژل در صورت به جز لب می باشد؛ زیرا به علت رنگ روشنی که دارد تزریق آن در لب نتیجه جالبی نخواهد داشت. این 2 برند ژل تاییدیه بین المللی و مجوز وزارت بهداشت ایران را دارد.

تزریق چربی

تزریق چربی در هر حال یک عمل جراحی محسوب می شود و ریسک بالایی دارد. از طرفی زمان تهیه و آماده سازی بافت چربی برای تزریق چربی، در مقایسه با پرکننده های بسته بندی شده طولانی تر است و در نتیجه تزریق چربی گران تر می باشد.

بر خلاف ژل های هیالورونیک اسید که با یک تزریق به حالت اولیه بازمی گردند، در صورت پشیمانی راهی برای جذب چربی وجود ندارد.

از همه مهمتر در تزریق چربی نتیجه کار بیشتر به پف شباهت دارد و معمولا برای پر کردن صورت بکار می رود، در حالیکه ژل قابلیت فرم دهی بالایی دارد و از زمان رواج آن در دنیای زیباسازی و جوانسازی صورت، کاربرد فراوان تری نسبت به چربی دارد.

در نهایت آیا تزریق ژل لب عوارض دارد؟

به طور خلاصه اگر سراغ ژل های مصنوعی و با ماندگاری طولانی و یا ژل های هیالورونیک اسید با برندها ناشناخته ارزان قیمت برای بزرگ کردن لب بروید بله یقینا عوارض خواهد داشت. همچنین به تازگی شنیده می شود افراد غیر پزشک اقدام به تزریق ژل لب کرده اند که باید بدانید جدای از عوارض بسیار وحشتناک، این عمل جرم محسوب می شود و مجازات دارد.

اما اگر از ژل های هیالورونیک اسید معتبر برای تزریق ژل صورت استفاده کنید و تزریق توسط پزشک انجام شود، عوارض آن به مقداری التهاب، ورم و در مواردی نادر کبودی مختصر به چندین روز پس از تزریق ژل لب خلاصه خواهد شد.

به خاطر داشته باشید، در هر جای ایران و یا دنیا قصد تزریق ژل صورت داشتید، حتما از پزشک بخواهید بسته ژل را به شما نشان دهد. اگر ایران هستید برچسب اصالت کالا را می توانید بتراشید و کد آن را به سامانه سازمان غذا و دارو پیامک کنید و از اصالت آن مطمئن شوید، اگر از ژل شما باقی ماند برای ترمیم بعدی حتما باقی آن را از پزشک بخواهید و در دمای بین 5 تا 25 درجه نگهداری کنید.

نسل جدید ژل ها از هیالورونیک اسید خالص و طبیعی ساخته شده است. هیالورونیک اسید ماده ایست که به صورت طبیعی در پوست ما و زجاجیه چشم وجود دارد. وظیفه این ماده حفظ آب می باشد.

زمانی که این ماده در بدن تزریق شود به هیچ وجه، به عنوان ماده غریبه شناخته نمی شود و بدن برای از بین بردن آن تلاش نمی کند، نگرانی که اکثر مراجعین نسبت به تزریق ژل لب دارند، این است که ژل ها مواد مصنوعی هستند و ممکن است عوارض داشته باشند، در صورتی که اگر برای بزرگ کردن لب از ژل هیالورونیک اسید خالص استفاده کنید، به هیچ عنوان عارضه ای ندارد.

بهترین ژل لب

نسل قبلی ژل های لب از مواد مصنوعی ساخته شده بود تا ماندگاری طولانی داشته باشند، این ژل ها پس از تزریق به عنوان ماده غریبه شناخته می شد و بدن برای از بین بردن آن هر لحظه آنزیم ترشح می کرد و به زبان ساده در هر لحظه یک جنگ داخلی در حال رخ دادن بود.

این ژل ها که عمدتا جنس سلیکونی داشتند، قابلیت جذب نداشتند و برای خلاص شدن از شر آنها لب ها باید شکافته می شد و سپس از لب ها جدا می شدند. از طرفی دیگر عمدتا عفونت می کردند و در داخل لب یا گونه حرکت می کردند.

به همین دلیل است که سال گذشته به گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا، تزریق ژل صورت هیالورونیک اسید، دومین عمل غیرجراحی پرطرفدار در این کشور بوده است.

از شما صمیمانه خواهش می کنم، برای اندکی ماندگاری بیشتر و صرفه جویی در هزینه ها با سلامت خود بازی نکنید و این کار را به دکتر تزریق ژل لب با تجربه و دقیق بسپارید.

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام
دکتر گیتا مجیدزاده
پوست | مو | زیبایی | لیزر موهای زائد
.
.
زعفرانیه | مقدس اردبیلی | بین پسیان و میدان الف | ساختمان پزشکان ١٠٠ | واحد ۴٠٣
☎ 02122657900
☎ 02122657916
☎ 02126212554

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما سریعترین زمان از طریق ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرسارا سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم مارک گاد انگلیسی برای ژل لب مناسب هست یا نه و قیمتش چند هست؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام بهتون توصیه می کنیم اگر قصد تزریق ژل دارید فقط از برندهایی که در زیر معرفی کردیم استفاده کنید اینها معتبرترین برندهای حال حاضر در دنیا هستند:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربریه چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  عذر میخوام ژل رووفیل کره هم مورد تایید هست ؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهچهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 4 روز پیش)
   سلام عزيزم🌼
   ژل ريوفيل ساخت كره و بر چسب وزارت بهداشت هم داره ، اما جز برندهايي نيست كه ما انجام ميديم .
   به طبع جز برندهاي ارزون هستش.
   برندهايي كه ما انجام ميديم در لينك زير موجود ميباشد:🌸🙏🏼
   https://drmajidzadeh.com/666
 • تصویر کاربرباران سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام،بنده برای تزریق ژل لب از برند پرفکتیا فرانسه استفاده کردم و راضیم و هیچ مشکلی نداشتم .سوالم این هست آیا ژل خوب و معتبری است؟ برایم ایمنی و سلامتی مهم است
  و اینکه چقدر باید از مدت زمانش بگذره تا بتونم برند دیگری را استفاده کنم
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام مجوز وزارت بهداشت دارد اما مورد توصیه ما نمی باشد
   اطلاعات بیشتر:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربررعنا سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید، برای تزریق فیلر خط خنده به مرکزی مراجعه کردم و ژل neauviaرو به من پیشنهاد کردند با قیمت هر سی سی ۱۶۰۰۰۰۰ تومان.
  ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید😊
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهسه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام ژلی که فرمودید رو ما نمی شناسیم برای تزریق ژل سراغ برندهای ناشناخته نروید برندهای زیر مورد تایید ما هستند:
   https://drmajidzadeh.com/666

 • تصویر کاربربی یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من شکاف لب داشتم دوبارعمل کردم یه با در کودکی و یه بار هم در سن ۲۱ سالگی الانم ۲۵ سالمه میخواستم ببینم واسه قرینه سازی لبم تزریق ژل با ماندگاری متوسط مانند الانسه مناسب هست یا نه درضمن با لای لبم جلوی بینیم گود هستش این ژل مناسب برطرف کردن اون گودی و قرینه سازی رو داره یا نه ؟ شما نظری دارین؟؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش)

   سلام حتما برای این مساله نیاز به معاینه از نزدیک است

 • تصویر کاربرSepideh یکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  پی از تزریق ژل لب ایا بوسیدن مشکلی داره؟ اگه داره تا چند وقت؟
  مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل لب و گونه چیه؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۳ شهریور ۹۸( 4 هفته پیش)

   سلام بهتره ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق اجتناب بفرمایید بهتر است

 • تصویر کاربرامیر یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام چجوری وقت بگیرم واسه تزریق ژل لب
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام تعیین نوبت از طریق لینک زیر انجام میشه:
   https://gita.drmajidzadeh.com

 • تصویر کاربرمهری شنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آیا تزریق ژل وبوتاکس برای کسی که احتمال بیماری اتوایمیون دارد خطرناک است؟
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهشنبه ۹ شهریور ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام
   عنوان بیماری شما چی هست؟

 • تصویر کاربرناديا یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خانم دكتر عزيزپارسال ژويدرم وبراي خط اب واندوه وگونه وزيرچشم زدم مطب دكترمحمدخاني اماكاملا بي نتيجه بسيارعلاقه مندم به زيبايي وجوانسازي وكاملا حساس
  منشي هاي مطب محمدخاني بابت اين مشكل توجهي نشون ندادن وازپيح اينستا بنده روحذف كردند
  لطفا نظر وراهنمايي بفرماييد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام عزیزم اجازه بدین چون ما درجریان جزییات تزریق شما نبودیم اظهار نظر و قضاوت نکنیم برای اظهار نظر در خصوص شرایط صورت شما باید حتما از نزدیک معاینه شوید و همچنین تگ ژل هایی که تزریق کردین رو به همراه داشته باشین

 • تصویر کاربرناديا یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خانم دكتر عزيزپارسال ژويدرم وبراي خط اب واندوه وگونه وزيرچشم زدم مطب دكترمحمدخاني اماكاملا بي نتيجه بسيارعلاقه مندم به زيبايي وجوانسازي وكاملا حساس
  منشي هاي مطب محمدخاني بابت اين مشكل توجهي نشون ندادن وازپيح اينستا بنده روحذف كردند
  لطفا نظر وراهنمايي بفرماييد
  1. تصویر کاربردکتر گیتا مجیدزادهیکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام عزیزم اجازه بدین چون ما درجریان جزییات تزریق شما نبودیم اظهار نظر و قضاوت نکنیم برای اظهار نظر در خصوص شرایط صورت شما باید حتما از نزدیک معاینه شوید و همچنین تگ ژل هایی که تزریق کردین رو به همراه داشته باشین

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر